M <D« at)onlurcn 13 Zeeuwsvhms Nieuws. Houdt doot de Plan voor Wegschap ^Valcheren ligt ter visie* Opbouwende iddensiand mwAnmiM ^%£LES^ Uit Zeelcutds Middelburg. Zierikzee. S*1 verkwikkende DE BEURS NOTEERDE GISTEREN I holen AANBESTEDING BURGERLIJKE STAND SPORTNIEUWS SCHEEPSTIJDINGEN Wat brengt de radio? Pagina 2 Belanghebbenden kunnen bezwaren indienen. Gemeenten zonden 75 pCt, de Polder 25 pCt der lasten moeten dragen. Geil. Staten hebben ter Prov. Griffie en ter secretarie van alle Waleherse gemeenten ter inzage gelegd een voorstel tot oprichting van een waterschap Wegschap Walcheren. Uiterlijk 23 October a.s. moeten belanghebbenden, die bezwaren tegen dit voorstel hebben, daarvan mededeling doen aan de Prov Staten Reeds uit de naam blijkt, dat het In de bedoeling ligt het beheer en de wegen op Walcheren aan één lichaam op te dragen. In het voorstel wordt de wijze, waarop dit dient te geschieden, nader uitgewerkt en wordt ook ten aanzien van het kostenvraagstuk een oplossing aan de hand gedaan, die hierop neerkomt, dat de Polder Walcheren 25 pet. en de Waleherse gemeenten 75 pet. zouden moeten betalen. Ingevolge artikel 11 van de Herver- kavelingswet Walcheren moeten Ged. Staten, na de totstandkoming der herverkaveling, de eigendom, het be heer en het onderhoud der wegen binnen ht herverkavelingsblok regelen. Ten einde meer eenheid in het wegbeheer op Walcheren te brengen heeft de Her verkavelingscommissie voorgesteld een lichaam in de publiekrechtelijke vorm van een waterschap (wegschap) in het leven te roepen, mede omdat het niet mogelijk is, dat de gemeenten en de Polder samen een orgaan voor gemeen schappelijke samenwerking stichten. Ged. Staten gaan met dit voorstel accoord, maar delen mede op vele pun ten in belangrijke mate te zijn afgewe ken van het door de H.V.C. ontworpen reglement. Als doel van het waterschap, dat het grondgebied van alle gemeen ten op Walcheren omvat, wordt ge noemd de verzorging, d.w.z. de aanleg, het beheer, het onderhoud en de ver betering van de openbare wegen op Walcheren, voorzoveel deze ingevolge wettelijk voorschrift aan het wegschap wordt opgedragen of het deze op zich neemt. DE INRICHTING. Het hoogste orgaan, overeenkomend met de vergadering van Ingelanden, ie het College van Beheer, bestaande uit de voorzitter van het waterschap en de leden, die worden benoemd door de ra den van de gemeenten, die ln de lasten htjdragen, alsmede door het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren. Het aantal leden per gemeente en voor de Polder wordt bepaald naar rato van het percentage, waarvoor in de lasten wordt bijgedragen. De vergaderingen van het college zijn openbaar. Er is verder een dagelijks be stuur, bestaande uit de voorzitter van het waterschap en vier leden uit •n aan te wijzen door het College van Beheer. De voorzitter wordt benoemd door Gedep. Staten op aanbeveling (een drietal) van het College van Beheer, voor de eerste maal echter zonder die aanbeveling. Alle benoemingen gelden Voor de tijd van zes jaar. Voorzitter en leden van het dagelijks bestuur moeten Walcheren wonen, voor de andere éden ls dat niet nodig. Er zal een ad ministratieve hoofdambtenaar worden aangesteld, die administrateur zal worden genoemd, terwijl de techni sche hoofdambtenaar hoofd van de technische dienst zal heten. DE