RINGRIJDERIJ OP WALCHEREN. Uil Zeeicmdó ©e avotilurcit Het Zwin valt bij de kampeerders erg in de smaak* ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Er werd in Domburg, Koudekerke en Ritthem gereden. Industrialisatiecommissie voor Tholen» Ouderhuis van Jacob Cats wordt gerestaureerd. Jongetje uit Ritthem zwaar geword. Middelburg. Goes. ST. ANNALAND Zierikzee. Tholen N.V» Houthandel v.h. G. Alberts Lzn 6 Co. i DE S2ADIO brengt u i Officiële Publicatiën Dinsdag 12 Augustus 1952 De traditie getrouw. De traditie getrouw^ werden Zaterdag op Walcheren enkele ringrijde- rijen gehouden, die tevens een goede training waren voor hen, die Zater dag naar Vlissingen en op 21 Augustus a.s. naar Middelburg komen. Over al bestond er voor het ringrijdersfestijn een grote belangstelling en voor al in Domburg volgden de badgasten in spanning de verrichtingen van de rijders. Trouwens de Domburgse ringrijdersvereniging liet de badgasten ook meedoen en zo kon men drie dames en twaalf heren zien pogen met eenzelfde behendigheid de ring te steken als de Domburgers. In Domburg waren er 28 deelnemers, die ieder 31 beurten kregen. De uit slag was: 1. J. Provoost (24), 2. J. v. Eijzeren (22), 3. L. P. Roelse (21), 4. W. Provoost (21), 5. G. van Eijzeren (21), 6. J. Geldof (20), 7. J. Wisse (20), 8. A. Maas (20), 9. J. v. d. Hage (19), 10. A. Provoost (19), 11. L. Dour- leijn (19), 12. A. Provoost (17), 13. G. Provoost (17), 14. L. Provoost (17), 15. L. de Voogd (16), 16. P. Geldof (15), 17. L. Boogaard (13), 18. J. Maas (13), 19. W. Brand (12), 20. G. J. Pas senier (11), 24. A. Wisse (11), 25. J. K. Riemens (9), 26. A. Roelse (8), 27 L. Roelse (6), 28. J. Maas (6). De Heringabeker was voor G. Provoost de van Voorthuijzenbeker voor G. van Eijzeren en de beker van jhr mr T. A. J. W. Schorer voor W. Provoost. A. Provoost won de prijs voor de 150 ste ring en J. Geldof de prijs voor de 250ste ring. Tienmaal achtereen wist J. van Eijzeren een ring aan de lans te rijgen en won daarmee de prijs voor de meeste volgringen. Extra prij zen werden gewonnen door J. Pro voost, J. v. d. Hage en G. J. Passé nier. De pollepel was voor L. Roelse. De voor de wedstrijd van de badgasten beschikbare prijzen werden gewonnen door mevr. Hoogenhuizen en de heren Brouwers en Viegeveno. Tenslotte werd de prijs voor de jonge ringrijders gewonnen door J. Jonge pier. KOUDEKERKE Te Koudekerke waren er 32 deel nemers. Men kreeg 33 beurten. De uitslag was als volgt: 1. A. v. Heyden (20), 2. L. de Pagter (18), 3 J. Reynierse (18), 4. Abr. Kluijfkout (17), 5. M. v. d. Heyden .17), 6. S, de Pagter (16), 7. D. v. d. Voorde (16) 8. W. Koole (15), 9. J. P. Reynierse (15), 10. A. Reynierse (15), 11. Jobse (13), 12. Jac. de Witte (13), 13, A. de Lange (12), 14. C. Vos (12), 15, J. Brasser (10), 16. P. Jobse (10), 17, W. Brasser (10), 18. L. Brasser (10) 19. W. Koole (10), 20. A. Janse (10) 21. J. de Looff (9), 22. J. Stroo (9) 23. Jac. Vos (9), 24. P. v. d. Heyden (9), 25. Joost Vos (8), 26. C. Kodde (7), 27. L. Verhage (7), 28. D. Kluyf- hout (6), 29. W. de Potter (6), 30 Jac. v. d. Heyden (5), 31. B. Vos (5) 32. K. Wielemaker (3). De meeste volgringen werden gestoken door A. de Lange en A. Reynierse, beiden met 6 ringen. De pollepel was voor W Brasser. De bekers werden gewonnen door A. v. d. Heyden, M. v. d. Hey den en S. de Pagter. Voorts kwamen A. Reynierse, Jac. de Witte, A. v. Heyden, Abr. Kluijfhout, J. Reynierse, C. Kodde, W. Koole, S. de