Zweden protesteert bij de Sowjet-Unie tegen vliegtuigincidenten en spionnage Staatshervorming in Oost-Duitsland een feit. Geschenken voor de jarige prinses Irene HERH ALIN GSOEFENINGEN VERLIEPEN BEVREDIGEND Engelse voedseldeskundige met zijn gezin vermoord Plannen tot aankoop van tehuis voor ouden van dagen afgewezen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Zal de aanhouder overwinnen Een open brief Aangedrongen wordt op voorlegging van de geschillen aan internationaal lichaam EXPORTSLAGERIJ TE BORCULO DOuR BRAND VERNIELD 1 SNIPPER J NIEUWS j i Mn Donker thans kabinetsformateur Trein grijpt truck bij Var sse veld Jongetje uit Goes verdronken Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Lammenctraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2241 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord WOENSDAG 6 AUG. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes: Op- en ondergang van Zon en Maan. Donderdag: Zon op 5.09 u., onder 20.22 u. Maan op 20.57 u., onder 7.20 u. Hoogwater Donderdag 7 Aug.: Vlissingen: 2.43 u. 2.44 m, 14.55 u. 2.43 m. Terneuzen: 3.12 u. 2.61 m., 15.30 u. 2.58 m. Wemeldinge: 4.36 u. 2.06 m., 16.56 u. 1.94 ra. Zierikzee: 4.26 u. 1.79 m., 16.40 u. 1.68 m. Ds HUGO VAN DALEN, de Ned. Herv. predikant van Colijnsplaat, wordt zo langzamerhand een veelbe sproken en dus een algemeen bekend man. Dat spijt ons ten zeerste. Ds van Dalen zegt dat hij geen com munist is, maar hij is het wel. Mis schien komt zijn naam niet voor op de ledenlijst van de C.P.N. en misschien bezoekt hij nooit een vergadering van deze openlijke Moskou-satelieten, maar zijn hele gedachten wereld is commu nistisch, pro-Russisch en hij laat zich gebruiken als een instrument van het Kremlin om verwarring te zaaien in de West-Europese landen. Hoe meer men nu over deze man schrijft, hoe meer men hem de kans geeft „bekend" te worden. Iedereen wil nu eenmaal graag met eigen oren horen, wat een ander te vertellen heeft, ook al weet hij dat het verhaal van die ander „vergif" is. En zo krijgt deze dominee steeds meer de kans zijn waanideeën den volke bekend te ma ken. Daarom hebben wij tot dusverre vol staan met alleen maar de aperte on waarheden te weerleggen, die b.v. in het pamflet „Met wijdgeopende ogen" stonden afgedrukt. En daarom hebben wij het betreurd dat de P.Z.C. b.v. met een interview kwam nadat ds van Da len zijn „kerkelijke" reis naar Moskou had beëindigd, zij het dan dat men daarna de eigen visie gaf op hetgeen ds van Dalen had verteld. „Iemand in zijn sop laten gaar koken" is een uit drukking, die o.i. hier op zijn plaats was geweest en waarnaar wij ook ge handeld hebben. ONLANGS NU is verschenen een open brief aan ds van Dalen, een brochure onder de titel „Met wijdge opende ogenen nochtans ver blind geschreven door de Geref. predikant van Colijnsplaat, ds H. Retel. En voor dit boekje kunnen we niets dan waardering hebben. In Colijns plaat kan men ds van Dalen niet „in zijn sop laten gaar koken". Iedere Zondag immers betreedt hij de kansel van de Hervormde kerk en brengt hij daar zijn boodschap aan zijn kerkgan gers. Wij zullen niet treden in de vraag of die kanselboodschap ook inderdaad Gods boodschap is het is een vraag die allereerst de raad dezer kerk en eventueel de generale synode aangaat. Ds Ketel heelt die vraag in zijn bro chure ook volkomen in het midden ge laten zijn brief is slechts een broe derlijk vermaan geworden aan een collega met de goede raad van de in geslagen weg terug te keren. En daar bij is als uitgangspunt genomen de reis naar Rusland en het daarop ge volgde pamflet dat kort voor de ver kiezingen in een oplage van omstreeks een millioen is verspreid. Op veel van wat ds Retel schrijft, hebben wij al eerder gewezen. Duide