Raadgevende vergadering van de Raad van Europa te Straatsburg begonnen BEWAPENING VAN JAPAN IN SNELLER TEMPO De tienduizend bezoekers ruim gepasseerd Noordelijke strijdkrachten van de N*A*V*Ch worden beproefd /SNIPPER iVi NIEUWSk Minderheid der raden van de Polder Walcheren wil dijkgeschot verhogen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Assemblee ad hoebijeen Minister Eden acht onmiddelijk gevaar voor aanval aanzienlijk verminderd Brits-Egyptische besprekingen weer op gang 1 1 j Fokker gaat de „Friendship" produceren. Verhoging van de kinderbijslag Wisseling van het parlementaire jaar* Vrouw onder trein te Rilland Stichting Uitgave „Zeeuwsch Dagblad" eerde uitjes, ijzen bij 9, St. Anna- ARS aan de verklaring, ndbouwlust". .vers. Nieuwe RAAD, Big- )ek-Hontenisse; erzicht, Gebr. ïperland. één eigenaar, .da, Ninette, Dobbelaere t4 ra, Sonja, Nelly Listic, Aarn. da londijke; 2e B Paula, Stallen e; 3e A Frieda ïroede, MonnJ» Groede, A. J> e; 3e B Paula van Dierken- teen, Jolma V. illiano te Wa- van den Melo, Hermine valt n Melo, Carlo rtPlasschaert W. Peters te J. C. Roodzant Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Lammen, 'traat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter-' neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2276 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 16 SEPT. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Woensdag: Zon op 6.17 u., onder 18.52 u. Maan op 4.10 u., onder 18.07 u. Hoogwater Woensdag 17 Sept.: Vlissingen: 1.06 u. 1.71 m., 13.17 u. 1.67 m. Terneuzen: 1.32 u. 1.90 m., 13.45 u. 1.85 m. Wemeldinge: 2.38 u. 1.57 m., 14.57 u. 1.43 m. Zierikzee: 2.25 u. 1.36 m., 14.39 u. 1.20 m. „Het onmiddellijke gevaar voor een aanval op Europa is aanzienlijk ver minderd", zo heeft de Britse minister van Buitenlandse Zaken Anthony Eden Maandagavond bij de opening van de herfstzitting van de raadgevende ver gadering van de Raad van Europa verklaard. Het ministercomité van de Raad was in deze zitting sterker vertegenwoordigd dan in de laatste jaren ooit het geval is geweest. Ook minister-president de Gasperi, minister Schu- man en de Luxemburgse minister Bech woonden de zitting bij. Op voorstel van de voorzitter, de Belg Spaak, heeft de assemblee een naam gekregen. Zij zal voortaan bekend staan als de assemblee ad hoe. De naam werd gekozen, omdat geen der gedelegeerden een betere benaming kon geven. Alle aandacht ging uit naar de rede van de Britse minister, die voor de eerste maal in de assemblee is versche nen. Minister Eden verklaarde, dat de vermindering van de oorlogsgevaren te danken was aan de standvastigheid die door de westelijke landen was ge toond en aan het werk, dat gedaan is om de vrije landen in een defensief bondgenootschap samen te binden. „Het Noord-Atlantische Verdrag en alles wat daaruit is voortgevloeid is het belangrijkste van deze gebeurte nissen aan deze zijde der wereld. De tegenstand der Verenigde Naties tegen de aanval in Korea is de tegenhanger in het Verre Oosten", aldus Eden. GEEN SCHEIDING. Eden heeft nu voor de eerste maal In de Europese assemblee zijn eigen Inmiddels weer lang besproken plan nen bepleit en verzocht de te vormen Europese gemeenschappen binnen het raam van de Raad van Europa te wil len houden teneinde daardoor een scheiding tussen de 15 samenwerken de naties te voorkomen. De jongste besluiten van de zes mi nisters in Luxemburg en de aanvaar ding van zijn plan door de politieke commissie van de assemblee waren volgens Eden bemoedigende voorteke nen. De Britse minister vroeg voor alle te vormen gemeenschappen zoveel mo gelijk gebruik te maken van het in Straatsburg reeds opgezette apparaat. Mislukken van de pogingen, de ban den tussen de boven-nationale organen in de Raad van Europa te behouden, zou volgens Eden moeten leiden tot een gevaarlijke scheiding in Europa. DEBAT. De Europese