M Zuid-Bevelandse veilingen kunnen pruimenaanvoer nauwelijks verwerken* avonlurcn aarVflc» ISM.MDONI& COGNAC Werk van Prot Chr, Reclasserings-Vereniging nam een hoge vlucht. Ylituw-tj&fi u-ati aCZe £i£cwidefl Middenstandsexamen te Terneuzen. KERK Officiële Publicatiën Uit Zeetandó tfteden. Middelburg 7 holen 7 erneuzen. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN m m BURGERLIJKE STAND SCHEEPSTIJDINGEN Wat brengi üe radio? Vrijdag 8 Augustus 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Het is weer pruimentijd. De prijzen zijn echter aan de lage kant. Dat er een grote oogst van pruimen zou zijn, wist elke fruitkweker. Dat wist ieder die deze zomer zijn ogen de kost heeft gegeven in de fruitstreken. Dat er echter zoveel pruimen zouden zjjn is voor elkeen een verrassing. Er is thans op de Bevelandse veilingen een pruimenaanvoer, welke alle grote aanvoeren overtreft. In Kapelle is deze week 90.000 kg pruimen per dag geen zeldzaamheid. Het is de Washington, of de Reine Claude d'Ouillins zoals de officiële benaming is, welke de kroon spant in het veiling-pruimenbeeld. Er kan gesproken worden van een ware Washington-stroom die thans over Zuid- Beveland vloeit. En deze wordt hoofdzakelijk geloosd in de steden van Hol land. ITALIAANSE PRUIMEN. Waren hier enkel de Hollandse prui men op de markt dan zou er wel een goede kans zijn dat deze opgenomen konden worden tegen voor de teler enigszins redelijke prijzen. Er zijn ech ter meer pruimen dan alleen de Hol landse. Italië ls de leverancier van vele duizenden kilo's. Op sommige dagen werd de markt in verschillende steden compleet overvoerd met pruimen uit dit land. Dikwijls behoorlijke pruimen, maar tegen prijzen die abnormaal laag zijn. 10 tot 15 cent per kg moest er voor betaald worden en de verpakking werd er gratis bijgeleverd. Geen wonder, dat de concurrentie voor ons Hollands fruit daardoor groot is. Dit is van veel betere kwaliteit dan het Italiaanse, maar dit laatste hangt hier boven de markt en bederft de markt. GEEN HOGE PRIJZEN. De prflzen die op de vellingen worden betaald zijn thans nauwelijks de kost prijzen van de pruimen. Voor de eerste kwaliteit Washington wordt hoogstens 15 cent per kg betaald. Mindere soor ten brengen niet meer dan 58 cent op. Alles is even duur in de fruitteelt en voor deze prijzen moet er geld bij. Het vorig jaar werd tijdens de top-aanvoer van de Washington altijd nog plm. 20 cent per kg voor de eerste kwaliteit betaald. In dit geval bleef er voor de fruitkweker geen dikke winst over, maar het was lonend. Toen was de oogst ook groot. Niet ln zo'n mate als dit jaar, maar in Goes on Kapelle samen toch millloen kg. DUITSLAND EN BELGIë: WEINIG INTERESSE. Er was toen ook voortdurend nog wat vraag voor België en Duitsland en dit stimuleerde de prijs. Thans toont Bel gië totaal geen interesse. Hier heeft men blijkbaar genoeg aan de oogst uit eigen land. Naar Duitsland wordt af en toe een wagon verladen maar dit is van heel geringe betekenis. Ook hier is de eigen oogst groot en ook hier zullen de importen uit Italië, dat blijkbaar bij zonder goedkoop kan produceren, wel een woordje meespreken. Zo is het dan volop pruimentijd. Duizenden kilo's zullen er in de ko mende dagen ook in onze provincie geconsumeerd worden. Verschillende jaren heeft de hoge prijs velen weer houden om werkelijk te ervaren, dat het pruimentijd was. Dit jaar zal ech- Oesterbroedval is zeer gunstig. Weinig jaren zullen voor de oester- broed zo gunstig zijn geweest, als het jaar 1952. Want ook het 10e bulletin, dat de bioloog van het Rijksinstituut voor de Visserij, Dr. Korringa, uit geeft, luidt nog steeds moedgevend. Het hoogtepunt van de broedval is al lang voorbij, maar dit neemt niet weg, dat nog steeds in het Scheldewa