Uitiiag, Ka&auteA-puffiie. Uit Zeeiandi tfteden. Middelburg krijgt een prachtig sportterrein* auoBil Sanapiriil. de veilige 3 Middelburg Goes. 7 holen. Dinsdag 7 October 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Over twee jaar reeds één veld bespee Ibaar. Twee voetbal- en twee korfbalvelden, een hockeyveld en een speelweide. Middelburg heeft prachtige plannen voor een nieuw sportterrein. Als de raad die vanmiddag goedkeurt, zal het niet lang meer duren voordat met de aanleg kan worden begonnen. Het terrein is geprojecteerd op de wei landen achter de Meidoornlaan in de richting van de Veerseweg en komt ongeveer naast de bestaande sportvelden te liggen. Het werk, waarvoor de Ned. Heide Maatschappij de plannen heeft gemaakt, zal worden uitgevoerd in D.U.W.-verband. Het terrein zal allereerst bestaan uit het in exploitatie zal komen als bouw- twee voetbalvelden, die naast elkaar komen te liggen. Bij één der velden is een sintelbaan ontworpen, terwijl aan de beide lengtezijden flinke ruim ten zijn uitgespaard voor springbak ken etc. Ten Noorden van de voetbal velden komen twee korfbalvelden en één hockeyveld en ten Zuiden ervan is een flinke speelweide ontworpen voor de buurtvereniging „Nieuw Mid delburg". De Meidoornlaan, die thans dood loopt, zal worden doorgetrokken en aan het einde van deze verlengde laan komt de hoofdingang naar het complex. Naast deze nieuwe toegangs weg is ruimte opengehouden voor een groot parkeerterrein. Er komen verder aparte toegangen tot de korfbalvelden en de speelweide. EEN RANDWEG. Het ligt voorts in de bedoeling rond om het terrein een brede randweg aan te leggen, die zodanig is geprojec teerd, dat in de toekomst een aanslui ting tot stand kan worden gebracht met de doorgaande verbindingsweg naar de Rijksweg in de richting van Nieuw en St. Joosland, zodat, wanneer ooit tot aanleg van deze uitvalsweg ter hoogte van de vroegere meelfa briek zou worden besloten, geen kost bare wegwerken meer behoeven te worden uitgevoerd. Deze randweg wordt reeds direct gemaakt tot aan het terrein van het werkkamp aan de Nadorstweg. Op dit terrein zelf zal de bestaande weg worden verbreed, zodat auto's daarvan gebruik zullen kunnen maken. ONDERBEMALING, Rondom het sportterrein zal de grond bouwrijp worden gemaakt, waardoor de mogelijkheid wordt ge schapen tot het bouwen van huizen In de toekomst. Het terrein, dat laag ge legen is, zal van een aparte onderbe maling worden voorzien. Deze zal ge schieden door middel van een wind molen. Om ingeval van uitvallen van deze bemaling geen risico te lopen zal een noodvoorziening worden getroffen, die het mogelijk maakt het overtollige water op de riolering te lozen. De volkstuinen die in deze buurt zijn gelegen, blijven gehandhaafd, Voorzover dat noodzakelijk mocht bljjken, zal grond worden ontgraven voor de egalisatie van het terrein. Ui teraard zal het gehele complex van een mooie en doelmatige beplanting worden voorzien. EEN VELD NA TWEE JAAR, Bij de aanleg van sportvelden is het altijd zo, dat de grond eerst gedurem de twee jaar als bouwland in cultuur moet worden gebracht. De grond krijgt daardoor de gelegenheid in te klinken, terwijl de structuur aanmerkelijk ver betert. Na die twee jaar kan het ter rein worden ingezaaid, maar dan duurt het nog twee jaar, voor dat het veld kan worden bespeeld. Zou men ook hier deze procedure toepassen, dan zou Middelburg pas over vier jaar de beschikking hebben over een goed sportveld. Daarom zal een andere methode worden gevolgd, die het mogelijk maakt reeds over twee jaar een goed bespeelbaar veld te hebben. Het is n.l. de bedoeling het hoofd veld volgens de geschetste procedure te behandelen, maar het tweede veld direct in te zaaien met een