K.V-P. zoekt nog steeds naar de juiste man voor Buitenlandse Zaken Tienjarenplan voor Suriname „Ongehoorzaamheidscampagne in ZuicUAfrika Premier Ben Goerion doet vredes- beroep op generaal Naguib k SNIPPER NIEUWSk A'i' Sportlui uit Scarborough arriveer den in Vlissingen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND HengelaarDonker zit naar zijn dobber te kijken Zal de formateur toch nog een andere zetel verdeling moeten maken? Berlijns -politieofficier hielp de communisten ft il i 123 nieuwe gevallen van kinderverlamming Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Lammen.' traat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2252 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE DINSDAG 19 AUG. 1952 Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Woensdr- op 5.31 u., onder 19.56 u. Maan op 5.09 u., onder 19.47 u. Nieuwe Maan 16.20 u. Hoogwater Woen—'ag 20 Aug.: Vlissingen: 1.56 u. 1.95 m., 14.07 u. 1.89 m. Terneuzen: 2.33 u. 2.12 m., 14.36 u. 2.06 m. Wemeldinges з.37 u. 1.71 m„ 15.56 u. 1.57 m. Zierikzee: 3.26 u. 1.46 m., 15.401 1.31 m. (Van onze parlementaire redacteur). De Kabinetsformateur, mr L. A. Donker, heeft gistermiddag medegedeeld, dat er nog een paar posten zijn, waarvoor functionarissen moeten worden gezocht. „Ik streef er daarbij naar de best mogelijke functionarissen te krijgen, maar dat is niet zo'n eenvoudige zaak. Dit zijn dingen, die niet in enkele uren, zelfs niet in enkele dagen beslist kunnen worden, maar het loopt inderdaad slechts over enkele posten", zo voegde mr Donker daaraan toe. De Kabinetsformateur verklaarde verder, dat men gisteren en vandaag niet veel van drukke activiteiten zij nerzijds zou merken. „Ik heb al zoveel mensen ontvangen. Bijna alles is gere geld. Ik vermoed, dat het nog enkele dagen zal duren, omdat de besprekin gen niet zo vlot lopen als ik gedacht had". Ten aanzien van de staatssecretaris sen zei mr Donker, dat zijn standpunt is, dat de bewindsman van het betrok ken departement moet uitmaken of hij een staatssecretaris of staatssecretaris sen behoeft en zo ja hoeveel hij er wil hebben en hoe de afbakening van de functies zal zijn. Gezien^iet gewicht van de functie van staatssecretaris is het z.i. wenselijk, dat de formateur hun officieel uitnodigt. Dit systeem bete kent, dat de formateur-zich richt naar de wensen van de betrokken bewinds man, zich daarbij evenwel voorbehou dende ev. bezwaren naar voren te brengen. De staatssecretarissen vor men echter niet zo'n rekenkundige kwestie als het Kabinet. Alvorens deze mededelingen te doen herinnerde de heer Donker aan het beeld van de broedende kip, dat hij bij het begin van zijn werkzaamheden van formateur heeft gebruikt. „Het kuiken is er wel bijna", zei hij. Mr Donker had thans een nieuw beeld: „U zoudt mij kuimen vergelijken met een hengelaar, die angstvallig zit te kijken naar zijn dobber in de hoop volle verwachting, dat zijn vangst dus danig zal zijn, dat als hij thuis komt hij met enige waardering over de vangst zal worden ontvangen". COMMENTAAR. De moeilijkheden van „hengelaar" Donker liggen voor de hand. Tot nu De Westberlijnse politie-officier Wal- ther Pawltzick is ontslag verleend, om dat hij politiegeheimen aan de Oost- btrlijiise communisten heeft doorgege ven, aldus een Westberlijnse verkla ring. Pawltzick was hoofd van het bu reau voor de statistiek. De ontslagen officier was tot 1948 lid van de communistische partij en onderhield betrekkingen met vooraan staande communisten. Hij begaf zich vaak naar Oost-Berlijn en overtrad hiermede de politiereglementen. Hij zai volgens de verklaring niet berecht worden. Pawltzick ontving alle telexbrieven, die het hoofdkwartier verlieten of be reikten. Hij maakte van alles steeds twee copieën meer dan toegestaan; deze verdwenen dan. toe is hij er niet in geslaagd voor Bui tenlandse Zaken een K.V.P.