mmmmm Concierge voor het Hoofdgebouw DE EERSTE KLASSERS ZIJN AAN ELKAAR GEWAAGD Swift verslaat Togo c avonturen Burgemeester de Kam reed in vliegende vaart Gapinge binnen Certus- steen verf Raad van Souburg besprak de winkelsluitingswet AANBESTEDING De Stichting „Wolfheze" te Wolfheze H.H. Huiseigenaren Middelburgse Verf- en Glashandel W. L. Heyboer Co n.v. Uit Zeelandó £te.den. Zierikzee. Bescherm Uw Kinderen Goese fietsendief krijgt één jaar. DE S2ADIO brengt u Maandag 6 October 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 ZAT ERD AGMIDD AG V OETBAk De uitslagen van de 4e competitie week hebben de standenlijst behoorlijk door elkander gehutseld. Er zijn verschillende belangrijke veranderingen voor de dag gekomen, welke voor het verdere verloop van de voetbalstrijd van grote invloed kunnen zij. Rillandia was het vorige jaar al een ploeg waar geducht rekening mee gehouden moest worden en ook haar start van de nieuwe competitie is veelbelovend. Dit week-end zagen zij kans om Colpl. Boys met niet minder dan een 51 nederlaag naar huis te storen. Met 7 punten uit 4 wedstrijden hebben zij in de le klasse de leiding genomen. Heeft Arnemuiden planken-koorts gehad nu het voor het eerst op het nieuwe terrein gespeeld heeft? Men zou het enigszins kunnen denken omdat Nieuwdorp hen met 20 de baas bleef. Zij zakten daardoor enkele plaatsen zodat zij nu de 6e plaats bezet houden. Dat V.C.K. zijn gastheren van Mevo goed in het oog moest houden had den wij verwacht en het is dan ook een 43 zege voor Mevo geworden. Kloetinge had aan Wemeldinge geen moeilijke tegenstander en versloeg zijn gastheren met 71. Het gaat er voor Wemeldinge bepaald slecht uitzien. Krabbendijke behaalde in Kapelle een succes door met een 53 overwinning de beide punten in de wacht te sle pen. Nu er 4 wedstrijden gespeeld zijn kan men weer constateren dat de meeste le klassers aardig tegen elkan der opwegen wat aan spanning geen gebrek zal geven. 2è Klasse A. Wolfaartsdijk ging verder op de weg van zijn voetbal-succes en won ook de 4e wedstrijd, zij het dan ook met klei ne cijfers (32). Cortgene II kan er dit jaar maar niet inkomen en verloor van Yerseke III (6—1). 's-H. Hen drikskinderen deed het beter en be haalde zijn eerste 2 punten op Veere (53). Serooskerke verloor van 's-H. Arendskerke II (25). 2e Klasse B. In de strijd om de leidersplaats is het tussen R.C.S. V en de Meeuwen niet mals gegaan en er waren 13 doel punten nodig om R.C.S. de overwin ning te bezorgen. Zelfs toen gingen de Meeuwen daar niet meer accoord en dienden protest in (67). Het ter reinprobleem noodzaakte Oostkapelle naar Veere te gaan maar zag ook daar geen kans een enkel puntje te be machtigen (15). 2e Klasse C. De reserves van V.C.K. hebben door een overwinning op Mevo de leiding genomen (51). Krabbendijke maakte een goede beurt door met 30 van Kapelle te winnen, terwijl ook de re serves van Wemeldinge, in navolging van hun eerste elftal, het nog steeds zonder punten moeten doen. Zij ver loren met 25 van Kloetinge. 2e Klasse D. Ook Zaamslag is nog steeds ongesla gen en heeft hiermee het bewijs gele verd dat het een goede candidaat voor een kampioenschap is. Driewegen en In de eerste klasse kwam Swift te gen een enthousiast spelend Togo in 't veld. Na een 20 voorsprong voor Swift, kwam de rust met 21. Spoe dig volgde toen de gelijkmaker (22). Hierop volgde een kort overwicht van Togo, wat niet in een voorsprong kon worden omgezet. Swift wist daarente gen nog tweemaal te scoren, zodat het einde kwam met 42. Scampolo deed wat van haar ver wacht werd en klopte S.S.S. met 71. Zeelandia kon het in 's-Heer Arends kerke niet tot een overwinning bren gen, Seolto behaalde een verdienste lijke 32 overwinning. Swift III leverde nog een goede prestatie in de tweede klasse door To go II met 41 te slaan. 