voorlopig graszaadmengsel. Dit veld wordt twee jaar zo onderhouden en zal daarna, naar verwachting, bespeelbaar zijn. Na de volgende twee jaar, als in middels het hoofdveld volledig in or de zal zijn, zal dit tweede veld onder handen worden genomen, d.w.z., dat land en daarna definitief zal worden ingezaaid. Het uiteindelijke resultaat zal zijntwee goede velden, maar waarvan over twee jaar reeds gedeel telijk gebruik zal kunnen worden ge maakt. In het plan ontbreekt een grond- tribune langs de voetbalvelden. Het is thans nog niet bekend, welke oplos sing daarvoor zal worden getroffen. Evenmin kan op dit ogenblik reeds worden medegedeeld, welke kleedka mers er zullen komen en waar die zullen worden neergezet. Achterstand in het rooien van aardappelen in Zeeland. Tengevolge van de hevige regenval is in het Noordelijk deel van Zeeland achterstand ontstaan in het rooien der aardappelen. Van het ras Furore zijn nog vele hectaren niet gerooid. Ook het bieten-rooien ondervindt stagnatie. In September viel er in het Noorden van Zeeland 103.3 mm. regen, gedu rende deze periode viel op 21 dagen regen. Normaal zijn er 10 regendagen met gemiddeld 66 mm. neerslag. KADERVERGADERING C.N.V. Zaterdagmiddag werd de kaderver gadering van het C.N.V. te Goes ge houden. Voorzitter was de heer A. de lange. De heer C. J. van Mastrigt behan delde het onderwerp: „Wat doen wij met onze vrijheid". In de eerste plaats zijn er huiselijke problemen, zo zei de heer van Mastrigt, het C.N.V. mag geen apparaat werden. We zien, dat er in de harten van vele mensen angst leeft, angst voor werkloosheid, voor oorlog, sociaal-economische angst. Hoe komt dat? Men is het geloof kwijt. Men zal terug moeten naar het enige hou vast in deze wereld, Jezus Christus, We leven in een vermaterialiseerde we reld, maar we moeten in de vakbewe ging terug naar het idealisme. Spr. zag de volgende vrijheden: le. de sociale vrijheid, gekregen door de vakbeweging; 2e. de staatkundige vrij heid; 3e. de geestelijke vrijheid. Ver der behandelde spr. de propaganda in binnen- en buitenland. Het komt aan op onze persoonlijke verantwoording, we hebben de "wereld wat te zeggen, n.l. de boodschap van het Evangelie. Ieder moet propagandist zijn, op het werk en overal a/aar we komen. Verder noemde spr. de morele werk lozenzorg. Het C.N.V. zal een centrale voor Werklozenzorg stichten. De wo ningbouw drukt nog steeds, er wacht nog veel werk. Ook het werk in de commissies ter plaatsen moet goed ge organiseerd worden, zodat de vertegen woordigers van het. C.N.V. hierin goed werk kunnen verrichten. De propaganda in het buitenland vraagt ook onze aandacht, ons werk wordt vandaag internationaal bepaald zoals bij het plan-Schuman. Om de arbeid in N'auw-Guinea te doen slagen zal er een beroep gedaan worden op de leden van het C.N.V. om een kleine bijdrage voor dit werk te geven. Examens. Te Wageningen is aan de Landbouw Hogeschool geslaagd voor het inge nieurs-examen, de heer P. J. Haartsen te Schoondjjke. Federatie van muziekgezelschappen vergaderde te Goes. Onder voorzitterschap van de heer P. C. Kerkhove uit Goes heeft de af deling Zeeland van de Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfare- gezelschappen in café Flora te Goes Zaterdagmiddag vergaderd. Door de activiteit van de voorzitter waren ook afgevaardigden van de Schouwse ge zelschappen aanwezig. Hij deelde mede, dat thans 46 verenigingen aangesloten zijn. Verder werd het volgende bestuur gekozen: P. C. Kerkhove te Goes, voor zitter; J. v. d. Velde te Zierikzee, secre taris-penningmeester; A. Wijnands te Hansweert, A. F. Goedemondt te Tho- len; D. Valkier te Vlissingen en W. v. d. Bosch te Brouwershaven. Tijdens de rondvraag vroeg de afgevaardigde van „Mozart" te Yerseke alle aandacht te schenken aan de subsidiëring door de provincie en de gemeente, hetwelk deze afgevaardigde zeer noodzakelijk achtte. Daar volgend jaar „Crescendo" te Oostkapelle 55 jaar bestaat zal waar schijnlijk het concours te Oostkapelle worden gehouden. POLDERBENOEMINGEN. In de provincie Zeeland is met in gang van 18 December 1952 tot dijk graaf van de polder Oosteren Ban van Schouwen, N. Beije te Renesse be noemd; met ingang van 19 December 1952 tot dijkgraaf van de Katspolder, L. J. van der Maas, te Kats; tot plaats vervanger van de dijkgraaf van de Schorerpolder, J. Durinck, te Nieuw en St. Joosland; met ingang van 1 November 1952 tot lid van het bestuur der waterkering van de calamiteuze Jonkvrouw-Annapolder, P. de Dreu, te Kortgene; tot gezworene van het wa terschap St. Maartensdijk, G. D. Kloet, te St. Maartensdijk. GELOOF JIJ DAT VERHAAL In sprakeloze bewonde ring keken Gertjan en Maartje en de professor naar al die pracht. „Wat schitterend l" fluisterde Maartje. „Van wie zou dat allemaal wel zijn „Dat weet ik, dat weet ik 1" sprak de professor, die door alles wat er gebeurd was, verschrikkelijk ze nuwachtig was geworden. Dit hoorde allemaal aan een koningin, die hier 500 jaar geleden geregeerd heeft. Ze moest het land verlaten en toen hebben haar vrienden al haar sieraden onder de grond gestopt". Oh, ja? Zo lang geleden al", zei Gertjan. „Wat is dat verschrikkelijk geheimzinnig hè". Ja, zo dachten de beide agenten er ook over. „Geloof jij het verhaal van dat oude mannetje opperde de grootste. „Tja, sprak de ander nadenkend, „eerlijk gezegd vertrouw ik niemand meer, ook die twee heren niet die we zojuist hebben doorgelaten. Weet je wat we doen, ik schiet op m'n motor de grens over en probeer dit tweetal te achterhalen Bel jij dan on dertussen het hoofdbureau op en vraag of ze dat drietal met hun schat eens even willen komen bekijken". En zo gebeurde Even later stoof de motoragent snel de grens over, de beide bandieten achterna. BURGEMEESTER FUNK IN OUDENBOSCH GEÏNSTALLEERD. Zaterdagmiddag is de heer B. Funk, oud-burgemeeister van Heinkenszand, als burgemeester der gemeente Ouden bosch geïnstalleerd. Hem is een grootse ontvangst bereid. Bü de grens der gemeente hadden zich vele plaatselijke verenigingen op gesteld, toen de burgemeester met echt genote en kinderen per auto arriveer den. Nadat bloemen waren aangeboden trok de kleurige stoet naar het raad huis waar een erewacht van de Na tionale Reserve stond opgesteld. Op het bordes van het gemeentehuis werd de nieuwe burgemeester ontvan- vangen door de loco-burgemeester J. A. J. P. Keij, wethouder C. A. van Oosterhout en de gemeente-secretaris J. F. van Hoek. Na begroeting nam de burgemeester een défilé af van de plaatselijke ver enigingen, waarbij de burgervader stormachtig werd toegejuicht. Vervol gens werd de burgemeester de raad zaal, die schuil ging onder vele bloem stukken binnengeleid. De loco-burgemeester sprak in een gloedvolle rede er zijn vreugde over uit, dat hij na een vacature van ruim een half jaar een nieuwe burgemeester kon begroeten. Hij wees er op, dat hier een zware doch mooie taak de bur gemeester wachtte. Het oudste raadslid, de heer H. Ru- bes, verwelkomde de burgemeester en zegde hem namens de raad volle steun toe. De gemeente-secretaris vertolkte de gevoelens van het gehele ambtenaren corps. De burgemeester sprak zijn dank uit over de enthousiaste ontvangst die hem van de zijde van de raad en alle inge zetenen was bereid. Hij uitte zijn vreug de over het feit, dat hij juist deze ge meente zou mogen dienen. Met deze terugkeer naar Brabant werd voor hem een onvergetelijke zegenrijke periode van 13 jaar arbeid in Zeeland afgeslo ten. Oudenbosah was