Ambonezen in ons land voelen weinig voor tewerkstelling en opleiding KONINGIN ONTVING PROF. BEEL Dienst van Bouw** en Woningtoezicht in Oost-Zeeuwsch Vlaanderen in opspraak STRAALJAGERS DAVERDEN BOVEN YPENBURG Mossadeq kreeg het vertrouwen 'SNIPPER NIEUWS k Algemeen Belgisch Vakverbond wil militaire dienstplicht beperken Olympische Spelen te Helsinki officieel gesloten PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Wat gaat er nu met hen gebeuren Zij vragen erkenning van hun nationale eisen en voorbereiding op een vrijheidsstrijd Omgekomenen te Varsseveld bleken vergiftigd Morgen wordt Prinses Irene 13 jaar Belangrijke onthullingen op komst? Er zouden ernstige fouten zijn gemaakt, waardoor onderzoek wordt gewenst Egyptische regent- schapsraad ingesteld Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Lammen. - traat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2239 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord MAANG 4 AUGUSTUS 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHE1DE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Dinsdag: Zon op 5.06 u., onder 20.26 u. Maan op 20.26 u., onder 4.07 u. Volle Maan 20.40 u. Hoogwater Dinsdag 5 Augustus: Vlissingen: 1.02 u. 2.09 m., 13.23 u. 1.16 m. Terneuzen: 1.30 u., 2.26 m. 13.54 u. 2.33 m. Wemeldinge: 2.48 u. 1.77 m., 15.18 u. 1.75 m. Zierikzee: 2.37 u. 1.52 m., 15.02 u. 1.49 m. De in ons land verblijvende Ambonezen voelen weinig of niets voor de gedane voorstellen tot werkverruiming. De besturen der organisaties hebben aan de onlangs gedane voorstellen eisen verbonden, die voor de Nederlandse regering onaanvaardbaar waren. Men bleef aandringen op erkenning van de nationale eisen der Ambonezen, op een militaire status en voorbereiding op een vrijheidsstrijd. Slechts 100 Ambonezen van de 4000 mannen boven de 18 jaar, die kunnen werken, hebben zich voor werk gemeld. Verwacht wordt, dat de regering en wellicht ook het parlement zich nader zullen beraden over wat er nu moet gebeuren. Op 18 Juni is, na het antwoord van de regering op vragen van het kamer lid Bruins Slot, aan de drie organisa ties der Ambonezen voorgesteld om voor 4000 man de gelegenheid open te stellen om toe te treden tot een bijzon der (burger-) bewakingscorps, om op uitgebreider schaal deel te nemen aan vakopleidingen en het inrichten van kampwerkplaatsen of om toe te treden tot de interne kampdiensten voor keu kendiensten, corveewerk enz. ONAANVAARDBAAR. De besturen der organisaties hebben aan deze voorstellen nieuwe voorwaar den willen verbinden, die voor hen passend zijn ten opzichte van hun ver langens naar een vrije Molukse staat. In deze voorstellen konden het hoofd Ambonese woonoorden in Nederland, generaal P. Scholten, noch de regering treden. Hoewel door het aannemen der voor stellen de maatschappelijke positie der betrokkenen aanzienlijk zou worden verbeterd en het probleem van tewerk stelling in het bedrijfsleven na een vakopleiding zou kunnen worden om zeild, bleven de organisaties aandrin gen op erkenning van hun nationale eisen. Zij hebben dan ook de termijn van antwoord op 31 Juli laten verstrijken, zodat naar veler mening de voorstellen tot lotsverbetering als gefrustreerd moeten worden beschouwd. Zulks on danks de voortdurende aandrang van Ambonese kant om meer opleiding en arbeid te kx-ijgen. KLEIN GETAL. Bij de inschrijving voor het bewa kingskamp meldden zich 39 Keiezen en 4 buiten de kampen wonende Ambo nezen, 55 Keiezen schreven in voor uit breiding van de vakopleiding en 5 voor interne kampdiensten. Het aantal mannen, vrouwen en kinderen in de woonoorden is intussen gegroeid tot 13.700. Ongeveer 400 man volgen vakopleiding in de kampen en 100 in Rijkswerkplaatsen. Bovendien werkt een betrekkelijk klein aantal in enkele