m ma V. 8 D. opent nieuw pand te Middelburg, «■venturen INSCHRIJVINGSFORMULIER Bouw was in vier maanden voltooid. „tiet Woord"» Uit Zeelandó iPteden. Middelburg. Goes. Ter neuzen. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN. GEMEENTERADEN BURGERLIJKE STAND Snuif en wrijf Hiermee geef ik me op als abonné op het .ZEEUWSCH DAGBLAD" betalen Donderdag 25 September 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Zo schiet de herbouw op. In slechts vier maanden tijds hebben de aannemers Walraven en Versluijs, die een combinatie hebben gevormd om de bouw van het pand in zo kort mogelijke tijd te doen bespoedigen, de nieuwe zaak van Vroom en Drees- man uit de grond gestampt. Zes maanden was het gisteren, toen het nieuwe pand, dat gebouwd is aan de Lange Delft, geleden, dat de eerste paal de grond inging en de zaak, die ln zo korte tijd is verrezen, draagt ongetwijfeld aller bewondering weg. Gistermorgen kwamen vele geno digden de heren Vroom feliciteren bij de feestelijke opening. Het gemeente bestuur, gemeentewerken, de hoofd ingenieur-directeur van de Prov. di rectie van de Wederopbouw en Volks huisvesting, een deputatie van „Han delsbelang" en tal van zakenconnec- ties kwamen hun gelukwensen aan bieden tijdens de receptie, die de di rectie op de bovenverdieping hield. PRACHT ZAAK. Unaniem was men vol lof over het geen hier in record-tijd tot stand is gebracht door aannemers en onder aannemers. Het pand heeft een front breedte van dertig meter, waardoor ter weerszijden van de ruime ingang, twee grote etalages konden worden vervaardigd. De benedenverdieping biedt alles op huishoudelijk gebied, terwijl men op de bovenverdieping de afdeling meubelen, vitrages, en con fectie vindt. Alles is smaakvol inge richt, waarbij de fraaie betimmering opvalt. Etalages en verkoopruimten bij elkaar worden verlicht door niet minder dan 250 buislampen. Het pand heeft een diepte van ongeveer 20 m. Op de zolder bevinden zich de werk plaatsen en momenteel ook nog de kantoorruimte. AANBOUW. Men gaat nu spoedig beginnen met de bouw van de magazijnruimte, een karwei, dat nog enkele maanden in beslag zal nemen. Men zal daartoe het noodpand van V. en D. aan de Dam de laatste noodwinkel in Middel burg afbreken en de vrijkomende materialen, die gebruikt kunnen wor den voor de bouw van het magazijn, daarbij aanwenden. De bouw van het Het Nederlandse Volkstoneel brengt deze week het toneelstuk „Het Woord", van de bekende Deense dichter-predikant Kaj. Munk, naar Zeeland. In Zierikzee, Goes en Terneuzen zijn reeds voorstellin gen gegeven; in Middelburg en Oostburg volgen zij vanavond en morgenavond. Na de voorstelling, die we in Goes bijwoon den, zijn de honderden bezoekers diep getroffen huiswaarts gekeerd. Diep getroffen; er is geen ander woord voor te vinden, want stil zijn allen door de donkere avond heengegaan. Zoals wij zelf gingen. Er is moed voor nodig om „Het Wooru" de wereld in te dragen en we bedoelen hier niet alleen dit toneelstuk mede. We zijn daarom blij, dat de Ned. Herv. pre dikant ds H. M. Strating te Goes, het stuk heeft ingeleid en de toeschouwers heeft voorbereid. Wat heeft Kaj Munk bedoeld met dit stuit. Voor ons dit: het gaat er niet om, wit we geloven, doch hoe we geloven. Met deze zekerheid voor ogen heeft de schrijver zijn toeschouwers echter voor een welhaast onoverzienbaar probleem gesteld. Een probleem, dat ieder op zijn eigen wijze zal moeten oplossen. „Het Woord" is dramatische kunst van bijkans klassieke zuiverheid, zo zegt de vertaler Johan Winkler. Een drama, inderdaad, maar één dat naar een