ïlUuwtyeó uan cM& £i£anden CRefarii De ca venturen en ^aarl|e* SPORT eft SPEL. Zeeuwse boeren leveren strijd tegen vergelings- ziekte van suikerbieten. i£ezers de ^adio Uitbreiding nie Vierdoenméér Pagina 2 Ernstig ongeval te Kruiningen* AANBESTEDING DE BEURS NOTEERDE GISTEREN m Middelburg. Gebrek aan offervaardigheid? Vlissingen. Goes. BURGERLIJKE STAND brengt u Briket uit hou Woensdag 27 Augustus 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Woeri'^ag 27 August Dr ir Van Beekom geeft adviezen. Enig middelt opruimen van voederbietenkuilen. Momenteel hebben de Zeeuwse boeren veel te lijden van de vergelings- ziekte van de suikerbieten. Vele millioenen gaan hierdoor verloren. De Noord-Bevelandse boeren zijn nu zover, dat zij op een vergadering van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting op Noord-Beveland, Maandagavond te Kortgene gehouden, besloten hebben vóór 1 April alle voederbietenkuilen vrijwillig op te ruimen. Voordien had de Rijkslandbouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden, dr. ir. C. W. C. van Beekom het advies gegeven deze in fectiebron te vernietigen. Dit is het enige middel om de vergelingsziekte tegen te gaan. In zijn openingswoord gaf de voor zitter, de heer C. van der Velde, een overzicht van de bietenteelt op Noord- Beveland en deelde mede, dat het be stuur nog niet geslaagd is een land bouwingenieur aan te stellen. Daarna was het woord aan ir. van Beekom. Hij deelde mede, dat de ver gelingsziekte ontstaat door een virus, dat overgebracht wordt door luizen. Het is daarom van het grootste belang de voederbietenkuilen, die na 1 April nog open liggen, op te ruimen, daar deze de grote infectiebron vormen. De luizen voeden zich namelijk met de door de ziekte aangetaste bieten. Het instituut voor de Rationele Sui kerproductie te Bergen op Zoom, waarvan drs. J. A. Hijner aanwezig was, heeft proeven genomen, waarbij duidelijk is gebleken, dat met het op ruimen van de kuilen de aantasting van de vergelingsziekte wordt tegen gegaan. NOG MEER FACTOREN. Het is echter niet alleen het oprui men van de kuilen, dat de vergelings ziekte terugdringt, maar de bieten dienen ook zo vroeg mogelijk gezaaid te worden. Een juiste hoeveelheid planten, goede bemesting en het op tijd op-een zetten zijn eveneens facto ren, die de ziekte minder kans geven. Maar de allereerste vereiste is toch WATERSCHAP BAARLAND VERGADERDE Nieuwe dijkgraaf benoemd Da Ingelanden van het Waterschap Baarland vergaderden te Baarland onder voorzitterschap van dijkgraaf A. i. Brug- geman. Een geldleningsoesluit werd ge wijzigd in dien zin dat de looptijd werd teruggebracht op 20 jaar. Uit het jaar verstag bleek dat een oppervlakte van 1350 vierk. meter van betonblokken was voorzien. Verder bleek, dat tegen ont gronding van de vooroever door 't over- stortende water binnen afzienbare tijd maatregelen zullen moeten worden ge troffen. Een gedeelte der Molendijk m Oudelande werd verbard over een lengte van 260 m., terwijl een gedeelte der Hu- godijk en een gedeelte der Vlieguitsche- dfjk nog verhard zal worden. De schul denlast was in totaal f 153.700, hetgeen over ongeveer 1360 H A. f 113 per H.A. is Met een bedrag aan ontvangsten van f 114563.82 en aan uitgaven 1111512.08, werd de rekening goedgekeurd. Een ge deelte gedempte waterleiding zal aan de gemeente Oudelande worden verkocht. Hierna werd overgegaan tot het opma ken van een aanbeveling, daar de hui dige dijkgraaf de wettelijk gestelde leef tijd heeft bereikt. Bij de eerste vrije stemming verkreeg D. J. Dees 12, F. Meeuwse 9, Jac. v. Wingen 8 stemmen en 7 stemmen op diverse personen. Bij de tweede vrije stemming behaalden D. J. Dees 19 stemmen, F. Meeuwse 11 en Jac. v. Wingen 7 stemmen, zodat als eerste candidaat werd gekozen de heer D. J. Dees te Oudelande. Als tweede en derde candidaat werden na een tweetal stemmingen gekozen resp. F. Meeuwse en Jac. v. Wingen, beiden te Baarland. De aftredende dijkgraaf Bruggeman werd dank gebracht voor zijn werkzaam heden en zuinig beheer door de gezwo rene A. J. v. Nieuwenhuijze. AULA OP DE MIDDELBURGSE BEGRAAFPLAATS. Het