EHSEE] TUeuudjeó imn. a££e Siiandett Middelburg dankt de Genie* Boomplantdag op Walcheren. Middelburg. Goes. 7 holen Zierikzee. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN brengt u Dinsdag 28 October 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Het begin van het nieuwe zwembad is er» De waarnemend burgemeester van Middelburg, de heer J. W. Kögeler, heeft tijdens een ontvangst van een deputatie der School Mechanische Uitrusting te Wezep namens de ge hele Middelburgse bevolking zijn har telijke dank uitgesproken voor het werk, dat de militairen hebben ver richt aan het nieuwe zwembad. Deze ontvangst had gistermorgen plaats in de kamer van B. en W. in het Stad huis en werd bijgewoond door de heren A. J. Berenpas, wethouder; J. Ph. Koene, gemeentesecretaris; W. H. M. Blejjenberg, adj. directeur en H. Minderhoud, technisch ambtenaar van Gemeentewerken. Namens de C.O.A.K. waren aanwezig majoor J. Potteboom en kapt. G. Frederiks. De deputatie van de Genie bestond uit kapt. K. Mobach, sergeant A. H. Spijkers en een viertal manschappen. De heer Kögeler, die wegens uit- stedigheid van burgemeester Bolke- atein de honneurs waarnam, uitte zijn grote erkentelijkheid en waardering voor het verrichte werk. Al jaren ziet de burgerij met verlangen uit naar een nieuw zwembad. Tal van plannen werden in de loop van de tijd ver worpen, maar nu juichen de Middel burgers. De komst van de Genie werd met grote blijdschap en belangstelling begroet en de waardering nam toe, naarmate het weer slechter werd. „Ik ben ervan overtuigd, dat u Middel burg zult verlaten met het prettige gevoel, dat u een noodzakelijke en belangrijke taak hebt volbracht, een werk van blijvende betekenis. U hebt een begin gemaakt met een werkstuk, waarvan de voltooiing met spanning wordt tegemoet gezien", zo merkte de heer Kögeler op. Kapitein Mobach zei, dat hij de mogelijkheid om nu ook eens met de Zeeuwse klei kennis te maken, met beide handen had aangegrepen. He laas kon door omstandigheden het werk niet in het voorjaar worden uit gevoerd. De mannen hebben veel ge leerd, o.a. dat zij beter nog een ma chine hadden kunnen meebrengen, die had moeten dienen als een anker in de vaste grond. Hij dankte B. en W. en Gemeentewerken voor de bui tengewone medewerking en de zeer prettige samenwerking. Ook majoor Potteboom moest woorden van dank Spectaculair programma. Zoals bekend houdt de Stichting ..Nieuw Walcheren" Zaterdag 1 Novem ber weer een boomplantdag. Nadat bestuursleden en persvertegen woordigers zich om twee uur 's middags verzameld hebben op het bureau der Stichting „Nieuw Walcheren", Dam 51, Middelburg, wordt om half drie n.m. op de proefboerderij „Hoogelande" de erf- beplanting geplant. Vandaar begeeft het gezelschap zich naar de voormalige bui tenplaats ,,Der Boede" aan de weg van Koudekerke naar Vlissingen en waar om half 4 de marinierskapel arriveert, waar ook de ex-mariniers van Walcheren zijn, die samen met het bestuur der Stichting Busthuizen en de aanwezige autoriteiten het terrein van het rusthuis „Der Boede" zullen beplanten. De marinierskapel zal deze plantdag opluisteren. Beeds weken lang verheugen de ouden van dagen, die dit tehuis bewonen zich op deze feestelij ke gebeurtenis. Om half vijf vertrekt het gezelschap naar Vlissingen. waar tijdens 'n samenkomst in de St. Jacobskerk, aan de kerkvoogdij wordt aangeboden het boek met handtekeningen der autoritei ten, die op 4 Nov. 1947, de eerste boom plantdag, aanwezig waren. Onder deze nandtekeningen bevinden zich die van H. M. Koningin Juliana, Z. K. H. Prins Bernhard en de toenmalige Britse minis ter president Attlee en het vrijwel vol tallige