SPORT rn SPEL. UNO -vri Tuinbouwbeurs te Middelburg trok veel belangstelling* De avonluren «an ^cripan en ^aarl|C( GEMEENTERADEN Zeeuwse Groentetelersvereniging had succes met de organisatie* Breede Watering Bew. Y. vergaderde te Goes. Lijdt niet langer DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Middelburgcombinatie- Scarborough 5-1. Scampolo krijgt Zeelandia op bezoek. Officiële Publicatiën Middelburg Goes. SCHEEPSTIJDINGEN DE ^ADIO brengt u .J Na verloo „rompstukker Eerste UNO-st; Lac LIKEUR Amerikanen gaan woestijngrond v maken. Vrijdag 29 Augustus 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Vrijdag 29 Augustus 1 Gereedschappendag op „brede basis", De tuinder is een leergierig mens, cultuur. De plantenziektekundige die er naar streeft de beste producten aan Cs markt te brengen. Geen won der dan ook, dat er gisteren voor de door de Zeeuwse Groentetelersvereni ging in de grote hal van de Coöp. Veiling „Walcheren" te Middelburg georganiseerde Tuinbouwbeurs grote belangstelling bestond. De tuinders lieten zich voorlichten over zaden, platglas, bestrijdingsmid delen en allerlei werktuigen en'boven al is hen gewezen op het aanvoeren van de groenten, waaraan nog wel het een en ander mankeert. Ir. W. van Soest, de rijkstuinbouwconsulent in Zeeland, verrichtte de officiële ope ning. In de afmijnzaal vond een bijeen komst plaats ter opening van de beurs, Daar sprak de heer M. Ton, wnd, voorzitter van de Z.G.V., een wel komstwoord. Hij verving de voorzit ter de heer P. Ton, die door ziekte niet aanwezig kon zijn. De wnd. voor zitter sprak de wens uit, dat de de monstraties van de kleine werktuigen en verpakking, alsmede de handel een succes zouden worden. Hij heette wel kom ir. van Soest, ir. XJbbink, de rijks consulent voor de grond- en pachtza ken, de adj. consulent van de tuin bouw in Zeeland, ir. Vrijhof, de heer Tolsma, rijksconsulent te Zwolle, die de verpakking van groenten en fruit demonstreerde, alsmede bestuur en directie van de veiling, deskundigen van het Instituut voor de Tuinbouw uit Wageningen en vertegenwoordi gers van organisaties. DE OPENING. In zijn openingsrede herinnerde ir. van Soest aan de beurs, die 4 jaar ge leden voor het eerst te Middelburg werd gehouden, op 15 Juni 1948. Hij had gehoopt, dat er ieder jaar een beurs zou komen, maar het is bij een maal in de vier jaar gebleven. Ir van Soest meende, dat de tuinbcuwbeurs recht van bestaan heeft in Zeeland, daar de tuinders er vaak niet toe ko men zich in andere tuinbouwgebieden op de hoogte te stellen van de ont wikkeling. Het is zeer nuttig, aldus ir. van Soest, dat de tuinder op de hoog te blijft van de nieuwste werktuigen Hy meende, dat de naam „Gereed schappendag", die aan deze beurs was gegeven, wel zeer breed dient te wor den opgevat. Ook de voorlichting van de rijksdiensten rekende hij tot het gereedschap van de tuinder evenals de vakliteratuur. Bij de groente, zo zei ir. v. Soest, Is het de sortering en de verpakking die 't hem doet. Hij wees er voorts op, dat vooral op dit gebied in Wal cheren nog heel wat verbeterd kan worden. Tenslotte dankte hij de Z.G.V. voor de organisatie van de beurs en sprak de wens uit met een variant op een bekend spreekwoord, n.l. dat de tuin ders wijzer van da beurs zouden ko men, als zij er heen gegaan waren, VARIATIE GENOEG. De beurs bracht variatie genoeg, niet alleen op groenten- en fruit- gebied, doch ook wat de bloemen be treft. Gladiolensoorten waren te be wonderen evenals de onlangs gereed gekomen gladiolen-droogmachine. Er Waren werktuigen van vroeger, vooral veel eigen vindingen van diverse tuin ders, maar ook de hypermoderne ver warmingsinstallatie voor de platglas- In ruim een uur hebben de ingelan den van de Breede Watering Bewesten Yerseke gisteren in de „Prins van Oranje" te Goes een 12 punten tellende agenda afgewerkt. Alle punten gingen zonder veel discussie onder de hamer door. In zijn openingswoord deelde de dijkgraaf, de heer P. J. J. Dekker, me de, dat een geldlening is aangegaan van f 150.000 