Uit ZeeiaruU KeAJk en fending,. Zaterdag a.s. gaat het spel weer beginnen» Serooskerke stond Zaterdag in het teken van de sport 7 holen Wij verwachten spannende duels in een sportieve sfeer. Olympia kampioen lie klasse WEK DE GAL IN UW LEVER OP f). auenluren van ^erl|ail Cll Middelburg LIKDOORNS WONDEROLIE Zierikzee. Nachtboten op veer Kruiningen-Perkpolder VAN MARKT en veiling Maandag 8 September 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 De komende voetbalcompetitie. Aanstaande Zaterdag is het weer zover. Immers, nu September weer is begonnen, staan wy voor het begin van een nieuw voetbalseizoen en dat betekent, dat onze voetballers er elke Zaterdag weer op uit zullen trekken. Er zullen zware eisen gesteld worden, lichamelijk zowel als geestelyk, eisen, die zy slechts kunnen nakomen, wanneer zy zich ten volle, en dan sportlef, aan hun sport geven. Dertien September begint de competitie, wy menen er goed aan te doen een korte voor-beschouwing te geven. Een klasse is afgevallen; de andere klas sen zyn met enkele elftallen uitgebreid en enkele reserve-elftallen zijn van het veld verdwenen. EERSTE KLASSE. Voorts zijn er verschillende nieuwe lingen te noteren. De le klasse is vry- wel hetzelfde gebleven. Serooskerke is afgevallen, waarvoor hoogstwaarschijn lijk Mevo ln de plaats komt, dat toch in de eerste klasse ingedeeld zal wor den. Arnemulden, Krabbendyke en Nieuwdorp lijken ons de meeste kans hebbers voor de titel, terwyi Wemel- dlnge, Kloetlnge en V.C.K. alle zeilen zullen moeten bijzetten om hun plaats te behouden. TWEEDE KLASSE. In de 2e klasse zit wel de meeste muziek. Deze klasse ls aanzleniyk uit gebreid. Oortgene n, 's-Heer Arends- kerke n, Serooskerke I en Yerseke III en vermoedelijk Mevo H zullen er aan toegevoegd worden. Mevo I is naar de eerste klasse gepromoveerd en de ver eniging Wissekerke is ontbonden. 2e klasse B is hoofdzakelijk een Walcher- se aangelegenheid, waarin Oostkapelle I en EÜ.M, IV nieuwelingen zijn, ter- wyi Vee re II ook naar deze klasse is overgegaan. De reserves van de eerste klasse zyn ook dit jaar weer onderge bracht in één klasse, aangevuld met Wolphaartsdyk II. In de 2e klasse D ®n B is slechts een wyziging aange bracht, n.l. de verschuiving van de Be ren I. Daar zy zonder een tweede elf tal spelen, zijn zij by de Zeeuws-Vlaam se reserves ingedeeld. Waar zy wel meer zullen presteren. Wy hebben ons maar niet aan al te grote voorspellingen gewaagd, daar de elftallen na de zomermaanden soms grote wijzigingen ondergaan. Toch ver- Wachten wy ook dit seizoen weer veel Spannende duels, waarvan wij hopen, dat zy bovenal sportlef zullen zyn. Wanneer verenigings-bestnnrders en aanvoerders waakzaam zijn tegen ele menten, die het niet nauw nemen met de sport en een goed voorbeeld zijn voor hun leden, kunnen het weer krachtmetingen worden, die prettig zyn om te volgen. Wq hopen daaraan mede De korfbal van Zaterdag. DE POEL MET 6-2 VERSLAGEN. Zaterdagmiddag reed een gelukkig Olympia Wilhelminadorp binnen, te rugkerend van de beslissende strijd tegen De Poel, welke met 62 gewon nen werd. Nu is het dus Olympia ein delijk gelukt het kampioenschap te be halen, wat haar enkele jaren net ontglipte. Éénmaal werd er verloren van Swift II, dat lang nek-aan-nek race heeft volgehouden, maar nu net door Olympia werd voorbijgestreefd. Om de eerste klasse te bereiken wacht de Olympianen nog een zware pro motiestrijd, welke vermoedelijk tegen Vios zal gaan. Swift II verpletterde Eendracht met niet minder dan 111 en blijft dus een goede tweede. In de eerste klasse bracht de belang rijke strijd voor de onderste plaats tussen SeoltoVios een gelijkspel (33). De benarde positie van Vios is dus onveranderd gebleven. Tjoba moest tegen Togo te Goes een 30 ne derlaag incasseren, nadat de rust met een blanco stand 00 was ingegaan. S.S.S.