corps diplomatique. Het handtekenboek gaat vergezeld van een door de heer A. G. Wagensveld te Middelburg ontworpen sierlessenaar, die buitengewoon fraai is. Ook deze plechti ge samenkomst wordt door de mariniers kapel opgeluisterd. Deze bijeenkomst, waartoe alle leden van „Nieuw Walcheren" zijn uitgenodigd, is tevens vrij voor belangstellenden toe gankelijk- Van half acht tot acht uur geeft de marinierskapel op het Bellamy- park een grote taptoe. Een aantrekkelijk programma, dat zeker belangstelling zal trekken. in ontvangst nemen voor de wijze, waarop hij voor de legering en de voeding der manschappen had ge zorgd. „Als u nog eens iets hebt, wil len wij graag terugkomen", zo ver klaarde hij. Tenslotte sprak majoor Potteboom. Hij loofde speciaal het initiatief van het gemeentebestuur en niet alleen het kader, maar ook de manschappen, die tenslotte het werk verrichtten, uit te nodigen. Nadat een kop koffie was aangebo den, bezichtigden de militairen het stadhuis. REbiiRVE-RIJKSPOLITIE- MANNEN SCHOTEN BIJ DE SLOEDAM. Zaterdagmiddag is op de schietbaan bij de Sloedam door de reserve-Rijkspolitie, behorende tot het district Middelburg der Rijkspolitie, een schietwedstrijd gehou den. Er is geschoten met de Webley en Scott revolver in series van vijf schoten schot voor schot op een afstand van 20 meter en op schijven met als 12 roos. 'De einduitslag van de wedstrijd luidde naar kampen: le prijs A- J. de Schepper, Koewacht, 56 p.; 2. le kl. Torna, Souburg, 56; 3. J. de Graaf, Poortvliet, 55; 4. C. P. Diele- man. Hoek, 52; 5. E. J. van Hulle, Oost burg, 51; 6. C. Goud. Waarde, 51; 7. Uil, Poortvliet, 50; 8. P. Brouwer, Sluis, 49; 9. Polderman, Serooskerke (W.), 49; 10. S. B. Mulder, Groede, 49 p.; 11. J. B. Hamelijnck, IJzendijke, 47; 12. J. Porreij, Nieuwvliet, 45; 13. C. J. Stokkerman, Oostburg, 44; 14. F. J. de Vijlder, Honte- nisse. 42. Geslaagd. Geslaagd voor 2e stuurman GH.V. (praetisch gedeelte) de heer T. W. Langendam, voor scheepswerktuigkundi- ge Dpi. C. de heer H. Diesvelt, beiden leerlingen der „De Ruijtergchool" te Vlis singen. Herdenking Kerkhervorming. Op Hervormingsdag, Vrijdag a.s., zal 's avonds om 8 uur in de Lutherse kerk een interkerkelijke dienst worden ge houden. Daarin gaan voor ds Aalders, Ned. Herv. predikant en ds H. Johannes, Luth. predikant. Geref. jeugdverband belegde werkavond. Zondagavond belegde het Geref. Jeugd verband een werkavond in de Noorder- kerk. onder leiding van de heer Chr. de Bruin. Drs O. Jager te Vrouwenpolder behan delde het onderwerp: „De moderne mens en de religie". Hij stond uitvoerig stil bij de religieuze 'onverschilligheid in de tegen woordige tijd. „Werd door mannen als Nietsche en ande ren nog een aanvulling gezocht, de moderne mens van tegenwoordig wil van geen gods dienst meer weten al wil men soms nog wel religieus zonder dogma's zijn" aldus drs Jager. Speciaal bij het beantwoorden der ver schillende vragen werd op de rijkdom van het Christen-zijn gewezen en op de plicht tot het uitdragen van de Christelijke begin selen in deze moderne tijd. „In dienst der kerk". De ring Noord- en Zuid-Beveland van „In dienst der kerk" vergaderde Zater dagmiddag in de „Prins van Oranje". Na een inleidend woord van de voor zitter, de heer J. J. Duvekot, behandelde de heer L. C. Velthuizen, hoofd van' de Irenesehool, het onderwerp: .Kerk en School", o.a- stipte hij aan, in hoeverre zich de kerk met het onderwijs dient te bemoeien. Als voorbeeld van een te ver gaande bemoeiing van de kerk noemde hij het geval Hardegarijp. Wat de Chr. school betreft, zei de heer Velthuizen, dat deze gegrond moeten zijn op de bijbel. Kunnen Chr. ouders hun kinderen