bedrijven. Vooral voor de vak opleiding tot metaalbewerker bestaat veel animo. De jeugd gaat zo geregeld mogelijk naar school. Op het ogenblik wordt van scholen en opleidingen nog al eens gespijbeld, omdat bij het oog- Arrestatie tijdens begrafenis Zaterdag is door de Rijkspolitie in Varsseveld gearresteerd de landbouwer D. J. L. De man heeft bekend verant woordelijk te zijn voor de voedselver giftiging, waardoor Woensdag j.l. drie personen in Varsseveld zijn overleden. Het motief voor de drievoudige moord was rooi'. L. werd gearresteerd tijdens de be grafenis van de slachtoffers. Hij had juist deelgenomen aan het klokkelui- den, een gebruik, dat in ere wordt ge houden bij begrafenissen. Toen L. de kerk verliet werd hij opgepakt. Naar is komen vast te. staan heeft de 53- jarige ongehuwde dader een zeer sterk landbouwvergif gebruikt. Toen hij in de woning binnendrong stond het eten reeds te koken. Het was de dader be kend, dat zich in de woning van de slachtoffers, die aardappelen, andijvie en spek zouden eten, een niet onbe langrijk bedrag aan geld aanwezig was. Een broer van L., die dezelfde dag op de boerderij had gewerkt en door de slachtoffers was uitgenodigd mee te blijven eten is aan de vergiftiging ont komen, daar hij het aanbod afsloeg. COMMUNISTISCHE DEMONSTRATIES IN BERLIJN In Berlijn zijn Zondag communisti sche demonstraties gehouden. Oor spronkelijk hadden de communisten het plan 10.000 werkloze jongeren in een park in de Britse sector te ver zamelen. Be politie liet slechts personen toe niet Westberlijnse papieren. Zij had zich op omvangrijke ongeregeldheden voorbereid. Een honderdtal jonge com munisten, die een optocht wilden hou den, werd met gummiknuppels uiteen gedreven. In het geheel zijn 46 jonge ren gearresteerd. sten op boerenbedrijven een aardige stuiver te verdienen is. Nu de voorstellen tot algemene be zigheid, behoorlijke verdiensten en so ciale zorg op arbeidscontract door het verstrijken van de termijn als verwor pen moeten worden beschouwd, vraagt men zich in Den Haag af, wat nu zal moeten gebeuren. Voorlopig zal de situatie in en om de Ambonese woonoorden echter niet veranderen. A.V.R.O.-VERGADERING IN MAASTRICHT RECHTSGELDIG? Met toestemming van de president van de Amsterdamse rechtbank zal worden beoordeeld of de algemene ver gadering van de AVRO, die op 5 Juli j.l. te Maastricht is gehouden, rechts geldig is. In opdracht van een lid van de AVRO, aan wie ondanks vertoon van zijn lidmaatschapskaart de toe gang tot deze vergadering geweigerd werd, heeft mr Ph. Reyvinga te Hil versum op korte termijn een uitspraak van de rechtbank gevraagd. Als gronden, waarop de rechtsgel digheid wordt betwist, zullen o.m. wor den aangevoerd het feit, dat deze ten onrechte de toegang is ontzegd. Deze zaak zal in eerste instantie op Donderdag 7 Augustus a.s. dienen, waarna vermoedelijk een week later de pleidooien zullen worden gehouden. VERVAARLIJKE ROOKSLIERTEN Internationale luchtvaartshow uitstekend geslaagd Ongeveer 50.000 toeschouwers hebben Zaterdag de internationale lucht vaartshow I.L.S.Y. op het vliegveld Ypenburg bij Den Haag bijgewoond. De minister van Verkeer en Waterstaat, de heer A. H. Wemmers, verrichtte de opening. Ook de minister-president, dr. W. Drees, gaf van zijn belangstelling blijk. Gedurende drie en balf uur daverde de lucht van de overschietende toestellen. Er viel op luchtvaartgebied heel wat te zien en te beleven. Behalve de Europese primeur van de 1 Tenslotte hebben de duizenden met Sykorsky-helicopters, die hun eerste openmond genoten van de elf Neder- vlucht over de Atlantische Oceaan heb ben volbracht, was er een andere Eu ropese nieuweling, een vrachtvliegtuig van de Engelse „Silver City Airways". Dit toestel leverde voor het eerst twee nieuwe