ijl:: Uit Zeelcuids Ylieiuu-tjeó v-cui cdCe Eilanden Bedrijfsgebouwen in Z.-Sloepolder komen volgend jaar gereed* BAAYENS UW OPTICIEN ARTSENDIENST APOTHEKEN Zondagsdienst dierenartsen Middelburg DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Wat brengt de radio? Vlissingen. AANBESTEDING Goes. 7 holen. SCHEEPSTIJDINGEN Zaterdag 25 October 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Geen bloeiende koolzaadvelden meer in 1953. Structuur van de grond is in twee jaar enorm verbeterd. Met grote voortvarendheid zijn de boeren, die het geluk hadden een kavel in de nieuwe Zuid-Sloepolder te kunnen pachten, na het roven van de laatste oogst aan het werk gegaan om hun gronden in gereedheid te brengen voor het komende jaar. Over enige maanden zullen de bedrijfs gebouwen gereed komen en in het volgende voorjaar kunnen de boerderijen betrokken worden. Het Technische Bureau van de Domeinen heeft voor de noodzakelijke begreppeling gezorgd, de waterleidingbuizen liggen er en eerstdaags zal worden begonnen met het leggen der electriciteitskabels. Met de „aankleding" van de polder zal in 1953 een aanvang worden gemaakt. Eerst komen de erfbeplantingen aan de beurt. Pogingen worden in het werk gesteld de omliggende dijken van bomen en struiken te voorzien. De polder wegen zelf zullen geen beplanting krijgen, omdat de bermen daarvoor te smal zijn. Vooral op de allerjongste grond bleek begreppeling ten zeerste nood zakelijk. De technische dienst van de Noord Oost Polderwerken stelde een onderzoek in en gaf precies aan in welke kavels greppels moesten worden gegraven en op welke afstanden. Dit werk, dat voor rekening van de pach ters kwam, moest geschieden, omdat op vele p' atsen de grond nog niet voldoende vocht doorlaat, tengevolge waarvan normale drainage niet moge lijk is. Op de minst doorlatende grond is de afstand der greppels zelfs tien meter. Op de uiteinden van de akkers ontbreken deze. Daar liggen draineer- buizen. Hierdoor kan de grond machi naal worden bewerkt. Over enkele jaren zal de drainage volgen. Zoveel mogelijk zal daarbij worden gebruik gemaakt van de nu gegraven greppels, Waarschijnlijk zal ook deze karwei door de Staat worden opgeknapt, het geen goedkoper is. De boeren moeten de kosten ook hiervan betalen. KREKEN EN GEBODWEN, De kleine hoogteverschillen in het terrein, die al aardig zijn bijgewerkt, zullen over enkele jaren, wanneer de grond meermalen is bewerkt, zijn ver dwenen. Het is nog niet mogelijk de kreken, die zich vooral vlak bij de Sioedam bevinden, te dichten, omdat de grond daarvoor nog te slap is. Pas over een aantal jaren zal hieraan wat kunnen worden gedaan. Acht grote landbouwschuren zijn al geruime tijd in aanbouw. E t werk vlot góed. De meeste schuren zijn al onder de kap. Het wachten is op de pannen en op de inwendige afwerking. Binnen zeer korte tijd zullen nog twee schuren worden aanbesteed, alsmede acht arbeiderswoningen, die bij de boerderijen zullen worden gebouwd. Deze week is met de bouw van alle (10) pachters woningen begonnen. Zo dra zij gereed zijn zull< zij worden aangesloten op het waterleiding- en electriciteitsnet. Voor dat laatste wordt bij de Sioedam een transformatorhuis je gebouwd. STRUCTUURVERBETERING Hoe enorm de structuur van de grond is verbeterd blijkt duidelijk uit het feit, dat de tweede oogst van kool zaad aanmerkeli. minder resultaten opleverde dan de eerste. Er zal dan ook geen koolzaad meer worden inge zaaid. Men zal het volgend jaar het fan tastische gezicht op de polder, wanneer het zaad in volle bloei staat, missen. Slechts in één geval en dan nog al leen het eerste jaar nadat de grond in cultuur was gebracht moest een ver- ■goeding worden uitbetaald aan een voorlopige pachter, wiens gewas zo slecht was uitgevallen, dat hij erop moest toeleggen. De afwatering van de polder voldoet uitstekend. De sluis in de afsluitdijk kan het polderwater, dat vrij op het buitenwater sueert, goed verwerken. De grond, die thans voor één jaar is verpacht, zal volgend De praktijk van de artsen is Zondag a.s. als volgt geregeld: Middelburg: dr C. Peeck, Lange Viele 49, telef. 