avcnl uren van Sanapirin 3 goede GEMEENTERADEN Wat de straat opleverde. BURGERLIJKE STAND DE SJADIO Nieuws uit de Provincie. Vlissingen Goes. WEK DE GAL IN UW LEVER OP Uan 'd Ee tot UontenUle, Uan Uidil tol aan Gad^and 7 erneuzen. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN VERKOUDHEID BLOEDSOMLOOP brengt u Woensdag 22 October 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Openbare Leeszaal. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werkenHet Oude Testament, vert. Obbink; Ceram, Go- .den, graven en geleerden; Helder, Pie- ter Dourlein; Ontwikkelingsplan voor Zeeland; Clijmans en Deelen, Gids voor Antwerpen, Brussel, Gent en Brugge; Van Oosten, Brazilië; Schmidt, Het schaap Veronica; Warren, Eiland in de stroom; France Illustration 1949 HI; Internationale echo 1948 III. Kiesvereniging vergaderde. Maandagavond vergaderde de A.R.- Kiesver. in het C.J.M.V.-gebouw, on der leiding van haar voorzitter drs J. J. Knibbe. De heer R. Zuidema gaf een uitvoerige nabeschouwing op de voor de A.R.-partij teleurstellende uitslag der Tweede Kamerverkiezingen 1952 en noemde als oorzaak van de sterke ach teruitgang van 't aantal stemmen o.m. de emigratie (die de A.R.-partij procen tueel sterker getroffen heeft dan an dere partijen), het deelnemen van het G.P.V. afd. verkiezingen, terwijl de mogelijkheden dat de KH.P. Ger- brandystemmen van 1948 tot zich trok, dat ook de S.G.P. stemmenverlies be rokkende en dat de geadverteerde leu ze „U bent Hervormd, dus stemt U C.H.U." haar invloed had, niet uitge sloten werden geacht. Toch blijft het een feit, dat ongeveer 50.000 stemmen van dit verlies hiermee niet verklaard zijn, en dat deze hetzij rechtstreeks of via afvloeiing over andere partijen aan de P.v.d.A. ten goede kwamen. Oorzaken kunnen ook zijn, dat het be leid van de A.R.-partij in de oppositie tegen de vorige kabinetten niet goed begrepen is, terwijl ook het niet deel nemen der A.R.-partij aan de kabinetS' formatie 1951 bij velen vragen heeft doen rijzen. Een levendige discussie volgde op deze causerie. Het tweede onderwerp, het Rapport Centraal Comité inzake invoering van het passief vrouwenkiesrecht, werd in geleid en toegelicht door de heer T. Schouten. Na uitvoerige bespreking, waaraan de vrouwenleden hartelijk deelnamen, ging de vergadering in grote lijnen met de in 't rapport voorgestelde con clusie accoord, hoewel aanbevolen werd, dat de partij van het verleende recht een voorzichtig gebruik zou maken. Bakkers en opticiens -wensen geen halvedagsluiting. Naar aanleiding van het invoeren van een halve dagsluiting voor de winkels heeft B. en W. een tweetal adressen bereikt, waarin gevraagd wordt ontheffing te willen verlenen van de verplichte Maandagmorgen sluiting. Het eerste adres komt van de Goesse Bakkerspatroonsvereniging „De Eensgezindheid". De bakkers voe ren als reden aan, dat de aflevering van brood aan het publiek recht streeks vanuit de winkel door het in stellen van een halve dagsluiting ver boden wordt, hetgeen onoverkomelijke bezwaren met zich brengt. B. en W. achten dit argument steekhoudend en stellen de raad voor deze branche niet in de sluiting te betrekken. De onderafdeling Goes van de Ned. Organisatie van opticiens verzocht eveneens ontheffing. Als argument wordt aangevoerd, dat het van groot belang is, dat patiënten van de oog arts hun recepten direct kunnen af geven en laten verwerken, terwijl ook reparaties aan brillen zo urgent kun nen zijn, dat men erop moet kunnen wachten. Ook hier stellen B. en W. voor de ontheffing te verlenen. Ingezonden Mededeling (adv.) O xult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, andera verteert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPTT JJETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. BORSSELE