Streeft mr. Donker naar reconstructie van het kabinet-Drees? Voor de herverkaveling van Walcheren werd in 1950 elf millioen uitgegeven Stationnering van Nederlandse troepen in Duitsland raadzaam Regentenraad in Egypte beëdigd Vermoorde voedseldeskundige was groot vriend van Nederland REGERING IN TUNESIE WORDT HERVORMD SNIPPER NIEUWS Egypte krijgt wapenfabrieken ^tfrOTESTAOTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Broedende kip wil niet gestoord worden A. R. zouden buiten het nieuwe kabinet worden gehouden Prof. Romme voor moeilijke keuze Schumacher is overal tegen. Mec upzcL m net water gereden? Af Drie Nederlanders in Indonesië vrijgelaten Respectabele getallen Uitgave Stichting „ZeeuwscK Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. "tó8, bH geen gehoor Voor lies 2970, voor redactie Siro 274289. Kantoren Vlissingen: Lammenctraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 20Ö&, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2242 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DONDERDAG 7 AUG. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Vrijdag: Zon op 5.11 u., onder 20.20 u. Maan op 21.10 u., onder 8.50 u. Hoogwater Vrijdag 8 Augustus: Vlissingen: 3.28 u. 2.51 m., 15.41 u., 2.43 m. Terneuzen: 3.58 u 2.66 m., 16.16 u. 2.45 m, Wemeldinge: 5.22 u. 2.12 m„ 17.41 u. 1.95 m. Zierkzee: 5.11 u. 1.86 m., 17.23 u. 1.69 m. (Van onze parlementaire redacteur). Mr. Donker, de nieuwe kabinetsformateur, heeft gistermorgen een be spreking gehad met dr. Drees. In de middaguren had hij een onderhoud met prof. Beel. Deze besprekingen met de beide ex-formateurs moeten gezien worden als een oriëntatie voordat hij verdere stappen zal ondernemen. De formateur verscheen gisterochtend in een bijeenkomst van parlementaire journalisten. Hij meende echter op dit moment geen mededelingen te mogen doen over de plannen, die hjj reeds heeft opgesteld. portefeuille zou deze partij dan vijf volledige departementen kunnen krij gen. Dit is ongetwijfeld een vooruit gang bij de plannen, die de heren Drees en Beel trachtten te verwerkelijken. Zouden er geen verschuivingen plaats vinden, wat wij niet geloven, dan blijft er voor de K.V.P. over: Justitie, Ver keer en Waterstaat en Wederopbouw. Twee daarvan mogen zij beheren. So ciale Zaken komt ongetwijfeld in han den van de P.v.d.A. Zouden deze veronderstellingen juist zijn, dan krijgen de A.R. geen zitting in het kabinet. Dat zal het juist voor prof. Romme moeilijk maken een keus te doen Zijn ervaringen als onderhandelaar gedurende de laatste weken, hebben geleerd, dat iedere mededeling over de aard van de pogingen een belasting vormt voor het verloop van zaken. -„Stoor in het broed de kip niet, want het wordt langzamerhand tijd, dat we een kabinet krijgen. Uit de loop van de besprekingen valt af te leiden in welke richting het zal gaan", zo zeide Donker. ACTIVITEIT. mr. Men zal moeten toegeven, dat hij een grote activiteit heeft ontplooid. Na een onderhoud met de beide vorige formateurs heeft hij achtereenvolgens in de middag ontvangen de demissio naire ministers Rutten, Stikker en Staf. 's Avonds volgde prof. Kernkamp, die door dr. Drees reeds is gepolst voor Overzeese Rijksdelen, en de huidige ministers van den Brink en Mansholt. Dit alles geschiedde in het departe ment van Financiën, waar hjj beslag heeft weten te leggen op de kamer van ex-mmister Lieftinck. RECONSTRUCTIE. Nu mr. Donker zwijgt over zijn op zet en hij zelf zegt dat er uit zijn be sprekingen conclusies vallen te trekken lijkt het ons een mogelijkheid, dat de formateur allereerst stuurt in de rich ting van een reconstructie van het hui dige kabinet. Zekerheid daaromtrent is natuurlijk niet te verkrijgen. Maar welke andere bedoeling moet hij hebben nu ook