2637; Vlissingen: A. J. van Koo- ten, Koudekerkseweg 78, telef. 2525; Goes; C. Griep, Ganzepoortstraat 6, telef. 2460 s'-H. Arendskerke, Heinkenszand en Wol- faartsdijk: A. I. Vos, Veerweg, Wolfaarts- dijk, telef. K 1198—^231; Borssele, Drie wegen, 's-Heerenhoek, Lewedorp en Nieuw- dorp: J. J. Gelderblom, Havenweg H 21 Nieuwdorp, telef. K 1196—327 voor dr Kievit; A. Folmer, Korteweg 151, Driewe gen, telef. K 1195—275 voorr'dr Luyckx; Oostkapelle, Serooskerke en Veere: P. J. Bom, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, telef. K 1188—276; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: H. Frima, Duinweg 59, Zou- telande, telef. K 1186—282; Tholen, Oud- Vossemeer, Nieuw-Vosmeer en St. Philips- land: R. C. Renes te Oud-Vossemeer tel. 19 en dr H. Menger te St. Philipsland telef. 20. In de week van 25 Oct.—1 Nov. zullen de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend zijn: Middelburg: Nonhebel. Vlissingen: Van Ockenburg, Singel. Goes: Numans. Van Zaterdagmiddag tot Maandagmor gen zal de praktijk van de dierenartsen in West Zuid-Beveland worden waargenomen door M. Gaakeer te Ovezande, telef. K 1195—283 en Joh. Klaassen te Heinkens zand, telef. K 1106-288. jaar voor het stichten van fruitteelt- bedrijven worden uitgegeven. QUARLESPOLDER? Naar wij vernemen zullen Ged. Sta ten voor de komende winterzitting de Prov. Staten een voorstel aanbieden tot het oprichten van een poldér (wa terschap), de hele Zuid-Sloepolder omvattend, met als enige ingeland het Rijk als eigenaar. Ged. Staten wensen deze polder de naam van Quarlespol- der te geven, als erkenning van de grote diensten, die de vorige Commis saris der Koningin, wijlen jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, onze provincie en met name de polder heeft bewezen. Over de uiteindelijke vaststelling der gemeentegrenzen in de polder is nog niets te zeggen. Zoals bekend heb ben Ged. Staten de minister van Bin nenlandse Zaken geadviseerd verreweg het grootste gedeelte aan 's-Heer Arendskerke toe te wijzen. Over het tijdstip, waarop bij de Tweede Kamer een hierop betrekking hebbend wets ontwerp zal worden ingediend, valt nog niets te zeggen. Afdeling van het Davidsfonds te Middelburg in oprichting Tijdens de eerste vergadering van de onlangs te Den Haag opgerichte af deling van de Vlaams culturele vereni ging „Het Davidsfonds" heeft de voor zitter ds L. Kympers iets verteld over het stichten van andere afdelingen. Hij zei, dat afdelingen in oprichting zpn te Amsterdam, Den Bosch, Maas tricht, Utrecht en Middelburg. iiiiim;iiiiiH 3. DRIE KLEINE KLEUTERTJES Het klimmen ging Pieter niet zo makkelijk af als hij wel gedacht had. Met moeite bereikte hij het eerste platje, slingerde zijn rechterbeen over de nok van het dak en hees zich hijgend naar boven. „Oei Oeiwat wordt een mens stijf van nietsdoen! riep hij uit terwij hij lachend zijn ogen over het dorpje liet dwalen. „Maar wie kan me nu eens vertellen in welk jaar ik leef en hoe laat het is„Het is 25 October 1952, kwart voor twaalf in de morgen!" klonk er een kwetterende stem van boven. „Dank Uhè wie zei dat schrok Pieter op. zich met een ruk omdraaiend. „Iksprak de stem weer en toen ontwaarde Pieter boven op de schoorsteen een ooievaarsnest, gevuld met drie baby's en de eigenaar, die Pieter met open monden aankeken. „Goeie mor gen", groette de jongen. „Verstond ik het goed, dat het vandaag 25 October 1952 is?" „Ja", sprak de ooievaar. ,,Oh", vervolgde Pieter „dan ben ik vandaag 150 jaar gewordenEr steeg een lachsalvo op uit het ooievaarsnest. De baby's trok ken elkaar aan de