tegen 4!4 pCt 's jaars, af te lossen in 30 jaar. De proeven met het plaatsen van stuwdammen bij Ka pelle-Biezelinge om op korte termijn het gebied rond Schore een apart water peil te geven, zijn volkomen geslaagd, Ook ziet het bestuur onder het oog het plaatsen van een stuwdam bij Nisse. Alle onderhoudsmaterialen zijn aange kocht en aangevoerd. In het afgelopen jaar is zes km weg aangelegd. De voorstellen tot wijziging der begroting 19511952, toekenning van vacantietoeslag aan de ambtena ren en het toepassen van de interim* regeling ziektekosten voor de ambte naren werden zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Voorts werd ver slag uitgebracht omtrent de toestand van het waterschap over het afgelopen jaar. De tarieven tot het heffen van rechten aan het haventje te Katten- dijke zullen gehandhaafd worden. Ten slotte had verkiezing plaats van drie afgevaardigden in de dijkraad van de „Waterkering van de calamiteuze pol ders Oost-Beveland en Wilhelmina (Z.- Beveland)." De aftredende heren P. J. J. Dekker, Joh. de Groene en K. M. Straub werden herkozen. dienst was vertegenwoordigd, evenals de voorlichtingsdienst. Men werd voor gelicht over bestrijdingsmiddelen, kas senbouw, kunstmeststoffen, enz. Ook de zaadhandel was vertegen woordigd evenals een stand met mo toren, bromfietsen en grotere werk tuigen. Bovendien werd een ruime voorraad vakliteratuur geëxposeerd, terwijl leerlingen van de Groenteteelt vakschool hun producten hadden uit gestald. De beurs mocht zich de ge hele dag in een druk bezoek verheu gen. Oesterexport naar Engeland begint morgen. De organisatie van oester-exporteurs hebben een bespreking gevoerd met de grootste Engelse importeur en zijn tot overeenstemming gekomen. Prijzen en gewicht zijn als volgt: 4/0 gewicht 8085 kg p. 1000 stuks 21 pnd 4 sch. 1 p.; 3/0 gewicht 7075 kg p. 1000 stuks 17 pnd. 3 sch. 3 p.; 2/0 gewicht 6366 kg p. 1000 14 pnd 2 sch. 8 p.; 1/0 gewicht 5356 kg p. 1000 stuks 11 pnd 9 p. Deze prijzen komen overeen met die van België. De export naar Engeland zal a.s. Zaterdag beginnen met een ordertje van 6000. Grote Imperialen betrekt Engeland ook reeds uit Denemarken tegen goedkoper prijs dan Holland kan aanbieden. Dene marken kan slechts een 2 3 millioen aan bieden, daar dit land anders een gevaarlijke concurrent zou worden. Ir van Soest blijft nog enige tijd in Zeeland. Tijdens de openingsrede van de Tuin bouwbeurs te Middelburg heeft ir. W. v. Soest, Rijkstuinbouwconsulent voor Zee land gezegd, dat hij deze winter en ook het voorjaar van 1953 nog in Zeeland zal blijven werken. Zoals wij destijds meedeelden gaat ir. van Soest Zeeland verlaten in verband met een benoeming elders. Slachtoffer van aanrijding overleden. De heer A. Goeree te Kruiningen, die Maandag op de Rijksweg te Krui ningen door een personenauto werd aangereden is Woensdagavond in het ziekenhuis Sint Joanna te Goes over leden. DE IJZEREN KIST Voorzichtig klauterde Gertjan bovenop de vleu gel en met een kleur op zijn wangen keek hij naar al die indrukwekkende meters en klokjes die keurig op een rij voor in de machine zaten. „Er zit geen stuur in, alleen maar een dikke stang, zou je daarmee moeten sturen Maartje En oh moet je zien, achterin staat een grote ijzeren kist. Hèwat zou daarin zitten 1" „Een kistvroeg Maartje ongelovig. „Ja", antwoordde haar broertje „en er zit een heel grooh slot opDe kinderen hadden niet gezien dat de piloot op enige afstand het tweetal met een bedenkelijk gezicht stond gade te slaan. Plots haalde hij zijn schouders op en vroeg vrolijk „Ik zeg goede morgen, jonge lui Verschrikt keken Gertjan en Maartje om in het vrolijke gezicht van de dikke piloot. „Dat is aardig, dat jullie mij komen helpen", vervolgde hij. „Ik kan best hulp gebruiken, voelen jullie er iets voor SAS VAN GENT KRIJGT ZIJN WEEKMARKT. Sedert lang werd het als een grote behoefte gevoeld om in Sas van Gent een weekmarkt in te stellen. Het marktplein werd steeds meer voor de verkoop van verschillende artikelen ge bruikt. De plaatselijke