BEËDIGING VAN DE NIEUWE MINISTERS WORDT DINSDAG VERWACHT De prijzen zullen, aangepast aan die van het buitenland, stijgen Dr. Drees aanvaardde zijn opdracht onmiddellijk Stationcar maakte race met een kalfshersenklier* Comité van ontvangst in „badpak" Critiek op de regeling voor de Noorderbegraafplaats t PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND De kabinetscrisis is opgelost 31 Augustus Minister van binnenlandse zaken nog niet bekend pi Nederland zal geen goedkoop eiland blijven Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad". hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. .j, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren VUssingen: Lammen.' traat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8o JAARGANG No. 2262 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord ZATERDAG 30 AUG. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruinlngen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan, Zondag: Zon op 5.49 u., onder 19.31 u. Maan op 17.59 u., onder 0.03 u. Hoogwater Zondag 31 Augustus: Vlissingen: 10.08 u. 1.39 m., 22.50 u. 1.56 m. Terneuzen: 10.37 u. 1.59 m., 23.16 u. 1.75 m. Wemeldinge: 11.35 u. 1.29 m., u. m. Zierikzee: 11.17 u. 1.10 m., u. m. 1880 1952. DAAR IS WEL HAAST geen groter vreugd te denken, in de huiselijke kring, dan wanneer de Moeder des hui zes, haar geboortedag herdenkt, haar verjaardag viert. Van de kleinste tot de grootste, van de jongste tot de oud ste onder de kinderen, staan ze waneer ze er tenminste weet van heb ben rondom de rijke Moeder, om haar met stralende ogen van innige blijdschap te begroeten. Moeder is jarig; dat 'ttoch de hele buurt wete, dat Moeder jarig is. De kleine dreumesjes generen zich niet, om dit heerlijke feit wereldkundig te maken. Dat elkeen toch blij met hen zfl. Moeder is jarig. Elkeen spant zich, als om strijd, in om Moeder op haar verjaardig eens fijn te verrassen. Want de zeer gelukkige Moeder is de centrale figuur in de engere familie kring. MORGEN herdenkt onze Koninklijke Prinses, H. M. de Koningin-Moe der haar geboortedag, 31 Aug. 1880. 't Is er 't ligt toch voor de hand fee>t, in ons Vorstelijk paleis. De Vorstelijke kinderen zeggen morgen: Moeder is jarig. Onze Koninklijke Prin ses ziet zich omringd door haar kin deren en kleinkinderen, èn persoonlijk èn samen zijn ze uiterst gelukkig. Bij beurte genieten zij van de heerlijke weldaad, die de gunstrijke God, de Ko- iligin-Moeder, de Koninklijke Prinses, toe doet komen. DANK ZIJ de volheerlijke God en ere aan onze Koninklijke Prin ses; de jarige Koninklijke Moeder maakt op de talloos vele Moeders een allerheerlijkste uitzondering. Want zij mag 't onzegbaar grote ge noegen smaken niet aleen Moeder te gijn in de engere Vorstelijke Familie kring, neen öök voor millioenen buiten 't Koninklijk paleis. Wat schier geen enkele natie bescho ren is, dat valt ons numeriek kleine volle dank zij Gods onderscheidende goedheid ten deel. Onbewimpeld moet 't gezegd: de goede God gaf ons, in onze Koninklijke Prinses een nationale Moeder. Haar ganse regeer- beleid. gedurende 'n halve eeuw is er 'n heerlijk tastbaar bewijs van. Aan grijpend schoon kwam dit telkens weer tot uiting wanneer öf plaatse lijke óf gemeenschappelijke rampen ons volk in 't ongerede brachten. Dan toonde zich de Koninklijke Moeder een medelevende, een zorg volle. een biddende Moeder. Ik denk in dit geval, om slechts één tip voor onze Zeeuwse lezers op te lich ten, aan de vreeslijke