Griekenland en Bulgarije trekken hun troepen samen aan de grens „Vitrite Works" te Middelburg de best uitgeruste fabriek op het continent Mr DONKER DOET TWEE POGINGEN TEGELIJK 1 wee doden bij autobotsing Luchtreuzen worden tewater gelaten Middelburg trok gisteren weer duizenden vreemdelingen Spoedige oplossing van Brits- Iraans oliegeschil noodzakelijk \k SNIPPER NIEUWS A PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Onrust op de Balkan Eilandje Gamma: een lont in het kruitvat Bemiddeling van de V.N. gevraagd „Ouden van Dagen "- gemeen ten te gast in Breda, Kwestie der gevangen Nederlanders voor de V.N.? Vooruitzichten voor 1952 onzeker Belangrijke opdracht voor werf te Hansweert Uitgave lichting „Zeeuwsch Dagblad Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Lammenj traat 17, Tslef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijks traat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2243 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord VRIJDAG 8 AUG. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzeq; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiüema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zaterdag: Zon op 5.12 u., onder 20.18 u., Maan op 21.23 u., onder 10.19 u. Hoogwater Zaterdag 9 Aug.: Vlissingen: 4.11 u. 2.44 m., 16.27 u. 2.30 m. Terneuzen: 4.41 u. 2.59 m., 17.01 u., 2.45 m. Wemeldinge: 6.03 u. 2.08 m., 18.23 u. 1.86 m. Zierikzee: 5.51 u. 1.82 m., 18.03 u. 1.62 m. Waarnemers van de Verenigde Naties aan de Grieks-Bulgaarse grens hebben Donderdag naar het hoofdkwartier van de V.N. te New York geseind, dat grote strijdkrachten van Griekenland en Bulgarije voor actie gereed staan. De toestand wordt zeer gevaarlijk genoemd. De troepenconcentraties staan in verband met het geschil over het eilandje Gamma, een door de Bulgaren opgeëist eiland, waarvan de Grieken zeggen, dat zij er recht op nebben. De waarnemers zeggen in hun rap port, dat het Griekse leger van plan is geweld te gebruiken om het eiland te heroveren. Wanneer dit het geval zou zijn, dan kan daaruit een uiterst gevaarlijke toestand ontstaan. Inter ventie van de V.N. zou mogelijk de toestand kunnen redden. GEEN ACTIE? Lit Griekenland wordt vernomen, dat de Griekse troepen geen nieuwe actie zullen ondernemen, tenzij zij worden uitgedaagd. De Grieken zou den voorlopig niet het plan koesteren het eiland Gamma te bezetten. URANIUMV OORRADEN IN WEST -DUIT SLAND West-Duitsland zal waarschijnlijk genoeg uranium uit eigen bodem kun nen produceren, niet alleen voor we- tenscnappelijk onderzoek, maar ook voor industriële proefnemingen. De voornaamste vindplaatsen bevin den zich waarschijnlijk nabij Weissen- stadt in het Fichtel-gebergte (Noord- Beieren) en bij Wittichen in het Zwarte Woud. Voorts zijn uranium- lagen gevonden te Woelsendorf in de Opper-Palts, maar men gelooft niet, dat het de moeite loont deze te ex ploiteren. Het is een sprookje. Een dame uit Wenen, die in Den Haag aankwam, was zeer teleurgesteld dat zij aan het station kwam, zonder een bloem te krijgen. Het bezoek aan de residentie is echter zo groot, dat men, ondanks alle voorzorgsmaatrege len, bloemen te kort komt om de be zoekers te tooien ter ere van het re gime van de bloemenkoningin. De Wienerin klaagde haar nood aan een vriendelijke jonge agent. Deze bood onmiddellijk zijn eigen anjer aan de bezoekster aan. Zij beloonde deze bloemrijke geste met een klinkende zoen. Het is een sprookje.zo ver zuchtteja, wie? Op het terras van het turfschip in het Bredase Oranje-kwartier versche nen Woensdagmiddag 14 burgemees ters of hun afgevaardigden om in een speech van een minuut de lof van hun eigen gemeente te „bezingen" en het jarige Breda geluk te wensen. Zij allen kwamen uit gemeenten, die 700 jaar of ouder waren. De meest welspre kende burgemeester bleek die van Naarden. Hij ontving als prijs een assortiment sigaren. Een wethouder uit Oldenzaal kreeg een medaille en Den Bosch en Zierikzee een eervolle