-Zeelandia werd uitgesteld. De stand aan de kop is hier dus onveran derd n.l.; één Swift, twee Scampolo, drie Togo. In de overige afdelingen gingen vele wedstrijden wegens terreinafkering, niet door. In 3b werd alleen Animo—Swift V gespeeld. Animo zegevierde met 42. Dios behield haar sterke positie in 3c door met 43 Scampolo II te slaan. Volharding had een productieve bui en sloeg Zeelandia II met 7—0. Vopo stelde wat teleur door met 61 van Scampolo II te verliezen. Van de adspiranten speelden alleen ZeelandiaDe Poel (32). 2 km. zwemwedstrijd te Sas van Gent. Te Sas van Gent werd Zaterdag een 2 km. zwemwedstrijd gehouden. Bij de dames werd Tine van Brenk (Robben, Hilversum) eerste in 30 min. 31 sec. Schenk, eveneens van de Robben uit Hilversum, werd- winnaar in 30 min. 11 sec. bij de heren. MUZIEKFESTIVAL BESLOOT FEESTWEEK TE KOUDEKERKE. De feestweek, die te Koudekerke is gehouden, ter gelegenheid van het 55- jarig bestaan van uë harmonievereni- ging „Voorwaarts" is Zaterdag geslo ten met een uitstekend festival waar aan negen verenigingen hebben deel genomen. Voordien vond een ontvangst plaats door het gemeentebestuur waar bij burgemeester Dregmans de jubi lerende vereniging hulde en dank bracht voor de diensten aan de dorps gemeenschap bewezen en waarbij door verscheidene sprekers namens zuster verenigingen en andere verenigingen uit de gemeente felicitaties werden uitgebracht en fraaie cadeaux over handigd. De vereniging uit Wolfaartsdijk won' de eerste prijs bij de concertwedstrijd. Vlijt en Volharding uit Souburg werd tweede en „Excelsior" uit 's-Heer Arendslcerke won de derde prijs. Des avonds gaven „St. Cecilia" uit Vlissin- gen en de jubilerende vereniging nog een concert waarna het feest met een fakkeloptocht werd besloten. te werken door objectieve berichtge ving over het verloop van deze stryd. wy geven hieronder het voorlopig programma voor Zaterdag a.s. le klasse: Krabbendyke IArnemul den I; Colijnsplaatse Boys INieuw dorp I; Kapelle IRlllandia I; Kloetin- ge I—V.C.K. I. 2e klasse A: Bevelanders ISeroos kerke I; Cortgene IIVeere I; 's-Heer Hendrikskinderen IWolphaartsdyk I; Kats IYerseke in. 2e klasse B: Serooskerke n—B.M.M. IV; V.C.K. Hl—Meeuwen I; Veere II Middelburg VI; V.S.C. INieuwland I; R.C.S. VOostkapelle I. 2e klasse O: Arnemulden II—Krab bendyke H; Nieuwdorp IICol. Boys H; Kapelle HRlllandia H; V.C.K. II Kloetlnge II; Wolphaartsdyk H— Wemeldinge II. 2e klasse D: Spul I—A.Z.V.V. I; Tern. Boys I—Driewegen I; Zaamslag IHoek I. 2e klasse E: A.Z.V.V. H—Spul H; Driewegen nTern. Boys II; Hoek H —Zaamslag H. Ingezonden Mededeling (adv.). U solt 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S L.EVERPILL.ETJE8 om die Uter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. LAAT BEROUW Achter de piloot aan slenterden de kinderen naar de voordeur van het landhuis. Ze wisten echt niet meer wat ze van de piloot moesten denken. Vrolijk neuriënd liep hy voor hen uit en stak de