Grote prijs v. Nederland Ascari met Ferrari Dc avonturen 130f570 km. per uur Kloetinge en Kruiningen openden hun sportvelden Attractieve tentoonstelling te Vlissingen Ylimw~tj,eA imn alit 8,i£cuide>n Farina met Ferrari Villoresi met Ferrari ZEEUWSCH DAGBLAD Zeeuwse zwemkampioen- schappen te Terneuzen rolt plakt brandt LIKDOORNS WONDEROLIE Goes. met een gemiddelde snelheid van KERK EN SCHOOL Maandag 18 Augustus 1952 Pagina 2 ZEELAND IS TWEE SPORTTERREINEN RIJKER. Voetbalwedstrijden in beide plaatsen. Kloetinge heeft Zaterdagmiddag in internationale sfeer zijn sportveld in gebruik genomen. Nadat de voetbalvereniging Kloetinge I het Belgische Jong Lede I een 00 gelijkspel had afgedwongen, opende, bij afwezigheid van de burgemeester van Kloetinge, wethouder Straub officieel het sportterrein. Hierna speelde de Delftse eerste klasser een wedstrijd tegen de Belgische eerste klasser F.C. Brugge I. De Delftenaren wonnen deze wedstrijd met 10. 's Avonds waren de leden en genodigden gezellig bijeen in de dorpsherberg, waar de première werd vertoond van een filmreportage over Kloetinge. we sportveld te Kruiningen officieel geopend. Begonnen werd met een wedstrijd tussen de beide plaatselijke voetbalclubs, Hansweertse Boys en Kruiningen, welke door'de Boys met 21 werd gewonnen. De ere-wedstrijd ging tussen de twee de klassers Middelburg en O.N.A. uit Gouda. De hoofdstedelingen bleken niet tegen hun tegenstanders opgewas sen. Na ongeveer een kwartier spelen wist de Goudse middenvoor, een bijzon der gevaarlijke aanvalsleider, uit een goed genomen corner in te koppen CO1). In de 30ste minuut ontstond er een misverstand in de Middelburgse achterhoede en het was 02. Middel burg kwam nu fel opzetten, maar de rust ging in met onveranderde stand. De tweede helft was ongeveer tien minuten oud, toen de nieuwe Middel burgse linksbuiten, Sijahaja, een Am bonees, uit een goede pas van Raven- schot met een mooi schot de achter stand verkleinde (12). Even later was het echter 13, toen Versluis te ver uit zijn doel kwam, waarvan de O.N.A.- middenvoor handig profiteerde. Middel burg kreeg hierna een overwicht, maar paal en lat hielpen O.N.A. een handje. Een uitval van O.N.A. leverde een doel punt op (1i). Ravenschot kon de achterstand nogmaals verkleinen (24), maar verdere doelpunten bleven uit. Ook een omzetting in het Middelburgse elftal had geen succes, zodat het einde kwam met een 24 zege voor O.N.A. De wedstrijd tussen Kloetinge I en Jong Lede I had een spannend verloop. De Belgen vertoonden een fris en pit tig spel. Technisch waren zij in de meerderheid. Het schieten in de voor hoede van de Belgen was slecht. De in oranjeshirts spelende Kloetingers kon den dan ook geen vat krijgen op de achterhoede van de Belgen. Doelpunten bleven dan ook uit. Het moet een spor tief gebaar van de v.v. Kloetinge ge noemd worden, dat zij de beschikbaar gestelde beker aan de Belgen overhan digde. Nadat de muziekvereniging „Excel- cior" de beide elftallen had binnenge haald en het Belgische en Nederlandse volkslied was gespeeld, opende wethou der Straub met een korte en kernach tige toespraak het sportterrein. De wet houder bracht dank aan de Ned. Heide Mij en de D.U.W., welke dit sportter rein aanlegden. Speciaal richtte de heer Straub zich tot de sportvereni ging „Unitas", die het initiatief had ge nomen tot de aanleg van het veld. Namens de v.v. Kloetinge sprak de voorzitter, ds J. Jellema, een hartelijk woord van dank tot B. en W. voor de verleende medewerking. Verder sprak namens het bestuur van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. de heer J. M. Meyler te