Stierenkeuring. Op de j.l. Maandag ge houden stierenkeuring werden aange voerd 8 stieren. Hiervan werden er 3 af gekeurd. Goedgekeurd werden de stieren van de heren Corn. Boone, Joh. Dekker, P. Dekker Sr., Gebr. de Winter en M. Vermue. KAPELLE Orgelconcert. Zaterdag as. om half acht, zal er op het orgel van de Ned. Herv. Kerk een concert gegeven worden door Piet v. d. Kerkhof, organist van de Nieuwe Zuiderkerk te Rotterdam. Bramenseizoen is afgelopen. Met in gang van heden is de grote veiling van bramen vervallen. De bramen worden nu aangevoerd op de kleine veiling. KATTENDIJKE Collecte. De collecte voor de Reclas sering heeft f 10,60 opgebracht. E.H.B.O.-cursus. Deze week zal een aanvang gemaakt worden met een E.H. B.O.-cursus, welke wordt gegeven door dr Entink uit Kloetinge. Reeds hebben zich 20 cursisten aangemeld. KORTGENE Overplaatsing. De wachtmeester der Rijkspolitie, de heer A. van den Bos, is dezer dagen overgeplaatst naar Nisse. Collecten. De collecte voor Valkenhei- de bracht op f33,75; de collecte, gehou den voor een geschenk ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Zondags school der Ned. Herv. Kerk £36.65 en de aardappel-collecte voor Kinderzorg 58 zakken aardappelen, 6 kisten fruit en f 10. KOUOEKERKE Vrouwenkiesrecht. Ingevolge het be sluit van de Gen. Synode der Geref. Ker ken over het vrouwenkiesrecht, besloot de kerkeraad der Geref. kerk te Koude- lterke om de vrouwelijke belijdende le den der gemeente voortaan bij de verkie zing van ambtsdragers ook stemrecht te geven. KRABBENDIJKE Collecte. De collecte voor de gezamen lijke militaire fondsen heeft 140,opge bracht. SINT ANNALAND Verbetering Klippelstraat. De Klip- pelstraat is thans helemaal verbeterd. Als bijzonderheid valt hierbij te ver melden, dat deze 2-meter brede straat helemaal met tegels is belegd. Collecte. De collecte ten bate van de reclassering heeft f 22.35 opgebracht. ST. LAURENS Installatie commissie gezinszorg. Dezer dagen werd in een bijeenkomst in het gemeentehuis o.l.v. burgemeester W. Baas de plaatselijke commissie voor ge zinszorg geïnstalleerd. In deze commissie namen zittingburgemeester W. Baas, voorzitter; mevr. J. A. Kalkman-den Haan, secretaresse; mevr. L. van Keulen- v. d. Broeke; mej. A. E. Roose en de he ren C. van Slooten (penningmeester); C. Janse; A. C. Schipper en K. A. Hamelink. Tot deze commissie-leden kan men zich wenden, wanneer door bijzondere om standigheden hulp nodig is. In deze bijeenkomst waren mede aanwe zig, mej. W. J. H, Westera en mej. W. J. Sinke, beiden maatschappelijk werkster bij de stichting Walcheren en mej. M. P. Boon, gezinsverzorgster in het rayon St. Laurens en omstreken, tot het geven van de nodige inlichtingen. ST. PHILIPSLAND Geslaagd. De heer J. Ligtendag slaagde te Amsterdam voor het examen onder nemer burgerlijke- en utiliteitsbouw. WAARDE Collecte. De collecte ten bate van het erefonds voor oud-verpleegster» bracht op het bedrag van f341,75. WOLPHAARTSDIJK Bazar. De muziekvereniging „Adven- do" organiseerde vorige week een bazar in het gebouw Tavenu. De belangstelling was vooral Zaterdag ontzettend groot. „DAG ALLEMAAL Inmiddels was het al laat geworden. Vader keek op zijn horloge. „We moeten opschieten", zei hij, „anders zijn jullie koffers niet op tijd klaar". En toen was het moment aangebroken om afscheid te nemeh. Aan alle kan ten drukten de kinderen de handen van hun vrien den en vriendinnen en toen keken Gertjan en Maartje elkaar eens aan. „Het was een leuke tijd zusje", sprak Gertjan, „waarin we allerlei vreemde avonturen beleefd hebben. Nu gaaii we een tijdje op vacantie naar een plaatsje waar niemand ons kan vinden. Maar ik geloof dat we nog wel meer vrienden en vriendinnen hebben, die dagelijks onze avonturen hebben gevolgd. We zouden ze óók graag allemaal een glaasje limonade en een handje geven, maar dat gaat nu eenmaal niet. En daarom roe pen we maar héél hard: Daaaagdag allemaal!" Toen stapten Gertjan en Maartje bij vader en moeder op de wagen en reden langzaam de weg af, nage wuifd door iedereen en ook door onsEINDE. Aid. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van de C.B.T.B. hield jaarvergadering te Axel. In de Chr. Landbouwschool te Axel hield de afd. O. Zeeuwsch-Vlaanderen van de C.B.T.B. haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer de Putter. Namens de leden werd door de heer C. A. de Kraker, de heer de Putter gelukgewenst met de verleende Koninklijke onderscheiding. De voorzitter deelde mede, dat de kwestie van de aansprakelijkheid voor leden zonder bedrijf nader geregeld zal worden. Op de volgende alg. ledenver gadering zal hiertoe een voorstel wor den ingediend. De leden werden ver zocht om contribuant te worden van de Chr. Landbouwscholen ln Zeeland. Door de afd. Oost Zeeuwsch-Vlaan deren zullen plannen worden uitgewerkt om een Reservefonds voor de Zeeuwse C.B.T.B. te vormen. De heer C. A. Dees, die reeds 16 jaar bestuurslid en 7 jaar secretaris is geweest bedankte voor zijn functie als secretaris, daar, zoals hij zei, het moment aangebroken was, dat zijn werk door een jongere overgeno men moest worden. Hij werd door de voorzitter hartelijk dank gezegd voor het vele werk dat hij voor de C.B.T.B. gedaan had. De heren Jac. Dleleman en C. A. de Kraker werden herkozen, terwijl de heer Dieleman in de plaats van de heer C. A. Dees werd gekozen. Tot lid van de Financiële Commissie werd benoemd de heer L de Regt. Ingezonden Mededeling (adv.). geneesmiddelen in elk tablei. Niet méér, want overdaad schaadt. Geest en lichaam worden er door ve rdwijnen verkwikT en pijnen Ingezonden Mededeling (adv.). Rootwater trekt verder. Nadat enige tijd geleden het root- water de visstand te Sint Kruis uit roeide, is het thans reeds doorgedron gen tot de zgn. put van Lochman, de toegang tot de Linie, het uitwaterings kanaal naar Cadzand. Na de kreken Grote Gat en Sint Kruiskreek, is thans deze kreek aan de beurt. De laatste dagen wordt bijzonder veel vis gevan gen o.a. grote palingen van twee en drie kilo per stuk. De vis Is kennelijk op de vlucht voor het stinkende root- water. Dit blijkt o.a. ook uit de vangst van grote snoeken nabij het Sluissche Veer, waar tot nu toe deze vangsten zelden voor kwamen. Het ziet er thans naar uit, dat de gehele visstand van Eede tot Cadzand straks uitgeroeid zal zijn. Zwinbrug bijna klaar. De brug over het Sluissche Veer na bij Sluis is thans zover klaar, dat de bekisting is verwijderd. Alleen de bestrating van de verbinding met de weg verhindert nog de openstelling, welke dus binnenkort tegemoet kan worden gezien. Hiermede zal een ern stig verkeers-obstakel zijn verwijderd, daar de Bailybrug ter plaatse niet recht op de weg lag, doch ernaast en het passeren grote moeilijkheden op leverde. voor jongens en meisjes boven 16 jaar. Bedoeling zal zijn het spelen van on derlinge competities in schaken, dam men, ping-pong, enz. en hiermede ook contacten met soortgelijke Terneuzen- se verenigingen te leggen. Deens Koor komt zingen. Het „Randens Statskoleskor", een gymnasiastenkoor uit Randers in Jut land onder leiding van Kj. Tjofte Hansens zal op 24 October a.s. een concert geven in de Ned. Hervormde Kérk alhier, ten bate van het Protes tants Ziekenhuis. Er zullen onder an dere worden uitgevoerd werken van Deense componisten zoals Fideri, Pe- dersen, e.a. Tevens orgelconcerten van Sweelinck en Buxtehude. Ontspanningsclub. Door de Geref. J.V. en M.V. is be sloten eerstdaags over te gaan tot het oprichten van een ontspanningsclub SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. Nederland 1947 Dollarleniiig 1947 Invest. Certif. Ned. 1962/64 cum Grootboek 1916 3% K. Olie 1950 112% Cult. H. Iiid. B. 42'%. Nat. Handelsbank 92% Ned. Handel Mij A.K.U. Bcrgh's Jurg. Berkei's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabel fab r. Philips' Gloeil. Do 6 cum. pref. wd. Unilever Wilton-Fijenoord Biliton I rubr. Biliton II rubr. Dordtsche Petr. Dito, pref. 92% 93% 92% 92% UW 148 247 91 113 155 m% 140% uw 172 190 U9% 130-J i 170% 158J* 290% 300 92 Kon. Olie 312 309 Rotterd. Bank 158 1557% 93% Dito, onderaand. 310% 308 Twentsche Bank 155% 157% 93 Moeara Eiiim 481 485% Overzeese Gas 68% 68 93 A'dam Rubber 68% 69% Bome oSumatra 96% 98% Bandar Rubber 72% li 72% Internatio 133% 135 111% Deli Bat. Rubber 74 75% Am. Radiator 15% 15% 42 Kendeng Lemboe 58L 58L Am. Smelting 395* 95% Oost Java Rubber 27B 27% Anaconda Copper 39% 387% uw De Oostkust 69% 71 Bcthl. Steel 47% 47 14X Serbadjadi 33L 31 Chrysler 80% 80% 24> Holl. Am. Lijn 142 142% General Motors 59 59% 91% Jav. Ch. Japanlijn 113 U4% Ford Canada 61B 61 113 Kon. Boot 134 134% Hudson Motor 155* 155* 158% Kon. Paketvrt 96% 96% Intern. Nickel 43% 43% 107 Kon. Rott. Lloyd 115% 115 Kennecott 71% 71% 141% Ned. Sch. Unie 116% 117% Rep. Steel 38 377% 149 Ommeren's Sch.vrt 16 7% 167% Stand. BBrands 26% 37% 26 173% St.v. Mij Ned. 132% 132% U.S. Steel 37% 189 H.V.A. 83 82% North Am. 21% 150 Java Cult. 34% 35 Cities Service 927% N.I.S.U. 78 80% Cont. Oil 605* 60% 1303* Vorstenlanden 15 Philips Oil 53% 53% 1703* Deli Bat. Mij. 83% 83% Shell Union 697% 69% 158 Deli Mij 62% 62% Tide Water 205* 197% Senembah 46 48 Baltimore Muller Co 162% 163 Miss. K. Texas 55* 288% Amsterd. Bank 156% 15 7% New York Centr. 17% 296% Escompto Bank 53% 55% Pennsylvania 20% 20 Ingezonden Mededeling (adv.). Als de verkoudheidsklemen zich vast zetten, raken uw ademhalingsorganen verstopt. Het natuurlijke afweermiddel, de bloedsomloop, raakt in de knel. U krijgt het benauwdde besmetting woe kert voort. Geef de microben geen kans. Ga ze te lijf met MENTHO-REX. Wrijf borst, keel en rug er flink mee in en de 8 genees krachtige oliën van MENTHO-REX ja gen het bloed weer door de weefsels. MENTHO-REX verdrijft de kou vla de bloedsomloop, zonder dat u iets hoeft in te nemen. Grote pot Mentho-Rex 1.1.25. In Terneuzen hebben vele mensen iets verloren. Hieronder volgen de gevonden voorwerpen: dameszak doekje, 9 paar klompen, bruine kip, damesportemonnaie, autobinnenband, ballpointpen, snoer parels, sleuteltje, blauwe haarstrik, envelop met decla ratie, plant, kinderschoudertas, leren handschoenen, kindermutsje, gummi bal, boodschappennet, broche, kinder mutsje, tasknijper, bijbeltje, wit ko nijn, bruine herenhoed, alpinomuts, sjaal, kinderportemonnaie, blauwe want, wollen sjaal, rode portemon- naie, bruine broek, nylonkous, hand schoen, dameshandschoenen, en rode step. Inlichtingen aan het bureau van politie. AARDENBURG Zilveren erepenning voor A. I. Cats- man. In een bijeenkomst van de gemeen teraad van Aardenburg werd door burge meester J. van Dongen aan de heer A. I. Catsman de zilveren erepenning der ge meente Aardenburg uitgereikt wegens zijn 25-jarig jubileum als raadslid van Aardenburg. Burgemeester van Dongen bracht de heer Catsman dank voor het vele, dat hij voor de gemeente heeft ge daan en memoreerde vooral de moeilijke jaren 1940-1945. Mevr. E. J. van den Broecke-de Man (Gem. Belang) memoreerde, dat zij met de heer Catsman 25 jaren van raadslid maatschap heeft medegemaakt en getuig de van een prettige samenwerking. Wet houder C. Sturtewaegen (Kath.) bracht de heer Catsman hulde als werker voor de gemeente. Hij wenste hem nog vele gelukkige jaren en een prettige samen werking voor de toekomst. De heer