gemeentebestuur van Middel burg heeft thans in een reeds jaren gevoelde behoefte voorzien. Op de Alg. Begraafplaats beschikte men over een gebouwtje, dat meer op een hok leek en waarin een kamer was, waar in men enige schuilgelegenheid vond. Van een aula was geen sprake. Aan deze toestand is een einde gekomen. Het gebouwtje is voor ongeveer f 7000 grondig opgeknapt. Er is een zaaltje gekomen, dat gemeubileerd is en waarin 60 mensen een plaats kunnen vinden. De wanden zijn eenvoudig wit gepleisterd en er is een plafond van vezelplaten gekomen. In het zaaltje is een eenvoudige, doch keurig uit gevoerde katheder aanwezig. In het verlengde van de zaal bevindt zich een ruimte door schuifdeuren en gor dijnen gescheiden, waarin tijdens de plechtigheid de lijkkist kan worden geplaatst. Ter zijde van de ruimte voor de lijkkist is een kamertje, waarin een harmonium staat, dat ge bruikt kan worden. Na de plechtig heid verlaten de familieleden en be langstellenden achter de baar de aula. De zaal is indirect verlicht. Voor het gebruik van deze aula is f 2.50 verschuldigd bij een 3e, f 5. bij een 2e en f7.50 bij een le klasse begrafenis. Faillissementen Het faillissement is uitgesproken tegen de heer A. F. H. Hogerwaard, Korendijk 50, Middelburg en het fail lissement is beëindigd van de heer L. P. van Halst te Wissekerke, door het verbindend worden der uitdelings lij st. het opruimen van de kuilen voor 1 April. Op een klein eiland, zoals N.- Beveland is dit zeker mogelijk. Een bezwaar is, dat men na 1 April nog bieten nodig heeft. Naar de mening van dr ir. van Beekom kan dit echter voorkomen worden. De boeren kun nen dan de bieten na 1 April vervan gen door bietenkoppen en blad van de vorige oogst, die nog meer voedings waarde bevatten. Voor de gemengde bedrijven is het noodzakelijk de kui len zo lang mogelijk dicht te houden. Na deze inleiding volgde een drukke discussie. Maandagmiddag wilde de 46-jarige landarbeider A. Goeree uit Kruiningen per rijwiel de Rijksweg oversteken. Hij bemerkte daarbij te laat een personen wagen uit de richting Goes, bestuurd door de heer H. Jansen uit Serooskerke. De heer Goeree werd door de wagen op genomen en kwam met grote kracht te gen de voorruit terecht. Met een bloe dende wond aan het achterhoofd is het slachtoffer in zorgwekkende toestand naar het St. Joannaziekenhuis te Goes vervoerd. Zijn fiets was totaal vernield. De'voorruit van de auto werd geheel ver brijzeld. De bestuurder en zijn echtgeno te liepen lichte verwondingen op. Goese beiaardier geeft concerten De Goese beiaardier, de heer W. L. Harthoorn zal Donderdag a.s. te Zierik- zee een carillonconcert geven van 12 tot 1 uur. Te Vlissingen zal hij een concert geven op Zaterdag 30 Augustus a.s., des avonds van half acht tot half negen. Reeds gisteren en Zaterdag heeft de heer Harthoorn concerten gegeven te Vlissingen. Ds E. R. Damsté 25 jaar in het ambt Op 4 September a.s. hoopt ds E. R. Damsté, Ned. Herv. predikant te IJssel- stein, zijn 25-jarig ambtsjubileum te vieren. Voor hij op 4 September 1927 zijn intrede deed in zijn eerste gemeente Huisduinen-Julianadorp, was hij hulp prediker te Zierikzee. Windesheim en Zwolle. In 1932 vertrok ds Damsté naar Ransdorp-Schellingwoude. Tijdens zijn verblijf aldaar gmg hij over naar de Geref. Bond. 24 November 1935 aan vaardde hij het ambt te Sluipwijk. Van 22 Juli 1941 tot 7 Juli 1946 diende hij de gemeente van Stavende. Toen de be volking van Tholen geëvacueerd was, verbleef hij in Reeuwijk. Van Stavenisse vertrok de jubilaris naar Groot-Ammers om 2 October 1949 intrede te doen in IJsselstein. 