IN DEN HAAG IS MEN GEMATIGD OPTIMISTISCH Geruchten over Belgische regeringscrisis Drastische wijzigingen in de Egyptische regering "Si* ft Twee regeringen bespraken de Russische nota De rol van ir Staf is nog niet uit gespeeld Een veeg teken? Belgen lijden onder Ne derlandse concurrentie. 'SNIPPER NIEUWSk Vlissingen nam afscheid van zijn Engelse gasten PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND, „Professor Romme ziet enig licht" Aandrang om „kunstmatig prijsniveau" te laten varen. Uitgave Stichting „ZeeuwscH Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Lammen.' traat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2261 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord VRIJDAG 29 AUG. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zaterdag: Zon op 5.48 u., onder 19.34 u. Maan op 17.18 u., onder u. Hoogwater Zaterdag 30 Augustus t Vlissingen: 8.37 u. 1.37 m., 21.16 u. 1.42 m. Terneuzen: 9.04 u. 1.56 m., 21.40 u. 1.62 m. Wemeldinge: 10.00 u. Ia32 m., 22.36 u. 1.34 m. Zierikzee: 9.40 u. 1.15 m., 22.19 u. 1.16 m. „Professor Romme ziet enig licht. Vandaag zal ik nog enkele per sonen ontvangen en daarna zal ik het tweede rapport aan H. M. de Koningin uitbrengen", aldus verklaarde gisteravond omstreeks het middernachtelijk uur ir C. Staf tegenover de pers. Ook professor Beel liet weten „Enig licht te zien". Uit deze uitlatingen blijkt wel, dat het gisteren weer eens een belang rijke dag was voor de kabinetsformatie, die thans 64 dagen duurt. De ver gadering van de K.V.P.-fractie, die 's avonds werd gehouden, luidde weer een beslissend stadium in. In de loop van vandaag kan het duidelijk worden of we nu het einde genaderd zijn of niet. Dit zal kunnen blijken uit het aanwijzen van een formateur. De heren Drees, Beel en Staf worden daarvoor het meest genoemd, hoewel er natuurlijk ook een combinatie van deze personen mogelijk is. Behalve de normale bezoeken van de heren Beel en Staf aan dr Drees, arriveerde in de middaguren professor •Romme op het ministerie van oorlog. Dat was reeds een aanwijzing dat de rol van ir Staf nog niet is uitgespeeld. Na het uitbrengen van zijn eerste ne gatief rapport, heeft hij kennelijk nog een geheime opdracht ontvangen. Uit het verloop van de verrichtingen is af te leiden, dat hij daarbij afhanke lijk is van twee kopstukken van de grote partijen, n.l. dr Drees en prof. Beel. Men kan hem waarschijnlijk het best beschouwen als rapporteur. Hij zou dan moeten rapporteren, wat de twee grote fracties met elkander heb ben klaargespeeld. Dat hij daarbij niet toeziet, ligt voor de hand. Heel duide lijk werd zijn positie toen na afloop van de fractievergadering van de K.V.P. prof. Romme zich voor de tweede keer naar het ministerie van oorlog begaf. PROTEST VAN GENERAAL NAM IL. Op de bijeenkomst van verbindings officieren is gisteren een brief van generaal Nam II aan generaal Harri son overhandigd, waarin de Noord- koreaanse delegatieleider krachtig protesteert tegen het feit, dat in de maand Augustus bij incidenten in ge allieerde kampen vijf communistische gevangenen om het leven zijn geko men en 64 zijn gewond. Nam II eist o.m. een gedetailleerd verslag van elk dezer ongeregeldheden. Voorts heeft radio-Pjongjang ge meld, dat generaal Nam II op de vol tallige bijeenkomst der bestandsonder handelaars van Woensdag heeft ver klaard, dat het V.N.