Lezers HIEUW ENGELAHD DAMESHOEDEN I. c. BAARS-SIJSbjjkts Warme Jackets 22.50 Breng 4f| eren Drukke week van informatief overleg te Straatsburg. i-land- Fal. Razemonil&Zn. Televisie-uitzending was ook in Zeeland goed te volgen* ZWARTE DAG VOOR DE LUCHTMACHT 5.90 9.90 3.90,4.50 Pagina 4 INGEN Confederatie niet mogelijk zonder hechte economische basis. Alle beetjes helpen Feestavond tPro Rege* te Middelburg. Oostduitse jeugd wordt bewapend. Meer premies voor woning verbetering. KERK Jeugd van Wateringen krijg eigen wielerbaan. Twee militairen bij het laden van een kanon gedood. Pa liet voor zoonlief een walvis vangen. Overval op juwelier mislukte. Gen. Synode Geref. Kerken onderh. art 31 K.O. VAN MARKT OPENING csjcictrs - seizoen SHAWLS Bloembollen A. KLAP VAN R00N voor Uw Jongens LANGE DELFT 19 MIDDELBURG Firma W. Koejemans haard, kookhaard of hufshoudkachel Woensdag 17 September 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 pp neervallen. nóg iemand bij zich. Het netje ook niet lobile. ORAN- ad. AARDIJK: "ERK: 15 van. TOMORI: p. 4ND: 15 van lires. GROOTE aar Rotterdam. Iw York naar 'S- pas. 15 Kp "m. ZUIDER- AMSTEL- SïDRAPOERA: flKERK: 15 te pas. 15 Perim XERK: 16 te te Singapore. Krk. 5INGEN. fLONEL VIL- 1) LETTE ERI- 3A van Ant- L.ONEL VIL- 15—9: PRIN- Iden; PRINS falbot; SPORA 16—9: HEN- ng van Gent: SILVAPLANA I naar Rostock; u EMBER. AVRO: V.00 dorgenwijding. .uisvrouw. 9.35 10.35 Ik weet, 110.50 Voor de "t. 11.55 Gram. 't spionnetje, f mededelingen. |ws. 13.15 Me- Musette-ork. Christopher ausementsmuz. I „Een dag op 117.00 Voor de portage. 17.40 Mgr. Dr. N. pdujs, levende 18.00 Nieuws Lichte muz. .ementsmuziek. ■orkest en so- ën citroenen", i 23.00 Nieuws. 23.30—24.00 KRO: 7.00 nastiek. 7.30 in liturgische eerberichten. isvrouw. 9.28 Gram. 10.30 Voor de zie- de ziele luis- gelus. 12.03 Land- en 2.55 Zonne- ath. nieuws, on en piano. est en solis- 15.15 Gram. 16.00 Bijbel- ■t en solist. Gevarieerde Mannenkoor. Gram. 19.00 19.10 Levens een pastoraal Radiokrant. 10 Reportage, solisten. 21.10 nest". S: 21.30 gr.pl.). 21.55 riton en pia- 23.00 Nieuws 00 Gram. 11.45 Gram. Ie landbouw. 13.15 Gram. i. 14.30 Fran- 15.30 Tenor Militair ork. 7.15 Voor de Voor de sol- rije politieke /erzoekprogr. Verzoekpro- Pianorecital. advert.) ETTENèFO./S 7, 27; 8. H. ac Moerland 10. Abr. D. 28, 27, 25. an de wed- oordster" uit M. v. Haver; ermast; 4 F. M. Pekaar; ïper. cht L. Nieu- et oesterbe- Crijger, had hand zwaar ;ers was ge- nan verleen- van Yerse- Het korps twintig hiaru motor werkt ■nstige brand, drie zijden zelïs van de gebrek aan en. Verschil van mening over het plan-Eden. De vraag of de zich vormende „klein Europese gemeenschap" zich zal plaatsen onder het door vijftien naties geschraagde dak van de Raad van Euro pa is de belangrijkste die In de Maandag begonnen herfstzitting te Straatsburg door de raadgevende vergadering behandeld Is. Minister Eden is Zondagmiddag ln Straatsburg aangekomen om voor honderd twee en dertig leden van de vergadering opnleuv. een pleidooi te houden over een rege ling in de kolen- en staalgemeenschap, de komende defensiegemeenschap en ln de toekomst nog te vormen unie binnen het organieke verband van de bestaande raad der vijftien naties. Zijn plan-Eden was reeds in de voor jaarszitting het voornaamste punt der besprekingen en sedertdien heeft de politieke commissie van de vergadering er steeds aandacht en papier aan ge wijd. Hij heeft formules opgesteld die een samengaan van de zes naar con