assemblee zal heden haar grote politieke debat beginnen, dat in hoofdzaak zal gaan over de door Eden bepleite verbindingen. Amerikaanse straaljagers naar Denemarken. Ongeveer 150 Amerikaanse straal jagers zullen op Deense militaire vlieg velden gestationneerd worden. De Deense regering heeft officieel nog geen uitnodiging tot het station neren van Amerikaanse luchtstrijd krachten doen uitgaan, doch technische besprekingen hieromtrent zullen spoe dig tussen de Deense en NAVO-auto- riteiten beginnen. Volgens de huidige voorzieningen zal de Deense lucht macht worden uitgebreid tot 200 straaljagers. De Egyptische premier generaal Na- guib zal deze week de basispolitiek van het nieuwe regiem ten aanzien van Engeland definiëren. Een voorlo pige vergadering tot vaststelling van deze politiek en ook van het standpunt aangaande de Soedankwestie en het verdedigingsplan voor het Midden- Oosten is gisteravond te Caïro gehou den. De nadere bijzonderheden van de politiek jegens Engeland en de andere aspecten van de buitenlandse politiek zullen worden uitgewerkt door een speciale commissie op hoog plan. Deze commissie moet nog worden benoemd. Op het Egyptische ministerie van Buitenlandse Zaken werd nog verno men, dat Naguibs benadering van de Brits-Egyptische betrekkingen zal zijn gebaseerd op realisme. HET KRIJGSGEVANGENEN- VRAAGSTUK. Het hoofd van de speciale commis sie der V.N. voor het krïjgsgevange- nenvraagstuk heeft Maa dag in een radiouitzending een beroep gedaan op de communistische regeringen om mee te helpen bij het opsporen van hon derdduizenden miii' iren die sinds het einde van de ooriog worden vermist. De commissie, die haar derde zitting te Genève heelt besloten, is sedert haar instelling door de Russen geboy- c?t. In zijn radiorede heeft de voor zitter, rechter Gustavo Guerrero van Ei Salvador, o.m. verklaard, dat een groot aantal gevangenen na zeven jaar nog steeds op repatriëring wacht. Hoe groot het aantal dezer gevangenen is kon nog niet worden vastgesteld. Senator Tom Connally naar ons land. Senator Tom Conally, voorzitter van de commissie voor buitenlandse be trekkingen van de Amerikaanse Se- n?.a';' wordt in de loop van vanmiddag tnt Bonn in ens land verwacht. Hij •naakt op het ogenblik een reis door een aantal Europese landen, waar hij de verscheidene vertegenwoordigingen der Ver. Staten bezoekt. vanavond wordt hem door de am bassadeur der V.S., mr Selden Chapin, een dmer aangeboden. De besprekingen van de assemblee zullen zich ook uitstrekken tot de vooruitgang, die op het gebied van de Europese verdediging is gemaakt. De assemblee zal, naar het zich laat aan zien, een behandeling van het Saar- vraagstuk bespaard blijven. De vaste commissie van de assemblee heeft be sloten niet in te gaan op het verzoek der Duitse delegatie om de kwestie op de agenda te zetten. EX-KONINGIN NARRIMAN NAAR ZWITSERLAND. De echtgenote van prins Faroek, ex- koningin Narriman, is in gezelschap van de juridische adviseur van ex- koning Faroek en een gezelschapsdame naar Laussanne vertrokken, waar zij een arts zal consulteren. Een woordvoerder zeide uit naam van prins Faroek, dat prinses Narri man een ongerief had overgehouden van de geboorte van koning Foead. De ex-koning wenste, dat duidelijk werd gezegd, dat zijn echtgenote niet in blijde verwachting was. SOWJET-RESOLUTIE VOOR DE VEILIGHEIDSRAAD. De Sowjetrussische delegatie heeft de Veiligheidsraad een ontwerp-reso- lutie doen toekomen, v/aarin zij de Raad verzoekt aan te bevelen, dat „de democratische republiek van Vietnam (Vietminh)" tot de V.N. wordt toege laten. LEGEROEFENING „HOLD FAST" BEGONNEN Dubbele luchtmachtoefening wordt tegelijkertijd gehouden „De geallieerde legeroefening „Hold Fast", die vandaag in West-Duitsland begint, heeft ten doel na te gaan, in hoeverre de Noordelijke strijdkrachten van de NAVO in staat zijn zich in een defensieve strijd te