middenstand heeft gemeend bij het gemeentebestuur aan te kloppen om tot Instelling van een officiële markt te komen. Het is niet vergeefs geweest en zo werd door de raad op 5 Juni 1952 tot instelling van een weekmarkt besloten. Dinsdag 2 September a.s. zal voor het eerst de weekmarkt gehouden wor den. Het is dan de bedoeling aan één en ander een feestelijk karakter te ge ven. De opening zal door het gemeente bestuur officieel geschieden, terwijl van de zijde van de marktkooplieden het hoofdbestuur vertegenwoordigd zal zijn. (Ingez. mededeling, adv.) door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt regelmatig Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88. RTTTHEM. Critiek op Streekplan Walcheren. De raad van Ritthem vergaderde onder voorzitterschap van burgemees ter P. Daniëlse. Aan Mevr. Wed. Barentsen kan geen bouwvergunning worden verleend. De heer Poelman vond het een groot schandaal dat geen woningen voor ge pensionneerden e.a. buiten de bebouw de kom meer mogen worden gebouwd, Hij verwenste de voorschriften van het Streekplan Walcheren. Wethouder Cevaal noemde het streekplan een „plan met streken". Aan de Commissie Rundvee-fokdag Walcheren zal een subsidie van 20 worden verleend, terwijl aan de kringkeuring van geitenfokverenigin- gen 5 beschikbaar zal worden ge steld. De gemeenschappelijke regeling, vastgesteld voor het hulpziekenhuis zal opgeheven worden, terwijl het saldo aan de Stichting Westhove zal worden geschonken voor betaling van oorlogs- en bezettingsschade. De gemeentebegroting 1953 werd behandeld, waarbij de heer Allaart in lichtingen vroeg over de luchtbescher ming. De gewone dienst wees in inkom sten en uitgaven een bedrag aan van ƒ152,786, terwijl de post onvoorziene uitgaven 5433 vermeldt. De gemeenterekening 1951 wees het abnormale saldo aan van 33.935. Hiervan wordt 22.168,gebezigd voor de verbetering van de bestrating in de dorpskom, terwijl f 4198 voor de woningwetwoningen wordt geserveerd. Uiteindelijk blijft er ƒ7568 over. De totale kosten van de straten bin nen de bebouwde kom bedragen ƒ37.110. De korfbalvereniging krijgt twee velden toegewezen tegenover de bijz lagere school. De begroting hiervoor is 10.977 voor lonen, die het Rijk voor 100 procent vergoed en 4068, voor de overige kosten, die de ge meente moet dragen. VROUWENPOLDER. Jachtterrein zal voor drie Jaar publiek verpacht worden. De raad dezer gemeente kwam bij een o.l.v. de loco-burgemeester, de heer N. Mesu. Van de Vleeskeuringsdienst Oostka- pelle was rekening en verantwoording uitgebracht en een goed slot van 124.21 komt in de gemeentekas te recht. De heer W. DuVekot had een verzoek ingediend om 100 meer van af 1 Jan. '52 voor het ophalen van het huisvuil. Besloten werd voor 30. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. hierin tegemoet te komen. Van de Vereniging van B. en W. was een bericht binnengekomen, betreffen de het noodziekenhuis te Westhove. Nu de garantie opgeheven wordt, zou de gemeente een bedrag, zijnde a 0.02 per inwoner, kunnen innen. Op advies van B. en W. werd besloten dit bedrag cadeau te doen aan de stichting. De beplanting zomerwoning terrein met riolering werd uitvoerig besproken. Besloten werd het jacht- recht in duinterrein publiek te ver pachten voor de duur van drie jaar. Bij de rondvraag vestigde de heer Sturm de aandacht op het nieuwe weggedeelte waar bijna geen berm aanwezig is. De heer Janse vond de vergoeding voor zitting in het stembu reau te laag, dit zal nu gebracht wor den op 10. Tenslotte deelde de voor zitter mede, dat drie aanvragers voor de bouw van zomerwoningen waren binnengekomen. Het voetbalelftal van Scarborough speelde nog een wedstrijd tegen een com binatie van Middelburg op de Nadorst te Middelburg. Ook deze combinatie, waarin vijf spelers van het eerste en zes van het tweede elftal van Middelburg waren opgesteld, bleek voor de Engelsen te sterk, want zij verloren met 51. Niettemin was het een aantrekkelijke wedstrijd, waarin de Engelsen vooral voor de rust goed partij