Hoeder Schooltas PARAPLUIEHUIS HOEFIJZERTJES THEEBISCUIT Vooruitstrevende zaken &LtCOINTR[K.V. KABOUTERS YAN NELLE Zeventigjarige tuinder werd slacht offer van roofoverval* Elke boterham brengt U levenslust nette jongen flinke werkvrouw inboedelveiling burgerwoning V Retourvracht nette brood- en Aanbesteding Stad uWidt ma&t een- meJdouUng^- fr&bicM Leer li ng-verp I eeg sters sterke lange vorststr. 43 goes- telef. 2137 goes RADIO-NIEUWS ..ZEEUWSCH DAGBLAD" De zon inspireert, Een advertentie Een geheel nieuw soort sigaret! Zo lekker als koekjes, io licht als biscuit en.... 10% voordeel! 22 ct Vruchte 10°/( V'uchtenrol Choc"^m Drama tc Naarden. Anderhalf jaar geëist tegen. Leeuwarder veilingdirecteur Donderdag 21 Augustus 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 1 Heden werd door een droevig ongeval plotse ling van ons weggeno men, onze ijverige en trouwe machinist, de heer H. DE BRUIN, in de leeftijd van ruim 49 jaar. Zijn gedachtenis hopen wij in ere te houden. De Heere trooste de zwaar beproefde fami lie. Namens de familie G. P. LEENDERTSE. Kamperland, Heden werd door een droevig ongeval plotse ling van ons weggeno men, onze trouwe ka meraad en medewer ker, de heer H. DE BRUIN, in de leeftijd van ruim 49 jaar. De Heere trooste de zwaar beproefde fami lie. Namens personeel van het dorsbedrijf LEENDERTSE. Kamperland, 19 Augustus 1952. Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven ontvangen na het overlijden van onze geliefde moeder Mevrouw MAATJE REIJNHOUT— DE JAGER, betuigen wij onze hartelijke dank. Fam. REIJNHOUT. Goes, 21 Augustus 1952. Voorstad. als U Planta gebruikt, levenslust, gepuurd uh rijke tropische vetten. De zon veredelde deze vetten tot een voedsel, waaraan Uw kinderen vooral zo'n behoefte hebben. Planta Is extra voedzaam, licht verteerbaar, smakelijken toch niet duurder dan de margarine, |l die U nu gebruikt. EET VOLGENS DE „VOEDINGSDRIEHOEK Tj ,Zo moet goed voedsel zijn," zegt de voedselexpert Wegens studie gevraagd Brood- en Banketbakkerij G. v. LIGHEM, Noordstraat- 20, Westkapelle. Het Zeehospitium „Zonne veld" te Oostkapelle vraagt per 1 September a.s. een voor 4 of 5 dagen vast per week. Aanmeldingen bij de Directrice van de inrichting. Notaris R. BATTEN zal op 5 September in het Notaris huis te Middelburg houden een Nader te adverteren. Nette goederen kunnen Worden ingebracht aan het Notarishuis. Bü inschrijving TE KOOP een goed onderhouden Selegen Emmastr. 6, Goes. 'irect te aanvaarden. Te bezichtigen op Vrijdag 22 Aug. van 6 tot 8 u. 's avonds en op Taterdag 23 Aug. van 2 tot 6 uur. Briefjes in te leveren tot Maandag 25 Aug 5 uur bij de bewoner, al waar nadere inlichtingen zijn te bekomen. J. HOEKMAN, Emmastr. 6, Goes. DE GRUYTER'S Snoepje van de week een zakje heerlijke versnaperingen en een kinderverrassing KL BIJ AAKKOOP VAN «.00 AAK DF GRUYTfcR - ARTIKELEN Wilt U voorkomende klach ten en aanmerkingen op de bezorging van ons blad mel den aan ons Bureau in Goes? Verhuizing BUTHOVEN—GOES gevraagd voor eerste week September. Aanvragen te richten tot Zeeuwsch Dag blad, Lange Vorststraat 90, Goes. Gevraagd In- of extern. Bakkerij POUWER, Koude- kerke, Tel. 245. DayMad-reclame is niet te vervangen! Namens Gedeputeerde Sta ten van Zeeland zal op Vrijdag 5 September 1952, te 11 uur, te Middelburg, Londense kaai 13, worden aanbesteed het uitvoeren ener verbetering van de weg OostburgWa terlandkerkjeweg Schoondijke/IJzendij- ke, ged. no. 37 van het Tertiair wegen- Slan, weg vak Ijzen- ijke, lang 3450 m. Het bestek ligt