rolt beter plakt beter brandt beter Nieuwtjes van alle eilanden Jan van Osta won de ronde van Kruiningen Eerste steen gelegd voor groot aantal woningen te Vlissingen avenlurcn AGRESSIl of werkt Jan Rijn concerteerde in de Oostkerk. Gouden drukkersjübileum te Middelburg. KERK Uit ZeeEcuidó ifteden. Goes Zierikzee. Dc heer L Stap verlaat de Gerei Jongelingsbod Maandag 1 September 1952 ZBEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Weer een stap in cfe goede richting Het aantal woningzoeken i r. :;mt nog altijd toe Zaterdagmiddag heeft de burgemeester mr. B. Kólff, in tegenwoordigheid van vele genodigden, waaronder de wethouders L. P. van Oorschot en M. A. van Popering, A. de Beijl, gem.-secretaris, de heer M. D. A. Glerum, hoofd ingenieur-directeur van de Prov. Directie voor de Wederopbouw en Volks huisvesting in Zeeland en het bestuur van de federatie woningbouwvereni gingen van Vlissingen, de eerste steen gelegd voor een complex van 93 woningen aan de HogewegLeeghwaterstraat, welke daar worden gebouwd voor de Woningbouwvereniging „Gemeenschappelijk Belang" Aan het vlugge werk van het architectenbureau Götzen, van ir. P. M. de Moet en van het aannemersbedrijf van Loon is het te danken dat reeds nu, ruim twee maanden nadat het begin is gemaakt met het leggen van de fun dering, de eerste steen kan worden gelegd. De voorzitter van Gemeenschappe lijk Belang, de heer J. Marijs, verwel komde de genodigden. Het was vol gens hem een bijzondere dag voor het bestuur nu na 1938 - weer een eerste steenlegging zou plaats vinden. Hij hoopte dat Vlissingen weer spoe dig bouwvolume voor de nieuwbouw krijgt toegewezen. Namens het bestuur dankte hij ook de heer Buising, die de fraaie oorkonde, welke werd inge metseld, heeft getekend. Nadat burge meester Kolff de loden koker met de Oorkonde, die door alle genodigden was getekend, en waarin ook alle nog gangbare munten waren gedaan had ingemetseld, werd hem door de heer L. van Loön de aannemer van 't com plex een zilveren troffel met opschrift aangeboden als aandenken aan deze gebeurtenis. Hierna werd in het strandhotel nog door verschillende sprekers het woord gevoerd. Burgemeester Kolff wees er op dat de toezegging aan „Gem. Belang" voor dit complex al enige ja ren geleden is gedaan. Wat betreft de besteding van gelden en volume heb ben B. en W. dikwijls gepraat hoe dit contingent verdeeld moest worden. Bijna een half jaar lang is hierover ge- puzzled. Hij zei verder dat in Vlissin gen nog altijd een groot woningtekort is. Het aantal gegadigden voor een wo ning is de laatste tfjd zelfs zeer sterk gestegen. De heer Glerum zei zeer verheugd te zijn dat men hier niet alleen wo ningen bouwt voor jonge gezinnen, maar dat van de 93 woningen er 11 worden gebouwd voor bejaarden. Ook werd nog het woord gevoerd door de heren Götzen en van Loon. De heer Marijs sprak een dankwoord. De Middelburgse organist Jan Rijn gaf Vrijdagavond j.l. een orgelrecital in de Oostkerk. Een aantrekkelijk programma be staande uit werken van oude en nieuwe meesters werd ten gehore ge bracht. Van Jan Pzn. Sweelinck werd uit- êevoerd de zgn. Hexacord-fantasie, [et meesterschap van Sweelinck blijkt heel sterk uit dit werk. Op een zeer eenvoudig thema (ut, re, mi, fa, sol, la; het „Hexacord") wordt een magis traal polyfoon werk gebouwd, dat het uitvoeren nog zeer waard is. De Cha- ronne van de Lüberker organist Buxtehude voldeed uitstekend. Van J. S. Bach werd uitgevoerd de variaties over „O, Gott, du frommer Gott" en het koraalvoorspel: „Valet will ich der geben". Jammer, aat bij het laatste werk het orgel niet op zijn voordeligst uitkwam. Met name de tongwerken, die in dit orgel niet be paald fraai zijn, „deden" het hier niet. Het koraal, dat