vissersvloot? ramp in 1925 te Vlissingen, waarbij 'n vijftiental dierbre mannen en fiere zonen, 't zoete leven dierf. Wie kwam er toen mede de eenvoudige woning van onze koene vissers binnentreden? Onze nationale Moeder. Wie zette zich naast de treurende weduwen en wezen? Onze Koningin-Moeder. En zó nu was 't bij elke lokale tegenslag voor heel ons volk. Toen 'n brute vijand, in '40 z'n logge voet wederrechtelijk op onze Vaderlandse erve zette om haar voor altoos te ver treden, toen bewees zich de in balling toevende Vorstin, de Nationale Moe der. Hoe hunkerden wij zij 'took op straffe des doods om Moeders stem, van uit 't overzees Gewest, te mogen beluisteren. ONZE NATIONALE KONINK LIJKE MOEDER heeft in haar eminent regeringsbeleid ons volk, hoe verschillend in denken en spreken ook, dusdanig aaneen gesmeed, dat 't als één man pal stond, en weigerde de tirannyke vijand te gehoorzamen. Zouden we dan niet blij wezen? En zouden we aan onze diepgevoel de vreugde geen uiting geven? 't Zou 'n vreeslijke blamage aan ons eigen adres zijn. En daarom, de vlaggen uit; laat ze wapperen, Moeder is jarig. Ouders, prent 'tuw kinderen in; onze nationale Moeder is jarig. Ons onvergelijkelijk schone volkslied Worde uit volle borst, luidkeels ge zongen, want onze Koninklijke Moe der is jarig. Eindelijk zij de Koning der Konin- Sen 't meest geprezen: Daarom looft Hem, naar zo menig blijk Van Zijn heerlijk Koninkrijk, "oor Zijn troon, en hier.... beneden. B' Gr. (Van onze parlementaire redacteur.) Men verwacht, dat Maandag het nieuwe kabinet gereed zal zijn en dat de ministers Dinsdag a.s. door de Koningin beëdigd zullen wor den. Vandaag gaat de formateur, dr Drees, naar het paleis om nog enkele zaken te bespreken. Maandagmorgen neemt hij afscheid van het oude kabinet, terwijl de constituerende vergadering van de nieu we ploeg ministers naar alle waarschijnlijkheid Maandagmiddag zal plaats hebben. Deze berichten kwamen los, toen het lang verbeide communiqué van het kabinet der Koningin bekend werd. Daarin werd vermeld, dat ir Staf op nieuw verslag heeft uitgebracht over de mogelijkheden van het vormen van een kabinet en dat H. M. de Koningin daarop aan dr IV. Drees de opdracht heeft verstrekt tot het vormen van een kabinet. Dr Drees heeft deze op dracht aanvaard. „Het aanvaarden" van een opdracht betekent reeds, dat de formateur kans ziet om klaar te komen, anders wordt de normale ter minologie van „in beraad houden" gebruikt. Men kan nu wel zeggen, dat de kabinetscrisis is opgelost. Dat dr Drees niet onmiddellijk zijn kabinet kon aanbieden, zit hem in het feit, dat de bezetting van een enkele post nog zeer twijfelachtig is. Het is nu wel zeker, dat prof. Rutten voor O.K.W. heeft bedankt. Als zijn opvolger wordt het meest genoemd mr Kals, staatssecre taris op dit departement. De bezetting van binnenlandse zaken is nog een vaag teken. Ir Staf ontving op zijn departement mr Loeff, de burgemees ter van Den Bosch. Reeds tijdens de formatie-Donker is deze getipt voor binnenlandse zaken. De heer Loeff schijnt echter een negatief antwoord te hebben gegeven. Burgemeester van Bergen op Zoom. Het tweede opvallende bezoek aan het ministerie van oorlog werd ge- bracht door ir Witte, burgemeester van Bergen op Zoom, die het departe ment van wederopbouw zou gaan be heren. Het stond gisteravond wel vast, dat prof. Beel zich inderdaad gaat heias ten met het nieuwe departement van maatschappelijke zorg, dat een af splitsing is van sociale zaken, binnen landse zaken, onderwijs, justitie, mi- nuor, oorlog en marine. Het nieuwe kabinet komt er dus vermoedelijk als volgt uit te zien: Minister-president en Algemene Zaken: dr W. Drees (Arb.). Buitenlandse zaken: mr J. W. Bey- en (partijloos, reizend minister) en mr J. M. A. H. Luns (K.V.P.), zittend minister. Justitie: mr L. A. Donker (Arb.). Binnenlandse Zaken: niet bekend (K.V.P.). Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen: mr J. M. L. T. Kals (K.V.P.). Financiën: J. v. d. Kieft (Arb.). Oorlog en Marine: Ir C. Staf (C.H.) Verkeer en Waterstaat: mr J. Algera (A.R.). Wederopbouw en Volkshuisvesting: ir H. B. J. Witte (K.V.P.). Economische Zaken: prof. dr J. Zijlstra A.R.) Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening: S. L. Mansholt (Arb.). Sociale Zaken: J. G. Suurhoff (Arb.). Overzeese Rijksdelen: prof. mr dr W. J. A. Kernkamp (C.H.). Maatschappelijke Zorg, tevens vice- minister-president: prof. dr L. J. M. Beel (K.V.P.). P.B.O.: A. C. de Bruyn (K.V.P.). Formateur Drees wordt dus ook minister-president. Dit is geen open baring. Maar het is eigenaardig, dat de heer Drees nog nimmer premier is geweest van een kabinet, dat hij zelf Haagse politie staat voor niets. Geslaagde operatie in „Bronovo". Een Haagse chirurg had voor een operatie in „Bronovo" een kalfs- hersenklier nodig. Die klier mocht niet eerder dan een half uur voor de aankomst in het zie kenhuisuit de hersens van een gezond, levend dier verwijderd zijn. Voor de operatie van de patiënt was ook een bepaalde tijd. nodig. Op hetzelfde ogenblik, dat de dokter het mes in de patiënt moest zetten, moest dit ookmet het kalf gebeuren. Een assistent van de chirurg ging met twee agenten in een station car naar het abbattoir. Om kwart voor negen werd het kalf gedood. De hersenklier werd verwijderd, keurig in gepakt en in de sta tioncar gedeponeerd, waarmee assistent en agenten onmiddellijk naar „Bronovo?' snor den. Wat anders nooit ge beurde, gebeurde nu. Op het Schenkviaduct sloeg de motor af. De eerste de beste auto werd aangehouden. De bestuurder was bereid de hersenklier naar het ziekenhuis te brengen. Het ging goed tot aan de hoek van de Sclien- kade en de laan van N.O. Indië waar de doorgang door een ver- keersknoop was geblok keerd. Ook hier nam de politie onmiddellijk maatregelen, zodat ruim baan werd gemaakt. Bij het dichtslaan van het portier brak de ruit Maar de automobilist trok zich daar niets van aan. En de klier kwam op tijd op de operatietafel. De ope ratie had een goed ver loop. Voor de hulpvaar dige bestuurder was er een bedankje en een nieuwe ruit. Ook de po litie werd terecht in die dank betrokken. geformeerd heeft: het enige ministe rie aan welks totstandkoming hij een werkzaam aandeel heeft gehad, is het kabinet-SchermerhornDrees. De eerstgenoemde werd toen minis ter-president, het ministerie-v. Schaik werd door de laatstgenoemde gevormd en het laatste kabinet waarvan dr Drees als leider optrad, werd samen gesteld door prof. Romme. De dag van gisteren bracht een gro te activiteit. Ir Staf ontving achter eenvolgens de heren Beyen, Luns, Loeff, de Bruyn en Witte. Daarna ging hij naar de ministers Beel en Drees, waarschijnlijk om te praten over de juiste taakafbakening van het ministerie van maatschappelijke zorg, terwijl ook de positie van de twee ministers aan buitenlandse zaken niet duidelijk was. Telefoongesprekken werden gevoerd met alle candidaat- ministers, die reeds aan mr Donker hun toestemming