Uit Zzetamh Steden,. Belangrijk Concentratie van belastingdienst in inspectiegebouw te Middelburg Rilland nam de leiding €si)cti!ut°en wostm mm en ^^aaa*§§e« Swift en Elto kampioen Prov. Zeeuwse Ver* „Het Groene Kruis" Najaarsconferentie Geref. Ouderlingen Walcheren in miniatuur Middelburg Goes. KERK EN SCHOOL DE ^ADIO brengt u Maandag 20 October 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 NA 12 JAAR EEN OPLOSSING. Na 12 jaar is een beslissing gevallen met betrekking tot de concentratie van de Belastingdienst te Middelburg in één gebouw. Het Departement van Financiën heeft besloten, dat achter het gebouw van de inspectie der Belastingen aan de Lange Noordstraat een houten gebouw zal worden ge plaatst, waarin de gehele administratieve dienst van de inspectie wordt ondergebracht. De in het huidige gebouw vrijkomende ruimte zal in de eerste plaats worden ingericht tot Ontvangkantoor. Ook de Inspectie der Registratie zal van het Hofplein naar de L. Noordstraat kunnen verhuizen. De Belastingdienst was in 1940 voor een groot deel geconcentreerd in het voormalige Oost-Indische Huis aan de Rotterdamse kaai, dat door brand werd verwoest. Allerlei plannen zijn er in de loop der jaren gerezen en jarenlang is ge zocht naar een oplossing. Ruim twee Jaar geleden werd voorgesteld in de grote tuin, die achter het Inspectie gebouw aan de L. Noordstraat gelegen is, een vleugel te bouwen, waardoor een uitstekende oplossing zou worden verkregen. Het departement bleek Ingezonden Mededeling (adv.) Poet» Nu met de éérste „groene" tandpasta In Nederland De gehele dag een frisse mond en tanden wonderwit. Uitsluitend verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen Vc j.ng van quotum aan' genomen. Zaterdagmiddag hield de Provinciale Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis" onder leiding van jhr Roëll te Haamstede in het Ned. Koffiehuis te Middelburg een drukbezochte algeme ne vergadering, die o.m. werd bijge woond door de geneeskundige inspec teur der Volksgezondheid, de heer J. R. v. d. Borgh. Besproken werd o.m. het quotum, dat jaarlijks door de plaatselijke ver enigingen aan de provinciale en alge mene vereniging wordt afgedragen. Dit quotum bedroeg nog steeds, even als vóór 1940, 10 cent per lid en per jaar, maar dient volgens het bestuur verhoogd te worden, wil men het zich voortdurend uitbreidend werk behoor lijk kunnen behartigen. In andere pro vincies ligt het quotum belangrijk ho ger. Het bestuur stelde de volgende rege ling voor: met ingang van 1 Jan. 1952 35 cent, per 1 Jan. 1953 20 cent en per 1 Jan. 1954 25 cent per lid per jaar. Dit voorstel werd met 72 tegen 32 Stemmen aangenomen. De begroting voor 1953 werd vervol gens vastgesteld op een bedrag in ont vangst en uitgaaf op f 1.950. Bij de besprekingen naar aanleiding Van deze begroting werd o.a. medege deeld, dat het in de bedoeling ligt om zo spoedig mogelijk te komen tot de benoeming van een sociale werkster bij de Dienst Rheuma-bestrijding en tot de aanstelling van een psychiater voor de Dienst der Geestelijke Volksgezond heid. De volgende algemene vergadering zal waarschijnlijk in Schouwen Duive lend worden gehouden. Zaterdagmiddag hielden de Zeeuw se Geref. Ouderlingen hun najaars conferentie in het gebouw Pro Rege van de Geref. Kerk te Terneuzen, o.lv. de heer J. J. Boon te Bergen op Zoom. Op deze bijeenkomst is het woord gevoerd door ds P. van Strien te Delft