PROF, BEEL GAF OPDRACHT TOT KABINETSFORMATIE TERUG Regering heeft geen open oog voor belangen der Ambonezen k SNIPPER NIEUWS Arj „Vliegende schotels'-koorts in Amerika Goese vrouw poogde 25 kalveren over de grens te smokkelen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND De socialisten maakten het hem te lastig Formateur zag geen mogelijkheid tot vorming van parlementair of extra parlementair kabinet Incidenten in België duren voort Begin van brand door hooibroei te Kioetinge VROUW EN DRIE KINDEREN BIJ AUTO-ONGELUK OMGEKOMEN Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactia 2435. Giro 274289. Kantoren VTissingen: Lammen. traat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2240 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 5 AUG. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuldema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Woensdag: Zon op 5.08 u., onder 20.24 u. Maan op 20.43 u., onder 5.44 u. Hoogwater Woensdae 6 Aug.: Vlissingen: 1.53 u. 2.27 m., 14.11 u. 2.32 in.; Terneuzen: 2.22 u. 2.44 m., 14.44 u. 2.49 m.; Wemel- dinge: 3.43 u. 1.92 m., 16.11 u. 1.87 m.; Zierikzee: 3.34 u. 1.66 m., 15.55 u. 1.60 m. (Van onze parlementaire redacteur). Het bericht dat prof. Beel zijn opdracht aan H.M. de Koningin heeft terug gegeven, is voor velen zeer onverwacht gekomen. Vooral toen gistermiddag bekend werd gemaakt, dat de formateur een onderhoud had met dr. Drees, waarna hij ook nog zou spreken met de voorzitters der P.v.d.A.-, K.V.P.-, A.R.- en C.H.U.-fracties, is wel gebleken, dat deze gesprekken de bedoeling hadden, de poging om een parlementair vier-partijen-kabinet, definitief af te sluiten en om tevens te proberen of een extra-parlementair kabinet op dezelfde basis mogelijk was. Prof. Beel bevestigde ons, dat hij in dit extra parlementair kabinet gaarne figuren zou hebben aangetrokken, die in zekere mats een binding hadden aan hun partijen. der onderhandelingen eerst bij de A.R. nu is het wel volkomen duidelijk ge worden, dat de socialisten de grootste struikelblok vormen. Op zichzelf is het natuurlijk waar, dat hun invloed ge ringer wordt in een extra-parlemen tair kabinet, maar in de plannen van dr. Beel zou dit wel een kabinet van zeer bijzonder kaliber worden. Zou de formateur erin geslaagd zijn de socia listen voor zijn poging te winnen dan was het lang niet uitgesloten, dat zijn kabinet, met de dag „meer parlemen tair" zou worden. Temeer daar hij Dat deze opzet mislukte is te wijten aan de socialisten, die zich op het standpunt stelden, dat hun invloed bij een extra-parlementair kabinet nog geringer zou worden. Zij prefereerden dus de gebondenheid aan de fracties boven de ongebondenheid; een parle mentair boven een extra-parlementair kabinet. Klaarblijkelijk heeft de formateur geen kans gezien dusdanige verschui vingen aan te brengen, dat de socialis ten Qevredigd werden. Dat is begrijpelijk, want iedere te gemoetkoming aan de P.v.d.A. zou voor ae andere partijen een offer betekenen. De K.V.P. had na het afstaan van Eco nomische Zaken niets meer te offeren. De C.H.U. moest in ieder geval Oorlog en Marine behouden en het was de kunst om de A.R. in het kabinet te krijgen. Prof. Beel is er niet de man naar om departementen te creëren ten einde in ieder geval een oplossing te bereiken. SPAAK IN HET WIEL. Wat zijn opzet betreft om een extra parlementair kabinet te formeren, is het in ieder geval duidelijk, dat ook nu weer de drie partijen, K.V.P., A.R. en C.H.U., haar fiat hebben gegeven. Voor de tweede maal staken de soci alisten een spaak in het wiel. Voor prof. Beel was dat voldoende zijn op dracht terug te geven, daar hij niet van zins was een kabinet met welk ka rakter ook te formeren zonder de so cialisten. Ook was prof. Beel kennelijk niet bereid om een zaken-kabinet te for meren. Daarmee was hij aan het eind van zijn latijn. HOOG TE PAARD. Na zes weken onderhandelen is de kaoinetsformatie weer in een ernstige impasse