sleutel in het slot. Kra kend opende de deur zich en Gertjan en Maartje keken in een brede gang. „Ga naar binnen jongelui", nodigde de piloot vriendelijk. Schoorvoetend traden Gertjan en Maartje over de drempel. „Wie woont hier vroeg Gertjan terwijl hij onderzoekend in de gang in het rond keek. Het enige antwoord dat de jongen kreeg was het dichtvallen van de deur. Verschrikt keek hij Maartje aan. De pi loot was nergens meer te bekennen. Met een gil vloog Maartje naar de deur te rug, maar er was geen beweging meer in te krijgen. Van woede sprongen de tra nen haar in de ogen. „Oh, Gertjan, wat zijn we dom geweestjammerde ze. Toen klonk buiten het geluid van een snel wegtrekkende auto. Winterwerk in de Ned, Herv. gemeente gestart. Zondag hebben twee van de kerk diensten der Ned. Herv. gemeente ge staan in het teken van de start voor het winterwerk. In de morgendienst, die in de Concertzaal werd gehouden, ging voor de voorzitter van de Herv. Jeugdraad, ds W. B. A. Smits. Daar werd aan allen, die op enigerlei wijze leiding geven in jeugdwerk of Zon- dangsscholen de opdracht gegeven met getrouwheid ook in het komende sei zoen het werk voort te zetten. De Oostkerk was 's avonds geheel bezet met honderden jongens en meis jes en tal van ouderen, toen ds E. Sneller een jeugddienst hield. Hij sprak de jongelui toe naar aanleiding van de geschiedenis van de wonder bare spijziging Van de 5000. Daarbij wees hij er op,dat het Christus te doen is om de gehele mens, zowel oud als jong en dat hij ieder in zijn dienst kan gebruiken. De zang in deze dienst Voetbal, motorrijden, gymnastiek. DE L.J.G. ZORGDE VOOR RINGRIJDERIJ. Serooskerke (W.) heeft Zaterdag middag in het teken van de sport ge staan. De sportverenigingen van deze plaats hadden een goed programma in elkaar gezet met voetbal, motorsport en gymnastiek, terwijl de L.J.G. voor een gezellige ringrijderij had gezorgd. In de eerste plaats werd een voet balwedstrijd gespeeld tussen een ploeg uit Middelburg, samengesteld uit het 3e en 4e elftal, en Serooskerke I. De wedstrijd eindigde met een 43 over winning voor Middelburg. Om 4 uur startten 37 motorrijders voor een oriënteringsrit van 55 km. over Walcheren (via St. Laurens, Me- liskerke, Aagtekerke, Domburg, Oost kapelle, Vrouwenpolder). De deelne mers waren in twee groepen gesplitst. De éne groep bestond uit leden van de M.C. „De Zeeuwen" uit Middelburg en de andere uit te Serooskerke wo nende motorrijders. De twee groepen reden, hoewel langs dezelfde route, geheel onafhankelijk van elkaar, om dat het niet de bedoeling was een wedstrijd te rijden. Om ca. half 6 ar riveerden 34 rijders aan de finish te Serooskerke. De wedstrijdcommissie stond voor een moeilijke taak, omdat 11 rijders zonder strafpunten de rit hadden volbracht. Als winnaar van „De Zeeuwen" werd aangewezen de heer F. de Visser. No. 2, 3 en 4 wer den resp. de heren A. Bouwens, P. Kodde en C. Brasser. Voor Serooskerke was de uitslag: 1. C. Dekker, 2. B. M. Wattel. 3. L. A. de Plaa. 4. P. den Hol lander. In café Westdorp reikte de voorzitter der sportcommisie, de heer T. J. Walhout, de prijzen uit. RINGRIJDERIJ. Ook de L.J.G. zorgde Zaterdagmiddag voor de nodige bedrijvigheid in het dorp. Er werd n.L onder grote belang stelling een zeer geanimeerde ringrij derij georganiseerd tussen de L.J.G.