Pagter en W. de Potter in het bezit van de extra prijzen. De prijs voor de 350ste ring werd gewonnen door S. de Pagter, RITTHEM. In Ritthem traden 20 rijders in het strijdperk. De uitslag was: Ged. Staten van Zeeland hebben besloten een commissie in te stellen, die tot taak heeft een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid en voorwaarden om het eiland Tholen tot ontwikkelingsgebied aangewezen te krijgen en tot industrialisatie te ge raken. Tot voorzijtter van die commissie hebben Ged. Staten aangewezen de heer A. L. S. Lockefeer, lid van hun College, terwijl het secretariaat zal worden vervuld door het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland te Middelburg. Verder hebben zitting de heren: Mr A. J. van der Hoeven te Tholen, L. A. Verburg te Stavenisse, D. C. Bou- wense te St.-Maartensdijk, W. L. Blindenbach te St.-Maartensdijk, Ir M. A. Geuze te Poortvliet, J. H. Bal te Tholen en A. P. Bil te St.--* r.naland. Zeeland en de kortere Schelde— Rijnverbinding. GED. STATEN ZULLEN COMMISSIE INSTELLEN. Ged. Staten van Zeeland zijn voor nemens een commissie in te stellen, die tot taak zal hebben om, uitgaande van de verschillende naar voren ge komen tracé's, de gevolgen voor Zee land van een kortere Schelde-Rijnver- binding te bestuderen. Zij h°T=iden zich thans over de per sonen, die in aanmerking zouden ko men in deze commissie zitting te nemen. Sterke daling van werkloosheid op Tholen. De ruime werkgelegenheid op de zilv-eruienvelden in Tholen is ook dit jaar oorzaak, dat er zich deze maand een sterke daling in het werkloos heidscijfer in deze omgeving voordoet. Op 31 Juli waren bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Tholen 47 ingeschre ven werklozen namelijk uit Tholen 15; Poortvliet 2; Scherpenisse 3; St Maar tensdijk 8; St Annaland 5; Stave nisse 9; Oud-Vossemeer 5; Sint Philipsland 1. Op het eind van Juni waren er nog 220 werklozen inge schreven. Ook vorig jaar in deze tijd waren slechts 47 werklozen ingeschre- PAS OP: BLADROLLERS, Deze waarschuwing heeft de kring Zeeland der N.F.O., de Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst en de Plantenziekte- kundigedienst gericht tot de Zeeuwse fruitkwekers. De laatste tijd zijn van deze bladrol lers weer vlinders waargenomen. De eerste generatie was gering, maar de tweede was veel belangrijker. Daarom wordt de telers aangeraden in de loop van deze week te spuiten met Parathion ot D.D.T- Met deze bespuiting kan een behandeling tegen spint worden gecom bineerd. Er wordt echter de aandacht op geves tigd dat Parathion niet verspoten mag worden binnen 3 weken voor de oogst. 1. J. Cevaal Izn (26), 2. A. Cevaal Izn (25), 3. P. Dieleman (22), 4. J. de Pagter (19), 5. D. J. Cevaal (19), 6. W. Cevaal Jzn (18), 7. Abr. Ba- rendsen (17), 8. L. Wisse (17), 9. C. Cevaal (15), 10. A. Cevaal (14), 11. Hamelink (14), 12. P. de Pagter (13), 13. J. Geschiere (13), 14. A. de Bart (10), 15. A. Goedhart (9), 16. C. Jo- ziasse (8), 17. W. Wisse (7), 18. J. Maas (7), 19. C. Baas (7), 20. W. de Visser (5). Burgemeester P. Daniëlse had een nieuwe beker geschonken, daar de vorige in eigendom was overgegaan. Hjj reikte deze beker, die gewonnen werd door J. Cevaal Izn, zelf uit. De beker van de heer B. J. de Mey was voor A. Cevaal Iz. De andere drie bekers werden gewonnen door D. J. Cevaal, L. Wisse en A. Barendsen. De pollepel was voor J. Cevaal Izn. Op de prijs voor de meeste volgringen werd beslag gelegd door