geraakt. Lag het zwaartepunt C.V.P. contra de socialisten Het nationale comité van de C.V.P. in België heeft na afloop van een Maandag gehouden vergadering een motie bekend gemaakt, waarin de sta kingen, die zich de afgelopen dagen hebben voorgedaan als protest tegen de 24 maanden diensttijd, scherp wor den veroordeeld. In de motie wordt evenwel gezegd, dat een gelijkschake ling van de diensttijd in de landen van de Europese verdeüigingsgemeenschap zonder verwijl verwezenlijkt dient te worden en de Belgische regering hier op al haar streven moet richten. De incidenten in de kazernes onder de dienstplichtigen, die verwacht had' den na 18 maanden diensttijd te kun nen afzwaaien, duren intussen nog voort. Een 60-tal dienstplichtigen hebben ui de nacht van Zondag op Maandag hun kamp te Casteau verlaten. Zij be gaven zich naar het derde liniebataljon te Sabbe, waar zij trachtten de daar gelegerde recruten te bewegen zich bij hen aan te sluiten. Op weg naar Char leroi werden zij door de rijkswacht aangehouden. De stakingsbeweging in het Luikse duurt voort. Verwacht wordt dat na de algemene staking van 24 uur, die door het Belgisch vakverbond voor Za terdag is uitgeroepen, de arbeiders Maandag a.s. het werk zullen hervat ten. Communistische aanvallen op Amerikaanse toestellen Er doen geruchten de ronde over het neerschieten van een Amerikaans observatievliegtuig bij de Siberische kust door een Russische jager. In Washington kon men echter nog geen inlichtingen verstrekken. Wel hebben Zaterdag twee straalja gers van de Chinese communisten bo ven de Gele Zee een Amerikaans pa trouillevliegtuig aangevallen. Het toe stel sloeg de aanval echter af. het grootste deel van de zetelverdeling. De bezwaren van de socialisten nog minder invloed zijn dan ook naar onze mening niet erg steekhou dend. Het ligt veel meer voor de hand dat zij geen lust hadden om met prof. Beel in zee te gaan. Het hele schema, zoals hij dat ontworpen had, was voor hen niet aanvaardbaar. Niet alleen het afstaan van de mi nister-president en de splitsing van Sociale Zaken, maar ook het feit, dat „bezitsvorming" zou gaan ressorteren onder een K.V.P.-staatssecretaris, was voor de P.v.d.A. weinig interessant. Veel meer is het zo, dat de socialisten heel hoog te paard zitten. De laatste poging van prof. Beel had daarom weinig om het lijf. Welke oplossing er nu gevonden moet worden om uit de impasse te ko men is niet gemakkelijk te raden. Het wordt zo langzamerhand tijd, dat we een kabinet krijgen, dat kan regeren, in plaats van te moeten be schikken over demissionaire ministers, die slechts de lopende zaken kunnen afdoen. Om half negen gisteravond heeft H.M. de Koningin mr. Donker, de waarschijnlijk wel zou hebben vastge- I fractievoorzitter van de P.v.d.A., op houden aan de zetelverhouding en voor Soestdijk in audiëntie ontvangen. OUD-K.N.I.L.-ERS PROTES IEREN Bereidheid tot werken als de regering het zelfbeschikkingsrecht erkent De Ambonese oud-K.N.I.L.-militairen, die zijn georganiseerd in de B.P.R.M.S. en de C.R.A.M.S. hebben gereageerd op de gisteren gepubliceerde verklaring met betrekking tot het gebrek aan bereidheid bij de in Nederland verblijvende Ambonezen om te werken of een opleiding te volgen. Men verklaarde, dat de Ambonezen vanzelfsprekend geheel bereid zijn om alle voorstellen tot werkverschaffing te aanvaarden. Zij hebben dit de regering dan ook schrif telijk en mondeling doen weten zonder dat zij aan hun bereidheid tot aan vaarding van die voorstellen nieuwe voorwaarden hebben willen verbinden. De houding der regering miskent de werkelijkheid en toont een ontstellend gemis aan begrip voor de wanhopige positie, waarin de Ambonezen door het beleid der regering zijn geraakt, zo wordt voorts verklaard. Indien de Nederlandse regering de sinds 25 April 1950 voortdurende her haalde beden der Ambonezen om steun aan de verwezenlijking en handhaving van het hun, blijkens duidelijke rech terlijke vonnissen, toekomende