Ylituwij,eA u-an Me £i£anderi Bouw van Geref. Kerk fe Serooskerke begint waarschijnlijk dit jaar auonluren van U«B €11 Zijn jongenskleren een wanhoop? POPENT "oom "I!? 75"'* Voetballers gaan de strijd weer aanbinden HAMEA Uit Zeelandi tfteden. Middelburg. V lis sing ert De zagende pijnen Goes. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN DE ^ADIO brengt u SCHEEPSTIJDINGEN Vrijdag 12 September 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Een waardevol initiatief De kosten worden door de Gemeente zelf gedragen In Serooskerke bestaan plannen tot bouw van een Gereformeerde Kerk. Het bestaande gebouw verkeert in een toestand, dat deugdelijke restauratie een groot bedrag met zich mee zal brengen. Gezien de grootte van het bedrag Is de kerkeraad en met hem de commissie van beheer, van oordeel dat nieuw bouw de enige juiste weg Is die bewandeld kan worden, temeer daar uitbrei ding onmogelijk was, omdat op een gedeelte van de gemeente Serooskerke, In welk gedeelte ook het huidige gebouw Is gelegen, door de gemeenteraad een bouwverbod ls gelegd. V»» „HIER IS FRANC.1" „Nou, hoe is het. I krijg ik nog antwoord..?'1 riep de stem door de te- lefoon ongeduldig. „Spreek ik met Franc de pilootVragend keek Maartje haar broer tje aan maar toen deze haar een bemoedigend knikje gaf, schraapte ze een paar maal duchtig haar keel en sprak met I zware stem: „Ja, ja, hier is Franc?" „Oh eindelijk", hoorde Maartje. „Je spreekt met Willem. Alles is goed verlopen hè? Zit die lege kist weer onder de grond op dezelfde plek?" „Ja, ja!" bromde Maartje in haar keel. „Goed", vervolgde Willem. „De koffer met de schat er in moet zo snel mogelijk de grens over. Kom nu gauw naar me toe, ik weet een stil weggetje om in 't buitenland te ko men. Vanmiddag zijn we rijk. Franc, ha-ha! Schiet op en wees voorzichtig hoor!" „Ja, ja", bromde Maartje weer en gooide gauw de hoorn op de haak. „Heb je alles gehoord, Gertjan?" fluisterde Maartje opgewonden, „die dieven hebben een begraven schat gestolen en direct vluchten ze er mee naar het buitenland!" Gertjan was zo verstandig geweest om alles op te schrijven wat Maartje gehoord had. Snel st 'c hij het papier in zijn zak en trok zijn zusje mee de trap op. „Ga mee!" commandeerde hij, „ik begin er iets van te begrijpen. Hier bij die land. kaart hebben die boeven natuurlijk hun plannen zitten smeden. We moeten de politie waarschuwen. Kom, misschien is er boven nog een uitweg". Zo zal de nieuwe Gereformeerde kerk te Serooskerke worden. Terecht zal de gemeente straks trots kunnen zijn op dit fraaie en sierlijke bouwwerk De behoefte aan grotere en betere vergaderruimte voor de jeugdvereni gingen is groot. Dit alles in acht ge nomen is er in een bijeenkomst van de gemeenteleden aan de kerkeraad machtiging verleend om plannen voor nieuwbouw voor te bereiden. Ter uitvoering hieraan is door de kerkeraad contact opgenomen met ar chitect H. Eldering te Leeuwarden, die In Noord-Nederland vooral op het ge bied van kerkbouw grote bekendheid geniet. Door de architect is een ontwerp- bouwplan opgemaakt. De geraamde bouwkosten gaan de draagkracht van de gemeente niet te boven. De kerk zal 648 zitplaatsen hebben. Ook de ver gaderruimte voor de jeugdverenigingen Tapijtknopen voor de nieuwe kerken. Het damescomité „Wij gaan knopen" is gereedgekomen met de voorberei