KANKERBESTRIJDING KOST GEEN TONNEN, MAAR MILLIOENEN Zoon vergiftigde zijn vader met cyaankali Ir Staf werkt in het geheim aan de kabinetsformatie Aardbeving teisterde Bakersfield S Dr Muntendam: Goede zorg woning is vooral nodig voor de patient in zijn 1 SNIPPER NIEUWS Er bestaat geen internationaal oliekartel LEERZAME UREN VOOR SLOE-BOEREN DE De productie gaat door PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Komt er in Middelburg een sub-centrum? Slachtoffer bleek fer dood veroordeelde Belg. Officiële opdracht is nog niet zeker 3 aai 'ing pm jsi Zieken- deeftijd). stijgen genees- binnen- Ef nadere )UW hlïNG 9 eed ■ouden lade 1 voor San- in voor bet Imej. D. I A. L. de 5 's Seeren- Bedrijfsaa- P. L V. pemeldinge* Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Lammen, traat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. TeL administraUt 2009, TeL redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 3e JAARGANG No. 2258 Abonnementsprijs 0.44 per week, f 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 26 AUG. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge: Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Ewekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Woensdag: Zon op 5.43 u., onder 19.10 u. Maan op 13.51 u., onder 21,22 u. Hoogwater Woensdag 27 Aog.: Vlissingen: 5a38 u. 1.76 m., 17.51 u. 1.67 m. Terneuzen: 6.04 u., 1.93 m„ 18.18 u. 1 m. Wemeldinge: 7.16 u. 1.63 m., 19.28 u. 1.52 m. Zierikzee: 6.26 u. 1.47 m., 18.33 u. 1.30 m. In een vraaggesprek voor de N.CR.V.-microfoon heeft dr P. Muntendam, staatssecretaris van volksgezondheid, gisteravond meegedeeld, dat er in ons land een aantal centra voor de kankerbestrijding zijn geprojecteerd, n.l. in de universiteitssteden en in Rotterdam. Verder zal een aantal subcentra werkzaam zijn in nauwe verbinding met de centra. Zonder over de vesti gingsplaatsen dezer subcentra iets definitiefs te willen meedelen, wilde de staatssecretaris toch zeggen, dat er gedacht wordt aan de steden Maastricht, Eindhoven, Middelburg, Deventer en Leeuwarden. De centra zijn na, dank zij de toegezegde steun van het Koningin Wil helminafonds, in oprichting. Dr Muntendam achtte het nood zakelijk, dat nauwe samenwerking met de kruisverenigingen tot stand wordt gebracht, opdat aan de cen tra districtsverpleegsters verbonden kunnen worden, die de schakel vor men tussen het centrum en de wijk verpleegster. Pas dan kan het werk van het centrum ten volle tot zijn recht komen als ook een goede zorg voor de patiënt in zijn woning ge waarborgd is. De staatssecretaris dacht hier niet alleen aan de ge neeskundige behandeling, maar vooral ook aan de verpleging, de geestelijke en sociale verzorging. Dr Muntendam vertelde verder, dat een aantal verbouwingen en uitbrei dingen van bescheiden omvang aan laboratoria ten uitvoer kon worden gebracht, door de hulp van het Ko ningin Wilhelminafonds en o.a. met geiden van de „Haak-in-actie". Gro tere plannen zijn in voorbereiding, o.a te Rotterdam, waar het radio therapeutisch instituut noodzakelijk een nieuwe huisvesting moet hebben. Ook het kankerinstituut te Amster dam, dat in de toekomstige organisa tie een centrale plaats is toegedacht, vraagt om voorzieningen welke be langrijke bedragen zullen kosten. De orde van grootte waarin wij denken is niet, een van tonnen maar van millioenen, aldus de staatssecre taris. Verder sprak de staatssecretaris nog over de registratie van de kanker patiënten. Het is noodzakelijk, dat van Het drama op de Westerscfaelde Zoals gemeld werden 20 Augustus op de Westerschelde ter hoogte van Bath de lijken van een ongeveer dertigjarige vrouw en een ongeveer veertigjarige man op een zandhank aangetroffen. Het