Catsman dankte alle sprekers voor de waarderende woorden. BRESKENS Bazar. Dt data voor de bazar, die gehouden wordt ten bate van de Ned. Herv. kerk te Breskens, is thans defi nitief vastgesteld op 13, 14 en 15 No vember a.s. De opbrengst van deze bazar is bestemd voor de meubilering en stoffering van de nieuwe kerk. Er is reeds veel werk verzet om deze ba zar te organiseren. Zo komt al onge veer één jaar een groep dames elke veertien dagen in de consistoriekamer bijeen om te haken en te breien. Te vens hebben deze dames enkele maanden geleden huis aan huis vele giften opgehaald. Het resultaat was zeer verheugend. Nog steeds stromen vele mooie prijzen binnen. Ook uit an- AARDENBURG. Plan voor waterbassin. In de Maandag gehouden raadsver gadering heeft de gemeente-opzichter een plan gemaakt dat het aanleggen van een waterbassin van 3 meter diep met fontein en rotspartij omvat. Ge zien de kosten wilde men nog geen directe beslissing nemen, doch na be studering door de leden in een volgende vergadering. Aangetoond werd van ver schillende zijden, dat, wanneer dit plan niet wordt aangenomen er toch wat met de Markt dient te gebeuren en daarvoor ook kosten moeten worden ge maakt. De muziekvereniging „Elk Naar Zijn Krachten" uit Sint Kruis verkreeg de gevraagde f 100 subsidie en tevens een subsidie van f 100 voor een te stichten instrumentenfonds. Aan M. Plaisier werd een vergoeding verleend voor het bezoeken van de Christelijk Lagere Shool te Sluis door zijn zoontje. Machtiging werd verleend tot het opnemen van kasgeld in 1953 tot een bedrag van f 800.000. De raad besluit op voorstel van mevr. v. d. Broecke (Gem. Belang.) om aan de beheerder van het sportpark de be voegdheid te geven en op te dragen personen die vloeken of ergerlijke taal spreken, van de terreinen te verwijde ren. Het onderhoud van de weg Aarden burgMiddelburg (B.) dat volgens contract door de provincie geschiedde, wordt thans in eigen beheer genomen, nu het contract is afgelopen, evenwel slechts voor het gedeelte dat op het grondgebied van de gemeente Aarden burg is gelegen. Door de gemeente-opzichter was een plan tot verbetering van de straatver lichting ingediend, daar de bestaande verlichting niet voldoet. Voorgesteld werd 6 lantaarns bij te plaatsen en het aantal nachtbranders uit te breiden. Op een verzoek om toewijzing van bouwgrond aan de Haven werd afwij zend beschikt. Daarentegen werd be sloten aan particulieren aan de Haven geen bouwgrond meer toe te wijzen, daar de grond voor het bouwen van gemeentewoningen werd bestemd. Aan andere straten in de gemeente is nog bouwgrond beschikbaar. NISSE. Gemeentebegroting voor 1953 vastgesteld. De raad van Nisse kwam Maandag in openbare vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester J. D. Jan sen. Aangenomen werd het voorstel om met ingang van 1 Januari 1953 wederom gedurende 3 jaren enige perceeltjes tuin grond achter de 'begraafplaats te verhu ren aan de heren M. J. Meyers, J. Mat- thijsse en M. den Dekker. Het voorstel, om voor de woningver betering met premie uit het Terlingen- fonds, nogmaals een bedrag van f935, op de begroting 1952 uit te trekken, werd aangenomen. Goedgekeurd werd het voorstel om de afbraak van de ziekenba rak en het schuurtje achter de voormali ge onderwijzerswoning te verkopen. Vastgesteld werd het bedrag voor het jaar 1953 op f50,52 per Leerling voor het openbaar gewoon lager onderwijs, even eens de verordeningsopheffing van be- graafrechten, daar de bestaande veror dening is goedgekeurd tot 1 Januari 1953. De gemeente-begroting 1953 werd vast gesteld met een bédrag van f85.254,82 aan inkomsten en uitgaven en met een post onvoorzien van f2.173,11. OOSTKAPELLE. Waterleiding in de Brouwerijweg. Vorige week kwam de raad in voltal lige