A. Cevaal Izn, die er negen achter elkaar stak. Extra prijzen werden gewonnen door J. Maas, P. de Pagter en J. de Pagter. Voorts waren er nog prijzen voor de rijders, die de 65e, 100e, 200e en 250e ring staken. Achtereenvolgens wisten A. Cevaal Jzn, J. Cevaal Izn, P. Diele man en C. Baas deze te winnen. Enige tijd geleden heeft de raad van Brouwershaven, zoals bekend is, in prin cipe besloten tot het verlenen van steun aan de restauratie aan het z.g. geboorte huis van Jacob Cats te Brouwershaven. Het betreft hier een oud pand, dat niet op de monumentenlijst voorkomt, doch dat reeds zeer lang wordt aangewezen als het huis, waarin Cats zou zijn gebo ren. Volledige zekerheid hierover bestaat echter niet, want oude documenten wij zen er op, dat de ouders van de dichter ten tijde van diens geboorte „achter de kerk" woonden, terwijl het bewuste pand niet achter de kerk staat. Wel staat echter vast, dat de familie Cats al heel spoedig het bedoelde huis heeft betrok ken, zodat er geen twijfel bestaat over het feit dat de dichter-raadspensionaris zijn jeugd hier heeft doorgebracht. De gevel van het huis, waarop de woorden „geboortehuis van Jacob Cats" zijn aan gebracht, bevindt zich echter in een slechte toestand en moet dringend ver nieuwd worden. De eigenaar wilde aan- aanvankelijk een nieuwe gevel doen aan brengen, die vrijwel indentiek was aan de huidige, welke door vete verbouwin gen weinig karakteristieks heeft. In sa menwerking met de Centrale dienst voor Bouw- en Woningtoezicht Noord-Zeeland is thans besloten zo mogelijk een nieuwe gevel op te trekken van oude steen, waarbij architectonisch zoveel mogelijk een oud-Hollands huis zal worden bena derd, o.a. door een trapgeveltje. De woor den „geboortehuis van Jacob Cats" zul len worden vervangen door het opschrift „ouderhuis van Jacob Cats". DE BURGEMEES TER WEET 'T Maartje voelde zich wat onwennig tegenover al die deftige heren, maar moedig stak ze van wal en vertelde alles wat ze wist. Met ernstige gezich ten hoorde de gemeente raad het verhaal aan en verzonk daarna in een diep nadenken. Burge meester Boerebönt was de eerste die zijn spraak weer terug vond. „Ik meen de oplossing gevonden te hebben", sprak hij. „Komt u allen even om mij heenstaan dan zal ik u mijn standpunt verklaren". Toen staken alle heren de hoofden bij elkaar. Een gemompel ging door de zaal, af en toe afgewisseld door een klap op de tafel of een nijdige opmerking van de bur gemeester. Buiten werd het talrijke publiek erg onrustig. Nog steeds wist men niet wie nu eigenlijk de wedstrijd had gewonnen en de politie had de grootste moeite de menigte te kalmeren. (Ingezonden Mededeling advert.) 'n héérlijke drank uit zuiver fruit WRAKHOUT VAN DE „ARIANA" AANGESPOELD. De Finse zeeboot „Ariana", die Vrij dag zoals bekend in het schaar van Everingen aan de grond liep en later is gebroken verkeert in een zeer hachelijke positie. Doordat het schip langzaam in het zand wegzakte sloegen Zaterdag de golven reeds over het achterschip. Tengevolge daarvan is in de loop van Zaterdag tot Zondagavond veel wrakhout aangespoeld. Het betreft hoofdzakelijk luiken, lege vaten, en zwemvesten, die allen met een dikke laag stookolie zijn bedekt. De wrakstukken worden door de politie in beslag genomen. Ook de slik ken en de schorren van Ellewoutsdijk zijn door de stookolie aangetast. Voor verschillende watervogels betekent dit een vroegtijdig einde. Bij ringrijden onder paard gelopen. Tydens de Zaterdag