Over het onderwerp: „De Liturgie in onze Geref. Kerken". In de laatste tijd bestaat in de Geref. Kerken een bizondere belangstelling voor liturgi sche vragen, terwijl cr grote verschei denheid heerst ten opzichte van de orde van eredienst. Nodig is dat men komt tot een verantwoorde vorm. Spr. bestreed de gedachte als zou de be diening van het Heilig Avondmaal de hoofdzaak vormen in de Eredienst. Dit zou zijn het opnieuw tegenwoor dig stellen van het offer, terwijl de R.K. Kerk de herhaling van dit offer leert. De vraag moet gesteld worden: Wat is Eredienst of liever wat is een Kerkdienst? Gaat het alleen om de preek? Neen het is als gelovigen een ontmoeten met God. Daarvoor komt het volk des Heren saam. In die dienst spreekt God tot Zijn volk en spreekt het volk tot Hem. In gezang en gebed. Terwijl de diena: des Woords dat Woord bedient als ambassadeur van Christus. Voorts werkt de Heere door de genademiddelen, Woord en Sacra ment tot verdieping van het geloof. Uitvoerig ging spreker na wat hier omtrent in het Nieuwe Testament wordt geleerd en na de Reformatie in de kei-ken in practijk is gebracht. Hoofdzaak is en blijft dat we er diep van doordrongen moeten zijn, dat onze eredienst een geloofsontmoeting met Christus is. Dan zal er kracht van uitgaan. Een groot aantal aanwezigen stelde practisone vragen, die door ds van Strien op duidelijke wijze werden be antwoord. Ouderling Heijgelaar van Terneu zen eindig, e deze goed'geslaagde con ferentie, die door een zeventigtal ouderlingen en belangstellenden werd bijgewoond, met dankgebed. hiertoe echter i te bewegen. En kele dagen geleden echter is een de finitieve oplossing gevonden door het beschikbaarstellen van de houten noodschool van 'e M.U.L.O. te Oost burg. Het departement zal deze nood school als „vleugel" achter het gebouw in de L. Noordstraat laten plaatsen. Over het algemeen is men met deze oplossing ingenomen. Vooral voor het personeel van het Ontvangkantoor, dat zich nu reeds 12 jaar onder moei lijke omstandigheden moet behelpen in de bovenzaal aan de Bogardstraat, betekent deze verhuizing een enorme verbetering. Trouwens ook het pu bliek zal met deze verhuizing onge twijfeld ingenomen zyn. Men streeft er naar de verhuizing en concentratie der diensten 'n het gebou a_.i de Noordstraat in het voorjaar van 1953 uit te voer. u Zaterdagmiddagvoetbal. Tern. Boys en Spui spelen gelijk. De wisselvalligheden van het voet balspel zijn Zaterdag weer duidelijk gedemonstreerd en de standenlij st heeft dan ook belangrijke wijzigingen ondergaan. In de eerste klasse vielen die verrassingen nogal mee. De match tussen Nieuwdorp en Krabbendijke is bijzonder spannend geworden en de 22 uitslag is hiervan het bewijs. Doordat Rill ndia Wemeldinge een 64 ned'zl-ag toebracht, hebben zij thans met 9 punten uit 6 wedstrijden de leiding genomen. De Colpl. Boys bleven V.C.K. de baas „et een 4—3 overwinning. Kapelle moest op eigen terrein 'n 54 zege aan Mevo laten. De jongens van Zierikzee hebben zich nu aardig uit de gevaarlijke zóne ge- distanciëerd. 2e Klasse A. Cortgene II verloor van de Beve landers met 3—0. 's-H. A. Kerke II bleef 's-H. H. Kinderen met 41 de baas en steeg daardoor van de 5e naar de 3e plaats. Veere zorgde tegen Se- rooskerke voor een 43 o- crwinning en bezet thans met 8 puntfen de 2e plaats. 2e Klasse B. Tegen de Meeuwen moest Nieuw- land het met een 5—3 nederlaag ont gelden en viel daardoor van de 2e naar de 4e plaats. Eindelijk hebben Oostkapelle en Wolfaartsdijk II hun eerste pu.