vermoeden, dat zij van een ver ongelukt jacht afkomstig waren is be vestigd. Eveneens de veronderstelling, dat zich nog iemand aan boord van het scheepje moet hebben bevonden. „Het Volk'' uit Gent weet thans nog de volgende bijzonderheden te melden: Het betrft hier de stoffelijke resten van de 41-jarige kantoorbecji snde Bart van den Brandt en zijn 36-jarige echt genote Jeanne van DesseL beiden uit Antwerpen. Inmiddels werd nog een derde slachtoffer opgehaald, de 65-ja- rige F. van DesseL de vader van mevr. van den Brandt. Bij bet onderzoek is komen vast te staan dat Bart van den Brandt door de Belgische krijgsraad bij verstek ter dood werd veroordeeld. Hij was tijdens de bezetting hoofd van de controle diensten te Sint Niklaas-Waas (België) en speelde een belangrijke rol in de fascistische beweging „De Vlag1'. In 1944 vluchtte hij naar Duitsland. Hij was op weg naar Nederland om daar een zeiltocht te maken. Radio Gotenborg heeft gemeld, dat de Noorse schoener „Solwi" 4 mijl ten Noord-Westen van het eiland Nidin- gen (ten Zuiden van Götenburg) aan de grond is gelopen. DE RASSENKWESTIE IN ZUID-AFRIKA Het dagelijks bestuur van het Afri kaanse nationale congres heeft beslo ten de actie tegen de „onrechtvaardige wetten' te versterken. Het bestuur be studeerde rapporten uit verscheidene delen van het land over de resultaten van de campagne van burgerlijke on gehoorzaamheid tegen de apartheids- wetten. „PASSENDE MAATREGELEN" GEVRAAGD TEGEN AMERIKAANS GENIE-GENERAAL De Amerikaanse Senaatscommissie, die een onderzoek instelt naar klach ten over verspilling en wanbeleid bij de aanleg van Amerikaanse lucht- bases in Noord-Afrika, heeft „passen de maatregelen" tegen het hoofd van de genie van het Amerikaanse leger, generaal Piek, aanbevolen, omdat zijn rapport over de gang van zaken in Noord-Afrika, „misleidend" was. Degene, die oorspronkelijk belast was met de leiding van het werk aan de bases, kolonel Derby, is reeds in het begin van dit jaar met zijn plaats vervanger, Kolonel Haseman, op grond van de bevindingen der com missie overgeplaatst. De kosten voor de aanleg der bases was aanvankelijk op 300 millioen dol- -ar geraamd. Volgens het rapport van de commissie zijn ooggetuigen van oordeel, dat dit bedrag wellicht tot 230 millioen zal stijgen. de behandelde patiënten gedurende geruime tijd aantekening van ver schillende gegevens wordt gehouden. Medewerking van velen, in het bij zonder van artsen, is daarbij nodig en spr. kon met voldoening zeggen, dat deze medewerking overal, waar NATIONALISTISCHE AANVAL OP CHINA Nationalistische guerillastrijders heb ben met goed gevolg negen dagen lang een aanval van. zee uit gedaan op het Chinese vasteland ten Zuiden van Sjang- haL aldus maakt het ministerie van De fensie der nationalistische Chinese rege ring bekend. Het doel van de aanval was de haven Kingtsjenwai, vierhonderd ki lometer ten zuiden van Sjanghai. De aanvallers keerden met 125 gevangenen naar Formosa terug. een beroep is gedaan, ten volle werd toegezegd. Aan het vraaggesprek nam, behal ve de heer Felderhof van de N.C.R.V? ook mr J. H. Bonnerman van het Koningin Wilhelminafonds deel. Laatstgenoemde deelde o.a. mee, dat het fonds, om het Nederlands kanker- instituut in staat te stellen zijn zegen rijk werk voort te zetten, ieder jaar garant staat voor een som van f400.000 tot f500.000. Republikein adviseert STEM NIET OP EISENHOWER Kolonel Robert R. McCormick, hoofd redacteur en directeur van de „Chica go Tribune", heeft Zondag in een radiotoespraak opgewekt tot vorming van een „Amerikaanse partij". McCormick, die zijn leven lang re publikein is geweest, drong er hij de luisteraars op aan bij de presidents verkiezingen niet op de candidaten der beide