7 GMTIS 1000 GULDEN CADEAUX SPORT en. SPEL. KABOUTERS Kabouters GROTE HAJUTO-RECLAME Prov* Bondsdag 1953 wordt te Zierikzee gehouden* Nijvere vrouwenhanden werken aan het Smyrnatapijt* IH SCH RIJVINGSFORMULI ER Dc heer J. C. Gordeau nam afscheid wegens vertrek naar Enschedé. Burgemeester Funk van Hein- kenszand naar Oudenbosch. Voor de Nieuwe Kerk te Middelburg. Zelfs twee kerkvoogden hielpen een handje. Wereldkampioen op de weg P. v. Heusden naar Goes. Wat de straat opleverde, Hiermee geef ik me op als abonné op het „ZEEUWSCH DAGBLAD" betalen gaan hand in hand CL4^-Tfa Wegens enorm succes zuilen wij onze nog één week verlengen tot en met aanstaande Zaterdag 27 September Bij iedere gulden bij ons besteed, ontvangt U een bon. U kunt Uw cadeaux direct uitzoeken uit het enorme aantal Textielartikelen, die wij beschikbaar stellen. U kunt Uw bonnen die reeds in Uw bezit zijn tegen cadeaux omwisselen in onze beide zaken tci en met 30 September a.s. Iedere koper ontvangt een cadeau, dat bij iedereen welkom is Overhemden, Nappa handschoenen, Zelfbinders, Nylons, Shawls( Baddoeken, Lakens. Washandjes, Dames- en herenpyama's en honderden andere nuttige cadeaux. Wie rekent koopt deze week in Zaterdag 20 September 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 C. J. M. V.-werk in het teken van het eeuwfeest Evenals overal in ons land zal het C.J.M. V.-werk in Zeeland in het komende winterseizoen in het teken staan van het eeuwfeest, dat het GJ.M.V. zal gaan vieren. In 1953 is het 100 jaar geleden, dat het Nederlands Jongelings Verbond werd opgericht en zowel centraal, tijdens de grote Bondsdag te Den Haag op Hemelvaartsdag van het volgend jaar, als in het werk van de provinciale commisie wordt het gehele jaar aandacht besteed aan dit bijzondere feest. De provinciale commissie is aan het begin van het seizoen weer bijeen geweest en heeft haar programma voor het grootste deel klaar. Tevens is afscheid ge nomen van de districtssecretaris, de heer J. C, Gordeau, die naar Enschede vertrekt en werd de nieuwe secretaris, de heer M. Bijleveld begroet. Het winterprogramma opent met een grote appèlbijeenkomst. In ons gehele land worden deze vergaderingen op Zaterdag 4 October a.s. gehouden. In Zeeland zal men te Goes bijeenkomen en men verwacht er vele C.J.M.V.-ers uit de gehele provin cie. Ds Cnossen uit Gouda zal er spreken namens het Verbond en de heer Gordeau zal vertellen van zijn reis naar de V.S., waarvan hij pas terug is. De bestuurders van de Zeeuwse afdelin gen worden verwacht op het voor hen ge organiseerde bestuurdersweekend, dat te Wemeldinge wordt gehouden op 11 en 12 October. Menige vereniging zit jaarlijks met de moeilijkheid wat men op de feest avond aan de belangstellenden moet voor zetten. De provinciale commissie heeft het weekend geheel in het teken van de vul ling van de jaarfeesten gezet. De Zaterdag, avond wordt besteed aan een model-feest avond, de Zondag aan de discussie over het gebodene, Niet alleen provinciaal worden bijeen komsten georganiseerd. In Middelburg, Zie rikzee en Krabbendijke worden zg. rlng- conferenties gehouden. De bestuurders van de afdelingen en de jongensleiders komen daar in contact met de leden van de pro. vinciale commissie, waardoor er een