hierna gespeeld werd, viel qua harmonisatie enigszins uit de toon. Bijzonder fijn waren de voorspelen van de moderne Duitse orgelcomponist Hugo Distier over „Christe du Lamm Gottes". De harmonie is echter ver van conventioneel, zodat voor verscheidene oren het wel wat onwennig zal heb ben geklonken. Met een virtuoos gespeelde Toccata van Max Reger werd dit aantrekkelijk concert besloten. B. Vandaag herdenkt de heer G. Melse te Middelburg de dag, waarop hij 50 jaar geleden zijn intrede deed in het drukkersvak. Hij was in het verleden o.m. werkzaam te Zaandam, waar hij zijn opleiding kreeg. Bij zijn komst in Middelburg ging hij naar de firma G. W. den Boer en later naar de firma Smits. Tenslotte is hij een eigen druk kerij begonnen in een werkplaats ach ter het pand Zuidsingel 88. De heer Melse heeft zich vooral in de oorlogs jaren zeer verdienstelijk gemaakt. In de bezettingstijd werden bij hem vele illegale bladen, pamfletten en andere illegale bescheiden gedrukt. Hoewel hij zich bewust was, dat dit alles ge vaarlijk werk was, stond hij immer klaar. Tenslotte zij niet onvermeld, dat toen „De Vrije Zeeuw", de voorloper van ons Zeeuwsch Dagblad, „boven gronds" werd, de heer Melse de eer ste afleveringen mee heeft helpen verspreiden, waarbij duizenden voor lijn woning dagelijks de krant in ont vangst kwamen nemen. Ofschoon het de wens van de jubilaris en zijn echt genote is deze feestdag (om gezond heidsredenen) niet te vieren, zal het hen toch vandaag niet aan belangstel ling ontbreken. Een gouden jubileum in het drukkersvak is nu eenmaal geen alledaagse gebeurtenis! Schouwen neeft een nieuw kunstmestpakhuis. Schouwen en Duiveland is in de on middellijke nabijheid van Zierikzee een gebouw rijker geworden, dat het groot ste bedrijfsgebouw van het eiland kan genoemd worden. Ter plaatse is een kunstmeststoffenpakhuis van de coóp. Aankoopvereniging (C.A.V.) verrezen, dat berekend is op een inhoud van ma terialen van 4.500.000 kg. De oprichting van dit gebouw betekent een aanwinst voor deze landbouwstreek, omdat men door vorming van enorme voorraden meststoffen niet langer afhankelijk is van ongeregelde aanvoer bij vorst in de win ter en ev- staking elders in den lande. Het kwam in de praktijk nogal eens voor dat, door allerlei oorzaken, de meststof fen niet op tijd konden worden afgele verd, hetgeen tot moeilijkheden in de bedrijven aanleiding gaf. De mechanische graandrooginstallatie, aan de haven Stevensluis, in Duiveland wordt overgebracht naar het oorspron kelijke gebouw van de C.A.V., vlak bij het nieuwe bedrijfsgebouw gelegen. De architect deelde ons nog mede, dat de bouw welke hier zai worden toegepast uniek is in Zeeland. De con structie heeft plaats op een betonnen bodem. Wanneer het complex onder de kap komt bestaat het uit grote ruimten, dan pas worden de scheids muren voor de kamers aangebracht, die een isolerend vermogen hebben. Jaarvergadering Stoomvaart Maatschappij „Zeeland". In de Vrijdag te 's-Gravenhage ge houden gewone algemene vergadering van aandeelhouders van de Stoom vaart Maatschappij „Zeeland", Kon. Ned. Postvaart N.V., gevestigd te Vlis singen, werden het verslag en de jaar stukken over 1951 vastgesteld. Het voorstel tot het uitkeren van het dividend op de 4% preferente winstdelende aandelen, alsmede een dividend van 5 op de gewone aan delen, serie a, b en c, werd goedge keurd. De aftredende commissarissen, de heren ir. F. Q. den Hollander en B. E. Ruys Jr werden met algemene stem men herbenoemd, terwijl ter aanvul ling van de raad van commissarissen, mr A. Schade, te Rotterdam tot com missaris werd benoemd. R.E.M.E.C.-CURSUS TE GOES, Bij het te Amsterdam gehouden exa men voor het vakdiploma Vestigingswet gemotoriseerd rijwiel slaagden van de R-E.M.E.C.