vermelding. Te voren waren de vroede vaderen verwelkomd door de burgemeester van Breda in de receptiezaal van het Bredase stadhuis. Om van zijn gasten authentieke bewijsstukken te verlan gen had de burgemeester maar afge zien. Reeds tijdens de receptie was de stemming onder de aanwezigen zeer geanimeerd. Temidden van al die vroede vaderen zat de initiatiefnemer, ar H. J. Olthuis uit Elburg. Men vond zijn idee zo puik, dat er zelfs stem men opgingen om een dergelijke reü nie tot een blijvende instelling bij eeuwfeesten te maken. Enkele gemeenten waren niet met Jege handen naar Breda gekomen. Ommen kwam met een enorme kren- tenwegg'n, Thorn bood een historisch boek aan, Rijssen overhandigde bur gemeester Kortman een stadspenning, Geertruidenberg schonk een breed lint in de kleuren van die stad, waar op een antiek zegel was aangebracht. De stemming onder deze stedelijke ouden van dagen was opgewekter dan tijdens welke receptie ook. Burge meester Kortman sprak een vlot af scheidswoord tot de, wat hij noemde Uuden-van-Dagen-gemeenten. De civiele procedure tegen de A.V.R.O. Donderdag 14 Augustus zal in de civiele procedure op korte termijn, die oen lid Van de A.V.R.O. bij de recht bank te Amsterdam aanhangig heeft gemaakt tegen deze omroepvereniging, ^an, antwoord worden gediend. Voor ae A.V.R.O. heeft zich mr G. J. Saim mt Amsterdam gesteld. Door de ad vocaat van de eiser, mr Ph. L. J. ga uit Hilversum, werd van eis gediend en gevraagd van eiser op 14 Augustus of kort na deze datum de Pleidooien te willen vaststellen. Dit niet ingewilligd. De rechtbank v~ hierover op de 14e Augustus nader beslissen. In deze zaak gaat het om de kwes- de op 5 Juli j.l. te Maastricht do at1 aigemene vergadering van Do R-°- rechtsgeldig is geweest. P. ,e'ser acht deze vergadering in met statuten en reglement ge- den, en derhalve ongeldig. De Griekse regering is bereid, de be middeling van de V.N. te aanvaarden, zo is in New York door de Griekse vertegenwoordiger verklaart. In de Griekse hoofdstad, waar een communiqué is uitgegeven, dat de Bulgaren het eiland hebben ontruimd, wordt het incident reeds als gesloten beschouwd. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN VLIEGDEKSCHIP Op het Amerikaanse vliegdeksehip „Boxer", dat in de Koreaanse wateren vertoeft, heeft zich een hevige ont ploffing voorgedaan, die aan negen op varenden het leven heeft gekost. Er waren 75 gewonden, van wie twee ernstig. Eén der straalvliegtuigen aan boord explodeerde, waardoor nog 12 straalvliegtuigen door brand wer den verwoest. De schade aan het 27.000 ton metende vaartuig is betrek kelijk gering. De ontploifing was niet het gevolg van een vijandelijke actie tegen het schip. OOK DE A.R, IN HET OVERLEG BETROKKEN Reconstructie van het oude kabinet en poging tot vorming van vier-partij en-regering (Van onze parlementaire redacteur). De kabinetsformateur, mr. Donker, zet zijn pogingen onverdroten voort. Na de acht besprekingen, die hij eergisteren voerde, heeft hij gistermiddag in de werkkamer van ex-minister Lieftinck ontvangen de heren J. G. Suur- hof, tweede voorzitter van het N.V.V. en prof. A. M. Donner (A.R.), hoog leraar in het staats- en administratief recht aan de V.U. te Amsterdam, 's Avonds werd prof. Donner, die in het A.R.-partijleven een grote rol speelt, voor de tweede maal ontvangen. Het is duidelijk, dat deze zich eerst nader wilde beraden alvorens een antwoord te geven. Volgens geruchten, die in Den Haag circuleren, heeft mr. Donker behalve prof. Donner ook nog twee andere A.R. voor een onderhoud uitgenodigd, n.l. dr. W. F. van Gunsteren, direc teur van de Scheepvaartmaatschappij „Damco" te Rotterdam, die reeds eer der is genoemd voor Verkeer en Wa terstaat en prof. de Gaay Fortman. Het is mogelijk, dat de vacantietijd de formateur parten speelt. Zo was hij gistermiddag niet in staat om ie mand te ontvangen. Het horen van de A.R. duidt er op, dat deze partij niet zonder meer aan de kant is gezet. Op welke