te Ritthem ge houden ringrijderij heeft zich een ern stig ongeval voorgedaan. Het vijfjarig zoontje van de familie van de Bosse, dat langs de kant van de baan stond te kijken, stak geheel onverwachts de baan over, juist toen de heer J. Maas op zijn paard kwam aanstormen. De gevolgen waren ernstig. Het ventje kwam te vallen, kreeg 'n trap van het paard, ook 't paard viel en de heer Maas viel van het dier. Het jongetje werd onmiddellijk naar het ziekenhuis te Middelburg vervoerd. Het heeft enkele gekneusde ribben, een hersenschudding en een beschadigde long. De toestand van het vent"1 -"er ernstig. Rust in een prachtige omgeving. „FEEST VAN GLAS" TE GROEDE. De expositie „Feest van Glas", die tijdens bct -dt gehou den in het Zeeuwsch-Vlaamse bad plaatsje Groede en waar tal van kris tallen voorwerpen van het Koninklijk Huis zijn tentoongesteld, blijkt grote belangstelling te trekken. Er werden reeds 3500 bezoekers geregistreerd, onder wie zich Amerikanen, Engelsen, Zwitsers en zeer vele Belgen bevon den. Mutaties bij de Prov. Zeeuwse Elect. Mij. In de maand Juli 1952 hadden bij de N.V. Provinciale Zeeuwsche Elec- triciteits-Maatschappij de volgende personeelsmutaties plaats: Aangesteld in vaste dienst als klerk 3e klas: P. M. Heijens te Westdorpe. Bevorderd tot: Technisch Ambtenaar le klas: P. Leenhouts te Oud-Vossemeer; Electricien: A. E. A. Velleman te Hoek. Het aantal vergun ningen, dat uitgereikt is om te kamperen bij het natuurreservaat Het Zwin te Retran- chement, is groter dan op andere jaren. Dit uiterste hoekje van Ne derland valt bij de kampeerders wel erg in de smaak, ook al moeten zij enkele ge makken, zoals electri- citeit en stromend wa ter, ontberen. Sommigen zoeken er de rust, die aan dit hoekje eigen is, want al staan er soms vele ten ten op een lengte van een paar honderd me ter, men hoeft niet ver te gaan om van de stilte der natuur te ge nieten. De konijnen, die in deze strook in grote getale huizen, blijven nu maar liefst in hun veilig hol en komen nog alleen te voor schijn, als de tijdelijke bewoners in diepe rust zijn. Andere kampeerders verkiezen dit oord om te genieten van wat de natuur hun biedt. Voor al het vogelleven van het Zwin trekt him aandacht En niet te vergeten de prachtige bloemenweelde van het natuurreservaat. Grote vlakten staan thans vol met de typische „schor- rebloemen". Over de afrastering van het Zwin op Bel gisch gebied wordt ver schillend geoordeeld. Sommigen waarderen deze beperking van be wegingsvrijheid ten zeerste. Zij zien er in het behoud van het na tuurreservaat. Anderen voelen zich gedupeerd, daar zij nu voor het dwalen door de Zwin vlakte in hun beurs moeten tasten. Zij wij zen er op, dat de geul, die het zeewater aan voert, tot stand kwam met Nederlands geld, terwijl de Belgen er thans de vruchten van plukken. Al met al is de aanblik er niet beter op geworden, want de vlakte lijkt nu met zijn honderden betonnen pa len en draad op een reusachtige wei. Onbe grijpelijk, dat dezelfde Zuiderburen een jaar geleden, ter wille van het natuurschoon, be zwaar maakten tegen het leggen van een en kel bruggetje over de geul De onmiddellijke na bijheid van de zee, de korte afstand tot de badplaatsen Oadzand, Knokke en het oude Brugge, waarvan de machtige torens bij hel der weer goed zicht baar zijn, dit alles maakt, dat de vreemde ling zich bij het Zwin te Retranchement gauw thuis voelt en er later naar terug verlangt. Wedvlucht „De Telegraaf". De