KOSTEN. Voorzover de uitgaven van het wa terschap niet worden gedekt door an dere inkomsten, dienen zij gedragen te worden door middel van een aanslag over de bijdragende lichamen. Teneinde te bepalen, welk aandeel voor reke ning van de Polder en voor die der ge meenten komt, is nagegaan, welke lengten aan secundaire tertiaire en verharde niet-planwegen, gelegen bui ten de bebouwde kommen, bij genoemde lichamen in onderhoud waren. Tevens is berekend, hoeveel de kosten van onder houd per jaar per km. lengte op 1 Jan. 1940 bedroegen. Voor rekening van de Polder waren toen ruim 43 km., die aan onderhoud f20.063 kostten. Voor de gemeenten waren deze cijfers resp. ca. 183 km. en f44.122,50. In deze cijfers zijn de onverharde wegen buiten be schouwing gelaten. Voor de inundatie had het tegenwoordige herverkavelings blok op Walcheren ca. 265 km. onver harde weg, voor het grootste deel bij de ingelanden in onderhoud. Geleide lijk zijn deze wegen verhard om daarna door de gemeenten in onderhoud te worden overgenomen. Deze factor mag bij de vaststelling der verhouding niet lede Uitbreiding van de fa. Roovers. De fa. Roovers heeft de lederwaren zaak aan de Vlasmarkt te Middelburg een niet onbelangrijke uitbreiding doen ondergaan. De diverse lederwaren vra gen een behoorlijke showruimte en daar om werd de zaak groter gemaakt en ont stond een aparte afdeling voor de ver koop van koffers. De gehele zaak ver wierf daardoor een aantrekkelijker ge heel, daar alle artikelen beter konden worden uitgestald en het publiek mede in de gelegenheid werd gesteld om uit de overzichtelijk opgestelde lederwaren en keuze te maken. De uitbreiding kon tot stand komen door het bij de winkel trekken van een deel der werkplaats. Tevens kon de étalage in de diepte wor den vergroot, waardoor ook de daar uit- festalde voorwerpen beter tot hun recht omen, temeer nu ook de verlichting werd verbeterd. buiten aanmerking blijven, zo delen Ged. Staten mede, zodat op de ge noemde berekening een correctie dient te worden toegepast, die uiteraard niet mathematisch is vast te leggen. DE VERDELING. Ged. Staten zjjn van oordeel, dat, hiermede rekening houdend, de ge meenten in de niet gedekte lasten 75 pet. dienen bjj te dragen en de Polder met 25 pet. moet worden belast. Voor de verdeling van de 75 pet. tussen de gemeenten kunnen in principe drie maatstaven worden aangelegd, n.l. de lengte van het gehele net van verharde wegen binnen de gemeentegrenzen, doch buiten de bebouwde kom (35 pet.), de kadastrale oppervlakte der gemeen te (25 pet.) en het aantal inwoners der gemeente (15 pet.). Ged. Staten wen sen de bevoegdheid correcties voor te schrijven, wanneer b(j toepassing van dit schema onbillijkheden zouden ont staan. Ingezonden Mededeling (Adv.) Mijnhardtjes: sterke j kou- «n griepbestrijder* Deo» 41 cent Koker 60 cent PEREN NAAR ZWEDEN. De Zweedse regering is voornemens voor het tijdvak van 1 November 1952 tot 1 Juni 1953 de invoer van peren vrij te geven. In het lopende handelsver drag tussen Nederland en Zweden is voor appels en peren een contingent van 1.400.000 Zweedse kronen opgeno men. Hierbq was de bepaling, dat pe ren niet voor 1 October en appels niet voor 1 December mochten worden in gevoerd. Thans betekent de nieuwe re geling, dat er ook in October geen pe ren in Zweden worden toegelaten, doch na 