-.tje kunnen bemachtigen door een 22 gelijk-spel, onder pro test van Oostkapelle weliswaar. Se- rooskerke versloeg Veere met niet minder dan 0—1, terwijl V.C.K. III met 32 de meerdere van V.S.C. bleef. De andere uitslagen luiden: 2e Klasse C: Kloetinge IIMevo H 32; Wemeldinge IIRillandia II 1—2; Colpl. Boys II—V.C.K. II 4—2; Krabbendijke II—Nieuwdorp II 1—3; Arnemuiden IIKapelle II 5—1. 2e Klasse D: Tern. Boys I—Spui I 22; Zaamslag IS.V.D. I 21. 2e Klasse E: A.Z.V.V. II—Driewe gen II 1—5; Beren I—Hoek II 1—4; Spui II—Tern. Boys II 4—6; S.V.D. II Zaamslag II 17. ZO IS DE le Klasse: Rillandia I Kloetinge I Krabbendijke I Nieuwdorp I Colpl. Boys I Mevo I Kapelle I Arnemuiden I V.C.K. I Wemeldinge I 2e Klasse A: Wolfaartsdijk I Veere I 's-H. A. kerke II Yerseke III Serooskerke I Kats I Bevelanders I 's-H. H. kind. I Cortgene II STAND THANS. 6 3 6 3 5 0 0 10 2 8 21—17 21—12 20—9 20—13 15—15 19—22 19—21 Ad 13—16 12—35 24—8 21—18 17—12 16—12 18—14 10—12 11—10 8—20 7—26 PAM IS ER OOK! Turko had ontzettend veel aan Gertjan te ver tellen en Wiekebol scha terde honderd uit met Maartje. ,,Ik jou erg ge mist hebben en ik jou zeer veel groeten moet overbrengen van Ali Ben Klop!" sprak het kleine Turkje. „Ik jou nu nooit meer zullen zien?" voeg de hij er beteuterd aan toe. ,,We gaan een tijdje met vacantie Turko", stelde Gertjan hem gerust. „Maar je moet, zolang we weg zijn, dikke vriendjes blijven met Wiekebol, want ik vind dat jullie echt bij elkaar passen". Op dat moment werd er hard op de deur gebonsd en toen Moeder opendeed werd de hele deuropening gevuld door kapitein Hein. „Ha-ha-ha!" lachte hij vrolijk, terwijl hij grote rookwolken in het rond blies, ik dacht zo, ik moest ook maar eens even afscheid gaan nemen". Gertjan en Maartje renden op hun kapiteintje af, maar Oom Hein hield hen tegen. „Even wachten!" sprak hij lachend, „want ik heb nog iets voor jullie meegenomen". Hij had het nog niet gezegd of een klein neger ventje kwam van achter zijn rug te voorschijn en keek lachend de kamer in. „Pam"! juichten de kinderen, „dag kleine Pam....I" Een Walcheren in miniatuur, dat een m., zal volgend jaar op 't Molenwater oppervlakte beslaat an 4900 vierk. te Middelburg worden gebouwd en zal daar de gehele zomer te bewonderen zijn, als onderdeel van het feest dat de Stichting Nieuw Walcheren onder leuze „Walcheren? Luctor et Emer- go" gaat organiseren ter beëindiging van haar boomplant-actie en ter her denking van wat na de bevrijding op het eiland tot stand is gekomen. Dorpen en steden zullen door Waleherse knut selaars, leerlingen van scholen te Mid delburg en personeel van enige grote bedrijven worden gebouwd en ook in elk ander opzicht zal het miniatuur eiland zo natuurgetrouw mogelijk zijn. Zo zal ook beplanting worden aange bracht. Het hoogste punt wordt de Lange Jan, de Middelburgse toren, die 3,5 meter hoog wordt. Een voetpad brengt de bezoekers over het gehele eiland. De technische en artistieke lei ding berust bij de heer A. G. Wagens- veld. ERNSTIGE BRAND TE STAVENISSE. Doordat twee kleine jongens met lucifers hebben gespeeld, is Zaterdag middag in de Nieuwe Polder te Sta- venisse. op de hofstede van de heer J. Stoutjesdijk een met pakstro ge vulde loods door brand vernield. De schade, die duizenden guldens be draagt, wordt door de verzekering gedekt. Doordat