-cursus te Goes de heren: J. Boonman. Ovezande; J. J. Braam, 's-Heer Abtskerke; A. Marijs, Hoedekenskerke; J. de Regt, Kortgene; J. F. Schuerman, Ovezande; C. de Visser, Yerseke; P. J. de Wild, Kats. Afgewezen werden 2 candi- daten. GEMEENTERADEN RILLAND-BATH. C.J.M.V.-bibliotheek krijgt subsidie Donderdagmiddag vergaderde de raad. Burgemeester de Goffau deelde mede, dat de riolering aan de Hoofd weg ls schoongemaakt. De afsluitingen aan het schoolplein der o.l. school zul len zo spoedig mogelijk" worden aan gebracht. Ook zullen hier nog enige fietsenrekken geplaatst worden. Van de ambtenaar ter secretarie, de heer J. de Goffau, was een verzoek Ingekomen zijn salaris te verhogen van f 895 tot f 1000. Na enige bespreking werd dit verzoek m.a.s. afgewezen. Het verzoek van het C.J.M.V., kring O.Z. Beveland om subsidie voor de bi bliotheek werd voor 1952 ingewilligd (5 cent per boek voor 302 boeken). Van de heer M. Weststrate te Krab- bendijke werd een perceel sloot en berm met plantrecht gekocht voor f 150. De gemeenterekening 1951 sloot met een nadelig saldo, n.l. ontvangsten f336.397,09; uitgaven f336.457,78; te kort (gew. dienst) f 60,69. De Inkom sten van de kapltaaldlenst waren f299.936,38; de uitgaven f342.928,32, nadelig slot f 42.991,94. Dit tekort werd in hoofdzaak veroorzaakt door de uitga ven voor herstel oorlogsschade aan openbare gebouwen. Het Rijk heeft nog niet afgerekend. Na enige bespreking werd besloten het uit te brengen rapport van het Ve rificatiebureau der Ver. van Ned. Ge meenten onder de raadsleden te laten circuleren. De begroting van het Burg. Arm bestuur voor 1953 zal door de heren Boot en Boonman worden onderzocht. Op voorstel van de voorzitter zullen In Bath straatnaamborden worden aan gebracht. Na enige bespreking worden de volgende namen vastgesteld: Schel- destraat, Achterom, Kerkstraat, Arse- naalstraat, Kazernestraat en Haven- dijk. Ook de Stationsbuurt kreeg een officiële naam. Vanaf de Rijksweg tot aan de wo ning van de heer M. Aerts wordt het nu Stationstraat. Van de ver. „Het Groene Kruis" was een verzoek Ingekomen om gelden ln verband met het voornemen tot split sing en verbetering van het bestaande wjjkgebouw aan de A. Butijnweg over te gaan. De totale verbouwing zal f 16.000 vragen. M.a.s. werd besloten het verzoek ln te willigen. Dit zal de gemeente plm. f 375 kosten. De voor zitter deelt verder nog mede, dat aan de Provincie om een extra bouwvolume ls gevraagd. De Boerenleenbank te Krabbendijke ls bereid gevonden f 30.000 te lenen tegen een rente van VA pet. met een looptijd van 25 jaar. Hierna ging de raad ln besloten zit ting. Wegens het vergevorderde uur werd besloten de vergadering op a.s. Maandag des morgens 10 uur voort te zetten. YERSEKE. Geldlening voor woningbouw. Vrijdagavond vergaderde de raad. Wet houder C. Pekaar was afwezig. Het nieu we raadslid, de heer J. Glerum, werd be ëdigd. De voorzitter wenste de heer Gle rum na de beëdiging geluk en een aan gename werkkring toe, een gezellige sa menwerking en een prettige behartiging der gemeentebelangen. De heer Glerum dankte voor de goede woorden en hoop te op een aangename samenwerking. Voor de bouw van 13 woningen zal 'n geldlening worden uitgeschreven, groot f 124.337 rente 4 pet. 5 25 jaar, zonder tussentijdse aflossing. De heer A. Koppe informeerde naar kleiner leningen. Kunnen die door deze lening worden afgelost? Waarop de voor zitter ontkennend antwoordde. Is 't dan niet wenselijk, zo vroeg de heer Koppe verder, om tegen die rente nog meer geld te lenen voor dringend nodige woning bouw? B. en W. zullen dit nader bezien. Ook de heer van Boven drong op wo ningbouw aan. Het definitief voorschot voor Sluisje III werd