Goes. De laatste spreker, de heer D.H.C. van Til, voorzitter van D.H.C. uit Delft, overhandigde de voor zitter van Kloetinge een Delfts blauwe asbak. Het slot van het sportfeest in Kloe tinge was een aantrekkelijke wedstrijd tussen een Belgische en Nederlandse eerste klasser. De Delftenaren slaag den erin hun geringe veldmeerderheid voor de rust in een doelpunt om te zet? ten. Hoewel de Bruggenaren na de rust alles op alles zetten om de achterstand in te halen, gelukte dit niet. Het slecht afwerken van de overigens keurig opgezette aanvallen was hier zeker de bet aan. Evenwel hing de overwinning van de Delftenaren tot de laatste mi nuut aan een zijden draad. Een kleine en verdiende overwinning (10) stelde hen in het bezit van de door de P.Z.C. beschikbaar gestelde beker. KRUININGEN. G Zaterdagmiddag werd ook het nieu- Bij de Zeeuwse zwemkampioenschap- pen, ditmaal georganiseerd door de Z. en P.C. „De Schelde" te Terneuzen in het kanaalbad „Westsluis" aldaar, wer den op diverse nummers zeer goede tijden gemaakt, terwijl de drie water- polo-wedstrijden tussen Terneuzense en Middelburgse ploegen een drievou dige zege voor de bezoekers brachten, waarbij tenslotte het eerste heren- cevental van „Luctor" met een dave rende 60 zege beslag legde op de Zeeuwse kampioenschapstitel. De deelnemende verenigingen waren „De Bruinvis", Sas van Gent; „Luctor et Emergo", Middelburg; „S.Z.V.", Souburg; „De Zeehond", Vlissingen en „De Schelde", Terneuzen. Een opval lend snelle tijd maakte in het nummer 200 m. schoolslag de heer J. de Boer („Zeehond") met 3 min. 01 sec., waar mede hij de Zeeuwse kampioen 1951 C. de Rijk van „Luctor" versloeg. Bij de 100 m. vrije slag heren maakte Sampon van „De Bruinvis" de zeer goede tijd van 1.10.1 min. met een prachtige eindspurt in de laatste 10 m. Raymonda Vergauwen van „De Bruin vis" maakte in de 200 m. schoolslag voor haar internationale klasse met 3 mm. 12.14 sec. geen opvallende tijd. Tenslotte werd de 5 x 50 m. estafette heren en 3 x 100 m. estafette heren g-_nsrijk door „Luctor" gewonnen. DE UITSLAGEN. ma de series waren de eindresultaten als volgt: 100 m. rugsiag dames: i. e.. v. Kerk hoven 1 min. 48.2 sec.; 2. N. v. Belzen (s>.z,.V.) 1.51; 3. A. Mazure (Schelde) 1.53.4. 100 m. rugsiag heren: 1. O. Ribbens (Schelde) 1.23.2. 200 m. scnoü.slag dames: 1. R. Ver gauwen (Bruinvis) 3.12.14; A. Jansen (Schelde) 3.23.2; 3. I. Cornelisse (Luc tor) 3.28.2. 2l>0 m. scnooisiag heren: 1. J. de Boer (Zeehond) 3.01; 2. C. de Rijk (Luctor) 3.U3; 3. M. Caljouw (S.Z.V.) 3.17.2. 100 m. vrije siag dames: 1. C. Voogd (Luctor) 1.23.4; 2. J. Claeysen (Bruin vis) 1.23.8; 3. E. Kolff (Zeehond) 1.24.2. ivo m. vrije s»ag heren: 1. A. Sam pon (Bruinvis) 1.10.1; 2. W. Wonder- gem (Luctor) 1.122!; 3. C. Verbeek (Zeehond) 1.12.2. 3 x 100 m. wisselslag estafette da mes: 1. „De Bruinvis" 4.46.6; 2. „De Schelde" 4.56.2; 3. „Luctor" 4.59.8. 3 x 100 m. wisselslag estafette heren: 1. „ïmctor" 4.07.2; 2. „De Schelde" 4.18. „S.Z.V." 4.28.2; 4. „De Bruinvis" 4.36.2. 5x50 m. vrije slag estafette dames: 1. „Zeehond" 3.13.—; 2. „S.Z.V." 3.23.4; 3. „Luctor" 1" 3.24.2; 4. „Schelde" 3.36.2. 