de loods op behoorlijke af stand van de landbouwschuur stond en mede dank zij de gunstige wind, kon de brandweer erger voorkomen. De korfbal van Zaterdag, Swift I heeft door een grote 82 zege op Scampolo het kampioenschap behaald. Deze prestatie heeft Swift reeds 10 jaar lang achtereen geleverd, wel een bewijs dus van haar kunnen. De beide overige wedstrijden geven verrassende uitslagen te zien, want zowel Tjoba als Seolto moesten in het zand bijten. Zeelandia versloeg Tjoba met 4—2 en Vios hield met 21 Seolto er onder! Deze overwinning zal voor Vios een morele steun zijn in de nog komende zware degradatiestrijd tegen Olympia. Elto behaalde in afd. 3d het kam pioenschap door een klinkende 90 zege op Scampolo Hl. Een zware pro- motiestrijd staat hun echter nog te wachten, zodat het tweede klasseschap nog lang niet zeker is! Kats kwam in deze afd. ook goed van huis. Met niet minder dan 110 dolf S.S.S. het onderspit. De overige uitslagen zijn: 3e Klasse A: ZuidwestersS.V.G. 6—2. 3e Klasse B: K.V.L. ITop (niet ontv.). Adspiranten A: Swift AScampolo 13- 1. Adspiranten B: Swift SnelV.K.V. (V.K.V. niet opgek.); Swift Kwiek Atlas 30; ZeelandiaTjoba 41. De zwemmers zijn dankbaar. De Middelburgse zwemvereniging Luctor et Emergo" heeft een brief ver zonden aan B. en W. van Middelburg, waarin zij haar bijzondere vreugde er over uitspreekt, dat de plannen tot de bouw van een nieuw zwembad nu wer kelijkheid zijn geworden. Verder wordt in deze brief de hoop uitgesproken, dat het nieuwe zwembad het volgend jaar in gebruik zal kunnen genomen, zulks in het belang van de zwemsport. V lissingen. Een lezing over drankbestrijding. In de jeugdherberg „Scheldestroom" hield Donderdagavond de algemeen se cretaris van de Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken een in leiding over het onderwerp „De verhou ding tussen de preventieve en curatieve drankbestrijding". De voorzitter van de afd. Vlissingen, de heer J. Koops, sprak een welkomstwoord, waarna de heer G. v. d. Akker in een duidelijk betoog de verschillende aspecten van de preven tieve en curatieve drankbestrijding be lichtte. Hoewel beide even belangrijk zijn .valt toch het zwaartepunt op de curatieve bestrijding, daar deze meer naar buiten tredende resultaten geeft en dus meer tot de mensen spreekt. Op een vraag van één der leden kon de heer v. d. Akker meedelen, dat ook voor Zee land plannen bestaan tot oprichting van een consultatiebureau voor de curatieve bestrijding. Het wachten is op een psy chiater, die zich aan dit bureau wil ver binden, zodat het in aanmerking komt voor Rijkssubsidie. Vrijdagavond sprak de heer van de Akker voor de afd. Middelburg over het zelfde onderwerp in „De Gouden Poor- te". Geslaagd, Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het ingenieursexamen voor scheepsbouwkundig ingenieur de heer C. J. van Heel. C.J.B.TJB. vergaderde. Te Goes vergaderde, onder leiding van de heer J. Douw, de C.J.B.T.B. afd. „Goes en Omstreken". De -heren C. op 't Hof en J. Douw leverden een inlei ding over: „Inrichting van een land- bouwinventaris", waarop een drukke bespreking volgde. Na de pauze werd de heer S. J. Eversdijk gekozen tot af gevaardigde van het prov. bestuur. Daarna volgde een spraakwaterval die goed in de smaak viel bij de aanwezi gen. Deze goed bezochte en zeer ge slaagde vergadering werd bekroond door het boeken van vijf nieuwe leden. J holen „Emigratie en wat er