zelfbe schikkingsrecht zou hebben ingewilligd dan zou het niet nodig zijn geweest de Ambonezen naar Nederland te la ten komen. Indien de regering nu alsnog de In donesische regering zou laten weten, dat zij staat op de nakoming der R.T.C. overeenkomsten met betrekking tot het zelfbeschikkingsrecht der Ambonezen, dan is het misschien ook thans nog niet te laat om de Ambonezen naar hun vaderland te doen terugkeren. Niet geëist. De Ambonezen hebben daarom na EXPRESSETREIN WENEN-PARIJS ONTSPOORD De expressetrein van Wenen naar Parijs is Maandagmiddag bij het station van Boeheimkirchen, ongeveer 45 km van de Oostenrijkse hoofdstad, ont spoord. Bij het passeren van een wissel liep de locomotief uit de rails, gevolgd door de eerste zes rijtuigen. Een spoorweg arbeider, die zich op het emplacement bevond, werd door de locomotief ver pletterd. Negen passagiers liepen lichte verwondingen op, evenals de machinist en de stoker. De machinist heeft ver klaard, dat de remmen weigerden. De stoker werd met verbrijzelde benen onder de locomotief weggehaald. Op 1 Juli waren er 4982.658 aange slotenen op het Rijksradiodistributienet tegen 482.807 op 1 Juni. BRITS ANTWOORD OP RUSSISCHE BESCHULDIGING De Britse commandant te Berlijn heeft de Berlijnse vertegenwoordiger in de Russische controlecommissie Maandag verzekerd, dat het niet de bedoeling van de Britse autoriteiten is, de Russische voertuigen, die naar het gebouw van de Oostberlijnse omroep in de Britse sector gaan, te laten door zoeken. Volgens de Britse nota heeft de Brit se militaire politie, die sinds Zondag de toegang tot het omroepgebouw be waakt, opdracht er op toe te zien, dat geen Duitse burgers het gebouw be treden zonder speciale vergunning. PRESIDENT PERON HERVAT ZIJN WERKZAAMHEDEN President Peron zal met ingang van Maandag a.s. de leiding van de stich ting „Eva Peron" (die liefdadige doel einden nastreeft), op zich nemen. Voorts zal de president drie maal in de week aan het bureau, dat zijn vrouw in het ministerie van arbeid be zette, werken, om er de behoeftigen te ontvangen. De Argentijnse federale politie zal voortaan elke avond, ter nagedachte nis van Eva Peron, een minuut stilte in acht nemen, en wel op het tijdstip van haar overlijden. De arbeiders zullen Zaterdagavond a.s. ter ere van de nagedachtenis van haar een reusachtige fakkeloptocht houden. i i i President Truman heeft Zaterdag de contractuele overeenkomsten met West-Duitsland getekend. Amerika is het eerste land, dat de conventie van Bonn heeft bekrachtigd. In Korea heeft de V.N.-luchtmacht gisteren weer zware aanvallen uitge voerd. De Egyptische regering zal het inkomen van de koning aanmer kelijk verminderen. In Texas zijn twee bussen tegen elkaar gebotst en in brand gevlogen. Daarbij zijn 33 per sonen om het leven gekomen. De Amerikaanse hefschroefvliegtuigen, die de Atlantische Oceaan zjjn over gestoken, zijn in Wiesbaden aangeko men. Voor de slachtoffers van de brand te Kampen is ruim ƒ22.000 in gezameld. kennisneming van de voorstellen tot werkverschaffing aan de regering ge vraagd, of zij voornemens was om het sociale vraagstuk van het verblijf der Ambonezen in Nederland op te lossen en een werkelijke lotsverbetering voor de Ambonezen te bewerken op de enig mogelijke wijze, namelijk langs de weg van het recht. Daarop is de regering tot op heden het antwoord schuldig. Professor Lieftinck naar Turkije vertrokken Drie uur lang heeft professor Lief tinck zich gistermiddag afgezonderd in de „koninklijke wachtkamer" van Schiphol, alvorens hij in het K.L.M.- toestel stapte, dat met vrij grote ver traging naar Teheran vertrok. Prof. Lieftinck reist naar Ankara, waar hij als vertegenwoordiger van de Wereld bank zal optreden. Bjj zijn definitief vertrek naar Tur kije sleet de heer Lieftinck de laatste uren in het vaderland in volkomen eenzaamheid. Het was dan ook een vol komen verrassing voor hem, toen hij zich bij de Ingang van het vliegtuig geconfronteerd zag met een K. L. M.