federatie strevende landen en de ove rige negen landen van de raad mogelijk zouden maken. De besprekingen worden ln Straats burg over het algemeen met weinig optimisme tegemoet gezien, nu een aantal van de door de politieke com' missie met betrekking tot de kolen- en staalgemeenschap opgestelde eisen niet vervuld is, en deze haar hoofd zetel buiten Straatsburg heeft ge vestigd en haar apparaat geheel en al onafhankelijk van de raad op bouwt. De president van het gezagsorgaan der kolen- en staalgemeenschap, Mon- net, heeft in de afgelopen week ln Straatsburg al doen uitkomen, dat hij niets voelt voor pogingen om deze bel de organen te vermengen en dat hQ het zeker voorlopig bU losse banden wil laten. De politieke commissie van de Raad van Europa heeft blijkens een door de Nederlandse afgevaardigde, inej. dr M. A. M. Klompé, opgesteld rappoit het voorstel van Eden opgevat als een con ditio sine qua non voor de voortzetting van de Britse steun aan de Europese gemeenschappen en in het bijzonder aan de vorming van een politiek gezag over deze landen. De commissie heeft de overtuiging, dat de kwestie der Britse samenwer king een zaak van te groot belang is om door een leeg compromis te worden opgelost. Sedert de politieke commissie haar voorstellen formuleerde, hebben de zes ministers van „klein Europa' in Luxemburg nog eens de wens om aan het Britse verlangen te voldoen, ge uit EUROPA'S ECONOMISCHE POSITIE De economische positie van Europa zal voor het eerst de aandacht van het raadgevende college vragen. De Neder landse afgevaardigde mr Blaisse, heeft Zaterdag in het kolen- en staalparle ment betoogd, dat een confederatie niet denkbaar zou zijn zonder voorafgaande economische eenmaking. De O.E.E.C, Wij hebben op Zuid-Beveland grote fruittelers. Er zijn ooft- magnaten bij, die per jaar zo'n honderdduizend kilo appels ter veiling brengen. Deze mensen zullen het niet in hun hoofd halen om over één of tien appels te spreken en zij babbelen over kis ten appels, zoals wij over losse centen praten. Een lid, wij mogen wel zeggen: een grootmeester van dit edele fruit-gilde had, als zovele Zuid- Bevelanders, zijn schreden naar de Goese bloemententoonstelling gewend en verheugde zich erop, mét zijn gade van een exotische bloemenpracht te zullen genieten. Nog groter echter werd de pret, toen hij vernam, dat hij de zo veelste vijftigste bezoeker was en dientengevolge in aanmerking kwam voor een kleine attentie. Een gewichtig persoon kwam met een gezicht van: „Wat zegt U daar van?" naar hem, toe en drukte onze gelukkige fruitteler een fraaie doos in z'n handen, waarinnegen blinkend- poetste, eerste klas appels! grijpen naar de pen Naar aanleiding van het bericht over de feestavond van de Ned. Mil. Bond „Pro Rege" in het Zeeuwsch Dagblad van Vrijdag j.l. lijkt het mij gewenst eni ge toelichting te verschaffen. Het bestuur van de afd. Middelburg meende, dat de leden en begunstigers van „Pro Rege", waarvan velen door financi ële steun de opening van het nieuwe mi litair tehuis mede hebben mogelijk ge maakt, hierbij toch zeker moesten wor den betrokken. Aangezien de officiële opening hiertoe minder geschikt leek, werd besloten tot het houden van een feestavond. Bij het organiseren ervan Werd aanvankelijk rekening gehouden met de mogelijkheid, dat de belangstel ling van die aard zou zijn, dat een tweede avond noodzakelijk zou zijn. Vandaar dan ook, dat op de uitnodigingen uit drukkelijk werd vermeld, dat plaatsbe wijzen slechts konden worden verstrekt