weren tegen een veel sterkere teg- stander". Dit heeft Maandagavond, enkele uren voor de aanvang van de oefening, generaal sir John Harding op een persconferentie te Sennelager verklaard. Generaal Harding commandeert in deze oefening het uit Belgen, Canadezen, Engelsen en Nederlanders, in totaal 150.000 man, bestaande Noordelijke leger. Deze linkerflank van de landstrijd krachten der NAVO in West-Europa heeft, zo zeide de generaal, in het af gelopen jaar aanzienlijke vorderingen gemaakt. Er zijn meer troepen be schikbaar gekomen, de staven zijn ge heel geïntegreerd en aan de verbete ring van de samenwerking tussen Ne derlanders, Belgen en Engelsen is hard gewerkt. Deze oefening, zo zei de ge neraal, stelt ons in staat om de hui dige kracht aan een proef te onder werpen. Grote waarde hechtte generaal Har ding ook aan het feit, dat met deze legeroefening de luchtmachtoefening „Blue Alliance" gecombineerd is. Bel gen en Nederlanders hebben tot dus verre nog niet op een zo grote schaal met de luchtmacht kunen oefenen. Bij deze luchtmachtoefening, waarin ook voor de eerste maal nachtjagers zullen optreden, zijn ruim 20 vlieg velden ingeschakeld, waaronder in Ne derland Twente, Volkel, Leeuwarden en Soesterberg. De Britse luchtmaarschalk Sir Ro bert Foster, heeft Maandag medege deeld, dat tegelijkertijd met de oefe- Vluchtelingenvraagstuk vraagt om oplossing. De hoge commissaris der V.N. voor het vluchtelingenvraagstuk, de Neder lander van Heuven Goedhart, heeft Maandag verklaard, dat zijn organisa tie wegens gebrek aan medewerking niet in staat is geweest zelfs maar 20 pet van haar oorspronkelijke program uit te voeren. Hoewel sommige regeringen royaal hadden bijgedragen aan het noodfonds der V.N. voor de vluchtelingen was de reactie over het algemeen teleurstel lend geweest. Studie-conferentie van de Wereld raad van Kerken te Lucknow. Van 2730 December zal te Luck now een studieconferentie van de We- raad van Kerken gehouden worden. Het doel is om aan christen-leiders in Azië de gelegenheid te geven met elkaar vraagstukken in studie te ne men, waarmede de kerken thans wor den geconfronteerd, alsook om de band te verstevigen tussen da kerken in Azië in het algemeen. Deze conferen tie is de tweede in de reeks Oost-Azia tische conferenties, waarvan in 1949 te Bangkok de eerste werd gehouden door de Intern. Zendingsraad en Wereld raad van Kerken. In Mexico heeft een wervelstorm grote schade veroorzaakt. Verbindingen zijn verbroken en rivieren traden bui ten de oevers. De rivierpolitie heeft een Nederlandse en vier Spaanse zee lui te Rotterdam aangehouden. Uit het Spaanse schip, waarop ze thuis hoor den haalde men 100.000 sigaretten en 420 flessen cognac, die de vijf mannen wilden smokkelen. Te Apeldoorn is een grote boerderij door brand ver woest. Slechts de wagenschuur kon worden behouden. Na Westerveld krijgt nu ook Dieren een crematorium, dat bestemd zal zijn voor het Oosten van het land. Het gebouw zal eind 1953 in exploitatie worden genomen. De commandant van een Argentijns opleidingsschip, dat te Rotterdam lig plaats heeft gekozen heeft een krans gelegd bij de gedenkplaat voor de ge vallen verdedigers van de Maasbrug gen in Mei 1940. Op 10 October a.s. zal te Utrecht een monument voor Paul Kruger worden onthuld. ning „Hold Fast" luchtmanoeuvres zullen worden gehouden in het gebied tussen Engeland en de Zwitserse grens Het doel hiervan is de luchtverdedi ging van België en Nederland grondig op de proef te stellen. Twaalf landen bespreken ruil van goederenwagons. Afgevaardigden van 12 Europese landen (West-Europa, Scandinavië, de Duitse Bondsrepubliek, Polen, Joego slavië en Hongarije) zijn in Amster dam bijeen gekomen ter bespreking van een herziening der bestaande be palingen over de wederzijdse ruil c.a. van goederenwagons. Het doel van de bestaande overeen komst is die ruil zoveel mogelijk te