haren en sloegen op hun buikjes. Zelfs de grote statige vogel kon met moeite zijn kop in de plooi houden. Maar Pieter liet zich niet uit het veld slaan. „Ja", sprak hij, „ik ben geboren op 25 October 1802 Onjuist beschuldigd Uit het verslag van de Politiereehter- ziting van deze week blijkt, dat de schoenmakersknecht uit Middelburg vele diefstallen zou hebben gepleegd. Hij nam f 500 aan van H. de G., welk bedrag van diefstal afkomstig was. Achteraf bleek ons, dat niet de schoen makersknecht verantwoordelijk is voor de vele diefstallen, doch de G., die bin nenkort hiervoor zal terechtstaan. Ingezonden Mededeling (adv.). Last van zenuwen f Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Aanhangwagen schoot los van vrachtauto In de nacht van Woensdag op Don derdag had op de Wouwseweg, nabij de Acacialaan te Bergen op Zoom, een verkeersongeval plaats, dat nog goed ia afgelopen. Een vrachtauto, waarachter een aan hangwagen was gekoppeld, bestuurd door E. V. uit St. Jansteen, reed over de Wouwseweg in de richting van het centrum van Bergen op Zoom, van de de Acacialaan de koppeling van de aanhangwagen los schoot en tegen een boom reed. Tengevolge van de schok tegen de boom sloeg het stuurstei om en reed naar de rechterzijde van de weg, waar de aanhangwagen in een aspergeveld tot stilstand kwam. Veel schade werd aangericht, maar niemand liep letsel op. De politie stelt een onderzoek In. Ingezonden Mededeling (adv.). LANGE VORSTSTRAAT 106 - GOES - TEL. 2159 I Een conference van Annie M. G, Schmidt Geen lezing, maar een conference hield Annie M. G. Schmidt Donderdag avond in de Concert- en Gehoorzaal onder het motto „Literatuur met een kleine 1". Voor weinig Z.V.U.-lezingen zal zó'n grote belangstelling hebben bestaan! Zelfs uit Kapelle waren velen komen luisteren. Hetgeen niet zo on begrijpelijk is, als men weet, dat de spreekster een dochter is van de vroe gere Hervormde predikant in deze ge meente. Annie Schmidt heeft haar gehoor enkele uren uitstekend bezig gehou den. Haar optreden is net als haar boeken en krantenartikeltjes: geestig, raak, hekelend soms en een tikkeltje BRUINISSE „Willem Deutsz". In de, in hotel Storm te Bruinisse, gehouden vergadering van de aquariumvereniging „Willem Deutz" te Bruinisse, kon de voorzitter, de heer M. Verspoor, met genoegen wijzen op de groei der vereniging. Door de propagan da kon ledenwinst worden geboekt en de aquariumliefhebberij worden gestimu leerd. In bespreking kwam tevens de verdere uitbouw van de propaganda en na am pele discussie werd besloten met de Unie van aquariumliefhebbers in contact te treden, over het organiseren van een filmavond. Zo mogelijk zal deze nog in November worden gehouden. De voor zitter werd gekozen als afgevaardigde in de stichtingsraad van het verenigingsge bouw. Benoeming. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Oud Vossemeer is be noemd mej. J. Kesteloo te Bruinisse, thans tijdelijk als zodanig werkzaam te Rotterdam. Splitsing van instuifavonden. Zodra het nieuwe gemeentelijke verenigingsgebouw in gebruik zal worden genomen, zal het Zaterdagavondwerk van 't comité Jeugd zorg worden gesplitst in twee gedeelten. In het Ned. Herv. Verenigingsgebouw zal instuif worden gehouden voor de jeugd van 12 tot 17 jaar, in het nieuwe gemeentelijke verenigingsgebouw voor de jeugd van 17 jaar en ouder- Deze laatste groep zal worden verzorgd door een commissie uit de C.JM.V. Een ver tegenwoordiger van de C.J.M.V. zal ook opgenomen worden in het bestuur der commissie Jeugdzorg. De heer A. de Koning Mz. heeft als lid van genoemd bestuur bedankt. Kolentoeslag voor ouden van dagen. De commissie voor de Sociale Zorg (vroeger Burgerlijk Armbestuur) kwam gereed met haar werkzaamheden betref fende de toekenning van kolentoeslag. Gedurende de periode 1 Nov.1 Mei zal aan daarvoor in aanmerking komenden die