uitslag van een wedvlucht door de P.V. „De Telegraaf" te Middelburg uit St. Katl. Waver luidt als volgt: 1. H. Castel, Veere; 2, 7 H. A. Pol- vliet, Middelburg; 3. P. J. Brand, Se rooskerke; 4, C. de Waal, Middelburg 5 F. Klaayssen, Middelburg; 6 J. de Kuijper Middelburg; 8 C. Pouwer, Veere. Zelfde concours met oude duiven: 1 C. de Waal, Middelburg; 2 J. de Klerk, Middelburg; 3. F. Klaaijssen. Middelburg; 4, 8 M. D. Walraven; 5 W. M. Walraven; 6 J. de Kuyper; 7 D, Hogesteger. Programma Avondmuziek. Het programma van de muziekavond welke heden weer in de Grote kerk wordt gegeven, wordt ditmaal verzorgd door Ko de Muynck uit Gouda (fluit) en de heer Adr. Kousemaker (orgel). Het programma luidt als volgt: 1. Sonate in b kl. terts voor fluit en or gel (andante - largo e dolce - presto) Joh. Seb. Bach. 2. Orgelkoraal „Gelobet seist du, Jesu Christ". Joh. Seb. Bach. 3. Andante in C. W. A. Mozart. 4. Preludium en fuga in C. Joh. Seb. Bach. ARNEMüIDEN I Wedvlucht. Door de P.V. „De Bruse I Collecte. De collecte voor de evange- T iii-l Trekker" werd deelgenomen aan een lisatie te Tilburg heeft f 372,80 opge- Arm gebroken. Door een ongelukkige I wedvlucht uit Libourne. De uitslag was: bracht. val heeft het dochtertje van de fam. R. van Belzen haar linkerarm gebro ken. In het gasthuis te Middelburg is het gezet. 65 jaar getrouwd. In Arnemuiden is het echtpaar A. Meerman-Blaasse 65 jaar getrouwd. Het zal Woensdag dan ook feest zijn. De oudjes tellen samen 169 jaar en zijn nog kern gezond. BAARLAND Examens. Miej. D. Huijzen, lerares te Baarland kan met vreugde op de afgelopen cursus terugzien, want ver schillende van haar leerlingen zijn ge slaagd. Voor moderne sierkunst mej. J. Oele te Ellewoutsdijk, voor coupeuse de dames M. Braam te Baarland, J. Bakker te Hoedekenskerke, B. Hart- hoorn te Oudelande. BRUINISSE Ouden van dagen op reis. De Brui- nisser ouden van dagen hebben vorige week een gezellige dag gehad. Zij heb ben namelijk een uitstapje gemaakt naar Dordrecht, Gorinchem en Breda. In elk dezer steden mochten de oudjes een poosje winkelen. De muziekvereni ging „Nu met Hope" stond des avonds gereed om hen te ontvangen en bij de tonen van een pittige mars werd nog een rondedansje gemaakt. Burgemees ter Michaelis sprak een woord van dank. Tentoonstelling. De tentoonstelling van de aquariumvereniging „Willem Deutz" is een groot succes geworden. En dit succes was zeker verdiend. Voor al de waterpartij, midden in het ge bouw, dwong aller bewondering af. Maar ook de andere stands waren een bezoek ten volle waard. Burgemeester Michaelis sloot Zaterdagavond de ten toonstelling, met een opwekking tot de leden der vereniging op de inge slagen weg voort te gaan. 1. en 3. A. J. IJzelenberg; 2. A. de Ko ning; 4. W. A. Jumelet; 5. C. Capelle. De uitslag van een wedvlucht uit Gem- bloux luidt: 1. en 8. I. Deurloo; 2, 5, 6. en 7. C. J. Maas; 3. C. Bal; 4. W. A. Jumelet ELLEWOUTSDIJK „Zorgvliet". 108 schutters van 19 ver enigingen waren Zaterdag naar deze gemeente gekomen om het 60-jarig be staan van de handboogsociëteit „Zorg vliet" te vieren. Ondanks het slechte weer was de feeststemming uitstekend en er is geducht geschoten. De prijzen vielen als volgt: hoofdvogel: H. Rent meester, „Willem Teil", Ovezande, le klep: J. Verdonk, „Concordia", 's-Hee- renhoek; 2e klep: J. Remeynse, „Edele Handboog'1', Oudelande; 3e klep: H. Driedijk, „Doel naar Hoger", Ovezande; 4e klep: M. Looy, „Zorgvliet", alhier; 5e klep: A. Rentmeester, „Willem Teil", Ovezande; 6e klep: I. van Wijngen, „Zorgvliet", alhier; 7e klep: Duthaver, Gent (België). De zijvogels werden af geschoten door G. M. Geense, „Edele Handboog" en E. Hofman, „Herleving". De kleine kallen door D. Meeuwse, „Ju liana", Oudelande en J. de Beste, „Edele Handboog" en de hoofdkallen door C. Koens, Oudelande en C. Rijk, Oude lande. O.' EN W.