ter oesterlarven worden aangetroffen die zich gereed maken, zich op een daarvoor geschikt voorwerp vast te zetten. De oesterkwekers hebben dus alleen maar te zorgen, dat deze voor werpen er zijn om ook nu nog te pro fiteren van een late broedval, die nog redelijke kansen geeft op succes. De watertemperatuur is nog steeds gunstig voor het in het leven blijven der oesterlarven en niet gunstig ge noeg voor het voortwoekeren der schelpziekte. Gelukkig maakt deze geen voortgang van betekenis. Mijnmeester van Breskens ontslagen. In een speciaal hiertoe bijeengeroe pen raadsvergadering werd, zonder dat hij daartoe een verzoek heeft inge diend, ontslag verleend aan de mijn- meester van de gemeentelijke vismijn te Breskens, de heer I. K. Als reden voor 't ontslag wordt fraude aangevoerd. ter ieder zijn deel ruimschoots kunnen krijgen. Pruimen zijn heerlijke, sap pige vruchten en ze vormen een bron van gezondheid. Dat deze bron van gezondheid binnen ieders bereik komt is wel een lichtpunt in deze voor de teler donkere pruimengeschiedenis. Bjj het Woensdag te Terneuzen gehou den Middenstands-examen Algemene Handelskennis, zijn geslaagd: A. J. Lauret, Sas van Gent; R. J. L. Lockefeer, Hulst; J. Lucasse, Osse- nisse; G P. M. Meert, Sluiskil; Ha. Pa- Ma. Metz, Sluis; Eh. Ne. van Meurs, Axel; A. E. Minnaert, Hoofdplaat; Ga. Ea. van Morrelgem, Sluis; Je, de Mul, Ter neuzen; G. B. Neyssen, IJzendijke; J. Nonneman, Hulst; Ga. La. Ha. van Pae- mel, Koewacht; J. J. Peersman. Clinge; Co. Je. Philipse, Zaamslag; As. Aa. Raes, Hulst; P. N. Remijnse, Kapelle; J. J. Roe- giers, Hoofdplaat; Ja. Pha. Rombout, Hulst; A. M. Rouw, Axel; R. Scheele, Axel; J. M. de Schepper, Koewacht; Ma. Aa. Schricks, Sas van Gent; Ae. Aa. Veen- straHoogendoorn, Rotterdam; C.H. Steij- aert, Hulst; Th. S. P. Vaal. Sas van Gent; G. P. S. Verhoosel, IJzendijke; M. J. Ver- lare, 's-Gravenpolder; J. G. Verlinde, Ter neuzen; Ca. Ha- Ma. Vernooij, Sluiskil; Sa. Verstraten, Axel; F. de Vos, Sluiskil; H. C. M. van de Waeter, Biervliet; J. N. L. Warnier, Sint Jansteen; A. van Water schoot, Graauw; Ja. Ca. Wieland, Axel; M. Witte, Kapelle; F. Zegers Zaamslag; J. J. Zegers, Kapelle; F. W. Hallensleben, Roterdam. Lage prijzen voor de eerste Clapps Donderdag werden in Zeeland de eerste Clapps Favorite geveild. Op de Bevelandse veilingen was een aanvoer van plm. 140 ton. Het marktverloop was voor de kwekers wel erg teleur stellend. Begonnen werd met een prijs van plm. 23 cent per kg en deze daal de op het laatst tot plm. 17 cent. Het vorig jaar was de prijs in het begin plm. 45 cent per kg. Men hield nu rekening met een lagere prijs doch hoopte toch op plm. 35 cent. Het zijn de importbeperkende maat regelen in Engeland welke voor de af zet van deze peren, zeer ernstige ge volgen hebben. In voorgaande jaren was dit land de voornaamste afnemer hiervan. Veel publiek op veer Hoedekenskerke—T erneuzen. Het veer TerneuzenHoedekens- kerke beleeft momenteel een grote drukte, zo vernemen wij. De dag diensten tellen vaak 5 a 600 passa giers, waarvan zodoende een groot deel gedwongen is staande de over tocht te maken. De late diensten zijn normaal bezet. HINDERWET. B en W. van Middelburg maken be kend ,dat het verzoek van Fa. C. de Plaa Zn. om in perceel Veerseweg no. 12 kadastraal bekend in secte F, no 2860 het aantal machines voor houtbewerking te mogen uitbreiden, door hen is inge willigd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Den Hoorn, C. H. van Rhijn,"cand. te Den Haag. Aangenomen naar Vierhuizen Zoutkamp, W. Hoekstra, vicaris te Noordwijk aan Zee. Geref. Kerken. Beroepen te PingjumZurich, H. Hortensius, cand. te Naaldwijk. Geref. Kerken (art. 31). Bedankt voor Ulrum, J. Verkade te Zuidwolde. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te HilversumO., P. op den Velde te Murmerwoude. Aangenomen naar Bunschoten, J. de Waal te Papendrecht. KNIBBEL GEPAKT De politie-commissaris repte zich naar de burge meester. De goede burger vader was nog lang niet over zijn verontwaardi ging heen. „Ja, jij agent, ik bedoel geachte commis saris, kom hierwat is dat? Wat moet dat bete kenenWie is dat ge mene kereltje Sluit hem opZet hem op water en brood.... Neem hem gevangen.... Doe ietssta niet te dralen... .pas op, anders ontvlucht ie„Tot uw orders, burgemeester Boerebont", sprak de commissaris en even later werd Knibbel door twee agenten weggevoerd. Het was maar gelukkig, dat Gertjan na zijn val in het gras belandde. Alleen zijn knie deed pijn en snel was er iemand bij, die er een keurig verband om draaide. „Wat ben ik blij dat het nog zo goed is afgelopen", sprak Maartje gerustgesteld. „Maar ik had eerlijk gezegd niets anders verwacht. We kennen die Knibbel nu wel zo langzamerhand". Gertjan lachte alweer. „Als die Knibbel de eerste prijs krijgt ben ik een boon, Maartje", antwoordde hij. Ingezonden Mededeling (adv.). WTILLKGÖUDLN PODfiTL" MIDDELBURG TEL: 2769 „Eervol ontslag". De film „Eervol ontslag", die door de C.F.A. deze week is vertoond, kan in vele opzichten vergeleken worden met de film „Good bye mr. Chips", die des tijds ook door de C.F.A. werd gebracht. Alleen is „Eervol ontslag" minder onschuldig, daar in deze film de intrige van een ongelukkig huwelijk is ver werkt, waarvoor we nu niet bepaald waardering kunnen koesteren. Dat is jammer, hoewel niet kan worden ont kend, dat dit huwelijk voor het groot ste deel het leven van de hoofd persoon een leraar aan een jongens school beinvloedde. Overigens wordt op treffende wijze weer eens belicht hoe moeilijk het geven van onderwijs aan jongelui op middelbare scholen is en hoe weinig waardering men meestal heeft voor het werk van de leerkrach ten, omdat de jeugd vaak geen begrip heeft van de moeilijke omstandighe den, waarin een leraar kan verkeren, hetgeen ontegenzeggelijk zijn weerslag vindt in het onderwijs voor de klas. Opbrengst collecte. De collecte voor „Het Hoogeland" heeft alhier f 124,09 opgebracht. Geslaagd. Bij de te Breda gehouden examens costumière der modevakschool „En- said" slaagden de dames José Galle en Betsy de Kubber te Terneuzen en Rina Eekhout te Sluiskil. Dankbaar maar niet voldaan. Jaarverslag 1951 getuigt van moeizame en teleurstellende arbeid. Nadat in de jaren 1945 tot 1946 het werk van de Prot. Chr. Reclasseringsver- enlging moeizaam op gang was gekomen, heeft het in de laatste jaren een derge lijke vlucht genomen, dat men zich ern stig moet beraden of de organisatie niet moet worden aangepast aan de nieuwe eisen. De statistische gegevens opgenomen in het jaarverslag over 1951 tonen aan, dat het werk der vereniging in omvang sta tionair is gebleven. De cijfers spreken boekdelen over de omvang van het werk van de Prot. Chr. Reclasserings Vereni ging. De totaal uitgave bedroeg in 1952 f84.298.16 en het nadelig saldo beliep f 13.298.16. Maar deze cijfers zeggen niet alles. Wie zich een goed beeld wü vormen van het werk van de Prot. Chr. Reclas serings-vereniging moet de afzonderlijke rapporten van de afdelingen, die allen in het jaarverslag zijn opgenomen, lezen. Deze rapporten getuigen dikwijls van ver moeiend en teleurstellend werk, dat vaak uitzichtsloos schijnt. Maar, zo wórdt opge merkt in het jaarverslag, uitzichtsloos is het nooit wanneer we het in het geloof mogen doen. Want ook de diepst gezon ken mens is het waard om geholpen te worden. Het verslag van de afdeling Middel burg vermeldt, dat het aantal rapporten, door de Justitie gevraagd in het Arron disement Middelburg, in 1951 belangrijker hoger was dan in 1950. Door de gezamenlijke instellingen wer den in het totaal 189 voorlichtingsrappor ten uitgebracht. 