Uit Zeelancb ifJteden. ÏUeuuf-tfeó lum alle. Eilanden D.D.D. Jeugd van Oostkapelle bouwde massale fortenreeks* avotilurctt Dinsdag 26 Augustas 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 De zee fungeerde als jury. Jaaslijkse wedstrijd van V.V.V. trok veel belangstelling» Voorzieningen aan hef Middelburgs Gasbedrijf, Goes 7 er neuzen. 7 holen DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Cl DE 5ÖADIO brengt u De jeugd van Oostkapelle heeft Zaterdagmiddag op het strand de strijd aangebonden tegen de aartsvijand der Walchenaren, de zee. Er is door 79 jongens en meisjes gewerkt alsof de heren van de Rijkswaterstaat hen op de handen keken en alsof het er om ging Walcheren tegen de opkomende vloed te beschermen. En de zee kwam, onverbiddelijk als jury fungerend bij deze jaarlijkse fortenbouwwedstrijd van de V.V.V. te Oostkapelle, langzaam opzetten om binnen een goed half uur de tien reuzenbouwsels te vernietigen onder gejuich van de verzamelde badgasten, die hetzij in het water, hetzij op het strand het gevecht tegen de elementen gadesloegen. Het was de derde keer, dat de Ver. voor Vreemdelingenverkeer de forten bouwwedstrijd organiseerde op het strand. Hoe actief de V.V.V. is bewe zen de bestuursleden met de burge meester, de heer F. G. Sprenger, aan het hoofd. Hun broeken omhoogge trokken tot boven de knieën waadden ze door het water controlerend of er geen ongerechtigheden, stenen of iets van die aard in de forten verborgen waren. De heren hadden zich overi gens wellicht beter in badcostuum kunnen steken, want de enthousiaste jongelui renden door het water en gingen tijdens het aanstormen van de zee op hun forten zo te keer, dat de heren van V.V.V. de spatten om de oren vlogen. ATTRACTIE. Om half twee begonnen de jongens en meisjes. Het waren er 79, verdeeld over 10 groepen. In iedere groep wa ren dus acht kinderen ondergebracht, waarbij rekening was gehouden met de leeftijd, zodat alle groepen grotere en kleinere kinderen hadden. Er is gezwoegd door de kleintjes en de gro ten, die vooral gingen letten op de vormgeving, want het ging er om welk fort het langst tegen de aanstormende golven bestand zou zijn. Vierkante, rechthoekige en ronde forten verrezen. Na een uur maakten de bestuursleden van V.V.V. aan de bouwerij een eind door de forten te versieren met een vlaggetje. De vlag, die het langst on aangetast op een fort bleef staan zou uitmaken welke van de tien groepen als overwinnaar uit dit vreedzame ge vecht naar voren zou komen. ZWARE STRIJD. De strijd was zwaar, doch kort. Er stond weinig wind, doch de wind was W.-N.W. zodat men op het Noordelijk gelegen strand juist de wind „tegen" had. De golfslag was niet hoog, doch wel fel. Golf na golf werd door de toekijkende jeugd, die a.h.w. een men selijke barrière rond de forten poogde te leggen, enthousiast begroet. Een daverend gejuich steeg op bij iedere keer dat een vlag capituleren moest en door één der bestuursleden werd weggehaald. Eén voor één ruimde de zee de forten op en om kwart over drie waren de laatste resten van de zanderige bouwsels verdwenen, blijk baar tot groot genoegen van de zware bunkers, die hier nog altijd op het strand liggen. Burgemeester Sprenger zou best willen, dat deze kolossen, waarbij de wedstrijd van Zaterdag middag maar kinderspel was, ook zo door de zee opgeslokt werden als het werk van de jeugd. Tot Groep III, die de wedstrijd won, behoorden. Jan Arend Francke, Hen drik Cijsouw, H. J. Visser, Pieter Cij- souw, Gerrit en Leen Jobse, Lo