voor hem en zijn echtgenote geen onbekende. Hij zegde toe de heersende problemen met kracht ter hand te nemen. Vervolgens werd de nieuwe burger vader een zanghulde gebracht door alle schoolkinderen en-het mannenkoor. Hier liet zich ook de Oudenbossche harmonie horen. Na afloop recipieerde de burgemees ter met zijn echtgenote ten gemeente huize. Toen toy aan de lezers en lezeressen van „Zeeuwsch Dagblad" onze Ka- bouter-puzzle ter oplossing aanboden, schreven wij, dat de oplossing en de winnaar zo spoedig mogelijk na 23 September zou worden gepubliceerd. Wij hebben er toen niet op gerekend, dat het bekend maken van de win naar of winnares pas op 7 October kon gebeuren. Dat lag niet in het vinden van de oplossing, luant die hadden wij natuurlijk al gereed bij het opgeven van de puzzle. Maar dat lag aan de anderhalf duizend oplossingen, die wij ontvingen. Het uitzoeken daarvan was een hele karwei, die ons dagen heeft gekost. Wy zijn erg dankbaar voor zoveel deelname. Dat doet altijd prettig aan en wij hebben het genoegen gehad vele lezers en le zeressen aan 't werk te zetten om de fiets te winnen. Ons hart is goed ge noeg om nu alle mannelijke en vrouwelijke deelnemers letterlijk „op de fiets te zetten". Maar dat laat de portemonnaie van de krant niet toe. Dus is er maar één deelnemer, die wij de fiets kunnen geven en die kunnen we dan nu letterlijk op de fiets zetten. Dat hoopt onze chauffeur Woensdag 8 Oc tober te doen. Die gaat dan de fiets brengen naar MEJUFFR. H. VAN WEELE, B1ERWEG 33, WEMELDINGE. Onze hartelijke gelukwensen voor de winnares. Wij wensen U veel ge zellige uren op deze fiets toe en misschien zien wij U wel volgend jaar als deelneemster aan de „Zeeuwsch Dagblad-fietstocht". DIRECTIE. C. HULSTAERT NAM AFSCHEID VAN ACHILLES. Achilles uit Middelburg hield een bijzondere algemene ledenvergadering waarvoor grote belangstelling bestond. Voorzitter K. de Vries deelde in zijn openingswoord mede, dat er een pret tig en een minder prettig punt te be spreken was. Het prettige punt was het op handen zijnde 30-jarig jubileum. Besloten werd om dit op 14 Februari te vieren met een receptie en een feest avond, waarna op 20 en 21 Maart de jubileumuitvoeringen zullen worden ge houden. Voor de adspiranten zal een afzonderlijke feestavond worden geor ganiseerd. Het minder prettige punt was het afscheid van het bestuurslid, de heer C. Hulstaert, die binnenkort naar Afrika vertrekt. Nadat de heer J. Nieu- wenburg tot zijn opvolger was geko zen, bracht de voorzitter de scheidende functionaris dank voor het vele werk door hem voor Achilles verricht. Hij overhandigde hem het diploma als lid van verdienste met bijbehorend speldje, alsmede een zilveren sigarettenkoker met inscriptie. Mevrouw Hulstaert werd in de bloemetjes gezet. De heer Kooman, die ruim 20 jaar ANNA JACOBAPOLDER Vergadering S.D.O. Vrijdagavond ver gaderde de voetbalvereniging S.D.O. on der leiding van de heer M. Wesdorp, die sprak over het onderwerp: „Jeugd en Sport". Aan het slot der vergade ring dankte hij de heer L. van der Sluis voor het accurate beheer der finan ciën. Het speet hem dat hij over enige tijd de gemeente gaat verlaten. Middenstandsvereniging. Vorige week vergaderde de middenstandsvereniging D E.S. onder leiding van de heer W. van Dommelen. Aan de leden werd het resul taat medegedeeld van de gehouden be sprekingen met B. en W„ betreffende de winkelsluitingswet. Tenslotte stelde één der leden voor de naam der vereniging te veranderen. Hij voelde meer voor de naam winkeliersvereniging. Alle leden gingen hiermee accoord. BRU1N1SSE Weer instuifavonden. De commissie voor het jeugdwerk te Bruinisse, het z.g. comité Jeugdzorg, dat Zaterdagavond ontspanningsavonden organiseert, zal