-er te vin den. Volgens het R.K. dagblad „De Tijd" is het nog lang niet zeker, dat prof. Rutten zal terugkeren en de krant van prof. Romme, „De Volks krant", wist te melden, dat prof. Beel daarin ook niet veel zin heeft. Deze laatste zou dit min of meer afhanke lijk stellen van de K.V.P.-figuren, die uiteindelijk uit de bus zullen komen. Zouden deze berichten waar zijn, dan is misschien de voorzitter van de K.A.B., de heer de Bruijn, de enige, op wie de heer Donker definitief kan re kenen. Het moet echter lang niet uit gesloten worden geacht, dat de heren Rutten en Beel toch in het Kabinet zit tingzalen nemen, als het netelige pro bleem van Buitenlandse Zaken naar genoegen is opgelost. - De bezetting van deze posten blijkt een zo groot karwei te zijn, dat men in Den Haag hoort mompelen, dat mr Donker maar weer een andere zetel verdeling moet maken, als tenminste blijkt, dat de K.V.P. geen personen voor het Plein kan leveren. Het is geen gemakkelijke taak om mr Stikker op te volgen, maar als zelfs het R.K. volksdeel niet in staat is de juiste man te leveren, dan ziet het er wel somber uit. Daarom nemen wij aan, dat men in deze kring met man en macht naar de juiste candidaat zal zoeken, want het is de K.V.P. geweest, die met het departement van Buitenl. Zaken accoord is gegaan. Temeer zal men dit doen, daar in Den Haag ver luidt, dat ir. Ridder van der Schueren voor deze post heeft bedankt. EGYPTISCH JOURNALIST ZWOM HET KANAAL OVER. De 27-jarige Egyptische journalist Abdel Nonem is erin geslaagd Het Ka naal over te zwemmen. Zondagavond was hij bij Kaap Gris Nez te water ge gaan en gistermorgen om 9 uur lag hij minder dan 2 mijl buiten de Engelse kust Dover. Maar toen werd de zee ruw en voerde het getij hem af in de richting van Folkestone. Na een harde strijd tegen de golven slaagde de Egyp tenaar er echter in vaste grond onder de voeten te krijgen, na 16% uur in zee te zijn geweest. Hij zag er nog vrij fit uit en deed enkele lichaamsoefenin gen op het winderige strand alvorens per motorboot naar Folkestone te ver trekken. Monem had vroeger al twee keer getracht Het Kanaal over te zwemmen, doch zonder succes. De laat ste maal, twee jaar geleden, gaf hij na 18 uren op. Een student uit Den Haag, Albert Gregor, is bij het jagen in Oostenrijk van de rotsen gestort en omgekomen, aldus de politie te Salzburg. Talrijke arrestaties zijn sedert het begin van deze maand in Johannesburg en in Kaapstad verricht wegens het overtreden van de „Apartheidswetten die o.a. gelden bij het reizen per spoor. De verzetsbeweging is georganiseerd om tot afschaffing van de in Zuid-Afrika van kracht zijnde rassenwetten te kamen. ZONDER STEUN VAN BUITEN GAAT HET NIET. De landsregering van Suriname heeft de publicatie vrijgegeven van een ontwerp, getiteld „De grondslagen van een tienjarenplan voor Suriname", dat door de Stichting Planbureau Suriname werd opgesteld. Eén der voornaam ste conclusies is, dat de in het land aanwezige krachten Suriname niet zonder steun van buiten tot een meer welvarende samenleving kunnen opheffen, het geen o.m. blijkt uit het relatief lage nationale inkomen, de onharmonische samenstelling van de nationale productie, de geringe omvang en dichtheid der bevolking, de monetaire moeilijkheden en het gebrek aan sociale eenheid. SMYRNA HOOFDKWARTIER VOOR ZUIDOOST-EUROPA. Het opperbevel van de Atlantische strijdkrachten in Europa te Parijs heeft medegedeeld, dat Smyrna (Tur kije) gekozen is als hoofdkwartier voor Zuidoost-Europa. De keuze is op Smyrna gevallen op advies van admi raal Carney, die overleg heeft gepleegd met de Turkse en Griekse autoriteiten. Het is mogelijk, dat in hetzelfde ge bied het hoofdkwartier van de tacti sche luchtstrijdkrachten wordt ge vestigd. Oostduitse kinderen door voedsel vergiftiging overleden. Westberlijnse dagbladen hebben Maandag gemeld, dat Zaterdag zeven kinderen, die verbleven in vacantie- kampen in Oost-Berlijn, tengevolge van