dende werkzaamheden. Men heeft ge meend om redenen van practische aard en in verband met het toezicht op het knopen van het Smyrna-kleed, dat de Ned. Herv. gemeente als haar geschenk wil aanbieden bij de inge bruikneming van de Nieuwe- en Koor kerk, het knopen te doen plaats vin den in de Industrie- en Huishoud school aan het Molenwater. Teneinde een ieder, die mee wil helpen aan het mooie werk, in de gelegenheid te stel len daaraan mee te werken, verzoekt het comité, zich daartoe op te geven op het kerkcentrum, Koorkerkhof 18. Het damescomité hoopt op aller me dewerking. Deskundige leiding is aan wezig, zodat ieder in de gelegenheid wordt gesteld mee te helpen. Floralia-tentoonstelling. In de Graanbeurs zal op 18, 19 en 20 September de kinder-floralia-tentoon- stelling worden gehouden met mede werking van de gemeentelijke plant soenendienst en plaatselijke kwekers en bloemisten. Woensdag 17 Septem ber van 2 tot 4 uur kruinen de kinde ren hun plantjes inleveren. Ook zullen de in Meliskerke uitgereikte floralia- plantjes worden ingezonden. Feestavond „Pro Rege". Naar wij vernemen zijn alle kaarten voor de feestavond, die ter gelegenheid van de opening van het nieuwe Chr. militair tehuis Dinsdagavond in de Schouwburg zal worden èegeven, ge heel uitverkocht. Er zijn zoveel men sen teleurgesteld, dat het wellicht wenselijk zou zijn een tweede avond te beleggen, opdat ook zij, die nu te vergeefs om kaarten zijn geweest, nog een kans krijgen. zal zeker aan de gestelde verwachtingen voldoen, Op 4 en 5 October zal een Bijbelstudie weekend gehouden worden te Haam stede en voor 1 November staat een werkvergadering te Goes op het pro- gramma. Diploma's Reddend Zwemmen. De Vlissingse Reddingsbrigade exa- Ingezonden Mededeling (adv.). VLEKKEN KUNNEN UIT HET GOED VLIEGEN! Zoals reeds in het uitbreidingsplan mlneerde weer een aantal candidaten voor de gemeente Serooskerke is aan- Loor, ^et jeugdbrevet van de Ned. gegeven wordt het gebouw geplaatst het redden van Drenkelin- aan de Burgemeester Dregmansstraat. fen' geslaagden waren: Aafke Wanneer het geheel een vlot verloop f??-ano' if £a Vln Anneke Kest, heeft zal naar alle waarschijnlijkheid £"ie Schouten de Jel J^obi van Mans, nog dit jaar met de bouw worden be gonnen. Ingezonden Mededeling (adv.). van rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen worden snel en af doende verdreven door Togal. Er is geen beter middel tegen dan Togal. Togal baat waar andere middelen I falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij Henk Schinkel en Ger Minnebreuker. Een candidaat moest worden afgewe zen. Examinator was de heer N. Steenaard, lid van de districtsexamen commissie. In totaal we. den in het afgelopen seizoen door de V.R.B. 47 diploma's uitgereikt, n.l. 2 B, 6 A 1 voorbereidend, 2 jeugdbrevetten II, 12 jeugdbrevetten I en 24 K.N.Z.B. II. Ruim 17.000 ton mosselen werden verzonden. De mosselverzending loopt heel apoth. en drog. f 0.95, f 2.40 en f 8.88 goed. Frankrijk en België en de con- servenfabrieken nemen veel mosselen I af. De kwekers behoeven niet onge- o? nfiW Vnjheld van £choolkeuze. rust te zijn. Deskundigen zijn van oordeel, dat nóch van 't Wad, nóch van Zeeland mosselen te veel zijn. De laatste week gingen ongeveer 17 18.000 ton mosselen weg. Hildebrand schreef een eeuw geleden al, dat een gezonde