climax leidt, die zo beklemmend is, dat de toeschouwer slechts het hoofd kan buigen, diep bui gen om te verzuchten; „Heer is dit mo gelijk?" Is het mogelijk nog aan wonderen te geloven? Deze vraag stelt Kaj Munk ons in het ontroerend spel van de leden van het Ned. Volkstoneel. En: „niet wat we ge loven, maar hoe we het doen". De tegen stelling tussen de oude, trotse boer Mik- kei Borgen, de vertegenwoordiger van het menselijk-zelf-bewuste Christendom zoals Grundtvig (17881872) het predik te en de nederige kleermaker Peter, de piëtistische „oefenaar" wijst ons daar op. Beider geloof is verschillend totdat ze leren beseffen, dat zij, ieder in hun ge loof, slechts nietige mensenkinderen zijn. Maar er is méér. Boven hen, boven alle figuren in dit spel, domineert de figuur »van Johannes, een der drie zonen van boer Mikkel. Hij is de talentvolle, die als theologisch student, verward door de leer van Kierkegaard, de wijsgeer, en de dich ter Björnson en getroffen door de plot selinge dood van zijn verloofde, krank zinnig is geworden. Hij verbeeldt zich Christus te zijn, die op aarde is terugge keerd, waar niemand meer in hem ge looft. Niemand, behalve de kleine Maren, het dochtertje van Inger, de vrouw van boer Mikkel's zoon de jonge MikkeL Als haar moeder in het kraambed komt te overlijden is het Johannes, die haar ver telt, dat hij haar moeder uit de dood zal kunnen opwekken. Maren is nog een kind en zjj gelooft hem. En zo zien we het gebeuren, dat Johannes, in tegen woordigheid van de dokter de man van de koude wetenschap de predi kant, vasthoudend aan het dogma, de boer, die de dood heeft aanvaard en de echtgenoot die wanhopig het geloof uit zijn leven tracht te bannen, zo zien we het gebeuren, dat Johannes, geleid door het vertrouwen van het kind Maren, de dode Inger weer tot het leven terugroept. Het wonder geschiedt, ze richt zich op. Dan valt het doek en de zaal blijft ach ter in twijfel en ontroering. Het is goed op deze wijze wakker ge schud te worden. K. magazijn zal plaats vinden achter de nieuwe winkel. Met het gereedkomen van dit pand is opnieuw een groot gat in de Lange Delft gedicht en het is te hopen, dat de onderhandelingen, die gaande zijn om ook het grote lege stuk op de hoek Lange Delft-Segeerstraat te dichten, spoedig met succes bekroond zullen worden. De heer A, J. Koppe te Yerseke ter aarde besteld. Gistermiddag is onder overweldigende belangstelling het stoffelijk overschot van de heer A. J. Koppe te Yerseke ter aarde besteld. De baar, die bedekt was met kransen en bloemstukken, werd ten grave geleid door vertegenwoordigers van de kerkeraad der Geref. kerk, de mannenver. „Calvijn", de J.V., de Knapenclub, de A.R.-kiesvereniging en de Arjos. Aan de groeve hebben een groot aantal sprekers het woord gevoerd. De president commissaris van de N.V. Bank voor Zee land, de heer Thoole uit Amsterdam, open- Je de rij. Daarna spraken de burgemeester, de heer A. C. Willemsen, de heer Huisman namens generale deputaten van Art. 13 K.O., de heer J. Vinke namens de A.R.- kiesvereniging: ds A. van Egmond uit Oos terbeek als vriend, ds J. de Vries namens „Vrederust", de heer Scheele-de Putter na mens het personeel van de Bank voor Zee land en tenslotte vertegenwoordigers van de Amsterdamse en Rotterdamse Bank. De plaatselijke predikant, ds J. E. Booy, sprak woorden van hoop en troost n.a.v. Matth. 