vastgesteld op f196.000. De voorzitter deeled mede dat hij als burgemeester weder is beëdigd voor 6 jaar, met welk feit de heer de Koeyer hem geluk wenste. EEN STEEN ER OP „Prachtig, dank jullie wellachte de piloot, eengrote schop pakkend. „Nu moet de kuil nog netjes dichtgegooid, maar dat kan ik alleen wel hoorGertjan en Maar- tje keken toe hoe de ene schop na de andere in de kuil verdween. Af en toe stampte de piloot met zijn voeten het zand stevig aan en spoedig was er van de kuil niets meer te zien. „Poe, ik vind dat ik maar hard moet werken jongens, vinden jullie ook niet De piloot haalde een zak doek over zijn voorhoofd. „En Ik ben nog niet klaar hoor 1" Hij wees op een grote steen en vervolgde„Daar, die steen rollen we er boven op, dan weet ik tenminste zeker dat de kist veilig opgeborgen zit. Help je nog even Gertjan en de piloot zetten hun schouders tegen de steen. „Een.... twee.... drie telden ze. De steen kantelde en rolde juist op de plek, waar de kist begraven lag. Ingezonden Mededeling (adv.). NIEUWELINGEN EN AMATEURS REDEN 100 K.M. Zaterdag werd ln Kruiningen een wielerwedstrijd voor amateurs en nieu welingen gereden, die een sprintzege opleverde voor Jan van Osta na een vinnig duel met Jan Konlngs. Ama teurs en nieuwelingen reden samen en moesten ook de prjjzen delen, een In stelling die voor de nieuwelingen niet bepaald rooskleurig was omdat een amateur toch altijd betere kansen heeft om een prijs je rijden dan b.v. een nieu weling, die practisch nooit meer dan 70 km. In de benen heeft. Het was vele jongeren aan te zien dat de laatste dertig van de 100 te rijden kilometers zwaar gingen wegen, wat geen ver wondering behoeft te wekken. Reeds in de eerste van de 45 te rij den ronden waren van Osta, Verstra ten, Roovers en nog een paar knapen uit het „Brabantse" uiterst strijdlus tig en er kennelijk op gebrand om maar spoedig een „gat" te slaan tus sen hen en de rest. Konings, v. a. Elshout e.a. hielden echter een oogje in het zeil en van een werkelijk ge vaarlijke ontsnapping kon pas gespro ken worden toen men de helft er al bijna had opzitten. Op dit moment sprong Henk van Glerum uit de groep en had in no-time enkele henderden meters genomen. Alblas en. i\ A. v. d. Elshout zetten een achtervolging in die op niets uitliep, terwijl de po ging van Oosterhout en van Osta, daarna ingezet, wel lukte. Intussen had zich 'n achtervolgings- groep gevormd bestaande uit Konings, C. Verstraten, P. Maas er. Keimes, en deze groep knabbelde steeds meer se conden af van de voorsprong, die de tandem van Ostavan Glerum had gehad. Met nog negen ronden voor de boeg kwam dan ook de aansluiting tot stand. Kort daarop moest Oosterhout uit deze kopgroep van zeven lossen, zo dat een half dozijn overbleef waaruit de uiteindelijke winnaar te voorschijn moest komen. Twee ronden voor het einde dema- Ingezonden Mededeling (Adv.) I 816? VERWIJDERD ME? LIKDOORNS WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg ln 60 seconden. Eeltpleliken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een flesje NOXACORN Antisep- tisch Likdoornmiddel van f. 1.35 be spaart U veel ellende. JAARVERGADERING K.N.V.B. AFD. ZEELAND. Tijdens de jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B., die Zaterdag te Middelburg werd gehou den, gaf de voorzitter, de heer A. Imanse, een kort overzicht van het afgelopen jaar, dat weinig belangrijke gebeurtenissen te vermelden gaf, be houdens de verplaatsing van het se cretariaat. Hij hield een pleidooi voor meer intensieve training, vroeg meer aandacht voor de jeugd en wees op de noodzakelijkheid van verantwoorde jeugdleiding. Gewezen werd verder op de actie van N.O.C., K.N.V.B. en D.U. W. ter verkrijging van betere sport velden in