Hollandse jon gen zijn kleren moet vuil maken en anders is 't geen echte jongen. Maar Hil debrand was geen huis vrouw, die met wasdag in wanhoop de vlekken beziet waarmee de broe ken en de blouses van haar jongens weer op nieuw zijn versierd. Vlekken verwijderen! Dat is toch eigenlijk het hoofdprobleem van iede re wasdag. En zonder de geringste moeite kunnen alle vlekken uit het was goed vliegenwant Castella (het blauwe pak voor de ge-inswas) is daar speciaal voor gemaakt. Typerend is het enthou siasme, waarmee de huis vrouwen verklaren: (Ingezonden Mededeling advert.) of niet? 2. Moet de Kerk duidelijk zeggen welke school de ouders voor hun kind te kiezen hebben? 3. Moet de kerk zich wel, of niet met de school bemoeien? Nadat hier onderling over gediscus sieerd was, gaf drs Cornet hierover zijn mening. Eerst in 1857 is het probleem „Kerk en School" naar voren gekomen. Nu zegt de synode, dat "wij de kinderen hebben op te voeden naar de Christe lijke leer en dat de ouders d_ keus heb ben te maken; met nadruk wordt hier het accent gelegd op de principiële keus. Met vraag twee zat spreker zelf in de knoei, want de Kerk kan geen keus onleWen daar rirw-l da hele we Zo staan we dan weer voor de eerste wedstruden van het nieuwe voetbal- JJ Jry-'u uoa ae neie we seizoen en wie Maandg het programma, waarin weliswaar enkele wijzigingen reia met zien verzoend neelt, in zyn gekomen, gelezen heeft, weet, dat het bij dit begin niet aan spanning zal» Christus. Hierdoor kan niet gezegd ontbreken. Als we met de eerste klasse beginnen staat daar reeds een kracht- worden, dat er een groep is, die niet meeting op het programmaKrabbendijkeArnemuiden. Christelijk en een groep, die wél Krabbendijke blijkt de laatste tijd in goede vorm te zijn en bovendien kan het Christelijk is terrein-voordeel meehelpen om op de gasten de eerste punten te veroveren. Ook De Christeiijke Kerk belijdt een be- kampioen van het vorig jaar Nieuwdorp, wordt voor een lastig karwei gezet. Daalde eelnnfsonvattins? de srhnnl dnet Het moet Proberen het Cohjnsplaatse bolwerk te doorbreken. Dat dit geen ge- paaiae geloofsopvatting de schooi doet makkelyke opgaVe is, hebben de voetballers in het verleden meermalen onder uit met, maar voedt de kinderen op tot vonden. Het is zeker niet uitgesloten, dat zü minstens één punt in Coljjnsplaat werkelijk mens, tot mensen die el- moeten achterlaten. ppif^ndpr^iptc: vT Kapelle krijgt als eerste de Rillanders en als zij goed starten zit er in de ont- 6611 snciGr lots kunnen betekenen, vol- Kovnoir nf rio aaofhoron oon moeting tegen Spui wel winst. De papieren van Driewegen liggen beter dan die van Tern. Boys. Zaamslag moet maar niet te veel rekenen op een overwinning tegen de Hoekse reserves. Vlekken vluchten voor Castella! Trouwens: het vette, dikke, rijke sop spreekt voor zich zelf. Zulk sop moet wel wonderen verrichten! Het is even werkzaam als vxeilig. Het bevat bui tendien nog Actief Wit, de opzienbarende vin ding, die de was zo extra-helder en zacht maakt. En dat alles voor slechts 47 cent per pak! (of 90 cent per dubbel pak). Castéra ueeft de Neder landse huisvrouw ook aan zich verplicht, door een speciaal middel te maken voor de fijne was: alkalivrije Castella Wol- was, in 'trose pak. Vier van de vijf Nederlandse huisvrouwen gebruiken alkalivrije Castella Wol- was (41 