25, waarna de oudste zoon namens de fami lie dankte voor de laatste eer. Toch weer voor rijwielen. B. en W. hebben besloten om het één richtingsverkeer voor rijwielen, dat ln de Segeerstraat in tegenstelling tot het geen vroeger gebruik was onlangs is in gevoerd, te laten vervallen. De wielrij ders mogen dus voortaan de Segeerstraat weer van beide zijden inrijden. Uniecollecte. Op Zaterdag 27 September a.s. wordt alhier de overbekende Unie-collecte ge houden. De opbrengst dezer huis-aan- huis-collecte is geheel bestemd voor het Christelijk onderwijs. 85 pet. van de op brengst krijgt een bestemming voor het christelijk onderwijs te Goes, terwijl 15 pet. dezer collecte wordt gestort in de landelijke kas ten behoeve van het Chr. Kleuteronderwijs, van de Chr. scholen voor buitengewoon lager onderwijs voor de misdeelde kinderen en van het Chr. onderwijs voor schipperskinderen. In de maand September wordt deze collecte door het gehele land gehouden. In 1951 gaf Christelijk Nederland een duidelijk antwoord op de vraag of Chris telijk onderwijs nodig was. De Unie-col lecte bracht toen f229.952.40 op. Wij twijfelen er niet aan of ook dit jaar zal de opbrengst dezer collecte een duidelijke manifestatie zijn van dank baarheid voor de gave van de Christe lijke school. Dat ook Goes daarin niet achterblijve. Geslaagd voor drogist. Voor het vakdiploma drogist slaagde te Amsterdam bij de Stichting Vakonder wijs voor Drogisten, de heer A. Dinge- manse, alhier. Benoeming bij het onderwijs. In de vacature ontstaan aan de Chr. U.L.O.-school door de benoeming van de heer Groenenberg als hoofd der Herv. school aan de Leeuwenlaan, is voorzien door de benoeming per 1 Januari a.s. van mej. S. A. Versluijs, onderwijzeres aan genoemde Herv. school. Examen Staatsdiploma Zieken verpleging A. Bij het ln het Protestants ziekenhuis gehouden examen voor het Staatsdiplo ma ziekenverpleging A slaagden de zus ters J. N. Brugge, M. J Brugge en J. M. van Gelderen. Officiële Publicatiën MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg, daartoe ge machtigd bij besluit van de raad dier gemeente van 13 Aug. 1951; overwegen de, dat bij hun besluit van 6 Sept. 1952 uitgevaardigde verbod tot het berijden met rijwielen van de Segeerstraat in de richting van de Lange Delft bij de toe passing niet noodzakelijk is gebleken voor de vrijheid en de veiligheid van het verkeer, zodat dit verbod dient te wor den ingetrokken; gelet op artikel 5, lid 1, van het wegenverkeersreglement; be sluiten: hun besluit van 6 Sept. 1952 voor wat betreft het gesloten verklaren van de Segeerstraat voor het verkeer met rij wielen in te trekken. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld dooi de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ned. 1962/64 cum 354 K. Olie 1950 Cult. H. Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Bergh's Jurg. Berkel's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker (leider Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Da 6 cu ni. pref. \vd. Unilever W i 1 ton - Fij en oor d Biliton I rubr. Bil it on IT rubr. Dordtsche Petri Dito, pref. Kou. Olie m 90% Dito onderaand. 313% 316% Twentsche Bank 156%B 158 9454 94% Moeara Enim 483 Overzeese Gas 70% 70% 92% 92% A'dam Rubber 72 72 Borneo Sumatra 131% 131 92 92 Bandar Rubber 76% 76% Internatio 137% 137% 113J4 114% Deli Bat. Rubber 81% 81 Am. Radiator 15% 15% 44# 45% Kendeng Lemboe 66L 64 Am. Smelting 42 42% 94% 93% Oost Java Rubber 32B 32L Anaconda Copper 40% 48% 41% 144% 143% De Oostkust 75% 75 Bethl. Steel 49 15454 155 Serbadjadi 34 33% Chrysler 84% 24054 240% Holl. Am. lijn 146 147% Ford Canada 63 6354B 98 98 Jav. Ch. Jap.