grote partijen te stemmen. „Beperkt u tot het stemmen op de vaderlandslievende candidaten voor het congres in beide partijen", zei hij. De „Amerikaanse partij" zou naar zijn mening candidaten moeten stellen bij de presiderrtschapsverkiezingen in 1956. „Eisenhower werd benoemd en is geheel omringd door mensen die pre cies weten wat zij willen, hetgeen niet in het belang van het land is", aldus McCormick. JORDANIË ONTVANGT ZIJN KONING. De nieuwe Koning van Jordanië, de zeventienjarige Hoessein, is gisteren, vergezeld door zijn moeder. Koningin Zain, in de Jordaanse hoofdstad Am man aangekomen. In de hoofdstraten van Amman waren erebogen opge richt en duizenden belangstellenden juichten de Koning en de Koningin toe. Hoessein volgt zijn aan vlagen van waanzin lijdende vader, Talai, op, die onlangs niet tot regeren in staat is verklaard. Totdat hij in Mei 1953 achttien jaar geworden zal zijn wordt de regering van Jordanië waargenomen door een regentschapsraad van drie personen. MOEDER EN BROERS KWAMEN ER GOED AF Mr W. K. F. BEKENT ZIJN MISDADEN Het onderzoek in de Bilthovense vergiftigingszaak is practisch afgesloten. De 27-jarige zoon mr W. K. F., die op 14 Augustus gearresteerd werd, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Nadat vergiftiging van zijn vader door middel van arsenicum reeds op 19 Augustus door hem was erkend, heeft hij nu ook toegegeven enige malen arsenicum door het eten van de andere gezinsleden, moeder en twee jongere broers, te hebben gedaan. Gedurende Juni en Juli heeft F. versehillende malen arsenicum door het eten van het gezin gedaan en ook is komen vast te staan, dat hij in de ochtend van de 8ste Juli cyaankali in een poeder heeft gemengd, welke hij voor zijn vader klaar maakte, die maagklachten had wegens de eerder toegediende arsenicum. Door deze vermenging heeft de cyaankali niet, zoals anders met dit vergif het geval is, direct zijn noodlottige uitwerking gehad, doch pas enkele uren later. Na het klaarmaken van de poeder voor zijn vader vertrok de zoon naar Hilversum en hoorde 's middags bij zijn terugkomst van de dood van zijn vader. Nadien heeft hij noch de arse nicum, noch de cyaankali meer ge bruikt. Hij heeft het flesje cyaankali te Amsterdam in het water van de Hobbemakade gegooid, waar het j.L Donderdag is opgedregd. De resteren de arsenicum heeft hij in de kelder van het ouderlijk huis verstopt, waar het door de werkster is gevonden. De Egyptische generaal Naguib heeft gisteren op een persconferentie meegedeeld, dat als gevolg van de zuiveringen bij het leger, de lucht macht en de marine 150 officieren buiten dienst zijn gesteld. Deze zui vering was in 24 uur tijds voltooid. j i i Maurice Therez Jr, zoon van de secretaris-generaal van de Franse communistische partij, is gisteren na een verhoor voorlopig in vrijheid ge steld. Dertien Albaniërs uit het district Skadar (Skoetari) in Noord- Albanië zijn terechtgesteld wegens hulpverlening aan weerstandsgroepen, die tegen de Albanese regering strij den. Koningin-Moeder Elizabeth van Engeland heeft het 400 jaar oude kasteel Barrogill in het uiterste Noor den van Groot-Brittannië, aangekocht. Zij wil dit kasteel, waar volgens plaatselijke overlevering de geest van een doodgehongerde lady rondwaart, als zomerresidentie laten inrichten, hetgeen ongeveer 200.000 gulden zal kosten. Naar een correspondent van de Londense „Times" uit Parijs meldt is een aantal potten en ander aarde werk, dat uit de derde eeuw vóór Chr. dateert, door duikers geborgen uit het wrak van een Romeins galei in de nabijheid van het eiland Riou bij Marseille. Donderdag zal uit Genève de Zwitserse expeditie vertrekken, die in October zal trachten de Mount Everest te beklimmen. Door een