4 Sept. a.s. des avonds om zeven uur hoopt ds Damsté in de Ned. Herv. Kerk te Stavenisse een gedachte nisrede uit te spreken. Gemeenteraad BRUINISSE Geldlening met de gemeente Zierikzee In de Maandagavond gehouden ver gadering van de raad, waren wethou der van Vessem en de heer Jumelet af wezig. De leden moesten beslissen over het aangaan van een vaste geldlening. Uit enkele grote geldleningen die door de gemeente Zierikzee worden afgesloten kan ook Bruinisse voor f 100.000 deel nemen. De rente bedraagt 4* pCt, de looptijd 30 jaar. Dit geld zou kunnen worden gebruikt, ter financiering van de bouw van de rioolwaterzuiverings inrichting, alsmede voor het riolenplan rond de kerk. Het geld is beschikbaar per 1 Februari 1953. De raad verklaarde zich unaniem ac- coord, met het voorstel. Bij de rond vraag wees de heer Hoogeheijde CA.R.) op een gat in de bestrating, naast de beschoeiing aan de haven nabij de spui- sluis. Hij vreesde, dat hier grote herstel werken nodig zullen blijken, wanneer nog lang wordt gewacht, met een voor ziening. De heer Bal vroeg naar de prijsop gave voor de rioolwaterzuiveringsin richting. Woning met schuur te Ritthem Door de stichting Bouwbureau in Zee land is aanbesteed het bouwen van een woning met schuur voor de heer W Ovaa te Ritthem. De volgende aannemers schreven in Fa. A- Poelman Zonen te Ritthem ƒ21.395Fa. C. Vaes Zoon te O. en W. Souburg ƒ21.710.—; Fa. M. Walraven Zoon te Middelburg ƒ22.160.N. Th. van Doorn te St. Laurens ƒ22.710-Fa. J Mesu Zoon te St. Laurens ƒ22.935. Fa. A. J. Stoppels Zoon te Middelburg ƒ22.940.J. M. Goedemondt te Vlis singen 23.260.I. P. de Kok te Vlis singen 23-350.Fa. C. van Gorp Zn. te Wemeldinge ƒ23.380.—; A. Blanken- burgh te Nieuwdorp 23.390.Fa. C. Joziasse Zoon te Middelburg ƒ24.192. A. Geense te Middelburg ƒ24.310. WAAR IS DE PILOOT? Haastig haalden de kin deren hun fietsen uit de schuur en even later wa ren ze al in het bos ver dwenen. „Het was deze kant op geloof iksprak Maartje. „Als je het mij vraagt', antwoordde Gert- jan, „dan weet ik al waar we moeten zijn. Misschien is de piloot er in geslaagd te landen op die grote open plek in het bosEnige ogenblikken later bleek Gertjan gelijk te hebben. Tussen de bomen door zagen ze het toestel al staan. „Gelukkig", zuchtte Maartje. „Ik was zo bang dat er iets gebeurd zou zijn. Maar waar is de piloot, ik zie nie- mand „Dat zullen we spoedig weten fietsen maar tegen een boom zetten. Ik van dichtbij te bekijken vond Gertjan. „Kom, laten we hier da vind het best leuk om zo'n vliegtuig eens SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ned. 1962/64 cum Grootboek 1946 3# K. Olie 1950 117# Cult. H. Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handel My A.K.U. Bergh's Jurg. Berkei's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philip's Gloeil, Do 6 cum. pref. wd. Unilever ilton-Fijenoord >iliton I rubr. Biliton II rubr. Dordtsche Petr. Dito, pref. 91# 91 Kon. Olie 95 9424 Dito, onderaand. 9254 Moeara Enim 92# 92>4 A'dam Rubber 91# 91# Bandar Rubber 117# 116# Deli Bat. Rubber 5054 Kendeng Lemboe 101)4 Oost Java Rubber 142*4 143 De Oostkust 145J4 146 Serbadjadi 244 243 Holl. Am.lijn 93 Java Ch. Jap.Iijn 1124* 112 Kon. Boot 149# 150 Kon. Paketvrt 103 102*4 Kon. Rott. Lloyd 13^4 136*4 Ned. Sch. Unie 13014 15154 Ommeren's Sch.vrt 18444 Stv. Mij Ned. 191# 190*4 H.V.A. 133*4 153 Java Cult. N.I.S.U. 132 132 Vorstenlanden 1X454 174*4 Deli Bat. Mij 13954 158*4 Deli Mij 251 253 Senembah 185 Muller &Co 298# 295# Amsterd. Bank 305 304 Escompto Bank 323# 322# Rotterd. Bk 156 153# 323 321# Twentsche Bk 154# 154 488 Overzeese Gas 79# 78# 78 77# Borneo Sumatra 122# 122 83 82 Internatio 145 141 85# 84 Am. Smelting 41# 41# 74 73 Am. Radiator 16# 15H 31# 32 Anaconda Copper 44# 44 91 91# Chrysler 31 31# Beth. Steel 50# 50 143*4 142# Ford Canada 61B 61B Hudson Motor 14# 14# 120# 120 Intern. Nickel 46# 46# 102 101# Kennecott 79# 79# 117# 117 Rep. Steel 40# 40# 119# 117# Stand. Brands 25# 25# 167 166 U.S. Steel 39# 3># 131# 132 North. Am. 22 22# 92# 92# Cities Service 101# 102 36 33# Cent. Oil 63 68 67# M idcont. Oil 67# 65# 17# 17# I hilips Oil 57 57 100 99# Shell Union 74# 73# 70# 69# Tide Water 22# 22# 55# Baltimore 169 168# Miss. K. Texas 153# 152# New York Centr. 