lijk zet hij uiteen, dat ds van Dalen zijn tegenstanders onrecht aanaoet, walmeer hij het zo stelt, dat deze in Amerika als het ware het land van be loften zien en in Rusland het land van de satan maar even duidelijk laat hij zien, dat de visie van ds van Dalen als zou Rusland het ware zijn en Ame rika het demonische, even onjuist is. De antithese loopt immers dwars door de landen en ook. wel door de kerken heen. En duidelijk ook wordt aange toond, dat de positie van de kerk m Rusland heus niet zo ideaal is, als ds van Dalen het wel wil voorstellen. J-fiIT SLOT van deze brochure willen 1 4 wij U niet onthouden. Het zijn woorden, gericht tot ds van Daten maar ieder van ons kan ze ter harte nemen; ieder van ons kan aan de hand daarvan bepalen of hij wei de juiste plaats inneemt in de strijd om vrede. Dat slot luidt aldus „De bedienaars van het Evangelie hebben terdege een vredesboodschap voor hun volk. Het is de boouschap van de vrede door het bloed des kiui- ses. Die vrede is verworven in de weg van het hoogste recht, door Jezus Christus. Hij is de Vredevorst. Hij is ook onze Vrede. En als door eenvoudig gelooi die vrede eens officieel door de volkeren werd aanvaard, dan konden de wapens neer. Die vrede zullen wij, gehoorzaam aan onze Koning, moeten prediken. De vrede in de weg van gerechtigheid. De uitkomst zal niet zijn, dat in deze bedeling die vrede het op aarde winnen zal. Toch zal de boodschap met moed, met gelooi's-élan, gebracht moeten worden. De gelovigen zullen met geopende ogen door het leven moeten gaan. Zij mogen hun taak ook in staatkundig en maatschappelijk opzicht niet verwaar lozen. Zij moeten aan de strijd deel nemen. Dan kan hun piaats niet zijn aan de zijde van het communisme. De Uwe ook niet. Het gaat in de strijd tegen het com munisme vóór of tegen Christus. Ook Si) zult met kunnen combineren. Ge zult moeten kiezen". De Zweedse minister van Buitenlandse Zaken, Unden, heeft de Russische ambassadeur in Stockholm twee protestnota's overhandigd. De eerste nota heeft betrekking op de Russische weigering om het internationaal gerechtshof te Den Haag of een ander internationaal lichaam te laten bemiddelen in het Zweeds-Russisch geschil naar aanleiding van de vliegtuigincidenten boven de Oostzee. Er wordt opnieuw aangedrongen om het geschil hetzij door het internationaal gerechtshof of een ander internationaal lichaam te laten be slechten. De Zweedse regering herhaalt voorts, dat de betrokken vliegtuigen ongewa pend waren. Verder wordt verklaard, dat er fundamentele verschillen be staan tussen de Zweedse en Russische luchtmacht voor zover het de wijze van optreden betreft tegen buitenlandse vliegtuigen, die boven haar grondge bied vliegen. De Zweedse opvatting is, dat niet geschoten wordt, indien het vreemde toestel van koers verandert. De Oostduitse „Volkskammer" heeft besloten, dat voortaan het hoogste plaatselijke gezag zal berusten bjj de districtsvergadering (Bezirkstag) van de veertien Oost-Duitse districten. Een districtsraad zal de uitvoerende macht uitoefenen. Een en ander komt in de plaats van de vjjf landsregeringen van Branden burg, Saksen, Saksen-Anhalt, Thuerin- gen en Mecklenburg. De districtsraden zullen zo veel mo gelijk bestaan uit personen als „Helden van de arbeid", dragers van nationale prijzen, meesterboeren en bedrijfsleiders. Besluiten van de raad zullen geanu- leerd kunnen worden door de Oost-Duit se ministerraad en besluiten van de districtsvergadering zullen door de volkskamer nietig verklaard kunnen worden. De districtsraden zijn belast met het beheer van alle centraal-ingestelde In richtingen en het toezicht op alle econo mische instellingen in het district. Als onderorganen zullen krlngTaden en kringvergaderingen