een uitkering genieten volgens de Noodwet Ouderdomsvoorziening een ko lentoeslag worden verleend van f 1,80 per week voor ongehuwden en f 3,60 voor echtparen. KAPELLE Geen „Kamito". Het lag in de bedoe ling van de middenstandsver. „Handels belangen" om ook dit jaar weer een middenstandstentoonstelling te organise ren, althans indien het veilingsgebouw hiervoor beschikbaar was. Dit is echter niet het geval, daar de aanvoer van fruit nog zo groot is, dat alle beschikbare veilingruimte nodig is. Hierdoor komt er dus dit jaar geen „Kamito". KLOETINGE een. De agenda vermeldt o.m. voorstellen tot invoering van een brandstoffentoe- slag; verordeningen inzake de winkel- sluitingwet en niet over te gaan tot over dracht van de exploitatie der woning wetwoningen aan de Chr. woningstich ting Zuid- en Noord Beveland. Raad vergadert. De gemeenteraad van Kloetinge komt Maandagavond a.s. om zeven uur in openbare vergadering bij- SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld dooi de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V„ GOES. Nederland 19-17 Dollarlening 1947 Invest. Certif, Ned. 1962/6^1 cum Grootboek 1946 3>A K. Olie 1950 lU'/2 Cult. H. Ind. Bk 43 Nat. Handelsbnk 96% Ned. Handel Mij 14J4 A.K.U. 150 Bergh's Jurg. Berkel's Patent Calvé Delft Centrale Suiker l'okker Gelder Zonen Ko-Hoogovens Ned. Ford Ncd. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Do 6 cum. pref. wd. Unilever VVilton-Fijenoord Biliton I rubr. Biliton II rubr. Dordtsche l'etr. Dito, pref. 92H 93 H 92 92% 25214 92 im 108 141 J48 y2 192 15054 131J4 170 15 754 17754 288 297 92A 93% 927% H1J4 4314 95J4 14192 ISOJg 252J4 9154 11354 10644 14054 150 17354 19254 14954 132 171?$ 157^4 1177 288J4 296*». Kon. Olie Dito, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Ruber I)eli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Ruber De Oostkust Serbadjadi Holl. Ara. Lijn Jav. Cli. Jap.lijn Kon. Boot Kon. Paketvrt Kon. Rott. Lloyd Ncd. Sch. Unie Orameren's Sch.vrt St.v. Mij Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Müller Co Amsterd. Bank Escompto Bank 309% 307J4 7354 7654 7854 55 B 2754 73 3354 14244 11554 137 98 54 119 11954 168 134 8444 3754 82 1554 8554 6354 4944 167 15654 5744 30944 308 493 74 7644 7/54 59 28 73 3354 143 116 13754 99 119 12054 169 135 8544 3754 8144 1554 85 6454 50 16944 159 6054 Roterd. Bank Twentsche Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North. Am. Cities Service Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. 157 155 156 158J4 71 73 10054 10054 134 131J4 15 14)4 m 3854 38 3814 4654 45^4 79 58B 60 57% 58 16 16 4354 44 6954 70 3754 37'A 25H 25)4 3654 36% 22 22% 9054 91% 5954 60 6054 m 52 53 m 69% 1954 19% 20 A% 1754 17H KRABBENDIJKE Bond van Plattelandsvrouwen. Ook te Krabbendijke Is thans een afdeling opgericht van de Bond van Platte landsvrouwen. Tijdens de vergadering werd door de dames S. Kostense, L. Kakebeeke-Ko- ning en L. Huijsman-Griep een uiteen zetting gegeven van het doel van deze bond. Hierna kon tot de oprichting worden overgegaan, daar zich 40 leden meldden. Het bestuur wordt gevormd door: mevrouw Kakebeeke, presidente; me vrouw v. Buren, vice-presidente; mevr. Noome, secretaresse; mevrouw Griep, penningmeesteresse; mevrouw Noote- boom, vijfde bestuurslid. KRUININGEN Plattelandsvrouwen. Donderdag hield de afd. Kruiningen van de Bond van Plattelandsvrouwen een bijeenkomst de „Korenbeurs" alhier, onder leiding van de presidente mevr. E. van Beekom- Bennewitz. Deze heette in het bijzonder welkom mej. G. G. Sikkens, die een interessante lezing hield over haar reis naar Amerika, toegelicht met prachtige kleurenfoto's. In de pauze nam mevr. van Beekom- Bennewitz afscheid ais presidente we gens haar vertrek naar Goes. Mevr. Ka- kebeeke-Koning dankte haar voor het geen zij voor de afd. heeft gedaan en bood haar een aandenken