aan vast zit" Over „Emigratie en wat eraan vast zit" heeft in Hotel Hof van Holland te Tholen drs Vaandrager voor een talrijk gehoor Zaterdagmiddag het woord gevoerd. Deze voorlichtingsbijeenkomst stond onder leiding van ir M. A. Geuze te Poortvliet. In zijn causerie bracht drs Vaandrager duidelijk naar voren dat vakbekwaamheid voor de toekomstige emigrant de allereerste vereiste is. Na tuurlijk spelen daarnaast gezondheid, werklust en goed gedrag een roL Ca nada biedt grote mogelijkheden en biedt dit jaar 12.000 agrariëis een kans en 2000 gegadigden uit andere be roepen. Landbouwers genieten de voorkeur. Groote gezinnen hebben niet veel kans. De leeftijdsgrenzen zijn voor gehuwden zonder kinderen: voor de man 35 en de vrouw 30 jaar, met kinderen 45 jaar en met grote kinderen 50 jaar. Ook de toestand in Australië en Nieuw-Zeeland werd door de inleider besproken. Na de causerie wees ir Geuze in zijn dankwoord op het grote belang van emigratie voor Tholen waar men immers thans met zulke werkloos heidsproblemen worstelt. Tot slot werd het besprokene met nog enkele films geïllustreerd. Werkmolen in werking. Op initiatief van de fam. Reder, is besloten in de molen van de heer Dorst een gelegenheid te scheppen tot meerde re ontwikkeling der bevolking, in het bijzonder van de jeugd. De lessen in tekenen, boetseren, schil deren en figuurzagen zullen volgende week aanvangen en wel onder leiding van de dames Ketelaar en v. d. Stel en de heren Rol en Reder; de laatste als aes- thetisch leider. Reeds gaven zich 80 deel nemers op. Thoolsche Boys vergaderden. In de deze week gehouden vergadering der Thoolse voetbalvereniging, werd een voorstel van het bestuur tot het geven van een tweetal uitvoeringen deze win ter aangenomen. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Johs. Deurloo. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat het tekort van vorig jaar van ƒ600,is teruggebracht tot ƒ299.87. Rectificatie. In het geplaatste raadsverslag van Tholen is vermeld, dat een aanvraag van de ijsverkopers om hun zaken gedurende de zomermaanden open te mogen houden tot n-m. 10 uur is aangenomen. Dit is echter foutief, daar de raad het verzoek niet aannam en dat, indien zij een apart verkooplokaal met ingang hebben, de verkoop tot 10 uur mogelijk is. 1 er neuzen. Ongeval, Zaterdagmiddag is op de hoek Ju- lianastraatAxelsestraat de 22-jarige gehuwde monteur C. Jansen van Roo sendaal uit Axel op zijn motorrijwiel gebotst tegen een voor hem rijdende vrachtauto, bestuurd door A. V. uit Terneuzen. Hij haalde de auto in doch toen de voertuigen op gelijke hoogte waren week de vrachtauto naar links uit om de Julianastraat in te draaien. J. viel en kwam met zijn been onder het achterwiel van de auto terecht. Opname in het ziekenhuis bleek nood zakelijk. Ned. Herv. Kurk. Beroepen te Muiderberg (toez.), N. van Egrnond, cand. te Pij-.sburg. AARDENBURG Winkelweek. Zoals ieder jaar de ge woonte is, wordt ook dit jaar weer door de gezamenlijke winkeliers een winkel week gehouden. Deze vindt plaats van 18 t/m 25 October en er nemen 89 win keliers uit Aardenburg aan deel. Het hoogtepunt zal de lampionoptocht op 22 October a s. vormen, waarvoor ruim 500 lampions beschikbaar worden gesteld. De Kon. Muziekvereniging „Aardenburg- se Fanfare" zal muzikale medewerking verlenen. Raadsvergadering. Heden om vier uur is een raadsvergadering belegd. Op de agenda komen o.m. de