Raad van ministers gaat vandaag aan het werk Bemiddeling gezocht in conflict „De Ommelanden Vier weken lang werden ontvoerde vrouwen opgejaagd k SNIPPER 1 NIEUWS' MR VAN THIEL ALS MINISTER GENOEMD Baron en gemeente betwisten elkaar eigendomsrechten ^PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Ala plechtige opening in Luxemburgse stadhuis Adenauer: „De eerste stap op weg naar Europese gemeenschap is gezet" DE KOLEN- EN STAAL GEMEENSCHAP Dc komende Prinsjesdag. tentoonstelling „het nederlandsche trek paard" geopend. Brits vliegtuig vermist boven Oceaan Staking duurt nog steeds voort A (F Dief vanuit de lucht betrapt Bouw van school stagneert Nachtelijke omzwervingen zonder een enkele kans op ontsnapping Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad'. Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 30, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammen;.'traat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratn 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2270 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 9 SEPT. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C, v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J, Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Woensdag: Zon op 6.06 u., onder 19.08 u. Maan op 21.27 u., onder 14,45 u. Hoogwater Woensdag 10 Sept.! Vlissingen: 5.58 u. 1.82 m., 18.18 u. 1.74 m. Terneuzen: 6.27 u. 1.99 m. 18.46 u. 1.93 m. Wemeldinge: 7.38 u. 1.59 m., 19.54 u. 1.53 m. Zierikzee: 7.19 u. 1.38 m., 19.36 u. 1,32 m. De bijeenkomst van de raad van ministers van de kolen- en staalgemeen schap is gistermiddag met een plechtige zitting in het Luxemburgse stad huis geopend. Vandaag zal de raad een begin maken met zijn eigenlijke werkzaamheden. Op het programma staat o.a. de bestudering van het rapport van het hoge gezagsorgaan over zijn werkzaamheden sedert de installatie op 10 Augustus. Bovendien zal het Frans-Italiaanse voorstel voor een West-Europees gezags orgaan ter sprake komen alsmede de benoeming der rechters van het hoge gerechtshof der Schumangemeenschap. Robert Schuman en dr Adenauer zullen van deze gelegenheid tevens gebruik maken om van gedachten te wisselen over de Saarkwestie, waarover binnenkort te Parijs besprekingen zullen worden gevoerd. Bij de opening, waarbij aanwezig waren de ministers van buitenlandse zaken en economische zaken van Frankrijk, Italië, Duitsland, Nederland, België en Luxemburg, nam als eerste spreker de Duitse bondskanselier, Adenauer, die tevens als voorzitter op treedt van deze eerste bijeenkomst van de raad, het woord. Hij wees er in zijn in het Duits uitgesproken rede op, dat na de installatie van de hoge auto riteit van de kolen- en staalgemeen schap, thans het tweede orgaan van de gemeenschap, de raad van ministers, een begin maakt met zijn werkzaam heden. De taak waarvoor deze raad van ministers zich gesteld ziet is groot en hij heeft een grote verantwoorde lijkheid, zo zeide hij. Hij moet, zoals het verdrag zegt, de belangen der zes landen met elkaar in harmonie brengen. Hij ziet zich als or gaan hierdoor voor de taak gesteld, waarvoor een ieder zich geplaatst ziet, die begaan is met de vereniging van Europa. Want deze eenmaking van Europa kan er niet in bestaan een Europees centralisme te scheppen. Deze moet zich, zoals in het verdrag over de ver dedigingsgemeenschap staat, op fede ratieve of confederatieve basis voltrek ken of zij zal in het geheel niet ver wezenlijkt kunnen worden. De eerste stap op de weg naar een Europese gemeenschap is thans ge daan, aldus Adenauer, en zoals wij ho pen begint daarmede voor ons wereld deel een tijdperk van vrede, van wel stand en van eendracht. Tenslotte bracht de Duitse bonds kanselier nog hulde aan de ontwerper van de kolen- en staalgemeenschap, Schuman, en aan de voorzitter van het hoge gezagsorgaan Jean Monnet. In zijn antwoord aan dr Adenauer, legde Jean Monnet er de klemtoon op dat, behalve in uitzonderlijke