5x50 m. vrije slag estafette heren: 1. „Luctor 1" 2.48.8; 2. „Zeehond" 2.55.2; 3. „Schelde" 2.56. WATERPOLO. Als slot volgden drie waterpolo-wed- strjjden, waarvan de laatste de aan trekkelijkste en de belangrijkste was, nl. „De Schelde" 1„Luctor" I (heren) De eerste heilt was spannend, doordat de 'rerneuzenaren ondanks het feit, dat zij geruime tijd met 6 man speelden, danig partij gaven en bij de rust nog maar een U1 achterstand hadden. In de 2e helft werden zij totaal over speeld en kregen via vinnige schoten ve iloa.se, de Rijk (ieder 2), Dekker c ..o 06 nederlaag te incas- s.w„<naoor de Middelburgse ploeg het Zeeuwse waterpolo-kampioenschap behaalde. De andere uitslagen waren: Schelde IILuctor IH (heren) 12, rust 11; Schelde XLuctor I (dames) 1—2, rust L— L VOETBAL De uitslag der Zaterdag gespeelde vriendschappelijke wedstrijden luidt: Nieuwdorp ILuctor I 1—8; Nieuw- dorp IILuctor II 15. KRIEK VOND HET PRACHTIG Dit was het einde van de spannende wedstrijd in Kruimeldorp. In kleine groepjes verlieten de mensen het marktplein en praatten nog honderd uit over alles wat ze ge zien hadden. Kriek was nu ook weer een beetje tot zichzelf gekomen. Eerst had hij een tijd ver wonderd naar het bank biljet van honderd gulden gekeken dat hij stijf in zijn hand geklemd hield, maar toen gaf hij het plotseling aan zijn moeder en stapte op Gertjan en Maartje af. „Ik.ik heb reuzereuze spijt, Gertjan en Maartje I" begon hij, maar onze beide kinderen lieten hem niet uitpraten. „Nou, hoe vond je de wedstrijd lachte Maartje opgewekt „Hebben we goed gereden of niet? „Prachtig! Prach tig I" sprak Kriek terwijl zijn ogen begonnen te glinsteren. „Jullie moesten eens weten hoe blij ik was dat ik mijn paard vanmorgen weer terug zag, want toen wist ik dat alles goed zou komen!" Nu mengde ook Kriek's moeder zich in het „We hebben jullie echt verkeerd beoordeeld jongens" sprak ze. „Maar hoop dat we dikke vrienden zullen worden. Kom, Kriek heeft nu weer een mooie wagen, we stappen met z'n allen in en gaan naar huis". (Ingezonden Mededeling advert.) NOODWEER BOVEN RILLAND. Vrijdagmiddag woedde boven deze ge meente een zwaar onweer, gepaard gaan de met hevige wind- regen- en hagelbuien Van verschillende woningen werden de pannen gelicht. Een schoorsteen werd omver geworpen en op het dak gesmeten. Het leek op een ware windhoos. Een kippenhok werd opgenomen en over een woning op de grond gesmeten. Van een schuurtje werd het dak afgerukt. Alles liep zonder persoonlijke ongelukken af- „EEN EXPOSITIE VOL DYNAMIEK". Rustpunt in een drukke feestweek. „Een expositie vol dynamiek", zo noemde de voorzitter van V.V.V., de heer J. L. Verhagen, de tentoonstelling „Zeelands Leven", die Zaterdagmiddag door hem in de oude kazerne te Vlissin gen werd geopend. Met recht kan deze expositie genoemd worden een rust punt temidden van een drukke feest week, want in een rustige omgeving kan men genieten van hetgeen Vlissin gen, met „De Schelde" en het Loods wezen, Yerseke met zijn oesters en Ar- nemuiden met de hoogaarzen en heer lijke garnalencroquetten te bieden heb ben. Een groot aantal genodigden, o.w. het college van B. en W., de comman dant Maritieme Middelen te Vlissin gen, vertegenwoordigers van Loodswe zen, Mij „Zeeland", K.M.S. en vele an deren woonden de opening bij. De heer Verhagen noemde de tentoonstelling van grote waarde als propaganda voor Vlissingen, aangezien alles is gezet in de gedachte van V.V.V. De tentoon stelling is een verticale doorsnee van wat Vlissingen te bieden heeft. De naam „Zeelands Leven" vond hij iets te breed gemeten, aangezien de ten toonstelling grotendeels alleen een re presentatief karakter heeft voor wat het economische leven van Vlissingen aangaat. Hij bracht alle deelnemers aan de expositie dank en uitte er zijn vreugde over, dat het Ned. en Bel gisch Loodswezen, vroeger twee riva- Gemeenteraad ARNEMUIDEN. Geldlening bij de N.V. Bank Ned. Gemeenten. Donderdagavond kwam de raad der ge meente Arnemuiden onder voorzitter schap van de burgemeester, de heer J. van den Bos bijeen. Afwezig met ken nisgeving de heren J. Polderdijk en J. Siereveld. De voorzitter deelde mede, dat van de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten bericht is ontvangen, dat zij ln de gelegenheid is om aan de gemeen te ten behoeve van de woningbouw per 1 September 1952 een 4J^ pct.