3e Klasse A: Swift IVS.V.G. 73; ZuidwestersV.K.V. 86; B.K.C. K.V.L. 4—0. Top is reeds kampioen, dus speelde B.K.C. voor het behouden van de tweede plaats. De 40 overwinning stelde hun deze plaats veilig. 3e Klasse B: MadjoeK.V.L. II 22 0; Swift VIAnimo 06. Madjoe liet geen gras over haar kampioenschap groeien en had voor K.V.L. II geen genade. Twee en twin tig maal werd de korf doorboord. 9g Klasse C: Zeelandia IIScampo lo II 4—9. Door de overwinning van Scampolo II op Zeelandia II is het niet spelende Elto nog net geen kampioen, doch zal dat volgens ons toch niet lang meer duren. Adspiranten A: Tjoba—Swift A 3-0. Adspiranten B: ZuidwestersSwift 00; Animo BSwift Kwiek 22. S.V.D. wisten een betere oplossing en deelden de punten samen (11). 2e Klasse E. De verwachte overwinning van de Beren is uitgebleven en na 12 doel punten werd het tegen Spui H nog een gelijk spel (66). S.V.D. n zag de overwinning naar het Zeeuws-Vlaamse land verhuizen (04), terwijl ook de Tern. Boys en Hoek het niet verder brachten dan een deling der punten (4-4). De stand In de 1 klasse is: Rillandia I 4 3 1 0 7 15—8 Kloetinge I 4 3 0 1 6 15—9 Krabbendijke 14 2 115 127 Kapelle I 4 2 115 11—9 Nieuwdorp I 4 2 0 2 4 118 Arnemuiden I 4 12 14 44 Mevo I 4 2 0 2 4 11—12 Colpl. Boys I 4 1 1 2 3 5—8 V.C.K. I 4 1 0 3 2 10—12 Wemeldinge I 4 0 0 4 0 522 Uitslagen Junioren. Groep AIArnemuiden INieuw- land I 31; R.C.S. IVlissingen I 3 7; Vlissingén IIZeeuwen I 02. Groep AH: Goes ILuctor I 61; Hansw. Boys IGoes H 60; Kapelle IYerseke I 60; Robus IPatrij zen I 10. Groep BI: Zeeuwen IOostkapelle I 43; Domburg IR.C.S. I 11. Groep BH: Oostburg IE.M.M. I 12—0. Groep BIH: Robus IGoes I 10; 's-H. Arendskerke IKapelle 60. Ingezonden Mededeling (adv.). HOOFDPIJN? Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 47 O. Mijnharde Hoofdpijntabletten. Koker 80 ct. In de gemeenteraadsvergadering van Oost- en West Souburg, die Vrijdagmid dag werd gehouden, is uitvoerig van ge dachten gewisseld over de nieuwe win kelsluitingswet. Burgemeester A. H. S. Stemerding las, voor het behandelen van dit punt, een adres voor van de Bond van fruit- en groentehandelaren, waarin deze verzoch ten hen zes dagen verplichte vacantie, welke onderling geregeld zou worden, op te leggen en deze in het besluit van de gemeenteraad op te nemen. Daar B. en W. zich niet over dit adres hadden kun nen beraden, stelde hij voor dit stuk in een volgende vergadering te behandelen. De heer L. C. Jansen stelde voor, daar hij van de zijde der kappers bezwaren had gehoord tegen het sluiten om 7 uur, de kapperswinkels tot 8 uur open te la ten en dat B. en W. zich hierover in ver binding zouden stellen met de kappers. De heer A. W. Boeff had bezwaar tegen het openstellen van brood- en banket winkels die ook kruidenierswaren verko pen. Wethouder J. de Priester stelde voor niet alleen het adres, maar ook wat de heer Jansen had voorgesteld eerst in B. en W. te behandelen. De voorzitter en de raad bleken het hiermee eens. De heer de Priester wees hierna op de moeilijk heden die kunnen voorkomen als de kruideniers moeten sluiten en de bakkers die kruidenierswaren verkopen, niet. De raad besloot hierop het art. te wijzigen zodat het nu verboden is kapperswinkels voor het publiek geopend te hebben op Maandag na 13 uur en de overige winkels op Woensdag na 13 uur. Het voorstel tot de bouw van een kleedlokaal met toko op het gemeente lijk sportterrein werd zonder stemming aangenomen. Zonder stemming werd ook het voorstel aangenomen van een niet alledaags agendapunt, nl. het aanvaarden van een geschenk, zijnde een schilderij van het kasteel „De Wester Souburg" van de heer G. Luteijn. Bij de rondvraag vroeg de heer Boeff of, nu binnenkort een voetbalwedstrijd wordt gespeeld tussen VlissingenR.C.S. een herhaling kan worden voorkomen van de massale