PP Zaterdag 6 Sept. van 14.00—17.30 uur m liet Militair Tehuis. Afhankelijk van de aanvragen op deze middag zou dan over deze tweede avond Worden beslist. Toen dan ook bleek, dat die middag om 17.30 uur weliswaar de eerste avond „uitverkocht" was, doch slechts een enkel hd moest worden teleurgesteld, kon niet anders worden besloten, dan om met één avond te volstaan. Helaas blijkt nu, dat vele leden de Uitnodiging onvoldoende hebben gelezen, zodat zij, hoewel zij gaarne de feestavond zouden bijwonen, géén kaarten hebben aigehaald. In dit verband moet opge- lerkt worden, dat gisteravond alleen toegang verleend kon worden op ver toon van een groen plaatsbewijs. Hot bestuur overweegt echter de mo gelijkheid alsnog een tweede avond te organiseren, speciaal voor hen die teleur- moesten worden. Hieromtrent ztuten nadere berichten in dit blad vol- Een- J. C. de Hooge Secr. afd. M'burg „Pro Rege". heeft in een rapport geantwoord op de in het voorjaar uit de assemblee gestel de vragen. Het tempo van de vergroting der Europese productie is volgens dit antwoord nog verre van bevredigend en er is nog geen vermindering van het Europese tekort tegenover het dollar- gebied. Dit rapport spreekt dan ook de hoop uit, dat de commerciële politiek van de Verenigde Staten het verdienen van dollars niet verder zal bemoeilijken. Voorts wordt eens te meer gewezen op de wenselijkheid zo spoedig mogelijk te komen tot onderlinge inwisselbaar heid der muntsoorten, ofschoon wordt erkend, dat nog vele voorwaarden moe ten worden vervuld, voor deze kan wor den verwezenlijkt. Deze financiële politiek heeft volgens het rapport de strijd van menig Euro pees land voor economisch evenwicht bemoeilijkt. DRUKKE WEEK Straatsburg zal deze week weer het toneel z(jn van druk Informatief over leg. Minister Eden zal voor zjjn bezoek aan Joego-SlavlV eerst besprekingen voeren met de Italiaanse minister-pre sident, de Gasperl, die eveneens de as semblee zal toespreken. Voorts komt ook minister Schuman weer naar Straatsburg. Eden zal, naar men ver wacht, er kardinaal Tlsserand ontmoe ten, die als gast uit Vaticaanstad ln Straatsburg verbljjft, om er politieke personen te ontmoeten. Een nieuwe massa-organisatie voor opleiding in het hanteren van wapenen van jeugdige en volwassen personen ln de Sowjet-zóne van Duitsland heeft deze week onder do naam „Vereniging voor sport en techniek" een begin gemaakt met haar wervingsactie. De nieuwe or ganisatie, die ook de militaire opleiding van de leden der „Freie Deutsche Jugend" op zich zal nemen, is een navolging van de Sowjetrussische opleidingsorganisatie. In de statuten staat te lezen, dat de vereniging zich ten doel stelt „schutters te vormen, die morgen voor alle vijanden van het volk scherpschutters moeten zijn, zweef vliegers op te leiden, die de piloten voor morgen zullen zijn en beoefenaren van de watersport te kweken, die morgen onze zeegrenzen actief kunnen bescher men"De vrouwelijke leden der ver eniging zullen opgeleid worden tot mar- conistes, radio-telegrafistes en telexistes, terwijl zij bovendien in „bijzondere cur sussen" het insigne voor „scherpschut ters van de Sowjet-zóne" kunnen ver werven. Voor de verbetering van woningen, die wegens technische gebreken of slechte Indeling onbewoonbaar zijn geworden of dreigen te worden, kunnen thans, op ruimere schaal dan voorheen, premies worden verstrekt. De premie bedraagt maximaal 1400 per verbeterde woning en wordt toege kend uit het z.g. Terlingenfonds, dat mede