prof. Kernkamp is uitgenodigd? De reconstructie zal echter moeilijk te volvoeren zijn daar de ministers Stikker en van den Brink reeds te kennen hebben gegeven niet in eeii nieuw kabinet te willen zitten. Of zij dat zullen doen in een gereconstrueerd kabinet lijkt ons een grote vraag. Het heeft weinig zin daarop in te gaan, daar er nog allerlei interne verschui vingen kunnen plaats hebben. Zouden zij niet terugkeren dan verdwijnen drie grote steunpilaren uit het huidige ka binet, want ook de heer Lieftinck zal men niet terugzien. In dit geval kan men nog moeilijk spreken van een gereconstrueerd ka binet. DE ZETELVERDELING. Met is echter interessant te weten welke zetelverdeling mr. Donker na streeft. Met enig rekenen kan men uit zijn besprekingen Ieren, dat hij vijf I socialisten, vijf K.V.P.-ers, twee C.H. i en de vakminister Stikker in het ka-1 binet wil opnemen. Het is duidelijk dat mr. Donker hier mee de K.V.P. voor een zware keus zou stellen. In plaats van vier depar tementen en twee ministers zonder Kolen- en staalpool moet vóór het jaar 2002 mislukken. De Westduitse socialistische leider Kurt Schumacher heeft in een radio toespraak verklaard, dat de socialisten zullen pogen de kolen- en staalpool van het Flan-Schuman vóór het jaar 2002, de termijn van vijftig jaar, te doen mislukken. Het plan vormde een hinderpaal op de weg naar een Ver enigd Europa en betekende een afzien van Duitsland van het Saargebied. Europeïsering van het Saargebied betekende slechts een afscheiding van Duitsland. De regering had niet het recht dit toe te laten. Zij zou dan slechts handelen als de Oostduitse re gering gedaan had met de gebieden in het Oosten. Schumacher richtte zich eveneens te gen de conventies van Bonn en de plannen voor een Europees leger. Vals muntbiljet van 2,50 in beslag genomen De Middelburgse gemeentepolitie heeft weer een vals muntbiljet van 2,50 in beslag genomen. ROTTERDAMSE POLITIE DEED GOEDE VANGST Eén der daders van de vorige weck te Rotterdam gepleegde overval op een bestelauto van de Rotterdamse Bank bleek een ondergedoken delinquent te zijn. Hij had een valse naam opgegeven, waardoor de politie argwaan kreeg. De man leefde al drie jaar op kosten van derden, ondergedoken in Amsterdam. Dit begon hem te vervelen en hij trachtte nu door middel van een over val aan geld te komen. DE STAKINGEN IN BELGIE Het bestuur van het algemeen Bel gisch vakverbond is gereed met de voorbereidende werkzaamheden voor de algemene staking, die Zaterdag in heel het land wordt gehouden. De staking is bedoeld als protest te gen de verlenging van de militaire dienstplicht tot twee jaar. Treinen, trams en autobussen zullen rijden om de stakers in staat te stellen de voor genomen betogingen bij te wonen. OVEREENSTEMMING IN DE PACIFIC-RAAD De te Honoloeloe beraadslagende Amerikaanse, Australische en Nieuw- Zeelandse ministers van Buitenlandse Zaken hebben overeenstemming be reikt over de politieke organisatie, die ingevolge de samenwerking der drie betrokken mogendheden in het gebied van de Stille Oceaan zal worden opge richt. GENERAAL HARDING VERKLAART Financiële complicaties vormen een struikelblok „Uit militair gezichtspunt zou het raadzaam zijn ook Nederlandse troepen in Duitsland te stationneren", aldus heeft generaal sir John Harding, bevel hebber van het Britse Rijnleger en verantwoordelijk voor de Noordelijke groep der N.A.V.O.-strijdkrachten in de centrale sector, Woensdag verklaard. Generaal Harding legde er de nadruk op, dat de Britse, Belgische, Neder landse en Canadese N.A.V.O.