gaven. Zij ble ken echter improductief, zodat doelman Overweel van Middelburg het niet al te moeilijk had. In de tweede helft was Middelburg overwegend sterker, maar toen bleek, dat doelman Coates zijn vak uitstekend verstond en hij mocht dan ook menig applaus in ontvangst nemen. Het duurde bijna een half uur, aleer de score geopend werd. Het was v. d. Klink, die in zijn eentje de gehele En gelse verdediging passeerde (10). Vijf minuten later kopte de zelfde speler de bal eerst tegen de lat, waarna hij de te rugspringende bal opnieuw inkopte (2 0). Met deze stand kwam de rust. Kort na de hervatting was het rechtsbuiten Mills, die het alleszins verdiende tegen- punt wist te scoren (21). Toen echter enige tijd later één der Engelse verde digers bij het terugspelen de bal in eigen doel schoot, was het pleit beslecht. V. d. Klink maakte er 41 van en in de laat ste minuten werd het nog 51 door een doelpunt van Vink. SCARBOROUGH WINT TENi IISWEDSTRIJD. De tennisontmoeting tussen Vlissingen en Scarborough heeft dan eindelijk een En gelse zege opgeleverd. De gasten won nen met 49. De uitslagen waren: Heren enkelspel: A BodeT. D. Ma nyard 63, 1—6, 57; dr SpuymanW. Wilson 64, 36, 46; dr DeodatusP. Morley 26, 61, 75. Dames enkelspelC. den HamerJ. Mitchell 16, 68; C. BraakP. A. Ma nyard 06, 2—6. Heren dubbelspel: dr de Vries en dr DeotatusB. Morley en B. Peacock 64, 75; dr Spuyman en A. BodeW. Wil son en T. D. Manyard 63, 57, 16. Dames dubbelspelmevr. Beun en mej. BoumaP. .Criddle en P. Dixon 75 46, 57; mevr. den Hamer en mevr BraakJ. Mitchelle en P. A. Manyard 36, 3—6. Gemengd dubbelspel: mej Bouma en dr Spuymanmrs Manyard en mr Ma- yard 06, 16; mevr. C. den Hamer en A. Bodemiss Mitchell en mr Morley 61, 57, 63; echtpaar Braakmiss Criddle en mr Wilson 16, 06. Korfbalcompetitie begint weer. Voor de eerste korfbal-Zaterdag na de vacantie is nog een klein programma vastgesteld. In de eerste klasse is de be langrijkste wedstrijd ScampoloZeelan dia. Zeelandia, dat steeds meer naar vo ren komt, zal zeker flinke tegenstand bieden, maar zal toch bet onderspit moe ten delven. Swift zal met S.S.S. weinig moeite hebben. In de tweede klasse wordt alleen To go IIDe Poel gespeeld, wat wel eens op een puntenverdeling kan uitdraaien. De kampioensprededent Olympia is vrij. Het heeft nog maar een punt nodig om zich kampioen te kunnen noemen. Dios-Vopo is nog een belangrijke wed strijd in afd. 3c. Het terreinvoordeel zou Dios wel eens net de overwinning kun nen brengen. Het programma voor Zaterdag. Ie klasse ScampoloZeelandia: Swift S.S.S. 2e klasse: Togo IIDe Poel. 3e klasse A: Swift IVK.V.L.; Top Stormvogels; V.K.V.—S.V.G. 3e klasse B.FortunaV K.V. II; K.V L. II—Swift VI. 3e klasse C.O.D.S.Scampolo III: DiosVopo. 3e klasse D.Tjoba IIKats; WJC.V, V.Z.O.D. Adspiranten A.ScampoloZeelandia. DE SCHOUWSE KORFBAL COMPETITIE. Dinsdagavond werd in de reserve 2e klasse A de laatste competitiewedstrijd gespeeld. Evenals in de uitwedstrijd le den de kampioenen Strandvogels II een 31 nederlaag tegen D.O.S.K.O. 11. De eindstand luidt; Strandvogels II 10 7 1 2 55—22 15 Burgh III 10 7 0 3 45—26 14 Zeemeeuwen II 10 7 0 3 3522 14 D.O.S.K.O. II 10 5 0 5 24—28 10 Burgh IV 10 3 1 6 24—47 Velocitas II 10 0 0 10 16—54 De eindstand van de Junioren groep A is als volgt; Strandvogels 8 8 0 Zeemeeuwen 8 5 0 Burgh 8 41 Stormvogels 8 2 0 Velocitas 8 0 1 Stichting voor de Landbouw protesteert. Gisteren heeft de Stichting voor de Landbouw aan de minister van Land bouw een telegram gezonden van de volgende inhoud; „Heden ontvingen wij de mededeling, dat met ingang van Maandag a.s., in gevolge een door u genomen beslissing, de afname van varkens voor de bacon- export zal worden stopgezet. De Stich ting voor de Landbouw, het ten zeerste betreurend, dat deze beslissing zonder voorafgaand overleg is genomen, ver zoekt Uwe Excellentie dringend op de ze beslissing terug te komen, daar hier door het vertrouwen in de ten deze gevoerde politiek wordt ondermijnd". 