door belangrijke schenkingen van particulieren tot het verstrekken van de premies in staat is gesteld. Voorwaarde voor toekenning van premie is, dat de gemeente een deel daarvan voor haar rekening neemt. Elke aanvrage wordt afzonderlijk beoordeeld. Daarbij geldt onder meer, dat de woning na de voor gestelde verbetering weer voor geruime tijd als volwaardig kan worden be schouwd. Gevallen, die uitsluitend nor male onderhoudswerken betreffen, zoals schilderen, behangen en andere z.g. kleine onderhoudswerken, komen niet voor premie in aanmerking. De premieregeling voor woningsplit sing, ingevolge welke regeling voor elke door splitsing verkregen woning een premie van maximaal ƒ2100.— kan wor den verleend, blijft onverminderd van kracht „In het hart van Prinsjesdag In Zeeland was over het algemeen de televisie-uitzending van de opening der Staten-Generaal goed te volgen. De storing, die het ge volg was van het gebruik der politiezendertjes, waarmede de Haagse politie het drukke verkeer in de binnenstad regelde, was natuurlijk merkbaar, doch ernstig was zij niet. Vol spanning begon de twintig man sterke ploeg van de Nederlandse Televisie Stichting 's middags om vijf voor half één aan de eerste uitzending van de plechtig heid op het Binnenhof. Om een beetje „in te schieten" en tevens om het publiek een indruk te geven van de verenigde vergade ring werd een schets van de Ridderzaal gegeven. Zo werden ministers en kamer leden, de keuze van een voorzitter, de be noeming der commissies en de diplomaten achtereenvolgens voor de lenzen gehaald. De dag tevoren bleek, dat de verlichting ln de Ridderzaal, die voor het opnemen van films bedoeld was, een handicap was. Doch na 24 uur van voorbereiding slaagde men er in een in elk geval duidelijk beeld naar de huiskamers te krijgen. In de Ridderzaal stonden twee came ra's opgesteld, één op het balcon en één recht tegenover de troon. In twee radiocellen zaten twee commentators, die vla ontvangers de plechtigheid bon den volgen. De televisiestichting had technisch zo ge ring mogelijk risico genomen. Zo waren alle kabels dubbel genomen. Op een der ministeries op het Binnenhof stond een straalzender op de drie cm. golf recht- Drie jongens in de gemeenteraad Stoutmoedig initiatief werd beloond. Doordat drie jongelui de stoute schoenen aantrokken, krijgt de jeugd van de gemeente Wateringen een eigen wielerbaan. Tijdens de onlangs gehouden gemeenteraadsvergadering ontdekte een ambtenaar de drie jon gelui in de hal van het gemeente huis. ie kwamen pleiten voor een speed waybaan. Dat de raadsvergadering in tussen beëindigd was, konden ze ook niet weten. Maar om deze schrandere jongens al naar bed te sturen, kon de ambtenaar niet over z'n hart ver krijgen. Hij stelde zich in verbinding met de gemeentebode en deed hem het verhaal, dat de jongens verteld hadden. Hierna had deze een babbel tje met de burgervader, met het ge volg, dat „de heren" in de voort gezette gemeenteraad „zitting" kon den nemen. Zjj brachten naar voren, dat ze met him zelfgemaakte race fietsen het normale verkeer hadden gedwarsboomd, waardoor ze met de politie in aanraking waren gekomen. Nu hadden ze een mooi voorstel. Op de speelweide aan de Willem III-straat zouden ze graag zélf een sintelbaan aanleggen, wantkoolas daar zorg den ze ook wel voor! Deze jonge initiatiefnemers zullen wel verrast opgekeken hébben, toen hun voorstel vlot onder de hamer doorging. Een hoeraatje voor het ge meentehuis, waar hun vriendjes in spanning