vergadering bijeen. Besloten werd de begroting voor '52 te wijzigen en de post voor onderhoud van 't verenigingsgebouw te verhogen- De voorzitter deelde mede dat de goten grotendeels vernieuwd zul len moeten worden. De raad stelde zich met de voorzitter op het standpunt, dat in de eerste plaats 't dak en de goten in goede staat zullen moeten worden ge bracht en gehouden. De begroting 1953 kwam vervolgens aan de orde. De voorzitter deelde mede, dat de begroting sluitend is, doch dat rekening moest worden gehouden met de te verwachten bijdrage aan het op te richten Wegschap Walcheren. Wanneer deze bijdrage op f 7000,wordt gesteld is het evenwicht totaal verlóren. Voorts zal worden overwogen of een klein aantal stoelen voor de raadzaal kan worden aangekocht. Het subsidie aan de Wijkverpleging werd verhoogd met f 100,en voor de kleuterschool met f 250,De voorzitter kon mededelen, dat de aanleg van de drinkwaterleiding in de Brqjiwerijweg binnen afzienbare tijd tot stand zal kunnen worden gebracht. B. en W. werden gemachtigd om voorberei dingen te treffen, teneinde te geraken tot verbetering van de Brouwerijweg en doortrekking van het Baantje. Met de architect zal worden besproken of niet reeds met voorbereidend restauratiewerk van de toren kan worden begonnen. Ten slotte werd de begroting 1953 zonder hoofdelijke stemming vastgesteld, inkom sten en uitgaven f 119-485,03 gewone dienst, met een post voor onvoorziene uitgaven van f3.630,29. Kapitaaldienst, inkomsten f202.377,89, uitgaven f206.846, 76. De leden van de commissie ingevolge de woonruimtewet werden herkozen. In behandeling kwam een verzoek van C. Moelijker om zijn kapperszaak tot 7 uur 's avonds open te mogen houden. Na uitvoerige bespreking werd besloten, dit verzoek in te willigen. Een verzoek van de heer F. C. de Roo om zijn tabakswinkel te mogen open houden tot 7 uur 's avonds en 's Zater dags tot 8 uur, werd afgewezen. RITTHEM. Wegschap Walcheren in discussie. Vorige week vergaderde de raad onder voorzitterschap van burgemeester P. Da- niëlse. Door G.S. was de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1953 goedgekeurd. Dit college had daarentegen wel bezwa ren tegen het uittrekken van een subsi die ad f 1000,voor de kosten van drink waterleiding naar afgelegen boerderijen. Aan de Ver. voor Chr. Wijkverpleging te Oost-Souburg-Ritthem werd voor het jaar 1953 een subsidie van f250,toe gekend. De gemeente zal een post van f2800,— uittrekken voor de verlening van subsi die voor woningsplitsing en woningver betering. De subsidie voor particulieren, die verbeteringen aan hun woningen wensen aan te brengen bedraagt ten hoogste 50 pet. van f 2800,of f 1400, waarin de gemeente f466,dient te be talen. in behandeling kwam de ontwerp-re- geling Wegschap Walcheren. Gemist wordt een financieel overzicht van de consequenties, die de instelling van het wegschap heeft. Officieus is wel eens een bedrag van f 130 000,genoemd voor de exploitatiekosten. Globaal betekent dit voor de polder Walcheren f30.000,en voor de overige gemeenten f 100.000, Dit betekent voor gemeenten, die thans hun begroting sluitend kunnen maken, dat dit in de toekomst onmogelijk is en het Rijk zal moeten bijpassen. Voor kleine gemeenten, die thans vele wegen in onderhoud krijgen met een ge sloten wegdek, is wellicnt samenwerking ten zeerste geboden. Een open vraag is, hoe de steden, met wellicht een goede outilage van gemeentewerken hier tegen over staan. Gevreesd wordt, dat het aan stellen van de nodige ambtenaren deze zaak duur zal maken. Vele raadsleden wezen op de dure kos ten, verbonden aan het onderhouden der grasbermen, hetgeen aanmerkelijke kos ten met zich brengt. Gaarne had men iets vernomen over de invoering van een wegbelasting. Hoewel de