grondslag zij aan het kabinet zouden moeten deelnemen, is vooralsnog een vraag teken. Eergisternacht bestond er alle aan leiding om te verwachten, dat de for mateur zou streven naar een recon structie van het oude kabinet. Ook nu nog is het duidelijk, dat hij liefst zo veel mogelijk ministers uit het demis sionaire kabinet wil terughebben. Gestolen jacht strandde bij Scheveningen Een monteur uit Ouderamstel en een 18-jarige koopvaardijmatroos zijn door de Haagse politie in verzekerde bewaring gesteld. Zij waren er met een jacht vandoor gegaan, dat zij uit de haven van Hoek van Holland sta len. Het jacht strandde voor de Noorde lijke kant van de Boulevard in Sche veningen. Met behulp van enkele mensen, die op het strand aanwezig waren, werd het los getrokken. Met opdracht van de politie ging één der aanwezigen aan boord, die tot taak had, de op varenden met hun jacht de Scheve- ningse haven binnen te loodsen. De opvarenden hielden zich evenwel niet aan deze opdracht en bleven geruime tijd op zee kruisen. Waarschijnlijk hebben zij zich omstreeks 19.00 uur van hun ongenode gast willen ontdoen want op dit tijdstip strandde het jacht wederom. Nu maakte de politie korte metten met de ongehoorzame jonge lui. Zij werden meegenomen naar het politiebureau. Daar kon worden vast gesteld dat het jacht afkomstig was van een diefstal. INFLATIEGEVAAR IN DE VER. STATEN President Truman heeft bekend ge maakt, dat hij overweegt het congres in een speciale zitting bijeen te roepen om maatregelen te nemen tegen de stijging der prijzen en de inflatie. In grote lijnen blijft het reconstruc tieplan dus bestaan, al krijgt dit na de jongste mededelingen een interes sant aspect. Het lijkt ons geenszins uitgesloten, dat hij naast zijn recon structiepoging tegelijk poogt een nieuw vier-partij en-kabinet te forme ren. Het zal van de ontwikkeling der besprekingen afhangen welke richting de formateur uiteindelijk zal inslaan. Woensdagavond is nabij Maastricht een personenauto met grote snelheid tegen een trailer opgereden. Hierbij zijn twee personen gedood en een derde ernstig gewond. De auto reed tegen de geparkeerd staande trailer en schoof onder het voertuig. Beide slachtoffers waren gehuwd en resp. vader van vier en vijf kinderen. De inzittenden, oud-verzetslieden, die in Eysden een verzetsfilm hadden ver toond, woonden in Utrecht. DE BEY VAN TUNIS BEKLAAGT ZICH Het hoofd van de afdeling Noord- Afrika van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, heeft Donderdag een onderhoud met de Bey van Tunis gehad, wie hij een boodschap van pre sident Auriol overhandigde. De Bey heeft zich over resident- generaal de Hauteclocque, met wie hij zeide niet te kunnen samenwerken, beklaagd. De Bey zou hebben beloofd binnen veertien dagen antwoord te geven op de Franse hervormingsplan nen. De invoercommissie van de West- duitse regering heeft toestemming ge geven voor de invoer uit Nederland van boter ter waarde van 2.400.000 D.M. en van gezouten haring ter waar de van 600.000 D.M. BESPREKINGEN OVER DE SAAR UITGESTELD De Duits-Franse besprekingen over het Saargebied te Parijs, die vandaag zouden worden voortgezet, zijn uitge steld tot volgende week. De Westduitse bondskanselier wil de onderhandelingen eerst door des kundigen laten voortzetten om vervol gens op het hoogste plan over concrete voorstellen te praten. Men neemt aan, dat de Westduitse regering niet veel meer voelt voor het denkbeeld het Saargebied te „Europe aniseren". Naar wij vernemen heeft de raads man van één der Nederlanders, die in Indonesië gevangen worden ge houden, verdacht van betrokken te zijn bij de „actie van Bandoeng", mr. Veldhuis te Naarden, een brief gezon den aan de Nederlandse regering, waarin hij verzoekt de zaak ter be oordeling voor te leggen aan de Ver enigde Naties. Mr. Veldhuis zegt in zijn request dat, daar de Indonesische regering geen antwoord geeft op de door de Nederlandse regering gestelde vragen en ook hij als raadsman