wachtten, vormde het slot. streeks op Lopik gericht. Een tweede, tach tig cm. zender, gaf het beeld door naar het hoofd-administratiegebouw van de P.T.T. aan de Kortenaerkade te Den Haag, waar een drie cm. straalzender eveneens op Lo pik gericht, eventueel direct zou kunnen in springen, als de eerste straalzender zou uit vallen. Alleen voor de televisie-camera in de openlucht voor de Ridderzaal had nen geen tweede apparaat. Iedere cameraman had voor alle zeker heid een technische assistent bij de hand. En zo heeft men dan met man en macht gewerkt aan een uitzending „In het hart van Prinsjesdag", een groot experiment voor de televisietechnici, die er nog lang aan zullen terugdenken, hoe zij tezamen, en in vereniging alle worstelingen met came ra's, lampen, microfoons, gladde daken en wat dies meer zij konden overwinnen. Ernstig ongeval op vliegbasis. Op de vliegbasis Leeuwarden is Maan dag een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan twee dienstplichtigen het leven heeft gekost. Toen men bezig was met het laden van de kanonnen van een „Gloster Me teor" is door tot nu toe onbekende oor zaak een schot afgegaan. De 26-jarige sergeant D. Pekel uit Jelsum en de 22- arige soldaat A. Polman uit Ees Cgem. 3orger) werden dodelijk getroffen. Er is een commissie van onderzoek ingesteld. Men heeft vastgesteld, dat niet de nodige veiligheidsmaatregelen waren getroffen. Vandaag arriveert op het Centraal Station te Amsterdam uit Hamburg een vreemde passagier, wiens vervoer de spoorwegen heel wat moeite heeft ge kost. Het is n.l. een 23 meter lange en 60 ton wegende walvis, die geprepa reerd en wel ongeveer tien dagen lang te bezichtigen zal zijn op het C.S. Ook in Den Haag, Rotterdam en Utrecht zal men deze reuze vinvis kunnen bekijken. Het doel is de kennis van de- school jeugd wat te vergroten. Het initiatief hiervan ging uit van een Deense milii- onnair Leif Soegaard te Kopenhagen, die op vragen van zijn zoontje, hoe een wal vis er eigenlijk uitzag, een speciale ex peditie naar de Noorse kust zond met de opdracht niet zonder walvis terug te komen. De vis werd daarna door 200 mensen onder meer met 7000 liter mor- phaline geprepareerd en maakt nu een „tournee" door geheel Europa. Het hart van de vis, dat 300 kg weegt, wordt apart tentoongesteld. De daders spoedig gegrepen. Gistermorgen omstreeks kwart over twaalf vervoegden zich twee Amster damse jongelui, van 21 en 17 jaar oud, bij een juwelier aan de Heilige- weg te Amsterdam. Ze deden de deur achter zich op slot en duwden de verbouwereerde eigenaar van de zaak een stengun onder de neus onder toe voeging van de woorden „je weet het wel, hé?" De brutale overvallers hadden even wel buiten de echtgenote van de ju welier en een rechercheur van politie gerekend, die het tweetal zich ver dacht had zien ophouden nabij het winkelpand. Toen dan ook de echt genote, die in een kantoortje achter de winkel zat, de alarminstallatie in werking zette, namen de jongelui de vlucht, waarbij er één recht in de armen van de rechercheur liep. De andere koos het hazenpad, achtervolgd door talrijke burgers, die zich op dit tijdstip op dit drukke punt ophielden. De jonge man werd op het Rokin ge grepen en aan de politie overgeleverd. Later is gebleken, dat de stengun niet geladen was. BOEKHOUDER PLEEGDE VERDUISTERING Te Winschoten is gearresteerd een 36-jarige boekhouder, werkzaam bij de groothandel in schoenen en klompen, v.h. firma Salomons, die van de firma gelden heeft verduisterd. Hij heeft een bekentenis afgelegd. m ending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Alkmaar L. Th. A. van de Marei te Wezep; te Ede W. L. Tuk ker te Delft. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). Aangenomen naar Blokzijl E. R. Postma, cand. te Den Haag. Geref. C-emeente. Tweetal te Werkendam M. Blok te Rotterdam-C. en H. Ligtenberg te Rot- terdag-W. Bedankt voor Leiden J. W. Kersten te Genemuiden. De brandstoffenhandelaren gaan de kankerbestrijding ondersteunen. In hun vakpers worden zij thans opge wekt ten minste 1 of meer van de ontvangsten der drukste week, die komen gaat, aan het Koningin Wil- helminafonds af te dragen. Het voorlopig agendum verschenen. Het voorlopig agendum van de gene rale synode der Geref. kerken onderh. art. 81 K.O., die Dinsdag 14 October a.s. te Berkel-Rodenrjjs zal aanvangen, is verschenen. Het telt 27 punten, zodat deze synode wel Iets meer krijgt te be handelen dan alleen de vervulling van de beide vacatures aan de Theologische Hogeschool te Kampen, ontstaan door het, overlijden van Prof. Dr. K. Schil der en Prof. B. Holwerda. Aan de vooravond zal ds G. Visée van Kampen, praeses van de vorige synode, voorgaan in een ure des gebeds na afloop waarvan een begroetingssamenkomst voor de synodeleden en genodigden zal gehou den worden. De synode zal namens de roe pende kerk worden geopend door de pastor- loei, ds H. J. de Vries. Na afhandeling van de gebruikelijke agendapunten zal voorzien worden in de bestaande vacature van hoog leraren, na voordracht der deputaten-cura- toren. Voorts bevat het agendum: zaken der Theologische Hogeschool, in verband waarmede tevens aan de orde komt een verzoek van de kerkeraad van Alphen aan de Rijn, om het besluit van de synode van Kampen, waarBIj aan de studenten hun preekconsent ontnomen werd, ongedaan te maken. De kerkeraden van Bilthoven, Kan tens, Ureterp en Winterswijk hebben hier mede instemming betuigd, terwijl die van Avereest-Dedemsvaart, Haulerwijk, Pernis en Smilde soortgelijke voorstellen gedaan hebben. De kerk van Winschoten wil het consent voor de tijd van een jaar verlenen aan studenten, die hun derde studiejaar be ëindigd hebben, aan welk voorstel de clas sis Stadskanaal adhaesie betuigde. Voorts komen aan de orde de rapporten van depu- taten voor correspondentie met-buitenlandse kerken en het verzoek van de synode van „The Reformed Church of Australia" met verzoek, om correspondentie, de uitnodiging en deelneming aan de Oecumenische synode te Edinburgh in 1953: idem van deputaten voor e.v. contact met de Chr. Gereformeer de kerken, idem inzake de zending met en kele daarop betrekking hebbende zaken. Ook zijn er enkele zaken van appèl naar artikel 31 K.O., w.o. het verzoek van de particu liere synode van Zuid-Holland in betrek king tot het besluit van de synode van Utrecht-1943 inzake huwelijksbevestigingen, dat van de- kerk van Ommen inzake de moeilijkheden te Kralingen en van de kerk van Avereest-Dedemsvaart om de bezwaar den te Kralingen ter synode te horen, waar aan Pernis adhaesie betuigde. Ook komt in dit verband aan de orde een schrijven van de kerk van Bergschenhoek. Verder ver meldt het agendum voorstellen, verzoeken of rapporten inzake de psalmberijming, de nieuwe Bijbelvertaling, de correspondentie met de Hoge Overheid, inzake radio-kerk diensten, de evangelisatie, het archief van de Generale synoden en de financiën van de vorige synode. Ten slotte is er de be- EEN SLECHT BEGIN Twee straaljagers stortten tijdens oefening „Hold