cent per pak) voor 't veilig wassen van haar nylons en lingerie, haar jumpertjes, etc., die op deze manier viermaal langer meegaan! Zo is wasdag dan ook voor millioenen vrouwen in alle opzichten: Castel- la-dag! ZATERDAGMIDDAGVOETBAL Krachtmeetings in de eerste klasse De Jonge Kerk vergaderde weer. Voor de eerste maal na de vacantie vergaderde Woensdagavond de „Jonge Kerk". De heer J. Pieterse, jeugd- ouderling, opende deze, helaas niet druk bezochte vergadering, waarbij Wika Hiensch voor de eerste maal aanwezig was. Spreker, drs A. P. Cornet, maakte van deze avond een discussieavond. De aanwezigen werden in drie groe pen verdeeld. De volgende vragen werden voorgelegd: 1. Geeft de Doopbelofte aan de ccxi ««uci K.UU11C11 ucLCB.e„en. vui- bezoek. 0f de gastheren het tot een gens spreker kan de Kerk wanneer overwinning zullen brengen, geloven wij ze dit allemaal ziet, geen keus meer niet, want Rillandia is nog altijd een maken. kwade tegenstander. Zal Kloetinge op Daar de Hervormde Kerk tot taak het nieuwe terrein in de eerste compe- heeft critiek uit te oefenen, moet de- titiewedstrijd het zoet der overwinning ze critiek ook naar voren komen, al- smaken? De kans hgt er wel, hoewel het j,,_ alles op alles zal moeten zetten om V.C. dus drs Cornet in schoolzaken, want K_ yan het lljf te houden. Wemeldinge hierin komt het zorgdragende element I gaa^ dan als eerste de reis over de Oos- ijaar voren. I terschelde maken. Als Wemeldinge" niet I van een koude kermis thuis wil komen Ambonezen voeren vissersspel op. zal het zijn tegenstander niet moeten on De Ambonezen uit Vlissingen, die in derschatten. KLASSE A de feestweek te Vlissingen en Souburg Sprno„kerke maakt ziin rentree in de IZ TT8 hnbbe? gebfkt tweede klfsse me? een wedstr|d te Kam- hun vissersspel, zullen ter gelegenheid I perjand tegen de Bevelanders. De laat- van de Hajuto-tentoonstelling, op 20 sten hebben in de vorige competitie September a.s. dit spel te Goes op het weinig grote dingen laten zien en als wij sportterrein opvoeren. Voor de opvoe- onze beschouwing daaraan toetsen, ver- ring maakt het gezelschap eerst een huizen de punten zeker naar Walcheren, mars door de stad Maar aangezien de thuisclub Seroos kerke altijd een warm onthaal bereid, C I V F heeft een reoinnaal- zouden de papieren wel eens verwisseld v.r. neett een regionaal- kunnen worden. Het is voor Serooskerke secretaresse. I oppassen. Veere I heeft in de laatste Eindelijk is het de Provinciale Com- competitie niet onverdienstelijk gespeeld, -olc- n tw maar zal het tegen de reserves van Cort- misbie der C.J.V.F., die in de „Prins I gene hard te verduren krijgen, wat niet van Oranje te Goes de najaarsvergade- zeggen, dat het de verliezer wordt. ring heeft gehouden, gelukt een regio- Zal 's H. H. Kinderen, als vanouds, weer naal-secretaresse te vinden. Mej. de I hard van stapel lopen? Wanneer dit het Vlieger is bereid gevonden met ingang geval is, moet Wolphaartsdijk niet op van 1 October het C.J.V.F. jeugdwerk een overwinning berekend zijn. Een an- ter hand te nemen. Ook't dagelijks be- <??re nieuwe nieuweling is Yerseke IH. stuur is weer voltallig Mevr I Tehhink- een der kampioenen van vorig jaar. De stuur ^weer voimilig. Mew.. 1. Jebbink- oestermensen zullen zich zeker niet door Paap, Kapelle zal als tijdelijk presidente I Kats in de hoek laten drijven. optreden en mevr. R. Hoogland uit Big- gekerke is benoemd tot vice-presidente. Tn~e-rMededeling (adv.). '4u/aS$eK/ V Y:' V-Y Y SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld dooi de AMSTERDAMSCHE BANK N V. - INCASSO-BANK N.V.. GOES. Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ned. 1962/64 cum Grootboek 1946 91* 91J4 94* 94* 9254 92* 92 92* 91# 91# 3* K. Olie 1950 114# 114 Cult. H. &n Ind. B. 49# 48* Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Bergh's Jurg. Bcrkel's l'atent Caivé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen K011. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philip's Gloeil. Do 6 cum. pref. wd. Unilever Wil ton- Fijenoord Bititon I rubr. Bilitón II rubr. Dordtsche Petr. Dito, pref. 95 94 144# 143 154* 152* 24! 241 94#' 94* 114* 112* 150 150* 103 101 141* 140* 152 148 183L 18313 190 153* 155 131# 131# 172# 171* 158* 158* 266 263* 184 294 291* 303 302* Kon. Olie Dito, onderaaud Moeara Enim A'dam Rupbber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn Java China Jap.li. Kon. Boot Kon. Paketvrt Kon. Rott. Lloyd Ned. Sell. Unie Onimeren's Schart St.v. Mij Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlenden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Müller Co Amsterd. Bank Escompto Bank 2e KLASSE B Wat wij van E.M.M. IV kunnen ver wachten weten wij niet, maar wel weten we, dat het voor Serooskerke II lastig zal zijn hen te overwinnen. V.C.K. III zal het tegen de zwakkere Meeuwen wel klaren. Voor Veere II zit er ook niet veel toekomst in, nu Middelburg VI op bezoek komt. Bij de wedstrijd V.S.C. I Nieuwland I kan het terreinvoordeel I doorslaggevend zijn. R.C.S. zal de nieu we eend in de bijt, Oostkapelle, wel een koude douche bezorgen. 2e KLASSE C. Ook de reserves van Arnemuiden en Krabbendijke hebben elkander nooit veel toegegeven. Ofschoon ook Krabbendijke II het voetbalspel in de zomermaanden goed heeft bijgehouden, zal het toch aan het kortste eindje trekken. Nieuwdorp is de gastheer van de Col. Boys en zal de punten wel naar Noord 318* 316# Rotterd. Bank 153 153* 319* 480 316* Twentsche Bank 154 153* Overzeese Gas 77 77 77 76* Borneo Sumatra 132 131# 83 L 82L Internatio 140 140 84 *3* Am. Radiator 15* 15* 69* 69 Am. Smelting 41 41# 31* 31B Anaconda Copper 42* 42-* 79* 79# eBthl. Steel 49* 49* 33* 33* Chrysler 80L 78# 140* 141 Ford Canada 62L 62L n Genera' Motors 60* 59# 126* 126 Huds Motor 15* 15* 101* 100# Intern. Nickel 46 45* 118* 117* Kennecott 74 76* 121 121* Rep. Steel 39* 39* 170 170 Stand. Brands 25# 38# 25# 132* 131 U.S. Steel 38* 91* 90* North. Am. 22 21* 37* 36 Cities Service 101 99* 66 66 Cont. Oil 61* 17 16* Midcont. Oil 64* 64* 96 95* Philips Oil 56 56* 67* 67 Shell Union 72 72 53 51* Tide Water 22* 21*i 171 170# Baltimore 20* 154 153* Miss. K. Texas 6* 52* 51* New York Centr. 