aan. Mevr- Kakebeeke-Koning zal het president schap slechts tijdelijk kunnen waarne men, daar ze tot presidente is gekozen van de nieuwe afd. Krabbendijke. OOSTKAPELLE Vaardigheidsproeven. In Oostkapelle werden voor dames en heren Woensdag j.l. vaardigheidsproeven voor de gym nastiek afgenomen voor de tweede eh derde graad, onder leiding van de heer J. de Kijzer uit Serooskerke. Voor de tweede graad slaagden de dames M. Hamburg, 80 punten; M. Schoe, 79'iM. Lourense, 81; afgewezen 3 dames. Derde graad: de dames S. Rotte, 81; C. Sturm, 79; en de heren L. Jobse, 85; G. Prancke, 81; L. Coppoolse, 86; P. J. de Voogd, SOVi; K. Adriaanse, 78; P. Adriaanse, 79 V2J. Kooman, 80. Afge wezen 16 dames en 3 heren. De jury bestond uit de heren A Schel ling uit Domburg en van Loo uit Middel burg. Collecte. De collecte voor het erefonds van oud-verpleegsters heeft f635,71 op gebracht. RILLAND-BATH Botsing. Donderdagmiddag kwam de smid E. Saman, die op zijn bromfiets uit een zijweg de A. Butijnstraat wilde in rijden, in botsing met een auto. De be rijder kwam er goed af, doch zijn brom fiets was flink gehavend. ST. LAURENS Wachthuisje voor buspassagiers. Zeer ten gerieve van de buspassagiers is deze week door het gemeentebestuur een wachthuisje geplaatst tegenover het ge- afd. Wemeldinge van de Alg. Ned. Agra rische Bond een ledenvergadering in de Vrij Evang, Zondagsschool, onder voor zitterschap van de heer D. Meijaard. De hoofdschotel van de agenda vormde een uiteenzetting van de heer M. Daane, fe deratiebestuurder van Zuid Beveland en Walcheren, over de werking van de wachtgeld- en werkloosheidverzekering en het pensioenfondswezen. In de afgelopen week steeg het leden tal der afd. tot 40, Plattelandsvrouwen naar de oesters. Donderdagmiddag bracht een aantal le den van de afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen een bezoek aan het mossel- oester- en kreeftenbe- drijf van de heer J. Prins te Yerseke. De dames werden daarbij voorgelicht door de heer J. Prins van Wemeldinge. Met belangstelling hebben de dames het ver werken van deze producten gevolgd. Collecte. De collecte ten bate van de ge zamenlijke militaire fondsen heeft in deze gemeente netto f72,35 opgebracht. N.C.V.B. vierde eerste lustrum. Onder grote belangstelling vierde de afd. We meldinge van de N.C.V.B. haar vijfde jaarvergadering in het Herv, Jeugdge- bouw. De presidente heette allen wel kom, inzonderheid mevr. Ligthart Schenk -van Zydeveldt, propagandiste van het gewest Zeeland. Eerst volgden verslagen en felicitaties, waarna mevr. Ligthart Schenk een propagandawoord sprak. Door een tiental dames werd een histo risch stuk opgevoerd, geschreven door de heer J. Hoogerheide. WESTKAPELLE Ned. Chr. Blindenbond. De Ned- Chr. Blindenbond belegde een propaganda- avond in het verenigingsgebouw, waar aan medewerkten de Chr, Gem. Zangver. .Looft den Heere", onder leiding van de heer M. P. Ventevogel. Ds Pontier sprak een openingswoord. De heer van Wijk uit Amersfoort vertelde over het vele en mooie werk van de Blindenbond. De film „Uit het lichtloze land" viel zeer in de smaak. Ook gaf de heer van Wijk een uiteenzetting over het Braille schrift- Velen gaven zich op als donateur. Ook hier zal een correspondentschap worden gevestigd. WISSENKERKE Benoeming aangenomen. De heer A. Rengersen uit Echten (Fr.) heeft zijn be noeming als hoofd der openbare lagere school te Wissenkerke aangenomen. YERSEKE Nieuw schip voor visserijpolitie. Te Yerseke is gearriveerd het nieuwe mo torvaartuig voor het bestuur der visse rijen op de Zeeuwse stromen, de „Raai", voorzien van een 100 p.k. Bolnesmotor. Het schip krijgt ais standplaats Tholen en de heer van Gilst te Yerseke wordt schipper. moraliserend of, zoals ze zelf zei: nog een beetje prekerig, „al zijn mijn pre ken anders dan die van mijn vader!" De „conferencière" vertelde