58—12 27—19 25—26 12—28 3—40 Openluchtzanguitvoering Leger des Heils. Op Zondagmorgen 31 Augustus om uur zal de zangbrigade van het Leger des Heils in Middelburg een uitvoering geven op de Dam in verband met de geestelijke veldtocht: „De middernacht roep". Geslaagd. U 90)4 WA 9i n 91A 91 'A 90 W/s 91A 91% 91 Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ned. 1962/64 cum Grootboek 1946 3/ K. Olie '50 Cult. H. Ind. Bk 50/ 51 Nat. Handelsbank 10014 110 Ned. Handel .Mij. A.K.U. Bergh's Jurg. Berkel's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Philips' Gloeil. Do 6 cum. pref. Ned. Ford 116-14 116/ 143/ ,144 147/ 15 254 243/ 243/2 90/ 90/ 112/ 112/ 151 153 136/ 137 151/ 151 152/ 154 180 182/ Ned. Kabelfabriek 190/ wd. Unilever Wilton-Fijenoord Biliton I rubr. Biliton H rubr. Dordtse Petr. Dito, pref. 132 132 172/ 173/ 158 157/ 253 255 188 188 294/ 295/ 301 303 Kon. Olie Dito, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Leinboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn 321/ 321/ 320/ 320/ 487 81/ 83/ 72/ 33 90 84 84 73 32/ 90B 31/ 31/B 140140/ Java Ch. Jap.lijn 114/ 114/ Kon. Boot Kon. Paketvrt Kon. Rott. Lloyd Ned. Sch. Unie Ommeren's Sch.vrt St.v. Mij Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Müller Co. .Amsterd. Bank Escompto Bank 120/ 101 119 101 117 117/ 118/ 119/ 166 168 131/ 131/ 92/ 92/ 36 67/ 17/ 96 68/ 55B 36/ 68 99 69/ 55/ 169/ 169/ 153/ 153/ 52 H - Rott. Bank Twentsche Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Beth. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North. Am. Cities Service Cont. Oil Philips Oil Midcont. Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Ceatr, 154(4 154(4 154 153(4 71 28(4 121V/B 123 142 141 IS X m 42(4 im A Al/. sox 50(4 81 81 61(4B 6214 m 60)4 im 14(4 46(4 46(4 79 79(4 40H 40)4 25)4 39% 39)4 22 22(4 103 104 62 56(4 57 66)4 66 73 74(4 m 22(4 22(4 7(4 12 19% Te Den Haag is geslaagd voor het exa men vestigingseisen begrafenisonderne mer de heer J. J. M. Kuijper te Goes. ELLEWOUTSDIJK Collecte. De collecte voor „Het Hooge land" heeft in deze gemeente f22.75 op gebracht. s-H. ARENDSKERKE Oranjefeest. Voor de kinderen uit deze gemeente zal Zaterdag a.s. een feest wor den gehouden. Half twee wordt met de feestelijkheden begonnen. Dan zullen ze met muziek van de kleuterschool naar het terrein in de Deestraat marcheren. Kwart voor twee zullen de schoolkinde. ren voor het gemeentehuis zingen, waar na een ballonwedstrijd wordt gehouden. Van twee tot vijf uur zullen ze hun ver maak zoeken met allerlei leuke spelle tjes. Ten bate van de kleuterschool zal om half zeven een voetbalwedstrijd wor den gespeeld tussen een elftal van de gemeente en de brandweer. De opstel ling van deze elftallen is: Brandweer: doel: L. Goedegebuure; achter; J. Kole en G. van Damme; half: P. van Sabben, Chr. Janse en H. van der Maale; voor: J. J. Carels, G. Almekinders, A. Alme- kinders, J. Meulbroek en G. van Sabben De gemeente: doel: M. Schipper; achter; J- A. Talma en J. P. Lindenbergh; half: A. Karman, J. L. Brasser en W. van Manen; voor; A. Zonneveld, J. J. Gel dof, G. M. de Schipper, J. J. Lucier en J. H. Valk. De wnd. burgemeester, de heer J. Hommes, zal de aftrap verrich ten en de heer B. Weststrate is scheids rechter. De dag wordt besloten met een concert van „Excelsior". COLIJNSPLAAT Kinderfeest. Uitgaande van het Cen traal Comité Buurtverenigingen zal er op Zaterdag 6 Sept. a.s. een kinderfeest wor den gehouden. De diverse kinderspelen zullen op het Gem. sportterrein worden uitgevoerd, waarvoor medewerking is gevraagd van de plaatselijke muziek korpsen. Des avonds zullen de muziek gezelschappen „Wilhelmina" en „Soli Deo Gloria" en door het Herv. Kerkkoor in de muziektent concerteren Het feest zal worden besloten met een lampion optocht- HOEDEKEN SKERKE Benoeming. Met ingang van 1 Sept. a.s. is benoemd tot ambtenaar ter secre tarie te Hoedekenskerke de heer C. Geus, alhier. Hij is thans als zodanig werkzaam te Heinkenszand. KRUININGEN Muziek. Zaterdagavond zal het muziek gezelschap „E.M.M." een concert geven in de