- stewardess, die hem op een wit kussen een rode fez aanbood, die hij nog even paste voordat hij het toestel binnen ging. SPANNING ROND MACAO Naar gemeld wordt heeft de Chinese regering de ontruiming van het grens gebied bij Macao gelast. De burgers zouden zich naar Sjekki, 35 km ten Noorden van Macao, moeten begeven. Naar verder gemeld wordt zou ,een regiment van het Chinese vierde veld leger naar Tsjinsjan, 8 km ten Noorden van Macao, gezonden zijn. Van Portu gese zijde wenste men zich niet uit te laten over het verloop der besprekin gen over de recente grensincidenten. PANIEK IN DEN BURG Toen een Texelse vrachtrijder een koe op het drukke marktplein te den Burg wilde afleveren, ging het dier plotseling aan de haal. Het rende dwars door een groepje vrouwen en kinderen, die rond een textielkraam stonden geschaard. Verscheidene per sonen werden omver gelopen, waar bij een vrouw enkele ribben brak. De koe zette haar wilde tocht voort en vernielde een ruit van een woning. Vele badgasten, die het dier zagen aankomen, sprongen als hordelopers over de lage muurtjes. Na aan het Noordeinde van het dorp nog een om heining te hebben gekraakt, bereikte de koe een weide, waar zij zich ge makkelijk liet vangen. Suffragaan bisschop van Fulda uit Oost-Duitsland gewezen De rooms-katholieke kerkelijke au toriteiten in Frankfort hebben mede gedeeld, dat de suffragaan-bisschop van Fulda, die een reis maakte door het Oostduitse gedeelte van zijn dio cees, door de Oostduitse autoriteiten uit het land gewezen is. De bisschop had verklaard Oost- Duitsland niet vrijwillig te zullen ver laten voor het beëindigen van zijn kerkelijke taak. De bisschop werd uitgewezen enke le dagen, nadat de autoriteiten het verlenen van zes kerkelijke ambten hadden verboden. PRINS BERNHARD EN PRINSESJES TERUGGEKEERD Prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene zijn gisteravond om half zeven met een regeringsdakota uit Helsinki op Soesterberg teruggekeerd. De prins en zijn dochters gebruikten de lunch in Kopenhagen. Ook het ko ninklijk jacht de „Piet Hein" zal nu de terugreis naar ons land aanvaarden. In de eerste vier maanden van dit jaar emigreerden 6.495 Europeanen naar de Unie van Zuid-Afrika. Hiervan waren ruim 2000 Nederlanders. Het aantal emigranten over de eerste vier maanden van 1951 bedroeg 5.201. Rantsoenering van munitie voor het Amerikaanse leger Het Amerikaanse leger heeft Maan dag bekend gemaakt, dat het moet overgaan tot rantsoenering van munitie behalve voor de troepen in Korea. Vol gens de onderminister van Oorlog heeft de staalstaking de munitieproductie met 37 procent verminderd en moet het leger het gebruik van munitie voor oefeningen drastisch beperken. Nieuwe commandant Ned. Detachement Ver. Naties naar Korea vertrokken De nieuwe commandant van het Ne derlandse Detachement Verenigde Na ties op Korea, de 37-jarige luitenant kolonel C. M. Schilperoord, is Maan dagavond van Schiphol naar Tokio ver trokken. Overste Schilperoord is de vierde commandant van het Nederland se Detachement. In Korea gaat hij de huidige commandant, luitenant-kolonel G. H. Christan aflossen, die dan naar het vaderland terugkeert. Overste Schilperoord nam een geluidsbandje mee, waarop een aantal groeten van familieleden van Nederlandse vrijwil ligers is vastgelegd. Snel ingrijpen voorkwam erger Door hooibroei ontstond gistermiddag in de landbouwschuur van de heer W. Aarnoutse, Noordeinde te Kioetinge een begin van brand. Door tijdig in grijpen en dank zij de snelle hulp van de brandweer kon erger voorkomen worden. Reeds des morgens had de heer Aar noutse aan de temperatuur in de schuur gemerkt, dat het hooi begon te werken. Hij besloot derhalve des mid dags het hooi naar buiten te rijden om het te spreiden en te laten drogen. Toen men hiermede bezig was begon het broeiende hooi gelijktijdig op een wagen waarmede men hét naar buiten reed, alsmede in de schuur zélf, te branden. De