üjn 117% 119 General Motors 58% 59% 11254 112% Kon. Boot *«26% 128% Hudson Motor 15% 16 155 16054 Kon. Paketvrt 100% 101 Intern. Nickel 45% 38% 45% 198% 109% Kon. Rott. Lloyd 117% '11854 Rep. Steel 39% 14354 143 Ned. Sch. Unie 120% 12i% Kennecott 74% 74% 15454 155 Ommeren's Sch.vrt 169% 170*4 Stand. Brands 26 26% 181 181 St.v. Mij Ned. 132% 133% 88 U.S. Steel 37% 38% 19154 192 H.V.A. 87% North. Am. 22 22% 154% 154% Java Cult. 35% Cities Service 9754 97 N.I.S.U. 65% 67 Cont. Oil 58% 59% 132% 133 Vorstenlanden 16 16 Midcont. Oil 62%ex 62% 17354 174% Deli Bat. Mij 86% 84 Philips Oil 56 158 158% Del» Mij 65% 65 Shell Union 72% 72% Senembah. 51B 51% Tide Water 21% 21% 182 181 Müller Co 170 170% Miss. K. Texas 5% 291% 294 Amsterd. Bank 156% 156% New York Centr, 19 304 308% Rotterd. Bank 156% 157% Pennsylvania 19% 20 314% 317% Escompto iBank 53% Canadian Pac, m 35% WAAR IS DIE JONGEN GEBLEVEN? Haastig kroop piloot Franc achter het stuur van zijn wagen vandaan. „Ik snap er niets van, Willem!" sprak hij onder danig. „Ik meende dat die twee kinderen toch wel veilig in dat landhuis za ten opgesloten. Hoe die jongen is kunnen ont vluchten is me een raad sel, ik kan hem nergens meer vinden". „Je bent een suffert, een grote ezel!" bulderde Willem kwaad. „Ik kan jou ook niets laten doen. Je zult zien dat die twee kinderen ons hele plan in duigen gooien. We moeten direct weg, het land uit. Misschien is de politie al gewaarschuwd. Hier, zet die koffer voorzichtig in de wagen". Franc pakte de koffer op en opende het achterportier van de auto. Voorzichtig zette hij de koffer bij Maartje neer, terwijl hij haar gemeen aankeek. „Denk er om, afblij ven, je hebt het ons al lastig genoeg gemaakt. Ik waarschuw je, de maat is vol!" Maartje gaf geen antwoord en keek onverschillig naar de koffer. Maar achter in de bagageruimte zaten Gertjan en de professor gretig te luisteren. „Die kof fer moeten we hebben", fluisterde Gertjan zacht. Ingezonden Mededeling (adv.) AANBESTEDING Woonhuis te Biervliet. Door architect Jac. Faas te Biervliet werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Havenstraat te Biervliet ten behoeve van de heer J. Martens. De inschrijving luidde als volgt: Fa. P. F. van Driessche en Zn. te Kuitaart f23.950; F. L. en R. Haers te Philippine f23793; Bouwonderneming „IJzendijke" f 23.450; J. A. Faas te Biervliet f 21.218; P. J. Faas te Biervliet f21.100; V. Verstraete te Hoofdplaat f20.480. De begroting voor dit werk was f20.258. Het werk zal aan de laagste inschrijver gegund worden. Wielerwedstrijd te Hulst. Dinsdag 7 October wordt in Hulst een koers voor nieuwelingen georganiseerd, waarvoor nu reeds grote belangstelling bestaat. Vele vooraanstaande nieuwelin gen schreven reeds in daar het Hulster parcours, dat door de stad loopt uiter mate geschikt is en bekend bij alle ren ners. Er wordt gereden over 'n afstand van 80 K.M. De start vindt om half drie vanaf de markt plaats. De organisatie be rust in handen van de W.S.C. „De Sport vrienden". ELLEWOUTSDIJK Eerste suikerbleten. Dinsdag werden op de haven van Ellewoutsdijk de eerste suikerbieten aangevoerd. Dit ls de eerste keer sinds 25 jaar. De suikerfabriek te Puttershoek contracteerde namelijk dit jaar eeii belangrijke hoeveelheid suiker bieten in Ellewoutsdijk en omgeving. Voor Ellewoutsdijk brengt dit weer een grote drukte met zich mee. 