- afdelingen van Serooskerke en Oost kapelle. Serooskerke bleek de sterkste en kwam met 116 ringen tegen Oost kapelle 104 ringen uit de bus. Hierdoor kwam Serooskerke in het bezit van de wisselbeker, die het vorige jaar door Oostkapelle werd gewonnen. De twee de prijs voor de winnende partij was voor C. Maljaars en de derde voor C. Abrahamse (twee médailles). M. Koo- le uit St. Laurens, lid van de afd. Se rooskerke (die kans zag in 25 maal rijden 24 keer de ring aan zijn lans te rijgen), kwam in 't bezit van de lau wertak en de pollepel. Ook de verlie zende partij ging niet met lege handen naar huls. Médailles ontvingen G. Pop- pe (2e pr.), D. Vos (3e pr.) en Z. Francke (4e pr.). Verschillende parti culieren hadden prijzen beschikbaar gesteld voor deze tweekamp, die onder leiding stond van de heren W. van Liere en A. Dekker. De gymnastiekdemonstratie, die des avonds onder leiding van de heer J. de Keijzer uit Serooskerke werd ge geven door de gymnastiekvereniging te Oostkapelle en die muzikaal werd omkranst door „E.M.M.", vond helaas een ontijdig einde, doordat het hard begon te regenen. (Ingezonden Mededeling adv.) VERWIJDERD ME» Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en ai. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.35 be spaart U veel ellende. WBKA VEENHOVEN NAM AFSCHEID TE GOES. Zijn opvolger Wika D. Hiensch gisteren bevestigd. Onder grote belangstelling heeft Za terdagavond Wika D. Veenhoven te Goes in het C.J.M.V. gebouw afscheid genomen om op „De Horst" in Drie bergen zijn studie te gaan voltooien. Hij heeft zich gedurende zijn werk zaam verblijf in Goes zeer gezien ge maakt en kreeg dan ook veel lof toe gezwaaid. Zijn opvolger, Wika D. Hiensch, werd Zondagochtend onder grote belangstelling door ds H. M. Stra- ting in de dienst bevestigd. Ds Strating, die bij het afscheid als eerste spreker de scheidende Wika na mens de verschillende afdelingen een enveloppe met inhoud aanbood schet ste hem als een bescheiden figuur, die men node ziet vertrekken. Mej. L. Smallegange, sprekend namens de Zondagsschool, herinnerde aan de ver nieuwingsidee die door Wika Veenho ven naar Goes weTd gebracht. Namens de Jonge Kerk sprak de voorzitter, drs A. Cornet, een woord van dank. Mej. A. Maartense herinnerde aan de op richting van het „Jeugdhonk", waarin de Wika het leeuwenaandeel heeft ge had. Voorts spraken de heren P. Knuist en J. de Kok namens de C.J. M.V., mej. J. Duvekot namens de jeugdleidsters en mej. M. Massa na mens de M.V. De heer G. v. d. Waay bood namens de padvinders een asbak aan en de jeugdouderling, de heer L. Pieters, sprak dankwoorden namens het jeugdmoderamen. Nadat vervol gens ds Strating nog gewezen had op de prettige samenwerking en Wika Veenhoven zelf allen voor hun harte lijke woorden had dank gezegd, sprak Wika Hiensch de wens uit dat hij evenals zijn voorganger de steun bij zijn werk zou mogen ontvangen. Met een kopje thee werd de avond beslo ten waarbij Wika Veenhoven nog vele handen ten afscheid heeft gedrukt. GESLAAGD ZENDINGSFEEST TE KAPELLE. Voor het eerst na vele jaren, heeft de Classis Goes der Ned. Herv. Kerk weer een zendingsfeest gehouden, dit maal te Kapelle. „Daar het bezoek voor de jaarvergaderingen van de clas- sicale zending steeds afnam is de idee geopperd een classicale zendingsdag te houden. Ook dat trok weinig bezoek, vandaar dat we weer begonnen zijn met een zendingsfeest^, sprak de voor zitter van de Classicale Zendingscom missie ds J. H. Kluiver in zijn ope ningswoord. Het C.J.M.V.