t) rolt beter plakt beter brandt beter Nieuwtjes vau alle eilanden Sportuitwisseling Middelburg- Folkestone ten einde Sanapirsn aaa Oorlogsgewonden brachten bezoek aan Walcheren Ambtenaar van Bouw- en Woningtoezicht geschorst Ir Vau Soest naar het West- land? Officiële Publicatiën AANBESTEDINGEN Toren Herv, Kerk moet gerestaureerd worden, Winkelsluiting bij verordening geregeld. LIKDOORNS WONDEROLIE KERK EN ONDERWIJS Opbouwende j|fl IVIi iddenstand VAN MARKT Maandag 4 Augustus 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 BELADEN MET SOUVENIRS „Good bye and till next year „Good bye and till next year!" (tot volgend jaar). Dat was de eenparige roep, die Zaterdagmorgen door honderden Engelsen en Middelburgers is geuit op het Plein 1940, toen de sportlui uit Folkestone weer naar hun vaderland terugkeerden. Om negen uur zouden de bussen vertrekken, doch het werd half tien. Nie mand had er plezier in deze terugreis te aanvaarden na zoveel in de Zeeuwse hoofdstad te hebben genoten. Geen wonder, dat er druk gezoend werd, hon derden handen geschud en hier en daar zelfs een traan werd weggepinkt. Inderdaad, tot volgend jaar, want dan ze hebben het zich vast voorgenomen gaan de Middelburgers weer naar Folkestone. De burgemeester mr dr N. Bolke- stein, die natuurlijk ook dit afscheids feest niet wilde missen, kon het niet nalaten om in de zijspan van de politie motor te gaan zitten en voor de bus sen uit zijn Engelse gasten uitgeleide te doen. Het werd een hartelijk af scheid tussen mensen, die elkaar op een enkele uitzondering na hele maal niet kenden, doch tussen wie in deze week een hechte vriendschap is gegroeid. VERSLAGEN. Zoals wjj Zaterdag reeds meldden is op de afscheidsavond meegedeeld dat Folkestone had verloren, daar Middel burg 10 van de 16 wedstrijden had ge wonnen. Het is Vrijdagavond gezellig geworden. Het Schuttershof en zelfs de tuin waren eivol. De voorzitter van de Sportuitwisselingscommissie de lieer D. A. Huijsse bood in een korte toespraak verontschuldigingen aan voor de ge maakte fouten. Zjjn woorden werden overstemd door de Engelsen, die „No;r no" riepen en van fouten niets wilden weten. Een daverend „Yes" klonk door de zaal toen de heer Huijsse nog een maal vroeg: „Every boddy happy?'' (Iedereen gelukkig?). Burgemeester Bolkestein goochelde weer met de 100 Engelse woorden, die hij zegt te kennen en in een geestige speech gewaagde hij van de hechte vriendschap die in deze dagen is ge groeid. Misschien is er zelfs hier en daar van liefde sprake, aldus mr Bol kestein, maar dat zien we later wel... Hij dankte het organisatiecomité uit Folkestone en ook de heer Huijsse. Hij sprak de hoop uit, dat deze week nog door vele goede weken zal worden ge volgd, waarmee de aanwezigen harte lijk instemden. Het hoogtepunt van de sportweek noemde mr Bolkestein hei optreden van de Highland Dancers. Hij overhandigde hierna de grote beker, die gevuld was met mooie dahlia's aan de heer Huijsse. De burgemeester van Folkestone de heer M. J. Moncrieff zei, dat men zo veel van Middelburg is gaan houden, Jat men zelfs de beker niet wilde mee nemen. Ook hjj bracht allen dank en roemde de moed van de bevolking van Walcheren. Na bedankt te hebben voor de gastvrijheid zei lijj, dat de vriend schap tussen Middelburg en Folkestone ten voorbeeld kan worden gesteld aan de wereld. Mr