ontploffing in een textielfabriek in Saint Etienne (midden-Frankrijk) zijn gisteren zes arbeiders om het leven gekomen en negen arbeiders zwaar gewond. Op het Joegoslavisch grens station van de Joegoslavische-Oosten- rijkse grens heeft men in de trein een geworgde man gevonden, die geen papieren bij zich droeg. De Oosten rijkse autoriteiten wensten het lijk niet over te nemen, daar, zo verkla ren zij, bij het treinonderzoek aan het Oostenrijkse station geen dode gevon den was. Australië, Canada en Bra zilië zullen dit jaar in totaal 550 Europese vluchtelingen uit China op nemen. Een onderzoek heeft tevens uit gewezen, dat F. zich door zeer geraf fineerde misleiding van een Utrechtse drogist in het bezit van beide vergif ten heeft weten te stellen. Mr J. H, Loudon verklaart: „Het is een algemeen hekend feit, dat een zekere mate van samenwer king tussen de verschillende maat schappijen van de olieindustrie nood zakelijk is geweest en dat deze in feite door verschillende regeringen voor gestaan is, teneinde de olievoorziening van de wereld, zowel voor civiel als militair gebruik, te verzekeren. Ik kan echter met nadruk ver klaren, dat een internationaal olie kartel niet bestaat. Integendeel, de concurrentie tussen de verschillende oliemaatschappijen is zeer groot". Aldus deelde mr J. H. Loudon, directeur-generaal van de N.V. Neder landse Petroleum Maatschappij, het ANP. mede, naar aanleiding van het rapport van de Amerikaanse Senaats commissie. Volgens dit rapport (voor een uitvoerig bericht zie men pag. 3) hebben de zeven grote oliemaatschap pijen hun monopoliepositie uitgebuit. Door Frank Hopwood, de directeur- generaal van de Shell Transport and Trading Company, de Engelse afde ling van de Koninklijke-SheU-groep, is eenzelfde verklaring afgelegd. Indonesisch communiqué NOG STRIJD OP CERAM Blykens een communiqué van het Indonesische leger hebben zich op 13 en 15 Augustus te Seti op Ceram, 85 le den van de strijdkrachten der republiek Zuid Molukken aan een militaire post overgegeven. Onder hen bevonden zich de kapitein Salamoni en de luitenants Lewarla en Korcheof. GROTE ACTIVITEIT ACHTER DE SCHERMEN (Van onze parlementaire redacteur.) Het is nu wel zeker, dat ir C. Staf een min of meer geheime opdracht vervult. Uit zijn verrichtingen van gisteren is dit heel dnidelijk af te leiden. In de morgenuren confereerde hij eerst langdurig met minister Stikker; daarna een half uur met dr Drees, om tenslotte zijn fractievoorzitter, de heer Tilanus, in diens woning op te zoeken. Verder op de dag woonde hij de wekelijkse vergadering van de minister raad bij. Na afloop hiervan werd mr Donker ontvangen, waarna ir Staf bezoeken bracht aan het kabinet van de Koningin en aan prof. Beel. Uit dit werkschema blijkt, dat hij allereerst poogt om de mislukte po ging van mr Donker voort te zetten. Verwonderlijk is dit niet, daar wij gedurende de afgelopen acht weken in feite nog maar één poging hebben gekend, door drie personen beproefd. In dit geval zou minister Staf slechts naar enkele personen zoeken. De va- cantietijd zit "hem tegen. Daarom heeft hij een dag langer nodig dan hij aan vankelijk zelf had gedacht. Er is echter alle reden om aan te nemen, dat deze geheime diplomatie niet al te lang meer zal duren. Dan wordt het duidelijk of ir Staf kans van slagen heeft, of niet. Dit betekent echter niet, dat hij t.z.t. met het for mateursschap belast zal worden. Som migen in de C.H.TJ. voelen er niet veel voor om officiëel de stukken tussen de twee grote partijen te lijmen. In ieder geval peilt ir Staf thans de si tuatie. Het diner, dat hij gisteravond ge bruikte in gezelschap van de minis ters Rutten en Teulings zal daarom niet van belang zijn ontbloot. Eerst genoemde heeft met professor Beel de zijde van mr Donker gekozen, toen het ging om de bezetting van buiten- Waarschijnlijk zeven doden. BRITS PASSAGIERS VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT Een viermotorig Brits passagiers vliegtuig met 57 personen aan boord, is voor de Westkust van Sicilië in zee gestort. 