instelling van het Wegschap Walcheren door de herverkavelingscom missie ten spoedigste wordt gewenst, rijst de vraag, of bij invoering in 1953, de fi nanciën van de polder Walcheren en de onderscheidene plattelandsgemeenten zul len worden ontwricht, nu hier nog geen rekening mede gehouden is, terwijl in middels vele begrotingen zijn vastgesteld door de raden en zelfs goedgekeurd door G.S. dere gemeenten ontving men reeds vele giften. Van diverse gemeentele den ontving men ook al aanbiedingen om op de bazar met een en ander be hulpzaam te zijn, zodat er nu reeds omtrent het slagen van de bazar groot optimisme heerst. SLUISKIL Geslaagd. Voor het examen „kennis van tractoren en tractorwerktuigen", eerste deel, slaagde te 's-Hertogen- bosch de heer W. Cové. E.H.B.O. De afdeling E.H.B.O. te Sluiskil zal ook de komende winter maanden weer een cursus geven tot het verkrijgen van het diploma van de E. H.B.O. Maandagavond is de cursus be gonnen in het gebouw „Bescherming Bevolking" aan de Kanaalweg. De cur sus staat, ander leiding van Dr Wechge- laar. MIDDELBURG. Geboren: Albert A„ z. v. A J. Geldof en L. L. de Bree; Izaak, z. v. P. v. d. Pas en C. Bassie; Nieolette J., d. v. N. Siljee en C. M. v. Venetië; Lieven, z. v. L. de Nooijer en J. Baas; Gijsbert, z. v. T. J. Hovestadt en C. van Dort; Carolina W. A-, d. v. C. Kars en M. Doekes; Willemina P. C., d. v. M. Overweel en C. Cevaal. OndertrouwdM. E. Jakobs en Ch- Ch. Schram; A. W. van Iren en M. A Nieuwenhuize; D. Jowenko en J. van de Berge; J. van de Wiele en J. Mesu. GehuwdL. Rehatta en A. Sihasale; J. Dorleijn en P. H. Luiks; J. Schuiveling en J. A. Wiltenburg. OverledenP. Kieijn, 3 j., z. v. J. M. Kleijn en F. M. Willeboordse; A. C. van de Putte, 48 j.; P. van Schaffel, 79 j., geh. met Iz. Lampier; P. H. de Wolf, 69 j., wedn. van M. Sandifort; J. J. van Aartsen, 82 j. BIERVLIET. Gehuwd: R. J. H. Mar tens. 29 j. te Waterland-Oudeman (Belg.) en M. L. Buysse, 27 j.; Th. A. D'hert, 23 j. te Terneuzen en M- S. Bracke, 19 j OOSTBURG. BevallenA. L. van de Veire-Dhondt, d.; G. Cuppen-van den Broek, z.; L. Leuwol-Sonisa, z-; M. L. Dierick- Dinnewet. z.; M. C. Risseeuw- Faas, z.; M. L. Hovelijnck-Hamerlinck, z.; E. Baas-van der Vliet, z.; V. Bakker- Haak, d.; B. A. Goossens-v. d. Wynckel. tweeling z.; A. Vercouteren-Dekker, d.; C. Saya-Nahumury d.; M. Simpelaar- Cauwels, d.; J. J. Everse-Lambregts, z.; S. J. Cambier-Christiaansen, z. GehuwdJ. J. Penders, 54 j. en M. C. Maenhaut, 49 j.; G. E. M. van de Vijver, Waar zijn onze schepen GROTE VAART. BLOEMFONTEIN: 21 te Amsterdam; HOOGKERK: 21 van Rotterdam naar Bombay; UNDEKERK: 21 van Hamburg naar Rotterdam; RIDDERKERK: 21 van Melbourne naar Sydney; TABINTA: 20 te Galveston; BLIJDENDIJK: 20 van Rotterdam naar New York; BOSCH FONTEIN: 21 van Suez naar Port Sudan; DUIVENDIJK: 19 te Stockholm; RIJN DAM: van New York naar Rotterdam; DALERDXJK: 21 van Rotterdam naar Vancouver; GAASTERKERK: 21 te Ge nua; JOHAN VAN OLDENBARNEVELT: 20 van Sydney naar Amsterdam; LIEVE VROUWKERK: 21 te Kuait; LOENER- KERK: 20 te Rotterdam; NIEUW AM STERDAM: 20 van St. Thomas naar Lag- haire; ORANJESTAD: 20 te Aruba; WA TERMAN: 20 van Rotterdam naar Wel lington; EDAM: 20 te Antwerpen; JA GERSFONTEIN: 21 te Durban; MAAS DAM: 20 van Rotterdam naar New York; ORANJEFONTEIN: 21 te Teneriffe; RIJNDAM: 20 van New York naar Rot terdam; RIJNKERK: 21 van Afrika naar Amsterdam; VEENDAM: 20 van New York naar Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 20—10: PRESIDENT EMI- LE MARCESCHE van Nemours; 21—10: REGULES van Antwerpen; MILDRID v. Gent. Vetrokken 20—10: PRESIDENT EMILE MARCESCHE naar Gent; 21—10: REGU LES naar Jersey. Gepasseerd naar Antwerpen 2010: EDAM van NEW York; MARY van Hor- sens; JOHANNA TE VELDE van Rotter dam; 