hadden gegeven. Zij verklaarden zich opnieuw bereid in het kabinet zitting te nemen. Ir Staf legde tegenover de pers grote open hartigheid aan de dag. Reeds ip de loop van de morgen was het volkomen duidelijk, dat hij goede moed had omtrent de afloop van zijn pogingen. De sleutel van de oplossing is dus geweest, dat de K.V.P. zes zetels in het kabinet krijgt tegen de socialisten 5. De A.R. en de C.H. krijgen er 2, terwijl er een partijloze is aangetrok ken. Het laten vallen van de eerste minister van buitenlandse zaken, dat nu wel voldoende gecompenseerd is voor de K.V.P., was een bittere pil. Deze partij heeft er bezwaren tegen, dat er te veel onderscheid wordt ge maakt tussen de eerste en de tweede minister. Daarom heeft men gespro ken over een juiste taakverdeling om deze schijn zoveel mogelijk te ver mijden. STORMSCHADE IN ZWEDEN. In Centraal en Zuid-Zweden is Don derdag veel stormschade aangericht. Een Oost-Duitse treiler is ter hoogte van Gothenburg in aanvaring gekomen met een Zweeds lichtschip, dat zwaar bescha digd werd. Een Noorse treiler is bij Gothenburg aan de grond gelopen en maakte veel water. In Nykoeping (Oost-Zweden) ver nielde een hevige storm een houtzagerij. In Bjuv (Zuid-Zweden) werd een arbei der door een omvallende muur zwaar gewond. Finland heeft zijn schuld aan de Sowjet-Unie voldaan. Finland heeft Vrijdag de laatste wagon met herstelleveranties naar de Sowjet- Unie gezonden. Deze wagon was de 343.700ste sedert September 1944, toen de Finnen begonnen herstelleveranties ter waarde van 300 millioen dollar aan de Sowjet-Unie te zenden. Met deze wagon lading werden de herstelleveranties ech ter niet geheel voltooid. Er zijn nog 10 schepen in aanbouw, die volgende maand zullen worden geleverd. Krachtens de oorspronkelijke overeen komst zou Finland goederen ter waarde van 300 millioen dollar leveren in een periode van 6 jaar, doch later stemde de Sowjet-Unie er in toe de periode te ver lengen tot 8 jaar. „Westerling arrestanten" krijgen rechtskundige bijstand. Mr Bouman, advocaat te Djakarta, heeft zich op verzoek van de Hoge Commis saris der Nederlanden, die daartoe door de Nederlandse regering gemachtigd was, belast met het behartigen van de belan gen der in Indonesië gedetineerde z.g. „A.P.R.A."-arrestanten. Ter voorkoming van misverstand wordt erop gewezen, dat mr Bouman niet op treedt als lasthebber van de Hoge Com missaris, doch als advocaat de belangen van zijn cliënten zelfstandig zal behar tigen. De Japanse regering heeft Engeland medegedeeld, dat zij hoopt op een „min nelijke schikking" in de zaak van de ge vangen Britse matrozen. Japan blijft ech ter van mening, dat het hof te Kobe, dat de matrozen op beschuldiging van het stelen van een taxi en een bedrag van 1700 yen tot een gevangenisstraf van 2% jaar veroordeelde, gehandeld heeft over eenkomstig het volkenrecht. Een speciaal comité, bestaande uit „Vader Knickerbocker" en vier „Misses Maasdam" stond ter begroeting opgesteld toen het 15000 ton metende pas sagiersschip „Maasdam" van de Holland Amerika Lijn op zijn eerste reis van Rotterdam naar de Verenigde Staten de haven van New York binnen liep. De meisjes droegen badpakken uit de jaren, waarin schepen van de zelfde naam in dienst van de scheepvaartmaatschappij werden gesteld. Het zijn van links naar rechts Patrivia Charwick, „Miss Maasdam 1872", het jaar van de eerste „Maasdam", Betty Daniëlsen, „Miss Maasdam 1889", Norma Palm, „Miss Maasdam 1921" en Peg Meehan, „Miss