~SOUBURG Geref. Kerk. Tot ouderling in de Ge- ref. Kerk zijn gekozen de heren P. J. Arendse, J. de Lange en J. Suurmond; en tot diaken de heren H. Koppejan en L. van Sluys. RILLAND'BA TH Geslaagd. Te Wageningen slaagde voor de acte landbouwkunde l.o. de heer D. Vonder, hoofd der o.l. school. Geslaagd. Mej. Tina Ridderhof Is te Breda geslaagd voor costumlëre. Wedvlucht. Zaterdag hield de P.V. „De Gevleugelde Vrienden" een wedvlucht vanuit Ciney, afstand 161 km. Uitslag: 1. Corn, de Witte; 2.. 3. en 4. Joh. v. Gor- sel; 5. en 6. Abr. Soeters Jz. De heer van Dijke maakt het goed. De toestand van de heer van Dijke, gemeen teontvanger van St. Annaland-Stavenis- se, die Vrijdag 1 Aug. ten gevolge van een motorongeval in het St. Elizabeth- ziekenhuis te Tilburg moest worden op genomen, is thans zo, dat hij vermoede lijk Vrijdag naar het Bergen op Zoomse ziekenhuis vervoerd mag worden. WAARDE Benoeming. Met ingang van 1 Aug. is de heer J. Houtekamer alhier be noemd tot onderwijzer aan de school der Geref. Gemeente te Meliskerke. WOLPHAARTSDIJK E.H.B.O.-examens. Alle candidaten, die aan de E.H.B.O.-cursus hebben deelgenomen zijn geslaagd. Dokter Griep uit Goes heeft hen geëxamineerd. De geslaagden zijn: mevr. Evekink- Wins, Dien van Damme, Marie Tram per, Marie Katsman en Debora van Liere en de heren J. Koert, M. Ver hage en W. Dekker. YERSEKE Mossel-export. De mosselexport is de vorige week minder geweest dan de voorgaande. Naar Frankrijk gaat nog niets, anders neemt omstreeks deze tijd Noord-Frankrijk reeds aardig mos selen. België moet alleen heel goede kwaliteit hebben en vraagt minder dan voorheen. Ook de conservenfabrieken kunnen hun waar niet zo gemakkelijk meer afleveren. De cliënten zijn aardig „vol". Enkelen hebben reeds een selec tie op hun personeel toegepast. Zwemwedstrijden. De zwemwedstrijden van Zaterdag zijn niet doorgegaan we gens het slechte weer. Zij zijn uitge steld tot Zaterdag 33 Augustus, a.s. Directeurswisseling P.T.T.-kanfoor Bij beschikking van de directeur- generaal der P.T.T. is de bureauchef der P.T.T., de heer W. Kwant te 's-Gravenhage (hoofdbestuur) ingaan de 1 September 1952 benoemd tot di recteur van het P.T.T.-kantoor te Zie rikzee. De huidige directeur, de heer J. M. v. d. Vlugt, is m.i.v. dezelfde datum in gelijke functie overgeplaatst naar IJmuiden. P.V. „Zierick". De uitslag van de wedvlucht uit Vil voorde (België) met jonge duiven luidde als volgt; 1. A. M. Berrevoets; 2. J. Ver wijs; 3. J. P. Schot; 4. C. Kloet; 5. 6. en 7- J. Pankow; 8. F. D. Hillebrand. Wedvluchten. Vrijdag j.l. hield de P.V. „De Trouwe Duif" een wedvlucht vanuit Libourne afst. 807 km. In con cours waren 40 duiven. Uitslag: D. Jan sen 1. 3. 6; Joh. Baaij 2. 7; L. Laban 4; L. M. de Heer 5. 8. Zaterdag werd een wedvlucht gehouden van Gembloux, 112 km. In concours waren 192 jonge duiven. Hier was de uitslag: C. Soo- mers 1. 7. 8.: T Deurloo 2. 