18* 18*1 baas, evenals Kloetinge, dat V.C.K. II een kleine nederlaag kan bezorgen. Met het eerste elftal reizen ook de reserves 2e KLASSE D. In het Zeeuws-Vlaamse land kan in het slachtoffer zou kunnen 2e KLASSE E. De reserves van A.Z.V.V. hebben het Het programma voor Zaterdag» le klasse. Krabbendijke IArnemuiden I; Col. Boys INieuwdorp I; Kapelle IRil landia I; Kloetinge I—V.C.K. I; Mevo I Wemeldinge I. 2e klasse A. Bevelanders ISerooskerke I; Cort- gene nVeere I; 's H. H. Kinderen I Wolphaartsdijk I; Kats IYerseke III. 9A ITIïicca II Serooskerke II—E.M.M. IV; V.C.K. in Meeuwen I; Veere IIMiddelburg VI; V.S.C. I—Nieuwland I; R.C.S. V—Oost kapelle I. 2e klasse O. Arnemuiden IIKrabbendijke II; Nieuwdorp IICol. Boys II; Rillandia II Kapelle II; V.C.K. II—Kloetinge II; Mevo IIWemeldinge II. 2e klasse D. Terneuzense Boys IDriewegen I; Zaamslag IHoek I. 9A ITIQQCA 1? A.Z.V.V. IISpui II; Driewegen II Tern. Boys H; Hoek IIZaamslag II. KORFBAL. Belangrijke wedstrijden in 3 B. Nu de kampioen in de tweede klasse bekend is en ook de eerste klasse kam pioen niet lang meer op zich zal laten wachten, richt de belangstelling zich hoofdzakelijk op de derde klasse waar de strjjd in alle hevigheid nog gaande is. Twee top-wedstrijden staan Zaterdag op het programma, waarvan de uitslagen wel eens doorslaggevend voor het kam pioenschap kunnen zijn In 3a gaat het leidende Top op bezoek bij B.K.C., haar naaste concurrent. Het zal daar zeer spannend toegaan, waar voor een uitslag moeilijk te voorspellen valt. Zeker is, dat de winnaar op weg is naar het kampioenschap. Een even belangrijke wedstrijd staat in 3b op het programma, waar het nog steeds ongeslagen Madjoe Atlas op be zoek krijgt. Gezien de grote productivi teit van Madjoe en haar goeüe verdedi ging (8510) zijn we geneigd Madjoe de beste kansen te geven. Een overwinning zou de Vlisgingers dicht bij het kampi oenschap brengen. In 3e is Elto het beste kanspaard. De ontmoeting tegen Scampolo Hl zullen ze zeker in een overwinnmg weten om te zetten. Kats en Olympia II zijn de gegadigden in 3d voor de bovenste plaats, een be slissing is hier nog niet in 't zicht. De eerste klasse geeft ook een paar interessante wedstrijden te zien. Tjoba ontvangt Seolto, terwijl Togo Zeelandia in eigen home gaat bekampen. Tjoba zal wellicht de buit binnen kunnen halen, maar Togo zal zeker op haar tellen moe ten passen. Vios gaat een zekere neder laag tegemoet tegen Scampolo. Het programma luidt: Ie klasse: TjobaSeolto, Zeelandia Togo, ViosScampolo. 2e klasse: Togo II—Eendracht, De Poel Swift in. 3e klasse A: B.K.C.—Top, Stormvogels S V.G., K.V.L.Zuidwesters. 3e klasse B; Swift V—A.K.C., Animo K.V.L. II; Madjoe—Atlas. 3e klasse C: Scampolo IIIElto; Vopo O.D.S. 3e klasse D: V.Z.O.D.S.S.S. II. Adspiranten A: Tjobade Poel, Vopo Swift A. Adspiranten B: Animo ASwift vlug, Atlas—Animo B. ARNEMUIDEN 50 jaar getrouwd. Het echtpaar M. MartijnVader herdacht onder grote belangstelling de dag, dat het 50 jaar geleden in de echt verbonden werd, BRUINISSE Wedvlucht. Door de P.V. „De Bruse Trekker" werd deelgenomen aan de wedvlucht uit Neufvilles. Uitslag: 1 en 3 A. J. van Ijzelenberg; 2 en 5 C. J. Maas; en 7 J. van den Berge; 6 W. A. Jume- let; 8 H. W. Bossers. Bazar. De Vereniging tot instandhou ding van een kleuterschool organiseert op 3 en 4 October een bazar, tot ver sterking van de kasmiddelen en uitbrei ding van het meubilair. De kleuterschool wordt momenteel door ruim 90 kinderen bezocht. KAPELLE „Jong geluid". De Chr. Culturele kring „Jong geluid" is weer begonnen met haar vergaderingen. Dinsdagavond kwam zij te Biezelinge bijeen onder voorzitter schap van de heer W. A. Jacquet. Ds. Schellevis behandelde de Griekse bouw en beeldhouwkunst. Na een inleiding over het ontstaan van de Griekse cul tuur werd met lichtbeelden een duidelij