's-GRAVENPOLDER Collecte. De collecte, gehouden ten bate van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding, bracht te 's-Gravenpolder op f65.63. KAPELLE Voorzitter van de voetbalvereniging nam afscheid. Maandagavond waren be stuur en leden van de voetbalvereniging „Kapelle" in het koor der kerk samen gekomen om afscheid te nemen van hun voorzitter, de heer J .L. Eversdijk. Har telijke woorden werden gesproken door ELLEWOUTSDIJK. Winkels zijn Dinsdagmiddag gesloten. Maandagavond kwam de raad onder voorzitterschap van burgemeester van der Hoop van Slochteren bijeen. De heer Bosselaar feliciteerde de burgemeester namen alle leden met zijn herbenoeming. Besloten werd een verzoek van de com missie voor het Jeugdwerk om een sub sidie in de kosten van een Wika, in te willigen. In verband met het inwerking treden van de Winkelsluitingswet 1951 werd de koopavond vastgesteld op Vrij dagavond; de halve-dagsluiting op Dins dagmiddag, terwijl het verbod om Zon dags ge:pend te zijn niet van toepassing is voor de melkhandelaren van 8 tot 9 u. en van 16.30 tot 17.30 u. Een verzoek om een bijdrage in de kosten van woningverbetering werd aan genomen, alsmede een verzoek om een bijdrage in de vervoerkosten voor school bezoek in Goes. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar de opslagplaatsen voor suikerbieten op de haven, en verzocht werd enkele gaten in de straten te dichten. KORTGENE. Tarieven der vermakelijkheids belasting gehalveerd. De raad der gemeente Kortgene kwam Maandagavond onder voorzitterschap van burgemeester A. A. Schuit in voltallige vergadering bijeen. Aan de heer J. van Gilst werd eervol ontslag verleend als havenmeester te Colijnsplaat. In zijn plaats werd met 6 tegen 5 stemmen be noemd de heer C. P. J. Gast te Colijns plaat. Alle leden van de adviescommissie Woonruimtewet 1947 werden herbe noemd. Het voormalige gemeentehuis te Colijnsplaat werd aan de Coöp. Boeren leenbank „Colijnsplaat" aldaar verkocht voor de prijs van f7500 ten behoeve van de bouw van een nieuw kantoorgebouw annex kassierswoning. Met 6 tegen 5 stemmen werd na uit voerige discussie besloten de tarieven der vermakelijkheidsbelasting te halve ren. De rekening van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijk hulpbe toon over 1951 werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Dit geschiedde ook met de begroting dier instelling over 1953. Het gemeentelijk subsidie aan ge noemde instelling bedraagt over 1953: f13500. Op een verzoek van ds W. S. H. van Dalen om een subsidie uit de ge meentekas ten behoeve van 'de biblio theek, gevestigd op de zaal boven de Chr. Kleuterschool, werd afwijzend be schikt. Hierna werd de begroting over 1953 in behandeling genomen. Uit een door de voorzitter gegeven toelichting bleek, dat de gemeente gedurende de laatste jaren een bedrag van ca. f750.000 aan kapi- taalswerken heeft geïnvesteerd. De be groting 1953 werd na breedvoerige be spreking vastgesteld met een post on voorziene uitgaven van f 3276.48. De kapi- taaldienst vertoont een nadelig slot van f299.272.83. De voorzitter sprak er zijn blijdschap over uit, dat de begroting slui tend kon worden vastgesteld. ZIERIKZEE. Verhoging van keurlonen bij de Vleeskeuringsdienst. Dinsdagmiddag kwam de raad in ver gadering bijeen. De voorzitter opende deze zitting met er op te wijzen, dat men aan de stopborden, aangebracht bij de Nobelpoort en Blokweg niet veel ge legen laat en zal het publiek hiervoor zelf de verantwoording moeten dragen. De raad aanvaardde het voorstel van de commissie ad hoe de woonaanschrijvin- gen te handhaven en het beroep daarte gen, ingebracht door J. bij de Vate te Zierikzee en T. D. Bleijenberg te Hulst, betreffende de woningen in de L. St. Janstraat en Scheepstimmerdijk af te wijzen. De leden en plaatsvervangende leden der woonruimte-commissie werden herbenoemd. De hoofdmoot dezer vergadering was een voorstel tot verhoging der keurlonen