-troepen onder zijn verantwoordelijkheid veel gezamenlijke training nodig hebben om de problemen van hun samenwerking tenvolle te overwinnen. len drie Britse en enkele Belgische divisies deelnemen, daarnaast de Ca nadese troepen in Duitsland en aan zienlijke Nederlandse strijdkrachten. „Wij hebben nog grote taalmoeilijkhe den te overwinnen. Het is voor een volledige ontplooiing der verenigde strijdkrachten vooral nodig, dat wij el kaar technisch beter leren verstaan dan tot dusverre. Daarvoor is veel ge zamenlijk oefenen nodig", aldus de scheidende generaal. De generaal zeide dat ook in stan daardisering van wagens nog niet veel voortgang was gemaakt, hetgeen bleek uit het feit, dat de Nederlandse en Bel gische troepen, in tegenstelling tot de Britse, van Amerikaanse wapens wer den voorzien. De Britse generaal zei, dat de samenwerking met Duitse troe pen niet zou mogen worden overhaast. „Op het ogenblik is er geen basis voor teamwork met Duitse troepen omdat deze er nog niet zijn, maar ik zie niet in waarom ook met de Duitsers geen teamgeest zou kunnen worden ontwik keld". De stationnering van Nederlandse troepen in Duitsland hield echter vol gens generaal Harding financiële com plicaties in, die buiten zijn competen tie vielen. „Overigens mag echter niet worden vergeten", aldus de generaal, „dat wij reeds tot hechte vormen van practische samenwerking zijn geko men". Het hoofdkwartier van het Brit se Rijnleger heeft in feite opgehouden een Engels hoofdkwartier te zijn en het is reeds geintegreerd door perma nente medewerking van Belgische, Canadese en Nederlandse officieren. Sir John Harding, die deze week het Rijnleger gaat veriaten om chef van staf van de imperiale strijdkrachten te worden, zeide, dat de belangrijkste er varing van de onder zijn bevel gehou den oefeningen in N.A.V.O.-verband bestond in het zeer grote enthousiasme en de belangstelling van alle betrokken troepenleiders in de ontwikkeling van een werkelijk saamhorigheidsgevoel. „HOLD FAST". De midden September te houden manoevres van de Noordelijke groep, die de betekenisvolle naam „Hold Fast" zullen dragen, zullen volgens generaal Harding van veel grotere omvang zijn dan de beide voorgaande. Hieraan zul- Maandagavond reed zoals bekend bij Someren een personenauto te water. De bestuurder wist zich te redden, doch zijn vrouw en drie dochtertjes kwamen om. In verband met het onderzoek is de bestuurder S. aan een verhoor on derworpen. S. was na het ongeval in een ziekenhuis te Helmond opgenomen ter observatie. Na het eerste onderzoek waren er voldoende aanwijzingen, dat hier niet van een ongeval sprake was, doch dat S. met opzet in het water gereden is. Verdacht van moord of doodslag is hfj gearresteerd. Belgische en Nederlandse Politiefunctionarissen zijn nog met het nader onderzoek bezig. Sl de zaal van het Abdin-paleis te Cairo, waar ex-koning Faroek gewoonlijk e kabinetszittingen presideerde, zijn de drie regenten van de nieuwe koning beëdigd. Op de foto zien we van links naar rechtsde minister-president Ali Maher en de regenten Bahi el Himo Barakat, prins Abdel Moneim en kolonel Rasjad Mahanna. Prins Moneim is gezeten op Faroeks troonzetel. De dader van de moordaanslag nog altijd spoorloos Het bericht van de dood van sir Jack Drummond, die met zijn vrouw en dochtertje in Zuid-Frankrijk werd vermoord, heeft in Nederland, vooral in de kringen van voedselvoorziening en van volksgezondheid grote ontsteltenis verwekt. In deze kringen was wijlen sir Jack een zeer geziene en zeer ge waardeerde persoonlijkheid. De hoofdinspecteur van de volksgezondheid, dr. Banning, deelde mede, dat sir Jack Drummond in 1944 in Engeland het ini tiatief heeft genomen om het verhongerde Nederland direct na de bevrijding van deskundige hulp te voorzien. In het bevrijde Zuiden werden spe ciale voedingsteams opgericht en ge instrueerd, die tot taak hadden direct na de bevrijding West-Nederland hulp te bieden. Reeds op 2 Mei 1945, enkele dagen voor de Duitse