1 November zullen de exportmoge lijkheden belangrijk groter zijn dan mo gelijk was bij het vastgestelde contin gent. Het handelsverdragcontingent van Zw. Kr. 1.400.000 kan thans geheel voor appels benut worden. Pools motorschip bij Vlissingen gestrand en weer vlot. Gisternacht omstreeks vier uur is het 481 br. rgt. metende Poolse motor schip „Dunajec", komende van Ant werpen en op weg naar Stettin, in de Sardijngeul bij Vlissingen aan de grond gelopen. Twee sleepboten uit Vlissingen, de „Blankenburg" en de „Goliath" waren ter assistentie uitgevaren. Om negen uur is het schip op eigen kracht vlot gekomen en heeft de reis naar Stettin vervolgd. AFSCHEID „Schitterend, schitte rend"! prees de commis saris zijn agent. „Nou dan is alles al héél vlug opge lost. Jij wordt bevorderd kerel, op één voorwaar de". „En dat is, meneer de commissaris 7" vroeg de agent met een glunde rend gezicht. „Dat jij net jes de kuil weer dicht gooitvervolgde de com missaris. „En die grote ijzeren kist nemen we mee naar het bureau". Toen wendde hij zich tot Gertjan en Maartje. „Jullie zijn kranig geweest", zei hij. „Ons land heeft kinderen als jullie nodig, daar kunnen we op bouwen. Bedankt en gefeliciteerd hoorKan ik jullie misschien nog even naar huis brengen 7" „Nee, nee, meneer de commissaris", lachte het tweetal, onze fietsen staan hier nog in de buurt en het is toch maar een heel klein eindje". ,Oók goed, óók goed En U, professor Weetjes, kan ik misschien nog wat voor U doen 7" „Ja", sprak de oude baas, U mag me met de schat naar het huis van de minister brengen. O, o, wat zal die een grote ogen opzettenToen namen ze afscheid van elkaar en even later snorde de wagen weer terug naar de hoofdstad, nage wuifd door Gertjan en Maartje. Ingezonden Mededeling (adv.) VAN ROSSEM'S Politierechter Middelburg OVERTREDERS VAN DE BELASTINGWETTEN OP HET MATJE. Een enkele maal In het jaar houdt de Politierechter te Middelburg een zitting waarbjj twee openbare aankla gers aanwezig zjjn en wel de Rijksad vocaat en de Officier van Justitie. Het gaat dan speciaal om de overtreders van de belastingwetten te straffen. W. K., beurtschipper en expediteur te .Breskens reed met een Opel op de Rijksweg nabij de watertoren te Oost burg. Hij kwam uit de richting Oost burg en werd door kommiezen van de I. en A. staande gehouden. Hij kon ech ter het nationaliteitsbewijs niet tonen. De auto was te Tilburg op de auto markt gekocht en hij had daar een kwitantie van. Daarmede zou hij aan kunnen tonen, dat de auto in Neder land was gekocht en niet vanuit Bel gië was gesmokkeld. De volgende dag zou hij de kwitantie wel even tonen. Ruim 1 jaar hebben de kommiezen ge wacht op de kwitantie, maar deze- kwam niet te voorschijn. De auto werd in beslag genomen. Verd. hield echter vol, dat hij de auto op de Tilburgse automarkt had gekocht voor f 2400. De Officier van Justitie eiste f75 of 15 dagen hechtenis met verbeurd ver klaring van auto en radio. Dit vond de Pol.rechter toch te bar en hij veroor deelde K. tot dezelfde straf doch zon der verbeurd verklaring. De musicus J. J. den T. uit Middel-, burg werd vorig jaar met een gehuurde auto van de Pree op de Rijksweg on der Kapelle-Biezelinge gesommeerd door de kommiezen van de I. en A. om te stoppen, doch hij reed door. Hij moest zich nu verantwoorden. De eis luidde f30 of 