volgende punten voor: aanbieding gemeentebegroting 1953, afsluiten van kasgeldleningen tot maxi maal ƒ800.000.in 1953, overname on derhoud weg AardenburgMiddelburg (B.), straatverlichting kom Aardenburg, en herziening vergoedingen voor het be zoeken van scholen gelegen op meer dan vier km afstand van de woning. V V V. Nadat enkele pogingen waren mislukt, heeft men thans toch weer een V.V.V. te Aardenburg opgericht en is er een voorlopig bestuur gekozen, waarin o.m. zitting hebben J. M. Paridaen, ge meente-secretaris, J. J. Rosseel, W. Praat, P. Leliaert en A. Timmerman. De aan dacht van het publiek zal worden ge vestigd op de oude cultuurmonumenten te Aardenburg, zoals de typische Kaai- poort, de St- Baafskerk, het Oude Wees huis en andere typische gevels en op de mooie omgeving met haar talrijke wan delpaden. De Winkeliersvereniging heeft reeds haar medewerking toegezegd. BIEZEL1NGE Bond van Oud-Strijders. In gebouw „Algemeen Belang" heeft de afdeling Kapello-Biezelinge van de Bond van Oud-Strijders, onder voorzitterschap van de heer B. Spuij, uitvoerig ge sproken over de feestavond t: 8 No vember a.s. in „Obadja" te Kapelle. Er zullen dan films vertoond worden door de Stichting „Ereschuld en dankbaarheid". Tevens zal er gespro ken worden door generaal b.d. Dwars. BRESKENS Aanbesteding. Door de architect J. Loonen is aanbesteed het bouwen van een. woonhuis aan de Boulevard voor de heer C. J. Dierx alhier. Het werk is ge gund aan: Metselwerk: fa. Gebr. Visser; Timmerwerk: fa. W. Jacobs; ijzer- en smeedwerk: Gebr. Leenhouts; Electrici- teit: W. v. d. Walle; Schilderwerk; fa. Wed. Keijmel, allen uit Breskens. Nieuwe scheepshelling in gebruik. Van de twee in aanbouw zijnde nieuwe scheepshellingen, welke worden gebouwd voor rekening van de fa. Gebr. Maas en de fa. Gebr. v. d. Sande alhier, is deze week de kleinste helling klaar gekomen. Vrijdag reeds werd deze nieuwe helling voor het eerst in gebruik genomen en wel door een Belgisch vissersschip uit Zeebrugge. Daar de vissers uit Zeebrug- ge voor dit werk op Oostende zijn aan gewezen, waar de kosten veel hoger zijn, Verwacht men dat er in de toekomst ook door Belgische vissers veel gebruik van onze nieuwe scheepshellingen zal gemaakt worden. Ook de Breskense vis sers moesten tot nu toe in Vlissingen gaan repareren- Gunning. Het door het architectenbu reau J. Jansen alhier aanbestede bouw werk van een'blok van 7 woningen voor diverse opdrachtgevers, is thans gegund aan de heer J. van Rosevelt te Breskens. 's-H. ARENDSKERKE Collecte. De collecte ten bate van het .Erefonds voor Oud-Verpleegsters" heeft in de vier dorpen der gemeente 's Heer Arendskerke opgebracht een bedrag van f 1044,95, t.w. 's Heer Hendrikskinderen f71,10; 's H. Arendskerke (dorp) f279,15; Lewedorp f241,20 en Nieuwdorp 1453,50. Prijzen van ballonwedstrijd. Door de Oranjevereniging werden van de gehou den ballonwedstrijd de volgende prijzen toegekend: le pr. Adri de Vos, f 5,2. Nellie Leendertse, f4,3. J. Kouwer, f3.4. Nelly van Oosten, f2,5. Ma rie van den Berg, f 1, De ballons zijn secp. terechtgekomen in Egrnond aan Zee, Katwijk, Leiden, Benthuizen en Leidschendam. KAPELLE Vergadering N.C.VJB. Onder lei ding van haar presidente, mevrouw Zegers-Kielen, kwam de afd. Kapelle van de N.C.V.B. in vergadering bij een. Spreekster was mevr. Bogaards uit Yerseke, vice-presidente van het gewest Zeeland. Zij behandelde het onderwerp: „Is ons leven belangrijk?" Golden Delicious in de gascellen. De fruitkwekers, die Colden Delicious in de gascellen zullen plaatsen, heb ben vergaderd in de afmijn zaal van de veiling. Zij besloten hun Golden Delicious voor de gascellen aan te voeren in de week van 2025 Oct. Op deze laat ste datum zal de gascel dan gesloten worden. O.' EN W.