Maasdam 1952". GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN DISCUSSIE OVER DE SCHOONHEID VAN DE STAD Tijdens de gemeenteraadsvergade ring van Vlissingen zijn de schoon- heidseisen bij de bebouwing van de stad ter sprake gekomen. De heer J. Marijs stelde een vraag met het oog op het complex flatgebouwen van twee verdiepingen aan de Singel, die vol gens hem aan de schoonheid van de Singel veel afbreuk doen. Wethouder M. A. van Popering antwoordde, dat het onmogelijk was hier flats van drie verdiepingen te bonwen, dit in ver band met de licht- en luchttoevoer voor de huizen aan de Leliënlaan. De heer Marijs daarentegen was van mening gezien de mening van deskundigen, dat er geen bezwaar was tegen het aanbrengen van drie verdiepingen. De licht- en luchttoevoer zou niet in gedrang komen. Bij het verlenen van een crediet van f 1250.voor het treffen van een verkeersregeling voor het kruispunt SingelPaul Krugerstraat vroeg de heer Gillissen-Verhage of het ook niet nodig is een verkeersregeling te tref fen bij de kruising Paul Krugerstraat- Scheldestraat. De burgemeester ant woordde, dat de kruising Paul Kruger straatScheldestraat meer overzich telijker is dan het punt Paul Kruger straatSingel. Hij zei toe, dat B. en W. dit zullen bekijken. De heer M. J. v. Poelje vroeg of het ook niet mogelijk is iets te regelen voor de wielrijders op het punt Paul Kruger straatSingel. De burgemeester zegt toe ook dit te zullen bekijken. Het voorstel van B. en W. om een aanvullend crediet te verlenen van f 6000.voor de nieuwe sport velden werd goedgekeurd alsmede een aanvullend crediet van f 3500.voor het nieuwe carillon in de St. Jacobs- toren. Het voorstel om te besluiten dat op de Noorderbegraafplaats zal begraven worden volgens een bepaald systeem, kon, vooral wat betreft dat deel van de voorschriften inzake gedenktekens, waarbij geen vergunning zal worden verleend voor a. gedenktekens of an der graf werk met foto's; emaille- of porseleinen schilden al dan niet aan gebracht op gedenktekens of ander graf werk en kunstbloemen; b. ge denktekens of ander grafwerk van gietijzer; geëmailleerd grafwerk; zwarte glazen platen al dan niet aan gebracht op gedenktekens of ander grafwerk; in de ogen van mej. P. M. Invoer van boter en aardappelen in West-Duitsland. Het West-Duitse ministerie van voed selvoorziening bereidt een wetsontwerp voor, waardoor de Invoerrechten op bo ter en aardappelen zo lang verlaagd souden kunnen worden als de markt- s'tuatle nodig zou maken. Het huidige tekort aan boter Is ontstaan, doordat tegenover een stijging van de produc tie met 70 pet. een stijging van het erbruik staat met 11 pet. Er bestaan plannen voor Invoer uit eneniarken, Nederland en Hongarije, flvoer uit Noorwegen is pas in Decem ber te verwachten. Voorts werd verklaard, dat de West- uitse regering het voornemen heeft oedergranen ln te voeren om te ver sleren, dat consumptie-aardappelen het vee worden gevoerd. BLOEMENSHOW TE GOES. Gisteren kwam de afd. Goes der Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer Goudzwaard. Besloten werd een grote show te organiseren in het Beursgebouw op de Grote Markt, op 12 en 13 Sept. a.s. Vele deelnemers gaven zich reeds op voor het verzorgen van een stand. Ook van de aquariumvereniging is medewerking toegezegd, zodat ernaast bloemen ook mooie tropische vissen te bewonderen zijn, alsmede fraaie vlinders. Beide avonden zal een strijkje voor de muzikale omlijsting zorgen. Iedere 50ste