6 dagen. Hij werd ver oordeeld tot f5 of 3 d. h. Vergadering Chr. Besturenbond. Onder leiding van de heer P. Melief- ste vergaderde Woensdagavond in zaal Montaan de Chr. Besturenbond met de hestuursleden van de aangeslo ten organisaties. Breedvoerig werd ge sproken over de oprichting van een Chr. Sociale Studieclub. Besloten werd om in November een cursusavond te organiseren met de behandeling van het onderwerp „De Europese Bewe ging". Voor deze bijeenkomst zullen de plaatselijke jeugdverenigingen een uitnodiging ontvangen. Voorts kwam aan de orde de a.s. propaganda-actie. In verband met de Chr. Soc. Conferentie in November zal de grote propagandavergadering eerst worden gehouden op Woensdag 10 De cember in het Schuttershof. Een aan trekkelijk programma zal worden aan geboden, o.a. opluistering door „Mu- siea" uit Kamperland. Het huisbezoek zal getracht worden centraal te regelen. Algemeen was men van mening,dat het ledental moet wor den opgevoerd. Daarom zal de actie van het huisbezoek de speciale aan dacht hebben. Melkhandelaren kregen praedicaat. In de beurszaal van het Huis van Nassau was Dinsdagmiddag een bij zofidere vergadering belegd door de Coöp. Melk- en Melkproducten Cen trale en de Veren. Zuivelfabrieken. De voorzitter, de heer D. Eveleens, sprak een woord van welkom Hij gaf een toelichting op de praedicaten en premies. Ir Harmsen leverde hier na een causerie over het praedicaat G Ingezonden Mededeling (adv.). BSVnw-t'ïVs wNademktsen w&tGiey de et ARNEM UI DEN Eervol ontslag. Aan de heer J. Wal- hout, wachtmeester le klas bij de Rijks politie, is met ingang van 1 Nov. a.s. eer vol ontslag verleend. BORSSELE Collecte. De collecte voor de Neder landse Oorlogsgraven heeft f36,77 opge bracht. BRUINISSE Eerste schip op de helling. Burgemees ter Michaelis heeft Woensdagmorgen, on der grote belangstelling, op de scheeps werf van de firma Duivendijk en Zonen Ingezonden Mededeling (adv.) ruwe, gesprongen huid, schrale lippen SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V„ GOES. 93 93 liZ6 f516 mi "P3N Dollarlening 1947 93% 93% Invest. Certif. Ned. 1962-64 cum. Grootboek 1946 3% K. Olie '50 114 C. H. Ind. Bk. 42% Nat. Handelsbank 90% Ned. Handel Mij. A. K. U. Bergh's Jurg. Berkei's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zemen Kon, Hoogovens Ned. Ford Ned .Kabelfabr. Philips' Gloeil. Do. 6 cum. pref. wd. 130% Unilever Wilton Fijcnoord Biliton Ie rubr. Biliton He rubr. 177 176% Dordtsche Petr. 294292% Dito pief. 303% 304 93 92% 113% 41% 91 142% 142% 152 150 246% 247% 92% 92% 114% 113% 155% 108 140% 149% 175 191 152% 106 141 149% 173L 190% 152 131 173% 172% 158% 157 Kon. Olie 317% 315% Dito onderaand. 315 313% Moeara Enim 485% 486% A'dara Rubber 71 70% Bandar Rubber 75 75% Deli Bat. Rubber 78 78% Kendeng Lemboe 59L 59L Oost Java Rubber 28 27% De Oostkust Serbadjadi 35% 34% Holl. Am. Lijn 142 142 Java China Jap.lijn Kon. Boot 133% 133% Kon. Paketvaart 96% 95% Kon. Rott. Lloyd 118 317 Ned. Sch. Unie 118% 118 Ommeren's Sch.v. 167 166 Stoomv. Mij. Ned. 133 H. V. A. Java Cult. N. I. S. U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Müller Co. Amsterd. Bk. Escompto Bk. 82% 34 66% 16 62% 48 165 155% 54% 132% 81% 34% 68 15% 84 62 47% 165% 155% 54% Rotterd. Bk. Twentsche Bk. Overzeese Gas Borneo Sumatra Intern at io Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Fc/rd Canada Gen. Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U. S. Steel North. Am. Cities Service Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. 155 356 70 15% 41% 39% 48% 84L 61B 61% 45 72% 26 38 94 58% 62 55 70% 20% 5% 18% 154% 156 70% 93 132% 15% 40% 38 48% 83 61B 61% 15% 45 72 38 26% 93% 61% 55 69% 20% 21% 5% ,'de handle overgehaald, om het eerste schip op de nieuwe helling van deze scheepswerf te trekken. Deze nieuwe betonnen wagenhelling, die daarmee in gebruik werd gesteld, bleek uitstekend te voldoen. Langzaam maar zeker, zonder schokken of stoten kwam het te repareren schip omhoog. KAPELLE Zangkoor opgericht. De afd. Kapelle- Biezelinge van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen heeft een zangvereniging opgericht. Voorlopig hebben zich hiervoor reeds 20 dames opgegeven. Dinsdagavond werd begonnen met de repetities. KLOETINGE Auto in de berm. Toen Dinsdagmorgen de expediteur K, in de Moolweg een vrachtje fruit moest halen, maakte hij, door het glibberige wegdek, een schuiver met zijn vrachtwagen en kwam in de berm terecht. Nadat al het fruit afgeladen was, moest de kraanwagen van de fa Louisse uit Goes er aan te pas komen om de vrachtauto op de kant te zetten. KRABBEN DIJKE Brandweeroefening. Maandagavond werd ter plaatse een brandweeroefening gehouden, waaraan werd deelgenomen door de brandweercorpsen van Rilland- Bath, Waarde, Kruiningen, Yerseke en Krabbendijke. Belangstelling voor moedercursus. Aan de moedercursus, die gehouden wordt onder leiding van zuster Fuykschot wordt deelgenomen door ongeveer 60 da mes. Wegdek weer in orde. Het wegdek van de Oostweg-Dorpsstraat, dat sinds het op breken voor de waterleiding nog niet in goede staat was, is thans weer in orde gebracht. RILLAND-BA T H Raadsvergadering. De raad der ge meente is in openbare vergadering tegen hedenmorgen bijeengeroepen- Op de agenda komt ojn. voor: wijzi ging begroting, dienstjaar 1952; intrek king raadsbesluit d.d. 28 Aug. 1952, be treffende een geldlening h f30.000 bij de Coöp. Boerenleenbank te Krabbendijke; benoeming leden advies commissie Woonruimtewet en vaststelling verorde ning Winkelsluitingswet. Groene Kruis bijeen. Dinsdagavond hield de afd. Rilland-Bath van het Groe ne Kruis de jaarvergadering, onder voor zitterschap van dr K. J. Nanninga, in de zaal van de heer A. J. Colpaart. De voor zitter deelde mede, dat het bestuur veel moeilijke vraagstukken heeft behandeld in verband met het wijkgebouw. De nieuwbouw heeft men laten varen, toen bekend werd, dat de Rijkssubsidie niet werd verleend. Er is toen getracht, het bestaande gebouw te verbouwen. Er komt nu een woonhuis voor de wijkver pleegster en daarachter het magazijn. De kosten bedragen f 15613, Uit het verslag van de secretaris bleek dat het ledental in 1951 steeg van 525 tot 530. Volgens de penningmeester bedroe gen de ontvangsten f 14.948,89, de uitga ven f5145,45, dus een batig saldo van f9.803,44. In 1951 werden 835 bezoeken afgelegd, benevens 129 T.B.C. bezoeken. In de va cature voor Bath werd gekozen de heer J. Walraven-Breure. De heer Breure achtte het wenselijk de contributie geleidelijk te verhogen. De voorzitter antwoordde hierop, dat, zo lang we nog rond kunnen komen, hier toe niet zal worden overgegaan. SEROOSKERKE (W.) Collecte. De