M. A. Terwoert reikte vervolgens namens de drie middenstandsorgani saties de voor de verliezer beschikbaar gestelde beker uit aan de heer Clark. Als voorzitter van de sportcommissie in Folkestone sprak ook de heer Clark woorden van hartelijke dank. Op echte Kentse wijze dankten de aanwezigen voor de gastvrijheid met Shythmisch handgeklap. Hierna werd ank gebracht aan de secretaris en secretaresse van de beide sportcommis- sies resp. mr Hudsmith en mej. Ver meulen. De heren Clark en Hudsmith ontvingen beiden een medaille van Wal cheren. De heer Clark reikte daarop de beker voor de winnende hengelaars aan de heer A. J. W. Matthijssen uit. De heer Matthijssen overhandigde een souvenir aan de 16-jarige (jongste) hengelaar uit Folkestone. De voorzit ter en de trainer van het voetbalelftal uit Folkestone kregen ook geschenken. Tenslotte waren er souvenirs voor alle Engelse deelnemers. Een veertigtal zware oorlogsgewon den uit Noord-Brabant en Limburg heb ben Zaterdag een bezoek aan Walche ren gebracht. Ze werden Zaterdagmid dag door het gemeentebestuur van Mid delburg ontvangen in de Burgerzaal van het stadhuis, waar burgemeester mr dr N. Bolkestein er onder meer zijn vreugde over uitsprak, dat het gezel schap niettegenstaande de verwondin gen, toch nog iets kon zien van de her bouw van een streek, die ook getroffen Is door het oorlogsgeweld. In zijn toespraak herinnerde de bur- meester aan de drukke voorbije we ken en de vrolijke en ongedwongen recepties. Hij wees op de banden, die zijn aangeknoopt tussen Oost-Vlaande- ren en met de sportlui uit Folkestone. Thans, aldus de burgemeester, moe ten wij u ontvangen, die wellicht sceptisch gestemd zijt ten opzichte van een betere verstandhouding tussen verschillende volken. Hij meende, dat het offer, dat door hen was gebracht voor de bevrijding van ons land, niet tevergeefs is geweest. Ondanks alle ellende, zo vervolgde mr Bolkestein, kan er toch ook vreug de zijn, omdat er thans in ons land meer medeleven met hen, die zijn ge troffen wordt gevonden, dan vroeger wel het geval was. Er zijn natuurlijk nog wel klachten, maar er wordt toch meer gedaan, zodat de maatschap pij iets meer gaat lijken op een ge meenschap. De burgemeester sprak vervolgens zijn blijdschap uit over dit bezoek en dankte allen voor de be langstelling, die uit dit bezoek sprak. Hij sprak tenslotte de hoop uit, dat allen een goede dag zouden hebben. Mevr. AT. L. Moolenburgh sprak na mens de afd. Zeeland van de Moveo (Comité voor meer ontspanning voor oorlogsgewonden), een woord van dank. De heer Goderie uit Roosen daal dankte namens de afd. Noord- Brabant Nadat verversingen waren aange boden maakte het gezelschap, dat met 25 particuliere auto's werd vervoerd een tocht over Walcheren. Tot hen, die de tocht meemaakten behoorden ook de heer M de Dreu de secretaris van de afd. Zeeland van de Invalidenbond, IN DE RAADZAAL. Vrijdagmorgen was men in de raadzaal bijeen. Folkestone's burgemeester fun geerde als voorzitter, de leden van zijn sportcommissie als wethoudens. De Middelburgers, de burgemeester in cluis, zaten op de publieke tribune. Er werd een plechtige raadszitting ge houden, waarbij leden van de Engelse groep als raadsleden fungeerden. Beide burgemeesters hielden hartelijke toe spraken. Een krant uit Folkestone met de verslagen van de wedstrijden werd voorzien van handtekeningen aan mr Bolkestein aangeboden. In de trouw zaal heeft daarna de heer Huijsse de locoburgemeester de heer Clark met zijn echtgenote, die in Zuid-Bevelands costuum gestoken was, volgens de Ne derlandse wet in het huwelijk verbon den. Hierna werd het stadhuis be zichtigd. 