19# 19 53* Pennsylvania 20# 20# Motor vloog uit de bocht. Maandag is op de Nieuwlandseweg een motor, bestuurd door een Vlissinger, uit de bocht gevlogen. Dokter de Weerd van Nieuwland verleende eerste hulp, waar na de motorrijder per taxi naar huis kon worden vervoerd. De motor werd bescha digd. Lening van een half millioen B. en W. delen de raad mede. dat een aanbieding is ontvangen van een geld lening, die een half millioen groot is, op onderhandse schuldbekentenis tegen een rente van 4% pet. en een looptijd van 30 jaar. De eerste 10 jaar behoeft niet te worden afgelost, de volgende 20 jaar zal f25.000 per jaar dienen te worden grijpen naar ele pen^, Als. kleine randgemeente zijn ook wij gelukkig in het bezit van een Oranje-Vereniging. Alhoewel vrijwel elk gezin, door middel van donatie of lidmaatschap zijn steentje bijdraagt, gedoogt de kaspositie geen jaarlijks algemeen feest. Na vier jaar zijn wij echter weer zo ver, en gaan wij op 30 Aug. a.s. Oranje-feest vieren. Voor jong en oud is een aantrekkelijk pro gramma samengesteld. Een en ander kost natuurlijk veel geld, maar een prettige dag voor onze kinderen is een offertje waard. Een huis-aan-huis collecte moest het ontbrekende, doch noodzakelijke, bij elkaar brengen. Met dubbeltjes en kwartjes en enkele rui mere giften werd het geraamde tekort aangevuld. Prachtig, burgers, en alle lof voor het zittende comité. De wijze, waarop deze collecte tot stand kwam, is echter minder fraai en heeft veel kwaad bloed gezet. Geen enkel bestuurslid wilde zich n.L belangeloos daarvoor beschik baar stellen. Alleen tegen een vergoe ding van f0,50 per uur bleken twee bestuursleden er wel voor te vinden. Van het moeizaam ingezamelde geld vloeide f50 (vijftig gulden) terug in de zakken van deze volijverige heren!! Beschamend èn onbegrijpelijk te vens. Deze „salariëring" kan toch immers nooit de bedoeling van de burgers zijn geweest bij het schenken van een gift? Teminder, waar één van deze heren een ruim betaalde over- heidsbetrekking bekleedt en over een zee van vrije tijd beschikt (grote vacantie). Waarom dit buitenkansje, wanneer het toch niet anders kon, niet ge gund aan een ander lid, die wellicht dolblij zou zijn geweest met dit dou ceurtje? Mij is altijd geleerd, dat het ver vullen van een bestuursfunctie, on verschillig in welke buurtvereniging, een eer betekent en dikwijls kleinere of grotere persoonlijke offers vraagt. Blijkbaar bezit het huidige comité deze mentaliteit niet of niet voldoende. Het is te hopen, dat zulks spoedig verandert, willen zij in de toekomst met succes nogmaals een Oranje feest organiseren. Kunnen of willen betreffende be stuursleden hun offervaardigheid niet opvoeren, laten zij dan hun mandaat neerleggen, opdat hun plaatsen kun nen worden ingenomen door belange loze medewerkers. Het is alleszins eerlijker. Namens een groep inwoners van Lewedorp, Lewedorp. W. P. C. JOOSEN. (Naar aanleiding van dit" schrijven hebben wij ons licht opgestoken bij de heer J. de Jong, voorzitter van de Oranjevereniging. Deze verklaarde ons, dat de feiten inderdaad juist zijn, maarde medaille heeft natuurlijk ook een keerzijde. Deze keerzijde is als gewoonlijk dat men wel snel is met het oefenen van critiek, maar dat alle lust ontbreekt om zelf actief mee te werken. Men is er zelfs nog niet in geslaagd alle bestuursfuncties van de vereniging te doen bezetten, laat staan, dat men kans zag collectanten aan te trekken. Ten einde raad hebben twee bestuursleden zich toen bereid verklaard met lijsten rond te gaan maar gezien de vele tijd, die hierin zou gaan zitten leek het het bestuur gewenst deze beide heren een ver goeding te betalen wegens inkomsten derving. Naar ons gevoelen is dit van het bestuur geen erg gelukkig besluit maar nog minder gelukkig achten wij het, dat een groep inwoners van Le wedorp een ingezonden stuk in de krant verkiest om dat de bestuursle den duidelijk te maken. Had men niet beter een ledenvergadering bijeen kunnen laten roepen? En heeft men bij het schrijven niet bedacht, dat het niet slechts de plicht van het bestuur maar ook van de leden was geweest zich aan te melden om met de lijst rond te gaan? Of zijn deze ingezetenen misschien geen lid? Dat zou de zaak nog minder fraai makenl Red. Zeeuwsch Dagblad.) afgelost. B. en W. willen dit geld ge bruiken voor consolidatie van vlottende schuld aangegaan ten behoeve van de woningbouw en van investeringen bij de bedrijven. Zij stellen de raad voor de aanbieding të accepteren. Raadsvergadering De gemeenteraad zal op Dinsdag 2 September a.s. 