collecte voor „Het Hoo- geland" heeft f106,— opgebracht. WOLPHAARTSDIJK Collecte. De Reclasseringscollecte heeft in deze gemeente opgebracht de som van f52,—. en het stemde hem tot voldoening, dat het aantal bedrijven, die voor het praedicaat in aanmerking kwamen, sinds vorig jaar was gestegen van 81 tot 101, waaronder 18 voor de tweede maal. Hij spoorde aan tot opvoering van de melkkwaliteit op Schouwen- Duiveland. Tenslotte deelde hjj mede dat op Schouwen-Duiveland melk- cursussen zullen worden gegeven on der leiding van gediplomeerde mel kers. Hierna reikte ir Harmsen de praedicaten uit. De heer Jelsma sprak namens de V.Z. Hij wees op de waarde van het praedicaat. De vereniging op Schouwen-Duive land telt momenteel 500 leden. De heer J. van Sluis van Brouwershaven dankte het bestuur namens de melk handelaren. Jubileum bij de P.T.T. Vandaag is het 40 jaar geleden, dat A Sies in dienst trad bij de P.T.T. Op 16 October 1912 als kantoorbediende 2e klasse begonnen, had de bevordering tot le klas plaats op 1 Januari 1946 en volg de op 1 Januari 1948 de bevordering to.t employé eerste klasse. De heer Sies heeft deze gehele diensttijd in Zierikzee door gebracht. Visserij uitkomsten. De vangst van de binnengekomen bot- en garnaienvissers waren vorige week, gezien het late seizoen, goed. De aanvoer van bliek door de kuiivissers was redelijk en de verzending van mos selen prima. Jaarmarkt te Axel op 11 Dec* a.s* In een gehouden gecombineerde verga dering van de landbouw-organisaties, de slagersbonden en de Vereniging van var kenshandelaren is besloten, de jaarlijkse veemarkt te Axel te houden op Donder dag 11 December a.s. AXEL Schichtig paard veroorzaakt aanrijding. Woensdagmorgen reed een vrachtauto, bestuurd door de heer van N- uit Bergen op Zoom, door de Oosterstraat. Toen de auto het stistaande gespan van de petro- leumventer H. alhier passeerde, schrok zijn paard, dat onverwachts opzij sprong. Hierdoor kwam het gespan in aanraking met de auto. Een spatbord van de auto werd beschadigd. OOSTBURG Benoeming. Tot tijdelijk onderwijzer aan de School met de Bijbel, hoofd J. B. Fondse, is benoemd de heer R. Griffioen te Loenen aan de Vecht. SLUIS Collecte. De bouw-prikkaartenactie voor een nieuw kinderpaviljoen bij het sanatorium „Sonnevanck" bracht te Sluis op f 113,65. Veertig woningen te Kruiningen, Gistermorgen had te Kruiningen de aanbesteding plaats van 40 woningen ten behoeve van het personeel van de werf „Zeeland". De uitslag was als volgt: J. Priem, Ovezande, perceel E. (massa) 371.900.D- van der Poel, Oudelande, E. 364.900.C. Priem, Lewedorp, E. 364.700.P. F. Voet, Kloosterzande, E. 386-000.J. F. Hopmans, Goes, perceei A. 161.734.Gebr. Kriekaert, Hengst dijk, A. 150.000.—; perceel C. 37.300.—; E, 377.000-Firma J. de Jonge, Biezelinge, A. 139.000.—; perceel B. 140.000—; C. 35.000.—; perceel D. 35.000E. 348.500.-; Fa Gebr. van d"r Poel, Lamswaarde, E. 374.800.Joh. v Striem., Krabbendij ke, D. 38.500.Fa 5- ia Grand, Hoede- kenskerke, A. 153.014.C. 37.806.Joh. Baijens, Kapelle, E. 363.790L. P. J. de Bruijn en Zn., Hulst, A. 154.200—; C. 39.400.—; E. 387.000.—; J. A. Poiejj en Gebr. Mollet, Kruiningen, A 136.497 -; B. 138 210.—; C. 34.397.—; D. 34 980.—; E. 344.084Fa W. van der Most en M. EL v. Dasselaar, Amersfoort, E. 350.000.-; R. B. Ch- Bleijenbergh, St. Jansteen. A. 154,000.