geval len, de unanimiteitsregel vaarwel is gezegd. De raad zal niet zoeken naar een compromis tussen particuliere be langen, doch zal een oplossing moeten Het ere-escorte bij de plechtige ope ning van de zitting der staten generaal door H.M. de Koningin op Dinsdag 16 September zal bestaan uit een de tachement koninklijke marechaussee, de koninklijke militaire kapel met de gre nadiers-drumband, een compagnie ja gers van het garderegiment grenadiers en jagers met vaandelwacht en ere- escorte van de rijkspolitie te paard. Voor het paleis Noordeinde zullen 100 man van het regiment infanterie Johan Willem friso de erewacht be trekken. Hierbij zijn tevens ingedeeld het vaandel met vaandelwacht en het muziekkorps van het regiment infan terie Johan Willem Friso. Aan de rid derzaal wordt de erewacht geleverd door het korps mariniers ter sterkte van 70 man. Hierbij zijn ingedeeld het vaandel met vaandelwacht van ge noemd korps en de marinierskapel der koninklijke marine. De minuutschoten worden afgevuurd door een batterij artillerie, bestaande uit zes stukken. Deze batterij is opge steld op het Malieveld. De militairen van het garderegiment grenadiers en jagers, het garderegiment fusiiers „Prinses Irene" en de ko ninklijke militaire kapel zullen in de ceremoniële tenue gekleed zijn. Met een officiële ontvangst door het gemeentebestuur is gisteravond te 's-Hertogenbosch de twintigste natio nale tentoonstelling, georganiseerd door de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard", geopend. Bij afwezigheid van burgemeester Mr H. J. M. Loeff, sprak wethouder F. van den Eerenbeemt enkele woorden van welkom tot de gasten. Namens de Bel gische regering was aanwezig de heer Lievens. De waarnemend voorzitter van „Het Nederlandsche Trekpaard", de heer G. O. Sneep, uit Ginneken, dankte voor het hartelijke welkom en roemde de Bossche veemarkthallen als de grootste van Europa. Naar goed ge bruik bood het Bossche gemeentebe stuur de gasten een glaasje brande wijn met suiker aan. Vandaag zullen de keuringen beginnen en morgen zal de grote show der kampioenen wor den gehouden. PLAATS VAN ZETEL NOG NIET BEPAALD. Naar verluidt zou in afwachting van nadere besprekingen tussen Frankrijk en Duitsland over de Saar kwestie de aanwijzing van de defi nitieve zetel der organen van de Europese kolen- en staalgemeen schap, opnieuw worden uitgesteld. vinden, die het algemeen belang dient. Na gewezen te hebben op de belang stelling, die van Engelse en Ameri kaanse zijde wordt getoond voor de ko len- en staalgemeenschap, dankte ook Monet de Luxemburgse regering voor haar medewerking. „Wij zijn hier goed geïnstalleerd voor ons werk en wij zijn verheugd hier een aanvang te kunnen maken met onze werkzaamheden", zo besloot hij. Na afloop van de zitting werd in het Luxemburgse stadhuis een receptie aangeboden aan de ministers en de leden van het diplomatieke corps. Radio Landsend meldt van het vliegveld Shannon bericht te hebben ontvangen, dat een stratocruiser van de B.O.A.C., onderweg van New Vork naar Londen, vermist wordt. Er bevin den zich tien personen aan boord. De ramp te Farnborough. KONINGIN EN PRINS BETUIGEN DEELNEMING. H. M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard hebben aan de Koningin van Engeland telegrafisch hun deelneming betuigd naar aanleiding van de vlieg ramp tijdens de vliegfeesten te Farn borough. Door het overlijden van een 4-jarig jongetje in een ziekenhuis is het aan tal slachtoffers van het ongeluk met de „De Havilland 110" tot 28 gestegen. Van de 62 gewonden zijn er nog 44 in het ziekenhuis. Een twaalftal van hen verkeert in ernstige toestand. een Vliegende schotel bleek vliegende lantaarn te zijn. Boven Monnikendam werd vreemd verschijnsel aan de avond hemel waargenomen, dat vele bewo ners van het plaatsje op de been bracht. Er werden talrijke gissingen gemaakt, maar de „vliegende scho tel" was favoriet. Het raadsel werd spoedig opgelost, Het bleek namelijk dat enige jon