W-EUROPA IN HET HARNAS Mc CARTHY Eerste Europese parlement ten doop geheven Televisie ooggetuige bij opening Staten-Generaal Paardenfestijn in Den Bosch bracht vele Zeeuwse overwinningen 272 iur I 9' I 65L M st T T% PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Grootscheepse intergeallieerde oefeningen Onenigheid in N. A.T.O.-kamp over verdedigingslijn in het Westen? Arabische Liga beraadslaagt over defensiecommando (communistenbestrijder No. 1) candidaat voor Senaat Beginwerkzaamheden verliepen door taalmoeilijkheden niet zo erg vlot „Lady" van de heer de Feyter Jzn uit Schoondijke nationaal kampioene Pagina i igoed Igta ingesloten REMIJN |W.) 2KHUIS is nog et dat u er by |rkt te Middel- nbiedingen iu lEDOEKEN en lor de spotprijs 2KHUIS is nog gt dat u er bij rkt te Middel- nbiedingen in DHANDDOE- spotprijs van pKHUIS is nog dat u er bij rkt te Middel- Islinnen TREF- en de bests fferslopen aan pKHUIS is nog gt dat u er by rkt te Middel- Jij u het prach- James- en He- 1)ED aan zeer iILMS iat 3 Goes gt de schrifte- ÏSUS, welka aanvangt. gemakkelijke ■ikleding en die ren ZELF te levakschool L. angeviele 79, i. ld: J. Mieras, j. te Kapelle. 79 j., wed. v. ■rs llr. 6i (Mi m 78/, K 40*4 4(W 26)4 Wi 39*4 39 15)4 J3J4 22*4 22*4 62)4 61*4 10254 Wil* Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Lammen.' traat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2272 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DONDERDAG 11 SEPT. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Vrijdag: Zon op 6.09 u., onder 19.04 u. Maan op 23.22 u., onder 16.30 u. Hoogwater Vrijdag 12 September: Vlissingen: 7.52 u. 1.30 m., 20.36 u. 1.29 m. Terneuzen: 8.21 u. 1.51 m., 21.01 u. 1.49 m. Wemeldinge: 9.20 u. 1.24 m., 21.56 1.26 m. Zierikzee: 9.00 u. 1.07 m., 21.39 u. 1.10 m. Dank zij de grote intergeallieerde oefeningen, welke deze maand te land Ier zee en in de lucht worden gehouden, beschikt West-Europa op het ogen blik over de grootste parate strijdmacht sinds 1945. In de oefening „Hold Fast" (15 tot 22 Sept.) grendelt de Northern Army van de N.A.T.O. de West-Duitse laagvlakte af, van oudsher de uitvalspoort van het Oosten naar het Westen. Dit leger en het achterland worden beschermd door aanzienlijke lnchtstrijdkrachten, die op dezelfde datum de oefening „Blue Alliance" uit voeren. Tenslotte wordt van 13 tot 26 September voor de kust van Noor wegen en de toegangswegen tot de Oostzee de vlootoefening „Main Brace" gehouden. DE LEGEROEFENING „HOLD FAST". Aan de onder Brits bevel staande legeroefening „Hold Fast" wordt deel genomen door een Engels- en een Bel gisch legerkorps, waaronder enkele pantserdivisies. Nederland is vertegen woordigd door een onvolledig le gerkorps, bestaande uit de Derde Divi sie, legerkorpstroepen en de staven van de Tweede Divisie, in totaal ruim 30.000 man. Deze drie legerkorpsen vormen tezamen de Northern Army van de N.A.T.O. In „Hold Fast" vormt dit leger de strijdmacht van het „Vre delievende Blauwland". De aanvaller Groenland" bestaat uit andere eenhe den van het Britse Rijnleger. De oefe ning zal in grote trekken hetzelfde verloop hebben als de oefening „Coun- terthrust" van het vorige jaar: een 'angzame terugtocht van Blauwland s ilgd door een tegenaanval. DE VLOOTOEFENING „MAIN BRACE". In militaire kringen wordt grote be tekenis gehecht aan het feit, dat de vlootoefening „Main Brace", zich af speelt voor de toegangswegen tot de Oostzee en de knst van Noorwegen. In het onverhoopte geval van een gewa pend conflict tussen Oost en West zul- ien immers van die kanten de Russi sche onderzeeboten naar buiten komen om de geallieerde aanvoerlijnen aan te vallen. Aan deze oefening nemen 80.000 man deel, die verdeeld zijn over in totaal 160 oorlogsschepen. Het zijn Belgen, Canadezen, Denen, Engelsen, Fransen, Nederlanders, Nieuw Zeelan ders, Noren en Amerikanen. Een on derdeel van de oefening bestaat uit de