—; C. 39.000.—; E. 385.000.—; Jan van Koeveringe, Schore, E. 359.400.L. Bolspoel, St. Jansteen, A. 156.000.C 38.000.—; E. 389.000.—; Chr. Lalleman, Bergen op Zoom, A. 142.000—; B. 180. 080.—; C. 36 000.—; D. 37.500.—; Avond-oriënteringsrit. De M-A.C. „Inter-Scaldes" houdt Za terdag haar derde rit om het clubkam pioenschap. Het is ditmaal een avond- oriënteringsrit over 100 km. en de deel name is verplicht voor alle deelnemers aan het kampioenschap. De start is 's avond om half acht bij hotel „Tivoli" te Goes, waar omstreeks elf uur ook de finish zal zijn. De route loopt geheel door Zuid Beveland. De deelname staat open voor alle motorrij ders en automobilisten. Korfbalpromotie. Voor de promotie naar de eerste klas se van de S.D.KB. kreeg Brouwersha ven op eigen veld een 24 nederlaag te incasseren van D.S.S. uit Nieuwerkerk. Zaterdag a.s. wordt de returnwedstrijd te Nieuwerkerk gespeeld. DAMMEN. De damkampioen van Schouwen en Duiveland, de heer F. Brandenburg uit Zierikzee, speelde te Haamstede simul taan aan 14 borden. Dertien partijen wist hij te winnen, maar in de heer J. Rade maker uit Burgh moest h(j zijn meerdere erkennen. GOES. GeborenJohannes P. M., z. v. F. P. M. Hopmans en C. M. Leenman; Elisabeth I., d. v. A. E. Bruijning en C. B. Dijksterhuis; Marinus H., z. v. J. de Bel en I. C. Padmos; Olga M., d. v. J. A. Ëruggeman en A. H. Roest; Janna J., d. v. C. M. Wisse en N. v. d. Maas; Martien, d- v. H. J. van Houte en N M Baert; Margaretha J., d. v. J. Mejjling en S. C. Schuilwerve. OndertrouwdJ. Ooms, 57 j. en R. M. Andriessen, 46 j-; W. de Bruine, 26 j. en J. v. d. Kreeke 22 j. Gehuwd; G. J. B. van Calmthout, 56 j. en C. J. M. Bitter, 47 j.; F. van Gessel, 26 j. en M. F. Egter van Wissekerke, 24 j.; D. J. L. Speetjes, 24 j. en J. J. Holtzer, 22 j.; J. C. van Dalsen, 24 j. en M. W. Johannisse, 22 j.; P. J. van Bel- zen, 22 j. en K. M. M. van Bemden, 22 j. Overleden: C. Stok, 81 j„ echtg. van P. Meijler; C. M. Kloet, 45 j., echtg van H. C. de Kater. DRIEWEGEN. GehuwdJ. de Vos, 21 j- en W. A. Korstanje, 21 j. OverledenJ. Blok, 54 j., echtg. van M. Nijsse. NIEUWVLIET. BevallenJ. Fremouw- van Laere, z.; L. Verpianke-Knibbe, d. Gehuwd: D. Dekker, 28 j. en E. M- Dubois, 20 j.; P. J. Riemens, 26 j. en W. E. Schijve, 24 j. 's H. ARENDSKERKE. Geboren: Ja cobus L., z. v. J. Oosthoek en A. C. Joosen; Jan F., z. v. Ph. Nagelkerke en J. J. de Leeuw; Matthijs J., z. v. D. J. Smits en C. M. Rampaart. WAARDE. GeborenCornelia A., d- v. N. Bom en A. Dijl; Frans J„ z. v. F. van der Maas en A. M. Overbeeke. OverledenJ. F. Neels, 37 j. echtg. van A. Waterman. WEMELDINGE. Ondertrouwd: P. van Stel, 27 j. en H. H. Leendertse, 18 j. BAARLAND. Geboren: Gerard P., z. v. W. de Vriend en J. G. A. Dronkers. Ondertrouwd J. Beulens, 39 j. en M. M. Steenbergen, 37 j. te Ovezande. GehuwdL. Lavooij, 49 j. en A, Haas donk, 51 j. GROTE VAART. LEOPOLDSKERK15 te Suez; LOE- NERKERK: 14 van Rotterdam naar Bre men. ORANJE15 te A'dam; ORANJE STAD 14 van Barbados naar Cristobal; NOORDAM14 van Scillys naar New York; SIBAJAK14 van Galapagos naar Wellington; WILLEM RUYSpas 15 Kaap Guardafui naar Colombo; ALM- DIJK14 te Galveston; NIEUW AM STERDAM14 te New York; ARENDS- DIJKpas 14 Recife naar New York; LEERDAM14 van Halifax naar New York; TABINTA pas 14 Trinidad naar Galveston; VEENDAM14 