voedselvergiftiging om het leven zijn gekomen; 270 zijn ziek geworden. De hulp van de brandweer is inge roepen voor het vervoer der zieke kin deren naar hospitalen. De voedselver giftiging is veroorzaakt door 't eten van door de hitte bedorven worstjes en aardappel-salade. De kosten van het opgestelde plan, waarvan de uitvoering op de arbeids markt geen bijzondere moeilijkheden zal veroorzaken, zullen ca. 100 millioen Surinaamse gulden bedragen. Een bij drage van 40 millioen is door de Suri naamse overheid wel gewaarborgd. De rest moet uit buitenlandse leningen worden verkregen. Een supplementair plan, waarvan de urgentie niet primair is, zal ca. 30 millioen Sur. gulden vra gen. Met de uitvoering van het Broko- pondoplan, dat voorziet in de bouw van een stuwdam annex krachtstation om tot vestiging van een aluminium- bedrijf te komen, zal 138 millioen ge moeid zijn. Van de direct productieve projecten wordt allereerst genoemd het reeds in uitvoering genomen Noord-Nickerie- plan, waarmede de bouw van 130 boer derijen met ca. 60 ha. bouw- en 12 ha weiland wordt beoogd. Daarnaast be staat er een programma, dat de win ning van ca. 10.000 ba nieuw en de sa nering van ruim 9000 ba oud land om vat. Het visserij- en veeteeltproject be oogt voornamelijk vergroting van de productie van belangrijke levensmid delen. Aan de bosbouw zal in belang rijke mate aandacht worden besteed. ISRAëLISCH PROTEST BIJ DE V.N. Tegen uitlating van Syrische opperbevelhebber. Israël zal protesteren tegen een uit lating van de Syrische opperbevelheb ber, kol. Abid ai Sjisjaklis, bij de Alg. Vergadering der V.N., bij de Veilig heidsraad en bij luit.-generaal William Rily, stafchef van de militaire waar nemers der V.N. in Palestina. De opperbevelhebber had tegenover een verslaggever van het te Cairo ver schijnende dagblad „Al Ahram" o.m. verklaard dat „het Midden-Oosten niet groot genoeg is om als woonplaats te dienen voor zowel Joden als Arabie ren", waaraan hij had toegevoegd van mening te zijn, dat „de Israëliërs uit eindelijk de zee zullen worden inge dreven". Op de bovenste foto ziet men de monstranten tegen de arrestaties in de Andersonstraat te Johannesburg. Om de mouwen dragen zij linten in de kleuren van het Nationale Afrikaanse Congres. De foto hieronder toont de arrestatie van de heer J. B. Marks, de voorzitter van de Transvaalse fractie van het Na tionale Afrikaanse Congres. Hij wordt per auto weggevoerd. RUSSISCHE NOTA AAN PERZIë. Radio Teheran heeft omgeroepen, dat de Russische zaakgelastigde te Te heran de Perzische minister van Bui tenlandse Zaken een nota heeft over handigd, waarin de Sowjet-Unie Perzië verzoekt degenen, die verantwoorde lijk zijn voor het plunderen van het kantoor van het Sow jet-inlichtingen bureau te Teheran, op Woensdag j.l., op te sporen en te straffen. Aardbeving in Tibet geregistreerd door het K.N.M.I. Op Zondagmiddag om 12 minuten over vijf werd door de seismografen van het K.N.M.I. een buitengewoon sterke aardbeving opgetekend, waarvan de oorsprong was gelegen op een af stand van 7500 km, in het grensgebied van Tibet en Assam. DE RUSSISCH-CHINESE BESPREKINGEN Volgens het in Hongkong verschij nende pro-communistische blad „New Evening Post" bestaat er tussen China en de Sowjet-Unie een overeenkomst, volgens welke Rusland China over een periode van vijf jaar1 machineriën en andere kapitaalsgoederen zal lenen tot 'een gezamenlijke waarde van 300 mil lioen Amerikaanse dollars. Volgend jaar zal in China worden begonnen aan grootscheepse bouwwerken. ISRAëLISCHE UITNODIGING AAN EGYPTE. „Wij hebben geen feitelijke meningsverschillen met Egypte". De Israëlische minister-president Ben Goerion heeft Maandag in de volks vertegenwoordiging, bij het bespreken van het wetsontwerp, waarbij de mili taire dienstplicht in Israël van twee op twee en een half jaar wordt gebracht, Egypte uitgenodigd vrede te sluiten met Israël. „Van