landing van een 1500 man, tellend Amerikaans mariniersbataljon op Jut land. Nederland is met de torpedobootja- gers Hr. Ms. „Van Galen" en Hr. Ms. „Banckert", de fregatten Hr. Ms. „De Zeeuw" en Hr. Ms. „Van Zijll" en acht mijnenvegers ingedeeld bij de „Blau we" partij. Ook een squadron Fireflies, Seafuries en Harpoons behoort daar toe. Tot de „Oranje" partij behoren de Azzam afgetreden als secretaris generaal. Het plan van de westelijke mogend heden voor een defensiecommando van het Midden-Oosten was vermoe delijk het voornaamste onderwerp van officieuze bespreking tussen de Ara bische staatslieden, die gisteren de vergadering van de raad der Arabi sche Liga bijwoonden; deze kwestie stond niet op de officiële agenda. Alle leden van de Liga zijn het er over eens, zich niet bij het commando aan te sluiten, voordat aan de ver langens der Arabische landen is te gemoet gekomen, aldus een woord voerder. De raad zal belangrijke be sluiten nemen over „grotere inter- Arabische samenwerking op politiek en militair gebied". Op de agenda van veertien punten staat onder meer het Palestijnse vluchtelingenvraagstuk en sociale hervormingen voor de Arabi sche wereld. De Egyptische secretaris-generaal van de Liga, Abdel Rahman Azzam, Is Dinsdagavond afge'reden. Azzam heeft zijn aftreden zelf be kend gemaakt, maar geen reden ge noemd. Naar vernomen wordt, was hij van gevoelen, dat hij niet de geest van het nieuwe Egyptische regiem vertegenwoordigde en volgens de openbare mening te nauw verbonden was geweest met de vorige heersers van Egypte. onderzeeboten „Zwaardvis" en „Zee hond". „BLUE ALLIANCE". De luchtmachtoefening „Blue Allian ce" valt in twee delen uiteen: een deel van de N.A.T.O.-luchtstrijdkrachten in West-Europa, Belgische, Engelse en Nederlandse squadrons ondersteunen de operaties van de Northern Army in „Hold Fast". Een ander gedeelte, waar onder Amerikaanse, Canadese en Fran se luchtstrijdkrachten, oefent zich in de verdediging van het achterland te gen „vijandelijke" luchtaanvallen. VOORUITGANG, MAAR EEN ONZEKERE TOEKOMST. Wanneer men de N.A.T.O.-strijd- kxachten, die het vorige jaar voor ma noeuvres beschikbaar waren, verge lijkt met de strijdkrachten van dit ogenblik, dan blijkt, zo concludeert men in militaire kringen, dat er in het afgelopen jaar belangrijke vooruitgang is geboekt bij het opvoeren van een aantal parate eenheden en de ge oefendheid van staven en manschap pen. Ook ten aanzien van de uitrus tingen is enige verbetering te consta teren. De voldoening over de toenemende kracht van de Westerse verdediging wordt echter enigszins getemperd door de geruchten over onenigheid in het N.A.T.O.-kamp inzake de verdedigings lijn in het Westen en over de duur van de militaire diepsttijd. Bovendien schijnt het nog steeds geen uitgemaakte zaak te zyn al is de wil er wel dat de in Lissabon ontworpen doelstellingen voor 1952 (50 gevechtsklare divisies en 3000 vliegtuigen) verwezenlijkt kunnen worden. Indien dit mogelijk zou blij ken, dan blijft toch nog de zorg over de vraag, of de doelstellingen voor 1953 (75 divisies) en 1954 (97 divisies) bereikt zullen worden, nu o.m. door de recente staking in de Amerikaanse staalindustrie rekening moet worden gehouden met een aanzienlijke vertra ging in de Amerikaanse militaire leve ranties. Arbeiders in de Engelse scheepsbouw- industrie zullen geen loonsverhoging krijgen, daar de directies van de Britse werven de eisen van 200.000 arbeiders hebben verworpen. Dit gebeurde op een bijeenkomst van vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers. In Beetsjoeanaland zijn 31 personen schuldig bevonden aan het ontketenen van ongeregeldheden, waarbij drie po litiemannen werden gedood. Vijf der beschuldigden hebben drie jaar dwang arbeid gekregen, twaalf kregen twee jaar en zeven een jaar. Twee kregen twee jaar gevangenisstraf. De overi gen werden vrijgelaten. Senator Joseph McCarthy, een onver