's middags om 2 uur bij eenkomen. Zoals bekend werd tijdens de vorige vergadering besloten voortaan iedere eerste Dinsdag van de maand te vergaderen. Vrijdag vergadert de raad In de raadsvergadering van Vrijdag a.s. stellen B. en W. de raad voor tot her benoeming van de heer J. A. de Haas als leraar aan de gemeentelijke handels avondschool en van mevr. G. B. Lute- Akkerman als onderwijzeres aan de openbare U.L.O- school. Verder stellen zij de raad voor hun college een crediet te verlenen van 1250.voor het tref fen van een verkeersregeling voor het kruispunt Paul KrugerstraatSingel. Hierbij wordt opgemerkt, dat het in de bedoeling ligt van B. en W., de over steekplaatsen voorlopig door verfstrepen aan te geven. Zodra is komen vast te staan dat ze op de juiste plaats liggen, zullen de strepen door witte steentjes worden vervangen. Voorts wordt voorge steld hen een aanvullend crediet te ver lenen ten behoeve van de aanleg van het nieuwe sportveld-complex op het voor malig vliegveld. Bij het aanbrengen van het nieuwe carillon in de St. Jacobsto- ren zijn een aantal onvoorziene posten naar voren gekomen, zoals de kos ten van de door de dienst gemeentewer ken verrichte herstellingen in de toren die aanvankelijk op 1000.waren ge raamd, maar nu rond ƒ2500.blijken te bedragen, en het schilders- en loodgie- terswerk dat nog op resp. ƒ1360.en' 1500.moet worden gerekend. Ook moet nog op advies van de Nederlandse Klokken- en Orgelraad en van de Rijks commissie van de Klokkenspelen een mi crofoon worden aangebracht bij de luid- klokken, waarvan de kosten ƒ240zul len bedragen. Op grond hiervan stellen B. en W. de raad voor hun een aanvul lend crediet te verlenen van ƒ3500. Verder stellen zij de raad voor te be sluiten, dat op de Noorderbegraafplaats voortaan zal worden begraven volgens 'n nieuw systeem van grafindeling, tot het uitvoeren van het beplantingsplan voor het nieuw in gebruik te nemen gedeelte op de Noorderbegraafplaats, en hun col lege een crediet van f 1275 voor dit doel te verlenen. De subsidie van de openbare leeszaal en bibliotheek stellen B. en W. voor te verhogen tot f 657.50, mits de leeszaal kans ziet haar inkomen met 25 pet. van het totale begrotlfigsbedrag op te voeren, wat volgens B. en W. moge lijk wordt geacht door het invoeren van een leesgeld voor een tweede boek, le denwerving en dergelijke. Zwemfeest ,,'t Sas" Goes afgelast Het door de zwem- en badclub ,,'t Sas" georganiseerde zwemfeest, dat as. Za terdagmiddag plaats zou vinden, kan we gens onvoldoende deelname niet door gaan. Het lag in de bedoeling enkele zwemwedstrijden te houden, gevolgd door gecostumeerd boegsprietlopen en hinderniszwemmen. Van de ruim vijf honderd leden tellende vereniging gaven zich echter slechts vijftien liefhebbers op, zodat het bestuur zich genoodzaakt zag, het povere resultaat in aanmerking nemende, de gehele festiviteiten af tc gelasten. BRUINISSE Mosselverzending. Nog steeds klagen de mosselkwekers uit Bruinisse over de slechte verzending van mosselen. 775 ton nen mosselen werden slechts aan Yerseke en Tholen afgeleverd. In dezelfde week van 1951 bedroeg dit cijfer 3710 tonnen KAMPERLAND Haven wordt uitgediept. Met de mo torbrandspuit van Wissekerke is men thans druk aan het werk om de haven uit te diepen. Deze werkzaamheden ne men nog al wat tijd in beslag, daar het slechts kan gebeuren bij laag water. KOUDEKERKE Benoeming. Aan de Chr. bewaarschool te Koudekerke is met ingang van 1 Sept. a.s. tot bnderwijzeres benoemd mej. A. H. de Vries te Koudekerke. Voetbal. Zaterdag speelde een elftal van de plaatselijke vereniging V.C.K. tegen de Ambonezen. De Ambonezen wonnen deze wedstrijd met 42. SLUIS Belgische auto tegen slagboom. Bij het douanekantoor te St. Anna ter Muiden reed een Belgische luxe auto tegen de rechterpaal van de gesloten slagboom. De auto werd beschadigd, doch de in zittenden kwamen met de schrik vrij. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. WAARDE „Vooruit" concerteerde. In het park te Waarde heeft de muziekver- „.Vooruit" Zaterdagavond een zomeravondconcert gegeven. De muzikanten kregen menig hartelijk applaus van 't talrijke publiek. YERSEKE 30 Aug, a.s. is het feest. Reeds jaren was door de Yersekse bevolking aange drongen om rond 31 Aug. een volksfeest te houden. Nu zal Zaterdag a.s. getracht worden de burgerij een feest aan te bie den. De organisatie is in handen van de Oranjevereniging. Het programma ver meldt o.a. r wielerwedstrijd van 30 km. op gevv e fietsen en een gecostu- meerde optocht. ZOMERAVONDVOETBAL. Uitslagen van vorige week UitslagenRayon Middelburg HeidemyP.G.Z 0—2; HeidemyE.M.V.V.V. 0—6. Rayon Vlissingen G.P.C.—Bakkers I 5—2; V.A-W. II—V.A.W. I 1—7; S.M.Z.—V.A.W. I 1—9; V.S.T. I—V.A.W. II 4—0. Zaterdag a.s. wordt in restaurant Wöhler te Middelburg de jaarvergade ring gehouden van de afd. Zeeland van de K.N.V.B. KORFBAL. Schouwse competitie loopt ten einde Strandvogels besloot de competitie met een 62 overwinning op O.W.K. Unitas won met 43 van Velocitas. Nog 2 wed strijden en dan is de eerste klasse van de Schouwse korfbalcompetitie uitge speeld: De stand is: Burgh 1425; Unitas 13 17; Zeemeeuwen 1315; Die Gouwe 14 14; Strandvogels 1412; O.W.K. 1310; Velocitas 13—8; D.S.S. 14—7. 2de Klasse. Met een 71 zege op Burgh H speelde D.O.S.K.O. deze competitie uit. Eind stand: Brouwershaven 10 9 0 1 4025 18 D.E.S. 10 5 1 4 37—21 11 D.O.S.K.O. 10 5 1 4 34—31 11 Burgh II 10 4 1 5 34—31 9 Zwaluwen 10 3 0 7 2430 6 Stormvogels 10 1 3 6 2438 5 In de reserve 2de klasse A behaalden de Strandvogels-reserves het kampioen schap. Zij sloegen Velocitas n, dat met slechts 10 man opgekomen was, met 14-2. Programma voor Zaterdag le Klasse: O.W.K. I—Unitas I; Velo citas IZeemeeuwen I. Reserve 2e Klasse B: Unitas II—N.O. A.D. II. ZWEMMEN. Zwemwedstrijden te Sluis In het zwembad te Sluis werden door de Zwemvereniging ,,'t Vrije" onderlinge zwemwedstrijden georgani seerd. De uitslagen waren als volgt 25 meter vrije slag meisjes 9 tot 11 jaar: 1 Mimi du Fossé 23.6 sec.; 2 Lia D'Hoore 23.8 sec.; 3 Tiny van Morrel- gem 24.4 sec.; 4 R. da Boed 24.6 sec.; 5 Amanda Verhoossel 26.3 sec.; 6 Mag- da Plasschaert 26.5 sec.; 7 Lilian de Meyer 28.1 sec.; 8 Tiny Thomaes 31 sec.; 9 Marijke Bukkens 31.1 sec.; 10. Celine van Staveren 35.4 sec. 25 meter vrije slag jongens 911 jaar: 1 Bram de Smit 22.4 sec.; 2 Cor. du Fossé 23.4 sec.; 3 Alois Lanncye 24.1 sec.; 4 Piet Reynhoudt 26.3 sec.; 5 Medar Verkruysse 26.4 sec.; 6 R. Verkiere 27.9 sec.; 7 Kees Baay 28 sec.; 8. Alois v. d. Oever 28.3 sec.; 9 Tony Musson 32.1 sec.; 10. H. Braakman 34.6 sec. 50 meter schoolslag meisjes 14 en 15 jaar: 1 Ria Debaere 53.6 sec. 50 meter schoolslag jongens 14 en 15 jaar: 1 E. van Deursen; 2 F. van de Neste; 3 F. de Krijger. 50 meter vrije slag meisjes 14 en 15 jaar: 1 Trix Fremouw 40.5. 50 meter schoolslag jongens 12 en 13 jaar: 1 Ch. de Meyer; 2 Guido de Pauw; 3 Walter D'Hoore. 50 meter vrije slag meisjes 12 en 13 jaar: 1 Ria D'Hoore; 2 Ria Coppens. 100 meter schoolslag dames: 1 Eva du Fossé 2 min. 7.1 sec. 100 meter schoolslag heren: 1 Joh. Leenhouts 1 min. 31.1 sec.; 2 Piet Gey- zels 1 min. 33.9 sec. 50 meter schoolslag meisjes 12 en 13 jaar: 1 Eva du Fossé 49.5 sec.; 2 Ria v. d. Neste 53.1 sec.; 3 Irene Groos- man 53.4 sec. 50 meter vrije slag jongens 12 en 13 jaar: 1 Ch. de Meyer 47.7 sec.; 2 E. de Smidt 53.7 sec. 3 X 25 meter wisselslag junioren: I Ch. de Meyer, Guido de Pauw, A. Lannoye 1.6.6; 2 A. v. d. Oever, B. de Smit, C. du Fossé 1.26.6., 3 X 50 meter wisselslag heren: 1 Joh. Leenhouts, P. Geysels, J. Zonne- vyÜe 2.02.7; 2 F. v. d. Neste, C. du Fossé, W. Marteyn 2.29.4. 