6; A. v. d. Berge 3; Joh. Baaij 4; A. Wagemaker 5. Geslaagd. Voor het te Sittard gehou den examen gezel-schilder slaagde de heer L. G. En-'1 vaart. In het verslag over 1951 der N.V. Houthandel v/h G. Alberts Lzn Co. te Middelburg wordt medegedeeld, dat het afgelopen jaar in het teken stond van sterk stijgende prijzen in de pro ductielanden, in het bijzonder voor wat betreft het naaldhout. In verschillende gevallen gaf dit aanleiding bij de wo ningbouw ten dele in plaats van hout, goedkopere vervangingsmiddelen toe te passen. Dit, gepaard aan een tijdelijke door de regering aangekondigde bouw- stop, veroorzaakte een aanzienlijk min dere vraag. Ondanks de daardoor steeds toene mende concurrentie bij de afzet, liepen de verkoopprijzen verder op. Deze prijs stijging stelde hoge eisen aan de finan ciering van het bedrjjf, reden waarom besloten werd door uitgifte van aan delen nieuw kapitaal aan te trekken. In Juli 1951 kwam een kapitaalsuitbrei ding tot stand door uitgifte van nomi naal f 630.000 gewone aandelen tegen een koers van 107J/£ pet., voor de helft delende in de resultaten over 1951. Met het oog op de prijsdaling voor hout, die zich in de eerste helft van 1952 begon af te tekenen, werd het wenselijk geacht een bedrag van f500.000 te reserveren. Dit is geschied door op de waarde der voorraden af te schrijven. De deelnemingen in andere onderne mingen leverden gunstige resultaten op. De bedrijfsrekening sluit, na aftrek van alle kosten en van de reservering met een gunstig saldo van f 239.902,95. Voorgesteld wordt hiervan een bedrag van f 40.000 te bestemmen voor afschrij ving op vaste goederen, waarna aan houders van priorlteltsaandelen een di vidend van 5 pet. en aan houders van gewone aandelen een dividend van 9 pet resp. 4% pet. kon worden uitgekeerd. Waar zijn S 8 onze schepen GROTE VAART. MEERKERK: pas 10 Quessant naar Rotterdam; RIDDERKERK: pas 11 Ques sant naar Rotterdam; WATERMAN: 10 te Kaapstad; ZEELAND: pas 11 Bruns- buttel naar Rotterdam; MAPIA: pas 11 Quessant naar Amsterdam; NIEUW AM STERDAM: 9 te New York; ROEPAT: 11 te Port Sudan; RIJNDAM: 10 van Sout hampton naar New York; TOMINI: 11 te Colombo; ZUIDERKRUIS: 9 te New York; AAGTEKERK: 10 te Rotterdam; ARGOS: 11 van Ipwich naar Amsterdam; COTTICA: 10 van Paramaribo naar Azo- ren; FAIRSEA: 10 540 mijl Z.O. Diego- garcia naar Aden; NOORDAM: 11 te Rotterdam; ORANJE: 10 120 mijl N.O. Massawa naar Suez; WESTERDAM: 11 te New York; WILLEM RUYS: pas 9 Elba Cape naar Rode Zee; ALMKERK: 10 van Hongkong naar Rotterdam; BOS- FONTEIN: 11 te Tanga; GROOTEKERK: 10 te Liverpool; NELLY: 13 te Albany verw.; SIBAJAK: 10 van Semarang naar Tandjok Prio'i AMSTELKERK; 10 te Luanda: JAGlS.SFONTEIN: 10 te Kaap stad; SAPAROEA: 10 te Muscat. HAVEN VAN VLISSINGEN Te Vlissingen aangekomen 98: VLIER van Londen; CARABIA van Plymouth; JAN KREUMER van Antwerpen; GLIN- TONIA van idem; SATCO MINOR van idem; NORMA van idem; JAR AM A van Brunsbuttel. Van Vlissingen vertrokken 98: VLIER naar Antwerpen; ROCKET naar Rostock; GLINTONXA naar Zee; JAN KREUMER naar Lidkoping; 108: LEO- NARDIA naar Labrador; 118; CARA BIA naar Zee. Gepas- naar Antwerpen: HEEREN GRACHT van Zweden; OOSTER EEMS van Plymouth; DIEMERDIJK van Bre men; KOTA ÏNTEN van Rotterdam; 10 8: VIOLETTE ERICA van Boulonje; SU MATRA van Londen; ALIE. S. van Huil naar Terneuzen; BENNEKOM van Am sterdam; BLIJDENDIJK van New York. 118; LYDIA van Amsterdam. Gepasseerd van Antwerpen 108: LEERDAM naar New York. Bfl Kon. Besluit is met Ingang van 16 Au"—*--- 1952 benoemd tot burge meester der gemeente Noordbeek de heer J. L. A. Wolfs te