zoenlijk bestrijder van het communisme, is in de Amerikaanse* staat Wisconsin met grote meerderheid als candidaat voor de Senaat aangewezen. Zijn republikeinse tegenstander Schmitt erkende zijn nederlaag toen, bij de niet-officiële telling bleek dat op McCarthy reeds 130.000 stemmen waren uitgebracht, tegen 42.500 op de demo craat. Het zeer grote aantal stemmen, dat op McCarthy is uitgebracht, wordt be schouwd als een krachtige steun der openbare mening voor de herhaalde be schuldigingen van de senator, dat zich in de boezem van de Amerikaanse regering geheime vertegenwoordigers van het communisme bevinden. Om nog een andere reden heeft deze verkiezingsstrijd in geheel Amerika de aandacht getrokken. De democratische candidaat Schmitt heeft n.L een nieuwe politieke strijd wijze gevolgd, de z.g. „talkathon", waar bij hij veelvuldig voor plaatselijke tele visie- en radio-uitzendingen optrad, soms zelfs gedurende twintig uren achtereen, en vragen beantwoordde, die hem tele fonisch door televisiewaarnemers en luisteraars werden gesteld. Deze nieuwe methode heeft hem echter geen voordeel opgeleverd. Op de democratische conventie van Texas is Dinsdag een resolutie aange nomen, waarin elke inwoner van Texas wordt verzocht op de republikeinse pre- sidentschapscandidaat Eisenhower te stemmen. IN EEN SFEER VAN STRIKTE ZAKELIJKHEID In een sfeer van strikte zakelijkheid Is gisteravond het eerste Edropese parlement ten doop geheven: de uit 78 leden bestaande gemeenschappelijke vergadering van de gemeenschap van kolen en staal. Van dit aantal leden leverde Frankrijk, Duitsland en Italië er elk acht tien, België en Nederland er elk tien en Luxemburg vier. Slechts drie van de zes ministers, die Dinsdag en Woensdag in Luxemburg over de toekomst van de gemeenschap en over de taak van het parlement be raadslaagden waren aanwezig. De Ita liaanse minister-president De Gasperi was de enige der hoge gasten, die met een speciale trein uit Luxemburg aan 't station arriveerde. De Duitse kanse lier Adenauer en de Luxemburgse mi nister Bech waren evenals de leden van het hoge gezagsorgaan per auto gekomen. De ministers en de door de Fransman Monnet aangevoerde leden van het gezagsorgaan hadden plaats genomen in het midden van het half rond, waarin de afgevaardigden in al fabetische volgorde zijn geplaatst. De 79-jarige Italiaanse Prof. Antonio Boggiano-Pico, de oudste der afgevaar digden, noemde in zijn korte maar vlammende openingsrede de Europese gemeenschap de „haard en de kern van een ruimere federatie van de vrije staten van het oude vasteland". Hij herinnerde eraan, dat in dezelfde zaal voor het eerst de plannen voor een kolen- en staalgemeenschap voor een Europees forum waren ontvouwd. TIJDROVEND WERK. Direct na de opening begon het par lement aan de tijdrovende kwestie van procedures, die moesten voorafgaan aan de eerste belangrijke taak: de ver kiezing van een voorzitter en een vice- voorzitter. Men kwam Woensdag daar niet meer aan toe. Herhaalde schorsingen, die het ge volg waren van het trage tempo van vier vertalingen, gaven de afgevaar digden de gelegenheid om in de kof fiekamer de aspecten te bespreken, die door de besluiten van Luxemburg wa ren gerezen. Men kon een welhaast algemene voldoening beluisteren over de uitbrei ding van de taak der afgevaardigden tot een stadie van de voorwaarden, waaronder de politieke autoriteit in Europa bevestigd zou kunnen worden. De vergadering zal vandaag over gaan tot de verkiezing van haar pre sident. Drie candidaten worden voor deze functie genoemd: de Fransman De Menthon, voorzitter van de assem blee van de Raad van Europa, de Duit ser Von Brentano, Christelijk fractie leider in de West-Duitse Bonsdag en de Belgische socialist Spaak. Vandaag zal Adenauer in zijn kwaliteit van voorzitter van de kojen- en staalpool, de vergadering toespreken. fr- Rumoer rond ontslag van kleu teronderwijzeres In Austerlitz (Utrecht) worden veertig kinderen door hun ouders thuisgehouden van de kleuter school aldaardaar deze ouders het niet eens zijn met het school bestuur over het ontslag aan de hoofdonderwijzeres van de kleu terschool, mej. H. Nieuwenhuis. Het schoolbestuur, tevens ker- keraad van de Ned. Hervormde kerk in Austerlitz, heeft onder voorzitterschap van de predikant ds J. Koopmans een vergadering met de ouders belegd, teneinde het ontslag toe te lichten. Bij deze bijeenkomst had men de onder wijzeres niet uitgenodigd en on danks een verzoek van één der ouders werd zij ook niet toege laten. Hierop verlieten de ouders de bijeenkomst, en zij besloten hun kinderen niet naar de school te zenden vóórdat aan mej. Nieu- wenhuis eervol ontslag is ver leend. Twintig andere kinderen bezoeken de school wel. Volgens ds Koopmans heerst er in Austerlitz een „terreur van antikerkelijke elementen", die door middel van de school de Ned. Hervormde kerk in Auster litz menen te kunnen treffen. De president heeft inmiddels contact opgenomen met het hoofd bestuur der school en de beslis sing in deze onverkwikkelijke zaak. hieraan wil overlaten. Een Argentijn, die zich Zaterdag bij Sint Louis in de V.S. te water had be geven met het ruim 400 lcm Zuidelijker aan de Mississipi gelegen Caruthers- ville als bestemming, heeft wegens uitputting zijn poging moeten staken. Hij was 73 uur in het water geweest en had nog 64 km voor de boeg. Het nieuwe Egyptische kabinet werd na de beëdiging door de Regeringsraad, voor het Abdin Palace, in welk gebouw de ceremonie bad plaats gevonden, gefotografeerd. Generaal Naguib zélf is de premier van het 16 leden tellende kabinet. VOOR HET EERST OP PRINSJESDAG Voor het eerst in onze parlementaire geschiedenis zal een groot aantal Nederlanders ooggetuige kunnen zijn van het uitspreken der Troonrede op Prinsjesdag. De Nederlandse televisie-stichting zal namelijk op Dinsdag 16 September van 12.15 tot ongeveer 13.40 uur, als nationaal programma, een rechtstreekse televisie-reportage geven van de opening der Staten Generaal en het daarmede gepaard gaande ceremoniëel. De bezitters van televisietoestellen zullen dus in de huiskamer deze ge beurtenissen op het moment zelve op de voet kunnen volgen. In de avonduren van deze Prinsjes dag zullen de televisiekijkers, onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, met een tweede primeur voor Neder land kennismaken. Eveneens als natio naal programma hoopt de N.T.S. dan namelijk van 20.15 tot plm. 21.45 uur een herhaling te geven van de com plete 's middag uitgezonden reportage, die vanaf het beeldscherm gefilmd zal worden. Tot dusver was de daartoe be nodigde apparatuur in Nederland niet aanwezig. Na lang experimenteren is de N.V. Multifilm in Haarlem er thans in samenwerking met Philips-N.S.F. en de N.T.S. in geslaagd een installatie voor het opnemen van de z.g.n. kines cope-films te vervaardigen. In verband met het experimentele karakter van deze installatie moet begrijpelijkerwijs enig voorbehoud gemaakt worden met Friezen zoeken oplossing voor werkloosheidsprobleem. Burgemeester W. Harmsma van Opsterland, het lid van de Friese G.S. D, de Loor en ir E. Foppes, directeur van het Etif zijn naar Stockholm ge reisd als leden van het industrieschap Oostelijk Friesland en hebben het plan contacten te leggen met Zweed se industrieën. Aangezien het werk loosheidsprobleem in Oost-Friesland zich in steeds sterker mate laat voe len kan men deze reis zien als een poging om in de toekomst hiervoor een oplossing te vinden. DE TWINTIGSTE NATIONALE TENTOONSTELLING Woensdag en gisteren zijn weer belangrijke dagen geweest in de geschiedenis van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard". Enkele bladzijden werden toegevoegd aan de historie van de Nederlandse paardenfokkerij. Het zijn bladzijden geworden, waarin weer de Zeeuwse successen met grote letters staan geschreven. Want daar in de veemarkthallen