van ten minste tien dagen voor de dag der aanbesteding ter lezing ter Provinciale Grif fie te Middelburg, Dam 6, bij de Hoofdingenieur-Di recteur en de Districts-In- genieur van de Provinciale Waterstaat, onderscheiden lijk te Middelburg, Londen se kaai 13 en te Terneuzen, Narcisstraat 8a, en bij de Technisch ambtenaar van die dienst te Oostburg, Kot kastraat 2. Het is van gelijk tijdstip, zolang de voorraad strekt, ter provinciale Griffie ver krijgbaar voor 6,50. Aanwijzing ter plaatse vol gens bestek. De Nota van inlichtingen ligt van Woensdag 3 Sept. 1952 af ter inzage bij de Districts-Ingenieur en in afschrift bij de Technisch ambtenaar voornoemd. Middelburg, 12 Aug. 1952. in ons blad van morgen De Ringen kopen ze dan natuurlijk bij SlabeAy de ty-onqe Lange Kerkstr. 30 - Goes In het Sanatorium „SONNEVANCK" te Har derwijk kunnen enkele geplaatst worden. Van post. Prot.-Chr. begin selen. Intern. Mulo-diploma niet vereist. Aan vangssalaris^ 540.per jaar met periodieke verhogingen^ alsmede vastgestelde percentages toeslag. Hulp bij eerste aanschaffing van dienst kleding. Soli, met uitv. inl. aan de Geneesheer-Directeur laat Uw kinderen naar school gaan met een uit het laten drukken bij Zijn dal ook Uw drukkers? kan ik niet „terugdraaien" om mi] In bepaalde punten nog eens extra te verdiepen. Geel ml] maar een dagblad, en dan liefst De administratie van „Zeeuwsch Dagblad" belast zich ook gaarne met het plaatsen Uwer berichten en ad vertenties In alle dag- en weekbladen, zonder enige prijsverhoging. TE KOOP. Wegens verandering werk zaamheden z.g.a.n. „Singer" handnaaimachine met kast, ringspoel, naait, stikt en bor duurt, van ƒ300.- voor ƒ175.- Koopje. Br. onder no. 2726, bur. van dit blad Middelburg. Aardbelenplanten. Climax bij J. V. d. VELDE, A 88 Grintweg Kattendijke. Aardbeiplanten, zwaar ge worteld. Mad. Refibre, A. DON, Tuinder, Oostkapelle. Mooie biggen. A. ROOSE, Domburgseweg 39 Oostkapelle Tel. 374. Z.g.am. wollen divankleed (gr. maat) Nieuw pluchen di vankleed (gr. maat) Een licht blauwe zwagger, een bruin tweed mantelpak en enige zij den jurken. Alles z.g.a.n. maat 42-44. Te bevr. na 6 uur, St. Janstraat 22 Middelburg. DIVERSEN. Wegens vacantie GESLO TEN van 25 t/m 30 Augustus Brood- en banketbakkerij M. v. d. SLIKKE, Lange Viele 70 Middelburg. Bijverdienste aangeboden, in iedere plaats van Zeeland wederverkopers gezocht, geen risico. Br. onder no 2712, bur. v. d. blad Middelburg en no. A 3618, bur. v. d. bl. te Goes. BRILLEN Ganzepoortstraat 3 Goes Weduwnaar, 70 jaar, wenst kennismaking met weduwe of alleenstaande vrouw, leeftijd 60-70 jaar, om na wederzijds goedvinden een huwelijk aan te gaan. Br. onder letter G. aan Boekh. J. de Jonge, Goes GEVONDEN. Een damesregenmantel m. capuchon op 18 Aug. op Ve de weg tussen Gapinge en Veere. Terug te bekomen, Mare chaussee kazerne Oostburg. De sigaret waar duizenden naar zochten! halfa&waar Een zeer speciale Van Nelle-mélange, bijzonder pittig 1 Die moet U eens roken! Ta, heerlijk zijn die biscuitjes van DB SPAR. Zo koopt U ze alleeD daar. Gemaakt van bet fijnste deeg. Prima van smaak en licht io gewicht. Probeer ze eens. Op deze koekjes beeft U bovendien een voordeel van 101>/0. Hieronder vindt U ook een greep uit de vele voordelige aanbiedingen, die DB SPAR V brengt. Bn altijd 100/0 voordeel op btlna alles, wat U dageljjks nodig hebt. per 100 gram22ct per 100 gram voordeel op wal U Custard dagelijks nodig beeft. Ses °"""s '»m» esse"«P (met m P„ SS 25 u eer Pakje - 5''0en/5ct eaPuu'-...20 ot DE SPAR