van Kaap Ra ce naar Halifax; INDRAPOERA: 14 van Singapore naar Tandjung Priok; JOHAN VAN OLDENBARNEVELTpas 14 Pe- rim naar Suez; WATERMAN15 te Wil lemstad. HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 14—10: SURTE van Ant werpen. Vertrokken 14—10ELSA S naar Is raël; BALTICIA naar Alexandrië; FEN naar Huil; ZEEHOND naar Sanderborg; NEREUS naar Montreal; KLAUS SCHO- KE naar Zee; SURTE naar Zee. Gepasseerd naar Antwerpen 1410: MARNE van Stockholm; LISSEKERK van Rotterdam; FLEVO van idem; HES- TIA van Hamburg; 15—10 ALIE S. van Rotterdam; Sleepboot OCEAAN met MORSINGTON COURD van Stavanger; Gepasseerd van Antwerpen 1410 PAVANIS naar Rotterdam; BRANDARIS naar Zee; SUMATRA naar Londen; DE MOCRAAT naar Southampton; GRANY- MEDES naar Amsterdam; MULAN naar Hamburg. VRIJDAG 17 OCTOBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws; 7.13 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weer- ber.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstan den; 9.40 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Viool en piano; 11.30 Gram.; 12.00 Kamermuziek; 12-30 Land- en tuinbouw- mededelingen; 12.33 Surinaamse volks muziek; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Mandolinemuziek; 13-45 Gram.; 14.00 Omroeporkest en solisten; 14.55 Gram.; 15.15 Voordracht; 15.35 Gram.; 16.00 „Het bewaren van winterfruit", causerie; 16.15 Pianotrio; 16.45 Strijkor kest; 17.30 Militaire causerie; 17.40 Gram. 17-45 Fries programma; 18.00 Gram.; 18.10 Een goed woord voor een goede zaak; 18.15 Tenor en orgel; 18.30 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsle ven; 18.45 Huismuziek; 19.00 Nieuws en weerher.; 19.10 Regeringsuitz.„Verkla ring en toelichting"; 19.30 Strijkkwartet; 19.53 Gram.; 20.00 Radiokrant, 20.20 Ra dio Jeugd-appèl; 2220 Gram.; 22.25 Kunstrubriek; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 23.r5 Evangelisatie-uitzending in de Duitse taal; 23.3024.00 Lichte muziek. HILVERSUM H (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.33 Gram.; 8.00 Nieuws en weerber8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.05 Gram.; 9.40 Voor de kleuters; VPRO: 10.00 „Kinderen en Mensen", causerie; 10 05 Morgenwijding; VARA 10.20 Gram. 10.30 Schoolradio; 10.50 Orgelspel; 11.20 Radiofeuilleton; 11.40 Oud-Hollandse lie deren; AVRO 12.00 Amusementsmuziek; 12 30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12JJ3 Sport en prognose; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen en gram.; 13.30 Amusementsmuziek; 1400 Voor de huisvrouw; 14.20 „Les amants trahis", cantate; 14.50 Voordracht met muziek; 15.10 Pianoduo; 15.30 Dansmu ziek; VARA16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Gram.; 17.20 Muzikale cau serie; 18.00 Nieuws; 1815 Felicitaties; 18.45 „Denk om de bocht"; 19.00 Gram.; 19.10 „Burgers, boeven en brigadiers", klankbeeld; VPRO19.30 „Moreel be raad" causerie; 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespreking; 20.15 Voordracht; 20.30 „Benelux", causerie; 20 40 „Leven op aarde", causerie; VARA 21.00 Voordracht; 21.30 „Het leven be trapt"; 21.50 Koorzang; 22.05' Buitenlands overzicht; 22.20 Swingensemble; VPRO 22.40 „Vandaag", causerie; 22.45 Avond wijding; VARA: 23.00 Nieuws; 23.15 In huwelijk en gezin", causerie; 23.3024.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2