's Middags werd een bustocht naar Veere, Domburg en Vlissingen ge maakt. In Westkapelle werd het lan dingsmonument bezichtigd. BOWLS. Vrijdagmorgen vond op het sport terrein een bowls-demonstratie plaats. Dit Engelse spel, dat aan kegelen doet denken, is vrij eenvoudig te leren, doch vereist een grote bekwaamheid. Van kijken kon niets komen, want de En gelsen nodigden ook uw verslaggever uit met hen dit spel te spelen, waaraan natuurlijk met alle genoegen gevolg werd gegeven. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat de ambtenaar, die zijn bewe ringen aangaande de gang van zaken bij de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicht in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen aan de Terneuzense Raads leden per brief heeft overhandigd, tot deze stap zou zijn gekomen, omdat hij dit na rijp beraad de enig mogelijke weg vond, aangezien de Commissie van Bestuur van deze Dienst in grote meer derheid uit Rooms-Katholieken bestaat Nader vernemen wij nog, dat de ambtenaar tot nader order de toegang tot het dienstgebouw aan de Heren gracht te Terneuzen is ontzegd en na mens de Commissie van Bestuur voor deze Dienst is geschorst. Ir W. van Soest, de rijks- tulnbouwconsulent voor Zeeland en West-Noord-Brabant, staat binnenkort een benoeming te wachten tot rijks tuinbouwconsulent voor het Zuid-Hol landse glasdistrict (Westland) te Naald wijk. Hij zal tevens met de leiding wor den belast van het landelijk proefstation voor groenten en fruit onder glas te Naaldwijk. Als opvolger van ir G. de Bakker werd hij in 1948 benoemd tot consulent voor Zeeland. Voordien was hjj werk zaam als adjunct-consulent in Zeeland. Onder zijn leiding is in Zeeland veel tot stand gekomen: o.a. het laboratorium „Zeelands proeftuin". Voor de Zeeuwse fruitkwekers betekent het vertrek van ir van Soest een groot verlies. Zijn waar volle adviezen werden steeds op hoge prijs gesteld. Ir van Soest is ook enige tijd lid geweest van de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Goes. Beregening in Zeeland niet zonder gevaar. De Commissie Waterbeheersing en Verzilting heeft in de nieuwe Kraayert- polder een begin gemaakt met het on derzoek om berekening van de landerjj en zonder gevaar toe te passen. Het blijkt namelijk, dat door vele landbouwers en fruittelers proeven wor den genomen om water d.m.v. boringen aan de grond te onttrekken en dit in de vorm van regen aan de plantenwor tels ter beschikking te stellen. Deze proeven zijn niet helemaal zonder ge vaar, omdat de zoetwaterlagen onder de Zeeuwse bodem slechts dim zijn en al heel spoedig zout water naar boven komt. Een voorbeeld van verzilting tenge volge van het onttrekken van te grote hoeveelheden is, volgens het Zeeuws landbouwblad, voorgekomen in het jaar 1948. Bij een poging om het perceel te bevloeien, onttrok men een hoeveelheid van 12 m3 per uur. Na twee dagen pom pen was het water reeds te zout, zodat men gedwongen was te stoppen. In dit geval was het zoutniveau dus zeer snel gestegen. Het kan veel tijd vergen voor dat de