21—10: NASSAUHAVEN van Go thenburg; IMPORT van Rotterdam; PALMA van Vlaardingen; VICTORY van IJmuiden. Gepasseerd van Antwerpen 2010: PRINS WILLEM Hl naar Rotterdam; 2110: WILLEMSTAD naar Amsterdam; OKKO BOSKER naar Londen; TER SCHELLING naar Tijnemouth van Gent; MIRZAM N. naar Rotterdam van Gent; MARTHA naar Londen; REMMERT n. idem. 25 j. en E. F- L. Plasschaert, 25 j. Overleden: R. Causijn, 70 j.; A. Savat, 80 j.; A. Baas. 14 dagen; F. H. Ie Brun, 30 j„ geh. met T. M. Boen. HOEK. Geboren: Rinus, z. v. W. Rie- mens en J. de Groote; Christina M. F., d. v. A. de Zwart en A- J. Dieleman; Jacoba, d. v. J. van Wijck en H. C. Broekhoven; Maria A., d. v. J. van Her- mon en M. van Alten; Elizabeth, d- v. J. de Ritter en C. Herrebout; Reina C., d. v. G. Klaassen en I. Verschelling. OndertrouwdM. de Doelder te Ter neuzen, 29 j. en M. Donze, 28 j. Overleden: A. Tollenaar, 3 j- ZOUTELANDE. GeborenCornells J., z. v. J. F. Wagener en N. Quispel; Jaco bus, z. v. J. Koppejan en J. Koppejan. Overleden: A. Stroo, 67 j.; J. Koppe jan, 83 j. DONDERDAG 23 OCTOBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Wa terstanden; 9,40 Schoolradio; NCRV 10.00 Gewijde muziek; 10.30 Morgendienst KRO11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 11.50 ,,Als de ziele luistert", causerie; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; (12.30 12.33 Land- en tuinbouwmededelingen) 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Kath. nieuws; 13.20 Pianorecital; 13.45 Gram.; NCRV: 14.00 Prom. ork. en solist; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.35 Strijk kwartet; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Vocaal ensemble; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Voordracht; 18.00 Metropole orkest; 1835 vOp de stelling"; 18.45 Gram.; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.10 ..Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord; 19.30 ,.Van huis en haard verdreven.klankbeeld; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gev. programma; 21.45 „Vragen aan voorbijgangers"; 22.15 Cla- vecimbel en viool; 22.45 Avondover denking; 23.00 Nieuws en S.O-S.-berich- ten; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) AVRO 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; VPRO7-50 Dagopening; AVRO8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram,; 9.25 Voor de huisvrouw; 9.30 Gram.; 10.35 „Ik weet, ik weet wat U niet weet"; 10.50 Voor de kleuters; 1100 Gev. muziek; 12.00 Or gelspel; 12.25 In 't spionnetje; 12.30 Land en tuinbouwmededelingen; 12.33 Gram.; 12.50 „Uit het bedrijfsleven", vraaggespr.; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gram.; 13.20 Amusementsmuziek; 13.50 Gram.; 14.00 „Ontmoetingen met Chris topher Blaze", hoorspel; 14-35 Altviool en piano; 15.00 Voor de zieken; 16.00 pussen vier en vijf"; 16.45 Voor de jeugd; 17.30 Militaire causerie; 17.40 Gram.; 17.45 Regeringsuitzending: R. den Hartog: „Papoea rechtsgevoel en rechts pleging"; 18.00 Nieuws; 18.15 Sportpro- blemen; 18.25 Orkestconcert; 19 00 Ge sproken brief uit Londen; 19.05 Jazz- Societeit; 19.40 Gram.; 19.55 Nat. vluchte lingen hulp; 20.00 Nieuws; 20.05 Radio Philh. orkest en soliste; 21.10 „De heer ser in huis", hoorspel; 22.25 Dansmuziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Sportactualiteiten; 23-30—24.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram. 12.00 Omroep-orkest; 12.30 Weerber.; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 1315 Gev. muziek; 14.00 Engelse les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 1940 Gram 20.00 Klankbeeld; 20.30 Omroep orkest; 21.00 Voor de vrouw; 21.45 Ver- zoekprogramma; 22.00 Nieuws; 22.15 Ka mermuziek; 22.5523.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2