Engelse personenauto's rechtstreeks uit het vliegtuig aan de klanten af. Ook enige rijwielen kwa men door middel van het vrachtvlieg tuig bij hun nieuwe eigenaren. Primeurs voor Nederland waren het overvliegen van een twee-motorige En gelse straalbommenwerper, het stunt escadrille „Thunderjet"-vliegers en 'n trio militaire zweefvliegers, die van de ontkoppeling tot de landing in forma tie bléven vliegen. HOOGTEPUNTEN. Een hoogtepunt van het programma vormde het défilé van 36 Thunderjet en 57 Meteor-straaljagers van de Ned. Luchtstrijdkrachten. De snelste straal jagers, de „Sabres" van de Canadese luchtmacht, vlogen voor het eerst bo ven Nederlands grondgebied en lieten vervaarlijke rookslierten na. Majoor Gerben Sonderman demonstreerde met de Fokker S 14 en de S. 11. Penner Mossadeq heeft het vertrou wen gekregen van de Perzische senaat. Verwacht wordt, dat de senaat vandaag het hervormingsprogramma van de Premier zal goedkeuren. De Perzische Tweede Kamer heeft de inbeslagname van de bezittingen jan ex-premier Ghavam goedgekeurd. De bezittingen zullen worden verdeeld onder de nabestaanden van de bij de onlusten op 21 Juli bij het aan het bewind komen van Ghavam omge komenen. RUKWINDEN VEROORZAAKTEN PANIEK TE BUSSUM Zaterdagavond barstte tijdens de kermis te Bussum een hevige onweers bui los. Tijdens een hevige windstoot werd het dekzeil afgerukt van een zgn. steilwand, juist op het moment, dat de 27-jarige eigenaar op zijn motor enkele toeren uitvoerde. Er sloegen houten spanten naar binnen, waarvan er één de man in het gelaat trof, waar door hij met zijn motor omlaag stortte. Hij moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Onder de 200 toeschou wers ontstond een paniek, waardoor enkelen verwondingen opliepen. Ook het dekzeil van een consumptietent, waar 300 mensen schuilden voor de re gen, werd vernield. Staat van oorlog in Indonesische territoriale wateren Vanwege de verhoogde activiteit bij het smokkelen en het toenemend aan tal personen, dat Indonesië clandestien verlaat en binnenkomt, is in de Indo nesische territoriale wateren de staat van oorlog afgekondigd, waardoor mi litaire machtsinstellingen kunnen wor den aangewend bij de bestrijding van een en ander. A landse parachutespringers, die boven Ypenburg uit een K.L.M.-Dakata wer den neergelaten. Een hunner gaf over de radio een beschrijving van hetgeen hij al dalende ondervond. De „Skyblazers", de beste straalja gers ter wereld, completeerden het programma. KONING HAAKON VAN NOORWEGEN 80 JAAR Koning Haakon van Noorwegen is gisteren 80 jaar geworden. In de stro mende regen reed de vorst door Oslo in een open auto, toegejuicht door tienduizenden. Van het balcon van het stadhuis hield de koning gisteravond een korte toespraak. In Den Haag re cipieerde de Noorse gezant. De onderhandelingen over de Unie en West-Nieuw-Guinea In de Indonesische pers doet het be richt de ronde, dat de Indonesische re gering de Nederlandse regering zou hebben medegedeeld, bereid te zijn de onderhandelingen over de Unie en W.- Nieuw-Guinea voort te zetten. Op vragen aan de minister van voor lichting, Mononutu, hieromtrent, deel de deze mee, dat hem niets bekend was van een dergelijke mededeling. Hij achtte het evenwel niet onwaarschijn lijk, dat het ministerie van Buitenland se Zaken een dergelijk voorstel deed, want voortzetting van de onderhande lingen tussen Indonesië en Nederland, die gestaakt werden bij het aftreden van de regering-Sukiman, is geen bij zondere zaak, doch een routine-aange legenheid. De minister wees er overi gens op, dat de besprekingen pas kun nen worden voortgezet na de vorming van een nieuw kabinet in Nederland. Hij zei tenslotte, dat het Indonesische kabinet deze kwestie nog niet ter spra ke bracht. Uit Orange teruggekeerd: Om even na tien uur Zaterdag morgen arriveerde H.M. de Konin gin met de prinsessen Margriet en Marijke na het bezoek aan Orange aan het Centraal station te Amster dam. In de middaguren heeft de Koningin de kabinetsformateur prof. dr. A. J. M. Beel in audiëntie ontvangen. UIT DE ZEE OPGEDOKEN In de Chinese Zee ten Noordoosten van de Phllippijnen is een nieuw eiland uit de zee gerezen en de Britse autori teiten zijn van plan het eiland tot Brits gebied te verklaren, aldus meldden Vrij dag twee Britse bladen ln Honkong. Zaterdag echter zullen Philippynse fo tografen en journalisten naar het eiland vliegen om de positie ervan te bepalen en na te gaan, of het onder Phillppijns rechtsgebied valt, aldus meldt A.F.P. RODE KRUIS-CONFERENTIE IN TORONTO De algemene commissie van de in ternationale Rode Kruis-conferentie te Toronto heeft Zaterdag met 62 tegen 16 stemmen (w.o. de Oosteuropese sta ten) haar steun gegeven aan het werk van het internationale comité, dat be staat uit 25 Zwitserse burgers. De commissie nam bovendien een resolutie aan, waarin de landen, die Amerika hebben beschuldigd van bac teriologische oorlogsvoering in Korea, verzocht wordt de beschuldigingen te onderwerpen aan een onderzoek op een door beide partijen overeen te komen basis. (Opname W. Schuurman N.F.K.) VAN TWEE JAAR OP ACHTTIEN MAANDEN Socialisten hebben zich reeds accoord verklaard Het nationale comité van het algemeen Belgische vakverbond heeft bekend gemaakt, dat het de krachten van de internationale vakbonden zal mobili seren voor gemeenschappelijke actie in de zes landen van de Europese De fensiegemeenschap. Men wil de maximum militaire diensttijd in de landen beperken tot achttien maanden. Het vakverbond heeft voorts tegen Zaterdag a.s. een algemene staking van 24 uur uitgeroepen. Zoals bekend deden zich eind vorige week in België stakingen voor naar aanleiding van het feit, dat de dienst plicht is verlengd tot twee jaar. Het algemeen vakverbond heeft nu aange kondigd alle gepaste middelen te zul len gebruiken om het doelde dienst plicht te verlagen tot anderhalf jaar, te bereiken. Het bestuur van de socialistische partij in België heeft de actie van het vakverbond goedgekeurd en zijn soli dariteit met de stakers uitgesproken. OLYMPISCHE GEDACHTE WORDT BEDREIGD Nederland verspeelde op de laatste dag de kans op een bronzen medaille De Vijftiende Olympische Spelen te Helsinki behoren weer tot het ver leden. De Olympische vlag in het grote stadion is gestreken, de Olympische hymne heeft voor het laatst geklonken. Voor ons land waren er successen, de vijf zilveren medailles, maar ook bittere ogenblikken, de nederlaag van ons nationale voetbalteam, de ongelukkige beslissing voor ons waterpolo- zevental. De kans op nog een medaille ging Zaterdag verloren, want onze amateurs op de weg hadden geen succes, al hebben zij er hard voor gevoch ten. De wegwedstrijden voor de wielrenners werden een grote Belgische over winning en de Belgen veroverden in één klap twee gouden en één zilveren medaille. Volkomen terecht heeft de nieuwe voorzitter van het Olympisch Comité zich tjjdens een persconferentie, uitge sproken tegen de gedachte, dat de Olympische Spelen een landenontmoe- ting zou worden. Hjj laakte de houding van Amerika zowel als Rusland. Bei den hebben zich uitgesloofd zo veel mogelijk medailles te verzamelen om algemeen winnaar te worden. Het gaat er bij de Olympische Spelen niet om welk land de beste prestatie levert en de meeste medailles ln de wacht sleept, doch het komt aan op de individuele deelnemers. De nieuwe voorzitter sprak DRIE MILLIOEN VOOR DE VLUCHTELINGEN De Amerikaanse Ford Foundation heeft 2.900.000 dollar geschonken ten behoeve van de 12 millloen vluchtelin gen in Europa. Het fonds zal worden beheerd