ingesteld wor den. De afgevaardigden naar de districts vergaderingen zullen voorlichtingszalen oprichten, waar gesproken zal worden en waar gelegenheid bestaat bezwaren of voorsteilen kenbaar te. maken. De vergaderingen zullen uit 60 afgevaar digden bestaan voor districten met ten hoogste 500.000 Inwoners. Is het Inwo nertal hoger, dan mag het aantal ver hoogd worden en wel tot 90. Tot het houden van verkiezingen zullen de ver gaderingen bestaan uit afgevaardigden naar de landsvergaderingen en door af gevaardigden, die door het nationale front zijn benoemd. De nieuwe staats inrichting maakt deel uit van de „op bouw van de socialistische staat". De tweede nota houdt een protest in tegen de spionnage, die door voormali ge Russische diplomaten in Zweden is bedreven. PRESIDENTSVERKIEZINGEN IN ZUID-KOREA Dinsdag zijn in Zuid-Korea de pre sidentsverkiezingen gehouden. Het schijnt, dat zich daarbij enkele inciden ten hebben voorgedaan. Ongeveer 50.000 kiesgerechtigden werden bij de stemlokalen terugge stuurd, omdat hun namen niet op de kiezerslijsten voorkwamen. Ongeveer 90 procent van de kiesgerechtigden heeft gestemd. Volgens waarnemers is het vrijwel zeker, dat de huidige president Sing- man Rhee is herkozen. MINISTER STAF MEENT: Minister Staf heeft geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Rit- Wittenberg en Oirschot. De minister kwam tot de conclusie, dat de herhalingsoefeningen in beide kampen een goed verloop hebben gehad. De instructie heeft aan de eisen voldaan. De minister is echter gebleken, dat mededelingen zijn gedaan over een onbevredigende gang van zaken tijdens een oefening, die aan het einde van de herhalingsoefeningen plaats vond. In het algemeen heeft naar het oor deel van de minister de opzet van de oefening voldoende gelegenheid gebo den om de verworven militaire kwali teiten aan de practijk te toetsen. Het is daarbij niet te vermijden, dat van bepaalde kaderleden meer wordt ge vergd, dan van andere en dat com mandanten van sommige onderdelen meer initiatief tonen, dan die van an dere. Het oordeel over dit initiatief zal van invloed zijn op de selectie van de oor logscommandanten en ook uit dit oog punt heeft de oefening aan haar be stemming voldaan. De minister vindt in 's lands belang geen vrijheid in het openbaar mede delingen te doen over oorlogsbestem- mingen van bepaalde onderdelen. De minister stelt er prijs op, dat deelnemers aan herhalingsoefeningen tijdig van de data daarvan op de hoog te zijn en dat in deze data geen wijzi- SLECHTS ENKELE DAGEN IN GEBRUIK Er gingen 130 varkens en 20 ton vet verloren In een exportslagerij te Borculo brak gistermorgen ten gevolge van kort sluiting in een ventilator bij één der koelcellen brand uit. De schade aan de gebouwen beliep naar schatting een ton. Bovendien zijn ongeveer 130 ge slachte varkens en 20 ton vet verloren gegaan. Het vuur, dat was ontstaan in de kurkenisolatie van de nieuwe koelaf- deling, die slechts enkele dagen gele den in gebruik was genomen, vond gre tig voedsel in de in teer gedrenkte kurkplaten, die een dikte hebben van 27 cm. De brand beperkte zich hoofd zakelijk tot deze cellen. Er steeg een verstikkende rook uit de afdelingen op. De brand brak om 10 uur uit en DE BESPREKINGEN TE PANMOENDJON De bijeenkomsten van de stafoffi cieren te Panmoendjon zijn Dinsdag geëindigd. Men is het er over eens ge worden, dat negentig dagen na onder tekening van een wapenstilstandsover eenkomst een politieke conferentie zal worden gehouden ter regeling van de aangelegenheden van het Verre Oosten. Alleen moet nu nog de kwestie van de terugkeer der krijgsgevangenen wor den opgelost. j ZUIVERING IN EGYPTE In Egypte is de regering-Maher druk jan het zuiveren geslagen. Ook de "afdpartij heeft