Fran cke en Huib Brand. Alle deelnemers kregen een waardebon, te besteden bij één der winkeliers in Oostkapelle. Ook Ingezonden Mededeling (adv.). Hllifl- Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds 111 T<Cl£]fg erger. De helder vloeibare ulwiay D.D.D. dringt diep in de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Gemeenteraad BAARLAND Gezinsverzorging krijgt subsidie In de Vrijdagavond gehouden raads vergadering hebben de leden uitvoerig gesproken over de winkelsluitingswet. Daarbij deelde de voorzitter, burge meester van Liere, mede, dat een be spreking gehouden is met de plaatse lijke middenstand. Op deze vergade ring is de wens geuit, de z.g. koop avond vast te stellen op Vrijdagavond tot negen uur. De andere avonden op de wettelijke tijd: zes uur. Behoudens goedkeuring van de Ka mer van Koophandel ging de raad hiermee accoord. Tot wederopzegging zal aan de stichting Maatschappelijk werk en gezinsverzorging van de Ned. Herv. Kerk een subsidie worden ver leend. De rekening van het B.A. 1951 en de begroting 1952'53 werd zonder enige wijziging goedgekeurd. Daarna kwam aan de orde de benoeming van een schoonhoudster-concierge voor het verenigingsgebouw en de verbreding van de Raadhuisstraat. Ter bespreking van deze punten ging de raad in be sloten zitting. Na de heropening werd uit drie sollicitanten benoemd tot schoonhoudster mej. wed. NijsseMol, met ingang van 1 Sept. a.s. Aangaande de verbreding van de Raadhuisstraat is nog geen beslissing genomen. Tij dens de rondvraag vestigde de heer van 't Westeinde de aandacht op de slechte toestand van de opril bij de heer C. Poortvliet. Hij pleitte voor verbetering. werden allen getracteerd op een rol zuurtjes. De kinderen hadden door dit jaarlijkse evenement een pracht mid dag en V.V.V. gaf een voorbeeld, dat op andere stranden navolging ver dient. In verband met de per 1 Januari in gaande regeling betreffende de levering van afstandsgas moeten enkele voorzie ningen bij het Middelburgs gasbedrijf worden getroffen voor het ontvangen en het in de gashouders opnemen van het afstandsgas. Deze voorzieningen betreffen het op stellen van een meet- en regelstation, het leggen van een 300 m. leiding tussen het gebouwtje en het stadsbuizennet, be nevens hulpleidingen naar de vier gas houders. Hiermee zal in totaal een bedrag van ƒ46.500.— gemoeid zijn. B. en W. zouden het gebouwtje willen plaatsen naast het zuiverhuis aan de Branderijmolengang, zulks in de eerste plaats omdat dan een aansluitend geheel wordt verkregen met de daar reeds be staande dienstgebouwen en in de tweede plaats omdat door het plaatsen van dit gebouwtje op het terrein langs het Mo lenwater dit geheel vrijkomende terrein zou worden onderbroken, waardoor het geven van een andere bestemming be langrijk moeilijker wordt. De commissie van Bijstand in het be heer van de bedrijven echter is van me ning, dat plaatsing van het gebouwtje op het terrein langs het Molenwater de voorkeur verdient, waarbij zij als motief aanvoert, dat de totale kosten dan met ong. ƒ5000.zullen dalen, omdat de lei ding door de Branderijmolengang niet nodig is. Het wil B. en W. voorkomen, dat, on danks het feit dat nog geen bestemming is gevonden voor het terrein aan het Mo lenwater, het uit practische en aestheti- sche overwegingen een groot bezwaar is het regelstation daar te plaatsen. Indien t.z.t. een bestemming aan het terrein wordt gegeven, waarbij gedacht wordt aan woningbouw of bouw van een groot kantoor, dan zal de bestaande