-opperbevel ge heel verantwoordelijk is voor alle on geregeldheden, waarbij krijgsgevange nen het leven lieten of gewond raakten. Nederlandse afgevaardigden Eur. gemeenschap kolen en staal. Op 10 September a.s. zal de gemeen schappelijke vergadering van de Euro pese Gemeenschap voor kolen en staal, waarin elke deelnemer met een be paald aantal leden zitting heeft, voor de eerste maal te Straatsburg bijeen komen. Volgens K. B. van 23 Augustus j.l. worden de Nederlandse afgevaardig den ieder jaar aangewezen door de beide Kamers der Staten Generaal in onder ling overleg. Op grond hiervan zijn thans de volgende leden van de Eerste en Tweede Kamer voor een jaar aangewe zen: Jhr Mr M. Van der Goes van Na- ters, H. A. Korthals, Dr J. A. H. J. S. Bruins Slot, Mr G. Vixseboxse, Mr W. Rip, G. M. Nederhorst, Mej. Dr M. A. M. Klompé, Mr E. M. J. A. Sassen, P. J. Kapteijn en Mr P. A. Blaisse. ZES MINISTERS VOOR DE K.V.P. De compensatiekwestie voor de K.V.P. is nog steeds het actuele vraag stuk. De bedoeling is op dit mo ment in ieder geval om deze party weer zes ministers te laten leveren, zoals ook was overeengekomen in het oorspronkelijk plan van mr Donker. Daarbij wordt echter tevens vast gehouden aan de laatste opzet van deze formateur, zodat de verwisseling tussen wederopbouw en justitie ge handhaafd blijft. De K.V.P. krijgt dus binnenlandse zaken, onderwijs, een man op buitenlandse zaken, P.B.O. en wederopbouw. De strijdvraag gaat over de zesde man. Wat moet deze doen? Wordt het een minister zonder portefeuille of krygt hij het departe ment te beheren. Eri zo ja, welk? Het zal wel eens zo kunnen zijn, dat de wensen van de K.V.P. en de P. v. d. A. in dit opzicht niet gemakkeiyk met elkaar in overeenstemming te brengen zijn. De katholieken hebben aan de mogelijkheid gedacht om de heer Luns als eerste minister van buitenlandse zaken te pousseren en de partijloze mr Beijen als tweede man, dus als zittend minister te laten benoemen. Dit voorstel is voor de heer Staf enf ook voor prof. Beel beslist niet aan trekkelijk daar zy de bezwaren delen die ook mr Donker reeds tegen de heer Luns heeft geuit. Een andere mogelijkheid die van nacht werd geopperd, is het instellen van een departement van sociale zorg. Volledige zekerheid omtrent het resultaat van de K.V.P.-fractieverga- dering was vannacht niet te ver krijgen. Hoewel men na een crisis van 64 dagen langzamerhand een beetje murw wordt geslagen, is het een feit, dat er toch weer van een gematigd op timisme sprake is. Hopelijk zal na „enig licht" de zon eindelijk eens doorbreken. Dan is er nog vóór Prins jesdag een kabinet. De demissionnaire ministers hebben Maandag echter al vast besloten om de voorbereidingen voor de indiening van de begrotingen weer ter hand te nemen. EEN BEUL KREEG GRATIE MINISTER VAN JUSTITIE ZOU ZICH MOETEN VERANTWOORDEN Volgens de correspondent te Brussel van het Westduitse persbureau D.P.A. zou België voor een nieuwe regeringscrisis staan. Aanleiding hiervoor zou zijn de begenadiging van de „beul van Breendonck", een besluit, dat bij de socialisten, voormalige verzetslieden en personen, die in Duitse concen tratiekampen gezeten hebben, een storm van verontwaardiging beeft verwekt. Volgens het Belgische blad „Het Volk" wordt verwacht, dat Pholien vandaag in Brussel teruggekeerd zal zy'n. Van officiële zijde is tot dusver van een en ander geen bevestiging verkregen. Foster Dulles: ZELFMOORD-POLITIEK VAN TRUMANS REGERING. De Amerikaanse republikeinse ad viseur voor buitenlandse zaken, John Foster Dulles, heeft te Buffalo ver klaard, dat de regering van Truman een zelfmoordachtige buitenlandse po litiek voert, die in de gehele wereld gepaard gaat met rassendiscriminatie. Foster Dulles deed een beroep op de regering, haar programma tot stuiting van het communisme als mislukt te laten varen en meer aandacht te be steden aan de bevolking en de vraag stukken van Azië, Afrika en Zuid- Amerika. Uit betrouwbare kringen is giste ren vernomen, dat de Belgische mi nister van justitie, Pholien, door de waarnemende eerste minister van Zeeland dringend naar Brussel ont boden is. Minister Pholien bevindt zich op het ogenblik met vacantie in Mexico. Hij zou zich moeten verdedi gen tegen de beschuldigingen, die in verband met de begenadiging van Belgische oorlogsmisdadigers en colla borateurs tegen hem zijn ingebracht. De correspondent van D.P.A. meldt verder, dat gisteren in Brussel be kend