31 December 1950 ston den onder toezicht 36 personen. In 1951 kwamen er bij 32 criminele delinquenten en 7 politieke delinquenten. In dit jaar kon men 21 personen, die onder toezicht ston den, afvoeren. Het aantal toezicht houders vermeerderde tot 49. De sa menwerking tussen de reclasseringin stellingen wordt goed genoemd. Wij zijn dankbaar, maar niet voldaan, zo concludeert de secretaris van de afd. Middelburg, de heer J. Lorier. Meer werk had kunnen verricht worden als de tijd nood geen spelbreker was geweest. Steun aan Theologisch Centrum in Antwerpen. Te Antwerpen zal in de loop van deze maand een Theologisch Centrum worden geopend, uitgaande van het Interkerkelijk Contact Comité, een in stantie, die samenwerkt met de World Evangelical Fellowship (W.E.F.). Voor zitter van het Theologisch Centrum is ds. B. W. Ganzevoort te Antwerpen. Bedoeling van het Theologisch Cen trum is de opleiding tot evangelist voor het zendingswerk in eigen land. De leerlingen zullen er hun gehele theo logische vorming kunnen ontvangen, maar ook zij, die elders werden opge leid. Een eigen gebouw staat nog niet ter beschikking. Aan theologische boe ken is ook grote behoefte. Zuid-Afrika zegde hiervoor reeds steun toe. De afd. Nederland van de W.E.F., secretaris I. Stap, Kon. Sophialaan 19 te Amersfoort heeft zich, op verzoek van het Belgisch Comité, bereid ver klaard in Nederland steun voor de jonge instelling te werven. Zij doet een beroep op de Nederland se christenen, geschikte theologische en andere christelijke boeken, bij voor keur in de Nederlandse taal, te willen zenden aan de heer H. J. Heule, Kei zersgracht 756, Amsterdam-C. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N V. - INCASSO-BANK N.V.. GOES. Nederland 1947 89* 89* Dollarlening 1947 94* 94* Invest. Certif. 93* 92 *4 Ned. 1962/64 cum 93* 93* Grootboek 1946 92 92 3* K. Olie '50 116* 115* Cult. H. Ind. Bk 45* 45 Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Bergh's Jurg. Berkel's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Ned. Ford Kon, Hoogovens Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil Do 6 cum pref wd Unilever Wil ton- Fijenoord Biliton I rubr Biliton II rubr Dordtsche Petr. Dito, pref. 105 10474 139 y2 140 1414 140y2 241 241 93 95 113 113 146* - 96 1404 1404 17654 178 152 152* 194 195 154*4 154J4 131*4 130*4 173*4 173 159* 260 185 297 296 306 304*4 Kon. Olie Dito, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn Jav. Ch. Jap.lijn Kon. Boot Kon. Paketvrt Kon. Rott. Lloyd Ned. Sch. Unie Ommeren's Sch.vrt St.v. Mij Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Seneinbah Müller Co Amsterd. Bank Escompto Bank 323*4 320*4 325 322y2 494 493 81*4 86 9?y2 85*4 31B 91*4 33*4 149 115 120 102 116*4 119*4 167*4 132 99*4 39 68*4 18 101*4 101*4 75*4 75*4 58 58*4 166 165 153*4 154*4 51* - 86*4 32 91*4 33B 149*4 115 120*4 102*4 116 119*4 170*4 97*4 38*4 68*4 17*4 Rotterd. Bank Twentsche Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North. Am. Cities Service Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. 154 153*4 153*4 154 77*4 79*4 125 142 15* 45*4 46 51*4 7PA 59H 15'yi 47H si'A 41A 25 41X 104 63A K'A 23 - 7-A 19A 19H 126 143)4 16 45)4 SlH 77Vi 59B S9H is yi 47J4 si'A 41H 25 'A 40 22H 104 64'A 69H 76 23 AARDENBURG Geslaagd. De heer C. Verploeg te Aar denburg behaalde dezer dagen het diplo ma sterkstroommonteur V.E.V. CO LI J NSPL A AT Bevolkingsonderzoek. Van de 1369 per sonen, die vorige week zijn bezocht, heb ben 1142 pers. aan 't onderzoek op t.b.c. deelgenomen. 112 personen weigerden aan het onderzoek deel te nemen, dat neer komt op een percentage van 8,18. 's-H. ARENDSKERKE Geslaagd. De heer J. D. Naeye te 's-H.