eerstdaags weer actief worden. Zaterdag avond 11 Oct. wordt begonnen met een filmvertoning, waarna verder de instuif avonden weer zullen worden gehouden. Ook dit jaar zijn weer nieuwe spelen aangeschaft. Bazar voor de kleuters. Vrijdagmiddag heeft dokter P. Quaak, in zijn kwaliteit als voorzitter van het Comité tot instand houding van de kleuterschool, de bazar geopend, die het comité aan geldmidde len moet helpen, om ten eerste het meu bilair te vernieuwen en ten tweede wan neer dit mogelijk blijkt, een fondsje te vormen, als begin van een bouwkapitaal, om straks een nieuwe school te bouwen. Dokter Quaak memoreerde de moeilijk heden, die tot het in het leven roepen van deze bazar hadden geleid en dankte al len die aan het tot stand komen hadden meegewerkt. De kléuters zongen daarbij een openingsvers, door het hoofd der school, mevrouw van Dijke gedicht. Op de bazar heerste al dadelijk een gezellige drukte. C.J.M.V.-vergadering. In het Nederl. Herv. Verenigingsgebouw te Bruinisse hield de Ring Schouwen en Duiveland van het C.J.M.V. de eerste Ringvergade- ring in dit seizoen, tevens de eerste ver gadering onder leiding van de nieuwe voorzitter de heer A. Jonker uit Zierik zee. De heer W. de Korte uit Bruinisse verzorgde de Bijbelinleiding. Na de pau ze vertelde de heer J. C. Gordeau, de sfcheidende algemeen secretaris van de Provincie Zeeland van het C.J.M.V. het een en ander over zijn reis in Amerika. HEINKENSZAND Collecte. De te Heinkenszand gehouden collecte voor de Reclassering heeft op gebracht f 35. Concert. Ter afsluiting van het zomer seizoen concerteerde de fanfare „Euter pe" te Heinkenszand in de muziektent aan de Kerklaan. De aanwezigen genoten ten volle van de met zorg ingestudeerde nummers. KAMPERLAND Gevaarlijke hond. De heer H. de Bruine, schapenhouder, kwam dezer da gen tot de ontdekking, dat een hond één van zijn schapen zodanig verminkt had, dat er geen vlok wol meer aan het dier overgebleven was. Leervicaris. Voor het eerst ging in de Ned. Herv. Kerk te Kamperland in de middagdienst voor de leervicaris, candi- daat Stautbener uit Den Haag. Hij zal enkele maanden in deze gemeente dienst doen naast de plaatselijke predikant ds A. Postma. KAPELLE De Nationale Reserve. Vrijdagavond is in het C.J.M.V.-gebouw een propaganda- avond gehouden van de Nationale Reser ve. Allereerst werd een kleurenfilm ver toond over de opening der Staten Gene. raai. De districtscommandant luik-kolo nel de Feijter sprak over het doel van de Nationale Reserve. Ds A. Gruppen, predikant der Chr. Geref. Gemeente te Biezelinge, sprak over de geestelijke waarden, die verdedigd moeten worden. Voorts was er een kleurenfilm. KLOETINGE Collecte. De collecte voor de Kanker bestrijding heeft in deze gemeente f91,80 opgebracht. KOUDEKERKE Nieuwe Bijbelvertaling. Zondag werd voor het eerst in de Geref. Kerk de nieu we Bijbelvertaling gebruikt. Vanaf die datum zal nog alleen de tekst, waarover gepredikt wordt in de nieuwe vertaling worden voorgelezen. Na 1 Januari 1953 zal de nieuwe vertaling geheel worden in gevoerd, zulks in verband met de aan schaf van nieuwe bijbels. Serenade. Vrijdagavond bracht de har monie „Voorwaarts" bij de echtparen J. Koppejan-Geldof en M. Nieuwenhuize- Jacobse, die beiden hun 50-jarige echt vereniging vierden een serenade. Het ge heel stond onder leiding van de voor zitter van „Voorwaarts", de heer J. W. Christiaansen. NW. EN ST. JOOSLAND 40-jarig jubileum. Op waardige wijze heeft de burgerij van Nieuw- en Sint Joosland de heer A. J. de Weerd Zater dag geëerd en met recht in de bloemetjes gezet voor het feit, dat hij 40 jaar als gemeentearts heeft gefungeerd. De hele dag was 't een komen en gaan. van belang stellenden, die de dokter kwamen