muziektent op de Markt. OOSTKAPELLE Concert. De muzikanten van „Crescen do" zullen Zaterdagavond van zich laten horen, daar zij een concert op de tent zullen geven. Daarna zal pittige mars muziek door de straten klinken. Ook de fakkels zullen er aan te pas komen. POORTVLIET Reis ouden van dagen. De ouden van dagen hebben een uitstapje gemaakt. Na dat in Goes koffie was gedronken reed men naar Vlissingen, waar naar Breskens werd overgevaren. In Oostburg werd ge geten. Na een kort oponthoud in Terneu- zen ging het naar Hulst, waar een koffie maaltijd werd aangeboden. De terugreis werd gemaakt via Perkpolder-Kruinin- gen. Even na 9 uur werden de oudjes aan de rand der gemeente verwelkomd door Kunst naar Kracht". De voorzitter van het comité, oud-burgemeester van Oeve- ren, dankte namens het comité de inge zetenen voor hun royale steun. Tenslotte dankte burgemeester van Doorn voor de goede leiding en de uitstekende organi satie. Varkenspest. Er is opnieuw een geval van varkenspest geconstateerd en wel onder de varkens van de heer C. M. Don ken, molenaar. 40 jaar onderwijzer. Woensdag her dacht de heer L. Looijenga het feit, dat hij 40 jaar onderwijzer was. In alle stilte werd dit jubileum gevierd. RITTHEM En maar concerteren. Ook het rustige Ritthem zal Zaterdagavond weerkinken van vrolijke muziek, die „Onda" ten ge hore zal brengen. Met muziek en fakkels zal tenslotte een rondgang door 't dorp worden gemaakt. ST. ANN ALAND Voetbalwedstrijden- Zaterdag a.s. zul len op het sportterrein aan de Dorpsweg twee voetbalwedstrijden gespeeld wor den en wel om 3.45 uur tussen W.H.S. II en B.o.Z. II en om 5.45 uur tussen W H.S. I en B.o.Z. I. STAVEN ISSE Rectificatie- In ons blad van Woensdag stond vermeld, dat ds E, R. Damsté een gedachtenisrede zou uitspreken te Sta- venisse. Dit is echter onjuist. In zijn tegenwoordige gemeente IJsselstein hoopt hij een rede uit te spreken. Geslaagd. Voor het vakdiploma A schoenmaker slaagde dezer dagen de WIELRENNEN. Te Renesse werd een wielerwedstrijd gehouden, waarvan de uitslagen als volgt waren Junioren: 1. J. Prummel; 2. J. Oostin- die; 3. M. Prummel; 4. D. van Klooster; 5. W..Reisouw; 6." J. de Vrieze; 7. C. Loe ve; 8. H. van Blaay; 9. P. Bouwman; 10 A. van Strien; 11. L. Bouwman; 12. W Hoogerhuis. Racefietsen; 1. H. v. d. Weele, Brou wershaven; 2. F. Etienne, Zonnemaire 3. J. de Wit, Renesse; 4. H. Kaspers, Zon nemaire; 5. C. Hart, Renesse; 6. W. v. d. Eynde, Zierikzee; 7. W. J. de Jonge, Zie- rikzee; 8. A. P. J. Bakker, Zierikzee. Gewone fietsenI. A. Kappers, Renes se; 2. M. A. Legemate, Zierikzee; 3. A, v. d. Hoek, Renesse; 4. J. Groesbeek; 5. J. v. d. Voorde; 6. Th. Hart, Renesse; 7. J. V. Velthoven; 8. D. Meyer; 9. M. de Vrieze. heer W. Vermaas. Voor het praktijkdi ploma A bakkersgezel slaagden te Breda de heren M. Wesdorp en M. Goedege buure. WAARDE Gladiolentelers. De gladiolentelers van Waarde hebben besprekingen gevoerd over het drogen en het klaarmaken voor de veiling van de gekweekte bollen. Men is tot een accoord gekomen. Een gedeelte van de conserveniabriek te Krabbendijke zal voor dit doel worden ingericht. Vooi het aanschaffen van het materiaal zullen de leden een klein voorschot moeten betalen. Tot opzichter tijdens de werk zaamheden in deze periode werd be noemd de heer C. van Koeveringe. Geslaagd. Voor het schriftelijk theore tisch gedeelte van het broodbakkersexa men slaagden te Roosendaal de heren M. K. Louisse en G. M. Kopmels. Wedvlucht. De P.V. „De Scheldevlie- gers" hield een wedvlucht uit Breteuü. De uitslag met oude duiven hiervan was: 1 en 2. W. Krijnsen; met jonge duiven: 1. 