scheidings muur worden opgeruimd en komt het regelstation in de weg te staan. HET VLIEGTUIG DAALT De piloot van het toe stel dacht er echter an ders over. Hij neuriede een leuk wijsje, terwijl hij steeds zijn stuurknup- pel aantrok, waarna de machine een keurig sprongetje over een boom top maakte. Plotseling kwam er een brede lach op zijn gezicht. „Ja, dat is een mooi plekje!" sprak hij. „Daar zal ik mijn kistje op de grond zetten, let op, daar gaat ieen met een liet hij zijn toestel tussen de bomen duiken. Gertjan en Maartje schrokken zich een aap. „Hij valt, hij valt....!", gilde Maartje terwijl ze Gertjan bij zijn mouw pakte. „Wat moeten we doen „Kom ga mee, we pakken de fiets ant woordde Gertjan, zijn zusje meetrekkend naar de schuur, „het kan nooit veraf zijn". Ingezonden Mededeling (Adv.) TANKSCHIP BIJ RILLAND OMHOOG GEVAREN Omstreeks half zes Zondagmorgen is het tankschip „Esso Belgium" bij de Kroonton in het nauw van Bath om hoog gevaren. Het schip was op weg van Aruba naar Antwerpen en was geladen met 16.000 ton benzine en gasolie. Teneinde het schip vlot te krijgen heeft men ruim 1500 ton in andere tankboten overgeladen. Het was ongeveer half zes 's avonds voor men het schip vlot kon krijgen. 12 Belgische en 2 Hollandse sleepboten waren hiervoor nodig. De tanker is toen met behulp van enkele sleepbo ten i.aar Antwerpen doorgestoomd. Ongeval te Axel. Door onoplettendheid en vermoede lijk door het gebruik van sterke drank kwam de ongeveer 50-jarige wielrijder A. uit Koewacht Zondagavond aan de Kanaalkadehoek Evertsenstraat te Axel in aanrijding met een jeep. Met een ernstige hersenschudding werd hij naar zijn woning vervoerd. Collecte voor het „Prinses Beatrixhuis" De collecte voor het „Prinses Bea trixhuis" in Groesbeek heeft in Goes de som van f 376.78 opgebracht. Onderscheiding van het Roode Kruis De heer F. van Es, alhier, ontving een onderscheiding van wel zeer bijzondere aard. Hem werd in verband met het feit, dat hij reeds vijf maal zijn bloed ter be schikking had gesteld aan een mede mens, door het hoofdbestuur van het Rode Kruis, de prof. Landsteiner-penning als blijk van waardering voor het in het belang van de bloedtransfusiedienst be wezen diensten. Wrak van Engelse torpedojager wordt gelicht Het wrak van de Engelse torpedojager „Valentine", het schip dat tijdens de Mei dagen van 1940 op de Wester-Schelde manoeuvreerde en door bommen van een Duitse Stuka getroffen werd en tehge- volge daarvan door de commandant op de oever van de Nieuw-Neuzenpolder, ten Westen van Terneuzen werd gezet, zal nu worden gelicht. Het wrak is ver kocht aan N.V- Gebr. Bijkers te IJssel- monde, die thans voorbereidingen treft voor de opruiming. Wedvlucht uit Libramont De P.V. „De Trouwe Duif" te Tholen hield een wedvlucht uit Libramont. De uitslagen luiden: G. Soomers 1; S. Jan sen 2, 3 en 7; M. Nijs 4 en 6; A. Wage- maker 5; K. v. Poepelen 8. Geen eenstemmigheid onder oesterkwekers Er heerst onder de oesterkwekers geen eenstemmigheid over de datum van aan vang der oesterexport naar België. Twee data zijn aangevraagd nl. 1 en 15 Sept. De beslissing inzake de datum van ex port naar België verwacht men op 29 Aug. a.s. De verwachting is dat Engeland dit jaar meer oesters zal vragen dan verle den iaar en daar de kwaliteit zeer goed is, zal Londen reeds 1 Sept. oesters wil len nemen. Van andere zijde wordt ook aange drongen om Duitsland reeds 1 Sept. te bedienen, daar anders zeker oesters uit Denemarken zullen worden aangeboden. Prijzen en