felici teren met dit 40-jarig jubileum. Veie doktoren, o.a. de heren Staverman, Sneth- lage, v. d. Moer, Simons, Bloys en ande ren kwamen hun gelukwensen aanbieden, terwijl het bestuur van de Afdeling Wal cheren van de Kon. Maatschappij van Geneeskunde, gezien het overstelpende bezoek, de komende week een deputatie zal zenden om hun felicitaties aan te bie den. Des avonds bracht het muziekgezel schap „Onda" namens de burgerij een se renade onder het aanbieden van een lees- lamp. De jubilaris ontving tevens vele sigaren, een ets en hoeken, terwijl niet minder dan een twintigtal bloemstukken werden aangeboden. NISSE Runderen vermist. Sinds begin vorige week mist de landbouwer J. Slabbekoorn een rund, dat nog steeds niet gevonden is. Ook de landbouwer B. Rijk mist een rund. Dit rund is al drie weken weg. Vermoed wordt dat diefstal in het spel is. O.- EN W.-SOUBURG Overplaatsing. De heer A. J. Punt, op perwachtmeester bij de Rijkspolitie al hier, is overgeplaatst naar Breskens. Benoeming. Aan de Julianaschool (C. V.O.), hoofd de heer J. Deij, is als achtste leerkracht benoemd mej. J. Antheunisse te Oud-Vossemeer. SEROOSKERKE (W.) Collecte. De collecte voor de T.B.C.- organisaties heeft te Serooskerke (W.) een bedrag van f 88.75 opgebracht. SINT ANNALAND De Macht voor het Kleine. Over het tweede kwartaal van 1952 werd voor „De Macht van het Kleine" ten bate van de verpleging van lijders aan vallende ziek te te Sint Annaland een bedrag van f 36,65 gecollecteerd. Varkenspest. Het aantal varkens, dat bij de heer P. J. van de Repe, aan de var kenspest bezweken is, is thans tot elf gestegen. Voetbal. Zaterdag speelde op het sport terrein W.H.S. een voetbalmatch tegen Seolto I uit Zevenbergen. Da eerste thuis wedstrijd is voor WH.S. goed begonnen. Het eerste doelpunt kwam van de voet van de rechtsbinnen. De gasten bleven echter gevaarlijk. Bij 'èen toegespeelde bal maakte de linksbinnen gelijk. In de twee de helft was yooral de verdediging van Seolto niet meer zo snel en daarvan pro fiteerde W. H. S.. Na een doelpunt van haar rechtsbuiten zorgden de gasten voor een derde goal in het voordeel van W. H.S. Daarna wist de thuisclub de stand tot 61 op te voeren. De lucht in. Het kind van de heer W. Rijnberg had in zo hevige mate de hoest, dat men besloot met het kind de lucht in te gaan. Zaterdagmiddag cirkelde het vliegtuig verscheidene malen boven het dorp. WAARDE Overplaatsing. De heer Vreeke, agent der Rijkspolitie te Waarde is thans offi cieel overgeplaatst van Hansweert naar Waarde. ZOUTELANDE Collecte. De collecte voor de Reclasse ring bracht f30,12 op. met de heer Hulstaert had samenge werkt, stelde voor hem tot erelid te be noemen, hetgeen door de vergadering spontaan werd aanvaard. Namens de signaalafdeling bood de heer J. van Dijk een vulpen en een doos sigaretten aan, terwijl mevrouw Hul staert een doos bonbons kreeg. Nadat de leider van de signaalaf deling, de heer J. de Graaf, nog had gesproken, was -het laatste woord aan de secretaris en algemeen leider, de heer Jan Bal, die nogmaals de schei dende alle lof toezwaaide. Vervolgens dankte de heer Hulstaert, mede namens zijn vrouw, voor de ge schenken en de woorden van lof. Vlissingen Goederen van „Ariana" verkocht. Vrijdag zijn in Vlissingen de restan ten en een grote partij goederen van het Finse s.s. „Ariana" door de bur gemeester van Vlissingen in zijn functie van strandvonder openbaar verkocht, waarvoor grote belangstelling bestond van bandelaren uit binnen- en buiten land. Een bronzen schroef, waarop f 10.000 werd geboden werd niet ge gund, daar dit bedrag waarschijnlijk te laag werd geacht, 's Middags werd' in de Willem IH-kazerne de inventaris van het schip verkocht waar niet al leen de