vergemakkelijken en de wagons inter nationaal zo efficient mogelijk te ge bruiken. Bij de totstandkoming is be sloten de overeenkomst telkens na 5 jaar zo nodig te herzien. Terstond na deze conferentie begin nen besprekingen over de mogelijke oprichting van een Europese goederen wagenmaatschappij De Fokkerfabriek, die bezig is met de ontwikkeling van twee prototypen van een twee-motorig 28-persoons ver keersvliegtuig met schroef-turbines, dat in het bjjzonder bestemd is voor de vervanging van de Douglas DC-3, koestert het plan om zo spoedig moge lijk met dit schroef-turbinevliegtuig in productie te gaan. Deze nieuwe Fokker hoogdekker van het type F 27 zal de naam „Friendship" dragen. Het is waarschjjnljjk, dat nog een derde prototype als vrachtvliegtuig (on der de naam „Freightship") op stapel zal worden gezet. DE RUSSISCH-CHINESE BESPREKINGEN. Volgens het Russische nieuwsbureau Tass is tussen de Russische regering en de Chinese delegatie tijdens de be sprekingen, die momenteel in Moskou worden gevoerd, een overeenkomst tot stand gekomen waarbij de Sowjet-Unie de volledige eigendom van de Chinese Tsjantsjoeng-spoorweg zonder betaling zal overdragen. Naar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer over het ontwerp van wet tot verhoging van het bedrag van de kinderbijslag, zegt de minister van Sociale Zaken in een nota aan de Ka mer, dat door zijn ambtsvoorganger aan de Sociaal-Economische Raad een voorontwerp van wet voor een defini tieve kinderbijslagverzekering voor zelfstandigen is toegezonden met ver zoek de regering daaromtrent van ad vies te dienen. Het is zeer wel denkbaar dat de So ciaal-Economische Raad tot wijziging van de in het voorontwerp opgenomen uitkeringsbedragen adviseren zal. Eveneens is het mogelijk, dat de mi nister na ontvangst van het S.E.R.- advies tot wijziging van bedoelde uit keringsbedragen besluit. Onder deze omstandigheden lijkt het hem niet juist de in het voorontwerp vermelde uitkeringsbedragen aan de Kamer mede te delen. Autobotsing. Een luxe auto. bestuurd door dhr de J„ wilde de Stationsstraat inrijden, toen uit de richting Kerkdreef een veewagen naderde, bestuurd door de veehandelaar de J. Een botsing was on vermijdelijk; de veewagen liep ernstige schade op. VERKEERSONGEVAL EIST TWEE DODEN. Op de viersprong te Kloosterhaar (Vroomshoop) nabij de Nederlands Hervormde Kerk -ijn Zondagavond om zes uur een motor en een auto met elkaar in botsing gekomen. De duo passagier van de motor, de 25-jarige J, M. uit Beerzerveld, werd op slag ge dood. Het slachtoffer wa' pas gehuwd. De bestuurder van de motor, de 23- jarige heer H. J. T. uit Kloosterhaar werd in zorgwekkende toestand opge nomen in het algemeen ziekenhuis te Almelo waar hij in de loop van de nacht overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van één kind. De autobestuurder, de 29-jarige heer H. Pool uit de Krim (gem. Gramsbergen) bekwam geen letsel. AMERIKA DRINGT AAN Bezetting moet binnen vijf jaar opgeheven zijn In een schrijven aan premier Josjida van Japan heeft luitenant-generaal Hickey, stafchef van generaal Mark Clark, de bevelhebber van de Ameri kaanse strijdkrachten in het Verre Oosten, er op aangedrongen, dat Japan zijn herbewapening versnelt. Generaal Hickley verklaarde in de brief, dat de Amerikanen het eiland Hokkaido zullen ontruimen, zodra Japan zelf in staat zal zijn dit deel van zijn gebied te verdedigen. In Japanse kringen gelooft men dat de Amerikaanse en de Japanse rege ring van plan zijn de bezetting niet langer dan nog vijf jaar te laten du ren. In deze tijd zou Japan een zee- en landmacht hebben kunnen organi seren, die voldoende zou zijn om de veiligheid van het land te verzekeren. Op het ogenblik beschikt Japan over BEGROTING 1953 INGEDIEND Men waarschuwt voor het verschuiven van lasten naar de toekomst Bij het opmaken van de begroting voor 1953 van de Polder