1000 meter vrije slag: jongens 9 tot II jaar 1 Cor du Fossé 25 min. 26.8 sec.; 2 Bram de Smit 25 min. 45.4 sec.; 3 Tonny Musson 31 min. 0.4 sec. Jongens 12 tot 13 jaar 1 Emile de Smidt 16 min. 8.5 sec.; 2 Charel de Meyer 17 min. 18.8 sec.; 3 Guido de Pauw 18 min. 15.9 sec.; 4 Walter D' Hoore 20 min. 10.2 sec.; 5 P. Reyn houdt 20 min. 20 sec. Jongens 14 tot 15 jaar 1 W. Marteyn 19 min. 42 sec.. Heren 1 J. Zonnevijlle 15 min. 24 sec.; 2 Joh. Leenhouts 16 min. 15.2 sec.; 3 C. du Fossé 18 min. 53 sec. Meisjes 9 tot 11 jaar 1 Mimi du Fos sé 20.10.5. Meisjes 12 en 13 jaar 1 Irene Groos- man 18.15; 2 Ria v. d. Neste 18.16.5. Meisjes 14 en 15 jaar 1 Trix Fre mouw 16.3.4; 2 Ria Debaere 19.22.5. OOST EN WEST SOUBURG. Geporenj Stefanus F. W„ z. v. P. J. Joosten en T. W. M. Bremer; Damis A., z. v. F. C. Everaers en M. C. de Graaf; Cornells L.t z. v. L. M. v. Soelen en H. L. v. Sehaik; Rosalie, d. v. H. J. Lukassen en P. Ver- hage; Wilhelmina S.. d. v. C. Schipper en L. Duizendstra; Anthonia, d. Van J. Kraaij en A. Kraaij. Ondertrouwd: J. S. Adriaanse, 26 j. en A. Herder, 24 j.; M.'J. de Lijser, 24 j. en C. J. S. Keijmel, 21 j. GehuwdK. Offenoerg, 45 j. en N. v. Dongen, 43 j. Overleden: H. van Dalen, 3 w.; A. Sturm, 68 j. Officiële Publicatiën BEKENDMAKING. De burgemeester der gemeente Goes, gelet op art. 221 der Gemeentewet, brengt ter openbare kennis, dat ter gelegenheid van de tentoonstelling „Hajuto" en ds Licht- en Bioemenweex, caienouders e.d. op 15. 16, 17 ,18 en 19 Sept. 1952 bun in richting geopend mogen nebben tot 1.00 uur en voorzover een muziekvergunning is verleend, steeds een half uur van ta voren opgehouden moet zijn met het ma ken van muziek. SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. NOORDAM: 25 te New York. BILLI- TON; 26 te Honolulu. S1BAJAK: 26 van Suez naar Rotterdam. GROO- TE BEER: 680 mijl N.O-O. van Cape Race naar Rotterdam. LEERDAM: 25 van New ork naar Boston. NOORD WIJK: pas. 26 Kaap St. Vincent naar Hueiva. AKENDS- DIJk: 25 te Curasao. BALI: 25 van Ma kassar naar Semarang. BIJ DEN DlJ K; pas. Z5 Sciliys naar New York. BORNEO: pas. 25 Fimsterre naar Hamburg. JAVA; póis. 26 Sabang naar Colomuo. KO- l'A IN TEN: 25 van Marseille naar Livor- no. LEUVEKERK: 25 te Suez naar Rot terdam. LUTTEKKEKK: pas. 25 Ouessant naar Marseille. TAB1NTA; 26 te Ran goon. WATERMAN: 25 160 mijl O.N.O. Madeira naar Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 25 Aug.: VAN BRAKEL van Zeebrugge. FRIDlE van Antwerpen. Vertrokken 25 Aug.: VAN BRAKEL naar zee. 26 Aug.: FRIDIE naar Aar- huus. Oepasseerd naar Antwerpen 25 Aug.: ADM. NELSON van Londen. ALBIREO van Las Palmas. ALHENA van Hamburg. 26 Aug.: RIDDERKERK van Bremen. AGINA van Denemarken. Gepasseerd van Antwerpen 25 Aug.: ORANJEFONTEIN naar Amsterdam. BORNEO naar Dublin. JORINA naar Rostock. RENOVATIE naar Stockholm. HERTHA naar Karlshamn. SEN naar Rotterdam. ARNOUDSPOLDER naar Lissabon. KENITRA naar Brogeda. 26 Aug.: JACOB A naar Dublin. DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1952. HILVERSUM I (402 m.) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram. VPRO; 7 50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.30 De groenteman; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 „L'Ivrogne corrigé", opera; 11.45 „Europa gezien door een Amerikaan", causerie; 12.00 Orgel en piano; 12.25 „In 't spion netje"; 12-30 Land- en tuinbouwmede- delingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.13 Mededelingen of gramofoonmuziek; 13.20 „De najaarsbeurs te Utrecht", causerie; 13.30 Metropole orkest; 13.55 „Tranen over Johannesburg", hoorspel; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Van vier tot vijf; 17.00 Orkestconcert; 17.30 Militaire reportage; 17.40 Gram.; 17.45 Regeringsuitzending Prof. ir- Th. R. Seldenrath„B/lij nbouw- kundige opsporingen in Suriname"; 18.00 Nieuws; 18.15 Sportproblemen; 18.25 Lichte muziek; 19.00 Gesproken brief uit Londen; 19.05 Gram.; 19.40 Rubriek van Kunst en Cultuur; 20.00 Nieuws; 20.05 Radio Phil, orkest; 20.50 Franse volks liederen; 21.05 Gram.; 21.35 „Het Mui- derslot", klankbeeld; 21.55 Amusements muziek; 22.25 Gram-; (Als intermezzo Sport); 23.00 Nieuws; 23.15 Sportactuali- teiten; 23.3024.00 Dansmuziek; (Als in termezzo Sport. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturgische kalen der; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.; 900 Verzoekprogramma voor de huisvr.; 9.40 Gram.; NCRV10.00 Gewijde mu ziek; 10.30 Morgendienst; KRO11.00 Vcar de zieken; 11.45 Gram.; 11.50 „Als de ziele luistert"; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; (12.3012.33 Land- en tuinbouwmededelingen)12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Gram.; NCRV14.00 Promenade or kest en soliste; 14.45 Voor de vrouw; 15. 