naar een openbare school stu ren zo vroeg hij. Volgens hem is dat onmogelijk. Hoewel de ouders zelf moe ten bepalen naar welke school zij de kin deren sturen, is de kerk ook mede ver antwoordelijk voor het onderwijs. De heer Velthuizen twijfelde echter aan deze zienswijze. Een flinke discussie volgde op dit referaat. „De Bromvlieg" hield jaar vergadering. Vrijdag hield de Solexclub „De Brom vlieg" de algemene jaarvergadering. Tijdens deze vergadering werd een mo- tortechnisch examen en een verkeerstech nisch examen afgenomen, die het slot vorm den van de wedstrijden voor het club-kam pioenschap 1952. De heer L. Vuyk te Goes verwierf dit jaar de wisselbeker, die door de club voor de kampioen beschikbaar gesteld was: 2e, 3e en 4e werden resp. de heren M. Dale bout te Goes, J. J. Boone te Hoedekensker- 5. DE TOREN HAAN. „Dat is aardig van U, meneer de ooievaar!" ant woordde Pieter. „U weet ik wil de wereld in en U mag zelf kiezen waar U me heen wilt brengen". „Vooruit dan, op mijn rugi snel!" commandeerde de grote vogel. „Dag Pieter", riep het Prinsje. „Laat je morgen maar aandienen bij mijn Koninklijke wieg! „Dag Pieter", riep het Chineesje. „Tot ziens in Sjanghai". „Dag Pieter", riep het nikkertje. „Als je soms langs mijn huis komt zeg dan maar dat ik in ieder ge val voor morgen thuis ben!" Toen sloeg de ooievaar zijn machtige vleugels uit en lachend groetend steeg Pieter de lucht in. Hoger en hoger ging de vogel. Opgewonden wees Pieter Cannegieter naar allerlei bekende plekjes, die hij zich nog uit het dorp herinnerde. „Kijk, daar is de school, en daar.daar is het marktpleinMaar Pieter werd gestoord door een vreemd schor geluid, dat hem van enige afstand in de oren klonk. Het kwam van de kerktoren en plots zag Pieter de torenhaan die uitvoerig stond te kraaien. „Wat betekend dat, ooie vaar 7 vroeg Pieter. Maar de vogel gaf geen antwoord. „De sufferd brom de hfj alleen en vloog toen recht op de torenhaan af. ke en P. B. Kramer te Goes. Zij ontvingen elk een medaille. Nieuw politievaartuig gearriveerd. Zaterdag is in de haven gearriveerd het nieuwe politievaartuig ,,De Raaf", gebouwd op de werf van de firma Koen- raadt te Dordrecht. Het politievaartuig is voorzien van een 100 P.K. Bolnes mo tor, is 16,80 lang en heeft een bemanning van 3 personen. De opziener de visserij- politie, de heer G. van Gilst, krijgt het vaartuig tot zijn beschikking. Visserij-uitkomsten aan de lage kant. De aanvoer van de deze week uitge varen vissersschepen waren, wat betreft bot, aan de lage kant. De aanvoer van andere vissoorten als bliek en garnalen was ook niet hoog. De omzet van mos selen was minder, daar Frankrijk min der afnam. A*R* Kiesvereniging vergaderde* Vrijdagavond kwam de A.R.-Kiesvereni- ging in algemene vergadering bijeen. Na behandeling van huishoudelijke zaken sprak de heer J. C. Spaans over: „Een blik naar binnen". Hij bezag allereerst de kerk, die een pilaar en vastheid der waarheid dient te zijn en constateerde een voortgaan de decadentie. De vroegere geslachten leef den dichter bij de Bijbel dan de jongere ge neraties. Komende op het terrein der poli tiek moet een partij die christelijk wil zijn altijd appeleren op het Woord des Heren. Zij moet leven uit een principiële, weder geboren geest. Spr. wees verder op de noodzaak van studie betreffende de begin selen naar het Woord Gods. Verschillende vragen werden gesteld. Wethouder van Zierikzee in V.V.D. gemeenteprogram- commissie. Zaterdag is te Utrecht de commissie ter voorbereiding van de vaststelling van het gemeenteprogram van de V.V.D. voor 1953 geïnstalleerd. In haar eerste vergade ring heeft de commissie reeds enkele