3 en 4 Gebr. Kopmels; 2 en 5. W. Krijnsen en 6. P. Sonke. WEMELDINGE Brand. Woensdagavond ontstond op het land van de landbouwer Z. in het na de dorsing achtergebleven erwtenkaf, dat reeds gedeeltelijk was opgebrand, op nieuw brand. De per sirene opgeroepen vrijwillige brandweer was met de motor spuit spoedig ter plaatse en kon het vuur spoedig blussen. WOLPHAARTSDIJK Collecte. De collecte voor „Het Hooge- land" heeft de som van f 55.45 opgebracht IJZEN Dl]KE Goed afgelopen. De heer C. Doens te Turkeije, die Donderdagmiddag met een tractor op het land aan het werk was, gaf kort bij een sloot te veel gas. Hij had echter de tegenwoordigheid van geest bij tijds van de tractor te springen.. De tractor kantelde over de kop de sloot in. Ongeval. DonderJ ag wilde de chauf feur van een bij de Markt geparkeerde auto weg rijden. Hij clionk niet voldoen de aandacht aan de and van de wielen. Het gevolg was dat j e auto op het trot toir terecht kwam. Ij ivr. R., die op deze plaats stond te praij kon net op tijd ontwijken, maar kw.i te vallen. Behou dens enkele schramil an liep dit ongeval vrij goed at Benoeming. Tot ambtenaar bij de dienst invoerrechteil en accijnsen te IJzendijke is benoeii 1 de heer G- Vos kuil te Hilversum, DRANKWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door A. I. P. van Overbeeke, directeur van de N.V. Maat schappij tot exploitatie van het feestge bouw St. Joris, wonende te Middelburg, aan Gedeputeerde Staten van Zeeland 'n verzoek is ingediend om een hotelver gunning voor het perceel Gortstraat no. 30 te Middelburg. Binnen twee weken na heden kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijke bezwaren bij ons college in dienen. GROTE VAART. HEEMSKERK: 28 te Melbourne. GROO- TEBEER: pas. 28 Scillys. HOOGKERK: pas. 28 Ouessant naar Antwerpen. KOTA INTEN: 27 te Genua. MAASDAM: 27 te New York. SIBAJAK: 27 van Port Said naar Rotterdam. WATERMAN: 29 te Rot terdam. WILLEMSTAD: 28 te Amster dam. ARENDSDIJK: 27 te Willemstad. FAIRSEA: 27 Kp. Degata naar Spanje. JAGERSFONTEIN: 28 te Antwerpen. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT: 28 te Aden. ORANJE: 27 van Amsterdam naar Tandjong Priok. RIDDERKERK: 28 te Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 27 Aug.: HUMMEL van Noordzee. GIOVANNI van Rotterdam. 28 Aug.: FORTUNA van Antwerpen. Vertrokken 27 Aug.: NAZARIO SAU- RO naar Londen. GIOVANNI naar Ge nua. ARUBA naar Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen 27 Aug.: JAN KREUMER van Londen. HARTEI. van Bremen. ROSSUM van Hualva naaf Sluiskil. SKAGERAK van Amsterdam. 29 Aug.: LANGÖECLIJDE van Amsterdam. JAGERSFONTEIN van Southampton. CAS AN A van Rotterdam. HEBE NOBEL van zee. Gepasseerd van Antwerpen 27 Aug.: HARM naar Amsterdam. MYFEM naar Rotterdam van Gent. RIDDERKERK n. Rotterdam. WILLEMSTAD naar Amster dam. ALHENA naar Rotterdam. 28 Aug.: NASSAUHAVEN van Rotterdam. MAR VA naar Helsinki. MUIDERKERK naar Amsterdam. ZATEKDA 30 AUGUSTUS 1952. HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de huis vrouw; 9.00 Gram.; (9.359-40 Water standen); VPRO: 10.00 Morgenwijding; VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven: 11.35 Viool en piano; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen; 12.33 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 Ggam.; 13.30 Voor de jeugd; 13.45 Gram.; 14.25 Vrouwenkoor; 14.45 Gronings programma; 15.15 Ama teuruitzending; 15.45 Dansmuziek; 16.15 ,Van de wieg tot het graf", causerie; 16.30 Kamerorkest en soliste; 17.15 Sport- praatje; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18-15 VARA-Varia; 18.20 Gem. koor; 18.40 Lichte muziek; 19.00 Artis tieke staalkaart; VPRO: 19.30 „Passepar tout". causerie; 19.40 „Het Oude Testa ment in deze tijd", causerie; 19.55 „Deze week", causerie; VARA; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 „De Stoel van de Koning", muziekspel; 21.15 Socialis tisch commentaar; 21.30 Weense muziek; 22.00 „Onder de pannen", hoorspel; 22.20 Metropole orkest; 22.40 „Rond het kamp vuur"; 23.00 Nieuws; 23.15 Orgelspel; 23 30—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram.; 9.00 Verzoekpro gramma voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Kamerkoor; 1200 Angelus; 12.03 Gram.; (12.3012.33 Land en tuinbouwmededelingen)12.55 Zonne wijzer; 13.00 Nieuws en katholiek nieuws; 13.20 Amusementsorkest; 14.00 Boekbe spreking; 14.10 Gram.; 15.15 Kroniek van letteren en kunsten; 15.53 Gram.; 16.20 De schoonheid van het Gregoriaans; 16.50 Voor de jeugd; 17.50 Sport; 18 00 Nieuws; 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 18.25 Lichte muziek; 18.45 Buitenlandse corres pondenties; 19.00 Gram.; 19.52 Actuali teiten; 20.00 Nieuws en weerber.; 20.08 De gewone man; 20.15Lichtbaken; 20.35 Gram.; 21.00 Cabaret;' 21.30 Omroepor kest; 22 00 Gram.; 22-30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.2524.