oude toestand weer is hersteld. Ingezonden Mededeling (adv.) opwekkend-p ij nverdr ij vend Motorrijder uit St. Annaland onder Tilburg verongelukt. Vrijdagmorgen kwam de motorrijder M. van Dijke uit St. Annaland onder de gemeente Tilburg bij een bocht in bot sing met een tegenliggende auto. Hij kwam zodanig te vallen, dat hij zijn dij en heubeen brak en in het ziekenhuis te Tilburg moest worden opgenomen. De duo-passagier Chr. Kalle kwam met duo en al op de weg terecht doch liep geen letsel op. Beide heren waren op een va- cantietocht. Ontheffing winkelsluiting gedurende de kermis. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat gedurende de ker mis alle winkels op 4 t.m. 9 Augustus 1952 voor het publiek geopend mogen blijven tot 24 uur. KNIBBEL WANHOPIG En zo stormden de bei de karretjes op de eind streep aan. De spanning was ondraaglijk en waar Gertjan en Maartje op ge hoopt hadden kwam uit. In een fantastische eind spurt rende hun paard Knibbel op het laatste stuk voorbij. Langzaam schoven de beide wagen tjes langs elkaar. Knib- bels bloed kookte. Als in een laatste hulpeloze poging schreeuwde hij zijn keel schor en sloeg zijn paard onbarmhartig. Ten laatste stond hij rechtop in zijn wagen en zwaaide zijn zweep in de lucht. „Schiet op, lui paard!" gierde hij. „Winnen moeten welopen beest! Zie je dan niet dat ik verliesIk wil niet verliezen, ik moet winnenhonderd gulden winnenMaar ook al schreeuwde Knibbel nog zo hard, het paard van Kriek stoorde zich daar Een halve meter was het al voor, en Knibbel, die het hopeloze van de zag, was zichzelf niet meer, en in volle vaart slechts honderd meter eindstreep, maakte hij een grote fout. Ingezonden Mededeling (adv.) Uil Zeetandi tfteden. Goes Een rog van 29 pond. Kapper de Koning uit Goes heeft bij het hengelen het geluk mee. Vorig jaar was hij zo gelukkig een rog te vangen en dit jaar is het hem weer gelukt. Don derdag was hij met een motorbootje de Oosterschelde opgevaren en had al spoe dig wat aan de haak. Hij kon toen nog niet vermoeden, welk geluk hem wacht te. Menig zweetdruppeltje heeft de heer de Koning in de Oosterschelde moeten laten, voor hij de vis kon verschalken. Het was een nagelrog van 29 pond! Avondmuziek Grote Kerk. Het programma van Avondmuziek in de Grote Kerk op Dinsdag 5 Augustus om half acht wordt ditmaal verzorgd door mevr. M. G. KousemakerNieuw- dorp (zang), de heer Jac. Hoogkamer, hobo en de heer Adr. Kousemaker (or gel). Het programma is als volgt samenge steld: 1. Sonate voor hobo en orgel, Tele- mann (siciliana, spirituoso, andante, viva ce): 2. Aria „In deine Hande", Joh. Seb. Bach (zang); 3. Canzone, Joh. Seb. Bach (orgel); 4. Vier geestelijke liederen voor zang, hobo en orgel. Max Drischner. a. Wie schön leuchtet der Morgenstern; b. Christe, du Lamm Gottes; c- O heiliger Geist; d. Wachet auf, ruft uns die Stim- me; 5. Fantasie over „Wilt heden nu tre den" en „O Heer, die daar", Adr. Kou semaker (orgel). GEMEENTERAAD. OVEZANDE Nieuwe gemeente-ontvanger benoemd In de gehouden raadsvergadering is aan de heer K. L. de Jonge m.i.v. 16 Aug. eervol ontslag verleend als ge meente-ontvanger en ambtenaar bur gerlijke stand, in verband met diens benoeming tot commies ten kantore van de gemeenteontvanger van Alk maar. Voor de functie van gemeente-ont vanger is door B. en W. de volgende aanbeveling