- Arendskerke slaagde te Den Haag voor de akte Handtekenen L.O. KRUININGEN Benoeming. Mej. A. A. Weststrate, onderwijzeres aan de o.l. school te Kruiningen is benoemd aan een school voor lager onderwijs te Delft. Brevet voor de textielhandel. De heer J. Boone, werkzaam bij de firma Hondius te Kruiningen, behaalde te Rotterdam het brevet voor de textiel handel. OOSTBURG Vacantiemarkt. De weekmarkt van Oostburg heeft zich deze week mogen verheugen in een zeer grote belangstel ling, waarvan de vacanties niet vreemd zullen zijn. Tussen de kramen bewogen zich vele Zeeuwse schonen in Cadzandse, Walcherse en Bevelandse klederdrachten, een niet alledaagse combinatie. Menige fotograaf heeft hier zijn kans benut. R1LLAN U-BAT H Op de fiets. De klassen zes en zeven van de School met de Bijbel te Rilland zijn er met de fiets op uit geweest. Een week lang hebben ze hun karretje gebruikt voor een verkenningstocht door het Wes telijk deel van Noord-Brabant. Deze week maakt eenzelfde groep van de Ned. Herv- school te Roosendaal een verkennings tocht door Zeeland. De leiding van deze tochten berustte bij het hoofd van de School met de Bijbel, de heer C. Klap. WAARDE Wedvlucht. De P.V. „De Scheldevlie- gers" hield een wedvlucht met jonge dui ven uit Moescroen, De uitslag was als volgt: 1, 3, 6 en 7 A. P. de Leeuw; 2, 5 en 8 W. Krijnse; 4 Gebr. Kopmels. De uit slag met oude duiven luidde; 1, 3 en 4 Gebr. Kopmels; 2 P. Sonke. Met oude duiven uit Dax was de uitslag: 1 P. Son ke; 2 W. Krijnsen- Geslaagd. Aan de Ensaid te Breda slaagden voor lingerie de dames Jaan Blok en Jo van Houte, beiden leerlingen van mej. Sehrier. alhier. Vakdiploma. Te Rotterdam slaagden voor het vakdiploma textielhandel vak [V de heren H. M. Dek en P. van der Haas. WISSENKERKE Raad komt bijeen. Maandagmiddag om één uur komt de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Op de agen da komt o.m. een voorstel om het nieuwe uniforme contract voor straatverlichting met de P.Z.E.M. aan te gaan; verzoek van de Chr. kleuterschool te Wissekerke voor verhoging van subsidie- Het bevolkingsonderzoek. In de ge nieente Wissekerke is het bevolkingson derzoek weer achter de rug. De gedetail leerde uitslagen zijn als volgt: Kamper land: Opgekomen personen 1177 (92,5 pCt); ongeldige weigeraars 96 7,5 pCt) Wissekerke: opgekomen personen 756 (93,1)ongeldige weigeraars 54 (6,9) Geersdijk: opgekomen personen 227 (88) weigeraars 31 (12). Het totaal aantal per sonen, die aan het onderzoek hebben deelgenomen bedraagt dus 2160, weige raars 181. In percentages resp. 92,3 en 7,7. GOES. Geboren: Izak, z. v. H. I. Chris- tiaanse en M. Traas; Philippina Ch., d. v. W. J. Pieters en iVl. den Hariog; Cornells, z. v. J. van der Bliek en A. J. ïVIeuheere; Aibertus L., z. v. M. J. Vermue en C. Boonman; Neeltje A., d. v. J. J. Everse en C. J. Bruggeman; Harrie F., z. v. C. P. E. Spangenberg en E. Martherus; Johannes M.. z. v. J. Smit en C. M. de Jonge; Dam mes P. Chr., z. v. D. Ochtman en A. J- de Hoop Schelfer. Ondertrouwd: A. Carol, 29 j. en C. Vo gel, 20 j.; B. Gelok, 37 j. en J. Nijsse, 32 j.; J. P. Makkenze, 25 j. en M- A. Knuist, 26 j.; D. van Sabben, 27 j. en A. M. Bakker, 24 j. Gehuwd: A. Verburg, 30 j. en J. H. Slaager, 23 j.; J. L. Lindenberg, 23 j. en M- Geldof. 25 j.; H. A. Wissink, 44 j. en L. Maar tense, 38 j. Overleden: J. J. Ballieul, 43 j., echtg. v. A. P. Bos; A. L. Vermue, 1 dag; T. J. de Regt, 48 j, VLISSINGEN. Geboren: Lodevicus, z. v. L. de Quelerij en L. H. Quite; Adolf R. M„ z. v- S. J. Siwalette en A. Teterissa; Se- bastina C. A. M., d. v. C. A. van Leeu wen en C. van der Made; Hendrik, z. v. H. R. Schat en A. M. van Schelven; Ma rianne B„ d. v. W- Keller en J. C. Pusch; Jaap W. J„ z. v. N. de Regt en J. P. Ver burg; Nicolaas J., z. v. J. Schipper en P. J. B. Pleijte; Willem F. J-, z. v. A. Sporry en G. van Genderen; Pieter C., z. v. C. van Eek en S. A. van der Pijl. Ondertrouwd: L. H. A. Frenks, 23 j. te Goes en N. van Leunen, 26 j.; J. Noordijk, 28 j. en H. Marijs, 26 j.; G. H. J. Dierikx, 27 j. en E. J. de Groot, 25 j.; A. van Lan- geraad te Middelburg 37 j. en E. A. Breel. 