is geworden, dat een Belgische collaborateur, die aanvankelyk ter dood veroordeeld werd, is vrijgelaten. Het is Adrien van Coppenolle, die tijdens de Duitse bezetting hoofd van de Belgische gendarmerie is geweest. In Mei 1948 werd van Coppenolle wegens samenwerking met de vijand door een militair tribunaal ter dood veroordeeld. De straf werd in Juli van het vorig jaar veranderd in levenslange opslui ting en in Juli van dit jaar in 20 jaar gevangenisstraf. Twee weken geleden werd van Coppenolle voorlopig op vrije voeten gesteld, daar zijn gezond heidstoestand slecht was en hij een derde van zijn straf had ondergaan. Hij bevindt zich thans in het buiten land. PREMIER MAHER EN GENERAAL NAGIIIB VERKLAREN GEEN RUZIE TE HEBBEN Premier Maher van Egypte is voor een paar dagen vacantie naar Mesra Matroek vertrokken en voor zijn vertrek heeft hij, wat ironisch, de pers vertegenwoordigers verzocht hem op de hoogte te houden van de geruchten over zijn eigen aftreden. Deze geruchten, die Woensdag in Cairo de ronde deden, schijnen uit Wafdistische kringen te stammen. De regering heeft het gisteren blijkbaar niet nodig geoordeeld deze geruchten tegen te spreken. Volgens goedingelichte kringen is premier Maher van plan zes of zeven nieuwe ministers te benoemen en vier ministers te ontslaan. Men is van mening, dat de aan gekondigde kabinetswijziging geen bijzondere politieke betekenis zal hebben. De nieuwe ministers zouden in hoofdzaak technici zijn en niet be horen tot politieke groeperingen. Premier Maher heeft in een rond schrijven alle districtshoofden gelast de orde streng te handhaven. Vol gens waarnemers is het doel van dit rondschrijven ongeregeldheden als die te Kafr el Dawar te voorkomen en eventuele reacties op de agrari- Inkrimping van het Griekse leger. Het Griekse kabinet heeft besloten het leger in te krimpen ten einde de uitgaven te vermSideren. De opper bevelhebber van het leger heeft op dracht gekregen te onderzoeken, hoe groot de vermindering moet zijn om vijfhonderd milliard Drachman te be sparen. In bevoegde kringen gelooft jrren, dat met een vermindering van het landleger met twintigduizend man Volstaan kan worden. Leger, vloot en luchtmacht zouden dan tezamen 140.000 man tellen. Het getal der vei- hgheidstroepen (marechaussee en po- |tie) zou onveranderd blijven, name- "Jk 60.000. sche hervormingen op te vangen. De regering zal in buitengewone zitting bijeenkomen om het agrarische hervormingsplan van het leger te bespreken. Het bureau van de minister-presi dent heeft gisteravond een gemeen schappelijke verklaring van generaal Naguib en premier Ali Maher gepubli ceerd waarin nadrukkelijk de berich ten worden tegengesproken volgens welke een conflict tussen de generaal en de premier zou bestaan. Beschuldigde oliemaatschappijen verschenen niet voor commissie. Namens de senaatscommissie voor de kleine bedrijven is medegedeeld, dat geen der zeven grote oliemaatschap pijen, welke zijn beschuldigd van mono polistische practjjken is ingegaan op het aanbod om te verschijnen voor de genoemde commissie om de beschuldi ging te bestrijden. Door een woordvoer der van de commissie is nog medege deeld, dat men het zeer goed kan be grijpen, dat de maatschappyen weige ren op de beschuldigingen in te gaan, terwyi een onderzoek door de grand jury en enige processen hangende zyn. De economische medewerker van het Belgische blad „La dernière heure" heeft een beschouwing gewijd aan de Nederlandse concurrentie, waaronder de Belgische industrie op het ogenblik te lijden heeft. Hij wijst erop, dat, waar het mogelijk blijkt de prijzen in België zelf te verlagen, men in Belgische in dustriële kringen thans aandringt op het toepassen van een soort douane heffing, die men de naam heeft gegeven van „compensatierechten". Schryver stelt echter in het licht dat het initia tief nemen tot het heffen van een der- geiyke maatregel van Nederlandse zijde en de Belgische industriëlen in Neder land zouden verliezen wat zy in België trachten te winnen. De verstandigste maar moeilijkste oplossing ziet hy in een unificatie van de economische poli tiek in beide landen. „België moet er bij Nederland op aan dringen een einde te maken aan het di rigisme op het gebied van prijzen en Ionen en bovendien moeten wij eisen dat Nederland zijn prijsniveau verhoogt en afstand doet van het handhaven op een kunstmatig peil van zjjn huren en pachten", zo betoogt de schrijver. 