-gebouw was goed gevuld, toen ds E. Jebbink van Kapelle allen welkom heette. De aan wezigen hebben in brede zin kennis kunnen maken met het zendingswerk op Java. Dr Logger uit Oegstgeest, die lange tijd op Oost-Java heeft gewerkt vertelde er uitvoerig over en ds M. K. Tjakraadmadja, predikant van de Soendanese kerk op West Java be sprak het leven der Soendanese kerk, die geenszins een gemakkelijke -taak heeft. Op een bevolking van 10 mil- lioen Mohammedanen zijn slechts 6000 Christenen. Na de pauze werd een le kenspel opgevoerd, waarin verschil lende stadia van het zendingswerk ten tonele werden gebracht. Het tam boers- en pijperscorps „Jonge Kracht" uit Biezelinge en de bazuinblazers uit Wemeldinge verleenden hun medewer king aan de zeer geslaagde middag. Geref. Kerken. Bedankt voor Oudewater, J. H. van Halsema te Tholen. werd niet alleen begeleid door het orgel maar ook door triangels en tam boerijnen, bespeeld door de kinderen van de Westhillkinderdiensten. Kerkeraden protesteren. De kerkeraden der Ned. Herv., Geref. en Chr. Geref. kerken hebben zich in een gemeenschappeiyk schrijven tot het ge meentebestuur gewend, waarin afkeuring wordt uitgesproken over de uitbreiding van de openstelling der winkels op Zon dag en hebben tevens verzocht de ker mis op Zaterdagavond uiterlijk 12 uur te doen sluiten. Hoofd Chr. Kleuterschool benoemd In de vacature van hoofd der Chr. kleuterschool „Rehoboth" heeft het be stuur voorzien door de benoeming van mej. M. P. v. d. Wekke, thans werk zaam bij het Chr. kleuteronderwijs in Den Haag. Concierge 's Lands Kamer benoemd Voor de bewoning en onderhoud van 's Lands Kamer heeft het dagelijks be stuur van het waterschap Schouwen be noemd de heer A H. Ratelband te Zie rikzee. Dierenarts Hoodstra ridder in de. Orde van Oranje Nassau. Donderdag is in Z.L.M.-kring de heer J. S. Hoogstra gehuldigd in ver band met diens veertigjarig jubileum als dierenarts. Verschillende autoriteiten waren hierbij aanwezig. De voorzitter van de Z.L.M. kring Schouwen-Duiveland, de heer A. M. Geluk, schetste in wel gekozen woorden de verdiensten van de jubilaris en bood hem een ge schenk aan. Wethouder Gerritsen kon mede delen, dat het H. M. de Koningin had behaagd de jubilaris te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het was wethouder Gerritsen 'n grote vreugde hem deze onderscheiding op de borst te mogen spelden. Verder spraken nog de oud-voorzitter der Z.L.M., de heer H. C. van der Zande, en de heer Stevense uit Renesse, na mens zijn collega's. De jubilaris sprak een woord van dank. Geslaagd voor metselaar. De heer D. Burgers slaagde vorige week voor het examen diploma met selaar. Hulpbesteller bij de P.T.T. Wegens bedanken van de heer M. van Stee werd benoemd tot hulp- l steller bij de P.T.T. de heer M. Moerland Lz. Zwemseizoen is geëindigd. Daar het door „Bona Fides" beschik baar gestelde zwembad weer in eigen gebruik voor de oesters zal worden genomen, is de gelegenheid tot zwem men voor de jeugd voor dit seizoen afgelopen. Hoofd van Mulo-school nam afscheid. Wegens het bereiken van de 65- jarige leeftijd nam de heer Beaudoux vorige week afscheid van zijn perso neel en leerlingen. Bij monde van Jopie Muller werd het scheidende hoofd een mooie bloemenmand aan geboden en door de oudste der lera- r -ï, de heer Bierens, een kistje siga ren. De heer B. dankte