-SOUBURG Het zwemseizoen 1952. Gedurende het zwemseizoen 1952 werd het vol gende aantal baden genomen: Schoolbaden Souburg 12.224, id. Rit- them 672, intotaal 12.896; baden door leden 53.770, in totaal 66.666. In deze periode werden uitgereikt: 82 schooldiploma's Lich. Opv., 152 K.N.Z.B.-diploma's, 50 jeugdzwem- speldjes K.N.Z.B. Deze inrichting werkt ook in de wintermaanden, dan als douche-bad huis. Het badhuis is geopend: Donder dags 13—21 uur; Vrijdags 911.30 en 1321 uur; Zaterdags 921 uur. ST. LAURENS Motorongeval. Zaterdagavond kwam de motorrijder J. J. L. uit Oostkapelle, ZO GAAT ZEELAND WANDELEN. N.W.B. stelde programma 1953 samen. Zaterdagmiddag vergaderde in Goes de Kring Zeeland van de Afd. Bra bantZeeland van de Nederl. Wan delsportbond. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer Joziasse uit Mid delburg, maakte de secretaris, de heer J. de Bruijn uit Nieuwerkerk, in zijn jaarverslag gewag van een toenemen de belangstelling voor de wandelsport in onze provincie. Zo namen b.v. in 1952 aan de Avondvierdaagse in Zee land 706 personen deel. Het wandelprogramma voor 1953 werd als volgt samengesteld: 25 April: Kringtocht 'n Zierikzee. 2 Mei: De Scheldetippelaars, Kloos- terzande. Mei: Weldadigheidstocht N.W.B. 9 Mei: Bloesemtocht Goes. 16 Mei: Medioburgum, Middelburg. 6 Juni: Zeeuwsch DagLIad, Middel burg. 1720 Juni: N.W.B. Avondvier daagse (10e maal). 4 Juli: Nachttocht Medioburgum, Middelburg. 11 Juli: Kringtocht Zeeuwsch-Vlaan- deren. 22 Aug.: Jubileumtocht W.S.V., Kruin ingen. 5 Sept.: Zeeuwsch Dagblad, Goes. HINDERWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van A. Visser, Loskade 45, Middelburg om vergunning tot het plaatsen en exploiteren van enige elee- tromotoren t.b.v. een hotelbedrijf in perceel Groenmarkt (Hotel „De Burg") kadastraal bekend secte A nr. 2161. Op Donderdag 30 October a.s. des voor middags 10 urn-, zal gelegenheid be staan om bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. rijdende in de richting Middelburg, op de Noordweg ter hoogte van de Brigdamseweg te St. Laurens, in aan raking met een voetgangster. De mo torrijder kwam te vallen, waarbij hij aan het gezicht verwond werd. Hij werd door dr Boerwinkel behandeld, waarna hij zijn tocht kon voortzetten. De voetgangster bekwam geen letsel. DINSDAG 21 OCTOBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 7.09 Nieuws. 710 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische Kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.49 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters- 10.15 Fluit, cello en piano's. 10.45 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.301233 Land- en tuinbouwmeae- delingen). 12-55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.30 Ac tualiteiten. 13.25 Amusementsorkest. 14.00 Gev. programma. 14.50 Gram. 15.00 „Hier vrij Europa". 15-30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Prof. DrD. H. Burger: „Economische ge schiedenis van Indonesië". 18.00 Musette- orkest. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Gram. 18,52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit het boek der boeken". 