kooplieden maar ook vele Vlis- singers iets van de inventaris kochten. De gehele verkoop heeft f 44.108,40 opgebracht. Schaaksimultaanseance Woensdag a.s. deis avonds 8 uur geven de heren A. J. C. Nordlohne en A. C. Reusen voor de leden der „Goese Schaakvereniging" en verdere belang stellenden een Simultaan-Seance Scha ken in Hotel „Centraal" te Goes. De deelname is gratis en iedere schaker is welkom. Collecte. De collecte voor de Oorlogsgraven stichting bracht op de som van f 736.45 „DIPLOMA ZEELAND" BE STOND VIJFTIG JAAR. Er is vorige week te Middelburg een merkwaardig jubileum gevierd. Het was n.l. 50 jaar geleden, dat voor het eerst een examen werd afgenomen door de Bond van Waterbouwkundige Ambtenaren, die in 1987 door enige Zeeuwse waterbouwkundigen werd opgericht. Aan het diner, dat na be ëindiging van de laatste examendag in Hotel „St. Joris" te Middelburg werd gegeven door het bestuur van de Groep Technische Waterschapsambte naren, onder leiding van de heer J. A. A. Mol te Veere, zijn vele goede woor den gesproken over de grote waarde, die alom in den lande aan het heken- de „diploma Zeeland" wordt gehecht. De examencommissie stond dit jaar onder leiding van ir. A. G. Wiersma, terwijl de heer C. A. van der Maas te Kats optrad als secretaris. Aan het diner hebben vele sprekers het woord gevoerd. Het lid van Ged. Staten, de heer C. Hamelink, noemde het een groot voorrecht, dat Zeeland met dit examen een werk verricht, dat waar lijk van nationale betekenis kan wor den geacht. Verder werden hartelijke gelukwensen aangeboden door de heer Engberts, voorzitter van de Bond van Middelbare en Hogere Technische Ambtenaren en voorzitter van het In stituut van Nederlandse Technici; ir. Th. J. Heijblom, hoofding.-dir. van de Rijkswaterstaat in Zeeland; ir. H. D. J. Swaters, namens de Ver. van Hoof den van Prov. Waterstaatsdiensten; de heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge, voorzitter van de Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond; de heer A. J. W. Mathijssen, namens de Ver. van Direc teuren van Openbare Werken; ir. de Waard, namens het Bureau van de Unie van Waterschapsbonden; ir. Fa- bius, hoofding. Rijkswaterstaat Dienst Benedenrivieren en oud-hoofd der examen-commissie, en de heer J. C. Barendse, namens de Rijksgebouwen dienst. Gemeenteraad WOLPHAARTSDIJK. Nieuwe o.l.-school. Donderdag kwam de gemeenteraad van, Wolphaartsdijk in openbare ver gadering bijeen onder voorzitterschap van de waarnemend burgemeestér P. Luikenaar. Aan de orde is thans de bouw van een nieuwe o.l. school Oostkerke en de verbouw van het voormalige ge meentehuis tot gymnastieklokaal. Na uitvoerige toelichting van de heer Valk, directeur C. D. B., gaat de raad met de overlegde plannen accoord en wordt besloten een en ander publiek aan te besteden. Naar aanleiding van de op 30 Sep tember j.l. gehouden aanbesteding van de bouw van een woning voor het hoofd van de o.l. school Oud-Sabbinge, wordt besloten deze bouw te gunnen aan de laagste inschrijver de fa. den Helder alhier voor f 15.450. De exploitatievergoedingen voor de bijzondere lagere scholen over 1951 worden vastgesteld als volgt: school met de Bijbel f 2.246,34, school der Geref. Gemeente f 1.445,92, terwijl de vergoeding voor het handwerkonderwijs voor de school der Geref. Gemeente over 1951 wordt vastgesteld op f 426,08. De door de minister definitief vast gestelde voorschotten voor 15 woning wetwoningen worden aanvaard tot de volgende bedragengrondvoorsehot f5.224,11 en bouwvoorsehot f 164.146,76. Tenslotte werd aangeboden de ge meentebegroting voor 1953 en de ge meenterekening over 1950. (Ingezonden Mededeling adv.) DrJe superieure geneesmiddelen in elk tablet, bovendien door Juiste