inbeslagneming van fiet sen op het sportterrein. De voorzitter deelde mede, dat hierover al is gespro ken met de politie. Verder vroeg de beer Pierens of er al een regeling is getroffen voor de verlichting van de weg naar de badinrichting en de heer Sinke wanneer wordt begonnen met de woningen aan de Visodeweg. DE KOFFER GAAT OPEN Professor Weetjes zwaai de echter driftig met zijn vinger. „Ik zal U alles wel eens vertellen", riep hij tot de agenten. „Kijk ik ben professor aan de Hoofdstedelijke Hoge school en nu vandaag precies drie jaar geleden heeft onze minister van Opgravingen mij een stel kaarten ter hand gesteld, waarop in geheimschrift stond aangegeven waar hier in het land een grote schat begraven lag. Hoort U heteen grote schat I Drie jaar heb ik aan het ontcijfe ren gewerkt. Toen was het klaar, maarluister hereneergisteren hebben twee bandieten mijn oplossing gestolen. Toen hebben ze vlug de schat opgegra ven en nu wilden ze er mee de grens over!" „We hebben niets in die auto gevonden, laat staan een grote schat 1" antwoordde een der agenten. „Dat klopt!" juichte de professor. „U heeft m(jn koffer ook onderzocht, maar hier is de koffer van de twee bandieten. We kunnen hem alleen niet open krijgen" De beide agenten keken elkaar veelbetekenend aan. „Waar zijn de breekijzers?" sprak de een. „Dan breken we de koffer open", zei de ander. Enige ogenblikken later kraakten de sloten van de koffer kapot, het deksel ging open envoor de ogen van allemaal lag een grote verzameling edelstenen, diamanten en juwe len, rijke halskettingen en armbanden en nog veel meer. Het flikkerde en fonkel de in alle kleuren. Je kon er haast niet in kijken. Na Vrouwenpolder als gemeente was Zaterdag het dorp Gapinge aan de beurt om de nieuwe burgemeester, de heer A. de Kam, feestelijk te ont halen. De Gapingers deden dat stijl vol en op een geheel eigen wijze. Tef- w(jl de kerkklokken vreugdeklanken over het dorp lieten gaan, galoppeer den omstreeks kwart voor één in volle draf een ruiterstoet als escorte van het rijtuig van de burgemeester het dorp binnen. Een doordringend gefluit en de stoet stond stil voor de christelijke school. In vliegende vaart was de bur gemeester het dorp ingereden, om da delijk toegesproken te worden door de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer IV. Louwerse. Een schrale, koude wind verkleumde de velen, die rond de erepoort stonden ge schaard; maar de warmte waarmee de heer Louwerse de nieuwe burgemeester toesprak deed de kou voor enkele ogenblikken vergeten: „U bent een echte Zeeuw en een echte Walchenaar. Daarom al en ook wan neer U veel medeleven betoont, zult U in Gapinge een goede opgang maken. Met Uw ruime kijk op het leven zult U onder de zegen des Heren vruchtbaar arbeiden. Wij hopen op een goede samenwerking in een dracht en liefde. Ook Uw hulpe staat in de naam des Heren en God zegene Uw arbeid in de gemeente Vrouwenpolder", zo zei de heer Louwerse. Hierna was het de beurt van To Kerste- lo en Leyntje Looise om haar toespraak te houden en mevrouw de Kam een bloemen hulde te brengen. Zij vroegen of de burge meester vooral eens op de school wilde komen. En dat deze wens oprecht was bleek wel uit het welkomstlied dat de met oranje getooide schoolkinderen het echt paar de Kam toezongen. Ontroerd dankte de burgemeester voor dit onthaal en spon taan hief hij een driewerf „Hoera" aan voor Gapinge. Plechtig klonk nauwelijks een kwar tier later in het intieme verenigings gebouw het „Mijn schild en de betrou- Werkloosheid op Tholen. Bij het arbeidsbureau te Tholen stonden eind September ingeschreven 139 werklozen, te weten: Tholen 22, Poortvliet 10, Scherpenisse 3, St Maar tensdijk 29, Stavenisse 14, St Anna- Iand 32, Oud-Vossemeer 24, St Phi- lipsland 5. Bij de D.U.W. te werk ge steld 122. Schoolbouw te 's-H. H. Kinderen. In het gemeentehuis te 's H. Hendriks kinderen is aanbesteed de bouw van een schoolgebouw te 's H. Hendrikskinderen. De inschrijving luidt als volgt: J. P. de Reiger en Remeijnse, 's H. H. Kinde ren, f31.900.J. van Koeveringe, Scho- re, f33.287.A. Otte, Nieuwdorp, £33.350.C. Priem, Lewedorp £33.923.