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Thuisfront Tombola. 20.40 Strijkorkest en solisten. 21.30 Gram. 22.00 „Huwelijk m opspraak", causerie. 22.15 Strijktrio. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gram. 10.15 Gev. muz. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Musette- orkest. 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen, 12.33 Voor het platteland. 12.40 Zang en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen en gram. 13.20 Promenade orkest. 14.00 „Zeg eens, Amerika!" 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Orgelspel. 18.45 „Paris vous parle". 18.50 Gevarieerde muziek. 19.20 Discocauserie. 20.00 Nieuws. ,£0.05 Gevarieerd programma. 21.10 Gevarieer de muziek. 21.30 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 21.45 Tiroler muziek. 22.30 Buitenlands overzicht. 22.45 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York Calling". 23,20 24.00 Gram. BELGIE (Vlaams 324 m.). 11.45 Gram. 12.30 Weerberichten, 12.34 Gram. 12.50 Koersen. 12.55 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Symphonie-orkest. 14.00 Voor de jeugd. 15.30 en 16.15 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kleuters. 17.30 Gram. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Operamuziek. 19.50 Cau serie. 20.00 Hoorspel met muziek. 21.30 Omroeporkest. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte muziek. 22 45 Gram. 22.45 Gram. 22.55— 23.00 Nieuws. NCRV Televisie-uitzending. 20.1521.45 1. Journaal; 2. „Het gesneden beeld", causerie. 3. Weerbericht. Pauze. 4. Te zien en niet te zien. 5. Dagsluiting. NAGEKOMEN ADVERTENTIE De belangstelling voor de samen komst te GOES op 31 October a.s., waar D.V. de bekende fabrikant- Evangelist HERMAN ZAISS uit WUPPERTAL zal spreken, is zó overweldigend groot, dat het aantal plaatsen van ruim 1100 voor het „Schuttershof" aldaar, weldra te gering is gebleken! Dankbaar kun nen we U thans berichten, dat we (buiten verantwoording van de Ker- keraad van de Ned. Hervormde Kerk te Goes, van wie deze bijeenkomst ook niet uitgaat) de beschikking ge kregen hebben over de GROTE KERK te GOES, ZODAT NOG 'N GROOT doch ook weer beperkt AANTAL PLAATSBEWIJZEN kunnen worden verstrekt bij Kapte. J. M. Bijl, Rave lijn 12; A. Kousemaker, Kamperfoelie straat 20; J. de Kruyter, Beatrixplein 6; A. C. van der Rest, Lange Kerk straat en W. Steutel, Klokstraat 2, al len te Goes. De samenkomst op 31 October o.l. van HERMAN ZAISS vindt dus NIET plaats in het „Schut tershof", doch in de GROTE KERK te GOES!!! Voor de goede orde en in verband met de enorme aanvraag zij er nog maals met nadruk op gewezen, dat ALLEEN TOEGANG kan worden ver schaft AAN HOUDERS van de des betreffende plaatsbewijzen!! Ter voorbereiding van bo-en- genoemde samenkomst zal op Woens dag 29 Oct., 's avonds half acht, in de zaal Leger des Heils, Ravelijn te Goes, een BIDSTOND worden ge houden! Uitnodiging tot persoonlijke deel name aan dit gebed, aan een ieder, die gelooft, dat God Zijn kracht ook heden ten dage door Zijn Zoon Jezus Christus, op machtige wijze openbaartl Heden overleed nog onverwachts mijn Man en Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, JAN ME SU, in de ouderdom van 85 jaar en 9 maanden. Uit aller naam: Wed. M. MESU-GOVERSE. Gapinge, 17 October 1952.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2