gens een brandende zaklantaarn aan een vlieger hadden gebonden en die op de bewuste avond, toen er een fllinke wind stond, hadden opgela ten.... MEN GEEFT HET NIET OP. In Den Haag is een informatieve bijeenkomst gehouden onder leiding van de voorzitter van het college van rijkshemiddelaars, Mr J. A. Berger, waarbij zowel vertegenwoordigers van De Ommelanden en van de A.N.A.B. (Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond) zijn gehoord over het conflict, dat reeds ruim veertien dagen tevoren optrad bij deze coöperatieve melkproductenfabriek te Groningen. De Ommelanden en de A.N.A.B. hebben zich in principe bereid ver klaard met een bemiddeling onder leiding van Mr Berger. Deze heeft zijn toestemming tot medewerking tot he den in beraad gehouden. Indien over eenstemming over de bemiddelings- voorwaarden wordt bereikt en geen der betrokken partijen zich van de be middeling zal distanciëren voor Vrij dag a.s. zal er op Vrijdagavond weer geconfereerd worden. Inmiddels duurt de staking onverminderd voort. Namens de directie van De Omme landen was de heer De Boer aanwezig. Men had hem, zo vertelde hij, ge vraagd, of hij bereid zou zijn om de stakers weer in dienst te nemen (in totaal 171 personen). Weliswaar had In een hotel aan de O.Z. Voorburg wal te Amsterdam is het stoffelijk pverschot aangetroffen van een 20- Jarige Amerikaanse militair. De mili tair, die met verlof in Amsterdam ver bleef, was in Duitsland gelegerd. A Twee jongens, ontsnapte pupillen van de stichting „Bosoord", een op voedingstehuis te Vledder, zijn door de rijkspolitie aangehouden. Zij worden ervan verdacht een brand te hebben veroorzaakt in een kapitale boerderij te Diever, die gisteren de gehele hof stede in de as legde. De knapen brach ten de nacht in een schuur door zon der dat de eigenaar dit wist. In Val kenburg sloeg gisteren de bliksem in een landbouwschuur. De gehele oogst ging verloren. In de gemeente Maas land in Zuid-Holland is bij een der in woners nekkramp geconstateerd. De patient, die in een ziekenhuis is opge nomen, ondergaat een penecilline-be- handeling. Zijn toestand werd redelijk genoemd. In Amsterdam is een 2- jarig jongetje overleden. Het had in de ouderlijke woning een pot met kokend water over zich heen getrokken. Het hoofd van de openbare gezondheids dienst op Aruba heeft medegedeeld, dat zich op Aruba een viertal lichte gevallen van kinderverlamming heeft voorgedaan. Finletter, de Ameri kaanse minister van luchtmacht, heeft Maandag op de persconferentie ver klaard, dat de productie van Ameri kaanse oorlogsvliegtuigen thans vijf keer groter is dan toen de Koreaanse oorlog begon en zeven keer groter zal zijn tegen het eind van het jaar. In Pretoria is een electronische miscros- coop, die 100.000 maal vergroot, in ge bruik genomen, zo deelt de Zuid-Afri kaanse raad voor wetenschappelijk en industrieel onderzoek mede. Een wol len draad kan tot bijna „een meter dikte" vergroot worden. -» De Ford stichting zal vijf millioen dollar be schikbaar stellen voor de ontwikkeling van de televisie als opvoedkundig mid del voor volwassenen. Te Rome is een zakkenroller met „drie armen" ge arresteerd. Met een kunstarm trachtte hij de aandacht van zijn slachtoffers af te leiden, terwijl hij met zijn echte arm in hun zakken naar „buit" zocht. men begrip voor een overcompleet, maar wanneer eerst alle stakers zul len worden teruggenomen, dan zou na dien volgens een normale weg ontslag voor vele arbeiders kunnen worden aangevraagd. Volgens de directie van De Ommelanden was dit evenwel on mogelijk. Het karakter van de fabriek is door het voortduren van de staking sterk veranderd. Op het ogenblik, zo zeide de heer De Boer, hebben wij zelfs nog mensen te veel. Voor de stakers is er thans hele maal geen werk. Al zou vandaag de staking tot een einde komen, dan nog is het vraag, of nieuw personeel zou kunnen worden aangetrokken. Mocht over afzienbare tijd blijken, dat op de huidige wijze niet zal kunnen