Fast" neer. De luchtmachtoefening „Blue Alliance" is gistermorgen op de vliegbasis Leeuwarden wel zeer tragisch begonnen. Om ongeveer kwart over tien na derden vier „Glosters Meteors", die terugkeerden van een oefenvlucht, het vliegveld om te landen. Twee van de toestellen botsten op een hoogte van on geveer 600 meter tegen elkaar. De toestellen stortten neer, waarbjj beide pilo ten om het leven kwamen. Eén van de piloten heeft nog kans gezien zich door middel van een schiet stoel van zijn toestel los te maken. Om dat zjjn toestel zioh op geringe hoogte bevond, slaagde hij er evenwel niet in zich te redden. De piloot werd aan de walkant van een sloot dood in de schiet stoel aangetroffen. De parachute lag er naast. Het ongeluk gebeurde ten Oosten van Britsuin, op zeer korte afstand van de vliegbasis. Toen de toestellen waren neergestort ontstond in de wrakstuk ken brand. Hierbij heeft zidh nog een enkele ontploffing voorgedaan. De brandweren van Leeuwarden en van de vliegbasis konden weinig meer redden. De andere piloot werd in de uitgebrande cockpit aangetroffen. Verscheidene brokstukken van de toestellen zijn verspreid in de rondte terecht gekomen. Het mag een wonder en veiling KAPELLE. 16 Sept. Exportveiling: Appels: Cox Orange Pippin AAA 32; A 32.50—33.30; BC 28.30—28.80; I gr. 30.05; I ffjn 22.20; II 6; K 15.50; fabr. 7.90; Laxton Superbe AAA 20.05; A 21.10; BC 14; I gr. 20.10; I ffjn 12.10; II 4.90; K 7.60; fabr. 6; Glorie van Holland A 22.80, BC 15—20.05, I gr. 21.20, I fijn 13, II 6.30, K 9.90, febr. 5.90; Allington Pippin A 17.90, BC 13, I gr. 15, I fijn 11.90, II 6.30, K 7.70; Le- moenappel I gr. 13.20, I fijn 1111.50, II 6.20, K 8.20, fabr. 7; Transp. de Cronsel I gr. 20.45, I fijn 20, II 7, K 10.30; Sterappel A 28.60, BC 22.10— 23.90, I gr. 27.10, I fijn 20.95, II 6.50, K 15, fabr. 9, val 5.50; Jacq Lebel I gr. 9.10, I fijn 7.90, II 5.30, Notarisappel I fijn 11.90; James Grieve K 22.20; Gron. Kroon A 10, BC 10.95; Ellisons Orange A 25.40, BC 23.40, II 9.40; Bramley Seedling I gr. 10.70, I fijn 8, K 6.40; Manks Codlin I 20.05; ZoeteKroon A 13.90, BC 11, II 6.10; Peren: Conference A 21.10, BC 18.60—20.50, I gr. 15.30— 16.20, I fijn 12.60—12.90, II 5.20, K 5— 7, fabr. 3;Legipont A 20.15; BC 14.90, I gr. 20, I fijn 14.40, II 7.80, K 10.55, fabr. 6.30; Triumphe de Vienne I fijn 20.05, II 11.60; Bonne Louisse A 27.80 —27.90, BC 24.60, I gr. 26.70, I fijn 20.70, II 7.70, K 15.40, fabr. 7.50—7.90; Beurré Hardy I gr. 21.10, I fijn 20 20.05, BC 20, II 13.70, K 13.10, fabr. 6.70; Beurré Clairgeau I gr. 12, I fijn 10.25, II 4.80, K 6.10, fabr. 4; Beurré Lebrun I gr. 16, I fijn 10.70, II 5.10, K 7.40; Spaanse Wijnpeer I gr. 9.90, I fijn 7.10, K 5.20; Maagdepeer I grof 6.10, I fijn 5.40, II 3, K 3. Verpakt fruit: Cox Orange Pippin AAAA 4041; AAA 3841, alles per 100 kg. Bramen 68 per kg. noeming van deputaten en de aanwijzing van de roepende kerk voor de volgende sy node. Wie dit agenda raadpleegt, is het zonder meer duidelijk, dat met de synode van Berkel wel een paar weken zullen ge moeid zijn. heten dat geen enkel der in de nabijheid staande woonhuizen en boerderijen door de wrakstukken werd getroffen. Een landbouwer, die zich in de omgeving van zijn boerderij op het land bevond, moest in een sloot springen om een vallend brokstuk te ontlopen. PRINSJESDAG IN DEN HAAG (Vervolg van pag. 1). gin gaat prof. Anema, de nestor van de Eerste Kamer, gevolgd door Prins Bernhard, die rechts van mej. Tende- loo loopt. Maar voor onze