drastische maatrege len genomen ter zuivering van de ge lederen. Gisteren zijn negen leden van het hoofdbestuur van de partij ontslagen. He uit drie leden bestaande regent- sehapsraad is Dinsdagavond door de regering beëdigd. Het kabinet besloot voorts het ver- jnogen van ex-koning Faroek onder beheer van de regering te plaatsen. Daardoor kan Faroek niet meer over 2Utt eigen vermogen beschikken. De eerste door Argentinië in ons land bestelde spoorwegrijtuigen zullen morgen worden afgeleverd. Te En schede is een 42-jarige Amsterdammer gearresteerd, die vorige maand in Twente acht inbraken pleegde. De to tale buit, waarvan nagenoeg niets over is, bedroeg 13.000,De 25- jarige reserve-korporaal F. B. Homan uit Amsterdam, die in Amerika wordt opgeleid tot vlieger, is met een straal jager neergestort en gedood. In Am sterdam stortte een glazenwasser van de derde verdieping van een huis naar beneden. Hij. was op slag dood. Bij het spelen met een autoped is een zes jarig jongetje in de van Lennepkade te Amsterdam gereden en verdronken. Met een K.L.M.-vliegtuig is gisteren naar Australië vertrokken, waar ze zich zal vestigen, mevr. Irma Heyting- Schumacher. gistermiddag om zes uur hadden de brandweren uit verschillende plaatsen, die het vuur met man en macht be streden, de brand onder de knie, zodat met de nablussing kon worden begon nen. gingen worden gebracht, zulks om hun zoveel mogelijk de gelegenheid te la ten hun schikkingen met het oog op de onderbreking van hun burgerwer- kring te treffen. De Franse tarweverbouwende boeren hebben Dinsdag te kennen gegeven geen vertrouwen te hebben in de mi nister van Landbouw. Tijdens een bij eenkomst van de algemene bond van tarweproducenten zijn een aantal aan bevelingen gedaan voor handelingen tot uittarting van de regering. Het kabinet van H.M. de Konin gin heeft meegedeeld, dat H.M. aan mr. L. A. Donker, fractievoorzitter van de P.v.d.A. in de Tweede Ka mer, de opdracht heeft verstrekt tot het vormen van een kabinet. Mr. Donker verzocht de opdracht in beraad te mogen houden. Zoals men weet heeft mr. Donker, nadat prof. Beel zijn opdracht had terug gegeven, Maandagavond een be zoek aan het Paleis te Soestdyk ge bracht, Gistermorgen heeft de Ko ningin een onderhoud gehad met prof. mr. Romme, voorzitter der K.V.P.-fractie. Aan H.K.H. Prinses Irene zijn Dinsdag ter gelegenheid van haar dertiende verjaardag tal van geschenken aangeboden in de tuin van het paleis Soestdijb. Op de foto ziet men de jarige prinses, haar moeder en haar zusjes de tradi tionele cassette met tafelzilver bewonderen. Van rechts naar links Prinses Beatrix, Prinses Marijke, Prinses Irene, Prinses Margriet en de Koningin. Commissie voor vrije verkiezingen in Duitsland staakt werkzaamheden De door de V.N. ingestelde commis sie, die zou onderzoeken of er moge lijkheden zijn tot het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland heeft haar werkzaamheden voor onbepaalde tijd gestaakt. De commissie is van mening, dat on danks de weigeringen van de Russen, de commissieleden toe te laten in O. Duitsland, haar arbeid niet tevergeefs is geweest. Amerikaanse communistische leiders schuldig bevonden De jury van het Amerikaanse fede rale hof van Justitie te Los Angeles heeft veertien leiders der Amerikaanse communistische partij schuldig bevon den aan samenzwering tegen de veilig heid van de Amerikaanse staat. De beklaagden hebben een geweld dadige omverwerping der Amerikaanse regering bepleit en zij hebben hun vol gelingen onderwezen in de wijze, waar op dit het best kon geschieden. AFSCHUWELIJK DRAMA IN ZUID-FRANKRIJK Dader bleek deserteur van het Vreemdelingenlegioen te zijn De een en zestigjarige sir Jack Drummond, die een wereldfaam genoot als voedseldeskundige