worden doorgewerkt, dan zal getracht worden de fabriek te verkopen. Enkele bespre kingen hierover had de directie reeds gevoerd. De heer S. van der Ploeg van de A. N. A. B. betreurde het, dat de directie van De Ommelanden deze uiteenzet ting had gegeven, omdat dit de bemid- delingspositie van de heer Berger zeer zou bemoeilijken. De heer van der Ploeg vond, dat men bij De Omme landen wel fel de nadruk'had gelegd op de sociale toekomst van de arbei ders. Financieel zijn er voor de a.N. A.B. evenwel geen moeilijkheden. Men kan de uitbetalingen zeker wel een jaar volhouden, zonder dat men daar bij nog een beroep moet doen op de kas van het N.V.V. Aan het departement van maatschappelijk werk. Naar het A.N.P. uit betrouwbare bron verneemt heeft de ministerraad gisteren besloten Mr F. J. F. M. van Thiel te Helmond aan H. M. de Konin gin voor te dragen voor de benoeming tot Minister van het departement van maatschappelijk werk. Prof. dr L. J. M. Beel zal dan worden ontheven van het beheer van dat departement en zal zich blijven belasten met de porte feuille van het Ministerie van Binnen landse Zaken. De ministerraad heeft onlangs prof. Beel tevens tot vice-president be noemd. Mr van Thiel is 45 jaar oud en directeur van de buizenfabriek N.V. Robur. Hij heeft tal van functies be kleed in organisaties op het gebied van maatschappelijk werk. O.m. is hij thans voorzitter van de stichting So ciale Gezinszorg te Helmond en van de bijzondere raad van de Vincentiusver- eniging. Hij is ook lid van de gemeen teraad van Helmond. In 1948 werd hij lid van de Tweede Kamer. Hij behoort tot de K.V.P.-ers, die in Juni j.l. niet in de Kamer terug- keerden. De heer A. van Dijk, hoofdopzich ter, werkzaam bij het Min. van Economische Zaken en wonend te Goes, heeft één dezer dagen een dief vanuit de lucht betrapt. Hij maakte met de heer Kampen hout, eigenaar van een klein res taurant te Beek bij Breda, die tevens de gelukkige bezitter is van een Pipercub, de PH-N.C.H., een vliegtochtje over de omge ving. Daarbij vlogen zij ook over een militair kampterrein bij Ruc- phen. Tot zijn verbazing zag de passagier toen in de diepte een heerschap, dat onder de omhei ning van het kamp doorsloop en een aantal militaire kledingstuk ken van een waslijn pikte om kort daarna weer te verdwijnen. Op merkzaam gemaakt volgde hij de man, die kort daarna wéér naar het kampement sloop en even la ter, doch nu beladen met een aan tal bussen, terugkeerde. De heer Van Dijk waarschuwde de piloot, die met zijn toestel de man bleef volgen en toen op enkele meters boven hem ging vliegen. De dief, kennelijk in het nauw gebracht, wierp zijn gestolen waar weg en trachtte zich te verstoppen. On middellijk daarna vloog de piloot naar het kamp, waar hij de mili tairen trachtte te waarschuwen. Opmerkzaam gemaakt door het lage vliegen van het toestel snor de de kampcommandant weldra met zijn jeep naar het vliegveld bij het restaurant, waar hij ge lijktijdig arriveerde. Hij is onmid dellijk teruggereden om de streek door militairen te laten afzetten. De dief was echter verdwenen, zij het met achterlating van de buit. DRIE ARBEIDERS ZWAAR GEWOND. Toren stortte in na blikseminslag. Tijdens een kort, maar hevig on weer, dat zich gisteravond omstreeks zes uur boven Veldhoven (N.B.) ont lastte, sloeg de bliksem in de toren van een in aanbouw zijnde kapel van een nieuw klooster op de Locht. De toren stortte geheel in. Drie arbeiders werden zwaar gewond en moesten naar het ziekenhuis te Eindhoven wor den vervoerd. Zes fietsen en een loods verbrandden. V.N.-GEBOUW NADERT ZIJN VOLTOOIING. Dit zal het eerste zijn, wat de bezoeker van het gebouw van de Verenigde Naties in New York ziet. Het is de ingang, die met zijn zuilen van bijna 30 meter hoogte een over weldigende indruk op de binnenkomende zal maken. Het gebouw van de Verenigde Naties nadert zijn voltooiing. De werkzaamheden zullen gereed zijn op 14 October a.s., de openingsdag van de Algemene Vergadering. Om een lapje grond van ƒ675.