24 j.; J. Smalheer, 22j.en M. Wijnands, 17 j. Gehuwd: C. L. Pieters, 33 j. en E. Z. Westerbeke, 30 j-; E. W. B. van de Dood, 32 j. en C. Meulmeester 38 j.; J. de Kam, 24 j. en D. Heijboer, 20 j.; E. G. Pel, 28 j. en J. C. de Ridder, 19 j.; J. den Arend, 23 j. en F. J. J. van der Endt, 20 j.; H. M. Heijnen, 47 j. en M. C. Engelaar, 40 j.; H. Masdorp, 19 j. en E. P. W. Fritz, 17 j.; J. D. van Biemen, 29 j. en A. J. Jacobse, 20 j.; B. van Hooijdonk, 25 j. en P. J. H de Croo, 22 j. Overleden: J. List, 91 j. wedn. van J. Haringa; H. C. M- van Houcke, 69 j.; G. J. van de Bos, 73 j. KLOETINGE. Gehuwd: W. E. Nieuw- dorp, 32 j. en J. A. Geldof, 25 j. Overleden: A. J. Botbijl, 74 j., wed. v. J. Snoek; J. v. Liere, 83 j.. wed. v. B. v. Nieuwenhuijse. SINT PHILIPSLAND. Gehuwd: D. van Strien, 30 j. en A. M. de Kok, 23 j. Aangegeven: Levenloos kind van J Noorthoek en J, P. D. UijL Het jaarverslag van deze afdeling be sluit: „Dank aan allen die het ons moge lijk hebben gemaakt het werk te verrich ten, dank aan Hem die ons kracht en wijsheid heeft gegeven voor de arbeid onder hen, die van het rechte pad zijn afgeweken en dikwijls hulp en bijstand nodig hebben". VEILINGBERICHTEN KRABBENDIJKE, 7 Augustus '52. Exportveiling. Clapps Fav. A 31.50 32.70, B 29.20, BC 23.20—25.10, C 22.10, I grof 25.40, I fijn 21.5022.40. Préc. de Trév. A 32.90, BC 26.30, I grof 29.20, I fijn 25.30, II 18.20. Zomerappel I 15.70. Gewone veiling. Clapp's Fav. los 620, verp. 2537, Préc. de Trévoux los 9—20, verp. 2632, Zomerappel los 321, verp. 2330," Ontariopruim 4 14, Czarpruim 15, Washington 412. Dubb. Boere Witte tot 10, Tomaten 30 —41. KAPELLE, 7 Augustus. Grote vei ling. Bramen 48.2049.90, Dubbele Princessebonen I 46.10, II 34.80, afw. 22.30. Appels: Zigeunerin A 33.40, BC 30.55, I grof 31, I 26—29.10, II 17.60 K 10.80, Perzikappel A 20, BC 17.80 I 17.50, II 9.60—9.90, K 11.60, Codlin Kegwick I grof 7.30, I 7, K 3.40, Early Victoria I grof 15.10, I 6.50—15.10, II 3, K 3.50, Duchesse d' Oldenburg A 17.10, BC 15.50, II 6.30. Peren: Clapps Favourite A 27.20—27.40, BC 19.60— 23.20, grof X 23.10, I 18.10—18.30, K 13.10—14.10, Préc. de Trév. A 29.20, BC 21.90—26.20, I 20.05, II 15.90—18.90, K 19.10, N.H. Suikerpeer I 15.50, II 3.20. Blocpruimen: Washington en On tario II 3.503.90, Czar II 23.10, Pruimen gescheurd en fabr. 1.102. alles per 100 kg. Kleine veiling. Pruimen: Washing ton 914, Ontario 621, Mons. Hative 825, Boerenwitte 412, Reine Vict. 1217, Czar 310, Heron 49. Diver sen: Bramen 3066, Frambozen 51 I.29, Abrikozen 47, alles per kg., Per ziken 1, per stuks. GOES ,7 Aug. Dubb. Princessebonen II 35.90—38.50, afw". 20.30—23.90. per 100 kg. Fruit voor export. Perzikrode Zomerappels A 26, BC 19.5020.75, grof 20, I 18, II 9.409.90, Zigeunerin A 30, BC 29, C 25.30, I grof 28, I 27, II 18.40, Early Victoria I grof 7.30, 5.60—6.20, 11 2.60—2.70, Yellow Trans parant I grof 20, I 18, II 10.45, Clapps Favourite A 26.4030.50, BC 17.50 19.50, I grof 20, I 16.60, II 12.60, Préc de Trév. A 27—28, BC 16—19, I grof 22—24, I 15—16.20, II 10.90—15, Verp. fruit: Zigeunerin AA 3846, A 3545. B 31—45, C 24—37, Perzikrode Zomer appels A 2a31, B 20, Clapps Favou rite A 29—31, B 27—30, C 21, Préc. de Trévoux A 31, B 2325. Gewone veiling: Yellow Transp. 