Zeeland, welke actie op ver schillende plaatsen resultaten heeft afgeworpen en nog steeds onverzwakt wordt voortgezet. Tot slot huldigde hij zijn medebestuurder, de heer J. W. Gudde, die als vertegenwoordiger van de verenigingen op Schouwen en Dui veland twintig jaar lang, waarvan 18 jaar als bestuurslid, de belangen van de Zeeuwse voetbalsport heeft hel pen behartigen. De 12 agendapunten met inbegrip van de verkiezingen, die alle zonder stemming konden verlopen, werden vlot afgewerkt. In zijn slotwoord vroeg de heer Imanse aandacht voor de massa der jeugd, die in de vereniging een toe vlucht moet kunnen vinden niet al leen voor de lichamelijke ontwikke ling, maar ook voor hun mentale en geestelijke verbetering, opdat aan de maatschappij kerels van stavast kun nen worden afgeleverd.. Vitrite kampioen. Door de 63 overwinning van E.M. V.V.V. op Boele en van Eesteren, werd het elftal van de „Vitrite Works" kampioen in de Zomeravondcompeti tie van het rayon Middelburg. reerden Konings en van Osta verras send. Dit sterke duo wist zich in de slotkilometers gemakkelijk te hand haven en bekampte elkaar in een vin nige eindsprint de bloemen. Van Osta won op fraaie wijze. De bloemen voor de eerstaankomende nieuweling gingen naar Jacobs. De uitslag luidde: 1. Jan van Osta (Oude Molen) 100 km. in 2 uur 37 min.; 2. J. Konings (Breda); 3. P. Maas (Pindorp); 4. H. v. Glerum (St. Willebrord); 5. C. Verstraten (Breda); 6. P. Hermes (Oud-Gastel); 7. Nic. v. Est (Fijnaart); 8. P. Jacobs (Bre da); le nieuweling: 9. A. van Ooster hout (Lage Zwaluwe); 10. A. de Boet (Oude Tonge) 2e N.; J. v. d. Ven (Kaatsheuvel); 12. J. Maas (Roosen daal); 13. Th. Alblas (Overschie); 14. J. Pirel (Breda); 15. C. Keepers (Roo sendaal); 16. Borremans (Hoogerhei- de); 17. Cantineau (Breda). ORIENTERINGSRIT MOTOR CLUB „DE ZEEUWEN". Zaterdag hield de motorclub „De Zeeuwen" een oriënteringsrit door Z.- Beveland en Walcheren over een af stand van 116 km. Er waren 22 deel nemers, t.w. 18 motorrijders en 4 in de aparte autoklasse. Het parcours was ditmaal uitgezet in twee delen. De eerste finish was te Goes, de twee de in Lewedorp. Bij de prijsuitreiking kreeg het honderdste lid als herinne ring een asbak met inscriptie. De uitslag in de motorklasse luidde: 1. A. Bouwens 12 strafpunten; 2. F. de Visser 37 strp.; 3. P. Kodde 42 strp.; 4. L. Scheele 45 strp.; 5. J. Compeer 49 strp.; 6.1. Ovaa 74 strp; 7. A. Hou terman 76 strp; 8. C. M. Brasser 83 strp.; 9. A. Laven 87 strp.; 10. W. Janse 91 strp.; 11. A. Kodde 103 strp.; 12. A. de Visser 105 strp.; 13. W. Flip- se 167 strp;; 14. I. de Jonge 203 strp.; 15. K. vnn Sluijs 402 strp. Er waren drie uitvallers. In de autoklasse was de uitslag: 1. Versluijs 32 strp.; 2. Sanderse 35 strp.; 3. van Oosten 37 strp.; 4. H. Swiers 292 strp. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Den Hoorn (Texel) toez., C. H. van Rhijn, cand. te Den Haag, benoeming tot vicaris te 's-Heer Abtskerke, H. W. Buinink, cand. te Rheden. Geref. Kerken. Beroepen te Tijnje, H. v. d. Plaat, cand. te Haarlem; te Appelscha, cand. A. Reen te Leeuwarden. Zendingsfeest Evangelische Broedergemeente. Het Zendingsfeest van de Evange lische Broedergemeente zal dit jaar 17 September in de kerk dezer gemeen te te Zeist worden gehouden des mid dags om drie uur onder leiding van ds P. M. Legène. Ais sprekers zullen optreden W. F. E. Smelik, oud-inspec teur van de scholen der Broederge meente in Suriname met het onder werp: „Open deuren in Suriname en onze verantwoordelijkheid", Mej. E. Streefland zendelinge onder de Chine zen in Suriname onderwerp: „Hoe God de weg baant voor het Evangelie onder dit volk". Zuster A. de Vries oud-direc trice van het Javaanse kinderhuis te Leliëndaal, onderwerp: „De Javaanse kinderen in Suriname" en ds J. M. W. Schalkwijk, beroepen zendeling onder de Hindoestanies in Suriname onder werp „Zendingsweg-Geestes werk". In de avondvergadering zullen ds en mevr. Schalkwijk-Borst en de zusters A. E. Kruyt en T. Weststeijn worden afge vaardigd naar Suriname. Ds H. M. Biel- ke spreekt het slotwoord. Het koor der gemeente zal o.l.v. Mees van Huis de avonddienst opluisteren, 's Morgens om half elf wordt de algemene vergadering van het Zeister Zendingsgenootschap gehouden. Ds J. W. Deenik gaat emigreren. Naar wij vernemen zal ds J. W. Deenik, Geref. predikant te Poortu- gaal, op 26 Sept. as. als geestelijk verzorger met het emigrantenschip „Si- bajak" naar Nieuw Zeeland vertrekken. Ds Deenik komt niet naar Nederland terug, aangezien hij een beroep aan nam en in het bijzonder In Auckland Weer op dat kruispunt. Zaterdagavond had op het kruis punt LeliestraatVogelzangsweg een autobotsing plaats, die aanmerkelijke materiële schade tengevolge had. Persoonlijke ongevallen deden zich voor. Ir. S. uit Kloetinge reed door de Le liestraat en kon op het kruispunt niet verhinderen dat zijn wagen in bot sing kwam met de auto, bestuurd door de vertegenwoordiger V., die richting Voorstad reed. „Burengerucht". In de nacht van Vrijdag op Zater dag, even na middernacht, werd het echtpaar B. H. Hendrikse in de Nieu we Bogerdstraat wakker door een ge rucht op een slaapkamer. De heer Hendrikse, die eens een kijkje ging nemen, ontdekte daar tot zijn verba zing een buurvrouw, C. J. A. K.E., die daar achter het ledikant zat weg gedoken. Een portefeuille, die in een binnenzak van een vest had gezeten, lag naast haar op de vloer. De vrouw, die als werkster in huis goed bekend was, bekende, dat ze geld had willen wegnemen. Ze was binnengekomen via de tuin en door een raam van een magazijn. De politie heeft proces-ver baal opgemaakt. en omgeving gaat werken. Gaarne zal ds Deenik de adressen ontvangen zo wel van ouders en verloofden van naar Nieuw Zeeland geëmigreerde Nederlan ders alsook van emigranten, die in an dere delen van Nieuw Zeeland wonen. Zulks ter vorming van kringen en ev. voorbereiding van kerkinstituering. Ds Deenik gaat voorlopig alleen naar Nw Zeeland, zijn gezin volgt later. Intrede ds S. A. Vis te Aardenburg Na door dr. W. F. Golterman, voor zitter van de Alg. Doopsgezinde So ciëteit te Amsterdam in het ambt te zijn bevestigd, heeft ds S. A. Vis, af komstig uit Baarn, gistermiddag intre de gedaan bij de Doopsgezinde ge meente te Aardenburg. Ds Vis hield een predicatie over Joh. 15 vers 12. Na de predicatie werd de nieuwe pre dikant o.m. toegesproken door de heer Beun, voorzitter van de kerkeraad, door ds M. de Boer te Vlissingen, te vens consulente van de gemeente te Aardenburg en namens de verenigde kerkeraden in Zeeland. Ook spraken nog mej. A. Brouwer namens de Doopsgezinde jongerenbond, dr. Gol terman en ds Blom, die de gelukwen sen van de Ned. Herv. gemeente over bracht. Na de dienst kwamen velen met de nieuwe predikant kennis ma ken. BRESKENS Overplaatsingen. Met ingang van 1 Sept. wordt de wachtmeester der Rijks politie le klasse, J. van Dijk, overge plaatst van de groep Breskens naar de groep Sas van Gent. De wachtmeester der Rijkspolitie, P. M. Dieleman, wordt met ingang van deze datum overgeplaatst van de groep Sas van Gent naar de groep Breskens. Eretekenen uitgereikt. Namens het Ministerie van Oorlog werd vorige week door de burgemeester van Breskens het ereteken voor Orde en Vrede uitgereikt aan de volgende Indië-veteranen: met de jaargespen 1946, '47, '48 en '49 J. H. v. d. Sande, met de jaargespen 1947, '48 en '49 P. M. Dierx, met de jaargespen 1948 en '49 J. I. v. d. Sande en J. Verduijn, met de jaargesp 1948 