—. Tussen Baron Weichs de Wenne, wo nende op het kasteel Scheres të Baar- lo, en de gemeente Maasbree woedt de oorlog.Het gaat om een lapje grond, een vroegere boomgaard waar de ge meente een school wil laten bouwen. Dit perceel behoort reeds vele jaren tot de goederen, die door de Baron zijn gepacht en eigendom waren van een Duitser, wiens gehele bezit te Baarlo echter na de bevrijding als vij andelijk vermogen aan de Staat der Nederlanden toeviel, die het onder het beheer van het Nederlands Beheers instituut plaatste. Inmiddels bleef de baron pachter van de meeste eigen dommen. In 1949 ontving de gemeente een verzoek om medewerking te ver lenen tot de bouw van een nieuwe lagere landbouwschool. Ze kocht toen de boomgaard voor f 675.van het Beheersinstituut. De Baron echter, die zich eerste rechthebbende tot het in eigendom verwerven van dit perceel beschouwde, tekende hiertegen beroep aan bij de Raad voor het rechtsherstel. Dit gebeurde in 1949. Dit voorjaar was men eindelijk pas zover, dat het ter rein bouwrijp gemaakt kon worden, terwijl kort nadien de werkzaamheden van de aannemer begonnen: De muren van de nieuwe school waren al twee meter boven de grond verrezen toen BEVRIJD UIT DE HANDEN DER TERRORISTEN Toen in de late namiddag van de 26ste Augustus de in het Cheri- bonse ontvoerde dames Neyendorf en Windzant door manschappen van het bataljon 321 bevrijd werden uit handen der terroristen, be tekende dit voor de vijftigjarige mevrouw Neyendorf en de zeventien jarige Betsy Windzant het einde van vier weken ondraaglijke span ning, ontberingen en doorstane angsten. Vier weken lang werden zij gedwon gen om de door het leger opgejaagde bandieten bij nacht en ontij te volgen. Als de avond viel zo vertelde de zeventienjarige en we hadden ons karig maal van een handvol droge rijst wat zoute visjes en een paar slokken thee naar binnen gewerkt, maakte de bende zich weer marsvaardig en uren lang trokken we dan over veelal on begaanbare paden door het sterk ge accidenteerde terrein. Heuvel op heuvel af, met slechts nu en dan een korte rust. Voor ons en achter ons doorlopend een aantal geüniformeerde en gehelmde lieden, soms dertig, soms vijftig of zestig waardoor iedere kans op ontsnapping al bij voorbaat was uitgesloten. Trouwens, waar zouden we heen hebben moeten vluchtenwe had den niet het minste idee waar we ons ergens bevonden. Tegen de morgen, naar schatting zo om een uur of drie, vier, werd halt gehouden en sloegen de bendeleden hun kampement voor de komende dag op. Meestal was er dan wel een of andere Goeboeg zo'n wachthuisje op de sawah in de buurt en kregen wij het bevel ons daarin terug te trekken. De ingang werd afgesloten en gedurende de ge hele dag mochten we dit verblijf niet verlaten. Veelal sliepen we, want de nachtelijke omzwervingen eisten na tuurlijk veel van onze krachten en vooral de eerste tijd konden we 's morgens nauwelijks meer op onze be nen staan. BEVRIJDING. De bevrijding kwam volkomen on verwacht. „Het zal misschien een uur of zes in de avond zijn geweest toen we het bevel kregen op te breken. Op dat moment bevonden zich 3 bende leden bij ons. Van de overige bendele den was op dat moment niets te zien, doch dat verwonderde ons in het ge heel niet, daar deze lieden zich altijd min of meer schuil hielden. Onze be wakers gedroegen zich nogal onrustig en maanden ons voortdurend tot gro tere spoed aan, maar daar we slechts even tevoren onze maaltijd hadden ontvangen, haastten we ons niet. Totdat plotseling we bevonden ons op dat ogenblik halverwege een heuvel van een tegenover liggende heuvel een schot klonk en even later zagen we daar een in uniform geklede gedaante verschijnen. Onze begelei ders werden door een paniek bevan gen. Zonder ons nog met een blik waardig te keuren, sprongen ze op en renden de heuvel af om luttele tellen later in het kreupelhout te verdwijnen, ons aan ons lot overlatend. Op dat moment meenden we