bezoeker ontvangt een verrassing in de vorm van fruit of bloeiende planten. Aanrijding te Goes. Gistermiddag omstreeks 5 uur kwam het 7-jarig dochtertje van de heer H. uit Goes uit de D. D. van den Bout straat op haar fiets gereden. Zonder uit te kijken reed zij de Wilhelmina- straat in, juist op het ogenblik dat er een auto passeerde. Ze werd door de auto gegrepen. Na enkele buite lingen bleef ze met een hevige bloed neus en een lichte hersenschudding op de rijweg liggen. Bij de familie L. waar ze werd binnengedragen, waren de doktoren de Haas en Doeleman spoedig aanwezig. Zij moesten de moeder teleurstellen, daar het kind nog niet direct naar huis mocht wor den vervoerd. Mr MILIUS OVER DE ECONOMISCHE SITUATIE: N.a.v. de komende jaarbeurs te Utrecht is door mr Milius in een persoon- ferentie opgemerkt, dat men de economische huidige situatie zou kunnen typeren als de periode waarin over vrijwel de gehele linie een neiging valt te bespeuren tot consolidatie en stabilisatie. Dit blijkt o.a. uit de indices van de productie welke een opvallend stabiel karakter vertonen. Het vraag stuk van de werkgelegenheid heeft daardoor aan activiteit gewonnen. Wij dienen echter open oog te houden voor de noodzaak om onze concurrentie positie zo stevig mogelijk te maken. Opvallend is voorts, dat de omvang van de consumptie sedert 1948 een geleidelijke daling heeft getoond. Ook de bruto winstmarges van de midden- standsbedrijven vertonen een vrijwel permanente daling. Een geleidelijke verschuiving kan worden geconsta teerd ten gunste van de grote be drijven. Verwacht moet worden, dat de las ten voor het middenstandsbedrijf eer der nog zullen toe- dan afnemen, o.m. als gevolg van de te verw .chten huur verhoging en de sociale voorzieningen voor het personeel. Mr Milius wees er op, dat met klem moet worden aangedrongen op verbetering van de interne organisatie. Ernstig moet men zich afvragen, welke middelen moe ten worden toegepast om de kosten- percentages te verlagen. Sprekende over de Nederlandse in dustrie, welke volgens mr Milius op dit ogenblik het voordeel heeft van relatief gunstige loonkostenverhou dingen, waarschuwde hij Voor een al te groot optimisme. Wat het buitenland betreft, achtte mr Milius het waarschijnlijk, dat de Nederlandse prijzenstructuur geleide lijk zal worden aangepast aan die van de overige Westeuropese landen. Het is naar zijn mening zeer onwaar schijnlijk dat Nederland zijn positie van goedkoopte-eiland van West- Europa zal kunnen handhaven. Het proces van nivellering wordt ver sneld door de samenwerking in Be- neluxverband en het plan-Schuman. Verwacht mag worden, dat de prijzen zullen worden omhooggetrokken. Mo gelijk is dat voor de middenstand een reden vooi; optimisme, aangezien een neiging tot prijsstijging in de regel een stimulerende invloed op de aan kopen van het publiek uitoefent. Vooral als dit publiek er van over tuigd is, dat in geen geval een prijs daling in het vooruitzicht kan worden gesteld. Mocht evenwel de concurrentie kracht van Nederland als gevolg van de nivellering van prijzen en lonen verzwakken, dan zal op de lange duur automatisch de koopkracht dalen. In tussen is het echter nog niet zover en het zou verkeerd zijn thans reeds conclusies te trekken, welke wijzen op pessimistische verwachtingen. Want juist onder de huidige om standigheden, aids mr Milius, is door de verbetering van de betalingsbalans een mogelijkheid, met extra energie projecten aan te durven. Wij kunnen