Walcheren hebben twee kwesties het dag. bestuur bezig gehouden. In de eerste plaats rees de vraag of niet een bedrag moest worden gereserveerd voor gedeel telijke aflossing van de in dit jaar aangegane geldlening van f 1.000.000. Op deze lening moet de eerste tien jaar niet worden afgelost. Voorts rees de vraag of het nodig was voor 1953 weer een bijdrage aan de dienst van de wegen te ramen. Dit alles resulteerde in een meerderheids- en minderheids- voorstel aan de algemene vergadering. De meerderheid van het dag. bestuur wil het dijkgeschot ongewijzigd laten, de minderheid wil het geschot met f 2.per ha verhogen. De begroting voor 1953 opent met heL nadelig slot van de gewone dienst va* 1951 t.w. f354.842.69. Men hoopt, dat dit geheel wordt goedgemaakt door nog van het Rijk te ontvangen ver goedingen wegens herstel van oorlogs schade, Er zou volgens de nieuwe be groting en die voor dit jaar op deze wijze van het Rijk nog ontvangen die nen te worden een bedrag van om streeks f 600.000.Men neemt aan, dat de Rijksbijdrage aanmerkelijk minder zal zijn, zodat een belangrijk deel van dit bedrag uit de gewone middelen moet worden gedekt. Zoals uit de begroting blijkt, sluit deze hij eenzelfde heffing van het dijkgeschot als dit jaar (f 50.per ha schotbaar en f41.80 per ha vrij land) met een post voor onvoorziene uitga ven van f 32.536.61. Op zichzelf, zo zegt het dag. bestuur in de nota, die bij de begroting is ge voegd, schijnt dit bevredigend, maar men mag daarbij niet vergeten, dat de begroting voor de gebouwde eigen dommen sluit met een saldo van f 54.087.63, zodat bij een gelijkblijven de heffing in feite tenminste f 21.000. te weinig wordt gevraagd van de on gebouwde eigendommen. Dit is temeer bedenkelijk, omdat nog een belang rijke achterstand moet worden inge haald, terwijl op een vermindering van de gewone uitgaven in de toe komst niet valt te rekenen. Eerder zal moeten worden gerekend op een stij ging van de uitgaven na afloop van de herverkaveling. De minderheid van het college, dat voorstelt een dijkgeschot te heffen van f 52.per ha schotbaar en f 43.80 per ha vrij land waarschuwt tegen een te lage heffing tengevolge waarvan las ten naar de toekomst worden verscho ven, wanneer ze vermoedelijk nog minder gemakkelijk te dragen zullen zijn dan thans. De gewone dienst sluit met een be drag van f 1.535.485.61. Het dijkge schot zal bij gelijke heffing opbren gen f 1.017.757.69. Voor het herstel van stormschaden in de wateringen is een totaalbedrag van f75.000 uitgetrokken. Voor de gewone werken staat f344.000 op de begroting. De kosten van bema ling worden op f 33.000.geraamd. De begroting van de buitengewone inkom sten en uitgaven sluit met f804.00. De gewone dienst van wegen beloopt f25.353.91, de buitengewone dienst f 63.321.23. De begroting van de ge bouwde eigendommen geeft f 229.339.04 aan inkomsten te zien en f 175.251.41 als uitgaven. Er is derhalve een batig slot geraamd van f 54.087.63. In opdracht van H.M. de Koningin heeft de minister van Binnenlandse Zaken, prof. dr L. Beel, Zaterdagmiddag de op 15 Juli j.l. aangevangen buitengewone zitting der Staten Generaal in de vergaderzaal der Eerste Kamer gesloten. Minister Beel gaat het gebouw der Eerste Kamer binnen; op de achtergrond de Ridderzaal, waar H.M. de Koningin vandaag de zitting weer zal openen. De Hajuto trekt De heer J. Macheels nit Goes zal er geen spijt van hebben gehad dat hij gisteravond naar de Hajuto, de jubileumtentoonstelling van „Handelsbelan gen" is gegaan. Hij was namelijk de tienduizendste bezoeker en kreeg der halve zoveel geschenken in de handen gedrukt, dat hij er beduusd van Men had al in spanning op hem staan wachten. In het secretariaat ge bracht, wachtten hem tal van verras singen. Daar was allereerst een waar debon van f 50.beschikbaar gesteld door de tentoonstellingscommissie. De op de tentoonstelling exposerende