-; J. Priem, Ovezande, £34,200.Hopmans, Goes, £34,300.—; J. M. J. Schrijver, Goes, £34.500.J. L. le Grand en Zn„ Hoede kenskerke, f34.700; C. Sinke, Wol- phaartsdijk, f34.800.Beenhakker, 's H. Arendskerke, f34.977.Fa. de Ruijter, 's H. Arendskerke, f35.139.Gebr. Pie- ters, Heinkenszand, £35.500; A. J. Rijk, Heinkenszand, f35.500.J. P. v. d. Lin de, Kattendijke, £35.572.J. de jonge, Biezelinge, f35.800.Gebr. Janse, Nisse, £35.869.H. v. Sabben, Goes, f35.972. Mollert, Hansweert, f36.000.C. v. Gorp Goes, £36.500.Blaas, Tholen, £39.700. vraagt voor spoedige indiensttreding een (Vrouwel., inwonend) van Christelijke beginselen. Leeftijd tussen 25 en 34 jaar. Uitstekende salarisregeling. Sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze plaatselijke agenten en vertegenwoordigers Thans is uit de praktijk duidelijk bewezen dat buitenmuren zowel van steen als cement, na behandeld te zijn met de alom bekende op oliebasis hermetisch afgesloten zijn en enkele jaren gevrijwaard zijn tegen de zo gevreesde regen doorslag. Leverbaar in de kleuren wit, crème en blank (kleurloos) uitsluitend a. d. handel Lange Noordstraat 20 Middelburg wen", gevolgd door „Dat 's Heren ze gen op U daal", toen burgemeester de Kam het podium betrad. In deze besloten kring van dorpelingen hielden de loco-burgemeester, de heer N. Mesu en burgemeester de Kam nogmaals hun installatie-redes. Verder spraken nog ds J. de Boer, Ned. Herv. predikant; ds Spoelstra, Geref. predikant; de heer M. Arendse namens het schoolbestuur; het jong ste raadslid, de heer G. de Vos: oud-burge meester W. N. van Liere, die zijn oude be kenden hartelijk toesprak en de heer W. C. Allard, voorzitter van de Raad van Toe zicht van de Coöp. Boerenleenbank. Dit alles was slechts nog een inleiding op de feestelijkheden. Want wat te zeggen van een programma, dat kinderspelen, muil tjeslopen, stokvisknuppelen, ringrijden in sjezen, muziek, optreden van jeugdvereni gingen en stoelendans vermeldde. De inwoners van Gapinge hebben Zater dag hun hart kunnen ophalen. Vooral des avonds om het kerkplein, waar schijnwer pers het oude gebouw verlichtten, was het echt gezellig. Kortom Gapinge vierde een feest om niet gauw te vergeten. gevoelt U zich ooit ellendiger dan wanneer het water U uit de ogen loopt en U geen tijd heeft om Uw zakdoek in Uw zak te steken, omdat de éne niesaanval op de andere volgt) „AKKERTJES" zijn in zo'n geval het aangewezen middel. Zij bestrijden dat hangerige verkoud- heidsgevoei snel en afdoende en verjagen de Infectie die de oorzaak van Uw klachten is. GEMEENTERADEN GROEDE. Geen koopavond. Donderdag kwam de gemeenteraad bijeen. De voorzitter opende de verga dering en legde namens B. en W. een verklaring af naar aanleiding van het afwateringsprobleem van de vismeel- fabriek te Breskens, die op het grond gebied van de gemeente Groede staat. Bij de ingekomen stukken bevond zich een mededeling K. B. tot goed keuring van de gemeentelijke leges verordening. Betreffende het verlenen van finan ciële medewerking aan de verbetering door de Provincie Zeeland van de tra verse door de kom der gemeente wordt opgemerkt dat de traverse, die zich door de kom der gemeente slingert veel te smal is om het verkeer op on gevaarlijke wijze te kunnen opvangen en dat het inderdaad hoog nodig is dat deze traverse verlegd zal worden naar de plaats waar voor kort de tram baan van de S.B.M. lag. B. en W. stel len daarom voor om met het voorstel van Ged. Staten accoord te ga. n, het geen door de raad gedaan