50 personen zijn gered. Men vreest dat de overige zeven zijn om gekomen. Drie lijken zijn reeds ge borgen. Het was een viermotorig toestel type „Hermes", toebehorend aan „Air Work Tharter Ltd" te Londen. De controletoren van Trapanï ver loor omstreeks 3 uur het contact met het toestel. Reddingboten en water vliegtuigen, die bij het aanbreken van de dag op onderzoek uitgingen, zagen het wrak voor de kust drijven. De overlevenden klemden zich vast aan reddingsvlotten en wrakstukken. De 50.000 inwoners tellende stad Bakersfield in Californië is door een aardbeving getroffen. Twee personen kwamen om het leven en 32 werden gewond. De schok was het hevigst in de zakenwijk, waar op dat ogenblik velen hun inkopen deden. Op de foto zien we een aantal winkels, waarvan de voorgevels door vallend gesteente vernield werden. Opleiding van communistische geheime agenten in Mecklenburg. Volgens het anti-communistische voorlichtingsbureau „West" te Berlijn wordt het voormalige jachtslot WilÜ- grad in Mecklenburg (Oost-Duitsland) gebruikt als centrum voor de oplei ding van communistische geheime agenten voor acties in West-Europese landen. Volgens genoemd bureau wor den 60 Belgen, Fransen en Finnen ge schoold onder leiding van Ernst Woll- weber, een 52-jarige voormalige zee man en thans plaatsvervangend hoofd van de Oost-Duitse scheepvaart. In de tweede wereldoorlog was Wollweber de belangrijkste Russische agent in Scandinavië. Hoe en wat Op initiatief van de Zeeuwse land- bouwconsulent, dr ir v. Beekom, werd gistermiddag in het café van de heer v. d. Dries te Lewedorp een instruc tiemiddag gehouden voor de pachters van de gronden in het Sloe. Ir van Beekom feliciteerde eerst de gelukkigen, die het lot uit de loterij een boerderij in de Zuid-Sloepolder, ten deel viel om daarna te adviseren omtrent grondbewerking en zaaiplan. Volgens ir van Beekom mag de be werking niet al te diep en evenmin al te fijn zijn. Wat het zaaiplan be treft: haver en zomergerst kunnen zonder bezwaar verbouwd worden en vlas en suikerbieten kan ook weL Mais moet men in geen geval uitzet ten en met aardappelen is voorzichtig heid geboden; op zware grond is het met bintjes te proberen. Ten aanzien van de bemesting zei spr. nog, dat fosfor en kalizuur uit den boze zijn. Na deze inleiding kreeg ir Bakker Arkema', rijkswerktuigenconsulent, het woord, die waardevolle adviezen gaf over de inspan der boerderijen van de verschillende types. Paarden moest men volgens hem niet uitschakelen en voor verschillende werktuigen of ma chines bepleitte hij gemeenschappelijk gebruik om de lasten te verlichten. De trekkers moet men nemen van een firma, die er een flink aantal van heeft lopen en waarvan een daeler in de buurt is. Ook over de behandeling van de motoren gaf spreker waarde volle tips en zo ontried hij te gaan amateuren met het repareren van Diesel-motoren, die hij de naam gaf van precisiewerktuigen; de petroleum- motoren kunnen meer verdragen. Een drukke discussie ontstond na deze inleiding en ook daar werden de Sloe-boeren, die bijna allemaal aan wezig waren, heel wat wijzer van. landse zaken. Dit probleem vormde de scharnier van de afgelopen forma tiepoging. Ir Staf wenst dit scharnier zo te fabriceren, dat van piepen geen sprake meer kan zijn. Intussen is de heer J. v. d. Kieft, de minister van financiën, in het plan-Donker, vanmorgen naar Bern vertrokken om de vergadering