gemaakt: 1. J. A. M. van Deutekom, Oirschot; 2. M. Steijn, Hoe dekenskerke. Reeds bij eerste stem ming bleek, dat de heer M. Steijn met algemene stemmen is benoemd. Als bezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand werd met algemene stemmen benoemd de heer Th. J. An- driessen, burgemeester der gemeente. Besloten werd de geldlening van de Ver. v. Ziekenhuisverpleging Goes, thans nog groot f 4650.buitengewoon af te lossen, daar de Ver. een hogere rente verlangt. Vastgesteld werden een tweetal ver ordeningen ingevolge Winkelsluitings wet, waarin werd bepaald dat de win' kels open mogen blijven op werkdagen tot 19, op Zaterdagen tot 20 en op Zon dagen van 812 uur. De rekening 1951 sloot met een ba tig saldo van f 5080.59 voor de gewone dienst en een batig saldo van f 1369.63 voor de kapitaaldienst. Besloten werd, conform het advies van de vleeskeuringscommissie, een bestelwagen aan te schaffen voor de hulpkeurmeester. School voor Chr. Volksonderwijs te Serooskerke (W.) Te Serooskerke (W.) werd aanbesteed de bouw van een drieklassige school voor lager onderwijs van de vereniging voor Chr. Volksonderwijs. Ingeschreven werd als volgt: P. de Kok, Vlissingen f47 440; Van Gorcum en Zo nen, Wemeldinge f47.485; J. Verhagen, Middelburg f47.700; J. Geschiere, Mid delburg f48.480; W. Jobse, Serooskerke (W.) f48.875; fa. Van Schaik en Gilde, Middelburg f48.990; J. Jobse, Gzn„ Se rooskerke (W.) f49.346; J. van Wierin- gen, Serooskerke (W.) f49.475; N. Th. v. Doorn, St. Laurens f49.800; A. C.Haeck, Souburg f50.325; J. Jobse Mzn. f50.397; A. Francken en Zonen, Oostkapelle f 50.875; Fa. de Pagter-Versluys, Domburg f55.000; J. Adriaanse, St. Laurens f55.656- De gunning is aangehouden. Brandweergarage te IJzendijke Vrijdag werd door het Architectenbu reau v. Zantbeek en Schoonis te Sluis kil voor de gemeente IJzendijke aanbe steed het bouwen van een brandweer garage en badinrichting aan de Konin ginnestraat. De uitslag is aldus: Gebr. Strijdonck, Westdorpe f 29.500; E. A. de Boevere, Biervliet, f29.400; Gebr. v. d. Poel, Terneuzen f 27.500; F. P, Driessche te Kullaard f 27.500; Gebr. v. Steenbergen Philippine f 27.300. De begroting was f25.200. De gunning wordt aangehou den. Gemeenteraad. Biggekerke. De gemeenteraad van Biggekerke heeft een blanco crediet verstrekt voor het doen opstellen van een plan tot restauratie van de toren der Ned. Herv. kerk. Hoewel de toren nog in een vrij goede toestand verkeert, zal veel van het voegwerk moeten worden vernieuwd, terwijl nieuwe stenen moeten worden ingeboet. De steunberen aan de Westzijde, die zijn gescheurd, zullen opnieuw moeten worden opgetrokken. Ook het dak en de goten moeten worden gerepareerd. Bij de behandeling van deze zaak kon de burgemeester, de heer J. L. Dregmans, nog mededelen, dat men nog geen architect heeft aangezocht om het plan op te maken. Hij was van oordeel, dat het nog wel enkele jaren zal duren, eer met de restaura tiewerkzaamheden kan worden be gonnen. Met de aanvraag van Rijks subsidie is lange tijd gemoeid. WINKELSLUITING. De raad besloot een crediet te ver lenen van ƒ3400,voor de aanschaf van meubilair en benodigdheden voor de nieuwe school voor C.V.O. Een ver ordening, regelende de winkelsluiting werd vastgesteld. De winkels zullen nu om zes uur gesloten moeten wor den en de kapperszaken mogen tot acht uur