uit wisseling van gedachten plaats vindt. Bo vendien worden allerlei problemen bespro ken. De nieuwe districtssecretaris zal aan wezig zijn, zodat men met hem kan kennis maken. Op 21 Februari 1953 zal te Goes de Voorjaarswerkvergadering worden gehou den. De jaarverslagen komen er aan de orde, maar men zal er tevens inleidingen kunnen beluisteren met het doel de leden goede sexuele voorlichting te geven. HOOGTEPUNTEN Een hoogtepunt In het bondsleven ln Zeeland zal ongetwijfeld zijn de provin ciale bondsdag op Tweede Paasdag 1953. Ditmaal komt men ln Zierikzee bijeen, waar bijeenkomsten worden belegd in de Concertzaal' en de Graanbeurs. Een slotsamenkomst ln de openlucht, zoals de laatste jaren gebruikelijk als sluit stuk van de bondsdag, staat ook nu weer op het programma. Een regelings commissie Is reeds aan het werk om het programma tot in de finesses te regelen. Daarna komt de Nationale Bondsdag in den Haag, waar naar verwacht mag wor den, honderden Zeeuwen aan zullen deel nemen. Evenals andere jaren zullen de leden van de provinciale commissies ook weer een bezoek brengen aan de afdelingen. Wat jongenswerkleidersweekend geprojecteerd op 6 en 7 Juni 1953 te Kapelle. AFSCHEID Na afloop van de besprekingen, die lelden tot opstelling van-het werkpro gramma is op hartelijke wijze afscheid genomen van de heer J. O, Gordeau. De voorzitter der commissie, de heer C. Leunis heeft hem daarbjj toegespro ken en hem dank gebracht voor het vele werk, dat hjj sindt 1947 In Zeeland heeft gedaan. Als blijk van waardering bood de heer Leunis de scheidende districtssecretaris een boekwerk aan. In zijn dankwoord zei de heer Gordeau, dat hij Zeeland moeilijk zal kunnen verge ten, omdat hij er met zoveel plezier heeft gewerkt en er zoveel vriendschap heeft on dervonden van velen. Hij sprak de wens uit, dat God het C.J.M.V.-werk ook in de toekomst zou zegenen. De gemeente Heinkenszand raakt op 1 October haar burgemeester kwijt. De heer B. Funk is namelijk vanaf die da tum benoemd tot burgemeester van Oudenbosch. Hy volgt als zodanig op de heer J. L. P. M» Teyssen, thans burgemeester van Waalwijk. Voor de heer Funk betekent deze benoeming een mooie promotie. Zijn nieuwe gemeente telt n.l. ruim 7.000 inwoners hetgeen driemaal zoveel is als het inwonertal van Heinkenszand. Toch -heeft burgemeester Funk, die in 1946 in Heinkenszand benoemd werd heel prettig in deze gemeente gewerkt en is onder zijn leiding veel tot stand gebracht. Vooral de woningbouw werd krachtig ter hand genomen. Burgemeester Funk werd 10 Juli 1917 te Ede (Gld.) geboren. Hij begon zijn loopbaan in 1936 te Bergen op Zoom als tijdelijk ambtenaar, werd in 1939 te Tiel benoemd in vaste dienst, in 1941 te Middelburg als adj.-commies en zoals gezegd in 1946 als burgemees ter te Heinkenszand ingehaald. WAT DE ZEEUWEN GAVEN. Er is in Zeeland de afgelopen dagen veel gecollecteerd. En de Zeeuwen hebben daar bij flink in de beurs getast. Zo bracht de collecte voor het C.N.V. fonds Draagt Elkanders Lasten" en het Zuid-Nederlands Sanatorium te Arnemuiden f 147.21 op, te Kapelle f214,23, te Oostkapelle f85.08, te Sint Annaland f 255, te Wemeldinge f361.67, te Zoutelande f286, te Wol phaartsdijk f108.19, te Kattendijke f33.50, te Wilhelminadorp