door de hoge commissaris voor vluchtelin genzaken van de V.N., onze landge noot dr G. J. van Heuven Goedhart. Bij de steun, die uit het fonds zal wor den geboden, zal vooral aandacht wor den besteed aan de vraagstukken van de jeugd. In Amsterdam zijn Zaterdag twee personen onwel geworden en op straat overleden. Verdacht van het plegen van verduistering is door de recherche aangehouden de heer H. O., directeur van de Gem. Dienst voor Sociale Zaken te Winschoten. - Te Heerhugowaard is een 18-jarige Belgische jongen, die met vacantie was, in het Westfriese kanaal tijden het zwemmen verdron ken. Te Dalfsen is overleden baro nesse E. A. S. van Haersolte, die zich als schrijfster onder de naam Amoene van Haersolte bekendheid heeft ver worven. Zij was 62 jaar oud. Tijdens het te Rotterdam gehouden congres heeft de nationale federatieve raad van het voormalig verzet besloten nog niet tot volkomen fusie over te gaan met de Ned. vereniging van Ex-politieke gevangenen. Tengevolge van hooi- broei is een kapitale boerderij te Uit geest bijna geheel uitgebrand. Bij Alk maar ging 'n kapitale boerderij verloren toen na blikseminslag brand ontstond. In Den Haag is een 71-jarige man door gasverstikking om het leven ge komen. De misstanden, waarvan door een ambtenaar van de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicht in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen voor de aanvang van de raadsvergadering te Terneuzen in een schrijven aan de raadsleden werd Itpnnis gegeven, hebben zoals te verwachten was, de gemoederen m be roering gebracht. Welke waarheid schuilt er in de beweringen van deze-ambtenaar? En als er inderdaad sprake is van misstanden, waarom is daar tot op heden geen eind aan gemaakt? Er zal een diepgaand onderzoek nodig zijn om deze on verkwikkelijke historie zo spoedig mogelijk tot klaarheid te brengen. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat enkele collega's van de amb tenaar geheel of ten dele dezelfde me ning zijn toegedaan. Ter wille van hun werkkring hebben ze echter over de zaak gezwegen. De misstanden zouden al enkele jaren bestaan, doch ze bleven voortbestaan, omdat niemand de kat de bel durfde aanbinden Behoudens enkele goede uitzonderin gen heeft men thans tegenover onze verslaggever verklaard, kan de Dienst een „oncapabele dienst" worden genoemd, waar veel ongediplomeerden worden bevoorrecht en anderen zonder opgaaf van redenen een bevordering wordt geweigerd. Er werken bij de dienst 21 personen, waarvan 14 rooms- katholieken en 5 protestanten. In-efficiënt. Wat de taakverdeling betreft werd ons het volgende medegedeeld. Te Sas van Gent wonen twee bouw kundige opzichters, terwijl vanuit Ter neuzen iedere dag een bouwkundig op zichter naar Sas van Gent rijdt, waar voor hem jaarlijks ettelijke honderden guldens reisvergoeding worden betaald. De andere opzichter rijdt van Sas van Gent naar Terneuzen, hoewel de capa citeiten van deze ambtenaar van dien aard zijn, dat hij in zijn woonplaats zou moeten werken. De kern van de dienst zou zo over belast zijn, daar minder voor hun taak berekende opzichters van elders het werk, dat zij eigenlijk moeten verrich ten, naar het hoofdkantoor zenden. Daardoor kan van een efficiënte werk wijze geen sprake zijn. Ondeskundigen. Enkele jaren geleden werd een chef-te kenkamer benoemd, die tot zijn benoe ming werkzaam was als opzichter bij de Rijkswaterstaat. De practijk wees uit, dat dit een volslagen misstap was en hij werd dan ook verwezen naar de buitendienst. De ambtenaar verricht thans werkzaamheden, die tot de taak van de districts-opzichters behoren. Deze ambtenaar kost de dienst 5200 per jaar en f 100 per week voor een auto! Deze auto is volgens de begroting bestemd voor de landmeetkundige dienst, doch de landmeters zelf zouden er niet in mogen rijden. Een ambte naar, die een eigen auto voor de dienst gebruikt, krijgt daarvoor slechts 7 ct. per km vergoed! Tenslotte zijn door de dienst een aantal technische blunders gemaakt, o.m. te Walsoorden. 