1 1 1 4 4 Uit een mededeling van het Britse ministerie van arbeid blijkt, dat 25 procent van de getrouwde vrouwen in Engeland werkt. De Sowj et- autoriteiten in Duitsland hebben er in toegestemd, dat het Zondag j.l. even buiten Beriyn neergestorte Brit se vrachtvliegtuig naar West-Berlijn wordt overgebracht. In de eerste helft van 1952 zUn in Engeland by verkeersongevallen 2090 personen om het leven gekomen en 93.067 gewond. De kisten met de stoffelijke over schotten van de Pruisische Koningen Frederik Willem I en Frederik de Grote, die aan het eind van de twee de wereldoorlog van de garnizoens kerk te Potsdam naar een myn te Maagdenburg waren gebracht en daarna in de Elisabethkerk te Mar burg waren geplaatst, zijn naar het oude kasteel der Hohenzollerns te Hechingen overgebracht. Volgens Tass zal spoedig in het Sowjet-Russi- sche Kirgiezenland het eerste astro- botanische observatorium ter wereld worden gesticht ter bestudering van de vegetatie op Mars en andere pla neten. Omstreeks 1 September wordt de honderdduizendste bezoeker op de internationale tentoonstelling van beeldhouwkunst te Sonsbeek ver wacht. De tentoonstelling zal niet tot 15 maar tot en met 17 September ge opend blijven in verband met de air borne pilgrimage naar Arnhem. KRUPPARBEIDERS OP DE BRES VOOR ALFRIED KRUPP. Zeventienduizend arbeiders van de Kruppfabrieken hebben gisteren ge protesteerd tegen een artikel in „Welt der Arbeit", het blad van het West duitse vakverbond, waarin Krupp een oorlogsmisdadiger werd genoemd. De door de arbeiders gekozen be- drijfsraad ontkende, dat Krupp een nieuwe „villa Hügel" bouwt in Essen. (De oude „villa Hügel" waar Krupps grootvader keizers en koningen ont ving en die per jaar ongeveer 330.000 gulden kostte aan onderhoud, ls door de geallieerden te koop aangeboden.) „Alfried Krupp is van plan een een voudig huis buiten het park van de „villa Hügel" te bouwen", aldus deze verklaring naar aanleiding van het artikel in „Welt der Arbeit". Ook sprak de bedrijfsraad zyn te leurstelling uit over het geallieerde plan, dat is uitgewerkt in samen werking met Krupps advocaten, om de kolen- en staalfabrieken van Krupp over te nemen tegen een schadeloos stelling van ongeveer 400 millioen mark (330 millioen gulden). Democratische kleding in Egypte. AMBTENAREN MOGEN ZONDER FEZ OP HET KANTOOR VERSCHIJNEN. Als onderdeel van de campagne ter democratisering van de kledij heeft de Egyptische minister van financiën Donderdag verklaard, dat de ambte naren van zy'n departement in het vervolg in hemdsmouwen, met open boord en zonder fez op kantoor mogen verschijnen. De minister van sociale zaken is nog democratischer. Hij heeft mee gedeeld, dat hij niet zal aarzelen zelf het voorbeeld te geven door een hoed te gaan dragen Op 10 September zullen speciale commissies bijeenkomen om de toe passing der kledinghervorming na te gaan. jjjjg: ENORME RIETDIEFSTALLEN IN MIDDEN-JA VA. De cijfers omtrent de behaalde resul taten by twaalf in particuliere handen zynde suikerfabrieken in Midden-Java wy'zen uit, dat by zeven fabrieken in het gebied van Tegal en Cheribon de dief stallen van suikerriet fantastische af metingen hebben aangenomen, aldus een Aneta-correspondent. Van de 7000 ha van deze zeven fabrieken werden bijna 2000 ha volkomen kaal geroofd of wel 28 procent van het areaal. Het verlies loopt in de millioenen. De