geen enkel antwoord om opheldering ontvangt van de Indonesische regering, hij geen andere weg ziet, dan de zaak voor te leggen aan de V.N. omdat het hier gaat om de rechten van de mens. Koningin ontving deelnemers Unesco studiecongres. Woensdag is een 20-tal deelnemers aan het studiecongres van de Unesco over de rechten van de mens door H.M. de Koningin ten paleize Soest- dijk ontvangen. Nadat de Koningin zich enkele minuten met de direc teur-generaal van de Unesco, dr J. Torres Bodet, had onderhouden, sprak zij achtereenvolgens met drie groep jes deelnemers over opvoedkundige problemen. H.M. liet zich in het bij zonder voorlichten over de vraag, op welke wijze de ouders kunnen worden ingeschakeld bij de opvoeding, en hoe men zich voorstelt in de verschillende landen de jeugd boven de 15 jaar, vooral hun die geen voortgezet onder wijs ontvangen, begrip bij te brengen voor de rechten van de mens. De woningbouw in Juni In Juni werden in ons land 3769 woningen gebouwd, waarvan 120 du- plexwoningen. Daardoor is het totaal aantal, dat in het eerste halfjaar van 1951 gereed is gekomen gestegen tot 24.100, waaronder 968 duplexwonin- gen. In Zeeland werden in Juni 108 woningen afgebouwd tegen 161 in Ju ni 1951. Op de sleephelling van de vliegtuigfabrieken Saunders Ros te East Cowes op het eiland Wight liggen twee machtige „Prinses" vliegboten. In het midden van de foto zien we een Saunders Ros vliegboot met straal aandrijving een dwerg in vergelijking met de andere luchtreuzen. Een van de „prinsessen" zal waarschijnlijk de volgende week te water worden gelaten. OPNIEUW EEN TOP-DONDERDAG Middelburg beleefde gisteren weer eens een top-Donderdag. Duizenden vreemdelingen en vacantiegangers uit eigen land kwamen de Zeeuwse hoofd stad tijdens de marktdag bezoeken. De gehele middag was het in de binnen stad eivol en de middenstanders, die toch al een goed seizoen hebben, kre gen extra drukte te verwerken. De verkeerssituatie in de binnenstad was door al de drukte en door de kermis op de Markt niet zo fraai. Het waren opnieuw de Belgen, die het leeuwenaandeel hadden in het be zoek der buitenlanders. De laatste we ken komen ook talrijke Engelsen naar Zeeland. Ze beschouwen dit als een welkom uitstapje tijdens de vacantie, die de meesten van hen doorbrengen aan de Belgische kust. Nu overal in het land de vacanties aan de gang zijn, trekt Zeeland ook veel bezoek van bo ven de grote rivieren. De markt moest evenwel gehouden worden op de Groenmarkt en het Koorkerkhof, om dat het marktplein door de kermis in beslag wordt genomen. COMMUNISME IN PERZIE NEEMT TOE Mossadeq vraagt vrijlating van een moordenaar Het voltallige Britse kabinet heeft Donderdag de algemene toestand in het Midden-Oosten besproken en voorbereidingen getroffen voor de confe rentie van premiers van het Gemenebest, die in November te Londen wordt gehouden. Er is vooral gesproken over de situatie ten aanzien van Perzië en Egypte. Minister Eden zou hebben meegedeeld, dat door de slechte eco nomische omstandigheden de invloed van de communisten in Perzië toe neemt. Met het oog hierop zou het kabi net overwegen of Engeland in samen werking met de Ver. Staten een po ging moet doen om met premier Mos sadeq in het oliegeschil tot een ver gelijk te komen, ook al zou dit bete kenen, dat men wellicht tevoren ge huldigde beginselen zou moeten laten varen. Een vereiste voor dergelijke besprekingen zou echter zijn, dat Per zië zich bereid moet tonen om het ge schil aan arbitrage te onderwerpen. In Perzië schijnt tegenwoordig alles mogelijk. De Perzische kamer heeft gisteren een wetsontwerp goedge keurd, waarin Khali Tahmessebi, die de ex-premier generaal Ali Razmara heeft vermoord, zal worden vrijgela ten. De moordenaar is nog altijd niet berecht. De vrijlating werd gemoti veerd met de mededeling, dat de ex- premier een verrader was, die de bui tenlanders heeft gesteund in strijd met de Perzische belangen. De grote Italiaanse wielrenner Faus- to