Koning Faroek zwichtte voor het leger FORMATIE-DREES WORDT VOORTGEZET Rode Kruisconventie geschonden 1 SNIPPER NIEUWS Commissarissen der Koningin in Middelburg Algemeen Mijnwerkersfonds gaat 38 woningen bouwen in Middelburg PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Nieuw Egyptisch Kabinet beëdigd Oorlogsschepen mogen de havens niet verlaten Saarbrücken zetel van het plan-Schuman? Amerikaanse staal- crisis is opgeheven di Prof» Beel neemt de draad weer op Minder emigranten naar Australië Uitgave t jtlchting „Zeeuwseh Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Lammen.'traat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tél. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2281 VRIJDAG 25 JULI 1952 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers-13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord Hoofdredacteur: 3. D. TROOSTHE1DE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zaterdag: Zon op 4.51 u., onder 20.42 u. Maan op 9.42 u., onder 21.57 u. Hoogwater Zaterdab 26 Juli: Vlissingen: 4.31 u. 1.96 m., 16.39 u. 1.83 m. Terneuzen: 4.56 u. 2.12 m., 17.09 u. 2.00 m. Wemeldinge: 6.14 u. 1.73 m., 18.26 u. 1.54 m. Zierikzee: 6.01 u. 1.48 m., 18.06 u. 1.29 m. In een Donderdagavond te Alexandrië uitgegeven communiqué wordt ver- ldaard, dat Koning Faroek de voornaamste eisen van het Egyptische leger heeft ingewilligd. Er zal later nog worden beraadslaagd over enkele punten van ondergeschikt belang. Het nieuwe Egyptische Kabinet onder premier Ali Maher Pasja is door de Koning beëdigd. Generaal Naguib, de leider van de staatsgreep, heeft te Cairo medege deeld, dat iedere Egyptenaar in uni form, behorend tot het leger, de vloot, de luchtmacht of de politie, achter zijn actie staat. De generaal, in een gekreu keld uniform en met een baard van drie dagen, legde deze verklaring af in zijn hoofdkwartier in de Abassia- kazerne. Hij weigerde zich uit te laten over het Brits-Egyptische geschil, het voor- Naar AT.P. meldt is te Parijs het voorstel van de Gasperi aangenomen, volgens hetwelk het hoofdkwartier van de gemeenschap in Saarbriieken geves tigd zal worden, indien Duitsland en Frankrijk het vóór 15 September eens worden over de Saarkwestie. Mochten beide landen er niet in slagen een over eenstemming te bereiken, dan zouden de ministers wederom bijeenkomen. De ministers van Buitenlandse Za ken van Frankrijk, West-Duitsland, Italië, België, Nederland en Luxem burg hebben de leden van het hoge ge zagsorgaan aangewezen, dat de produc tie van kolen en staal binnen de ge meenschap van het plan-Schuman zal beheren. Naar verluidt zijn benoemd: de Fran sen Monnet (voorzitter) en Daum, de Duitsers Etzel en Pothoff, de Belg Eys- kens, de Italiaan Giacchero, de Neder lander Spierenburg en de Luxembur ger Wehrer. Communistische betogingen in Teheran. In het centrum van Teheran zijn Donderdagavond communistische beto gingen gehouden. De communisten rie pen; „Weg met de Sjah". De politie ge bruikte traangasbommen om de de monstranten te verspreiden. De Perzische Nationale Vergadering heeft een wet aangenomen volgens welke allen, die bij de onlusten omge komen zijn, verheven worden tot „na tionale martelaren". Boodschap van de Paus aan de Russische volkeren. De paus heeft in een apostolisch schrijven een beroep op het Russische volk gedaan, het communisme tot in de dood te weerstaan. Hij is er van Overtuigd, ,,dat zeer velen het Christe lijk geloof in het binnenste heiligdom van hun geweten bewaren". De brief heeft een omvang van drieduizend woorden en is in het Latijn gesteld met vertalingen in andere talen. De inhoud ervan is door radio Vaticana in het Russisch en andere Oosteuropese talen uitgezonden. Men verwacht, dat ook getracht zal worden gedrukte copieën van de boodschap in Rusland binnen te smokkelen. DE KONINGIN GAAT NAAR ORANGE. Het Kabinet van de Koningin deelt mede, dat de voorgenomen, reis van de Koningin naar Orange doorgang zal vinden. H. M. vertrekt Zondagavond per trein uit Amsterdam. De Koningin reist in haar eigen rijtuig, dat aan de trein zal worden gekoppeld. Stichtten kampeerders brand op boerderij? Gistermorgen omstreeks 11 uur hebben buren brand ontdekt