fruithandelaars boden hem een prach tige fruitmand aan, de fa. Poley kwam met een paar nylons aandragen. De fa. A. L. van Melle schonk een grote luxe doos bonbons. Trouwens ook de negen- duizendste bezoeker, de heer Jac. Moerland uit Nisse ontving fraaie ge schenken. Het totale aantal bezoekers bedraagt thans 10678. Het was een glimlachende heer Don- ner, die we daar nog even tegen het lijf liepen. En de voorzitter van „Han delsbelangen" had reden om te lachen. Want gisterochtend waren op Walche ren al drie en dertig autobussen gere serveerd voor een tocht naar Goes in de komende dagen. Ook de diensten op Zuid-Beveland hebben voor vanavond en Zaterdag extra diensten ingelegd. Niet alleen op de expositie wordt flink verkocht, ook in de stad zijn de zaken lieden best tevreden. De shows trok ken eveneens goede belangstelling. Vanavond brengt de Goese Operette vereniging een speciale attractie. Er zullen namelijk fragmenten gespeeld worden van een operette, die men deze winter hoopt op te voeren. Ds W. B. A. Smits naar Rotterdam Naar wij vernemen zal ds W. B. A. Smits, Ned. Herv. predikant te Middel burg op Zondag 26 October a.s. in de avonddienst afscheid nemen van zijn gemeente. Ds Smits heeft enkele maanden geleden een beroep naar Rot- terdam-Feijenoord aangenomen. een zogenaamde politie-reserve van 75.000 man, hetgeen neerkomt op vier divisies. Bonn roept ambassadeur in Den Haag terug. Het West-Duitse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft haar ambassa deur in Den Haag, dr Karl Dumont, te ruggeroepen, zo heeft een regerings woordvoerder te Bonn medegedeeld. Dit besluit is om gezondheidsredenen genomen op verzoek van dr Dumont zelf. Minister Witte eervol ontslagen als burgemeester. Bij Koninklijk Besluis is aan ir. H. B. J, Witte eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Bergen op Zoom. Secretaris-Generaal van Buiten landse Zaken. Naar het A.N.P. verneemt, is de be noeming te verwachten van mr S. J. Baron van Tuyl van Serooskerken tot secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Baron van Tuyl van Serooskerken was tot dusver hoofd van de Neder landse delegatie bij de O.E.E.S. te Parijs. Te Rilland-Bath is gistermiddag op de onbewaakte overweg aan de Twee de Weg de ongeveer 65-jarige mevr. de Wed. S. de KoningKrijger uit Rilland onder de dieseltrein geraakt waarbij haar linkeronderbeen werd af gereden terwijl zij tevens -en zware hoofdwond opliep. De vrouw, die op de fiets van haar woning op weg was naar haar zuster die aan de Tweede Weg woont, moet de trein, die om 17.34 uur uit de rich ting Bergen op Zoom te Rilland moest arriveren, niet gezien hebben. Nadat dr Nanninga eerste hulp had verleend werd zij naar het ziekenhuis St. Joanna te Goes vervoerd. Haar toe stand werd gisteravond zorgwekkend genoemd. De diesel had enkele minuten ver traging. Subsidie voor de R.K, H.B.S. te Goes? Nu de gemeenteraad van Middel burg onlangs subsidie heeft verleend aan de H.B.S.-afdeling van het Chr. Lyceum te Goes zijn er volgens B. en W. geen beletselen meer aanwezig om ook subsidie te verlenen aan de R.K. H.B.S. te Goes. Het bedrag, dat daarmee jaarlijks gemoeid zal zijn bedraagt omstreeks f 4160.B. en W. stellen de raad voor deze subsidie te verlenen. „Gerry S" te water gelaten te Terneuzen. Door de N.V. „Terneuzense Scheeps bouw Mij" te Terneuzen is gistermid dag het motorschip „Gerry S", groot 1000 ton, gebouwd voor de „Rotter damse Kolencentrale", te water gela ten. De doopplechtigheid werd verricht door een schoondochter van de direc teur, mevrouw SchoonheimLarisson. Na de doop gleed het schip dwars scheeps te water. Men hoopt het schip over enige weken in de vaart te bren gen. DE BILT ZEGT: Droog weer met wisselende bewol king en een overwegend matige wind tussen Noord en Oost. Weinig verande ring in temperatuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1