J. Leenhouts en B. M. de Schipper, zonder jaargespen W. van Maren en C. van Oostenbrugge. KAPELLE Op 31 Juli werd door de middenstands vereniging „Handelsbelangen" een bal lonwedstrijd georganiseerd, waarbij 600 ballons de lucht in gingen. De uitslag is: le pr. Hanneke Schipper; 2. Janny Schip per; 3. Huibje Wisse; 4. Jopie Bruinzeel; 5. Maatje de Jonge; 6. Ina Ganseman; 7. Rinus Eversdijk Pzn. NIEUW DORP Begrafenis. Onder zeer grote belang stelling werd Zaterdagmiddag het stof felijk overschot van Kees de Koeyer, die door een tragisch ongeval om het leven kwam, begraven. Als laatste eer werd hij gedragen door zijn kameraden van de O.L. school. Namens de klas sprak de heer v. Wijnen, waarna het hoofd der school, de heer Bakker, het woord voerde namens Oudercommissie en de gehele school. Vervolgens sprak Ds A. P. v. d. .Made, Ned. Herv. pred., n. a. v. Thess. 4 1318, waarna hij voorging in gebed. RILLAND-BATH Benoeming. De heer N. v. d. Houten, tijd. onderwijzer aan de openbare lagere school te Rilland is benoemd, als tijdelijk onderwijzer aan de openbare school te Scherpenlsse. ST. PHILIPSLAND Weer werkloosheid. De zilveruiencam- pagne in deze gemeente is geëindigd. Dit brengt weer grote werkloosheid met zich mee. Geslaagd. Het diploma timmermansge zel is behaald door de heren M. Ligten- dag en L. Walpot. ZAAMSLAG Geslaagd- Bij de gehouden examens, afgenomen onder Rijkstoezicht, slaagde voor diploma A schoenhersteller, de heer J. C. de Vos. Schip in Schelde gestrand en weer vlot. De „Ramon Elonso", die Zaterdag avond in de Schelde aan de grond liep, is Zaterdag weer vlot gekomen. De „Ramon Alonso" is een Spaans schip. Zijn opvolger is de heer H. D. W. Boven, De heer I. Stap te Amersfoort, die gedurende 27 jaar de functie van ad ministrateur van de Ned. Bond van Jongelingsverenigingen op Geref. grond slag heeft vervuld, heeft m.i.v. 18 No vember a.s. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag ontvangen. In zijn plaats heeft 't Bondsbestuur met algemene stemmen benoemd tot adj. secretaris, tevens lei den van het Bondsbureau, de heer H. D. W. Boven te Delft, secretaris van de A.R.J.O.S. De heer Boven werd in 1917 te Zwolle geboren. Hij ontving zijn op leiding aan de Herv. Kweekschool te Zwolle en diende het Chr. onderwijs te Zwolle en te Hoorn. Hij behaalde de acte M. O. staatsinrichting en was van 1940 tot 1947 werkzaam als landmeet kundig ambtenaar bij de meetkundige dienst van de Rijkswaterstaat te Delft. Gedurende de laatste bezettingsjaren maakte hij deel uit van de verzetsgroep Trouw. In 1947 werd hij werkzaam ge steld op het bureau van het Centraal Comité van de A.R.-partij te 's-Graven hage, waar hij speciaal belast is met jeugd- en sehipperaangelegenheden. In laatstgenoemd jaar werd hij ook ge kozen tot secretaris van het bestuur van de A.R.J.O.S. In verband met de ziekte van de heer Stap zal de heer Boven met ingang van 1 October a-s. zijn nieuwe functie aanvaarden. Nagekomen Advertentiën Heden overleed nog onverwachts, na een langdurig geduldig gedra gen lijden, onze innig geliefde zoon, broeder, behuwdbroeder en oom ADRIAAN NIEWENHUYSE, in de bloeiende leeftijd van 20 jaar. God doe ons in Zijn "wil berusten. De diepbedroefde familie, J. NIEWENHUYSE. J. J. NIEWENHUYSE— CRUCQ. C. JANSE—NIEWENHUYSE. H. JANSE en kinderen. A. DINGEMANSE— NIEWENHUYSE. P. DINGEMANSE en kinderen. H. BEEKMAN— NIEWENHUYSE. D. BEEKMAN en kinderen. LIEN LOUW. KOOS CHRIS. KO. PIET. JAAP. Middelburg, 30 Aug. '52. Segeerssingel 84. Verzoeke geen bloemen. Heden overleed na een voorbeel dig gedragen lijden, onze beste vriend ADRI NIEWENHUYSE, op de jeugdige leeftijd van 20 jaar. Zijn vrienden: J. JANSE. H. WISSE. A. REMIJN. A. VERHAGE. M. C. LOUWS. J. KASSE. Middelburg, 