overgave, werd aan sir Jack met drie zijner Britse medewer kers verlof verleend het nog door de Duitsers bezette gebied te betreden. In overleg met de hoofdinspecteur van de volksgezondheid stelden sir Jack en zijn staf plannen op betreffen de het aantal speciale voedingsteams, dat nodig zou zijn. CYPRUS HOOFDKWARTIER IN HET MIDDEN-OOSTEN Groot-Brittannië zal binnenkort een nota tot de staten, die deel zullen ne men aan de voorgestelde oprichting yan een verdedigingsbevel voor het Midden-Oosten richten, waarin het voorstel zal worden gedaan het hoofd kwartier van de organisatie, die belast aai worden met het opstellen van de verdedigingsplannen, op het eiland fyprus te vestigen. De V.S., Groot-Brittannië, Frankrijk, Turkije, Zuid-Afrika, Australië en hieuw-Zeeland hebben reeds toegezegd bun medewerking te zullen verlenen aan het instellen van een opperbevel voor de verdediging van het Midden oosten. Egypte heeft verleden jaar in eerste aanleg geweigerd het plan te steunen; of.een nieuw beroep op dit tand zal worden gedaan tot samenwer- ktng ten deze, is afhankelijk van de Egyptische politieke ontwikkeling. Ook in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoel kan het een modderpoel zijn. Met man en macht probeert men, zoals de foto laat zien, een zware vracht auto, die in de modder is blijven steken van de weg te duwen, opdat de vieze brij eerst kan worden verwijderd, alvorens men verder kan gaan. De hevige regenval in Korea veranderde de wegen in zware modderpoelen, waardoor de mannen, die met transporten zijn belast voor een zware taak komen te staan. Belangrijke wijzigingen in het bestuursapparaat aangekondigd De Franse resident-generaal in Tunesië, graaf de Hautecloque, heeft Woens dag de voornaamste punten van het Franse hervormingsplan bekend gemaakt, dat vorige week aan de Bey van Tunis ter goedkeuring is overgelegd. Zoals bekend, weigerde de Bey toen zijn zegel aan het stuk te hechten, omdat hij het plan uitgebreid wilde bestuderen. Sindsdien heeft hij 48 ad viseurs uitgenodigd, het plan met hem te bespreken. belangrijkste punten van het breiding van de bevoegdheden van de De belangrijkste punten van stuk zijn: een geheel nieuw stelsel voor de aanstelling van bestuursambtenaren en de instelling van drie lichamen, te weten een wetgevende raad, een ad ministratief hof van appèl en een be- grotingsraad, welke het oude Tunesi sche parlement zal vervangen. De vergelijkende examens voor as pirant-ambtenaren zullen voortaan al leen voor Tunesiërs opengesteld wor den. De posities van de Fransen, die thans bij het bestuur werkzaam zijn, zullen worden gewaarborgd. Het hof van appèl zal decreten op wettigheid toetsen. De wetgevende raad zal alle wetsvoorstellen onder zoeken, met uitzondering van de ont werpen welke betrekking hebben op de begroting en de financiën. Deze kwesties zullen worden voorgelegd aan een nieuwe raad, de begrotingsraad. Deze raad zal, volgens het Franse plan, voor de ene helft uit Fransen en voor de andere uit Tunesiërs bestaan. Voorts voorziet het plan in een uit- premier en verkiezingen voor de ge meenteraden, waarvan de leden tot dusver werden benoemd. HET KABINET. Het kabinet zal in het eerste stadium der hervormingen blijven bestaan uit Franse en Tunesische ministers. De mi nisteries van Buitenlandse Zaken en Defensie blijven onder Franse leiding. De wetgevende raad zal bestaan uit 30 Tunesiërs. De raad voor de defensie en de financiën zal voor de helft uit Fransen en voor de andere helft uit Tunesiërs bestaan. De bekendmaking van het plan door de resident-generaal, voordat de Bey zich er over heeft uitgesproken, luidt het begin van een koerswijziging van de Franse politiek ten aanzien van Tu nesië in. Men vermoedt, dat de her vormingen, indien de