alle Arabische staten is Egypte het land, waarmede wij geen feitelijke meningsverschillen hebben", zo zei hij. De premier gaf ex-koning Faroek de schuld van het deelnemen door Egypte aan de oorlog der Arabische staten te gen Israël, nu vier jaar geleden, hier aan toevoegend: „Wij kunnen aanne men, dat generaal Naguib de waarheid sprak, toen hij zei zich verzet te heb ben tegen Egyptes deelneming aan de oorlog in Palestina". Ben Goerion wenste de generaal succes toe na zijn staatsgreep. De communistische afgevaardigden poogden, toen Ben Goerion over gene raal Naguib sprak, tevergeefs de pre mier de mond te snoeren. Zij verwek ten opschudding door op sarcastische wijze te schreeuwen: „Lang leve Na guib, de moordenaar der arbeiders". In politieke kringen te Jeruzalem is men van mening, dat Ben Goerion zijn verklaring aflegde, nadat de Israëlische regering mededelingen waren gedaan over de wezenlijke betekenis van de r Zeeliedenstaking in Japan In de Japanse havens heerst reeds vier dagen een zeeliedenstaking, waar door het werk op bijna 400 schepen stil ligt. Ongeveer 35.000 zeelieden zijn bij de staking betrokken, die oorspron kelijk vijf dagen zou duren. De zee- liedenbond heeft thans medegedeeld, dat de staking tot 22 Augustus ver lengd zal worden, tenzij de werkgevers toegeven aan de eis tot hogere pen sioenen. De Japanse regering overweegt een negenjarenplan, dat beoogt de vervaar diging van vliegtuigen in Japan op in ternationaal niveau te brengen. De Ja panse industrie zou in 1960 reeds in staat zijn straalvliegtuigen te vervaar digen. Men. raamt de investeringen op ruim 13 milliard yen (ongeveer T40 niillioen gulden). De Franse premier zal de minister raad vandaag a.s. voorstellen de stij ging der prijzen in Frankrijk tegen te gaan door grotere invoer van levens middelen. —Griekse en Bulgaarse offi cieren hebben het grensincident van 13 Augustus in centraal-Macedonië be sproken, waarbij twee Griekse solda ten werden gedood. De Bulgaren heb ben toegegeven, dat zij de twee Grie ken hebben gedood. President Heuss van West-Duitsland heeft een door de Westduitse volksvertegenwoordiging aanvaarde wet bekrachtigd, welke voorziet in een herverdeling van het bezit in West-Duitsland ten bate van de oorlogsslachtoffers. De Egyptische legerautoriteiten hebben Amin Hafez Aiifi, de 32-jarige zoon van Hafez Afi- fi, voormalig chef van het Kabinet van Koning Faroek, gearresteerd. België telt 10.7 procent inwoners, die 65 jaar en ouder zijn. Hiervan bestaat 55 pro cent uit vrouwen. Meer dan 128.000 personen boven de 65 jaar werken nog. De Indonesische vice-president Hat- ta, vertrekt Woensdag met een Con stellation van de K.L.M. naar Djeddah voor de hadjitocht. Hij wordt verge zeld door zijn echtgenote en enige ambtenaren. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Eindhoven op 51- jarige leeftijd plotseling overleden ir W. Blankevoort, technisch onderdirec teur van de hoofdindustriegroep appa raten der N.V. Philips' Gloeilampen fabrieken. Een twaalfjarige jongen te Genua heeft zich opgehangen, om dat hij van zijn vader niet mocht zwemmen. VRIENDSCHAPSBANDEN WORDEN VERSTEVIGD. Een hartelijk welkom in het Concertgebouw. Gisteravond omstreeks 6 uur arriveerde met de „Mecklenburg" te Vlissin gen het sportgezelschap uit Scarborough, dat tot 29 Augustus de gast zal zijn van de Vlissingse sportlui. De Engelsen hadden een vermoeiende reis achter de rug, eerst 550 km. per bus van Scarborough naar Folkestone en daarna per boot verder. Onmiddellijk na aankomst werden zij naar het Concertgebouw gebracht, waar verversingen werden aangeboden en de officiële ontvangst plaatsvond. Allereerst werd het woord gevoerd door wethouder L. P. van Oorschot, voorzitter van het organiserende comi té. Hij heette de Engelsen hartelijk welkom en sprak de hoop uit, dat be staande vriendschapsbanden zouden worden aangeknoopt. Hij was ervan overtuigd, dat