f 28.63, te Nieuw en St. Joosland f 74.58 en te Kamperland f 53.49. Voor de kankerbestrijding werd te Oostkapelle nog f 49.41 gecollecteerd. Ingezonden Mededeling (Adv.) Ronde van Goes een week uitgesteld. De Ronde van Goes, die vandaag zou worden verreden, is wegens bijzondere omstandigheden uitgesteld tot Zaterdag 27 September. Van de zijde der organi satoren vernamen wij, dat de wereld kampioen op de weg Piet van Heusden aan de start zal verschijnen. Er wordt derhalve op een grote toeloop van be langstellenden gerekend. Een sterke ploeg renners heeft voor deze wedstrijd, die veel spanning zal bieden en waarvoor de grote locomotief- prijs beschikbaar is gesteld, ingeschre ven. Van hen noemen we Eddie de Waal uit Kloosterzande, Rien Verhelst uit Axel, De Bruyn uit Roosendaal, Van Est uit Fijnaart, Verhoeven en Theo Alblas uit Overschie en Rien v. d. Veecken uit St. Wülebrord. Het wielerconcours begint om drie uur. Start op de Zaagmolenstraat. ZWEMMEN In de Huishoud- en Industrieschool aan het Molenwater te Middelburg staan momenteel twee weefgetouwen opgesteld, die als het goed is, ongeveer 11 uur per dag in werking z|jn. Aan deze weefgetouwen werken dag in dag uit een aantal dames, die bezig zijn met het knopen van het prachtige tapijt, dat bestemd Is voor de Nieuwe Kerk, die geheel gerestaureerd over en kele weken in gebruik zai worden ge nomen- Het is geen moeilijke karwei, maar wel een geduldwerkje, dit knopen en weven van zo'n tapijt. Het geheel wordt 4 m lang en 3 meter breed. Dit betekent, dat er drie banen van een meter breed en vier meter lengte moeten worden vervaardigd vooral eer het kleed gereed is. Men had zich voor gesteld om 70 cm per dag te doen, maar dit is tot op heden niet gehaald. Het hoogste was 50 cm. ANIMO TEKORT Er bleek toch nog iets te weinig animo te het jongenswerk betreft is een provinciaal zijn voor het knopen van het tapijt. Men verricht er niet alleen een goed werk mee, maar bovendien krijgt men een inzicht in de tapijt-makerij. Men kan nog dames ge bruiken, vooral in de morgenuren. Nu met twee weefgetouwen tegelijk wordt gewerkt, kunnen vier dames (aan ieder weefgerouw twee) zich gezamenlijk verdienstelijk ma ken. Moeilijk is het niet, aldus mej. J. M. Stolk, de directrice van de Huishoudschool, die voor het toezicht zorgt en instructies geeft, maar wel even uitkijken. Men werkt aan het tapijt, dat grijs van kleur wordt, van 's morgens 9 tot 12 en verder van 's middags 2 tot 10 uur 's avonds. Men kan zich voor het werk opgeven aan het Kerk centrum, Koorkerkhof 18. OOK HEREN Niet alleen dames helpen mee het fraaie kleed te vervaardigen, ook twee heren kerkvoogden hebben een goed voorbeeld gegeven. Mej. Stolk was best te spreken over het werk van de heren en concludeer de daaruit, dat wanneer mannen zich ook voor dit werk interesseren en zo een waar devolle bijdrage willen leveren voor de aankleding van de kerken, ze van harte welkom zijn. Zwemdiploma's te Vlissingen, Tijdens het afgelopen seizoen werden te Vlissingen 146 diploma's van de K.N.Z.B. uitgereikt. De geslaagden wa ren: Diploma ILoes van Putten, Helga Götzen, Dick van Geel, Dick Potters, Hilda Boucherie, Elly Vermeul, Emmy Jansen, Henk Minderhoud, Hal Jansen, Hein Bummel, Rinus