natuur lijk veel over haar werk en zij deelde zichzelf in bij de categorie der journa- listische schrijvers, die vooral na de oorlog van zich doen horen. Dat zij de dankbare luisteraars heeft doen genieten van haar pennevruch- ten, van haar „impressies van een simpele zieT', spreekt wel vanzelf. Een hartelijk dankwoord van mevrouw de Vink, die ook een inleidend woord sprak, was meer dan verdiend! Chr. Hist, jongeren bijeen De Chr. Hist- Jongerengroep kwam Donderdagavond in de Bogardzaal bijeen onder leiding van ir de Koning, Na de opening sprak de heer J. Dey te Souburg over: „Waarom juist de C.H.U. 7" Hij wees er op, dat de jongeren weinig be langstelling voor de politiek hebben en dat verheugde hem anderzijds, dat er ge lukkig in Middelburg toch nog een aan tal jongeren zich met de politiek willen bezighouden. Zij moeten in de politiek kiezen, aldus de heer Dey, doch voorop staat, dat zij hebben te kiezen voor Jezus Christus. Wat de C.H.U. betreft, zei de heer Dey, dat de Unie ons land ziet als een christe lijke staat- De C.H.U. maakt geen schei ding in ons volk en er wordt rekening gehouden met de belangen van alle be volkingsgroepen. Het gaat niet om ,het succes van de partij, maar om de macht van het beginsel, zo besloot hij. Na de pauze werd nog uitvoerig van gedachten gewisseld, vooral met betrekking tot de sociale taak van de C.H.U. 8 Nov. a.s. collecte voor „Pro Rege" Deze week vergaderde te Vlissingen het afd. bestuur van de Ned. Militaire Bond „Pro Rege", met afgevaardigden van vrijwel alle Protestantse Geloofs gemeenschappen, de Chr. Besturen bond en de Chr. Middenstandsvereni ging, onder voorzitterschap van de heer Joh. P. Ventevogel. Mede aanwe zig waren de Vlootpredxkant Ds. H. v. Beek, de heer N. van Velzen, secr. van het Prov. comité der Militaire Bond te Middelburg en de huisvader, de heer L. J. v. Damme. Deze contactavond was speciaal be legd om de belangen van de in Vlis singen geplaatste militairen, de be hoeften van het Chr. Mil. Tehuis „De Meerpaal" a/h Bellamypark en de Landelijke en Provinciale organisatie en van de plaatselijke afdeling te be spreken. Vsor de oorlog telde de afd. Vlissin gen 700 leden. Na de bevrijding waren er nog slechts 7 over. Deze 7 hebben met kunst en vliegwerk ge tracht de exploitatie van het Tehuis gaande te houden. Een nieuwe actie is dus nu zeer noodzakelijk, vooral als binnenkort de uitbreiding van de Ma rineopleiding een feit mag worden. landelijke collecte (8 Nov. te Vlissin- een ledenwerfactie Bouw van lagere school te Wolphaartsdijk Donderdagmorgen is op het gemeente huis aanbesteed, de bouw van een 3-klas- sige openbare lagere school en de ver meentehuis. Een van de meest gebruikte haltes waar de wachtenden steeds aan weer en wind waren blootgesteld. Collecte. De collecte voor de gezamen lijke militaire fondsen heeft f 18,25 opge bracht, VEERE Vergadering A.R.J.O.S. Donderdagavond vergaderde de A.R.J.O.S.-club „Onze roe ping getrouw" onder leiding van voor zitter W. Kasse. Wethouder D. Kasse sprak op deze vergadering over A.R- en gemeente-politiek. Hierop volgde een ge animeerde bespreking. WEMELDINGE Agrarische Bond, Deze week hield de bouw van het voormalig gemeentehuis tot gymnastieklokaal. De raming was f77 0UU. De inschrijvers waren: A den Herder, Wolphaartsdijk, f67700 J. la Grand en C. Sinke, Wolphaartsdijk, f 67787; G. M. Verheijke Jr., Ellewouts- dijk f68700; Fa Jac. de Jonge en Zn-, Kapelle f69680; A. de Bruijne en J. M. van Riet Goes, f69900; Fa Gebr. Pieters, Heinkenszand, f70784; C. Priem, Lewe dorp f70880; F. de Ruiter, 's H. Arends kerke, f70929; A. J. Rijk, Heinkenszand, f71400; Gebr. Jansen, Nisse f71495; J. v. Koeveringe, Schore, f73500; J. Priem, Ovezande, f74720; Fa. J. M. J. Schrijver en Zn, Goes, f74900; J. F. Hopmans, Goes f74953; Fa A. Otte en