Eysden. WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1952. HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7-18 Gram.; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram.; (9.359.40 Wa terstanden); VPRO; 10.00 Boekbespre king; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Ac- cordeonmuziek; 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen; 12.33 Voor het plat teland; 12.38 Gram.; 12.55 Kalender; 1300 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de jeugd; 13.45 Gram.; 14.00 Gesproken por tret; 14.15 Haarlemse Orkest Ver., koor en solisten; 15.20 Pianorecital; 15.30 Voor de zieken; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Kin derkoor; 17.35 Gram.; 17.50 Regerings uitzending: F. Mathéron: „Langs berg en dal op Java"; 18.00 Nieuws; 18.15 Dis cussie; 18.30 Gram.; 19.00 Causerie; 19.15 Pianospel; VPRO: 19,30 Voor de jeugd; VARA; 20.00 Nieuws; 20.05 Politiek com mentaar; 20.15 Dansmuziek; 20.50 „Ko lonel Chabert", hoorspel; 21.35 Residen tie-orkest en solist; 22.25 „Van oever tot oever", causerie; 22.40 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.) NCRV; 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; 7,45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gewijde muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.25 „De Snoek", hoorspel; 12.10 Claveeimbelreei- tal; 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen; 12.33 Surinaamse volksmuziek; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Pro testants Interkerkelijk Thuisfront; 13.20 Militaire kapel; 14.00 Gram.; 14.45 Voor de meisjes; 15.00 Gram.; 15.10 Omroep orkest; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Orgel spel; 17-50 Militair vraaggesprek; 18.00 Nieuws; 18.15 Harpensemble; 18.40 Vo caal kwartet; 19.00 „Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven"; 19.15 Boekbespreking; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20,00 Nieuws en weerberich ten; 20.10 Vijf minuten; 20.15 „Juditha Triumphans", oratorium; 21.45 „De keu ken van Artis", klankbeeld; 22.15 Gram.; 22.30 Intern. Evangelisch Commentaar; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en herhaling S.O S.-berich- ten; 23.1524.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 12.30 Weer berichten; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Causerie; 14.00 Sym- phonie-orkest; 14.45 Omroepkoor; 15.15 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Causerie; 17.40 Filmmuziek; 17.50 Boek bespreking; 18.00 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Omroeporkest; 20.45 Operettemuziek; 2130 Lichte muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Zang en piano; 22.5523.00 Nieuws. HINDERWET. B. en W. van Middelburg vestigen de aandacht van belanghebbenden op art. 1 van de Hinderwet, waarbij is bepaald, dat het verboden is inrichtingen, welke ge vaar, schade of hinder kunnen veroor zaken, op te richten zonder voorafgaande vergunning. In de practijk komt het herhaaldelijk voor, dat inrichtingen worden opgericht en in bedrijf gesteld, alvorens ver gunning is aangevraagd of verkregen. Hieruit kunnen voor betrokkenen ern stige moeilijkheden voortvloeien, o.a- het sluiten van het bedrijf. In hun eigen belang wordt belangheb benden aangeraden steeds vóór het in werking stellen van een bedrijf vergun ning ingevolge de Hinderwet aan te vra gen. Alle inlichtingen hieromtrent worden ter gemeente-secretarie (2e afd.) ver strekt.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2