-lening, groot f35.500 te verstrekken uit het deel van de opbrengst der Nationale Woningbouwleningen 1952, waarvoor geen voorkeur voor een bepaalde ge meente is uitgesproken. Op voorstel van B. en W. werd z.h.st. besloten deze geld lening aan te gaan. De voorzitter deel de ln dit verband nog mede, dat de ge meente, met Inbegrip van deze geldle ning, een bedrag van f 45.000 heeft ont vangen uit de Nationale Woningbouw leningen 1952. Verder deelde de voorzitter mede, dat het rioleren en het verbeteren der be stratingen van de Zuldwal op 12 Augus tus was aanbesteed en dat de firma Gebr. Geldof te Serooskerke (W.) de laagste inschrijver was met een bedrag van f25.278. Z.h.st. werd besloten dit werk aan deze firma te gunnen. Op een vraag van de heer La Soe antwoordde de voorzitter, dat de uit kelen bestaan de verharding zal worden herbestraat met de oude keien en dat daarnaast bestrating zal plaats vinden met oude klinkers, welke de gemeente in voor raad heeft. Verder zullen trottoirs wor den aangebracht, terwijl de Zuldwal zal recht getrokken worden bij het terrein van de brandstoffenhandelaar C. de Nooijer. De eigenaren van de daarvoor benodigde grond hadden zich bereid verklaard afstand te doen van deze grond, terwijl de gemeente op zich ge- men had om de houten schutting te nomen had om de houten schutting te verplaatsen. len, nu twee vrienden, beide aan de expositie deelnemen. Ook de My „Zeeland" heeft een stand ingericht en dit was voor de heer Verhagen aanleiding om op te merken, dat men de maatschappij uog graag tot de Vlissingse bedrijven rekent. H(j knoopte daaraan de wens vast, dat de „Zeeland" weer naar de geboortegrond Vlissingen zal terugkeren. Dank werd verder gebracht voor de deelname van de gemeentebesturen van Arnemuiden en Yerseke, de kantklos- sers uit Westkapelle en de Kunstkring „Het Zuiden", die een uitstekende ten toonstelling van schilderijen en beeld houwwerken in één der zalen van de kazerne heeft ingericht. Alvorens hij de tentoonstelling open de deed de heer Verhagen een goede suggestie. Hij meende, dat de expositie zó geslaagd mag worden genoemd, dat alle leerlingen van de Vlissingse scho len die moeten zien. H(J vroeg daarom B. en W. te over wegen de tentoonstelling in de eerste weken van September opnieuw te ope nen, opdat de schooljeugd er van zal kunnen profiteren. Burgemeester Kolff zei, dat de dank van het gemeentebestuur uitgaat naar V.V.V. voor de organisatie der tentoon stelling. Ook was hjj van mening, dat de expositie een typisch Vlissings ka rakter heeft gekregen. Het denkbeeld van het schoolbezoek zal hij gaarne in B. en W. bepleiten. Tenslotte wees de burgemeester nog op het grote belang van de Kunstkring „Het Zuiden". Hij vroeg om een warme belangstelling voor alles wat deze doet. Hierna be zichtigde het gezelschap de expositie. MOTORVOETBAL IN ZEELAND. De M.A.C. „Inter Scaldes" organi seerde Zaterdag een tweetal motor- voetbalwedstrijden tussen „The Ti gers" uit Maassluis en „The Meteors" uit Vlaardingen. 's Middags werd te Kortgene ge speeld. Deze wedstrijd begon een uur te laat, doordat de spelers de boot misten. Aan de kwaliteit van het spel deed dit echter geen afbreuk, want er ontstond een spannende strijd tus sen twee gelijkwaardige ploegen. Na dat de eerste twee speelperioden zon der doelpunten waren verstreken, .slaagden „The Tigers" er tenslotte in om de doelman van „The Meteors" te verschalken, zodat zij deze ontmoe ting met 1G wonnen. 