Bey zijn vertra- gingspolitiek blijft volgen, zullen wor den goedgekeurd zonder diens toe stemming. RHEE VRIJWEL ZEKER VAN DE OVERWINNING Nadat ongeveer de helft van de uit slagen voor de presidentsverkiezingen in Zuid-Korea bekend waren, bleek, dat de huidige president Singman Rhee twee millioen stemmen op zich ver enigd had. Zijn tegenstander Tsjo had toen 485.000 stemmen. By de verkiezingen voor het vice- presidentschap heeft de vroegere mi nister van Buitenlandse Zaken tot op heden de meeste stemmen behaald. i\ri heren A. W. Burger, R. Haasjes Indor iioo?er' die sinds begin 1950 nesië in gevangenschap verkeren verband met de zaak-Westerling, W ia vrijheid gesteld. in In Wuppertal worden besprekingen gevoerd over de arbeid van de Rijnse zending in Indonesië. De Maatschap pij Nederland heeft twee nieuwe vrachtschepen besteld met beperkte passagiersaccomodatie. Beide schepen zullen 12.500 ton meten. Bij het vis sen op de Wadden is een vissersbootje omgeslagen. De opvarenden konden behouden aan land worden gebracht. De expositie „Wonderland en Gou den Handen" te Amsterdam is gesloten. Er kwamen bijna 100.000 bezoekers. In Den Haag is gisteravond een woning afgebrand, terwijl de bewoners in de bioscoop zaten. Te Rotterdam is een vierjarig jongetje onder een auto te rechtgekomen. Het ventje Was op slag dood. De hockeywedstrijd Nederland Pakistan is in een 32 overwinning voor onze landgenoten geëindigd. Met de rust had ons land al een 21 voor sprong. BEPLANTING GEDIJD GOED, BEHALVE AAN DE KUST De Herverkavelingscommissie Walcheren heeft in 1950 een bedrag van 11.719.000,uitgegeven. Alleen al voor de aanleg van nieuwe wegen werd 'n bedrag van 2.714,945 besteed. Belangrijke zaken zijn in 1950 in onderzoek genomen, zoals het creëren van een wegschap Walcheren voor het beheer van de wegen, het drinkwaterprobleem voor de boerderijen en de omvang van de tuinbouwbedrijven. Dit alles is vervat in het jaarverslag over 1950, dat is verschenen en waarin enkele foto's zijn opgenomen, die een beeld geven van hetgeen tot die tijd reeds tot stand werd gebracht. Op verschillende tijdstippen stelde de commissie zich ter plaatse op de hoogte van de werkzaamheden, die werden uitgevoerd. Ook minister Mansholt kwam een kijkje nemen, hanteerde zelf de schop om op deze wijze de grond te beoordelen op de geëgaliseerde percelen in Schellach. TUINBOUW. In 1950 kwam het rapport van de tuinbouwcommissie gereed, waarin de omvang van de tuinbouwbedrijven op Walcheren aan de orde werd gesteld. De commissie onderscheidde vijf typen bedrijven en kwam tot de conclusie, dat de beste tuinbouwgronden bij Oost- kapelle liggen. Volgens de opgestelde berekeningen zal ongeveer 40 ha voor tuinbouw geschikte grond nodig zijn om de door de tuinbouwers gewenste sanering tot stand te brengen. DE WEGEN. De wegencommissie hield zich bezig met het vraagstuk wie in de toekomst de vele wegen zullen onderhouden. Het kwam de commissie niet wenselijk voor, dat de gemeenten voor de binnen hun grenzen gelegen wegen het onder houd voor hun rekening zullen nemen. Aan de wegen werd in 195Ö heel wat gedaan. Er werden 21 bestekken aanbesteed met in totaal 144 km. Aan het eind van 1950 waren gereed: 45 km klinker weg, 93 km met gesloten wegdek en 114 km aarden baan met fundering. Aanbesteed werd voorts het ver graven van 68.000 kubieke meter grond voor waterlopen en sprin- ken. In totaal werd 31.000 kubieke m grond uit de Middelburgse vesten gebaggerd. Bij de verruiming van de Meliskerkse watergang werd 67.000 kub. m grond verzet. Voor een com plex van 175 ha grond in de Zuid- Watering werd het systeem van onder bemaling ingevoerd. De beschikbare delf specie werd zoveel mogelijk ver werkt. Er werden in 1950 een zevental bruggen en vijf duikers