de geest van verbroe dering en saamhorigheid tussen de volkeren door deze sportuitwisseling zou worden verbeterd. Hierna sprak burgemeester B. Kolff. Hij bracht de eerste uitwisseling, nu 6 jaar geleden, in herinnering. In de loop van de jaren is er wel eens twijfel gerezen, of deze uitwisseling zou moe ten worden voortgezet, maar wanneer het contact er eenmaal weer is, is alle twijfel verdwenen. Hij zag tal van oude gezichten, maar ook vele nieuwe. In de sport moeten de ouderen nu een maal plaats maken voor de jongeren. Hij herinnerde voorts aan de overige contacten, welke Vlissingen met Enge land heeft, zoals bezoeken van de En gelse marine en het 4e Commando ter gelegenheid van de onthulling van het Landingsmonument Tenslotte werd nog het woord ge voerd door de sympathieke mr Broo me, de man, die nu al voor de derde maal als leider van het Engelse gezel schap optreedt. Hij sprak zijn blijd schap uit over het weerzien en hield daarna een hartelijke toespraak in het Hollands. Hij deelde nog mede, dat Zondagmorgen om 11 uur een krans zal worden gelegd bij het Landings monument. Hierna werden de Engelsen in ken nis gebracht met hun resp. gastheren en -vrouwen. HET FEESTPROGRAMMA. In Oud-Vlissingen was gisteravond de belangstelling matig tengevolge van de regen. Toch werd het programma normaal afgewerkt. „St. Cecilia" con certeerde en het Vlissings Mannenkoor „D.O.U." zong. Tot slot was er het op treden van het V.V.V.-huisorkest met conference van André Meurs. Gister middag werden in Kinderstad, waar de „jeugddiensten" onder hoogspanning werkten, enkele leuke toneelstukjes opgevoerd. staatsgreep in Egypte en de inzichten van de nieuwe Egyptische leiders. GEEN COMMUNISME. Generaal Naguib heeft Maandag in een toespraak tot legereenheden ver klaard, dat zijn plan voor hervormin gen op landbouwgebied geen commu nisme, doch sociale rechtvaardigheid is. Bezitters, die grond moeten afstaan, zullen schadeloosstelling ontvangen en landloze boeren, die grond zullen krij gen, zullen deze moeten betalen. Vol gens de generaal zijn er personen met grote vermogens, die trachten de her vormingen tégen te werken. Hij waar schuwde, dat „wie meer gesteld is op zijn rijkdom dan op zijn land, niet in ons midden verdient te blijven". De nieuwe geloofsbrieven van de Britse ambassadeur in Cairo, Sir Ralph Stevenson, zijn gesteld in naam van „Koningin Elizabeth", zonder vermel ding van andere titels. Dit, aldus bericht A.F.P., heeft Ko ningin Elizabeth in staat gesteld een ambassadeur onder de gewijzigde om standigheden in Egypte te accredite ren. Protestactie tegen hoge boterprijzen in West-Duitsland. In West-Berlijn en vele steden van West-Duitsland wordt op het ogenblik een protestactie gevoerd tegen de bo terprijzen, die de laatste tijd scherp zijn gestegen. De actie gaat uit van de winkeliersorganisaties en de vakbon den, die de huisvrouwen verzoeken een „kopers-staking" te beginnen en in plaats van boter andere vetten te ko pen totdat de boterprijs, die thans 7,20 Mark per kilo bedraagt, tot een rede lijk peil zal zijn gedaald. Drama aan boord van een zeiljacht. De familie Sweeney, vader moeder, twee zoons van 21 en twee dochters van 16 en 9 jaar, vertrokken welge moed met een motorboot uit de haven van Frehswater Bay, in 't Westen van Wales, om een weekeinde op zee door te brengen. Maandag meldde een ge kneusde en bloedende jongen zich bij de politie. Hij vertelde Anthony Swee ney te zijn, met zijn broeder Robert de enige overledende van het gezin, dat verongelukte toen de motor van de boot het begaf en het vaartuig bij hoge zee op de rotsen van Wales te pletter werd geslagen. Bij K.B. van 14 Augustus is de heer B. Nauta met ingang van 1 September a.s. benoemd tot burgemeester van Harlingen. De heer Nauta is thans burgemeester van Wedde. Als zodanig is hem per 1 September ontslag toe gekend. Mogelijkheden voor een bescheiden in dustriële