30 Aug. 1952. Maandag 1 Septembe Uil jr\E meeste menseA LZ melijk koud of strai| sidentsverkiezingen in republikein Eisenhower craat Stevenson de orl behalen. Natuurlijk heefI sympathie of antipathie houdt het maar op Stel die „democraat" voor zij staan; anderen vinden E| geschikte man omdat ze maal meer van gehoord 1 dat hij toch de man geu geallieerde legers in Eu ovrwinning geleid heefti Hij kent Europa goea wachten ze van hem mJ als het anders uitvalt goed. Veel verschil is erl sen de twee. Hoogstens de binnenlandse politiefc| wat uit, maar waarom daarover druk maken?n NU DE BEIDE CAf het verkiezingspad hun eerste redevoering^ gestoken, blijkt dat er verschil in zit dan men j kig zou denken. Beiden American Legion toeg Amerikaanse organisati strijders, waarvan de staan om hun felheid ;J hebben zij het onmidd van minister Acheson* die „zijn plicht tegenol niet zou nakomen". L* beide redevoeringen naa blijkt toch dat Eisenhotf" met de Russen en het imperialisme wil omsprij venson. Een opvallend zelf. Men oordele zelf' Eisenhower verklaa „De Amerikaa eens en voor altijd slistheid aan het Krl dat wij Ruslands poa Europa en Azië nimme het minst als bestenq kennen. De dag moet, volken van de gek de gelegenheid krijgeij vrijheid en onder heff van de wereld hun_ kiezen. Meer nog: Sovjets met even kou| vertellen, dat wij nie dee§t U ie WEGENS ZIEKTE zullen de clientele te GOES van bakkerij „DE KORENSCHOOF" te 's Heer Arendskerke begin deze week NIET BEDIEND KUNNEN WORDEN. S.S.R., voluit setzee Reformation, is de tantse studentenorganist iedere plaats in Nederh Universiteit of Hogesch" afdeling heeft. Zoals ieder jaar kon s.S.r. een beroep doenj van Christelijke huiz£ zijn te gaan studeren aan Universiteit of Hogesclf aan te melden voor he Het zal velen van U dat het onderricht wa Universiteit of HogescJ beperkt tot het betref: Om als Christen een ve^ taak in de maatschapü vullen, moet men n: welke de Universiteii biedt, in de studietijd wijze geschoold zijn. W< met name aan de vormi: ter en persoonlijkheid. Deze vorming dient ln Christelijk milieu, belangrijke taak voor d studentenorganisatie. He" van dient met de Christel de Christelijke pers op éi te worden. Het is goed, dat niet gaan studeren, maar oo levend Christen in Neder] van S.S.R. met liefde en beziet. S.S.R. is een krach 6chool, ten zegen voor he studie op verantwoordelijk len staan en zo: ten ze Christenvolk. WAT DOE IN DE PI S.S.R. omvat orthodi Christenen uit verschille maties. Het centrum vai gingsleven in iedere afde ciëteit, waar de leden el ten. Hier worden lezing door deskundige sprekers gezelschappen komen er Vindt men ontspanning ir Op de sociëteit kan te( plaatsen de warme ma gebruikt. ij Om lid van S.S.R. te men een „groentijd", een* plichte kennismaking do leiding van deze groentijd Novitiaatscommissie. De geldelijke verplichtj danig, dat ze voor niemar] behoeven te zijn om lid worden. Voor verdere inlichtinge onderstaand adres verwe J. E. VELDHUYZEN VA Rijksstraatweg 42a, DAGEN VAN GR Hieronder volgt een op data, waarop de groentij schillende afdelingen aanv Amsterdam: Woensdag 1 20.00 uur ter sociëteit „Pj se Gracht 108. Leiden: Woensdag 1 O uur in café „Bellevue", i weg-S teenstraat. Utrecht: Woensdag 10 Si schrijving van novieten: ber, 12.00—13.00 uur ter sc we Gracht 17. Delft: Dinsdag 2 Septerr ving van novieten: 1 en ter sociëteit „De Koornbec gracht 1. Groningen: Vrijdag 5 19.30 uur ter VERA-socii Mesdagstraat 28. Botterdam: Maandag 2! Inschrijving van novieten 17 September, 10.00 uur ciëteit „Koïnonia", Pieter 118. Wageningen: Dinsdag 1( Inschrijving van novieten: 1 tember, 16.00—18.00 uur ..Sela", Heerenstraat 4.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2