hoofd lijnen besproken van het te ontwerpen pro gram. In deze commissie heeft o.a. zitting mr C. J. B. du Croo, .wethouder van Zierik zee. Ingezonden Mededeling (Adv.) deel 12 blz. 226 Gemeenteraad MELISKERKE. Ontwerp wegschap Walcheren aangenomen. Tijdens de raadsvergadering heeft de voorzitter medegedeeld, dat de koopacte gepasseerd was van de aangekochte bouwgrond voor het uitbreidingsplan. Bij de Bank van Ned. Gemeenten zal een le ning aangegaan worden van f 72.000, voor de 10 nieuwgebouwde gemeentewo ningen. Op verzoek van de plaatselijke winke liers besloot de raad. dat de winkels op Dinsdagmiddag na 13 uur zullen gesloten zijn. De begroting 1953, B. A., werd vastge steld met gewone dienst f4365,52, kapi- taaldienst f3053 in ontvang en uitgaaf. De heer E. de Korte werd herkozen als lid B. A„ evenals de leden van de wconruimtecommissie. Het verzoek van de beide schoolbestu ren een vergoeding te mogen ontvangen voor aankoop kachels en leermiddelen werd ingewilligd. De rekening 1951 B. A. werd eveneens vastgesteld. Ontvangen was f4494,72, uitgegeven f2187,42, batig saldo f2307,30. Kapitaaldienst f3752,30 in ontvang en uitgaaf. De gemeentebegroting werd aangebo den. De gem, dienst geeft f80802 in ont vang en uitgaaf aan met een post van onvoorzien van f813,Kapitaaldienst f72276 in ontvang en f140516 in uitgaaf, nadelig slot f68240. Na brede bespreking besloot de raad G. S. te berichten, het ontwerp van het Wegschap Walcheren te aanvaarden, mits het sober en zuinig zal willen werken, zonder een aparte technische dienst. Zonder reservering voor eventuele nieuwe werken zal dit deze gemeente jaarlijks ruim f7000 kosten. Wijkverpleegster vertrekt naar Rotterdam. Met ingang van 1 Januari a.s. is zuster de Vries, wijkverpleegster van de a'fd. Bergen op Zoom van het Groene Kruis, die ruim vijf jaar, vanaf de oprichting van de afdeling, haar liefdevol werk deed, aangesteld als wijkverpleegster te Rotterdam. AANBESTEDINGEN Kademuren te Middelburg. Door de directeur van gemeentewer ken te Middelburg is gisteren aanbe steed het verwijderen van paalresten en het aanbrengen van wrijfhouten aan de kademuren der binnenhaven te Mid delburg. De uitslag was als volgt: J. Gesehiere, Middelburg f14200; H. v. d. Berg, Maarsen f14979; E. G. Lin- denberg, Vlissingen f15810; H. E. van Deest, Gouda f15950; P. de Voogd, Veere f 17200; Aannemersbedrijf Zee land, Middelburg f 17700; C. v. d. Klip- pe, Vlissingen f17800; E. v. d. Klippe, Vlissingen f18045; A. v. d. Hoek, Heen- vliet f19500; J. M. Dekker, Brouwers haven f19745. Klinkerbestrating te Biggekerke, Te Biggekerke is aanbesteed het ma ken van een klinkerbestrating van de Schuitvlotstraat. Ingeschreven werd als volgt: Haringman f5700; fa. Duin houwer f5399; M. Wandel, Souburg f 4148; fa. Jongepier, Serooskerke f4099; Wiskerke, Nieuwdorp f3800. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver. Waar zijn onze schepen' BIGGEKERKE |re.n zij het vuur spoedig meester. De in- i zonder genoten van het spel van deze ProDaeandavereaderinir Chr Geheel- rnidde}^ gewaarschuwde brandweer had begaafde organist. Uitgevoerd werden ontooudeSrereSgh^. Vorigï^week heeft I ®een dleast meer te doen. |werken van j. B. Sweelinck. S. M. de Chr. Geheelonthoudersvereniging eenl HAAMSTEDE propagandavergadering in de Ned, Herv. - - - - - - - - -- Directeur van kerkkoor nam afscheid. kerk gehouden. De film „De Witte Maje steit" werd vertoond. Er was niet veel belangstelling. BRU1NISSE Mosselexport herstelt zich. Tegen de verwachting in kon de mosselexport deze week behoorlijk herstellen van de in zinking. Op de Franse markt wordt de Deense en Duitse concurrentie zodanig