te Den Bosch tijdens de 20ste grote nationale tentoonstelling sleepten de kloeke Zeeuwse paarden de meeste eerste prijzen weg. En dat niet alleen. Lady, de merrie van de heer J. de Feyter Jzn. uit Schoondijke, behaalde het kampioenschap en reserve kampioen werd Irma van Clairon van gebr. Mol te Graauw. Bovendien was het „Stallen de Dobbelaere" uit IJzendijke, die voor de tiende keer de erepalm wist te winnen als eigenaar van de beste fokgroep merriën. beeft haar baas niet teleurgesteld, de zesjarige merrie „Lady" van de eer J. de Feyter Jzn. uit Schoondijke. Kenners zeiden, dat ze coquet glim lachte toen ze op de foto werd gezet. Kampioenhengst van dit jaar werd Nico van Echt van de heer K. W. Pe ters uit Berkelaar-Echt in Limburg. In een spannende strijd met Nico van het Zwartewater van de heren Mare. D'Hoore te Sluis, R. J. de Milano te Oostburg en J. C. J. v. d. Velde te Kamperland, wist Edelman van Veld zicht van de heer J. C. Roodzant te Dirksland en wed. D. Rootzant te Den Biesboseh-Werkendam het reserve kampioenschap in de wacht te slepen. Deze strijd tussen de hengsten is buitengewoon fel geweest. Toen tien minuten over elf nog 8 candidaten op het grasveld voor de tribune stonden aangetreden, raadden slechts weinigen van de duizenden aanwezi gen wie de gelukkige eigenaar zou worden. Onder ademloze spanning bleven Nico van het Zwartewater, Edelman van Veldzicht en Nico van Echt over en deze spanning ontlast te zich in een donderende ovatie, toen nauwelijks vijf minuten later Nico van Echt werd aangewezen. De Limburgers, zy waren buiten zich zelf van vreugde. Amper waren we van deze emotie bekomen, of de merriën eisten onze volle aandacht op. Weer stonden daar voor de eretribune- drie verbeten con currenten aangetreden, n.l. Josephina van den Hiersenhof van de heren G. C. Jansen te Beers, Lady en Irma van Clairon. Nu was het de heer Joh. de Feyter Johzn. uit Schoondijke, die zijn Lady, de 6-jarige merrie, dochter van Urbain van Certain en Laura, kon om helzen en de talrijke felicitaties in ont vangst nemen. Lady, die het vorige jaar het reservekampioenschap behaal de, had haar baas niet teleurgesteld. Maar niet minder gelukkig konden de gebr. Mol uit Graauw zich prijzen, want hun Irma werd reservekam pioene. DE SHOW. Tijdens de grote show des middags hebben we weer grenzeloos genoten van het beste van het beste dat de Nederlandse paardenfokkers op de been wisten te brengen. Of het nu de twee- en drie-jarige hengsten waren, die juist een druk zomerseizoen er op hadden zitten, of de twee- en drie jarige merries, de bakvisjes, die nog haar bruiloftsdagen tegemoet zagen, of de moedermerriën, die ook met haar kleinen paradeerden, al deze paarden boden ons een onvergetelijk schouw spel van kracht en fierheid, van adel dom en moed. Want het mag gezegd worden, dat deze betrekkelijk jonge paarden het uitstekend deden en dat, ondanks de steeds voortschrijdende landbouwme chanisatie het met de Nederlandse paardenfokkerij er uitstekend voor staat. Hoe galoppeerden zij voorbij de tribune in een vliegende, ja haast zwe vende gang, hoe bevallig bewogen deze toch zware paardenlijven zich voort, alsof de beesten nog nimmer zand en klei hadden geroken. Niet minder indrukwekkend was de parade van de kampioenhengsten en de kampioenmerriën (een geheel nieuw nummer in het nationale paar denfestijn). Een groots moment voor paarden- lievend Nederland was, toen de be roemde Limburgse hengst Nico van Beek, de hengst, die dit jaar voor dé vierde keer werd aangewezen als de pater-familias, het paard dat de beste spruiten voortbracht. Hij had dit jaar een ernstige concurrent aan Urbain van Certain. Maar nu waren het nog Nico's nazaten, die op het veld domi neerden. Als van oudst was het gistermiddag ook weer een hoogtepunt van de show, toen de vierspannen merriën van één en meer eigenaren voorbij draafden. Ook mogen we niet onvermeld laten de