in de schuur van de grotendeels nieuwe boerderij van de heer Miltenburg aan de Utrechtseweg te Weesperkarspel. Het gehele benedenhuis brandde uit en een groot deel van het dak en de zolder ging verloren, zodat de schade niet zonder betekenis is. De eigenaar van de boerderij was met zijn gezin op excursie, georgani seerd door de plaatselijke afdeling van de boerenbond. Vijf kampeerders hadden 's nachts in de schuur gelo geerd en waren omstreek"; half elf 'smorgens vertrokken. De boer had tfjn gasten dringend verzocht, vol strekt geen vuur in de schuur te ge bruiken. Of dit toch is gebeurd, is een vraag die de politie tracht te beant woorden. De schade wordt door ver zekering gedekt. gestelde commando voor het Midden- Oosten en de Palestijnse kwestie. „La ten we deze aangelegenheden aan de politici overlaten", zo zei hfj. HERVORMINGEN. „Onze bedoelingen zijn beperkt. Wij wensen hervormingen in de strijd krachten, het herstel van het parle mentaire stelsel en een algemene zui vering in het politieke leven van het land. Maar wij, de strijdkrachten, zul len ons nooit mengen in de politiek". Alle schepen van de vloot in Alexan- drieë, Port Said en Suez hebben van de generaal order gekregen het anker te laten vallen en de haven niet te ver laten. Naar verluidt is aan de lucht macht een verbod om op te stijgen op gelegd. De kustbatterijen zijn onder bevel van het nieuwe opperbevel van hc '""tst. Door bemiddeling van Truman, Het Amerikaanse staalconflict is bij gelegd. De staking heeft 53 dagen ge duurd. Zij is opgeheven na een bijeen komst van president Truman met Ben jamin Fairless, president-directeur van de „United States Steel Corporation" en Philip Murray, leider van het vak verbond der Amerikaanse metaal arbeiders. Op de bijeenkomst, die op het Witte Huis is gehouden, nodigde de president zijn beide gasten in krachtige bewoor dingen uit tezamen te overleggen en een einde te maken aan de staking. De zes voornaamste Amerikaanse staalbedrijven zijn thans met de vak bond der metaalarbeiders tot overeen stemming gekomen. De staking heeft volgens schattingen, de V.S. vier milliard doUar gekost, ter wijl bijna twee millioen arbeiders tij delijk buiten werk zijn geweest. Tanks rijden door één der hoofdstraten van Cairo op weg naar strategische posities. Suikerbedrijven op Oost-Java staken. Bij de meeste suikerbedrijven in Oost- Java is staking uitgebroken, nadat de vakbond geweigerd had de beslissing van de centrale commissie ter beslech ting van arbeidsgeschillen te aanvaar den. De staking komt op een zeer crl- t'ek ogenblik. Men had n.l. verwacht, dat, indien deze staking niet was uitgebroken, de opbrengst van de suiker de binnenland se behoefte zou dekken. AMERIKAANSE STAPPEN BIJ RUSLAND. Verzoek om interventie bij Koreaanse communisten. De Ver. Staten hebben de Sowjet-Unie verzocht liaar invloed aan te wenden bij de communisten in Korea, opdat zij zich zullen houden aan de voorschrif ten van de Rode Kruisconventie van Genève voor de behandeling van krijgs gevangenen. krijgsgevangenen door een onpartijdig internationaal lichaam te doen geschie den, voor krijgsgevangenen bestemde pakketten met levensmiddelen zijn niet uitgereikt, terwijl tenslotte de krijgs gevangenkampen zich bevinden in de omgeving van militaire doelen, waar door het leven der inwonenden in ge vaar wordt gebracht. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat de V.S. ook het hoofdbestuur van het Internationale Rode Kruis hebben verzocht de Noordkoreaanse en Chine se communistische autoriteiten te over reden in te stemmen met naleving der bepalingen van de conventie. Volgens de nota is de conventie op drie punten geschonden. De Noordelij ken hebben geweigerd de voorgeschre ven inspectie van hun kampen voor VERPLEEGPRIJZEN GAAN MET f 0.20 OMHOOG. De minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat per 1 Juli 1952 de wettelijk geoorloofde prijzen voor ver pleging in ziekenhuizen en sanatoria met ten hoogste f 0.20 per verpleegdag mogen worden verhoogd. De Ziekenfondsraad heeft zich er mede verenigd, dat de verhoogde tarie ven, voor wat de verplichte zieken' fondsverzekering betreft, met ingang van genoemde datum aan de Algemene Ziekenfondsen in rekening worden ge bracht. Tegen een soortgelijke maatre gel voor de vrijwillige verzekering heeft de Ziekenfondsraad geen be zwaar. r k Op de bijeenkomst van de commissie ï.