gevoeld, dat men overweegt de kwali teitseisen ten opzichte van de schelp grootte te verzwaren. Door de Bruinisser kwekers werden van de Waddenzee aangevoerd en door geleverd naar de handel in Yerseke en Tholen 9050 tonnen mosselen, terwijl daarheen 900 tonnen afkomstig van de percelen in Zeeland werden vervoerd. Het eerste jaarfeest. De wintertijd is op het platteland tevens de tijd van de jaarfeesten en de eerste was dit jaar de jeugdclub „Rhode", van mej. M. de Korte. Deze, in de toon van de jeugd gehou den uitvoering, bood een verrassende ver scheidenheid van programmapunten, die stuk voor stuk hoogtepunten waren. Een complimentje aan leidster en leden is zeker waard. Ds van den Brink opende en sloot deze avond. CO LI jNSPLAA T Vlam sloeg in pan met vet. Daar de vlam in een pan met vet sloeg ontstond Zaterdagavond brand in de woning van de heer Scheffer. Door het krachtdadig optreden van de heer Scheffer en zijn buurman, die juist op bezoek was, wa- SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. Nederland 1947 92# 92# Kon. Olie 309# 308# 306# Dollarlening 1947 93# 93# Dito, onderaand 308 Invest. Certif. 93 Moeara Enim 493 491# Ned. 1962/64 cum 92# 93 A'dam Rubber 74 73# Grootboek 1946 Bandar Rubber 76# 74 3# K. Olie 1950 111# no# Deli Bat. Rubber 77# 75 Cult. H. Ind. B. 43# 44# Kendeng Lemboe 59 58 Nat. Handelsbank 95# 95# Oost Java Rubber 28 28# Ned. Hand. Mij 141# 142 De Oostkust 73 71 A.K.U. 150# 150# Serbadjadi 33# 34 Bergh's Jurg. Berkei's Patent 252# 250 Holl. Am. lijn 143 142# 91# 92 Jav. Ch. Jap.lija 116 116# Calvé Delft 113# 113 Kon. Boot 137# 134# Centrale Suiker 160 Kon. Paketvrt 99 98# Fokker 106# 107 Kon. Rott. Lloyd 119 118# Gelder Zonen 140# 140# Ned. Sch. Unie 120# 121# Kon. Hoogc/vens 150 149# Ommeren's Sch.vrt 169 169# Ned. Ford 173# 174 St.v. Mij Nederl. 135 135 Ned. Kabelfabr. 192# 190 H.V.A. 85# 84 Philips' Gloeil. 149# 148# Java Cult. 37# 36 Do 6 cum. pref. N.I.S.U. 81# 80 wd. 132 132 Vorstenlanden 15# 15# Uilever 171# 171# Deli Bat. Mij 85 84 W i 11 on - Fi j enoord 157# 158# Deli Mij 64# 63 Biliton I rubr. 253 Senembah 50 49 Biliton H rubr. 177 Müller Co 169# 169# Dordtsche Petr. 288# 287# A-sterd. Bank 159 160 Dito, pref. 296# 295# Escompto Bank 60# 58# Rottd. Bank Twentsche Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North. Am. Cities Service Cont. Oil Philips Oil Midcont. Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. 155 160 158# 160 73 73 100# 98# 131# 132# 14# 14# 38# 38# 38# 46# 60 58 16 44 70 37# 25# 36# 22# 91# 60 53 60# 69# 19# 4# 17# 46# 60# 59 16 44# 69# 37# 25# 37# 22 91 59# 53# 60# 69# 19# 5# 17# In een der zalen van de Ned. Herv. kerk te Haamstede heeft vorige week de heer F. P. v. Westenbrugge van Kerkwerve, directeur van het Ned. Herv. kerkkoor, afscheid genomen, we gens zijn vertrek naar Spijkenisse. In welgekozen woorden hield de heer v. d. Velde een afscheidstoespraak tot de heer en mevrouw van Westenbrugge en bood als blijvend aandenken een wandbord van Delftsblauw aan, voor stellende de Ned. Herv. kerk te Haam stede, met als onderschrift: „Ter her innering aan het Ned. Herv. kerkkoor, October 1952". De heer van Westenbrugge dankte daarop de leden van 't Kerkkoor voor alle oprechtheid ondervonden en wens te het koor een gezegende toekomst en goede vorderingen toe onder leiding van de nieuwe directeur, de heer J. Kuperij. Ook de ere-voorzitter, de heer M. den Boer, sprak de heer van Westen brugge op waarderende wijze toe. HEINKENSZAND Succes voor Euterpe" kwartet. Op het gehouden solistenconcours te Hulst be haalde een kwartet, bestaande uit de heren A. Geus, bugel; J. Walhout. bugel; M. Mallekoote