van de Vleeskeuringsdienst. De voorzit ter schorste hierbij de vergadering en gaf de heer J. Stevense, hoofd van de kort aan van f7000. Verschillende sug gesties, door sommige raadsleden naar voren gebracht, kunnen dit niet verhel pen. De heer Simmen achtte het nood zakelijk als de keurlonen moeten worden verhoogd dat ook de buitengemeenten dit doen. Na bespreking hierover, was de heer Stevense bereid om ook daar voorlichting te geven. Na heropening der zitting keurde de raad de voorgestelde verhogingen goed. De raad machtigde B. en W. een bedrag van f5000 of meer te voteren voor de z.g. T-premiën voor ver betering van woningen. Weth. Gerritsen deed nog mededeling van een overeen komst met de fam. ten Haaf aan de Grachtweg, inzake de aankoop van grond voor de bouw van een Landbouwschool. Daarna ging de raad in besloten zitting. de vice-voorzitter de heer F. Geluk en als blijk van erkentelijkheid werd hem een electrisch scheerapparaat aangebo den. KOUDEKERKE Collecte. De collecte ten bate van D. E. L. en het Zuid-Nederlands Sanato rium heeft f344.05 opgebracht. SCHOONDIJKE Collecte. De jaarlijkse collecte, die ge houden werd voor het Zuid-Ned. Sanato- ruim en Draagt Elkanders Lasten bracht f71.84 op. WAARDE Duivensport. De P.V. „De Scheldevlie- gers" hield een wedvlucht uit Arras. De uitslag was: 1 en 2. P. Sonke; 3, 4 en 6. W. Krijnsen; 5. C. Schrier. Brandweeroefening. De vrijwillige brandweercorpsen uit Waarde, Krabben dijke en Yerseke hebben een gezamen lijke oefening gehouden. Krabbendijke gaf nog een demonstratie met de Nevel spuit. De commandant van Kruiningen had de leiding. De burgemeester van Krabbendijke en B. en W. uit Waarde gaven van hun belangstelling blijk. WESTKAPELLE Wedvluchten. De P.V. „De Zwaluw" te Westkapelle hield wedvluchten voor jon ge en oude duiven uit Vilvoorde en Neuf- villes. De uitslagen waren als volgt: Vilvoorde: L. A. Lievense 1; L. de Witte 2, 5 en 7; Th. v. Alphen 3, 4 en 6; R. Minderhoud 8. Neufvilles: L. A. Lievense 1, 3 en 8; L. de Witte 2, 5 en 7; K. de Vos 4; W Lievense 6. ZAAMSLAG Benoeming. Op de gemeente-secretarie te O. en W. Souburg is met ingang van 1 Oct. a.s. benoemd de heer M. F. Wil helm, volontair te Zaamslag, in de rang van ambtenaar 2e klas. Keuringsdienst gelegenheid deze zaak toe te lichten. De begroting '53 wees een te- N. S. de Doelder; Maria J., d. v. C. E, MIDDELBURG. Geboren: Mattheus J., z. v. A. van Leest en L. A. Joosse; Kees J., z. v. P. J. Maartense en F. J. Nijpjes; Marijke E„ d. v. L. Vink en G. Telkamp; Johanna C., d. v. J. Janse en A. M. Wal- hout; Pieter J. C., z. v. A. M. de Mol en J. S. Riemens; Catharina J. E., d. v. W. P. Krijger en J. A. Huibregtse; Robert J., z. v. A. Ferdinandus en I. Colijn; Hu- bertus J. J., z. v. J. A. Debrauwer en P. C. Lejjdekker; Rudi, z. v. L. J. Polder man en N. Bosselaar; Adriana M. J., d. v. A. J. Kaland en M. J. Suurland. Ondertrouwd: W. J. v. d. Voorde, 24 j. en M. Labruijère, 21 j.; J. de Fouw, 26 j. te Oostburg en E. Villée, 26 j.; L. de Looff, 25 j. en P. Riemens, 20 j. te O. en W. Souburg. Overleden: I. van Ham, 86 j., geh. met H. B. I. Louwerse; A. Visser, 65 j., geh. met C. M. de Vries: A. L. Moidenhause, 51 j„ geh. met M. J. Voshol. GOES. Geboren: Johannes, z. v. A. Boonman en J. Westdorp; Alette E., d. v. A. P. van der Made en J. A. Groen; Cornelis W„ z. v. J. Kribbe en J. Smit; Jan, z. v. J. Hoogerhand en H. M. Am- perse; Jan L., z. v. Th. G. Reijnhout en H. Ph. van der Vliet; Danker M„ z. v. C. Meeuse en M. Verburg; Cornelis, d. v. G. J Lindenberg en M. Poieij; Janet J„ d. v. A. L. van