15 Gram.; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Gram.; 16.40 Pianoduo; 17.00 Voor de jeugd; 17. 30 Gram; 17.40 Gronings programma; 18.00 Nieuws; 18.15 Dameskoor; 18.40 „Op de stelling" 18.50 Leger des Heils kwartier; 19.05 Levensvragen van aller lei aard en een pastoraal antwoord; 19.20 Geestelijke liederen; 19-40 Radiokrant; 20.00 Nieuws en weerber.; 20.10 Mannen koor en Marinierskapel; 20.50 Reportage; 21.10 Gram.; (zfc 21.30 „Het Wespennest") 21.55 Buitenlands overzicht; 22.15 Om roeporkest; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en SOS-berichten; 23.15 24.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m 12.00 Or kestconcert; 12.30 Weerberichten; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 15.00 Koorzang; 15.55 Gram; 16.15 Militair orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kin deren; 18.15 Harprecital; 18-30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Voordracht; 19.50 Vlaamse liederen; 20.00 „Alleen voor mannen"; 20.20 Verzoekprogramma; 21.00 Voor de vrouw; 21.45 Verzoekpro- gramma; 22.00 Nieuws; 22,15 Pianoreci tal; 22.58—23.00 Nieuws. Na het Nederlandse st« ge Nu het hoge gezagsorg zijn werkzaamheden he een aantal vragen geste landse Hoogovens en St: visie op de ontwikkeling voor ons land. „Zonder aan de econoi te willen doen" aldus ring van het plan-Schim) tleke steekspel, waarva dan ook zeggen, dat we ven, dan Is dat, omdat stap tot de functionele de goede bedoelingen, di< zullen worden verwezen Met betrekking tot d voor Nederland acht de hoogovens het nleU gezien het feit, da™ lande vervaardigde w9 de prijzen over het alge liggen deze prijzen Over het algemeen ka worden, dat producten voldoende ln Nederlan vaardigd en dus door worden betrokken tegen aanmerkelijk hoger lig Nederland geproduceen tn prijs znllen dalen. Of de talrijke tegensl plan-Schuman op deh zwaren opzjj zullen zet de mening van de dire mate, waarin de nation: held gaat. Er bestaai de zijde der staalindi plan minder bezwaren van de steenkolenindu: er veel afhangen van dg of het Hoge Gezagsor, vrije concurrentie ga; dirigisme gaat plegei DE UI' DE HOO „Bestaat niet de vree1: nere landen zullen wort en kan dit invloed heb; genomen uitbreidini ovens?" „Het plan voorzrl rechtigheid, al kan mer zo men wil zien a lijkrechtigheid. Zeker li het in te stellen Hof bescherming van de pos landen kan zijn. Het plan-Schuman zj hebben op eventuele to breidingsplannen van de mers het gezagsorgaan gen alleen verbieden, w den aangetoond, dat het kunstmatige uitbreicffl subsidies van de staafll DE NEDERLAN De inwerkingtreding gemeenschap zal voor gevolg hgbben, dat wij markten bij krijgen, t.w Duitsland, die wij door ven nooit gehad hebbe J Ingezonden Mededeli De werking van 4genee één tablet verenigd is weldadiger dan van el conderlijk. Chelarine bij hevige pijn en gri andere middelen (alen 'n 4lje d 4 Behoorlijke warmte, „Na jarenlang experim firma te Baarn er in gesla lijk uit afvalproducten v: werkende industriën, een vaardigen, die met 5360 c ln kwaliteit de eierkolëd in prijs thans iets lagei* men op een persconleren reau van het Nederlands Instituut te Amersfoort Naar men verder verkl; nieuwe product de brandc soorten uit de middenkla: laag asgehalte bezitten. Ofschoon op het fabrica de briket octrooi is aai men nog niet mededelen, neer met de productie z gonnen. In het buitenlanc Frankrijk. België en Noc staat naar men verzekei ling voor deze uitvinding. De 20-jarige P. van i is omstreeks 14.15 uur i: veningen, verdronken, werd door de stroom Het lijk is nog niet ge- Nagekomen Adv Plotseling werd var gerukt ons trouw 1 Zondagsschool „Imma KEES DE KOI op de jeugdige leef jaar. Psalm Het bestuur van d school „Immai Nieuwdorj Met leedwezen geeft raad der Ned. Herv. te Kapelle kennis, d gegaan broeder S. P. GROE NL die onze gemeente met volle toewijding ling heeft gediend. Voor de broederlijk met hem zijn wij opr baar. Be Kerkeraad der Gemeente te I 26 Augustus 1952.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2