Zn., Nieuwdorp, f75400; W. Bosschaart, Wolphaartsdijk, f75678; J. P- v. d. Linde, Kattendijke, f75825; M. Verburg, Wolphaartsd., f77000. De gunning is nog aangehouden. Op- en ondergang van Zon en Maan: Maandag; Zon op 7.26 u., onder 17.22 u. Maan op 15.11 u., onder u. Hoogwater Maandag 27 October: Vlissingen: 8.06 u. 1.33 m., 21,01 u. 1.54 m. Terneuzen: 8.33 u. 1.51 m„ 21.26 u. 1.73 m. Wemeldinge: 9.32 u. 1.22 m., 22.21 u. 1.46 m. Zierikzee: 9.11 u. 1.07 m., 22.06 u. 1.31 m. Hiervoor zal een worden gehouden gen). In 1953 zal worden ingezet. De „Jonge Kerk" discussieerde over „Kerk en Gezin" In het C.J.M.V.-gebouw waren Don derdagavond een aantal jongeren aan wezig om te luisteren naar een lezing van Ds S. P. de Roos uit 's-Heer Hen drikskinderen over het onderwerp: „Kerk en gezin". Tal van moeilijkheden die zich vooral in onze tijd in het ge zin kunnen voordoen, werden door Ds de Roos beschouwd en in dit verband belichtte hij de moeiten, die de kerk zich geeft (o.a. door bureaux voor hu welijksvoorlichting en dergelijke) om het gezin te leiden in de banen, die Gods Woord daarvoor heeft gegeven. Na de pauze werden als altijd dis cussiegroepen gevormd, waaruit allerlei vragen naar voren kwamen. Zo werd o.a. nog gesproken over de vraag of de functie van het gezin niet te veel wordt overgenomen door allerlei jeugd werk. De leiding berustte bij Ds A. P. Cor net, die memoreerde dat het zuiver toeval was, dat deze samenkomst juist in de Gezinsweek werd gehouden. Brand in auto-garage Donderdagavond omstreeks 7 uur werden de bewoners in Tholen opge schrikt door het loeien van de sirene. Het bleek, dat brand uitgebroken was in de garage van D, Schot door kort sluiting huti de motor van een vracht auto. De heer Schot was zelf de brand spoedig meester. Kort daarop ver scheen de brandweerauto, maar kon onverrlchterzake terugkeren. ZONDAG 26 OCTOBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 8.00 Nieuws en waterstanden; 8,10 Gram.; 8.35 Hoogmis; NCRV9.30 Nieuws en water standen; 9.45 Gram.; IKOR10.00 „Met de deur in huis", causerie; 10,30 Ned. Herv. kerkdienst; 11.45 „Oecumenische ervaringen in Berlijn", causerie; NCRV 12 00 Koorzang; KRO12.15 Apologie; 12.35 Gram.; 12.40 Lichte muziek; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.10 Lunchconcert; 13.40 Boek bespreking; 13.55 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.80 Kamerork. en solist; (In de pauze 15.00 „Eeuwfeest kerkel. Hiër archie", caus.; 15.40 Bariton en piano; 16.10 Kath. thuisfront overal!"; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; NCRV: 17.00 Geref. kerk dienst; 18.30 Gew. muziek; 19.30 „Gelooft U dat?", causerie; KRO19.45 Nieuws; 20.00 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 Gev- pjogr.; 22.35 Actualiteiten; 22.45 Avondgebed en liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM IX (298 m.) VARA: 8.00 Nieuws en weeröer.; 8.18 Gram.; 8.35 Orgelspel; 8,58 Sportmededelingen en postduivenber.; 9.00 „Langs ongebaande wegen", causerie; 910 Kamerorkest, kl. koor en solisten; 9.45 „Geestelijk leven", causerie; 10.00 Amusementsmuziek; 10.30 Met en zonder omslag; 11.00 Omroepork.; 11.30 Cabaret; AVRO.: 12.00 Lichte mu ziek; 12.30 „Even afrekenen, Heren"; 12.40 Amusementsmuziek; 13.00 Nieuws en weerber.; 13.05 Mededelingen of gram. 1310 Musette-orkest en soliste; 13.35 Amusementsmuz.; 13-55 Boekbespr.; 14.15 Strijkkwartet; 14.3514.50 Filmpraat- je); 15.30 Promenadeork. en soliste; 16.30 Sportrevue; VARA17.00 Strijk-ensem- bie; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Sport journaal; 18.15 Nieuws en sportuitslagen; VPRO: 18.30 Korte Ned. Herv. kerk dienst; IKOR19.00 Voor de jeugd; 19.35 Radio-catechisatie; AVRO20.00 Nieuws; 20.05 Orkestconcert; 20.55 Mededelingen; 21.00 „Ontmoetingen met Christoplier Blaze", hoorspel; 21.35 Gram.; 21.50 Ca baret; 22 35 Zuid-Amerikaanse en Spaan se muziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Repor tages of gram.; 23.2524.00 Gram. MAANDAG 27 OCTOBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws; 7.13 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8 00 Nieuws en weer ber.; 8.10 Sportuitslagen; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Pi anorecital; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram-; 11.15 Gev. progr.