van de interparlementaire unie bij te wo nen. Uit dit vertrek mag geen enkele conclusie worden getrokken, want de nieuwe formateur zal hem ongetwij feld weten te vinden, als het nodig is. VRACHTAUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Op de onbewaakte overweg nabij Nootdorp is gisteren een vrachtauto onder een trein geraakt. De inzitten den waren, vóór het ongeluk ge schiedde, reeds uit de auto ge sprongen. Het ongeval zou zijn veroorzaakt, doordat de motor van de vrachtwagen op de overweg is afgeslagen. Toen de inzittenden de trein zagen naderen, verlieten zij snel de cabine. De auto was volkomen vernield en de voorste wagen van de trein was aan de voorzijde beschadigd. De over weg wordt niet beschermd door knip perlichten, doch het uitzicht is goed. Op dezelfde overweg kwamen onge veer 2 jaar geleden vier mensen om het leven, toen eveneens een auto door een trein werd gegrepen. Amerikaanse straaljager schiet Amerikaanse bommenwerper neer. Bij een oefening hoven de Golf van Mexico heeft gisteren een Amerikaan se straaljager tachtig kilometer ten Zuiden van Panama City (Florida) bij vergissing een viermotorige bommen werper neergeschoten. De bommen werper had een bemanning van acht koppen aan boord en leidde radio grafisch een ander vliegtuig, dat dienst had moeten doen als doelwit voor de jager. Toen de bommenwerper neerstortte kon worden waargenomen, dat vier inzittenden de machine met behulp van hun valschermen ver lieten. LAATSTE VLIEDBERG IN DUTVELAND AFGEGRAVEN. De laatste vrijliggende Vliedberg onder de gemeente Nieuwerkerk ia Duivelend, is ten offer gevallen aan de ruilverkaveling die momenteel ia de Vierbannenpolder wordt uitge voerd. De vrijkomende grond heeft men gebruikt voor het dempen van de overbodig geworden watergangen in die polder. De vergraving geschiedde machi naal en op de stortplaats van de grond werden in hoofdzaak scherven van oude gebruiksvoorwerpen gevonden- Volgens deskundigen van de oudheid kundige bodemdienst te Amersfoort dateren deze scherven uit het Iaat- Karolingische-Frankische tijdvak en uit de 14e en 15e eeuw. Het oudste materiaal voert terug naar de negen de eeuw. Tot dusverre werd in deze omgeving nimmer een spoor van zulk een vroe ge bewoning gevonden. Waarschijnlijk hebben de vlucht- of vliedbergen be halve tegen overstromingen ook ge diend als verdedigingswerken. De staking bij „De Ommelanden', De staking bij de Coöperatieve fa briek voor melkproducten „De Omme landen" te Groningen duurt nog steeds voort. Zaterdagmiddag werd door het N.V.V. aan de stakers geld uitgekeerd. Het Gewestelijk Arbeidsbureau te Groningen, dat tot nu toe heeft be middeld bij de werving van nieuwe arbeiders, die de plaats zouden in nemen van de stakers, heeft thans in gevolge het koninklijke besluit van 14 October 1946 beslist niet meer te zullen bemiddelen. Wanneer vereni gingen van werknemers o.m. aan de directeur van een arbeidsbureau ken nis geven van een staking mag dat arbeidsbureau op grond van art. 9 van de arbeidsbemiddelingswet 1930 namelijk niet meer bemiddelen. Tot nu toe hebben zich 33 nieuwe arbeiders bij de fabriek gemeld. Voorts wordt het werk verricht door boe renzoons van deelnemende leveran ciers. Volgens de directie van de Coöperatieve melkproductenfabriek ondervindt het productieproces thans geen onderbreking. Het C.N.V. en de K.A.B. hebben zich niet achter de stakers gesteld. DE BELT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond. Iets koeler. Half tot zwaar bewolkt, maar over wegend droog weer. Zwakke tot ma tige langs de Waddenkust tijdelijk vrij krachtige Westelijke tot Noord westelijke wind. Iets lagere tempera turen.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1