ontwikkeling worden reëel geacht. De economische structuurverbetering zal zich uiten in een vergroting van het nationale inkomen per hoofd in 1962 van ca. 20 procent. De besparin gen zullen met ong. 2 millioen per jaar kunnen stijgen, terwijl er een redelijke kans bestaat op een sluitende beta lingsbalans. Cyprus smokkelcentrum voor Israël? Irak en Jordanië hebben de commis sie van de Arabische Liga voor de blokkade van Israël medegedeeld, dat zij de handel met Cyprus hebben op geschort, omdat Cyprus één van de hoofdcentra voor het smokkelen van goederen naar Israël was. Libanon beloofde het toezicht op de „vrije zóne" in Beiroet te verscherpen en handelaars, die van geheime handel met Israël worden verdacht, nauwlet tend in het oog te houden. Irak, Jordanië en Libanon hebben voorts doen weten, dat zij de uitvoer van overtollig oorlogsmateriaal, dat de laatste maanden zijn weg naar Israël zou hebben gevonden, verboden heb ben. FRANSE EXPEDITIE BEREIKT TOP VAN ARARAT. De Franse expeditie, die op zoek is naar de ark van Noach, heeft de top van de 5700 meter hoge berg Ararat in Oost-Turkije bereikt en is gereed orh haar onderzoekingen te beginnen, al dus meldt radio-Ankara. In de week van 3 tot en met 9 Augustus zijn in het gehele land 123 nieuwe gevallen van kinderverlam ming aangegeven, tegen 134 in de week daarvoor. Van deze 123 gevallen waren er 30 in de provincie Noord- Brabant, n.l. 5 in Eindhoven en in Tilburg, 2 in Boxmeer en in Nuenen, en telkens 1 in Beers, Bergen o. Zoom, Best, Hilvarenbeek, Mierde, Mierlo, Middelbeers, Roosendaal en Nispen, Son-en-Breugel, Veldhoven, Vierlings beek, Vlijmen, Vught, Waalre, Wan- roy en (de gemeente) Zeeland. In Zeeland, dat tot nu toe vrij was gebleven, werd thans 1 geval geregis treerd, n.l. in Borssele. Brengen scherven geluk Scherven brengen geluk, moet da 32-jarige heer gedacht hebben, die Za terdagavond in Den Haag zijn verloving vierde en die met serviesgoed begon te gooien. Deze door drank veroorzaakte uitbundigheid, schrikte de andere feest genoten wel wat af. Zij brachten de verloofde naar een politiepost, waar de gestrengheid van een wachtlokaal voor de ontnuchtering zorgde. Op zoek naar twee bankrovers De jacht op twee bankrovers, die Za terdag bij een bankoverval in Frank fort twee kassiers doodschoten en één verwondden, is thans tot geheel West- Europa en Oost-Duitsland uitgebreid. Zij slaagden er in slechts 900 mark mede te nemen en lieten een grote som gelds achter in de haast om te ontko men. Een derde rover werd gewond en nog dezelfde dag gearresteerd. Stations en vliegvelden zijn gewaar schuwd. Men neemt aan, dat de man nen zullen pogen dienst te nemen in het vreemdelingenlegioen Belgische onderscheidingen voor Terneuzens politieman. De wachtmeester le klasse der Ver keerspolitie te Terneuzen, de heer E. van Hunder, ontving bij besluit van Koning Boudewijn van België het Oor- logskruis met palm, de médaille van de Weerstand en de Oorlogsherinne ringsmédaille, welke onderscheidingen hem door de Belgische ambassadeur te Den Haag werden uitgereikt. EERSTE PRIJS VOOR ZEEUWEN". ,DE Tijdens de Zaterdag j.l. gehouden Druivensterrit, georganiseerd door de M.A.C. „Westland" te 's-Gravenzande, behaalde de motorclub „De Zeeuwen" te Middelburg de eerste prijs als groot ste deelnemende Nederlandse motor club. De conferentie van de handel tussen Oost en West, die onder auspiciën van de economische commissie voor Euro pa der V.N. op 9 September te Genève zou worden gehouden, zal niet door gaan omdat Rusland, Polen, Tsjecho- Slowakije, Hongarije en Portugal niet hebben geantwoord op de uitnodiging voor de besprekingen. DE BILT ZEGT: Regenachtig. Weersverwachting geldig tot vanavond Zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen enige regen. Zwakke tot ma tige Oostelijke wind. Weinig verande ring in temperatuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1