weer enig risico nemen. Onjuist is derhalve defaitistische critiek. Posti- tieve geesten zijn nodig om de vraag stukken van het heden op te lossen. van Heulen en de heren J. P. Vente- vogel, J. Post en M. J. Corveleijn geen genade vinden. Men was van mening, dat men de mensen niet aan banden mag leggen. Wethouder van Popering verklaarde namens B. en W., dat hun college het zeer op prijs zou stellen als dit voor stel werd aangenomen. De heer Post stelde hierop voor het eerste deel van sub a te schrappen en verzocht zijn voorstel in stemming te brengen. Wethouder L. P. van Oorschot aan vaardde het voorstel zoals het aan de raad is voorgesteld in zijn geheel. De heer Marijs ondersteunde van harte het voorstel van B. en W. en zegt dat men ook van kerkelijke zijde eenvoudige en rustige begraafplaat sen voorstaat. De heer Corveleijn verzocht hierop zijn voorstel, dat B. en W. van het bepaalde in a en b in zekere gevallen kunnen afwijken, in stemming te brengen. Zijn voorstel werd met 5 tegen 11 stemmen verworpen. Voor stemden mej. van Heulen en de heren Ventevogel, Post, Corveleijn en van Poelje. Hierop werd het voorstel van do heer Post in stemming gebracht wat verworpen werd met 12 tegen 4 stem men. Voor mej. van Heulen en de heren Ventevogel, Post en Corveleijn. Het voorstel tot wijziging van de sub sidiëringsregeling van de openbare leeszaal en bibliotheek werd na enige discussie aangenomen. AMBASSADEURS CONFERENTIE IN DEN HAAG Evenals het vorige jaar zal, gebruik makend van de aanwezigheid met verlof hier te lande van vele ambassadeurs en gezanten, ten departemente van Buiten landse Zaken een ambassadeursconferen tie gehouden worden op 3, 4 en 5 Sept. a.s- Deze conferentie zal gewijd zijn aan de bespreking van de vraagstukken ver band houdende met een Europese en een Atlantische samenwerking en onder voorzitterschap staan van de minister van Buitenlandse zaken. Afscheid bij de belastingdienst te Middelburg. Vrijdagmiddag nam de heer M. J. Geuze hoofdassistent-titulair en dienst- geleider van het stationement Mid delburg, afscheid van de belasting dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Geuze kwam op 1 Aug. 1911 in dienst bij de belastingen en is al die tijd werkzaam geweest bij de actieve dienst. Bij het afscheid had het per soneel zowel van de administratieve als actieve dienst van Walcheren zich verzameld in het gebouw van de In spectie te Middelburg, waar de heer Geuze en zijn echtgenote werden toe gesproken. Allereerst sprak de hoofd inspecteur, de heer H. W. Colmjon, die een staande leeslamp aanbood. Mevr. Geuze werd bloemen aangebo den. Vervolgens voerden het woord de ontvanger der belastingen te Mid delburg, de heer M. A. Romijn, de chef de bureau van de inspectie, de heer A. K. Louws, de hoofdassistent chef dienstgeleider J. H. Drioel, de controleur A. D. Grims, de hoofdassis- ten t.t. van het stationement Vlissin gen M. Quist. Allen gewaagden van de grote verdiensten van de heer Geuze en roemden zijn vakbekwaam heid. Ook werd gewezen op de per soonlijke kwaliteiten van de scheiden de functionaris. De heer Geuze dankte de sprekers, waarna men nog - enige tijd gezellig bijeen was. DE BiXT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond. Vrij warm. Veranderlijke bewolking en droog weer, behoudens tegen de avond in de Zuidelijke provincies een kans op onweer. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. Vrjj warm.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1