dochter, die in de schuur aan het melken was, rende naar de telefoon en alarmeerde de brandweer. Dank zij deze tegenwoordigheid van geest kon de schuur behouden blijven, maar desondanks ging er zeker nog 5 ton hooi verloren. De burgemeester van Kioetinge, als mede wethouder Straub woonden de blussingswerkzaamheden bij. REDDINGSPOGINGEN BLEVEN VRUCHTELOOS Personenauto reed in de Zuid Willemsvaart Een vrouw en drie kinderen zijn gisteravond nabij Helmond verdronken, toen een personenauto bestuurd door de heer S., een oud-Helmonder en thans wonende in het Belgische plaatsje Hammond, in de Zuid Willemsvaart reed. De heer S. slaagde erin de wal te bereiken, doch zijn echtgenote en de drie kinderen kwamen jammerlijk om. De kinderen waren resp. 5, 8 en 12 jaar oud. De familie was op weg van België naar Helmond toen het ongeluk gebeurde. Hoe de auto te water is ge raakt kon nog niet worden meegedeeld, daar de man geheel overstuur door het ongeluk in het ziekenhuis te Helmond moest worden opgenomen. TEVERGEEFS. Toen de heer S. de wal bereikte, hielden op zijn hulpgeroep direct en kele auto's stil en werden onmiddellijk reddingspogingen ondernomen. Het mocht niet meer baten. Weliswaar kon Op Sabang zou radio-actieve zwavel gevonden zyn, meldt Aneta uit Kota- radja. Een Duits ingenieur, die daar werkzaam is, heeft een onderzoek inge steld en een hoeveelheid zwavel naar Djakarta gezonden. men de kinderen uit de auto halen, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Naar het lijk van de vrouw werd gezocht, daar zij zich niet in de auto bevond en wellicht bij een poging de wal te bereiken is verdronken. Middelburgse gemeentewerkmem ernstig gewond Gistermiddag was de werkman bij de gemeentelijke reinigingsdienst K. op de Noordweg te Middelburg bezig met het ophalen en het ledigen van vuilnis emmers in de vuilnisauto. Zonder uit te kijken stak hij plotseling de weg over. K. werd door een jeep aangere den, die bestuurd werd door C. B. uit Kapelle. Hij werd tegen de grond ge slingerd en ernstig gewond (een zware hersenschudding) naar het ziekenhuis overgebracht. De temperatuur van de „vliegende schotels"-koorts in de Verenigde Staten stijgt met de dag. Honderden rapporten worden ontvangen over „vreemde dingen", die door het luchtruim vliegen. Allerlei theorieën worden verkondigd, foto's worden gemaakt, vliegtuigen maken jacht op de voorwerpen, die men meent waar te nemen. Sommigen menen dat zij afkomstig zijn van andere planeten, anderen vermoeden dat het geheime projectielen zijn, waarmede geleerden uit de Verenigde Staten of uit andere landen proeven nemen. Hoe de „vliegende schote!s"-koorts de Amerikaanse burger te pakken heeft, vertolkt deze foto op originele wijze. „PER ONGELUK" OVER DE GRENS Zij werd tot twee maanden hechtenis veroordeeld Voor de Economische Politierechter te Middelburg had zich Maandagmorgen te verantwoorden de 30-jarige Goese vrouw P. J. B.G., die ervan beschul digd was dat zij op 2 April jl. in de omgeving van Aardenburg een 25-tal kalveren over de grens had gesmokkeld. Tijdens het begaan van dit feit was zij juist over de grens in België aangehouden, waarbij zij werd gearresteerd en de kalveren en haar vrachtauto in beslag werden genomen. Na drie maan den in Gent gevangen te hebben gezeten, werd zij begin Juli aan de Neder landse Justitie uitgeleverd en als laatste bedrijf stond zij thans voor de Eco nomische Politierechter te Middelburg terecht. Ter zitting ontkende verd., dat zij zich opzettelijk aan het haar telaste gelegde zou hebben schuldig gemaakt, zij zou in handen zijn gevallen van een paar beroepssmokkelaars, die haar hadden bedrogen. Ongeveer vier maanden geleden, zo zei ze, had ze door middel van een ad vertentie een haar toebehorende vrachtauto te koop aangeboden. De veehandelaar B. uit Biervliet toonde zoveel interesse, dat hij wel een proef rit met de wagen wilde maken. Er werd overeengekomen dat verd. met de auto naar Breskens zou