ke weergave gegeven van de prachtige kunst der Grieken. Kankerbestrijding. De collecte voor de kankerbestrijding heeft te Kapelle opge bracht ƒ250.27. Wedvlucht. De P.V. „O.W.T.B." nam deel aan een wedvlucht uit Arras. Uit slag: 1 en 3 P. v. d. Vliet, 2 J. Mol, 4 A. van Driel. KOUDEKERKE Zaterdag is het nog feest. Daar vo rige week wegens de weersomstandig heden enkele punten niet door kon den gaan, o.a. een avond aangeboden door de V.C.B. Lammerenburg en een gecostumeerde voetbalwedstrijd, heeft men beslotèn dit a.s. Zaterdag nog te organiseren. 's Middags van 2.15 tot 3.15 u. wordt een gecostumeerde voetbalmatch ge speeld tussen een elftal van Lamme renburg en een elftal van Koude- kerke. Van 3.30 tot 5 uur is er een korfbalwedstrijd. Van 5.30 tot 6.30 u. spelen twee twaalftallen van K.V.L. een gecostumeerde korfbalwedstrijd, 's Avonds van 89 uur geeft „Voor waarts" een concert. De volgende nummers zullen gespeeld worden: Daar komen ze aan, A. J. Maas; Lo- thesbloemen, Ohlsen; Mijn regiment, Blankenberg; Strauss Walsenpotpour- rie, A. J. Maas; Serinade Napolitaine, G. Winkler en Voorwaarts-mars-pot- pourrie van W. Ciere. Na afloop hier van wordt nog een muzikale wande ling georganiseerd. O.- EN W.-SOUBURG Benoeming. Des heer L. de Kam, ambtenaar op de gemeente-secretarie alhier, is met ingang van 1 October a.s. benoemd tot adjunct-commies te Wierden (Overijsel). STAVEN1SSE Aanrijding. Op de hoek Voorstraat Molendijk werd mej. J. Fierens Ad. aan gereden door de motorrijder Lindhout van St. Maartensdijk. Zij liep daarbij een lichte hersenschudding en een sleu telbeenfractuur op. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. ZATERDAG 13 SEPTEMBER HILVERSUM I (402 m.): VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws en weer- berichten. 8.18 Orgelspel. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. (9.359.40 Water- standen). VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitge- schakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.35 Clavecimbelreci- tal. 12.00 Promenade-Orkest. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 Ha- waiianmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Orkest concert. 14.25 Kinderkoor! 14.45 Programma ter gelegenheid van de Internationale Coöperatiedag. 15.05 Gram. 15.15 Amateuruitzending. 15.45 Dansmu ziek. 16.15 „Van de wieg tot het graf'. 16.30 Gram. 17.15 Sportpraatje. 17.30 Ca baret. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Roemeens orkest. 18.40 Regerings uitzending: Zoeklicht op de Westerse Defensie. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze Week", causerie, VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 „Zo maarmuzikaal amuse mentsprogramma. 21.05 Socialistisch commentaar. 21.20 Weense muziek. 21.50 „Onder de pannen", hoorspel. 22.10 Me- tropole Orkest. 22.40 Gram. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.3012.33 Land- en tuinbouw mededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13,00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amu sementsmuziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram. 14.40 Amateursprogramma, 15.15 Kroniek van letteren en kunsten. 15.53 Orgel en tenor. 16.20 „De Vliegen de Hollander", causerie. 16.30 De schoon heid van het Gregoriaans. 17.00 Voor da jeugd. 18.00 Gram. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Gevarieerde muziek. 18.45 Buitenlandse correspondenties. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Gram. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 „Lichtbaken", causerie. 20.50 Gram. 21.00 Gevarieerd programma. 21.50 Ac tualiteiten. 22.00 Amusementsmuziek 22.30 „Wij luiden de Zondag in!" 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22 ■24.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 12.00 Sa lonorkest. 12.30 Weerber. 12.34 Licht Om roeporkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 13.30 Muziekfestival van Royaümont. 14.30 Gram. 15.00 Symphonie-orkest en solist. 16.00 Gram. 16.45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.30 Orgelconcert. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 19.45 Accordeonmuziek. 20.00 Ope retteconcert. 21.00 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Verzoekprogramma. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.3024.00 Gram. TELEVISIE-UITZENDING 20.1521,45 Concertgebouw orkest en so list. (Ingezonden Mededeling advert.) Hamea Crème - Gezonde huid Hamea Gelei-Gave handen HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 10 Sept.! HUMMEL (kabeliegger) van zee; REMA van Gent; VALBELLA van Antwerpen; AREND M. van Antwerpen. Vertrokken 10 Sept.: ZWERVER naar Plymouth; SADKO MINOR naar R'dam. 11 Sept.: REMA naar Stockholm. Gepasseerd naar Antwerpen 10 Sept.: MUDO van Amsterdam; CAPELLA van Zweden; KOTA AGOENG v. Rotterdam; PRINS FREDERIK WILLEM van Bre men; CATHELIE van Kingslyn; VIKING van Rotterdam; WIEMA van Rotterdam. 11 Sept.; LIJNBAANSGRACHT van Rot terdam; ARBO van zee naar Gent. Gepasseerd van Antwerpen 10 Sept.: ALBLASSERDIJK naar New Orleans; EBEN HAEZER naar Middelsborough; BOSFONTEIN naar Amsterdam; LEER- SUM naar Mobile; JASON naar Oslo. 11 Sept.: IMPORT naar Lissabon; AT LANTIC naar Rotterdam; OOSTER- EEMS naar Stockholm; HERSILIA naar Amsterdam; RUBICON naar Aarhuus v. Terneuzen. GROTE VAART. AMSTELKROON: 10 te Amsterdam; LEUVEKERK: pas. 11 Ouessant naar Hamburg. LOENERKERK: 12 te Aden; LEERDAM: 10 van New York naar Rot terdam; ALMKERK: 10 van Aden naar Suez. GROOTE BEER: 10 160 mijl NU. Sable Eil. naar New York. AAGTEKERK. 11 te Genua. INDRAPOERA: 10 van Southampton naar Marseille. JAGERS FONTEIN: 10 van Amsterdam naar Bre men. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 10 220 mijl N.W. Fremantle. ORANJE- oass 10 Minikoy naar Colombo. RIJN DAM: 10 730 mijl W. Kaap Clear naar New York. WATERMAN; 10 240 mijl A Kaap Race naar New York. VEENDAM. 10 900 mijl O. ten N. Kaap Race naai New York. WILLEM RUYS: 10 van Port Said naar Southampton. ZUIDERKRUIS. 10 370 mijl Z.O. Kaap Race naar Rül" terdam. Collecte. De collecte voor het T.B.C fonds „Draagt elkanders lasten" en hei Zuid-Nederlands Sanatorium bracht Stavenisse op ƒ96.20. Geslaagd. De heer L. Hage Iz., weIy zaam als adjunct-commies ter secretaiw te Zoetermeer, slaagde dezer dagen vou kantoortypist in de Engelse taal. stenotypist met snelheidsproef van lettergrepen slaagde de heer A. sn Reserve Rijkspolitie. Tot wachtmeester bij de reserve-Rijkspolitie zijn m t gemeente aangesteld de herenU Moerland, G. Quaak en A. J. ,vanPn„t. Slikke. Zij ontvingen les van de commandant de heer J. van den Hou

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2