's Avonds speelden dezelfde ploe gen te Goes. Omdat het Gemeentelijk sportterrein niet beschikbaar was, werd deze wedstrijd gespeeld op het oefenveld van de-Ned. Spoorwegen. Bepaald geschikt voor deze sport was dit terrein niet. Er ontstond dan ook volop sensatie, want de schuivers en valpartijen waren niet van de lucfit. Ondanks dit alles werd er nog be hoorlijk gespeeld en spanning was er genoeg. „The Tigers" namen de lei ding, maar „The Meteors" slaagden er in de gelijkmaker te scoren, zodat Ingezonden Mededeling (adv.) Weg met onhandige llkdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch IJkdoornmlddel van f. 1.85 be spaart U veel ellende. het einde kwam met een 11 gelijk spel. Terwijl de motoren het veld weer afraasden beantwoordde de leider van de Vlaardingse ploeg enkele vragen. „Ongelukken van ernstige aard ko men zelden voor", zei hij, „hoogstens een gekneusde arm of iets dergelijks en zelfs dat gebeurt slechts een heel enkele keer. Vanavond heeft één der „Gele Tijgers" zijn pink verstuikt door een val. Dit kwam door de slechte hoedanigheid van het veld. Hoogstens 40 km kon er worden gereden en de rijders zijn aan ongeveer 60 km ge wend met hun 125 c.c. machines Wij hopen volgend jaar weer te komen, maar dan op een beter veld, want vanavond was het maar een tam spelletje!" Zwemfeest „'t Sas". Zaterdagmiddag 30 Aug. organiseert de zwem- en badelub ,,'t Sas" alhier een groot zwemfeest. Jongens en meisjes van 12 tot en met 14 jaar zwemmen de 25 m. schoolslag, van 1517 jaar 50 m. schoolslag, 50 m. vrije slag en/of 25 m. rugslag en boven de achttien 50 m. schoolslag, vrije slag en rugslag. Voorts is er gecostumeerd boegsprietlopen, bordjes duiken en hin- derniszwemmen. Avondmuziek in de Grote Kerk. Het programma van de Avondmuziek in de Grote kerk te Goes voor Dinsdag a.s„ door de heer Zoutewelle (cello) en Jan Rijn (orgel) luidt als volgt 1. Kleine toccata. J. P. zn. Sweelinck 2. Sonate voor cello en orgel. Ant. Vi valdi. 3. Drie kleine koraalvoorspelen van oude meesters. 4. Adagio voor cello en orgel. Joseph Haydn. 5. KoraalvoorspelValet will ich dir geben. J. S. Bach. HEINKENSZAND Zomerdag jeugdclubs. Ter sluiting van bet .zomerseizoen maakten de Hervormde jongens- en meisjesclubs te Heinkens- zand een uitstapje naar Walcheren. Te Veere werd het prachtige stadhuis bezichtigd, terwijl de rest van de dag werd doorgebracht aan het strand te Oranjezon en te Domburg. Hoogst vol daan keerden allen huiswaarts. DOMBURG „Strandjutters". De dansgroepen van het plaatselijk gezelschap De Strand jutters" hebben bij hun optreden veel succes geboekt bij de ingezetenen en badgasten. Op het gazon bij de kerk werden on der het licht van schijnwerpers Donder dagavond enkele dansen uitgevoerd, waaTvan de verzorging in handen was van de heer en mevr. Soesman. De in fraaie costuums gestoken meisjes voer den de dansen onberispelijk uit en kre gen menig open doekje. Ruim 700 bezoe kers hebben zowel hiervan als van het mooie muziekprogramma, dat de mu- ziekver. „Apollo", onder leiding van haar directeur, de heer P. C. Broerse, ter afwisseling liet horen, genoten. ELLEWOUTSD1JK Zware hagelval. Vrijdagmiddag woed de boven deze gemeente een onweersbui, die met zware hagelval gepaard ging. In het dorp, hoofdzakelijk inde Lange Viele, Ingezonden Mededeling (adv.). Arnold Hendrik Verkade, de oudste directeur van de Kon. Verkade Fabrie ken, is Zaterdagmiddag op 80-jarige leeftijd te Zaandam overleden. De overledene, die Officier was in de Orde