°°r verY°er binnen Europa van de D.h.E.S. is besloten tot oprichting van «en instituut voor de financiering van aanleg en verbetering van de hoofdver- jfeerswegen in Europa. Deze wegen !f™ een gezamenlijke lengte van oa.uuo kilometer ongeveer twintig lan- uen doorkruisen. rwoi e5£P0,rt van k°o1 en bonen naar sl itu vanaf Dinsdag weer toege- Te Tehachapi, het stadje in Califor- më, dat in het begin van deze week door een aardbeving geteisterd werd, zijn opnieuw krachtige aardschokken waargenomen. De voorgevels van ver scheidene reeds beschadigde huizen stortten in, tengevolge waarvan 27 personen verwondingen opliepen. President Truman heeft het vonnis te gen Oscar Collazo, een Portoricaanse nationalist, die anderhalf jaar geleden poogde de president te doden, veran derd in levenslange gevangenisstraf. Collazo was tot de electrische stoel ver oordeeld. De Russische militaire autoriteiten hebben beperkende maat regelen getroffen t.a.v. de Amerikaan se militaire missie in Oost-Duitsland. Het zijn wraakmaatregelen, genomen naar aanleiding van Amerikaanse be perkingen, die gelden voor de Russi sche militaire missie in West-Duitsland. Op de Rode Kruisconferentie te To ronto is met tien tegen twee (de Sow jet-Unie en Continental China) en twee onthoudingen (Joego-Slavië en Tur kije) besloten West-Duitsland, Ceylon en San Marino toe te laten tot het In ternationale Rode Kruis. Op 4 Augustus begint in Dombaas, een klei ne toeristenplaats in Noorwegen, de 14e wereldconferentie voor padvindsters- leidsters. Ongeveer 250 leidsters uit alle werelddelen zullen daar bijeenko men. Ook Lady Baden Powell wordt verwacht. HONDENWACHT Ongeveer een maand lang heeft een hond standvastig de wacht ge houden bij een verlaten en onder water staande mijnschacht bij Spring City in Missouri. De stand vastigheid van de hond deed de ver onderstelling rijzen, dat zijn baas in de schacht was gevaUen en ver dronken. Een aantal vrijwiUigers begon daarop de schacht leeg te pompen. De trouwe hond en de reddings pogingen waren aldra alom bekend en duizenden kwamen naar Spring City om van de ontknoping getuige te zijn. Woensdag bereikten de ver moeide vrijwilligers eindelijk de bodem van de schacht. Zij vonden daar een beentje.... Eva's toestand is „précair". In het jongste bulletin over de ziekte van mevrouw Peron wordt gezegd, dat haar toestand nog „précair" is. Presi dent Peron is Donderdag wederom niet op zijn bureau verschenen. Inmiddels zijn twee Duitse artsen, prof. Kalk, een specialist op het gebied van de stofwisseling, en de hartspecia list prof. Uhlenbruck, op weg naar Buenos Aires. HELICOPTERE HAALDE M.I.G. OP. Een Amerikaanse piloot is erin ge slaagd zijn hefschroefvliegtuig vlak bij een MIG-straalvliegtuig van de Noor delijken in Korea op de grond te zet ten, de MIG met behulp van handgra naten in stukken te doen springen en deze stukken in zijn helicoptere mee terug te nemen naar de linies der ge allieerden. De piloot, Joseph Cooper, had eigen lijk opdracht gekregen te trachten de MIG ter plaatse te demonteren om het toestel aldus in stukken mee terug te nemen. De gereedschappen, die hij en zijn mannen bij zich hadden, bleken echter niet toereikend te zijn en daar om besloot Cooper zijn paardenmiddel toe te passen. De Westduitse autoriteiten hebben gis teren een bedrag van 11,8 millioen D.M. beschikbaar gesteld voor de invoer van bloembollen uit Nederland. Door een ontploffing in een spring stoffenfabriek in Guaretingueta in Bra zilië zijn negen arbeiders om het leven gekomen. „OOST VLAANDEREN VLAGT": BIJNA 14.000 BEZOEKERS. De Zeeuwse hoofdstad heeft gisteren hoog bezoek ontvangen, waarvan men echter weinig gemerkt heeft. Op uitnodiging van de Commissaris der Koningin in onze provincie, jhr mr A. F. C. de Casembroot, waren de Commissarissen der Koningin van alle provincies Friesland uitgezonderd naar Middel burg gekomen. Tot de aanwezigen behoorden ook de vice-premier in het démissionnaire Kabinet, mr F. G. C. J. M. Teulings, met de