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 12.00 Lich- j muziek; 12.30 Weerberichten; 12.34 Gram.; 12 50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Zang en pia no; 14.20 Kamermuziek; 14.40 Zang en piano; 15.00 Dansmuziek; 15.45 Gram.; 16.00 Orkestconcert; 16.50 Gram.; 17.09 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Orkestconcert 18 00 Musettemuziek; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.40 Oram.; 19-45 Accordeonspel; 20.00 Orkestconcert; 20-50 Accordeonspel; 20.45 Gram.; 21.00 Lichte muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekpro- gramma; 23.00 Nieuws; 23.05—24.00 Gram- PARIJS, 28 Augustu Dronchat heeft Trygv< moet dienen. Hij wil in dus geheel onaïhankeli enigde Naties erkenne deze vrijsteden moeter gaarne in deze UNO- der mensheid langs* gezag. Na vele jaren zouden dan ook de rompstukkT) worden geplaatst, waarn zou zijn. Dronchat hoopt in de strtyd met de bet te kiezen hebben: éénheh Parijs, dat al zovele nati en de Europese zetel bej van de U.N.O.-organen, internationale stad moet op papier heeft de heer I gereed. Ze komt te lig|? terreinen van Issy-le de rand van de FraT de Seine en vlak bij ken. Het terrein is lS op papier geprojecteerd den plaats aan veertig^ burgers. De stad wor3t een geweldige vijver van haar water betrekt van administratieve centrum ste internationale stad 1 aan de Zuidzijde. Het grote, moderne pale* derd meter lengte, die den door een giganüg groter is dan de ber Concorde. De zuilenrij bouwen loopt uit op twe^ tn. hoogte. Zij worden radiouitzendingen, weei; nemingen, televisie en t één van de torens de vei het nabij gelegen vlie: bracht. Voor de luchthavetC Dronchat geen plaats directie van de Citroënfi hem tegemoet en offreei moedig het dak. Dat nf tlsch plan toch als een lykheid wil zien blykt o uit het feit, dat de Metrq heeft t.z.t. de lijnen 8, L len doortrekken naar he ris". TWAAL WOLKI In de beide paleiz^Sj leen ruimte voor het stal Eveneens zullen de U.N. én diverse andere instan: kunnen vestigen, zodat aardig wat woonruimte yvereldburgers komen hi( twaalf wolkenkrabbers,* hoogte. Ze tellen 25 ver deze wolkenkrabbers, i Worden langs de vijver, z gebouwen met zuilenrij! verbonden. Veel aandach Dronchat besteed aan Ingezonden Mededej MOND- EN KLA Hoewel het mond- en k land nagenoeg is bed toch nog af en toe niey Constateerd. Teneinde Van deze ziekte vrij te ri houden is het sinds half het vee op bedrijven klauwzeer uitbreekt af t< voor uiteraard een sc Wordt uitgekeerd. Naar nemen, is tot nu toe op 'feestapel afgemaakt, nl. in de week van 13 tot 2( daaropvolgende weken re Het ligt in de bedoeling, regel voorlopig gehandha: Amerikaanse deskundi, met het zoeken van proe het ontginningsplan van regering, aldus heeft dr teur van de Amerikaanse (punt vier) in Egypte 1 klaard. De proefprojectei en 20.000 hectaren groot z rikanen stellen 150.000 dol Om met de werkzaamhei beginnen. Verleden week kondigd her aan, dat de regering het leger voor ontginninf lioen hectaren woestijngr gekeurd. Generaal Nagui taede, dat het ontgonnen *al worden bezaaid en be den voor de veeteelt. Voorbereidende werkz; Amerikaanse deskundigen aangetoond, dat sommige kunnen worden verbeterc ring van grondwater. He zijn door het boren van o: ongeveer 100.000 hectaren te ontginnen zonder dat 1 nieuwe kanalen nodig zal Nicols. Uitspraak van Zui( parlementair gere Het Zuidafrikaanse parle gerechtshof heeft besloten van het hof van beroep, op afzonderlijke vertegem kleurlingen ongrondwettig werd verklaard, terzijde

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2