bariton en M. Hoek van Dijk, tuba, allen te Heinkenszand, een eerste prijs met 8014 punt in de ié afd. Kampioensschieting. Uitgaande van de bond van handboogschutters is Zaterdag een wedstrijd gehouden op de liggende wip in de zaal van de Wed. J. Hoondert te Heinkenszand. Er waren 39 schutters aanwezig, vertegenwoordigend 12 socië teiten. De uitslag was: le klep: H. J. Driedijk, Wolfaartsdijk (kampioen); 2e A. Boonman, Ovezande; 3e C. D. Raas, Ovezande; 4e J. Vermeu len, Heinkenszand. Kampioen vogels: W. v. d. Kreke, Wol faartsdijk; le zijvogel F. van Loe'nhout, Goes; 2e A. Capello, Heinkenszand; le hoofdkal P. Boonman, Goes; 2e J. van Leeuwen, Heinkenszand; le onderkal C. Lous, Oudelande; 2e J. Koopman, Hein kenszand. KAPELLE De Jonge Kerk. Vrijdagavond ver gaderde de Jonge Kerk onder voor zitterschap van Ds Jebbink. Besloten werd om rond de Kerstdagen een Kerst spel op te voeren. De heer M. Glas, president-kerkvoogd, sprak over: „Wat doet de kerk met haar geld." Kerkconcert. De organist van de Nieuwe Zuiderkerk te Rotterdam, de heer P. van de Kerkhof heeft Zater dagavond een concert gegeven op het orgel van de Ned. Herv. Kerk. De aan wezigen hebben zonder twijfel allen bij werken van J. B. Sweelinck, S. M. Clérambault, Joh. Seb. Bach, Dr Mau rice Greene. Joh. Stanley en Max Re- ger. Verder werden ook nog enkele improvisaties uitgevoerd. Interkerkelijke Hervormingsdienst. Donderdag a.s. wordt in de Geref. kerk een interkerkelijke samenkomst gehou den ter herdenking van de Kerkhervor ming. Ds A. Gruppen, Chr. Geref. pre dikant te Biezelinge zal spreken over: .Kerkhervorming en HuweUjk". Ds Jeb- bink, Ned. Herv. predikant te Kapelle heeft als onderwerp: „Kerkhervorming en Gezin". De liturgie wordt verzorgd door ds J. v. d. Leek, Geref. predikant te Kapelle en ds L. Sehellevis, Ned. Herv. predikant te Biezelinge. Medewerking wordt verleend door het Ned. Herv, kerkkoor te Kapelle o.l.v. de heer D, Burger. KORTGENE Baad komt bijeen. Donderdag a s. komt de raad der gemeente Kortgene in open bare vergadering bijeen. Op de agenda staat o-a. de benoeming leraar gymn. aan de U.L.O.-school te Kortgene, nieuwe straat- en huisnummering, vaststellen verordeningen ingevolge de winkelslui tingswet, wijziging gemeentebegroting 1952 en benoeming afgevaardigde voor het streekziekenhuis. Haan staat weer op de toren. Enige tijd geleden werd de haan van de toren ge haald. Nadat hij verschillende reparaties heeft ondergaan, inclusief vergulden, is deze weerprofeet dezer dagen weer naar boven gebracht, hetgeen een vrij moeilijk karwei bleek. De kippen in Kortgene zijn nu gelukkig weer wat tot rust gekomen- O.- EN W.-SOUBURG Schaakcursus. De jonge schaakver eniging Souburg houdt deze winter een schaakcursus voor beginners. Men wil op deze wijze meer belangstelling voor het schaken opwekken en hoopt er bovendien een aantal leden mee te win nen. De lessen worden iedere Maandag avond gegeven in het Rode Kruisge- bouw aan de Paspoortstraat. OUWERKERK Collecte. De te Ouwerkerk gehouden collecte voor de gezamenlijke militaire fondsen heeft opgebracht f20,25. RILLAND-BATH Oudste inwoonster overleden. De oud ste inwoonster van deze gemeente, mej. J. Magielse-v. d. Kreeke, is overleden. Zij bereikte de leeftijd van 93 jaar. Haar man, die de oudste inwoner is, is nog een jaartje ouder en geniet nog steeds een goede gezondheid en maakt zelfs nog dagelijks zijn wandeling. Zij zijn 68 jaar gehuwd geweest. Gedenktablau onthuld. Zaterdagmid dag is een gedenktableau onthuld In het gemeentehuis, waar alle namen van de burgers en burgeressen di» tijdens de oorlogsdagen zijn omgekomen, op voorko men. De familieleden waren