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land, en tuinbouwme- dedelingen; 12.33 Orgelconcert; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Vertrek van Z.K.H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuid-Amerika13.30 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14-40 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.35 Viool en piano; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Kamerkoor; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitz.: dr L. G. M. Jaquet: „Japan als producent voor Zuid-Oost- Azie"; 18.00 Gemengd koor; 18.20 Sport; 18.30 Gram.; 18.4a Engelse les; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.10 Banjo-orkest; 19.30 „Volk en Staat", causerie; i9.4ö Kin derkoor; 20.00 Radiokrant; 20.2O Gram.; 20.50 „Rolland-import in moeilijkheden", hoorspel; 21.35 Gram.; 21.50 „Indrukken uit Amerika", causerie; 22.00 Gram.; 22.10 Psalmen en liederen; 22 45 Avondover denking; 23.00 Nieuws en S.O.S.-berich- ten; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM IX u98 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7-33 Gram.; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram.; 9.00 „Onder de pannen", hoorsp.; 9.20 Gram.; VPRO: 10.00 „Voor de oude dag", causerie; 10.05 Morgenwijding; VA RA 10.20 Voordracht; 10.40 Voor de zie ken; 11.40 Bariton en piano; 12.00 Gram.; 12.1o Dansmuziex; (12-3012.33 Land- en tuinbouwmededehngen; 12.33—12.38 Voor het platteland); 13.UU Nieuws; 13.15 Com mentaar; 13.20 Orgelspel; 13.55 Voor de Middenstand; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Viool en piano; 14.45 Gram.; 15.00 „De Gouverneur", hoorspel; 16.00 Gram 16.45 Voor de jeugd; 17.15 Accordeonorkest en solist; 17.50 Militair commentaar; 18.00 Nieuws; 18.15 Gram.; 18.30 Parlementair overzicht; 18.45 Voor de jeugd; 19.45 Re geringsuitz.; J. M. van den Born: „Land- bouwrubriek: Nationaal plan ter bestr. van de rundertuberculose"; 20 00 Nieuws; 20.05 „In Holland staat een huis", hoorsp. met muziek; 20.35 Aetherforum; 21.15 Dansmuziek; 21.40 „Voor en achter het voetlicht", een uitz. gewijd aan het to neel; 22.00 „Het welvaartsplan van het N.V.V.", causerie; 22.15 Radio Philh. ork. en solist; 23 00 Nieuws; 23.15 Soc. nieuws in Esperanto; 23.20 Orgelsp.; 23.4524,00 Gram. GROTE VAART. GROOTE KERK23 te Dar Es Salaam; ANNENKERK: 24 van Brisbane n. Syd ney; JOH. VAN OLDENBARNEVEeT 24 van Sydney naar Amsterdam; AAG- TEDIJK23 te Baltimore; ABBEDIJK: 22 te Tampico; DALERDIJK23 v. Rot terdam naar New Orleans; EEMDIJK 22 te Havanna; SOMMELSDIJK: 24 van Vlissingen n. Havanna; ARENDSDIJK 24 te New York; LEKKERKERK 24 v. Bahrein naar Genua; NIEUW AMSTER DAM 23 van Curasao naar Kinhyon; ORANJEFONTEIN23 van Finisterre n. Southampton; RIJNDAM23 van New York naar Rotterdam; ABBEKERK: 24 van Minikoy naar Singapore; ARENDS- KERK23 van Genua naar Marseille; ARNEDIJK23 van New York naar Bal- timore; INDRAPOERA: 23 van Priok n. Cheribon; KOTA INTEN 23 van Balik- papan naar Ternate; SIBAJAK23 te Papete, Tahiti; WILLEM RUYS24 te Tjandjung Priok. HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 23 Oct.: NUEVA GLORIA van Antwerpen; ROBERT van idem; 24 Oct-: FRIDA van Antwerpen; REFUGE I van idem. Gepasseerd naar Antwerpen.23 Oct. REGE JA van Amsterdam; CASTOR van Cuerto Plata; FREMA v. Sunsfal, KUN- LABOR1 van Londen; DENEB van idem; CORSICA van New CasteL

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2