ZELFSTANDIGE KRUIDENIERS Om een portefeuille. By het krieken van de ochtend i» gisteren de 70-jarige tuinder Manus Verheul uit Bussum, die aan het werk was in een tuintje aan de Keizer Otto- weg te Naarden, overvallen. Een andere tuinder, zekere van der Berg uit Naarden, die in zjjn eigen tuin aan dezelfde weg wilde gaan werken, trof de oude man in zwaar gewonde toestand op de grond liggend aan. Hy waarschuw de de politie uit Naarden, die het slachtoffer naar het Dlaconessenziekenhuis liet overbrengen. Tydens het vervoer blies de tuinder echter de laatste adem uit. Het was zes uur, toen van der Berg het uitgeputte slachtoffer vond. Hij trachtte de man te helpen. Daarbij was de gewonde man nog in staat hem een naam te noemen van de man, die hem onverhoeds had overvallen en hem, naar hij zeide, met een mes steken had toe gebracht. Op grond hiervan is enkele uren la ter de 35-jarige G. L., wonende te Naarden, gearresteerd. Vermoedelijk is de overval als volgt gepleegd: Toen Verheul om zes uur op zijn af gelegen tuin werkte, werd hij aange sproken door twee mannen, die om boerenkoolstruiken vroegen. Toen V. deze afsneed, heeft hij vermoedelijk met een zwaar voorwerp een klap ge kregen. Toen hij zich verzette en een worsteling ontstond, heeft men hem met een mes bewerkt, tengevolge waarvan hij op verschillende plaatsen gewond werd. Men neemt aan, dat V. even bewusteloos Is geraakt, van welk ogenblik de daders gebruik hebben ge maakt om hem een portefeuille te ont stelen. Het was n.l. in Bussum alge meen bekend, dat V. enig geld bezat, dat hij altijd bij zich droeg. De kleding stukken waren op de plaats, waar de portefeuille zit, vernield. Toen V. werd gevonden had hij geen portefeuille (meer) bij zich. Het slachtoffer kwam weer by ken nis toen de daders verdwenen waren. Hy is toen naar de mestput gestrom peld, op de rand waarvan hij hevig bloedend is gaan zitten. Hierna strom pelde hy naar een schuur, doch verder kon hy niet komen. Daar werd hy ge vonden door van der Berg. V. deelde deze nog mede, dat hy was overvallen en op een vraag wie dat gedaan had zeide Verheul: „Luyer en Co", daarna overleed hy. Het politie-onderzoek leidde naar Weesp, omdat men wist dat L. werk zaam was bij de wegenbouw. Hij kon daar dan ook worden gearresteerd. Tot op heden heeft de man nog niet bekend. De eventuele mededader Is nog niet gearresteerd. L. is reeds eerder met de politie in aaraking geweest wegens diefstal en andere vergrijpen. Vierjarig jongetje bij aanrijding gedood Dinsdagavond is op de hoek van de Haaksbergenstraat en de Geffertsingel te Enschede het vierjarig zoontje van bur gemeester S. de Jong van Zutphen, die nog in Enschede woont, het slachtoffer geworden van een aanrijding. Het ventje zat op de bagagedrager van de fiets van zijn moeder. Deze sloeg bij het kruis punt linksaf en werd gegrepen door een personenauto die met geringe snelheid reed. Het jongetje kwam op straat te recht en overleed ter plaatse. Mevr. de Jong liep een hersenschudding op en een hoofdwonde op. Beide slachtoffers zijn naar het ziekenhuis Ziekenzorg te En schede overgebracht. Het Rotterdamse bloemencorso, dat zo als men weet dit jaar op 23 Aug. wordt gehouden en waaraan een tachtigtal wa gens zullen deelnemen, vangt 's middags om half drie aan op het Westplein. De officier van justitie bö de Leeu warder rechtbank heeft gisteren een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief geëist tegen de 39-jarige H. Ringenaldus, ex-dlrec- teur van de Leeuwarder veiling „De Tuinbouw". Mr van