stellig in handen van een andere bende te zijn gevallen. Mevrouw Neyendorf stak de han den omhoog, maar ik riep alleen maar, „niet schieten, niet schieten". Daarop wenkte de man, die onze belagers tot zo'n snelle aftocht had gedwongen, ons naderbij en niet voordat we hem tot op korte afstand genaderd waren, ont dekten we met een militair te doen te hebben. Inmiddels waren ook zijn ka meraden, die achter de heuvel gele gen hadden, naderbij gekomen en het valt licht te begrijpen, dat onze vreugde geen grenzen kende". Indonesische politie door bende aangevallen. Vrijdag werd een politie-patrouille bij Tomohon in de Minahassa dooreen gewapende bende aangevallen. Hier bij werd een lid van de politie patrouille gedood 'en 3 gewond. De bende is gevlucht, met medeneming van een stengun en een geweer van de politie. Dezelfde avond heeft een bende het politiebureau te Tomohon aangevallen, waarbij een meisje werd gedood en 2 personen werden gewond. Aneta te kent hierbij aan, dat tot nu toe aan vallen van benden in de Minahassa vrijwel niet zijn voorgekomen. de baron in kort geding een proces te gen de gemeente Maasbree aanhangig maakte wegens schending van zijn pachtrechten. De rechtbank van Roer mond stelde hem in het gelijk en ge lastte de werkzaamheden onmiddellijk stop te zetten. Iedere overtreding zou met f500 beboet worden. De baron liet nu Vrijdagavond een afrastering rond het terrein plaatsen met een ne gental bordjes „verboden toegang", die Zaterdagsmorgens om half zes reeds door gemeentewerklieden op bevel van een boze burgemeester werden^verwij derd. Twee dienaren van de Rijkspoli tie verschenen en maakten proces-ver baal op tegen de gemeente wegens „vernieling van andermans eigendom". De aannemer, die met zijn personeel in de loop van de morgen verscheen, kreeg evenmin toegang. Even later stond de afrastering er weer. Vandaag komt nu opnieuw een kort geding van de baron te Roermond in behandeling, omdat de Venlose pachtkamer de ge meente in het gelijk heeft gesteld en de eventueel bestaande pachtovereen komst aangaande het betrokken per ceel ontbonden had verklaard. Ook zal vandaag een kort geding in behande ling worden genomen, waarin de ge meente vraagt de bepaling omtrent de f500— boete voor iedere overtreding van het vonnis der Roermondse recht bank ongedaan te maken resp. het be drag der boete te verminderen. Han gende nadere uitspraak is beide par tijen voorlopig toegang tot het terrein verleend. De aannemer is derhalve gis teren weer aan het werk getogen. Zij het onder toezicht van de politie. Dubbel jubileum in gemeenteraad te Koudekerke. Gistermiddag kwam de gemeente raad van Koudekerke onder voorzit terschap van burgemeester J. L. Dreg- mans bijeen. Tijdens deze vergadering is een niet alledaags feit herdacht. Het dorp telt twee wethouders, t.w. de heer J. Jasperse, die tot de C.H.U. behoort en de heer J. de Kroo, A.R. Beiden zijn op 6 September 1927 in de raad gekozen en dit zilveren jubileum ging dan ook niet onopgemerkt voorbij. De heer Dregmans heeft hen in een toe spraak hartelijk dank gebracht voor alles wat zij in het belang van de ge meente Koudekerke gedaan hebben. Hij schetste de grote veranderingen, die zich in het gemeentelijk leven en ook in het ambtelijk werk in de af gelopen periode hebben voorgedaan. Als blijk van waardering werd aan de echtgenoten van beide wethouders een bloemenmand overhandigd. De heren Jasperse en De Kroo spraken daarop woorden van dank voor de hulde, die hen ten deel is gevallen. Jeugdige vandalen te Meliskerke aan het werk. Ten gerieve van de buspassagiers is onlangs door de gemeente Meliskerke een wachthokje bij de bushalte ge plaatst. Zaterdag hebben jeugdige vandalen het hokje omver "geworpen en vernielingen aangebracht. De Rijks politie zoekt de daders. DE BILT ZEGT; Weersverwachting, geldig tot van avond: Enkele buien. Wisselende bewolking met plaatse lijk enkele buien. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1