wordt. Voor de ruil verhardingsmateriaal Walen-, Ellen- en Slijkstraat hebben B. en W. een aannemer uit Sliedrecht bereid gevonden, de klinkers uit deze straten te ruilen tegen klinkers C1. De raad wil hier gaarne mede accoord gaan.. De toepassing van de Winkel sluitingswet 1951 wordt uitvoerig be sproken. Besloten werd om op werkdagen de winkels te sluiten om 7 uur en op Za terdagavond om 8 uur. De koopavond werd echter afgewezen. Tot het verlenen van de financiële medewerking van het Terlingenfonds voor de verbetering van de woning Prov. weg O 62, werd algemene mede werking door de raad verleend aan gezien deze woning het aankijken niet eens meer waard is. Als candidaten voor het burgerlijk armbestuur waren voorgedragen de heren A. Salomé en J. A. Luteijn, waarna de heer Salomé met 4 tegen 3 stemmen benoemd werd. Landbouwcursus in bedrijfscontróle Donderdagavond j.l. werd in een lokaal van de Christelijke school de eerste lesavond gehouden van een landbouwcursus in bedrijfscontróle, al daar georganiseerd door de Chr. Boe ren- en Tuindersbond, Gewestelijke Afdeling „Schouwen-Duiveland", on der leiding van de heer P. J. van den Berg te Haamstede. Van belangstelling gaven blijk de heren A. Dalebout en A. Ph. van de Vate, respectievelijk voorzitter en se cretaris der organiserende vereniging, wethouder A. M. den Boer, als ver tegenwoordiger van het gemeentebe stuur en de heer J. van der Weele, als lid van de commissie van Toezicht. Nadat de heer Dalebout de cursus met gebed had geopend en de aanwe zigen welkom had geheten, richtte hij zich tot de 15 cursisten met een op wekking tot ernstige studie. Vervolgens sprak de heer v. d. Berg zijn leerlingen toe en ving hij de les sen aan met een interessante uiteen zetting. Na afloop des lessen verklaarde de heer A. M. den Boer, sprekend namens B. en W. van Zierikzee, dat hij de eerste lesavond met genoegen had bij gewoond; spreker hoopte, dat de cur sus zou bijdragen tot welvaart in de landbouw, doordat de cursisten de leerstof later op de juiste wijze in praktijk zouden weten te brengen. De heer P. J. van d enBerg beëin digde daarop deze cursus-bijeenkomst. H.L.O.-diploma. Het H.L.O.-diploma. le graad, werd behaald door de heer C. Grolleman, gem. secretaris te Zierikzee. (Ingezonden Mededeling adv.) bij gei ÜDire gevaren bestrijden met:^ Niet „afwachten" bij gevatte kou en hoesten van Uw kind! Direct de dreigende POLITIE ATHLETIEK- KAMPIOENSCHAPPEN, Te Sas van Gent werd een athletiek-vijf- kamp gehouden om het kampioenschap van Zeeland van de Koninklijke Marechaussee. De vijfkamp bestond uit 100 meter en 1500 meter hardlopen, hoogspringen, verspringen en kogelstoten. Bij de junioren ging de titel naar van Kommer uit Sas van Gent, twee de werd Vos uit Oostburg en derde van de Velde uit Sas van Gent. Bij de senioren behaalde de Hoop uit Axel het kampioenschap. Hij werd gevolgd door van Loo uit Hontenisse en van Steen hoven uit Hansweert. Kampioen bij de veteranen werd van der Kolk uit Aardenburg. Tweede werd hier van Stegen uit Hansweert en derde Bosch uit IJzendijke. De titels op de afzonderlijke nummers konden als volgt worden toegekend: Junioren: 100 meter: v. d. Wilk, Axel; 1500 meter: v. d. Wilk, Axel; hoogsprin gen: Wagenaar, Hansweert; verspringen: Schuurman, Breskens; kogelstoten: Eyffius, Sluis. Senioren: 100 meter: de Hoop, Axel; 1500 meter: van Loo, Hontenisse; hoogspringen: van Steenhoven, Hansweert; verspringen: Siegers, Terneuzen; kogelstoten: de Hoop, Axel. Rechtbank te Middelburg. Voor de Arrondissementsrechtbank te Middelburg stond Vrijdag terecht de 36-jarige F. K. uit Vlissingen, die in het afgelopen jaar een 15-tal diefstal len en inbraakjes had gepleegd. De ten lastelegging tegen deze verdachte be vatte slechts een viertal feiten. Ter zitting gaf hij alle feiten toe. De Offi