9—18, Perzikr. Zomerappels 311, Early Victoria 1- 2, Zigeunerin 514, Kroetappels 0.50 3.50, Préc. de Trév. 514, Clapps Favourite 416, N.H. Suikerperen 1 3, Kroetperen 0.502.50. Pruimen Washington 1.2012.60, Ontario 1.30 21, Czarpruimen 0.5016.30, Witte Wijnpruimen 4:16, Utility 623, Mons. Hative 823, Belle de Louvain 622, Reine Claude Violette 17, Was hington (verp.) 2830, Ontario (ver pakt) 33, Bramen 4756, alles per 100 kg. KAPELLE; Grote veiling: Bramen 46.10 47; Dubb- Prinsessebonen I 39.90; II 37; Appels: Yellow Transparant I 24; II 15; Zigeunerin A 35.30; BC 3536.20; I grof 34.10—34.70 I 34.10—34.70; II 20.80—2jj.3ü K 15.30; Perzikappel BC 22.20—22.40; I grof 22.50; I 20-05—20.60; II 8.30—10.00; K II.80; Keswick I grof 7.40; I 6-90; K 5.00; Early Victoria I grof 8.00; I 8.00; 11 4.40; K 3.50; Lady Sleeding I 13.20; II 6.20; Du chesse d'Oldenburg A 20.00; I 15.30; II 5.90; Peren: Précoce de Trévoux A 35.20 BC 29.70—29.80; I 28.50—28.70; II 20.05— 20.55; K 20.70; N. Holl. Suikerij I 15.00; n 2.503.00; K 1.60. Pruimen op de bloc: Washington en Ontario II 2.203.90; Czat II 2.003.70. Alles per 100 kg. Kleine vei ling: Pruimen Ontario 621; Washington 514; Czar 820; Belle de Louvain 518; Boerenwitte 513; Monseigneur Hative 427; Utility 413; Reine Victoria 1418; Reine Claude Conducta 6—20. Diversen: Bramen 30—67; Frambozen 0.871.68; Prolific 64. Appels: Zigeunerin 312; id. verpakt 3548; Perzikappel 414; Yel low Transparant 917; Peren: Précoce de Trévoux 130; N. Holl. Suikerij 27; An- dré Desport 2—6%; Bruine Heerenpeer 39; Groenten enz-: Aardappelen 7%11; Andijvie 14—15; Augurken 7(4; Savoye kool 1516; Uien 23; Tomaten 1640. Witte kool 3; Zilveruien 2640. Alles per kg. Bloemkool 836; Komkommers 810; Kropsla 2—5. Alles per stuks. SINT ANNALAND. 7 AUG-: Eigenhei mers gew. I 9.92; id. II 8.188.75; Drie lingen 7.87; Bonken 8.18; id. afw. 5.80; Bintjes gew. 8.398.90; Bonken 8.25; Koopmans blauwe gew. 10.02. Alles per 100 kg. Aanvoer 75 ton. SCHERPENISSE 7 AUG.: Eigenhei mers gew. I 8.678.77; id. II 7.948.07; Bonken 8.07; Bintjes gew. 7.818.08; Bon ken 8.03; Blauwe Eigenheimers gew. 9-24. Alles per 100 kg. Aanvoer 20 ton. MIDDELBURG, 7 Aug. Eierveiling. Sortering I. Minimumprijs voor pluim veehouders 12,43 per kg. Winkelprijs per 100 stuks ƒ21,50 voor klasse 0 tot 17,50 voor klasse IV. GROTE VAART- VEENDAM: 6 van New York naar Que bec; ALDERAMIN: 7 van Rotterdam naar Perziscne uolf; W1NSUM; 7 te Hamburg; AMaTELS'TAD 7 pas. Uoessant; BENU. KALIS: V te Amsterdam; IVIERWEDE: 7 van Hamburg naar Mobile; NOORDaM; 11 te Hoek van Holland verw.; ORANJE. STAjj: 7 van Amsterdam naar Ciiristobal; WILLEMSTAD; 7 van Aruba naar Cura sao; BaaHN: 7 vanEaguaira naar Cura sao; CEKAM: 7 van uenua naar Port Said; FAiKSEA: 6 820 mijl Z.Z.O. Cocos Eilanden naar Aden; GRuO'l'E BEER: 7 te Rotterdam; LEEkDAM: 7 van Rotter dam naar new Yorx; bOESTDiJK; 7 te new fork; ALMKERK: 7 te Hongkong; BOSFONlEiN: 7 te Dar Es saiain; GAAötERxusRK: 7 te Sydney; JAGERS. FONTEIN: 7 te East Londen; ORANJE: pas iVnnikoy naar Suez; Waterman; 6 ouo mijl O. Sint Helena naar Kaapstad; ZUluRtukRUis: 6 pas. ten O. Sabie. jy£ naar Halifax. HAVEN VAN VLISSINGEN Te Vlissingen aangekomen 68: UR- Maj O van Antwerpen; PERRIGNY van Gedinia; RENE van Zee; rEMOis van Antwerpen. Van vlissingen vertrokken 6—8: PER- R1GNY naar Rostock; RENE naar Kopen hagen. gepasseerd naar Antwerpen 68: LIES van Rotterdam; REBOX van Rotterdam; WESTPObdek van Rotterdam. 7—8: SKALD van Cooichester; BEnnEkOM van Curasao; ROCKET van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen 68: ain- NEKERk naar Amsterdam; WINkbL naar Londen; ADlNA naar Rotterdam; HËBE NOBEL naar Fulham; ALIES naar Huil van Terneuzen. ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1952. HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de iiuis- vrouw; 9.00 Gram.; (9.359.40 Waterstan den); VPRO: 10.0U „Tijdelijk uitgescna- keid", causerie; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Voor de arbeiders m de con tinubedrijven; 11.30 Gram.; 12.30 Land en tuinbouwmedenelmgen; 12.33 Gram.; ij.OU Nieuws; 13.15 Gram; 13.30 Vooi de jeugd; 13.4a Gram.; 14.25 „Onze vacantie nun brood", klankbeeld; 14.35 Zuid- Limburgs programma; 15.00 Amateuruit- zenauig; la.30 Boekbespreking; 15-45 Jazz- festival 1952; 16.15 Van de wieg tot net graf; 16.30 Residentie-orkest en solist; T/.15 Sportpraatje; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; ï.ts.lS VARA-Varia; lö.20 Dansmuziek; 19.UU Artistieke staalkaart; VPRO: 19.30 „Passepartout", causerie; 19.40 „Het- Oude Testament in deze tijd", causerie; 19.55 „Deze week", causerie; VARA: 20,00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 „The Mikado", operette, (gr. pi.); 21.45 Socialistisch comment. 22 00 Gram.; 22.20 „Onder de pannen", hoorspel; 22.40 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws; i.lö Ochtendgymn.; 7.30 Koor- concert; 7.4a Morgengeoed en Liturgische kalender; 8.00 Nieuws, weerberichten en „Voor elkaar, door elkaar"; 8.18 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Klein koor; 12.00 Ange lus; 12.03 Gram.; (12.3012.33 Land- en tumbouwmededelmgen)12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nieuws en Katnoiiek nieuws; 13.20 Franse Chansons; 13.50 Gram.; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gram.; 14.25 Ama teursprogramma; 15 00 Kroniek van let teren en kunsten; 15.38 Harmonie-orkest; 16.00 Omroeporkest; 16.20 „De Vliegende Hollander", causerie; 16,30 De schoon heid van het Gregoriaans; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 18.25 Instrumentaal septet en soliste; 18.40 Gram.; 19.52 Actualitei ten; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.08 De gewone man; 20.15 „Lichtbaken", cau serie; 20.35 Gram.; 21.00 Cabaret; 21.40 „Voor elkaar door elkaar"; 2147 Gram.; 22.30 „Wij luiden de Zondag in!"; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.22 24.00 Residentie-orkest en solist. BRUSbEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.34 Koorzang; 13.00 Nieuws; 13.15 Vlaamse muziek; 14.UÓ Verzoekprogramma; 14.45 Gram.; 15.15 Pianorecital; 16.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Dansmuziek; 17.25 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Gev. muziek; 21.30 Accordeonspel; 21,40 Cabaretliedjes; 21.50 Accordeonspel; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte muziek; 23.00 Nieuws; 23.0524.00 Gram. s-HERTOGENBOSCH. Veemarkt: Op de markt van Woensdag werden aangevoerd 4.695 stuks vee, t.w.: 2.001 runderen, 483 vette kalveren, 398 nuchtere kalveren, 48 fokzeugen, 164 slachtzeugen, 131 lopers, 1.100 biggen, 357 schapen, 13 geiten. De prijzen wa ren als volgt: Melk- en kalfkoeien van 8251125; Guiste koeien van 600860; Kalf- vaarzen van 8001050; Klamvaarzen van 700800; Guiste vaarzen van 600700; Pinken van 400—500; Gras kalveren van 225325; Fokkalveren van 95160; Nuchtere slachtkalveren van 5367; Extra zware soorten 88; Drachtige zeugen van 275350; Lopers van 75110; Biggen van 4263; Scha pen van 7090; Vette schapen tot 110; Weilammeren van 5670; Zuiglam- meren van 7587. Alles per stuk. Aanvoer van slachtvee; 864 stuks. Prijzen: Extra kwaliteiten tot 3.10; le kw. 2.85—2.95; 2e kw. 2.70—2.80; 3e kw. 2.452.55; Worstkoeien 2.402.50; Vette stieren 2.80—2.90. Alles per kg geslacht gewicht. Vette kalveren lichte van 1.70 1.90 per kg lev. gew.; Vette kalveren zware van 22.20 per kg lev. gew., prima boven notering. Nuchtere slachtkalveren van 1.42 1.56 per. kg lev. gew.; Zware soorten van 1.65—1.82 per kg lev. gew. Slacht zeugen van 1.871.98 per kg lev. gew. met 4 kg tarra.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2