aanbesteed. In de wegen werden in dat jaar ruim drie millioen klinkers, 43.250 ton puin, en 65.100 ton slakken verwerkt. Voorts werden gebruikt 8900 betonbuizen en 1.238.000 draineerbuizen. Voorwaar respectabele getallen. NAAR DE N.O.P. In 1950 vertrokken 46 gezinnen naar de N.O.P. De bouw van zes boerderijen in de Zuid-Watering werd aanbesteed en een begin werd gemaakt met de uitvoering van de toedelingsplannen. Wat de beplanting betreft wordt op gemerkt, dat de groei over het alge meen bevredigend verloopt. In de stroken vlakbij de kust gaat het niet zo goed als meer landinwaarts. Tot eind 1950 kwam 65 km wegbeplanting tot stand en 87 ha bebossing. De grote verdiensten van sir Jack voor ons land komen onder andere tot uitdrukking door zijn benoeming tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau. HET ONDERZOEK. De Franse politie zoekt met man en macht in het dorre heuvelgebied van Zuid-Frankrijk naar de moordenaar (s). Er is echter nog geen enkel spoor ge vonden. Het is niet uitgesloten, dat de dader zich reeds buiten Frankrijk be vindt. Hoewel eerst werd vermoed, dat de deserteur, die wordt verdacht van de drievoudige moord, zich over de Ita liaanse grens had begeven, is achteraf gebleken, dat hij zich nog in Frankrijk zou ophouden. Tevens wordt gezocht naar de dief van een personenauto, die is gestolen op 100 km afstand van de plaats van het misdrijf. De eigenaar van de auto was neergeslagen. Verder is het ook niet uitgesloten, dat de dader zich onder de bevolking bevindt. Sir Jack verklaarde Dinsdag avond in een hotel, dat hij het plan had, de nacht buiten te kamperen. De ze opmerking zou eventueel door da moordenaar kunnen zijn gehoord. Onder de kampeerders en boeren op afgelegen boerderijen heeft de moord grote ontsteltenis verwekt. In Cairo is gisteren meegedeeld, dat het de ernstige wil der Britse en Egyp tische regering is, dat in de huidige critieke toestand een zo nauw mogelijk contact en de vriendschappelijkste be trekkingen worden bewaard. Generaal Naguib heeft meegedeeld, dat het leger zai worden gereorgani seerd en dat in Egypte wapenfabrieken zullen worden gebouwd teneinde do strijdkrachten van de modernste wa pens en uitrusting te voorzien. Ver wacht wordt, dat in het kader van de zuivering een aantal ambassadeurs en gezanten zal worden vervangen. Reeds is bekend geworden, dat de Egyptische ambassadeur in Londen is overgeplaatst naar een ambassade in Azië. Dame uit Vlissingen aangereden en gedood Dinsdagmorgen is in Den Steeg (bfj Velp) een ongeval gebeurd, wat aan de 44-jarige mevr. C. M. den Hollander Dierx uit Vlissingen het leven heeft gekost. Met een touringcar werd een uit stapje gemaakt en in Den Steeg aan gekomen, stapte mevr. den Hollander uit en stak vóór de geparkeerde auto bus de zeer drukke verkeersweg over. Zij kon 't van rechts komende verkeer niet zien en werd door 'n uit de rich ting Dieren komende autobus gegrepen en een tiental meters meegesleurd. Op weg naar het ziekenhuis is zij aan de opgedane verwondingen overleden. Het stoffelijk overschot wordt Zater dagmiddag a.s. om twee uur te Vlis singen ter aarde besteld. DRONKEN OP DE MOTOR In de Keldermansstraat te Middel burg heeft de politie aangehouden F. V. uit Wolfaartsdijk, die dronken op een motor reed. Hij kon de nacht op het politiebureau doorbrengen. In de Seisstraat te Middelburg vond een aanrijding plaats. Een bestelauto van de fa. V. kwam in botsing met een personenauto bestuurd door de heer H. J. G. te Zoutelande. Beide wagens werden beschadigd. DE BILT ZEGT Veel bewolking. Half tot zwaar bewolkt met af en toe regen en kans op onweer. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. Zwakke tot matige veranderlijke wind.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1