cier van Justitie eiste drie jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest. De uitspraak is bepaald op 17 October a.s. Ook de stiefzoon van deze verdachte, W. G. K. uit Vlissingen had zich even eens wegens diefstal te verantwoorden. De eis tegen hem luidde: 1 jaar ge vangenisstraf' voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht. De koop man van W. uit Middelburg had in Juli een aanrijding met zijn auto veroor zaakt. Hjj was echter dronken. Het kost hem een week gevangenisstraf en drie maanden ontzegging van de be voegdheid motorrijtuigen te besturen. Verder heeft de Arrondissements rechtbank uitspraak gedaan tegen de Goese schoenmaker W. C. B., die een bromfiets en een damesrijwiel had ge stolen, waarvoor hij werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. J. R., uit Goes, die de bromfiets had gekocht, kreeg drie maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Examens. Geslaagd voor scheepswerktuigkundi- ge, diploma B II, de heer P. Moens, leer ling der „De Ruyterschool". BRESKENS Overplaatsing. Mét ingang van 1 Oct. j.L is de opperwachtmeester, A. J. Punt, postcommandant der Rijkspolitie te Oost- Souburg, overgeplaatst als postcomman dant naar de groep Breskens. Projectiel opgegraven. Dezer dagen werd op het land van de landbouwer F. een zware granaat bovengeploegd. Na dat men de Hulpverleningsdienst in ken nis had gesteld, werd het gevaarlijke projectiel opgeruimd. s-H. ABTSKERKE Raadsvergadering. De raad der ge meente 's-H. Abtskerke zal Woensdag 8 Oct. a.s. in het gemeentehuis ter openba re vergadering bijeen' komen. Op de agenda staat o.m. het benoemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand van de heer P. Harthoorn, ambtenaar ter secretarie. Verder vermeldt de agenda een voorstel tot verlening van subsidie aan de lagere tuinbouwschool te Kapelle, benevens een voorstel tot vaststelling van enkele verordeningen ingevolge de winkelsluitingswet. De gemeentebegro ting 1953 zal eveneens worden aangebo den. s-H. ARENDSKERKE Raad komt bijeen. De gemeenteraad van 's-H. Arendskerke zal Woensdag in openbare vergadering bijeenkomen, B. en W. stellen o.m. voor tot verlenging van de met de Bank voor Nederlandse Ge meenten aangegane kasgeldlening tot 1 April 1953 en tot vaststelling van enkele verordeningen, ingevolge de winkelslui tingswet. Voorts zal de gemeentebegro ting voor 1953 worden aangeboden. KAPELLE Winkelweek. Het is op het ogenblik volop winkeiweekfeest in Kapelle, Bieze linge en Schore. Dit wordt georganiseerd door de iniddenstandsver. „Handelsbe langen" en duurt tot 11 Oct. Alle etalages zjjn schitterend ingericht. Er zijn vele attracties en de winkels zijn tot 10 uur geopend. Wandelvereniging opgericht. Reeds ge ruime tijd is er in Kapelle belangstelling voor de wandelsport. Verschillende ke ren hebben groepjes jongeren meegelo pen bij wandeltochten. Dit gebeurde veelal in C.J.M.V.-verband of ander» in ios verband. Thans hebben de liefhebbers (sters) de hoofden bij elkaar gestoken en een wandelverenigmg opgericht. Za terdag werd voor de eerste keer in ver enigingsverband deelgenomen aan de herfstwandeltochten van „Achilles" te Middelburg. Het voorzitterschap berust voorlopig bü de heer Joh. Leendertse. Aanhangwagen schoot los. Vrijdagmid dag reed een vrachtauto met aanhang wagen van de fruitkweker Eversdijk door de Biezelingsestraat, toen plotseling de aanhangwagen los schoot. Gelukkig was er ter plaatse geen verkeer en werd alleen het hekwerk van de tuin van de heer Ribbens vernield. OOSTBURG Magnetisch verkeersbord? Een perso nenauto, bestuurd door een jonge dame, kon de bocht van de Burchtstraat naar de Markt niet voldoende halen en reed op een ter plaatse staand verkeersbord, waarbij de wagen licht beschadigd werd. Het bord bleef heel. Een dag later nam een vrachtauto zijn