open blijven. De gemeente zal voortaan het Kerk plein gaan onderhouden, waarmee de raadsleden gaarne accoord gingen. ARNEMUIDEN Arm gebroken. De scholier J. de Rid der kwam. zo ongelukkig te vallen, dat hij zijn arm brak en in het Gasthuis te Middelburg moest worden opgenomen. De varensgezel M. van Belzen kwam zodanig met de motor ln aanraking, dat hij een top van zijn rechterwijsvinger moet missen- BORSSELE Brevet voor textiel. Voor het examen Brevet voor de Textielhandel slaagde de heer D. van Sluys. Door zijn bijzondere prestatie werd hl] voor het mondeling examen vrijgesteld. Jubileum. Vrijdag herdacht de heer A- v. d. Velde het feit, dat hij 30 jaar ge leden benoemd werd tot ontvanger der gemeente Borssele. Geslaagd. De heer N. v. d. Velde, vroe ger te Borssele, slaagde voor het examen hoofaaete bij het onderwijs. BRESKENS Overplaatsing. Met ingang van 1 Aug. is de wachtmeester der Rijkspolitie J. Lucieer van de groep Breskens overge plaatst naar Ouddorp. Geslaagd. Deze week slaagde te Breda voor het examen hoofdakte, deel B, de heer Z. C. Risseeuw uit Breskens. welke thans onderwijzer is aan de O.L. school alhier. HEIN KENSZAND Oranjevereniging bijeen. Te Heinkens- zand vergaderde het bestuur der Oranje vereniging onder voorzitterschap van burgemeester B. Funk, teneinde de fees telijkheden die Zaterdag 6 Sept. a.s. zul len plaats vinden te bespreken. Deze zul len gehouden worden op een weiland van de heer A. Rijk. Des morgens zullen kin derspelen plaats vinden, waarna ln de namiddag volksspelen zullen worden ge houden. De avond vindt te 8 uur een lampionoptocht plaats. Na afloop hiervan zal de fanfare „Euterpe" in de muziek tent aan de Kerklaan de festiviteiten met een concert besluiten. KRUININGEN Wedvlucht. De P.V. „Kruiningen" nam deel aan een concours met jonge duiven uit Vilvoorde. De uitslag was: 1. C. van Stee; 2. H. C. Polejj; 3. H. van Koeve- ringe; 4. H. van Nieuwenhuize; 5 en 7. C. C. van Paasschen; 6 en 8. J. Boone. OVEZANDE Serenade. Het fanfarecorps „Juliana" te Ovezande heeft een serenade gebracht aan de heer J. v. Gessel, die zijn 75ste verjaardag vierde. SEROOSKERKE (W.) De collecte tenbate van het Erefonds voor oud-verpleegsters heeft te Se rooskerke (W.) f457 opgebracht. YERSEKE Zwemwedstrijden. Zaterdag a.s. worden te Yerseke de jaarlijkse zwemwedstrijden gehouden. Er zijn reeds een aantal me dailles en andere prijzen ter beschikking gesteld. Ook zullen de wisselbekers voor de beide afstanden dames en heren 600 m. worden verzwommea Tevens zullen er diploma's worden uitgereikt. Volgens de voorzitter, zal grotendeels nieuwe beplanting moeten worden aangebracht. De bomen vlakbij de kerk staan er slecht voor. Uit het nog bij de Stichting „Nieuw Walcheren ten behoeve van beplantingen te Big gekerke voorhanden zijnde bedrag kan worden geput. Bij de rondvraag wilde de heer Polderman weten of er nog iets komt van de electrificatie van Krommen- hoeke. De voorzitter kon alleen mee delen, dat de P.Z.E.M. een en ander nog in studie heeft. Op een andere vraag betreffende een busverbinding zal bij de Stoomtram Walcheren wor den geïnformeerd. De heer Schout vroeg naar waterleiding in het gebied tussen Biggekerke en Zoutelande. Ook hierop kon de voorzitter geen positief antwoord geven. Ingezonden Mededeling (adv a A VERWIJDERD MET Weg met onhandige llkdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.35 be spaart U veel ellende. Wat brengt de radio? DINSDAG 5 AUGUSTUS 1952. HILVERSUM I (402 m.). AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; VPRO; 7.50 Dag opening; AVRO: 8 00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Bariton en piano; 12.00 Gevarieerde muziek; 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen; 12.33 Voor het plat teland; 12.40 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen en gram.; 13.30 Dansmu ziek; 1400 „Mijn zoon en zijn grote vriend", causerie; 14.15 Amusementsmu ziek; 14.30 Orgel en viool; 15.00 Gram.; 15.30 Strijkorkest; 16.00 Pianoduo; 16.15 Lichte muziek; 16.30 „De Koning en de appelbollen hoorspel; 16.50 Gram.; 17.15 Cello en piano; 17.45 „Tourisme in de Ardennen", reportage-reis; 18.00 Nieuws; 18.15 Surinaamse volksmuziek; 18.30 R. V IT.: Mr N. W- A. van Eyk; „Geschiedenis en grondslagen der Nederlandse sociale verzekering II"; 19.00 Orgelspel; 19.20 Orkestconcert; 20.00 Nieuws; 20.05 Film muziek; 20.35 Cabaret; 21.05 Gevarieerde muziek; 21.35 Orkestconcert; 22.05 Disco causerie; 22.45 Buitenlands overzicht; 23.00 Nieuws; 23.15 Voordracht; 23.20 24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.). KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gram.; 8.55 Pontificale Hoogmis; 10.30 Franse muziek; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; (12.3012.33 Land- en tuinbouw- mededelingen); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Actua liteiten; 13.25 Amusementsmuziek; 13.50 Gram.; 14.00 Gevarieerde muziek; 14.35 Metropole orkest; 15.10 Zang en piano; 15.30 „Ben je zestig?"; 16.00 Voor de zie ken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Felicitaties voor de jeugd; 17.45 Re geringsuitzending: R. de Haan: „Papoease karaktertypen"; 18.00 Nieuws; 18.15 Ac tualiteiten; 18-20 Sportpraatje; 18.30 Gram. 19.00 „Hier Vrij Europa"; 19.30 Gram.; 19.40 „Dit is leven", causerie; 19.50 Lichte muziek; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.15 Concertgebouworkest, koor en solis ten; 21.25 Actualiteiten; 21.35 Franse mu ziek; 22.05 Militaire causerie; 22.17 Gram. 22.45 Avondgebed en liturgische kalen der; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Strijk orkest. BRUSSEL (Vlaams 324 m.). 11.45 Gram. 12.30 Weerberichten; 12.34 Operamuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Tuinbouwkroniek; 13.20 Gram.; 14.00 Kamermuziek; 15.00 Gram.; 15.30 Orgelspel; 16.00 Gram.; 16.30 Orgelspel; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kleuters; 17.30 Causerie; 17-40 Gram.; 17.50 Boekbespreking; 13.00 Voor de jeugd; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Syndi cale kroniek; 20.00 Hoorspel; 20.30 en 21.00 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 en 22.45 Gram.; 22.55—23.00 Nieuws. EX-VERLOOFDE MET MES GESTOKEN Zaterdag omstreeks middernacht heeft in een café te Antwerpen de 37- jarige Nederlander F. van D. uit Breda in een vlaag van jaloersheid zijn vroe gere verloofde, de 27-jarige D. D. en haar moeder mevr. D. L.van P. ver scheidene messteken toegebracht. Na in het ziekenhuis te zijn verzorgd werden beide vrouwen, die ernstig ge wond zijn, op hun verzoek naar hun woning overgebracht. Van D. is voortvluchtig. Geref. Kerken. Bedankt voor Oud-Beijerland, J. B. v. Mechelen te Oostburg. Café „Suisse" te Middelburg herbouwd Op 15 April 1938 opende op de Markt te Middelburg café „Suisse" ha^r poor ten na een grondige verbouwing, waar door het pand een sieraad voor de Markt was geworden. Op 10 Mel 1940 brandde het gebouw af en het duurde 12 jaar voor er iets van herbouw kon komen. Vrijdag Is een nieuw „Suisse" geopend en ook nu weer kan gezegd worden, dat de architect, de heer J. B. van Wijckhuijse, een sieraad voor de Markt heeft gemaakt. Opmerkelijk is de brede en hoge bouw, waardoor de fraaie gevel domineert aan de Zuid zijde van het Marktplein. Beneden be vindt zich het café, boven is er een ruime zaal, waar vergaderingen e.d. ge houden kunnen worden, terwijl zich op de derde verdieping nog een bestuurs kamer bevindt. De exploitant, de heer A. Schuit, heeft op de derde en vierde verdieping zijn woning. Het pand is keurig ingericht, goed verlicht en de brede ramen zorgen ervoor, dat men overal een prachtig uitzicht over de Markt heeft. en veiling BERGEN OP ZOOM. 1 AUGUSTUS: Sla 24; Andijvie 510; Savoye kool 1020; Bospeen 816; Waspeen 8— 15; Stoksnijbonen 50—65; Stamsnij- bonen 2027; Stamboon dubbele prin sessen 2045; Stok prinsessen bonen 8296; Rode kool 811; Witte kool 310; Kroten 611; Bloemkool A 31— 50; idem B 15—24; idem C 12—13; Komkommers 8—21; Tomaten 32—66; Kasperziken 717; Netmeloenen 36 57; Ananas meloenen 4958; Rode bessen 2543; Pruimen B de Louvain 2627; Reine Claudes 2837; Boeren- witte 1729; Washington 2434; On tario 18—37; Czas 21—40; Kroes 7— 14; Peren: Precose A 3439; idem BC 25—36; idem Hl 21; idem HII 14— 18; N.H. Suikerpeer 1116; Appelen: Zigeunerinnen A 2736; idem A 37; idem B 26; idem Hl 22; Perzik v. d. Zomerappel AX 36; idem A 30; idem Hl 19—31; idem HII 13—26; Yellow Transparant 2534; Early Victoria 5—14. SINT MAARTENSDIJK. 1 AUGUS TUS: Eigenheimers I 9.208.86; id. II 8.208.60; Drielingen 6.60; Bonken 7.70; Doré 8.70; Bonken 7.10; Bintjes I 8.407.90; Bonken 8.00; Drielingen 5.00; Koopm. blauwe II 8.10; Voer 3.80. Aanvoer 50 ton. Dubb. Bonen 24.00; Appelen 7.008.00; Peren 10.00; Bramen 50.00; Pruimen 35.0040.00. Alles per 100 kg. Waar zijn ^jH^^onze schepen Passagiers, emigrerenden en repatrierenden ALDABI 12 Rio de Janeiro verw. AL- HENA 5 te Antwerpen verw. ALNATI verm. 2 van Montevideo. BONAIRE ver trekt 8 van Amsterdam naar Georgetown. BOSKOOP 8 van Amsterdam naar Gua yaquil. COTOCA 31 te Paramaribo. FAIRSEA 1 van Rotterdam met emigran ten naar Sydney. GROOTE BEER 6 te Le Havre en 7 te Rotterdam verw. IN- DRAPOERA 2 te Aden verw. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT verm. 14 van Amsterdam naar Sydney. NELLY 31 van Kaapstad, 15 te Melbourne verw. NIEUW AMSTERDAM 2 te Le Havre en South ampton, 8 te New York verw. NOORDAM vertrekt 2 ca. 12 uur van New York naar Rotterdam. ORANJE 1 van Singapore n. Belawan. ORANJESTAD vertiekt 7 van Amsterdam naar Christobal. RIJNDAM 3 Southampton en Le Havre en 4 te Rot terdam verw. SIBAJAK 6 van Wellington te Surabaja verw. SOMERSETSHIRE 2 van Aden. VEENDAM 4 van Rotterdam te New York verw. WATERMAN 10 van Amsterdam te Kaapstad verw. WESTER- DAM vertrekt 2 ca. 14 uur van Rotter dam naar New York. WILLEM RUYS te Fort Said verw- WILLEMSTAD 2 van Amsterdam te Christobal verw. ZUIDER KRUIS 7 te Halifax en 9 te New York verwacht.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 5