uitgenodigd deze plechtigheid bij te wonen. Het was Zaterdag tevens de herdenkingsdag van Rillands bevrijding- Tijdens de plechtig heid werd de torenklok geluld. SINT ANN ALAND OngevaL Zaterdagvoormiddag had even voorbij het veilinggebouw te St. Annaland een verkeersongeval plaats. Uit de richting Oud-Vossemeer kwam 'n vrachtauto met aanhangwagen, die moest stoppen. Van het dorp kwam de heer W. Vermaas met paard en wa gen, terwijl van de tegenovergestelde richting een tractor met aanhangwa gen, beladen met bieten, bestuurd door dhr Adr. Duijzer kwam aanrijden, die geen voorrang verleende. Hij tracht te nog te passeren, maar kwam in botsing met genoemde wagen, waar door de heer Vermaas van zijn voer tuig afviel en onder zijn paard terecht kwam. Wonder boven wonder liep hij geen letsel op doch er was wel wat materiële schade. De politie heeft de zaak in onderzoek, Voetbalwedstrijd. Zaterdagmiddag werd op het sportterrein aan de Dorps weg te St. Annaland een voetbalwed strijd gespeeld tussen W.H.S. H en Chrislandia uit Heiningen. Chrislandia H won deze wedstrijd met 5—2. SLUIS Bezoek aan Rozenoord. In de ko mende week zullen de Plattelands vrouwen een bezoek aan het tehuis voor ouden van dagen „Rozenoord" brengen, op uitnodiging van het be stuur van voornoemde Stichting. ST. MAARTENSDIJK Twee kinderen aangereden. Gister middag zijn twee kinderen aangere den, toen de heer P. Jeroense uit Oud-Vossemeer met zijn luxe wagen tegen een woning opreed, op de Markt. Hij kwam de Markt over gereden, toen hij moest stoppen voor een landbouwwagen, die uit de Kaai- straat kwam. De heer Jeroense reed echter tegen een woning, waar op dat moment twee kinderen aan het spe len waren. Het zevenjarig dochtertje van de familie J. J. Breure werd haar beentje boven de knie afgereden. Na dat eerste hulp was verleend werd zij naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom overgebracht. Het dochtertje van burgemeester Bouwense liep een lichte hersenschudding op en kon naar huis worden vervoerd. De politie heeft de auto in beslag genomen en stelt een onderzoek in. YERSEKE Reeds 2.000.000 pannen binnen. De weersomstandigheden werken niet veel mee met het binnenhalen der pannen, maar toch zijn de laatste 14 dagen een 2.000.000 pannen binnen gehaald. Over het algemeen valt de broedval mee. ZOUTELANDE V.V.V. vergaderde. De Ver. voor GROTE VAART. MOLENKERK26 te Amsterdam; BOSFONTEIN27 van Port Sudan naar Aden; AALSDIJK: 26 te Rotterdam; FAIRSEA: 26 ten N. van Diegogarcia naar Genua; LISSEKERK26 te Rotter dam; LUTTERKERK: 26 van Bahrein n. Suez; MAASDAM26 bij Sable Eil. n. New York; RIJNDAM25 te Rotterdam; VEENDAM26 ten W. van Flores naar Southampton; WATERMAN25 N. ten O Pitcaira Eil. naar Wellington; AAG- TEKERK: 27 te Nagoya; ANNENKERK: 26 te Sydney; BLOEMFONTEIN; 26 N. O Quessant naar Teneriffe; INDRA- POERA: 26 te Soerabaja; JOHAN VAN OLDENBARNEVELTpas 26 Quessant naar Amsterdam; LIEVE VROUWEN KERK 27 van Kuwait; NIEUW AM STERDAM: 25 van Kingston naar Ha vanna; NOORDAM25 van New York naar Rotterdam; RIJNKERK26 van Port Saïd naar Genua; TABINTA26 te New Orleans. HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 26 Oct-: RAMILLIES van Antwerpen; TARA van Zee. Vertrokken 26 Oct.: VLIELAND naar Antwerpen;. Gepasseerd naar Antwerpen 26 Oct. CASANA van Rotterdam; ORANJEFON TEIN van Southampton; DIEMERDIJK van Vancouver; SUMATRA van Londen; DONGEDIJK v. R'dam; PRINS ALEX ANDER van Hamburg; BREM van Rot terdam; 27 Oct.: CONTINENTAL van Greensmouth; ERNA van Londen; DOL- LARD van Zee. Gepasseerd van Antwerpen 26 Oct. MOLENKERK naar Amsterdam; JO HANNES naar Aire; HOC-VINCES naar Gothenburg; AALSDIJK naar Rotter; dam; CRESCENDO naar idem. DE ^ÖADIO WOENSDAG 29 OCTOBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.09 Nieuws; 7.13 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weer- ber.