parade van de fokgroep merriën van de „Stallen de Dobbelaere" met haar eigenaardige bruine kleur. Tijdens de parade reikte de voorzit ter van „Het Nederlandsche Trek paard" aan de eigenaren van de kam pioenen een in hout gesneden paard uit. Evenals voorgaande jaren was de Koninklijke Harmonie ,,'s-Hertogen- bosch" weer van de partij en zorgde dit gezelschap weer voor een aange name muzikale afwisseling. Onder de talrijke aanwezigen merk ten we o.m. op de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Bra bant Prof. dr E. de Quay en de burge meester van Den Bosch, Mr H. J. M. Loeff, erelid van de Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trekpaard". De nadere uitslagen van dit paar denfestijn publiceren we morgen. betrekking tot het uitzenden van het op te nemen film-materiaal. Mochten zich tegenslagen voordoen, dan zal 's avonds een ander film-programma worden uitgezonden. De Vara, die de avond-uitzending van 16 September zou verzorgen, heeft haar zendtijd voor dit nationale programma afge staan. V.N.-UNIFORMEN KWAMEN IN RUSLAND TERECHT. Enige tijd geleden stuurde de afde ling velddienst van de Verenigde Na ties vijf kisten blauwe uniformen naar het Midden-Oosten. Zij waren bestemd voor de wachtposten der V.N., die toe zicht houden op het Arabiseh-Israëli- sche bestand. De uniformen kwamen echter nooit op de plaats van bestemming aan. Het ingestelde onderzoek leverde geen re sultaat op, totdat men enige dagen ge leden op het hoofdkwartier van de V. N. een telegram van het Russische ministerie van buitenlandse zaken ont ving, waarin gevraagd werd: „Wat moeten wij met vijf kisten hemels blauwe uniformen doen?" Het nieuwe raadsel is: hoe kwamen de uniformen op het Kremlin? RAMP OP DONAU EIST HONDERDTIEN DODEN. Volgens de laatste gegevens zijn bij de scheepsramp op de Donau honderd tien opvarenden om het leven geko men. Tot nu toe zijn 51 personen ge ïdentificeerd. TIEN MILITAIREN GEWOND BIJ AUTO-ONGEVAL. Tien militairen van het Corps Ma riniers zijn gisteravond gewond, waar van enkele ernstig, toen een auto, waarmede zij werden vervoerd, over de kop sloeg. Het ongeluk gebeurde naby Den Burg op Texel. De chauffeur van de militaire wagen, waarmee 17 militairen na een oefening naar het oefenkamp „De Mok" werden ver voerd, raakte in een bocht de macht over het stuur kwijt. Hijzelf bleef on gedeerd. H.M. DE KONINGIN ZAL LIMBURG BEZOEKEN. De Koningin zal Donderdag 18 Sep tember een bezoek brengen aan Limburg. In de voormiddag brengt zij een bezoek aan de middelbare landbouwhuishoud- school in Posterholt en vervolgens woont zij een gedeelte bij van de jaarlijkse centrale studiedag van de Limburgse boerinnenbond. Na de lunch, die zij te Roermond in de kring der boerinnen zal gebruiken, reist H.M. naar Venray, waar zij de eindles zal bijwonen van de eerste emigratiecursus van de Limburgse land en tuinbouwbond, die hier voor vier en dertig leerlingen is gegeven. Aanleg Middelburgs sportpark pas in October. Naar wij vernemen zal met de aan leg van het nieuwe sportpark te Mid delburg op zijn vroegst in de tweede helft van October kunnen worden be gonnen. Men dacht eerst omstreeks half Sep tember met het werk te kunnen be ginnen. Het geheel van de aanleg der sportvelden is reeds aan de hand van de tekeningen door de raad besproken, doch een raadsbesluit was nog niet ge nomen. B. en W. zullen in de komende raadsvergadering, de eerste Dinsdag van October, het gedetailleerde plan opnieuw aan de raad voorleggen. Ook zullen G.S. er hun goedkeuring nog aan moeten hechten, zodat niet eerder dan in de tweede helft van de volgen de maand met de uitvoering der werk zaamheden kan worden begonnen. DE BILT ZEGT: Overdrijvende wolkenvelden. Nu en dan overdrijvende wolken velden en bijna overal droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Oost en Noord. Weinig verandering in tem peratuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1