tenslotte voor de vele goede wensen en cadeaux. Visvangsten waren - best. De vangsten van de binnengekomen botvissers waren vorige week niet zo best. Ook die van andere vissoorten- was miniem. De vangsten van garna len waren bevredigend. De omzet van mosselen was, gezien de meerdere verzending naar Noord- Frankrijk, goed en de kwaliteit best. De inmakerijen van mosselen ko men nog steeds helpers te kort. DE „NOORD-BEVELAND" NOG NIET IN DE VAART. Aangezien nog niet te zeggen is, wanneer de aanlegplaatsen te Wol- phaartsdijk en Kortgene gereed zullen komen, is het ook nog niet mogelijk mede te delen, op welk tijdstip de kortgeleden aan de Provincie overge dragen nieuwe pont „Noord-Beveland" in gebruik zal worden genomen. Op dezelfde dag cis de steigu.s klaar zul len zijn, komt ook het schip in de vaart. Voordat dit geschiedt znl het schip met enige plechtigheid in dienst wor den gesteld. Als het goed weer is, zul len te Wolphaartsdijk genodigden met het Prov. Bestuur aan boord gaan en een korte trip buitengaats maken. Bij ongunstig weer wordt direct naar Kort gene gevaren, waar in een korte sa menkomst Noord-Beveland de grote verbetering officieel zal worden mede gedeeld. Aardappelen rooien voor een nieuwe kerk. In Serooskerke (W.) bestaan plan nen tot bouw van een nieuwe Gerefor meerde kerk. De Gereformeerde jeugd van deze plaats wil daaraan ook het hare bijdragen. De besturen van de beide afdelingen der J.V. en M.V. heb ben de hoofden bij elkaar gestoken en besloten zelf geld te gaan verdienen met het rooien van aardappelen. Za terdagmiddag zijn de jongens en meis jes reeds begonnen. Op het land van de heer W. Sanderse aan de Oostka- pelseweg zijn, ondanks het minder gunstige weer, de gehele middag 30 leden der verenigingen druk bezig ge weest de aardappelen uit de grond te halen. En daarmede hebben zij in één middag heel wat stenen voor het nieu we gebouw verdiend! Onder zeer gunstige weersomstan digheden is te Oosterbeek Zaterdag middag de zesde Airborne wandeltocht gehouden met ruim 9800 deelnemers. Ook het district Zeeland van de Natio nale Reserve heeft aan deze tocht deel genomen. Moerdijkpont blijft doorvaren voor vrachtvervoer. Met ingang van de Maandagnacht wordt op het veer II iningenPerk- polder om het uur door de Moerdijk pont gevaren. Voorlopig gedurende een maand zal dit schip met toestem ming van de minister van Verkeer en Waterstaat, iedere nacht de verbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Nederland speciaal ten dienste van het vrachtvervoer onderhouden. Deze ser vice van de Prov. Stoombootdiensten betekent een aanmerkelijke verbete ring voor het zaken- en bedrijfsleven zowel in Zeeuwsch-Vlaanderen als in andere delen vzn het land. Naar de Commissaris der Koningin ons Zaterdagmiddag mededeelde, heb ben G. S. begin Augustus met diverse kopstukken uit het bedrijfsleven een onderhoud gehad omtrent de vraag, of nachtvervoer tussen Kruiningen en Perkpolder mogelijk zou zijn. Aan bei de zijden van de Wester-Schelde moe ten vaak lange wachttijden worden ge maakt, omdat de Moerdijkpont niet in staat is het grote vervoersaanbod, spe ciaal wat vrachtauto's betreft, regel matig te verwerker- Tengevolge hier van wordt het bedrijfsleven zeer ge dupeerd. Het verzoek van Ged. Staten aan de minister, dat krachtig werd onder steund door de Rijkswaterstaatinstan- ties in Middelburg en Den Haag, om de pont