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstan den; 9.40 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 „Holland-Import in moeilijkheden" hoorspel; 12.00 Altviool en piano; 12.30 Land- en tuinbouwmed-; 12.33 Lichte muziek; 12,59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront; 13.20 Vocaal dubbelkwartet; 13.50 Gelders orkest en solist; 14.45 Voor de meisjes; 15.00 Gram.; 15.20 Kamerork.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Orgelsp.; 17-50 Militaire causerie; 18.00 Gram.; 18.10 Klarinet, viool en piano; 18.30 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Vereni gingsleven; 18.45 Geestel. liederen; 19.00 Nieuws en weerber.; 19-10 Boekbespr.; 19.25 Gram.; 19.30 Buitenlands overzicht; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Om roeporkest en solist; 20.45 „Een mar garine-jubileum dat niet gevierd werd", causerie; 21.35 „De „N" in onze naam", toespraak; 21.40 Gev, muziek; 22-05 „In de Arabische wereld", causerie; 22.15 Alt, tenor en piano; 22.35 Intern. Evangelisch Commentaar; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 23.15 24.00 Gram- HILVERSUM n (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.33 Gram.; 8,00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram.; VPRO: 10.00 Schoolradio; VARA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen; 12 33 Voor het platteland; 12.38 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 Com mentaar; 13.20 Amusementsmuziek; 13-50 Gram.; 14.00 Gesproken portret; 14.15 Jeugdconcert; 15.00 Voor de jeugd; 16.00 Alt-tenor en basblokfluit; 16.10 Voor de jeugd; 16 45 Voor de zieken; 17.15 Gram.; 17.30 Lichte muziek; 17.50 Regeringsuitz-: H. Ch. Meyer: „Reizen in Indonesië"; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-Varia; 18.20 Actualiteiten; 18-30 Gram.; 19.00 „Pen sioenrecht arbeidscontractanten in over heidsdienst", causerie; 19.15 Gram.; VP RO 19.30 Voor de jeugd; VARA20.00 Nieuws; 20.05 Politiek commentaar; 20.15 Theaterork., koor en solisten; 20.45 „Klei ne koffiemolencantate", hoorspel; 21.40 Pianorecital; 22.10 „Supersonische tril lingen", causerie; 22.25 Strijksextet; 22.55 De reis van Z.K.H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuid-Amerika; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber.; 12.34 Gram-; 13.00 Nieuws 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.40 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Pianorecital; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Omroepork. en solisten; 21.00 Gram. 21.15 Australische muziek; 21.40 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Muz.-litterair progr.; 22.55—23.00 Nieuws. vergadering in „De Rode Leeu\V', onder voorzitterschap van de heer G. Gabriëlse. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat 303 strandtenten geplaatst zijn, waarvan 210 op het Zuiderstrand en 93 op het Westerstrand. In 1951 waren 285 strandtenten geplaatst, dus 18 meer in 1952. Het aantal vreemdelingen, dat hier heeft vertoefd, bedroeg tot 1 Sept. 7412, waarvan 2518 kampeerders, 4894 in pensions, woningen en kamers. De penningmeester kon zijn boe]#a afsluiten met een batig slot van f 1346.12. De begroting 1953 vermeldt aan ontvangsten f6000 en aan uitgaven f4325. Een batig saldo dus van f1675. Dit zal aangewend worden om de tankversperring in het z.g. „Markt- Vreemdelingenverkeer nield de algem.gat" op te ruimen.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2