30.000 verdwenen? Na het overlijden van een vorige di recteur, enkele jaren geleden, werd aan zijn weduwe een pensioen toege kend van 30.000, uit te betalen in tien jaarlijkse termijnen van 3000. On langs zou de dienst zich echter genood zaakt hebben gezien voor de uitgaaf van een luttele som een lening aan te gaan bij een overheidslichaam. De dienst zou thans algemeen als zeer arm bekend staan. Zwijgplicht? Naar ons van verschillende zijden verzekerd is, betekent dit alles nog slechts een onderdeel van hetgeen de laatste jaren bij de dienst is voorge vallen. De ambtenaren zouden echter ver plicht zijn te zwijgen. Nu door al deze onthullingen de zaak aan het rollen is gebracht zal men ter wille van de reputatie van de ambte naren, die als gunstig bekend staan, niet beter kunnen doen, dan een gron dig onderzoek in te stellen naar het geen er de laatste jaren is gebeurd. de hoop uit, dat de Spelen niet ten onder zouden gaan door een ver door gevoerd nationalisme. Tot de laatste wedstrijden, die Zater dag werden gehouden, behoorde ook de 400 m. vrije slag dames. Op dit zwemnummer behaalden de Hongaarse meisjes een dubbele overwinning en sneuvelde het Olympisch record. De Australiër Davis werd Olympisch kampioen op de 200 m. schoolslag he ren in de nieuwe Olympische recordtijd van 2 min. 34,4. Hij zwom een fantas tische wedstrijd en klopte de Duitser Klein, die algemeen als winnaar van dit nummer werd beschouwd. De laat ste zwemwedstrijd, de 1500 m. vrije slag heren, werd gewonnen door de jonge zwemmer Ford Konno (V.S.), die een fantastisch duel leverde met een Japanner, die tweede werd. Konno noteerde op deze afstand 18 min. 30 sec. In 't basketballtournooi heeft Amerika beslag gelegd op de gouden medaille door Rusland in de finale met 3625 te verslaan. De waterpolowedstrijd HongarijeAmerika is geëindigd in een 40 overwinning voor de Honga ren, die daarmee Olympisch kampioen werden. (Zoals men zich zal herinneren wist Nederland tegen de Hongaren een gelijkspel te bereiken 44). De Zuid- Slaven, waardoor ons land gedupeerd werd, gingen met de zilveren medaille strijken. Italië werd derde. Nederland kwam op de vijfde plaats door een overwinning op Spanje (71). Chinees protest over de toewijzing van vliegtuigen aan de V.S. De plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken van communis tisch China heeft krachtig geprotes teerd tegen de Britse inbeslagneming te Hongkong van vliegtuigen, die aan Chinese communistische luchtvaart maatschappijen behoorden. In deze verklaring wordt tevens geprotesteerd tegen vervolging door de Britse rege ring van personeel, dat het eigendom van de beide maatschappijen bewaakte. De Egyptische premier Aly Maher heeft meegedeeld dat een voorlopige regentschapsraad bestaande uit drie personen is samengesteld. De raad be staat uit een neef van ex-koning Fa- roek, een voormalige minister en de huidige minister van verbindingen. De Egyptische strijdkrachten hebben tien dagen na de staatsgreep de stra ten weer aan de politie ter" bewaking overgelaten. Het jacht, waarmee ex- koning Faroek en zijn gezin het land hebben verlaten is te Alexandrië te ruggekeerd. Zaterdag zijn opnieuw 20 personen, die per schip het land wil den verlaten, gearresteerd. Onder hen bevindt zich ook de lijfarts van de ex- koning. DE BILT ZEGT Vrij zonnig. Vrij veel zonneschijn met slechts en kele verspreid optredende buien. Ma tige tot vrij krachtige Zuid-Westelijka wind. Weinig verandering in tempe ratuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1