gewichten zullen zijn als verleden jaar. Tegen half October zai onder 't oog worden gezien of daarin nog verandering zal worden aangebracht. De kwaliteit der oesters geeft de beste verwachtingen. In een zwaarmoedige bui. Vrijdag stond voor de rechtbank te Middelburg terecht de 41-jarige schipper B. A. V.. afkomstig uit Colijnsplaat, die reeds sedert 14 Januari j.l. in voorlopige hechtenis verblijft. Hem was tenlaste gelegd, dat hij in de nacht van 8 op 9 Jan. van dit jaar in Colijnsplaat een vrachtauto had gestolen. Hij had deze wagen, eigendom van C. de P., uit een schuur gehaald en was weg gereden. Op de Noordlangeweg was hij eerst met grote snelheid tegen een tele foonpaal opgereden, waarna hij met wa gen en al in een sloot terecht gekomen. Ter zitting bekende V., die een ernsti ge asthmalijder is, dat hij het had gedaan in een zeer zwaarmoedige bui. Hij was volledig invalide en afgekeurd voor zijn beroep als schipper. Hij kreeg echter van niemand ondersteuning en hij wist niet hoe hij de eindjes aan elkaar moest knopen. De officier van Justitie voerde aan, dat het feit, dat verdachte geen steun kreeg, grotendeels aan hem zelf te wijten was. Rekeninghoudend met de verklaring van een psychiater dat hem het feit niet ten volle kon worden aangerekend, eiste de Officier voorwaardelijke ter beschikking stelling van de regering met 3 jaar proef tijd, bijzondere voorwaarden en toezicht. Geslaagd. Voor de hoofdaete (A en B) slaagde de heer A. de Jonge te Heinenoord, voor heen te Middelburg. ARNEMU1DEN Moedige redding. De achtjarige Annie Moggelbrink uit Bithoven, die thans bij de fam. M. logeert, was Zondagmiddag met enkele buurmeisjes de goudvissen gaan voeren in een uitgediepte afwate- ringssloot- Plotseling gleed de zevenja rige T. B. van de steile walkant in.het water. Het meisje uit Bilthoven trad zeer kordaat op, want toen ze de hand van de jeugdige drenkelinge boven zag komen greep ze onmiddelijk toe en trok het meisje op de kant. BORSSELE Brand. Bij de wed. G. Melis geraakte Zaterdagmiddag de butagasinstallatie in brand. Spoedig was de brandweer aan wezig, die echter geen dienst meer be hoefde te doen. Omstanders hadden in middels de brand geblust. BRESKEN-S Concert. Zaterdagavond heeft op de kiosk op het Spuiplein de Vlissingse ac cordeonvereniging „Crescendo" een con cert gegeven. Nadat deze vereniging door het plaatselijk muziekcorps van de boot werd afgehaald, ging het in een pittig marstempo naar het Spuiplein, waar zich reeds een grote menigte verzameld had. Het publiek werd dan ook niet teleur gesteld en de Vlissingers oogstten steeds een hartelijk en welverdiend applaus. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V.. GOES. Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ned. 1962/64 cum Grootboek 1946 91# 95 93 92# 91# 3# K. Olie '50 117 Cult. H. Ind. Bk 44 Nat. Handelsbank 100 Ned. Handel Mij A.K.U. Bergh's Jurg. Berkel's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeü. Do 6 cum. pref. wd. 131# 132 Unilever 174# 174# V/ilton-Fijenoord 159 159# Biliton I rubr. 253 251 Biliton H rubr. 183 185 Dordtschc Petr. 298 298# Dito* preL 304 305 91# 95 92# 92# 91# 117# 51# 97# 141# 142# 143# 145# 243# 244 93# 93 111#' 112# 150- 149# 104 103 137 136# 151 150# 180 184# 190# 191# 152# 153# Kon. Olie 323# 323# Dito, onderaad. 322# 323 Moeara Enim 488 488 A'dara Rubber 79# 78 Bandar Rubber 83# 83 Deli Bat. Rubber 88# 85# Kendeng Lemboe 74# 74 Oost Java Rubber 31# 31# De Oostkust 92# 91 Serbadjadi 31# 31# Holl. Ara. lijn. 145 143# Java China Jap.lijn Kon. Boot 121# 120# Kon. Paketvrt 102# 102 Kon. Rott. Lloyd 116# 117# Ned. Sch. Unie 118# 119# Ommeren's Cch.vrt 167 167 St.v. Mij Nederl. 