Coppi heeft in figuurlijke zin de strijd gestaakt. Door een ongeval zal hij niet meer in staat zijn aan wed strijden deel te nemen. Beter nieuws op sportgebied is het sneuvelen van een Nederlands record zwemmen op het nummer 15000 m vrije slag heren. Willemsen, de man die onlangs de Scheldebeker-zwemwedstrijd won, zwom de afstand in 20 min. 17,8 sec. Dit was 9,6 sec. korter dan het oude record, dat in 1937 werd gevestigd. -• Ongelukken met bromfietsen gebeu ren er iedere dag. Gisteren reed me vrouw S. uit Zeeland een bromfietser aan bij Woerden. Een jongetje, dat achterop zat, werd gedood. Een Rot terdamse jongen verdronk in de Leu- vehaven toen hy wilde gaan vissen. Een buit van maar 20,hebben onbekenden zich toegeëigend bij het openbreken van drie offerbussen in de Ned. Herv. kerk te Linschoten. On der grote belangstelling jubileerde gisteren oud-minister mr. dr. L. N. Deckers. Hy herdacht het feit, dat hy 12% jaar geleden tot voorzitter van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingen verkeer werd gekozen. Bruto winst op de vervaardiging van caps beliep in 1951 bijna een millioen In het jaarverslag van de N.V. „Vitrite Works" te Middelburg, dat is ver schenen, wordt gezegd dat het gehele jaar 1951 zich kenmerkte door een grote drukte. Hoewel in de loop van het jaar de beschikking werd verkregen over een aantal zeer moderne nieuw gebouwde productiemachines, was de vraag naar het product zo groot, dat niet aan alle wensen van de afnemers kon worden voldaan. Dientengevolge ontstond er niet alleen een aanmerke lijke vertraging in de uitvoering der bestellingen, maar werd men zelfs ge dwongen orders te weigeren. Deze abnormaal hoge vraag was enerzijds een gevolg van de schaarste aan non-ferro metalen, met name aan koper, die de uit deze grondstof vervaardigde gloeilampenhulzen begeerlijk maakte, en werd anderzijds veroorzaakt door de angst voor internationale wrijvingen, die de afnemers er toe bracht grote voorraden aan te houden. Om de extra grote productie op te ring de aandacht gevestigd moeten vangen werd gewerkt in twee en drie ploegen. Hierdoor werden te grote in vesteringen voorkomen. Niettemin werden wederom belangrijke bedra gen voor vernieuwingen en moderni seringen besteed. De gebouwen zijn in de laatste jaren voor een groot gedeel te vernieuwd, waardoor enorme ver beteringen zijn bereikt. Ditzelfde geldt voor het machinepark. Wat de tech nische outillage betreft, beschikt men thans over de best uitgeruste fabriek op het continent met een lage kost prijs. Het is voor de vennootschap noodzakelijk goedkoop te produceren, daar men op ander terrein zwakker staat dan de concurrenten. Ondanks de belangrijke resultaten, die reeds bereikt zyn, zal op verdere technische verbeteringen bij voortdu ring de blijven. DE PRODUCTIE. De voorziening met messingband, die in 1950 grote moeilijkheden ople verde, werd in 1951 iets gunstiger, hoewel ook in dit jaar de voorraden soms zo laag waren, dat kleine produc tiestoringen zijn opgetreden. De prij zen toonden een voortdurende stijging en bereikten aan het einde van het jaar een top. De afzet bereikte in 1951 een nieuw record. Het aantal in het bedrijf werkzame personen steeg in 1951 belangrijk. Te genover 490 personen op 1 Januari stond een aantal van 556 werknemers aan het einde van het jaar. De financiële resultaten zijn vooral door de gunstige conjunctuur zeer be vredigend. Zoals uit de Winst- en Ver liesrekening blijkt, bedraagt het voor delig saldo van de exploitatierekening ƒ964.813,Na een reservering voor belastingen van 287.561,en een dotatie van 325.000,aan de Reser ve voor bijzondere risico's, die zo no dig ook voor belastingen kan worden gebruikt, resteert een netto winst van 352.252,Het dividend is bepaald op 6 procent voor de preferente en 10 procent voor de gewone aandelen. VOORUITZICHTEN. Wat 1952 betreft, laat het zich he laas aanzien, dat niet zulke goede re sultaten zullen worden bereikt als in 1951. Er is