IJsendoorn wees erop dat verdachte aan deze coöperatie een ver trouwenspositie bekleedde. Door het invoeren van een „middagpotje" wist hij gelden achter te houden, maar ook op andere manieren verduisterde hij gelden. De officier zeide het onbehage lijke gevoel te hebben dat ook diverse kopers zich aan kwade practijken heb ben schuldig gemaakt door het geven van steekpenningen aan verdachte. Er waren n.l. kopers, die, voordat de vei ling begon, grote hoeveelheden produc ten afnamen ver beneden de minimum prijzen. Met het verduisterde geld heeft hij in Amsterdam een zedeloos leven geleid en volgens de officier is er geen enkele aanwijzing dat hij met zijn verkeerde practijken zou zijn gestopt, als de zaak niet aan het licht was gekomen. Senator Bermudez, directeur-generaal van de Mexicaanse staatsmaatschappy voor de olie-industrie, heeft medege deeld, dat in de staat Vera Cruz een nieuw omvangrijk olieveld is ontdekt Wel of geen commerciële televisie In de televisie-uitzending van de N. C.R.V. op Vrijdag 22 Augustus a.s. zal een programma van 30 minuten in Amerikaanse stijl voorkomen. Naar aanleiding van dit programma zal ver volgens een televisie-debat gehouden worden tussen voor- en tegenstanders van reclame in de televisie. Als voor standers treden op de heren D. J. Schiferli te Amsterdam en R. Rijkens te Rotterdam. Als tegenstanders de heren dr J. A. Pennock te Den Haag en Ad. Kuiper te Huis ter Heide. Dis cussie-leider is dr E. Diemer te Rot terdam. Volgens de door het C.B.S. samenge stelde voorlopige gegevens bedroeg de waarde van de geïmporteerde goederen in Juli j.l. 728 millioen, terwijl voor 650 miÜioen werd geëxporteerd. SPORTNIEUWS SCHAKEN Het schaaktournooi te Maastricht In het te Maastricht gehouden schaak tournooi der tweede categorie heeft de Zeeuwse kampioen J. L. Woudstra in de vijfde ronde remise gespeeld tegen H Mondria. In groep IV A speelde de jeugdige Ga- be Woudstra remise in de laatste ronde tegen Vloodorp. Hij kwam hierdoor, na loting, met Repelaer van Drie! op de Officiële Publicatiën BEKENDMAKING. De burgemeester van Oost- en West Souburg maakt bekend, dat het ontwerp- raadsbesluit, waarbij, ingevolge art. 33 van de Woningwet, wordt verboden, dat gebouwen worden gebouwd of herbouwd op grond, welke ingevolge een vooraf gaand raadsbesluit in de naaste toekomst voor de aanleg van een straat of een plein is bestemd, met een uitvoerige kaart, voor een ieder op de gemeente secretarie ter inzage ligt op iedere werk dag, gedurende het tijdvak van 25 Aug. 1952 tot 25 Sept. 1952, van des voormid dags 9 tot 12.30 uur en des namiddags van 2 tot 5 uur, uitgezonderd des Zater dags alleen van des voormiddags 9 tot 12 tweede plaats met slechts één puntja achterstand op de winnaar. Een bijzon der goede prestatie, indien men de sterke bezetting in ogenschouw neemt. De eind stand was1. Vloodorp 5'£ punt; 2. G. Woudstra 4%; 3. Repelaer van Driel iW 4. Babureck 4; 5. Göbbels 4; 6. Hendriks 2; 7. mevr. van Aalst 2; 8. J. J. Rinck 1 Vi De heer L. J. Woudstra, die in de voor laatste ronde van Brugmans zijn eerste nederlaag te slikken had gekregen, won zijn laatste partij van Meiboom. De on geslagen Brugmans verloor echter van Dijkhuis en daardoor kwam hij weer ge lijk met Woudstra. Na loting bezette Brugmans de eerste en Woudstra de tweede plaats. De eindstand in deze groep was1. Brugman 6; 2. L. J. Woud stra 6; 3. G. Dijkhuis 5%; 4. Meiboom 3%; 5 mevr. Veis 3; 6. R. Comans 2JA< 7. Waschitz 1; 8 Spaander

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 4