132 131# H.V.A. 93# 92# Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembha Müller Co. Amsterd. Bank Esiompto Bank 93# 69# 17# 100 70# 56# 36 68 17# 100 70# 55# 168# 169 154# 153# 53# - Rotterd. Bank Twentsihe Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Am. Smelting Anaionda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Stee 1 North, Am. Cities Service Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Centr» 15654 156 1S5J4 15454 77 79)4 123 12254 14614 145 m 1654 42!4 4154 4444 4454 50)4 5054 61B 61B 60 60 1444 1444 4654 4654 79/, 7954 m 4044 2514 2544 39 54 3954 22 22 10154 63 6654 6754 57 744* 7444 2254 2254 21J4 7. 7954 COLIJNSPLAAT Concert. Het muziekgezelschap „Wil- helmina" heeft Zaterdagavond onder lei ding van de heer J. C. Maas een con cert gegeven. Het was mooi zomerweer en de belangstelling was goed. DOMBURG Lampionoptocht. De lampionoptocht, die elk jaar -in het badseizoen door de V.V.V. wordt georganiseerd trok ook nu weer enorme belangstelling. Niet min der dan 32 nummers dongen naar de prijzen. De jury, bestaande uit de dames Corporaal, Vaandrager, Scheling en Vroom stond voor moeilijke problemen. De eerste prijs was voor de groep „Vlie gende schotels", de tweede voor de groep „Patates Frites'''. De eerste prijs schoon heid werd toegekend aan de groep .Aardbeien", de tweede aan „Diana". Een extra prijs origineel was voor de groep „Kabinetsformateur" en voor schoonheid „Hansje in het hessenland". Met „Apollo" voorop maakten de deel nemers een rondgang door het dorp. De voorzitter van V.V.V., de heer W. Brand, sprak een dankwoord. Daarna zorgde „Apollo" voor een opgewekt muziekpro gramma. KLOETINGE Voetbal. Zaterdag speelde Kloetinge I een vriendschappelijke wedstrijd tegen St. Annaland I en won met 43. Kloe tinge II won met 32 van Ovezande II. KOUDEKERKE Botsing. Op het kruispunt van de zij arm van de Kerkhoflaan en de Beatrix- laan heeft Vrijdagavond een botsing plaats gehad tussen een motorrijwiel en een bestelauto. Door krachtig remmen van beide voertuigen kon een ernstig ongeval voorkomen worden. Het motor rijwiel, dat naderde uit de richting Mid delburg, werd zwaar beschadigd. De mo torrijder moest per ambulance-auto ver der worden vervoerd.. De duo-passagier kwam er met enkele schrammen af. Ook de bestelauto van de heer W. V. uit Kou- dekerke liep schade op. Het uitzicht ter plaatse is zeer slecht. De politie stelt een onderzoek in. LEWEDORP Winkelweek. De winkeliersvereniging van Lewedorp zit niet bij de pakken neer. Zij heeft het plan opgevat om in de week van 1 tot 6 September een win kelweek te organiseren. Waardevolle prijzen zijn beschikbaar. De hoofdprijs is een fiets. Oranjefeesten. Het bestuur van de Oranjevereniging heeft voor 30 Aug. ax. een Oranjefeest op touw gezet. Des mor gens zullen kinderspelen worden gehou den. Des middags is er een wielerwed strijd en kunnen mensjes en jongens boven 14 jaar hun krachten meten, 's Avonds zijn er spelen voor de gehuw den. De dag wordt besloten met een lam- pionoptoeht. Een ballonwedstrijd wordt in overweging genomen. OVEZANDE Geslaagd. De heer P. K. Nagtraam slaagde te Utrecht voor het diploma meester-behanger. Opbrengst collecte. De collecte voor de Zorg voor Gerepatrieerden bracht ƒ23.83 op. RILLAN D-BA TH Wielerronde. Zaterdagmiddag is de ronde van Rilland verreden. Precies drie uur loste burgemeester de Goffau het startschot, waarna 32 renners hun geluk beproefden. 