en die in de afgelopen oorlog als wetenschappelijk raadgever van het Britse ministerie voor de Levensmiddelenvoorziening, het menu voor de Britse burgers samenstelde, is nabij Forcalquier, in Zuid- Frankrijk, met zijn echtgenote en een dochtertje van twaalf jaar vermoord. De familie Drummond had de nacht in een zelf ingericht kamp langs een Alpenweg doorgebracht. Sir Jack was drie maal in de rug geschoten. Zijn vrouw was gedood door een kogel in het hart, terwijl het dochtertje om het leven was gebracht door een slag op het hoofd met een hard voorwerp. In de tent van het vermoorde gezin was alles overhoop gehaald. Onder een kussen van de auto werd een bedrag van honderd duizend francs aangetrof fen, dat de moordenaar over het hoofd schijnt te hebben gezien. De lijken van de heer en mevrouw Drummond werden in de tent aange troffen. Het dochtertje schijnt nog ge poogd te hebben te ontkomen. Haar stoffelijk overschot is in een sloot ge vonden. Bij het lijk werd de kolf van het geweer, waarmee de moord is ge pleegd, gevonden. De moordenaar had met een dergelijke kracht geslagen, dat de kolf was gebroken. DE DADER. De dader is een deserteur van het vreemdelingenlegioen. Het Is een 25- jarige Italiaan uit Genua, die thans door de politie wordt gezocht. Zijn uni form werd op 40 km afstand van de plaats van de moord aangetroffen. De politie is er van overtuigd, dat roof het motief voor de moord is ge weest. Men meent, dat een deel der bagage wordt vermist. Heuss verzoekt ook om uitspraak over de conventie van Bonn De Westduitse president professor Heuss heeft Dinsdag het federale hof voor constitutionele zaken te Karls ruhe verzocht, het door hem gevraagde advies over het verdrag voor de Euro pese verdedigingsgemeenschap uit te breiden tot de conventie van Bonn. Een hachelijk avontuur beleefden gisteren een chauffeur van een truck met oplegger en een naast hem zitten de passagier, toen een auto door een trein in de buurt van Varsseveld werd gegrepen en meegesleurd. Het ongeluk gebeurde op een onbewaakte overweg. De bestuurder zag de trein naderen en remde, doch de auto, die zwaar met zand was geladen, schoot door. De be stuurder en zijn passagier sprongen er op het laatste nippertje uit en zagen hoe de sneltrein de beide wagens tweehonderd meter meesleurde. De trein had een uur vertraging. Te Terneuzen is gistermiddag om half vier in het zwembad de zeven jarige C. J. van der Feyl uit Goes verdronken. Het ventje, dat hij zijn grootvader logeerde en de zwemkunst niet machtig was, was met enkele vriendjes in het zwembad aan het spe len. Zij moeten in het diepe gedeelte zijn geraakt. Een zwemmer voelde het li chaampje in het water drijven en alar meerde onmiddellijk de badmeester. Dokter de Koek uit Terneuzen, die te hulp geroepen werd, heeft geruime tijd getracht de levensgeesten nog op te wekken, hetgeen echter niet mocht baten. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis te Terneuzen vervoerd. GEMEENTERAAD KAPELLE Winkelsluiting geregeld; Donderdagavond wordt koopavond De gemeenteraad van Kapelle heeft gisteravond met verontwaardiging kennis genomen van het feit, dat G.S. het oorspronkelijke aankoop- en ex ploitatieschema van het Burgerlijk Armbestuur voor het tehuis voor ouden van dagen hebben afgewezen. Met algemene stemmen sprak de raad op voor stel van de heer J. de Jager (A.R.) haar teleurstelling en verontwaardiging uit over deze gang van zaken. Een geschikt gebouw is er. Het be nodigde geld is aanwezig. Vele ouden van dagen wachten er op. Waarom is nu de conclusie van G.S. dat er op Kapelle geen plaats is voor een tehuis voor ouden van dagen? Zo vroegen allen zich af. Unaniem werd het be sluit genomen dat er verdere stappen ondernomen dienen te worden, opdat