Antwerpen en L. W. Mieras; Louise G C. M., d. v. G. H. Don- jacour en A. Remijn; Klazina N., d. v. J. J. de Mul en M. J. de Rooij; Francis- cus J., z. v. C. Baarends en A. van de Guchte. Ondertrouwd: J. C. van Dalsen, 24 j. en M. W. Johanisse, 22 j.; P. J. van Bel- zen, 22 j. en K. M. M. van Bemden, 22 j.; H. van Sabben, 25 j. en T. G. van Ruiten, 21 j.; G. J. B. van Calmthout, 56 j. en C. J. M. Bitter, 47 j. Gehuwd: H. van Zandbergen, 29 j. en W. M. Zandee, 24 j. Overleden: J. C. E. Massee, 73 j. wed. van A C. de Witt Hamer; L. E. Remeeus, 3 mnd.; J. C. Alburg, 79 j.; C. M. Remijn, 20 j. VLISSINGEN. Geboren: Hendrik L„ z. v. H. Tissink en P. van de Woestijne; Dina, d. v. J. Jansen en M. M. den Outer; Camille H„ z. v. A. Weering en M. C. de Buck; Wilhelm R. M., z. v. P. J. Picauly en J Samallo; Jacobus H., z. v. H. G. van Zalen en C. Hoogesteger; Ineke, d. v. A. Lagendijk en M. Klijn^ Frederik H. J., z. v. A. Consemulder en W. J Jilleba; Antonius C., z. v. C. B. van Kaam en M. J. Maas; Anthonie, z. v J. C Vrijenhoek en M. van Noorden; Joost M., z. v. W. J. Kievit en E. Looise; Gerritje, d v. J. M. Nagtegaal en J. S. Poortvliet; Jan, z. v. J. den Engelsman en G. Hamelink. Ondertrouwd: «F. F. van Meir, 36 j. en H. W. J. Hofstee, 43 j.; J. Eanderse, 25 j. te Koudekerke en P H. de Rijke, 23 j.; D Veen, 23 j. en C. A. de Koster. 'Gehuwd: P. C. Blok, 44 j. en H. I. van der Meer, 29 j.; N. A. Grootjans, 29 j. en A A. Blind, 22 j.; A. F. Wickel, 29 j en T. J. Steffens, 21 j.; M. Sierevogel, 57 j. en M. J. T. v d. Sande, 51 j. Overleden: G. E Bartha, 75 j., echtg. van J. van Lummel; K. de Visser, 87 j., wedn. van C. Janse; J. J. Schuering, 58 j., echtg. van A. L. Tieleman. TERNEUZEN. Geboren: Levina S., d.v. J. G. Kiel en S. W. den Hooglander; Lu- ciën Ch., z. v. E. F. v. d. Bos en R. van Puijvelde; Maria G. C., d. v G. L. van Reijen en A. E. van Leeuwen; Ronald C. E., z. v. E. J. Marcus en E. M. Ouden- aerd; Marinus R„ z. v. J. J. Scheele en van Putte en J. P. Bos. Ondertrouwd: M F. de Rocker, 32 j. en G. Hamelink, 31 j.; C. P. Dieleman, 20 j. en J. Oppenneer, 17 j.; S. J. de Braal, 32 j. en J. J. van Wuijckhuijse, 22 j. Gehuwd: A. A. de Wijs, 49 j. en A. C. Erregeerts, 34 j.; W. Else, 27 j. en J. van Akkrum, 20 j. Overleden: S. W. Loof, 75 j. echtg. van S. M. Mielen; J. Hamelink, 80 j., wednr. van A. Hamelink; C van Moeffaert, 73 j., echtg. van N. F. Want. KRUININGEN. Geboren: Anton, z.v. C. Janssen en H. Butijn; Maria A., d.v. P. M. Jansen en J. C. Walraven. Ondertrouwd: C. Steendijk, 30 j. te Nieuwerkerk en C. M. Geluk, 22 j.; J. van de Parel, 24 j.'en D. A. v. Nieuwen- huijzen, 22 j.; M. Jansen, 25 j. en J. Traas, 27 j. te Wemeldinge. Gehuwd: M. D. Hollestelle, 24 j. te Goes en W. L. Verbrugge, 23 j.; P. Bron, 25 j. te Heerenveen en N. Dagevos, 23 j. Overleden: L. Witte, 68 j., echtgen. van P. Poieij. Officiële Publicatiën FOKVEEDAG. Regeling perkeren en verkeer. B. en W. van Goes maken bekend, dat in verband met de veefokdag: a. geen rij- of voertuigen mogen par keren op de Beestenmarkt op Maandag 29 en Dinsdag 30 Sept. 1952; b. elk verkeer met rij- en voertuigen is verboden op Maandag 29 en Dinsdag 30 September 1952 langs de Zuid-, West en Noordzijde van de Beestenmarkt, de Brouwersgang en het gedeelte van de Nieuwstraat, gelegen tussen de Beesten markt en de Corn. Eversdijkstraat. Het verkeer langs de Oostzijde van de Beestenmarkt mag alleen geschieden via de Waterstraat in de richting van de Os- senhoofdstraat of Opril van de Beesten markt. Waar zijn 3 Monze schepen y GROTE VAART. HEEMSKERK: 24 