40 ronden werden in de kom van het dorp verreden, totaal 48 km. H. Verrooi uit Sluiskil werd win naar in één uur en 20 minuten. De ver dere uitslagen zijn: 2. J. Juriaans, Wem- hout; 3. H. van Put, Putte; 4. J. de Jonge, Kapelle; 5. W. Francoys, Rilland. SLUISKIL Ned. Herv. berk. De diaconie der Ned. Herv. kerk heeft de haar toebehorende grond, gelegen naast de openbare school en bestemd voor bouw van kerk en jeugdgebouw, geruild tegen een stuk grond in de Louisastraat. Het nieuwe terrein is groter van oppervlakte en voor het doei als kerkelijk centrum gunstiger gelegen. De bouw van het jeugdgebouw kan thans voortgang vinden. ST. ANNALAND Wedvlucht. Zaterdag hield de P.V. „De Gevleugelde Vrienden" te Sint Anna land een wedvlucht uit Arlon. De uit slag was als volgt: Abr. J. Soeters J.zn. 1; Johs. van Gorsel 2, 4 en 5; Corns. Ne- lisse-de Witte 3. ST. PHIL1PSLAND Ongeval. Eén dezer dagen viel het zoontje van de fam. J. Reyngoudt van de zolder, waardoor hij een gebroken pols opliep. Nadat de pols in het ziekenhuis te Bergen op Zoom gezet was kon hij huiswaarts keren. YERSEKE Pijlstaart De heer M. Verwijs heeft b« het hengelen bij de zandplaat geluk gehad. Hij ving een zeer grote pijlstaart rog. Dit komt zelden voor. PLAN ONTWORPEN VOOR VOERGRANEN VAN OOGST 1953 Het hoofdbestuur van de Stichting voor de Landbouw zal alle mogelijke medewerking verlenen aan het ont werpen en uitvoeren van maatregelen, die stabilisering beogen van het prijs peil der binnenlandse voergranen. Aangezien gewenst wordt, dat de telers reeds voor de vaststelling van hun bouwplan weten, op welke wijze de prijsvorming der diverse producten tot stand zal komen en welke maat regelen eventueel zullen worden ge troffen heeft de hoofdafdeling akker bouw van de Stichting een plan ont worpen, dat voor de voergranen van oogst 1953 kan worden toegepast. De overheid zal ook in de naaste toekomst de voederbehoefte in belang rijke mate uit import dékken. Omtrent de voergraansituatie in het seizoen 1953/54 is uiteraard n g niets te zeg gen. Als na de oogst 1953 de binnen landse voergranen al te hoog in prijs zouden oplopen en de veehouderij daardoor 'in grote moeilijkheden zou geraken, zou thans reeds in principe kunnen worden beslist de akkerbou wer te verplichten een zekere hoeveel heid tegen redelijke prijs ter beschik king te stellen. Daarvoor is nu door de Stichting een „ter beschikkingshoudingsrege- ling" ontworpen, waarbij de teler wordt verplicht iedere maand een ge- gedeelte van de voor afzet bestemde voergranen ter beschikking te houden. TARWE- EN ROGGE- OOGSTEN ZULLEN VER MOEDELIJK EEN RECORD BEREIKEN Het departement van landbouw van de Verenigde Staten heeft medegedeeld, dat de overvloedige tarwe- en rogge- oogsten dit jaar over de gehele wereld vermoedelijk een record zullen berei ken. Bijna overal is de toestand gunstig voor een record. Sowjet-Rusland vormt een opmerkelijke uitzondering, aange zien voor dit gebied -'"-hts vage in lichtingen te verkrijgen waren. Het de partement deelt mede, dat er enige schade was toegebracht aan de winter granen aldaar maar anderzijds was het weer in de Sowjet-Unie in de laatste weken van Juli en de eerste van Augus tus gunstig voor de oogst. Men verwacht, dat de recordtarwe oogst voor de Verenigde Staten 1.300 millioen bushels bedragen en voor Ca nada 656 millioen. In Argentinië zijn de vooruitzichten voor het nieuwe seizoen