Bouff, Jaap de Nooyer, Marianne ten Bruggenkate, Jaap Scholte, Piet de Nooyer, Dini v. d. Velde, Liesbeth Verkerk, Thea Visser, Gert de Ruyter, Hannie Jellema, Toos Tiel, Al- bert van Bemmelen, Gerard Bukkens, Ina van Herwerden, Magda v. d. Made, Jeanne van Hoepen, Piony Kooman, Bart Legemate, Lizette Burgers, Peter v. d. Schaaf, Tonny Kuyper, Wim Priester, Peter Schaar, Raymond Kelder, Hans de Witte en Gerda Roelse. Dipl. II: Geert v. Dalen, Elly Bouff, El ly Steenhart, Marijke v. d. Vegt, André Manteyne, Lucie Aspeslagh, Nancy van Veen, Dinie Hofman, Theo v. Veeren, Sa- di Bakker, Peter Bassie, Kees van Dijk, Bram Roelse, Frans Leynse, Anton van Noorden, Piet van Dommelen, Anneke v. d. Hof, Els v. d. Hof, Ineke But, Adrie Hoegmans, Vera Jilleba, Jannie v. d- Hof, Mia Westdijk, Nina Velleman, Henk de Loof, Jopie Bom, Mattie Hoogesteger, Tinie van Gemert, Riet Adriaanse, Su zanne van Rijs, Anne v. d. Stein en Elizabeth van Deutekom. Diploma I en IILucie van Neuvüle, Tilly Geleyn, Nel Snoep, Jo Melger, Jenny Ley dekkers, Annie Ley dekkers, Lenie Minderhoud, Roza de Bruyne, Rita v. d. Vegt, Johan Boogert, Trix Kooger, Beppie de Poorter, Corry Hey- mans, Peter van Ochten, Henk v. d. Weg, Mira Bakker, Nelly van Gijzen, Jo de la Houssaye, Ferdinand van Hoek, Rina Provoost, Corrie Jobse, Lenie Bolier, Joke de Ruyter, Thea Schipper, Riekje Lodder, Toosje Marijs, Ria de Koster, Karei van Dorst, Ferdi Rombout, Riet Adriaanse, Willy van Raay, Kees Pon sen, Ernst Priester, Fanny Vader, Cobi van Marls en Ineke Flipse. Diploma IIIGeertje Meerman, Johan Meerman, Rinie Visser, Ab van Kooten en Tammy Seymstra. Jeugdinsignes zwemmen te Vlissingen. Tijdens de jeugdzwemdag konden 44 jeugdinsignes worden uitgereikt en wel aan Nelly van Gijzen, Jo de la Houssaye, Corrie Heymans, Lenl Bolier, Marina Roose, Jopie Bom, Willie van Raay, Toos Marijs, Elly van Zweeden, Riek Lodder, Ria v. d. Wal Helene Brandenburg, Amelia de Bruyne, Loes van Putten, Paula v. d. Broeke, Jannie Cornelisse, Willy Millenaar, Lenny de Waard, Annie Ponsen, Greet Rombout, Anneke v d. Hof, Elsje v. d. Hof, Jeanne de Klerk, Joke de Ruiter, Greta Corstanje, Ineke Flipse, Ferdi Rombout, Adriaan Leynse, Kees Ponsen, Bert van Bemmelen, Henk v. d. Weg, Peter Goedvolk, Wim Pries ter, Theo van Veeren, Jankees van Koo ten, Ab van Kooten, Jos Somers, Tammy Seinstra, Robbie Polderman, Henk Min derhoud, Gerrie 't Hoen. Jan Notebaart, Jan Scholte en Jan v. d. Heuvel. VOETBAL. Voetbaltournooi Heide Mij. Op Zaterdag 27 September wordt te Domburg een voetbaltournooi van de Heidemij gehouden, 's Morgens om tien uur speelt Middelburg tegen Breda; om half twaalf volgt TilburgBreda en om 1 uur Middelburg—Tilburg, 's Middags om half vier speelt Domburg tegen een combinatie van de Heidemij. Cross-Country. Vandaag houdt de landelijke rijvereni. ging Walcheren uit Nieuwland een cross, country door de weilanden ten Zuiden van de Rijksweg. De deelnemers moeten de natuurlijke hindernissen in het terrein in galop nemen. De gemaakte tijden be. palen de uitslag. VLISSINGEN. De Commissaris van Politie te Vlis. singen maakt bekend, dat in het tijdvak van 10 tot 17 September aan zijn bureau de volgende voorwerpen als gevonden zijn gedeponeerd: Fietssleuteltje, veldtas