te Melbourne. LUT- TERKERK: 23 v. Bahrein nr. Kuweit. ALMKERK: 24 te Marseille; INDRA- POERA: 24 in Suezkan. naar Tanjung Priok; JOHAN VAN OLDENBARNE- VELT: 24 140 mijl Z.Z.O. Cairns naar Soerabaja; LOENERKERK: pas. 24 Str. Messina naar Rotterdam; NELLY: pas. 22 Gibraltar naar Amsterdam; AMSTEL- KERK: 25 te Amsterdam; HOOGKERK: 23 van Rotterdam naar Bombay; WA TERMAN; 24 te Rotterdam; KOTA IN- TEN: 24 te Belawan; LINDEKERK: 24 te Port Sudan; MAASDAM: 23 460 mijl W. Scillys naar New York; NIEUW AM STERDAM: 23 van New York naar Rot terdam; ORANJEFONTEIN: 24 te Dur ban; RIJNDAM: 23 920 mijl W. ten Z. Scillys naar Southampton. ZUIDER KRUIS: 23 400 mijl O.N.O. Kaap Race naar Halifax. Ingezonden Mededeling (Adv.) Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met Wat brengt de radio? VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1953. HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.05 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de kleuters; VPRO10.00 „Thuis", causerie; 10.05 Morgenwijding; VARA10.20 Gram.; 10.30 Schoolradio; 10.50 Orgel en zang; 11.20 Radiofeuille ton; 11.40 Hobo en piano; AVRO12.00 Dansmuziek; 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen; 12.33 Sport en prognose; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Mede delingen en gram.; 13.30 Amusementsmu ziek; 14.15 Kookpraatje; 14.35 Gram.; 15.15 Boekbespreking); VARA: 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Pro Musica Antiqua; 17.15 Muzikale causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 Denk om de bocht; 19.00 Meisjeskoor; 19.15 Prijzenpraatje; VPRO 19.30 Propa- ganda-avond; VARA21.00 Omroepor kest en solisten; 22.00 Buitenlands week overzicht; 22.15 Orgelspel; VPRO22.35 Cabaret; 22.50 „Vandaag", causerie; VARA23.00 Nieuws; 23.15 „In huwelijk en gezin", causerie; 23.3024.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturgische kalen der; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 9.45 Schoolradio; 10.00 Kamerorkest; 10.30 Symphonette orkest en solisten; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Klein koor; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Salonor kest; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws cn Katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Pianoduo; 13.45 Voor de huisvrouw; 14.00 Radio Philh. orkest; 14.55 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Amusementsor kest; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.35 Amuse mentsmuziek; 18.00 Militaire causerie; 18.10 Gram.; 18.30 Lichte muziek; 18.52 Actualiteiten; 19.00 Nieuws; 19.10 Rege ringsuitzending Verklaring en toelich ting; 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 Weense muziek; 21.00 Symphonette- orkest en solisten; 21.30 Thuisfront Tom bola; 21.35 Gram.; 21.50 „Aqui esta su casa", hoorspel; 22.45 „Het Chr. Oosten", causerie; 23.00 Nieuws23.1524.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber.; 12.34 Omroeporkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Hammondorgelspel; 14.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte mu ziek; 18.00 Gram.; 18.15 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.15 Symphonie-orkest en solist; 21.25 Kunstkaleidoscoop; 21.40 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.55—23.00 Nieuws; AVRO TELEVISIE-UITZENDING. 20.1521.45 1. Televizier; Pauze; 2. „Zo als de hand is, zo is de mens". per week lk wil per maand ■per kwartaal Naam Adres Woonplaats Invullen en in gesloten enveloppe opzenden aan „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2