komen om de proefrit te maken. B. zou dan te gelijk van de gelegenheid gebruik ma ken om enige kalveren bij boeren in Zeeuwsch-Vlaanderen rond te brengen. Er werd naar Groede gereden, alwaar 25 kalveren in de laadbak, die slechts 2 m lang en 2 m breed was, geladen, waarna verschillende boerderijen wer den bezocht. Na het vertrek van een boerderij te Aardenburg zei B. dat ze maar alleen moest doorrijden naar de volgende boerderij, waar een collega van hem haar zou opwachten. Verd. deed dit, maar enige honderden meters verder werd zij door een Belgische douane-ambtenaar aangehouden, die haar arresteerde en de auto met de kalveren in beslag nam. Verd. verklaarde verder dat zij hele maal niet had geweten dat zij de grens was gepasseerd. B., die in werkelijk heid een andere naam had, had haar bedrogen door haar met een listig ver haaltje met de auto de grens over te sturen. Kerkejijk gebruik van de nieuwe bijbelvertaling. Zoals reeds werd bericht, heeft de Generale Synode der Ned. Hervormde Kerk zich in haar zitting van 30 Juli j.L beraden over het kerkelijk ge bruik van de nieuwe bijbelvertaling door het Nederlands Bijbelgenoot schap. Thans heeft de synode een schrij ven gezonden aan de kerkeraden en aan de brede moderina van de clas- sicale vergaderingen, waarin zij ver zoekt om in de Septembervergadering door de classes de vraag van het kerkelijk gebruik van de nieuwe bijbelvertaling aan de orde te stellen en voor 18 October rapport uit te brengen aan de Generale Synode. Het is niet de bedoeling, dat dit rapport betrekking heeft op vragen van taal kundige en bijbel-theologische aard, die door deze vertaling worden opge worpen,- aangezien hiervoor door de Generale Synode een commissie van beoordeling is aangewezen. Wel wordt het oordeel van de classes gevraagd over de vraag, of zij er mede accoord kunnen gaan, dat de nieuwe vertaling reeds thans vrijgegeven wordt voor kerkelijk gebruik naast de staten vertaling. Het is dus de bedoeling dat deze laatste nog als officiële vertaling wordt beschouwd. REQUISITOIR. De Officier van Justitie wees er op dat verd. al verschillende malen ver oordeeld en helemaal geen onbekende voor de Economische Politierechter was. Verder leek het de Officier on mogelijk dat verd. niet geweten had dat ze de grens passeerde, daar ze in de omgeving van Aardenburg goed be kend was door de handel die ze er dreef en de verschillende smokkel- zaakjes, waarin zij betrokken was ge weest. De Officier van Justitie eiste een gevangenisstraf van twee maanden met aftrek van het voorarrest. De Economische Politierechter ver oordeelde haar conform de eis. Motorvoetbal in Zeeland Op Zaterdag 16 Augustus a.s. orga niseert de M.AC. Inter-Scaldes een. tweetal motorvoetbalwedstrijden in Zeeland, 's Middags om 4 uur wordt te Kortgene gespeeld op het gemeen telijk sportterrein ter gelegenheid van de plaatselijke kermis. 's Avonds om 7 uur spelen dezelfde ploegen te Goes. Daar het gemeente lijk sportterrein te Goes op die avond niet beschikbaar is, wordt deze wed strijd gespeeld op het sportterrein van de Nederlandse Spoorwegen nabij het station. Op Zaterdag 16 Augustus worden te Terneuzen de Zeeuwse zwemkampi- oenschappen gehouden. De organisatie is in handen van de plaatselijke zwem en poloclub De Schelde. HET ZEEUWSVLAAMSE BOUWTOEZICHT In aansluiting op ons bericht van gisteren inzake beweerde misstanden bij de Dienst van Bouw- en Woning toezicht in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, vernemen wij nader, dat door de di recteur van deze Dienst opdracht is gegeven een personeelsstaat op te stel len met alle gegevens aangaande op leiding, ervaring, salarissen, enz. DE BILT ZEGT Toenemende bewolking en hier en daar enige regen. Matige Zuidweste lijke tot Zuidelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. Ingezonden Mededeling (adv.). Focus - Goes Uw Vak-Opticien, alleen Lange Kerkstraat 9.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1