gunstig. Frankrijk, Italië en West-Duitsland hebben een toeneming van ongeveer 50 millioen bushels tarwe over het afge lopen jaar. In Spanje ver-acht men eenzelfde opbrengst als in 1951. De vooruitzichten in Azië waren gun stig, in het bijzonder in Turkije, waar een recordoogst wordt verwacht. India en Pakistan maakten melding van een verminderde opbrengst en bleven nog steeds afhankelijk van invoer. Australië verwachtte een daling van 10 millioen bushels. Officiële opening van de Zeevaart school te Vlissingen uitgesteld Naar wij vernemen ligt het niet in de bedoeling onmiddellijk na de va- cantie de nieuwe zeevaartschool te Vlissingen reeds officieel in gebruik te stellen. Het bestuur stelt zich voor het gebouw geleidelijk in gebruik te nemen en pas daarna een officiële plechtigheid te arrangeren. Het ge leidelijk betrekken van het gebouw is voor een deel nodig omdat de af levering van het meubilair, installa ties en dergelijke, enigszins is ver traagd. Men is echter ook van mening, dat het onderwijs-technisch gezien verkieslijk is niet de gehele school in eens naar het nieuwe gebouw over te brengen. Volgend jaar Mei bestaat de Vlissingse zeevaartschool 50 jaar cn men wil dit jubileum niet ongemerkt laten passeren. Het moet niet uitge sloten worden geacht, dat alsnog zal worden besloten de viering van dit gouden feest te laten samenvallen met de plechtige ingebruikneming van de school. Proeven tegen pokkenaanslag op oesterpannen zijn goed geslaagd De proeven, door dr Korringa ge nomen om pokkenaanslag op uitgeleg de oesterpannen te voorkomen, waar over we reeds schreven, zijn uitge voerd met D.D.T. De eerste resultaten zijn boven alle verwachtingen. Oesters hebben niet de minste last van D.D.T. De vis op de pan zijn door dit middel direct dood. De kosten zijn bovendien niet hoog, daar D.D.T. goedkoop is. Visserij-uitkomsten niet slecht Ondanks het minder gunstige weer, was de besomming van de binnen geko men botvissers deze week prima. Da vangsten van garnalen waren redelijk, doch die van andere vissoorten gering. De verzending van geschoonde mosselen was weer niet hoog. De kwaliteit van da Zeeuwse mosselen wordt goed en is vaak beter dan die van de Wadden. 10.000 ton mosselen naar binnen- en buitenland Sedert Vrijdag is Frankrijk officieel geopend voor de import van Zeeuwse mosselen. Maandagmorgen zijn de eer ste mosselen naar Frankrijk verzonden. Vandaag zal een beslissing genomen worden inzake de export van Zeeuwse en Waddenzeemosselen naar Parijs. De af gelopen week zijn ongeveer voor binnen- en buitenland 10.000 tonnen verzonden, conservenfabrieken meegerekend. De kwaliteit van de mosselen is zeer goed. Waar zijn B 8 onze schepen') GROTE VAART. ARENDSKERK: 24 te Kobe. GAAS- TERKERK: 24 te Brisbane. BOSFON- TEIN: 25 te Suez. GROOTEKERK: 23 te Amsterdam. LAURENSKERK: 24 v. Bah- rein near Suez. GROOTEBEER: 29 te H. van Holland. INDRAPOERA: 25 te Ham burg. NIEUW AMSTERDAM: pas. 24 Scillys naar New York. WATERMAN: 29 te Rotterdam verw. AAGTEDIJK: 23 van Trinidad naar Rio de Janeiro. FAIR- SEA- 24 Z.W. Westpunt Kreta naar Rot terdam. WESTERDAM: 25 te New York. ALMKERK: 24 van Singapore naar Port Swettenham. BLOEMFONTEIN: pas. 23 Port Amelia naar Dar es Salam. HOOG KERK: 24 van Barcelona naar Antwer pen. JAGERSFONTEIN: 23 van Tenerif- fe naar Southampton. JOHAN VAN OL- DENBARNEVELT; 24 van Suez naar Aden: KOTA INTEN: 24 te Marseille. TABINTA: 26 te Rangoon. WATERMAN: 24 te Las Palmas. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 24 Aug.: REGULUS van Ahtwerpen. Vertrokken 24 Juli: REGULUS naar zee. Gepasseerd naar Antwerpen 24 Aug.: RENOVATIE van Amsterdam. KENITRA van Drogheda. EBAM van Port Talbot naar Terneuzen. SUMATRA van Londen. MAJORIE van Kodka naar Brussel. HE- RA van Hamburg. E.N.A. SCHEER van Rotterdam 25 Aug. HARM van Lorient. LIEVEVROUWEKERK van Rotterdam. NELLIJ van Port Talbot naar Gent. AL- GARVE van Hamina. EDAM van New York. SCHIEDA van Frederikstad naar Gent. Gepasseerd van Antwerpen 24 Aug.: WILLEM BARENDS naar Messina. WIN KEL naar Londen. WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1952. HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.18 Orgelspel; 8.50 Voor da huisvrouw; 9.00 Gram.; (9.359.40 Wa terstanden) VPRO10.00 Morgenwij ding; VARA10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land en tuinbouwmededelingen; 12-33 Voor het platteland; 12.38 Orgel en zang; 12.55 Ka lender; 13.00 Nieuws; 13.15 Pianoduo; 13. 30 Voor de jeugd; 13.45 Gram.; 14.00 Ge sproken portret; 14.15 Omroeporkest; 15.00 Gram.; 15.20 Pianorecital; 15.30 Voor de zieken; 16.15 Voor de jeugd; 17. 15 Gram.; 17.50 Regeringsuitz.Jeugd uitzending. Correspondentieclub: „Wij slaan op de Tong-Tong", o.l.v. Regina Zwart; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-Varia; 18.20 Accordeonorkest en solist; 18.55 „Het oude zeemansleven", causerie; 19.05 Joegoslavische muziek; VPRO19.30 Voor de jeugd";* VARA20.00 Nieuws; 20. 05 Politiek commentaar; 20.15 Promena de orkest, klein koor en solisten; 21.00 „De achtervolging", hoorspel; 21.55 Pia norecital; 22.25 „De Hollandse dijk, schepping van traditie en wetenschap", causerie; 22.40 Gram.; 22.50 Sport; 23-00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.) NCRV7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.7.30 Gram; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Gewijde muziek; 8.45 Gram.; 900 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 „Kruisridder van Joegoslavië", hoorspel; 12.00 Pianorecital; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12*33 Gram.; 12.37 Kerkdienst; 12.59 Klok gelui; 13.00 Nieuws; 13.15 „Met Pit op pad"; 13.20 Vocaal dubbelkwartet; 13.50 Gram.; 14-45 Voor de meisjes; 15.00 Gram. 15.15 Kamerorkest; 16.00 Voor de jeugd; 16.50 Gram.; 17.20 Orgelspel; 17.50 Mili taire reportage; 18.00 Nieuws; 18.15 Volksliederen; 18.35 Amusementsmuziek; 19.00 Spectrum van het Chr. Organisatie- en verenigingsleven; 19.15 Boekbespre king; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 2010 Concertgebouworkest; 21. 25 „Van Rome naar de Dolomieten", cau serie; 21.40 Samenzang; 22.00 Reportage; 22.20 Gram.; 22.30 Internationaal evange lisch commentaar; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en SOS berichten; 23.1524.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram; 12.30 Weerber.; 12-34 Gram.; 12.50 Koer sen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Pi anospel; 13.30 Kroniek van het Ministe rie van Wederopbouw; 13.35 Gram.; 13.45 Pianospel; 14.00 Gram.; 14.45 Balletmu ziek; 15.00 Gram.; 15.30 Zangreeital; 16.05 Gram-; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.39 Klankbeeld; 17.40 Gram.; 17.50 Boekbe spreking; 18.00 Gram.; 18.15 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19. 40 Gram.; 20.00 Orkestconcert; 20.30 Strijkkwartet; 21.10 Gram.; 21.15 Lichte muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte mu ziek; 22-45 Balletmuziek; 22.5523.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2