dosering* zeer verhoogde geneeskrachtige wer king. Overtreft alles! Werkt veilig er» snel bij Griep,- Koorts - Kou en Pijnen# Koker 25 tabletten 45 cl. 50 tabletten 80 cb SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART HOOGKERK: 6 te Port Said; JOHAN VAN OLDENBARNEVELT: 6 van Ceylon naar Aden; NOORDAM: 6 te Rotterdam; WATERMAN: pas. 5 Quessant naar Cu rasao; WILLEM RUYS: pas. 6 Kaap Finl- sterre naar Port Said; RIJNDAM: 5 van Southampton; FAIRSEA: 5 van Kangeroa Eil. naar Melbourne; NIEUW AMSTER DAM: 6 van Rotterdam naar New York; GROOTE BEER: 4 van New York naar Rotterdam; GROOTEKERK; 5 te Durban; INDRAPOERA: 5 O. Dondrahead naar Belawan; KOTA INTEN: 6 te Tandjong Priok; ORANJE: 5 van Massawa naar Suez; SIBAJAK: 5 720 mijl N.O. Som- buro Eil. naar Curasao; ZUIDERKRUIS: 5 O.N.O. Cape Race naar Amsterdam. Wat brengt de radio? WOENSDAG 8 OCTOBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws; 7.13 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weer- ber.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstan den; 9.40 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 „Levensbalans", hoorspel; 12.05 Alt en piano; 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen; 12.33 Gram.; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 „Met Pit op pad"; 13.20 Mandoline-orkest; 13.50 Gram.; 14.00 Kamerorkest en solisten; 14.45 Voor de meisjes; 15.00 Jeugdconc.; 15.40 Harp- ensemble; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Orgelspel; 17.50 Militaire causerie; 18.00 Surinaamse volksmuziek; 18.15 Geeste lijke liederen; 18.30 R.V.U.Prof. dr G. L. Smit Sibinga: „Grepen uit. de evolu tie van het leven op aarde: De geoligi- sche middeleeuwen"; 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Boekbespreking; 19.25 Gram.; 19.30 Buitenlands overzicht; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 In ternat. orgelconcours; 21.30 „De nieuwe Wereldzee", causerie; 21.50 Amusements muziek; 22.20 Gram.; 22.30 Internat. Evangelisch commentaar; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM n (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.13 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram.; VPRO: 10.00 Schoolradio; VARA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Hawaianmuziek; 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen; 12.33 Voor het plat teland; 12 38 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Commentaar; 13.20 Metropole or kest; 13.50 Gram.; 14.00 Gesproken por tret; 14.15 Jeugdconcert; 15.00 Voor de jeugd; iö.05 Pianovoordracht; 16.15 Voor de jeugd; 16.45 Voor de zieken; 17.30 Or gel en zang; 17.50 Regeringsuitzending: Sam Pasariboe: „Oude en nieuwe klan ken uit Indonesië"; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-Varia; 18.20 Militaire causerie; 18.30 Actualiteiten; 18.35 Dansmuziek; 19.00 „Het welvaartsplan van het N.V.V.", causerie; 19.15 Gram.; VPRO 19.30 Voor de jeugd; VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Politiek commentaar; 20.15 Beelden uit de wereld van variété, cabaret, operetta en toneel van omstreeks 50 jaar geleden; 22.45 „Hoe maakt men peniciline cau serie; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 12.00 Or kestconcert; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Klassieke muziek; 14.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 16.15 Klassieke muziek; 17.00 Granx; J;-™ Klankbeeld; 17.40 Gram.; 17.50 Boekbe- spreking; 18.00 Tenor en piano; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; J9.40 Vrije politieke tribune; 19.50 Gram.; 20.00 Orkestconcert; 21.00 Verzo e kp r ogramma 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.55—23.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2