des nachts te laten doorvaren, werd ingewilligd. Ged. Staten vroegen een proef van drie maanden, doch de minister wilde voorlopig met een maand beginnen en na 14 dagen ge gevens ontvangen over het vervoer. Het is de bedoeling dat op Zaterdag avond de pont na de laatste vaart stopt en dat des Maandagsmorgens om 2.20 weer wordt begonnen. De vroege boot op Dinsdagmorgen, speciaal voor het ver 'oer van vee auto's voor de Rotterdamse veemarkt, blijft normaal varen. Hier blijft de prioriteit voor het veevervoer ook be staan. AARDENBURG Woningen gesloopt. De arbelderswyk „Het Ruiterkwartier" was door de oor logshandelingen zwaar beschadigd en verschillende huizen waren verdwenen. Inmiddels was de bebouwing aldaar door het wederopbouwplan gewijzigd en waren voor de oude woningen nieuwe verrezen, eigendom van de N. H. Dia conie alsmede het Groene Kruisgebouw en de N. H. Kleuterschool. Thans is men overgegaan tot het slopen van de oude arbeiderswoningen die in desola te staat verkeerden. Hiermede zijn de laatste herinneringen aan het oude Ruiterskwartler opgeruimd. Collecte. De collecte, die voor de Stichting „Arbeid voor Onvolwaardi- gen" werd gehouden bracht f 37 op. BAARLAND Brand. Omstreeks half 12 Vrijdagnacht brak, door onbekende oorzaak, brand uit in twee stro-klampen, staande op de hofstede van J. Reijnierse. De brand weer, die spoedig ter plaatse was, kon een derde klamp redden. De schuur kon eveneens gespaard worden. Omstreeks 4 uur kon de brandweer weer inrukken. BIGGEKERKE Raad vergadert. De gemeenteraad van Blggekerke hoopt Vrijdag a.s. om vier uur te vergaderen. Aan de orde komen o.m. voorstellen tot huur van het strand en tot wyziging van de win kelsluitingswet. BRESKENS Bouw van graansilo. Door de Coöp. Aankoopvereniging „Landbouwbelang KAPELLE, 5 September. Export veiling. Bramen 61—62.70, Zure kroet- appels 3.40. Appels; Manks Codlin I gr. 11.20, I fijn 8—8.30, II 4.50, K 6.10, Transp. de Cronsel A 15.10, BC 13.60, gr. 10.70—11.20, I fijn 9—10, II 6.60, K 7.79—8, fabr. 6.30, Jacq. Lebel I gr. I fijn 7.70—8, II 4, K 6.10, fabr. 3.70 4.60, Cox Orange Pippin AAA 30.05, A 30—30.30, B 27.10, I gr. 24, K 8.20, fabr. 5.60, Ellisons Orange A 23.30, BC 23, I gr. 23.10, I fijn 20—21.40, II 7.20, K 10, fabr. 4.40, Zigeunerin I gr. 12.40, fijn 10.75, II 7.10, K 9.90, Sweden- appel AA 13.50, A 13.10, BC 11, II 4.50, K 8.10, Allington Pippin A 20.30, K 9, Bloemzoet I 8.30, Zoete Bloeméé I 7.10, II 4.60. Peren: Maagdepeer I gr. 6.60 15, I fijn 4.10—4.50, II 3.10, K 3.10, Beurre Durondeau I 7.10, K 4.10, Val Sterappel 3.203.40, alles per kg. Peren: Tr. de Vienne A 34.90, BC 30 —30.55, I gr. 32.80, I fijn 17.60—22.20, II 13.10—16.20, K 17.30—20.70, fabr. 9—10.30, Beurre Hardy A 33.30—33.40, BC 24.10—24.90, I gr. 29.20, I fijn 22.10, H 12—14.10, K 12.40—13.40, fabr. 5.50 6.30, Bonne Louisse d' Av. A 23.10 —23.70, B 22—22.40, I gr. 19.90—21.40, I fijn 14.80—17.50, K 12.50—13.10, fa briek 4.305.30, Herzogin Elsa I grof 7.30, I fijn 6.10, II 4.20, K 4.20, Beurre Lebrun I gr. 16.50, I fijn 10.60, II 8, K 8, fabr. 3.60, Beurre de Merode I gr. 8, I fijn 7, II 5, K 5.20, Spaanse Wijn peer I gr. 12.90, I fijn 8.809.50, II 4.80, K 6.80, Souvenir de Congres I gr. 14.60, I fijn 14.60, n 8.90, K 10.15, Ma- rillot I gr. 15.90, I fijn 11, K 10.75, Pit- maston Duchesse X gr. 1515.10, I fijn 9.30—15, II 4.90—5.10, K 5.40, fabriek 33.20, Beurre