ogen ontrolde zich een groots schouwspel rijk aan deco rum getuigend van de innerlijke be schaafdheid van een staat en van een waardevolle traditie. Achter de troon stellen zich de grootmeesters en grootofficier op. Links staan de leden van het civiele en rechts die van het militaire huis. In het midden tronen de Koningin, in parelgrijze robe en Prins Bernhard in uniform der huzaren. Het is een zinvol schouwspel van hen, die het volk vertegenwoordigen, gekozen bij de jongste verkiezingen door het Nederlandse volk; van de Ko ningin, die onder verantwoordelijkheid van de ministers, die recht voor de troon zitten, de Troonrede, het rege ringsprogramma van het nieuwe mi nisterie, met een gedragen stem voor leest. Aandachtig luisteren allen naar de woorden die het wel en wee en toe komst van het volk vertolken. „Moge God u wijsheid schenken zo be sluit onze Vorstin, voordat zij de zit ting voor geopend verklaard, terwijl voor haar voeten door d-i hoge ramen van de Ridderzaal een zonnestraal, valt als een schone belofte.... ST. ANNALAND, 16 Sept. Uien: mid del 18.4015.01; bonken 19.02; drielingen 17.50: Picklers 21.51. Aanvoer 125 ton. Plantuien: middel 15; bonken 15. Aanvoer 10 ton. SCHERPENISSE, 16 Sept. Eigenhei mers gewone I 8.559.68; Blauwe eigen heimers gewone I 8.79. Aanvoer 8000 kg. VEEMARKT ROTTERDAM, 16 Sept. Aanvoer in totaal 5003. Vette koeien en ossen 800; Ge- bruiksvee 1646 waaronder 232 t.b.c.-vrii; Vette kalveren 180; Graskalveren 652; Nuchtere kalveren 425; Varkens 103;- Big gen 131; Paarden 182; Veulens 83; Scha pen of lammeren 749 Bokken of geiten 49. Vette koeien 2.70-2.90, 2.55-2.70, 2.20 2.35; Vette kalveren 2.70—2.90, 2.50— 2.65, 2.30—2.45; Graskalveren 400, 325, 225; Nuchtere kalveren 73, 68, 63; Biggen 55, 50, 45; Slachtpaarden 2.10, 2.05, 1.95; Schapen 120, 90, 70; Lammeren 95, 80, 70; Kalfkoeien 1150, 1000, 875; Melkkoeien 1150, 1000, 875; Vare koeien 800, 700, 630; Vaarzen 875, 775, 680; Pinken 680, 500, 375. EIERVEILING GOES. 16 Sept. Prijs voor verse kippen eieren f2.78 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uitbetaald. Ter gelegenheid van de van het Nm hebben wij weer de hand kunnen leggen op een uitmuntende col lectie chique Alleen een kijkje in onze etalages is al de moeite waard, waar U ook onze gedistingeerd* kunt bewonderen MAISON POTTENMARKT 2 - MIDDELBURG RHEVJMATIEK Lente-geuren en kleu ren in Uw huiskamer in het hartje van de winter. Vlasmarkt 12 - Middelburg (fil. Gebrs de Jongh) Flanel voor hemden Gekleurd flanel In rose, zalm, bleu In KACHELS, HAARDEN ook SOMY Oiiestook- kacheis met dubbel pro fijt Wasbiachines.Wrin- gers het betere en niet duurder Pracht sortering bij LANGE V1ELE 62 MIDDELBURG De zaak met ervaring en waar steeds voor vakkundige plaat sing en onderhoud gezorgd wordt. Oliestookkachels dagelijks demonstratie. Ook in kleinere soorten Gestreept flanel voor pyama's Flanellen nachtjaponnen Flanellen heren pyama's Flanellen heren hemden K. Noordstr. 53, Middelburg ïllet atieen de oplage bepaallde publiciteitswaarde van een blad, maaA o-oh het verlangen om van de inhoud dadelijk kennis te nemen! met bontkraag, gewat teerd en waterdicht, in beige, bruin, blauw en groen, van 3—15 jaar, reeds vanaf ""'«uil'""* gezelligheid en warmte in uw huiskamer door aanschaffing van een zeer voordelige waarin U alle brand stoffen kunt stoken. Een enorme sortering vindt U bij Gravenstraat - Middelburg, Telefoon 2739. „„•""'win

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 5