sinds enige maanden in ve le landen een terughouding van kopers waar te nemen, nu blijkt, dat de sterk opgevoerde gloeilampenproductie in 1951 niet meer geheel wordt opgeno men. Hierdoor kunnen voor een aantal grote orders geen invoervergunningen worden verkregen. Dit betreft vooral Engeland, Frankrijk en Argentinië. Hoe vrijer het handelsverkeer en hoe lager de invoerrechten, des te beter voor de afzet, maar gevreesd wordt, dat een vermindering van de inter nationale handelsbelemmeringen voorshands niet te verwachten is. Al zijn de tot nu toe in 1952 bereikte re sultaten zeker niet ongunstig, de ver dere ontwikkeling is te onzeker om definitieve voorspellingen te doen. HET VERKEER. Dat de Middelburgse politie de han den weer vol had om het verkeer in goede banen te leiden is begrijpelijk. De kaden stonden vol met bussen en auto's en ook in de straten waar geen of een gedeeltelijk parkeerverbod geldt, stonden tientallen wagens. Ie der open plekje werd door parkerende voertuigen benut. Te betreuren valt het, dat de politie niet zoals vorig jaar is overgegaan tot het afzetten van de Markt voor het autoverkeer. Vooral in de middaguren stond de politie voor een hopeloze taak, daar het pu bliek veelal midden op de rijweg liep, waardoor opstoppingen aan de orde van de dag waren. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling volgend jaar de Markt weer af te sluiten, waardoor het verkeer in betere banen kan worden geleid. De bussen en de boten over de Wester-Schelde hadden begrijpelijker wijze ook weer een groot aandeel in het vervoer van de duizenden. Minimumprijs voor appels, peren en pruimen Op de landelijke vergadering van de bij het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen aangesloten fruitveilin gen, die Donderdagmiddag in Utrecht werd gehouden, is besloten dat met ingang van heden voor alle soorten, appels, peren en pruimen een ophoud- prijs van 3 cent per kg zal gelden. Op de veiling zal beneden deze prijs geen fruit verkocht worden. Bij doordraai krijgt de kweker geen vergoeding. Fruit dat de minimum prijs niet haalt, zal vernietigd worden. Door deze maatregel, welke ook in voorgaande jaren gold, hoopt men het marktbederf door de mindere kwali teit fruit, te voorkomen. De Kon. Pakistaanse marine heeft bij de N.Y. werf „Zeeland" te Hans- weert een algemene dienstsleepboot besteld van 1100 pk. De boot zal wor den uitgerust met de meest moderne brandbestrijdings- en bergingsmidde len. Het schip zal eind volgend jaar worden afgeleverd. Het is een eerste succes voor de werf te Hansweert, die onlangs is opgericht, waarover men zich ongetwijfeld in geheel Zeeland zal verheugen. JACHT OP MOORDENAAR DUURT VOORT De jacht op de man, die de drie voudige moord heeft gepleegd op het gezin van de Britse voedseldeskundige duurt onverminderd voort. Er zijn aanwijzingen ontvangen, die naar een spoor hebben geleid, dat thans door de Franse politie wordt gevolgd. Inmiddels rouwde heel het Franse plaatsje Forcalquier, waar de slacht offers gisteren zijn begraven. De kis ten waren bedolven onder bloemen en kransen. SLACHTOFFER VAN SNOEPLUST Twee Amsterdamse jongetjes, één van vijf en één van zes jaar, zijn het slachtoffer geworden van hun snoep lust. Zij vonden een doosje met een paar pillen in een vuilnisbak en kon den de verleiding niet weerstaan da „snoepjes" op te eten. Eén hunner werd spoedig onwel en verloor het bewustzijn. Hij werd direct naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Zijn kornuitje, die beter tegen het vergif bestand bleek, is voor alle zekerheid ook opgenomen voor observatie. In de vooravond kwam hij weer bij kennis en aangenomen kan worden dat beide jongetjes geen schadelijke gevolgen van het voorval zullen ondervinden. DE BILT ZEGT Wederom enkele buien. Over het algemeen veel bewolking met plaatselijk buien en een kans op onweer. Zwakke tot matige wind, meest tussen Zuid en West. Vry warm.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1