draai aldaar zo kort, dat het op het trot toir staande bord ternauwernood aan vernieling ontsnapte. Een voorbijganger moest opzijspringen. SCHOONDIJKE Begin van brand. Toen een bus van de S.B.M. om 11.40 van de markt wilde ver trekken, zag een voorbijganger een vlam uitslaan bij het voorwiel. Juist op tijd werd de chauffeur gewaarschuwd. Nadat de passagiers d« bus verlaten hadden, bluste de chauffeur de brand met het in de bus aanwezige brandblusapparaat. De passagiers hebben de reis met een andere bus voortgezet. SLUIS Autobotsing. De heer T. alhier raakte te Kortrijk in botsing met een tegenlig ger, waarbij zijn auto ernstig werd be schadigd. Zijn medepassagier liep snij- wonden aan het hoofd op. De wagen moest vanuit Sluis met een kraanwagen worden opgehaald. Geslaagd. Het diploma waterbouwkun dig opzichter werd deze week behaald door de heer C. H. M. van Damme te Sluis. DINSDAG 7 OCTOBER 1952 HILVERSUM I (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Wa terstanden; 9.40 „Lichtbaken", causerie; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.03 Pianospel; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Ka tholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.23 Amusementsmuziek; 14.00 Gev. program ma; 14 50 Gram.; 15.00 „Hier vrij Euro pa"; 15.30 „Ben je zestig 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Felicitaties voor de jeugd; 17.45 RegeringsuitzendingProt dr D. H. Burger„Economische geschiedenis van Indonesië"; 18.00 Musette-orkest; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Metropole orkest en solist; 18.52 Actualiteiten; 19.00 Nieuws; 19.10 „Thuisfront-Tombola"; 19.15 „Uit het Boek der Boeken"; 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man.; 20.30 Omroeporkest; 21,45 „Huwelijk in opspraak", causerie; 22.00 Radio Philh. sextet; 22.20 Muzikale causerie; 22.45 Avondgebed en liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) AVRO 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; VPRO7.50 Dagopening; AVRO8.00 Nieuws; 8.15 Gram., y.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.30 Vooi de huisvrouw; 9.35 Gram.; 10.15 Theateror kest; 10.45 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Bas-bariton en piano; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuin bouwmededelingen; 12.33 Voor het plat teland; 12.40 Pianoduo; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gram.; 13.20 Amu sementsmuziek; 13.50 Gram.; 14.00 „Zeg eens, Amerika", vraag- en antwoordpro- gramma; 14.30 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15 00 Gram.; 15.15 Voor de vrouw; 15.45 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Orgel concert; 17.50 Militaire causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 18.30 Lichte mu ziek; 18.50 „Paris vous parle"; 18.55 Fan fare-orkest; 19.20 Reportage; 19.3Q Gev. programma; 19.45 Herdenking Josef Baar; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. programma; 21,10 Lichte muziek; 21.30 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet"; 21.45 Tirooise muziek; 22.30 Buitenlands overzicht; 22.45 Krontjong ensemble; 23.00 Nieuws; 23.15 „New York calling"; 23.2024.00 Con certgebouworkest. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram.; 12.20 Weerber.; 12.34 Gram.; 14.00 School radio; 15.30 Orkestconcert; 16.30 Vlaamse liederen; 16.40 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kleuters; 17.30 Uit zending voor de U.N.O.; 17.40 Gram.; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Voor de jeugd; 18 30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Vlaamse liederen; 19.50 Gram20.00 Hoorspel; 20.50 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Lachte muziek; 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nieuw».

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2