plaats, waar te Panmoendjon de wapenstilstandbesprekingen gevoerd werden, ondergaat een belangryke verandering. Tot dusver werden de be sprekingen in legertenten gevoerd. Thans zijn de Noordelijken bezig een gebouw op te trekken van hout met betonnen funderingen. (Op de achter grond achter de witte tent.) Het schijnt nog steeds niet gemakkelijk te zijn een duurzame vrede te verkrijgenen weer staat een barre Koreaanse winter voor de deur. Evenwel heeft president Truman gisteren verklaard nog steeds te hopen op een duurzame vrede in Korea. WEST-DUITSLAND WIL WACHTEN, OOST-DUITSLAND JUICHT HET VOORSTEL TOE Zowel de Westduitse als de Oostduitse regering heeft gisteren de jongste Sowjetnota over Duitsland besproken. De Westduitse rege ring, onder voorzitterschap van vice-kanselier Bluecher, besloot een uiteindelijk oordeel over de nota uit te stellen tot na de terugkeer van kanselier Adenauer. Op 3 September zal de bondsregering op nieuw de nota bespreken. Jacob Kaiser, de Westduitse minis ter voor zaken geheel Duitsland be treffende, verklaarde na afloop van de vergadering tegenover verslag gevers, dat de door de Sowj et-Unie voorgestelde volgorde van agenda punten voor een viermogendheden- conferentie onaanvaardbaar is. Vol gens hem moet de notawisseling wor den voortgezet tot over een conferen tie met meer kans van slagen over eenstemming zal zyn bereikt. De Oostduitse regering heeft vol gens een A.D.N.-bericht verklaard be reid te zyn vertegenwoordigers naar een viermogendhedenconferentie, zo als voorgesteld in de jongste Sowjet nota, aan te wijzen. Deze regering juichte het Sowjetvoorstel voor een gezamenlyke commissie van leden van de Oost- en Westduitse parlementen voor onderzoek naar verkiezingen in geheel Duitsland toe. Zy deed voorts een beroep op alle „patriotten" in INVITATIE VOOR TEGENBEZOEK Gisteravond werd in het Concert gebouw te Vlissingen een afscheids avond gehouden, welke door de con tactorganisatie van sportuitwisseling was georganiseerd ais afscheid van de 75 sportmensen uit Scarborough, die tien dagen de gasten van de Vlissin- gers zijn geweest. De grote zaal van het Concertgebouw was geheel gevuld met de gastheren en de gastvrouwen en de Engels? gasten, die, naar zy ons verzekerden, nog graag enkele dagen waren gebleven. Op deze avond werd het woord ge voerd door burgemeester B. Kolf, die constateerde, dat deze dagen een groot succes zijn geweest. De gasten hadden prachtig weer gehad. Dat de resulta ten van Vlissingen het best zijn ge weest, weet hij aan het feit, dat de keuze voor de deelnemers aan de wedstrijden gemakkelijker is voor hen, die de gasten ontvangen, dan voor hen, die op bezoek zyn. Verder wees hij er op, dat zij hebben kun nen meegenieten van de feestelijk heden welke ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het V.V.V. te Vlissingen zyn gehouden. Hy hoopte, dat de gasten geen indruk naar En geland zouden meenemen als zou Vlissingen vroeger hebben bestaan uit De nationale trekpaardtentoon stelling in Den Bosch. De tentoonstelling van de Konink- lyke Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard", welke jaarlijks in Den Bosch gehouden wordt en sedert vorig jaar voor de eerste keer niet in de maand Juni, maar begin Sep tember zal ook thans in September worden gehouden en wel op 9 en 10 September in de Bossche veemarkt- hallen. Het gezelschap binnen- en buiten landse gasten zal Maandag 8 Septem ber officieel ten stadhuize door het gemeentebestuur ontvangen worden. De keuringen zullen nagenoeg twee dagen in beslag nemen. De wekelykse Bossche veemarkt is in verband met de trekpaardtentoon stelling niet Woensdag 10 September maar op Donderdag 11 September. de kleine huisjes, die in „Oud-Vlis- singen" te zien waren. Tot slot zei burgemeester Kolf, dat hy hoopte dat deze sportuitwisseling de_ banden tus sen Scarborough en Vlissingen nog meer hadden verstevigd en dat