van Oranje Nassau, was één der „Cap tains of Industry" uit de Zaanstreek. Zandvoort 17 Augustus 1952 allen zender verwisseling van banden op moesten verscheidene ruiten het ontgel den. In de fruitkwekerijen werd belang rijke schade geleden. Volgens deskundi gen zal deze op vele bedrijven ruim 50 pet. bedragen. KORTGENE Raad vergadert. De raad komt a.s. Dinsdag bijeen. Op de agenda staat o.a. een voorstel tot het vestigen van een erf dienstbaarheid ten bate van de Chr. be waarschool te Colijnsplaat; het bouwen van een gymnastieklokaal bij de nieuw te bouwen 9-klassige o.l. en u.l.o.-school te Kortgene. ST. LAURENS Raadsvergadering. A.s. Woensdag, des voormiddags om 11 uur, komt de raad bijeen. Op de agenda staat o.a. een voor stel tot het aanvaarden der voorkeurs inschrijvingen van de nationale woning bouwlening 1952 en wijzigingen in de gemeentebegrotingen 1951 en 1952. WOLPH AARTSDIJK Legaat voor Ned. Herv kerk. Door wij len de heer J. Philipse, voorheen direc teur van de Coöp. Ver. Eiland Walche ren, is zowel aan de kerkvoogdij als aan de diaconie der Ned. Herv. gemeente al hier, elk een bedrag van 1500,vrij van kosten, gelegateerd. Terneuzense winkelweek en braderie ingezet. De winkelweek en braderie te Ter neuzen met de daaraan verbonden feestelijkheden en attracties zijn Za terdag ingezet. Zij brachten zoveel mensen op de been, dat men in de Noordstraat slechts voetje voor voetje zijn weg kon vervolgen. Des middags werden „Opa -en Oma met hun gevolg" bij de aanlegsteiger der prov. boot ontvangen door bet da gelijks bestuur van „Klimop", waarna het hele gezelschap, benevens vele deelnemende winkeliers voorafge gaan door de „Harmonie Terneuzen" per miniatuur-expresse-trein naar de markt reed, waar de burgemeester, mr P. H. W. F. Teilegen, een toepasse lijke redevoering hield en de winkel week voor geopend verklaarde. Een en ander bracht duizenden uit heel het land van Axel en vér daarbuiten op de been, zodat men in het hele stads centrum over de hoofden kon lopen. Des avonds werden op de markt on der grote belangstelling concerten ge geven door de pijperscorpsen „Jonge Kracht" uit Biezelinge en „Prinses Irene" uit Terneuzen en tenslotte door de accordeon-vereniging „Paolo Sopra ni". Ook de miniatuur-trein maakte 'n daverend debuut. In het gymnastieklokaal van het ly ceum had de Belgische kunstenaar Ro ger de Roeck een zand tapijt gestrooid, in fraaie kleurschakeringen uitbeel dend de legende „Judith en Holopher- me" (de onthoofding van een onver antwoordelijk legercommandant door twee vrouwen, die hem 's nachts ver leidden). De heer de Roeck zei ons, dat der gelijke zandtapijten met de hand ge strooid worden en dat daartoe gewas sen zand wordt gebezigd, vermengd met diverse kleurstoffen. Deze 80 jaar oude kunst wordt vrijwel alleen in Hekelghem bij Aalst (B.) beoefend. Een dergelijk tapijt blijft vele maan den in goede staat. Reeds was er de eerste avond een druk bezoek. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Herkingen cand, J. Boertje te Rotterdam. Geref. Kerken. Aangenomen naar Hollandseveld drs J. Verhage te Eist. Geref. Kerken (art. 31). Bedankt voor Voorburg H. van de Hoeven te Houwerzijl. Evang. Luth. Drietal te Leeuwarden: C. F. Nolle te Utrecht; J. F. Herrman te Bode graven; J. Hallewar te Nw. Pekela. NAGEKOMEN AD VER 1 EN i IE Heden overleed zacht en kalm, na een geduldig gedragen lijden onze zeer geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader SIMON WISSE, in de ouderdom van 69 jaar. Uit aller naam: Wed. C. WISSE—POPPE. Oostkapelle, 16 Aug. 1952.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2