met inhoud, actetas met inhoud, geel teddybeertje grijze parapluiehoes, dop van benzine! tank, balpoint, touwtje met drie sleutels wit babyschoentje en een snoer blauwe kralen. En dat eveneens aan zijn bureau de adressen van de vinders van de navol, gende voorwerpen zijn te bevragen; klein wit hondje, linnen riem, paar groe! ne suêde handschoenen, paar grijze he- rensokken, bruine portemonnaie niet ritssluiting, kleine hakbijl, twee straat, bezems, jong poesje, muntbiljet van ƒ1, gekleurde hoofddoek, paar nylonkousen waarbij een brief uit Engeland, rood ie. deren damesportemonnaie met inhoud, schakelarmbanden, witte haarstrik met speldje, beige kinderportemonnaie, BK. kerkboek, bruine brillendoos en zwart lederen kinderportemonnaie met inhoud, per week Ik wil per maand per kwartaal Naam Adres Woonplaats Invullen en in gesloten enveloppe opzenden aan „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes. TE KOOP: Een z.g.a.n. vijftons BAN DENWAGEN compl., 2 paar den cultivators, 1-paards wen- telploeg en 1 coksploeg. Bevragen; W. WILLEMSE, Tel. K 1188—310, Aagtekerke. Goedgekeurde Staring E AAIT AR WE. „MEILUST", Gapinge, Beste bruine werkschoenen it 42, en beenkappen. orpsstr. 4, Oostkapelle. maal Dort KALFVAARS, rek. 1 Oct. met zwarte schets, witbedrijf en twee sehaaprammen. M. J. DE VLIEGER, Vrouwenpol der. MELKKOE, -re liaii en een lange bruin lederen motor jas (vosleder). J. v. d. PUTTE, A 111, Vrouwenpolder. 100 roeden MANGELS (groenkraag). A. SCHOUT, Zaaihoek 4, Vlissingen. m> Een GEIT. Nieuwstraat 2, Souburg. mi BIELS, gecreosoteerde pa len in alle maten. Betonhandel P. MEIJERS, Tel. 204, Seroos- kerke. - Zeer oude GENEVER ƒ6.75 p. L, ƒ8.50 p. 1. Zeer goede cognac 5.25 per fles, 2.70 per y» fles. HARMS' gedis- tilleerdhandel, Spulstraat 6, Vlissingen. 2e KALFSKOE, rekening 28 Sept. J, POPPE, Welzinge, Ritthem. .doen het" „Alm V maar weet HOE kunt V met weinig geld GOED gekleed gaan t99 BEEN WONDER dus dat DIOR, de grote Parijse modekoning, „Margriet" gekozen heeft om voor de Neder landse vrouw het geheim te onthullen, hoe zij goed gekleed kan gaan. Wat een voorrecht als U nCi „Margriet'-abonné bentl U kunt dan Uw voordeel doen met DIOR's rijke ervaringen. U kunt dan bovendien profiteren van de twee bij zondere aanbiedingen van het nieuwe „Margriet"-seizoen 1Voor de nieuwe Margriet"-Modeshow dit kostelijke modeboek met meer dan 150 herfst- en wintermodellen, betaalt U als „Margriet"-abonné slechts 11.25 In plaats van de normale prijs van 12.50. 2. Van de twee nieuwe boeken van de „Margriet"-Bibliotheek be hoeft U als „Margriet"-abonné er slechts één te betalen t.w. James Hijtoni „Gevangenen van het Verleden" 11.95. Het lievelingsboek van de Nobelprijs- winnares Pearl Buck: „Oostenwind- (BON Zand ml]: Westenwind" krijgt U CADE A UI I a) da twee boeken van da Mar- Ook zij, die zich NU als abonné opgeven, .p„m kunnen van deze unieke gelegenheid Q0" I b) da „Margrlmt"~Modoshow voor bruik maken. 7 Schrijf ml] teven* In al* abonné van Margriet 30 et per waak. D 204 NiiinL. De waarde hangt af van het aantal bonnen dat U verzamelt KL0KSTRAAT 9 G0ES-BAARN VOOR HEREN- EN. JONGENICQNfECtlL LANGE VQBSEIRAAIil

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 4