de gemaakte plannen door kunnen gaan. De noodzaak van een dergelijk tehuis in Kapelle zal nogmaals onder de aandacht van G.S. worden gebracht. VAC ANTIEREGELING. De verordening regelende het land en tuinbouwverlof werd gewijzigd in die zin dat dit verlof voortaan in zal gaan op de tweede Zaterdag in Juli. De- zomervacantie op de scholen zal voortaan op de laatste Vrijdag in Juli ingaan. Mej. Moes en mevr. v. d. Hooft had den ontslag gevraagd als onderwijze ressen aan de openbare lagere school. In hun plaats werden benoemd de da mes K. C. Verburg te Kloetinge en S. Engelsma te Middelburg. Ingevolge de winkelsluitingswet 1951 TUNES1E OP DE AGENDA VOOR DE V.N. Dertien Aziatisch-Afrikaanse landen hebben Dinsdag de secretaris-generaal van de V.N. verzocht de Tunesische kwestie op de agenda te plaatsen van de zitting der algemene vergadering, die op 14 October a.s. begint. werd vastgesteld dat de winkels gedu rende 1 April1 October geopend zul len zijn tot 7 uur en Zaterdags tot 8 uur. Gedurende de winterperiode wordt dit 6 uur en 's Zaterdags 7 uur. De Donderdagavond werd vastgesteld als koopavond. Dan zullen de winkels tot 10 uur geopend zijn, uitgezonderd de kapperswinkels. De kappersbedrij- ven zullen op Dinsdag na 13 uur ge sloten zijn. Verder werd met algemene stemmen besloten tot de aankoop van grond ter voorziening in bouwterrein. Er zijn 24 particulieren die willen bouwen. Het is noodzakelijk dat de Oude Bosstraat GEDEELTELIJKE MAANSVERDUISTERING GOED TE VOLGEN De gedeeltelijke maansverduistering gisteravond was in Zeeland goed te volgen. Nadat de maan om half zeven in de halfschaduw van de aarde was getreden zij bevond zich toen nog onder de horizon kwam zij om half negen duidelijk zichtbaar op. Ze be vond zich toen reeds gedeeltelijk in de schaduw, die, doordat de maan door de breking van het licht rood was ge kleurd, als een donkere massa aan de bovenzijde te zien was. Van negen tot kwart voor tien kon men de fasen der verduistering goed volgen. Om precies één minuut over tien trad de maan uit de schaduw en kreeg zij haar ronde vorm. doorgetrokken wordt naar de Dijkwel- sestraat Met de uitvoering van deze uitbrei ding zal zo spoedig mogelijk een aan vang worden gemaakt. Verder werd aan de agenda nog een punt toegevoegd met betrekking tot de voorziening in de afvoer van het koel huiswater van de veiling. Dit komt overeen met het huishoudwater van 100 woonhuizen. Hiervoor moeten bij zondere maatregelen getroffen worden, die een bedrag van 7500,zullen vragen. Het voorstel van B. en W. deze kosten door gemeente en veiling ge zamenlijk te doen dragen, werd aan vaard. Bij de bespreking zei de heer van Hoorn o.a. dat hij graag zou zien dat nu ook de Stationssingel gedempt werd. Het bleek echter dat deze als brandput bewaard dient te blijven. BIJEENKOMST VAN DE PACIFIC-RAAD De Verenigde Staten, Nieuw-Zeeland en Australië zijn het er op de bijeen komst van de Pacific-raad te Rsnoloe- loe stilzwijgend over eens gewerden, geen andere landen tot de organisatie toe te laten. De ministers van Buitenlandse Zaken van de V.S., Nieuw-Zeeland en Aus tralië, die aan de besprekingen deel nemen, hebben meegedeeld, dat zij voorstanders zijn van het onderhouden van contact met andere Pacific-mo- gendheden teneinde vrede en veilig heid in het genoemde gebied te ver zekeren. Hoge officieren van de luchtmacht uit zes landen van de N.A.V.O. hebben Dinsdag te Florence besloten, eenheden van de Griekse en Turkse tactische luchtmacht bij het Zuidelijke comman do van de N.A.V.O. te voegen. DE BILT ZEGT Wisselend bewolkt. Warm weer met wisselende bewol king en later plaatselijk regen of on weer. Zwakke tot matige veranderlijke wind.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1