dit niet de laatste keer zou zyn, dat zij in Vlissingen waren. Verder sprak de heer Broom, die hartelijk dankte voor het onthaal in Vlissingen. Hy feliciteerde de burge meester met de grote vooruitgang van de stad. Voor hen die geen Engels verstonden, bracht spreker in het Hol lands nogmaals zyn hartelijke dank over. De heer Verdonk dankte hij speciaal voor het vele werk. Hij hoop te,dat Vlissingen in 1954 een tegen bezoek zou brengen. Burgemeester Kolf nam deze uit nodiging gaarne aan. Door mevr. Kolf werd hierna aan elke deelnemer een diploma uitgereikt. Ook werd nog een film vertoond van de onthulling van het standbeeld te Vlissingen. Vanmorgen, om tien uur zijn de Engelse gasten vertrokken. Teitoen geen president van het hoge gerechtshof van het plan- Schuman. P. H. Teitoen heeft een brief aan de Franse minister van buitenlandse zaken, Robert Schuman, en aan de staatssecretaris van buitenlandse za ken, Maurice Schumann, gezonden, waarin hy mededeelt de benoeming als president van het hoge gerechts hof van de kolen- en staalpool niet te kunnen aanvaarden. Volgens het blad „Le Monde" ko men thans nog in aanmerking Jules Julien, afgevaardigde van de radica len, en professor Reuter, die zo juist voor de Franse zaak voor het inter nationaal gerechtshof te Den Haag heeft gepleit. De Deense minister van Handel heeft medegedeeld, dat de distributie van kof fie, die 13 jaar gerantsoeneerd is geweest, in October zal worden opgheven. West-Duitsland om er op toe te zien, dat ook West-Duitsland afgevaardig den voor de commissie en voor de conferentie benoemt. De Oostduitse regering beschuldigde de westelijke mogendheden van vertraging der Duitse eenheid door te staan op een gedicteerde agenda voor de vier mogendhedenconferentie. Volgens gewoonlijk betrouwbare regeringskringen is de Sowjetnota gisteren ook door prof. Hallstein, hoofd van het Westduitse ministerie van buitenlandse zaken, besproken met de Amerikaanse hoge commissa ris, Donnelly. AANRIJDINGEN TE TERNEUZEN. Gistermorgen half tien vond op de hoek MolendykMargrietstraat te Terneuzen een aanryding plaats, waar bij het 9-jarig zoontje van de heer Tazelaar een lichte hersenschudding opliep. Het knaapje kwam met een be hoorlijke vaart op zijn rijwiel uit de Margrietstraat rijden, toen juist een personenauto, bestuurd door de heer de V. uit Terneuzen over de Molen dijk kwam aangereden. Een botsing was onvermijdelijk. Het jongetje werd van zyn rijwiel geslingerd en moest met een lichte hersenschudding naar huis vervoerd worden. De fiets was erg beschadigd, terwijl het voorfront van de auto aardig gehavend werd. Om kwart over één kwamen in de Korte Kerkstraat twee personenauto's met elkaar in botsing. Vlak voor het pand van de heer van de B. stond een bestelauto geparkeerd, terwijl uit de Noordstraat een personenauto, be stuurd door de heer J. J. de Korte Kerkstraat indraaide. Uit de Nieuw- straat naderde een andere wagen. Beide auto's konden elkaar niet pas seren. Een aanrijding volgde. De be stuurder van de laatste auto wachtte de komst van de politie niet af en vertrok onmiddellijk. De democraat Bicbard Gray zal op de republikein Eisenhower stemmen. Dat is belangrijk omdat Gray leider is van het Amerikaans verbond van bouwarbeiders, waarbij drie millioen leden zyn aange sloten. Naar zijn zeggen zullen andere vakbondsleiders zijn voorbeeld volgen. Op straat overleden. Gisterenavond omstreeks half tien is op de Opril Grote Markt te Goes de 70-jarige A. D. plotseling in elkaar gezakt en ter plaatse overleden. De heer A. D. is naar het ziekenhuis aan de Oostwal vervoerd. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond. Toenemende bewolking. Aanvankelyk zonnig, maar geleide lijk van het Westen uit toenemende bewolking. Nog vrywel overal droog weer. Zwakke tot matige naar Zuid west krimpende wind. Iets warmer.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1