van de Ham I gr. 6.70, I fijn 5.60, II 4.80, Signeur d'Esperen I gr. 17.80, I fijn 8.80, H 5.10, alles per 100 kg. Kleine veiling: Pruimen: Burbank Giant 326, Monarch 539, Radema ker 546, Abrikoospruim 319, Gele Eierpruim 1028, Rode idem 39, Z. Kwetsen 37, Reine Victoria 10—17, Warwick Droper 949, Jefferson 5 28, Reine Cl. d'Althann 727, Diversen: Aardbeien 104147, Bra men 92104, Druiven 6084, Vijgen 4%, Perziken 613. Peren: Maagde peer 34, Bonne Louisse d'Avr. 412, Tr. de Vienne 525, Beurre Lebrun 37, Bon Chr. William 8, Beurre Har dy 314, Pitmaston Duchesse 36, SINT MAARTENSDIJK, 5 Sept. Eigenheimers I 9.028.60; idem afw. 3.90; Bonken 6.50; Bintjes II 7.70; Bon ken 8.70; Voer 3.20. Aanvoer 18 ton. van West Z.-Vl.", gevestigd te Bres- kens, is besloten om op de midden ha- vendam een graansilo te bouwen. Het z.g. voorhuls, waarin de droog- en scho- ningsmachlnes komen te staan, zal een hoogte krijgen van ruim 33 meter. De silo zai een Inhoud hebben van 2500 ton. De volgende maand hoopt men het bouwwerk aan te besteden, terwijl men verwacht dat omstreeks Augustus 1953 de bouw voltooid zal zijn. Door de op slag van het graan ln deze silo hoopt men de kwaliteit van de landbouwge wassen uit W.-Z.-Vl. op een hoger peil te kunnen houden. KOUDEKERKE Uitslag winkelweek. De uitslag van de aan de winkelweek verbonden etalage wedstrijd luidt1. A. Julianus, 91 p.; 2. Bakker Noordhoek, 90 p.; 3. K. de Wit te, 85 2/3 p.; 4. Sturm, 85 1/3 p.; 5. Ma rkussen, 85 p.; 6. Jo Christiaanse, 84 p.; 7. C. de Kroo, 83% p.; 8. J. v. Dongen, 83 p.; 9. J. K. Pouwer, 79% p.; 10.J. L. v. d. Velde, 79 p.; 11 A Janse, 78 p.; 12. M. Boone, 76 p.; 13. B. Wielemaker, 73 p.; 14. G. Izeboud, 70 p.; 15. D. Roel- se 68 p.; 16. Gez. Sinke, 66 p.; 17. A. da Laat, 63 p. De jury werd gevormd door mej. M. Nederlof en de heren H. van Berkel, J. de Waal en A. Rottier. Gecostumeerde voetbalmatch. In het kader van de feestweek is Vrijdagavond de door de V.C.K. georganiseerde gecos- stumeerde voetbalwedstrijd gespeeld. Door de regen moest de wedstrijd wor den bekort. Vooraf hadden komisch uit gedoste deelnemers een mars met „Voor waarts". Later op de avond concerteerde „Excelsior" uit Middelburg op de mu ziektent. Er bestond wegens de weers omstandigheden slechts geringe belang stelling voor dit concert. OVEZANDE Collecte. De collecte voor het Konin gin Wilhelminafonds heeft f 38.40 op gebracht. OOSTERLAND Aanrijding liep goed af. Vrijdag had een autobotsing plaats, die nog vrij goed is afgelopen. De heer J. Geelhoed reed met zijn auto naar Sir Jansland toen by het zg. gat in de dijk uit tegenovergestel de rich'ïkig een vrachtauto naderde. Bei de voet tuigen reden op elkaar in. De wagen van de heer G. liep zware schade op, de vrachtauto kwam er heter af. De bestuurders kregen lichte verwondingen. SINT ANNALAND Collecte. De collecte ten bate van de kankerbestrijding bracht f 437.80 op. WAARDE Duivensport. De P.V. „De Scheldevlie- gers" hield een wedvlucht uit Arras. Uitslag 1. en 8. K. Kamp; 2. en 6. P. Sonke; 3. 4. en 7. Gebr. Kopmels; 5. W. Krijnsen. WEMELDINGE Wedvluchten. De P.V. „De Postduif te Wemeldinge hield een wedvlucht met jonge duiven uit Arlon. Winnaars wa ren: M. Schouten 1, 2, 3, 5; M. Pieter- se 4, 6, 7, 8. Uit Vilvoorde met jonge en oude dui ven. Winnaars: P. C. Vuijk 1; Schouten 2; P. Oudeman 2t 4.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2