secretaris-generaal van Binnenlandse Zaken, dr M. J. Prinsen. Wester-Schelde. Deze tocht werd aan- De Commissarissen waren vergezeld van hun echtgenotes, die door mevr. de Casembroot werden ontvangen. Gis termorgen vergaderden de Commissa rissen met de minister in Middelburg, waarna in de Campveerse Toren te Veere door jhr de Casembroot een lunch werd aangeboden. Daarbij zaten ook aan de burgemeester van Veere, jhr I. F. den Beer Poortugael en zijn echtgenote. Na de lunch werd een tocht over het eiland gemaakt met als be stemming Vlissingen. Daar scheepte het gezelschap zich in aan boord van de „Prins Willem I" voor een tocht op de (Van onze parlementaire redacteur). De nieuwe formateur, prof. Beel, heeft zich gisteren georiënteerd omtrent de situatie zoals die door zijn voorganger, dr Drees, is achtergelaten. Hij be schikte daartoe over het concept-program en de schriftelijke stukken, die zijn gewisseld in een vroeger stadium van de Kabinetscrisis. Gistermiddag heeft hij de tocht naar het Kabinet van de minister-president gewaagd. Daarna ging hij afzonderlijk spreken met de vier fractievoorzitters, die in het overleg van dr Drees waren betrokken. Dit zou de formateur stellig niet ge daan hebben, als er geen enkele moge lijkheid meer was om een vier-partijen- Kabinet te formeren. De veronderstel ling, dat er sprake is van een misver stand tussen de heren Drees en Schou ten wat betreft het C.N.V., opent in dit opzicht perspectieven. Wij geloven ech ter niet aan een misverstand. Op dit moment is het wel duidelijk, dat prof. Romme heus niet overtuigd is, dat dr Drees niet verder kon gaan. De oude formateur heeft klaarblijkelijk gewei gerd de draad weer op te nemen. Prof. Romme had daarvoor geen schijn van kans. En zo beleven wij althans TRUMAN WENST STEVENSON. .Degene, die door president Truman is gemachtigd zijn stem op de nationale democratische partij conventie uit te brengen, heeft Donderdagavond mee gedeeld voornemens te zjjn de presi dentiële stem uit te brengen op gouver neur Stevenson van Illinois. De conventie heeft bepaald, dat de delegaties van Zuid-Carolina en Virgi nia, die hebben geweigerd de „belofte van trouw" in de verzachte vorm te tekenen, geen stemrecht zuUen hebben. DE VIERDAAGSE. Weinig uitvallers op de derde dag. De derde dag van de Vierdaagse is in alle opzichten uitstekend geslaagd. Er viel maar een betrekkelijk gering aan tal uitvallers te noteren. Aan de start lieten 61 deelnemers verstek gaan, ter wijl in de loop van de dag nog 41 wan delaars opgaven. Deze cijfers zijn laag in vergelijking met die der voorgaande dagen, temeer daar het parcours nu door het heuvelachtige landschap ten Zuiden van Nijmegen liep. De weersomstandigheden waren uit stekend en zo werd zelfs de beruchte berg bij de Plasmolen in het noorde lijkste puntje van Limburg door de duizenden wandelaars met weinig moeite genomen. DESERTEUR WAS VIJF JAAR ONDERGEDOKEN. In de gemeente Snelrewaard is een jongeman gearresteerd, die om zich te onttrekken aan dienstplicht in Indone sië, vijf jaar in ons land ondergedoken is geweest. Het is de in 1927 geboren J. A. D., alias Coller, van beroep ma chinebankwerker. De müitaire politie heeft hem ontdekt bij de veehouder C. van D. te Snelrewaard, waar hij sinds twee jaar verblijf hield. Hij was daar werkzaam als boerenknecht. Diefstal „Eeuwfeest Rijkstelegraaf Gebruik makend van de drukte bij een demonstratie op de tentoonstelling „Eeuwfeest Rijkstelegraaf" in het Neder' lands Postmuseum te Den Haag, heeft een bezoeker kans gezien een gehele rol papier van een telegraaftoestel mee te nemen. Welke bedoeling de dader hier mee gehad heeft is niet duidelijk, daar deze rol voor hem als waardeloos moet worden beschouwd. voorlopig de figuur, dat de formatie- Drees door een K.V.P.-er wordt voort gezet. Wil hij slagen, dan moet er on getwijfeld tegemoet gekomen worden aan de eis der A.R., om voldoende in vloed te krijgen op het sociaal-econo misch beleid. De moeilijkheid is na tuurlijk,' in hoeverre de andere par tijen, speciaal de socialisten, daaraan haar medewerking wiHen verlenen. Vooralsnog kunnen wij ook niet gelo ven, dat de socialisten hun verkiezings overwinning zullen laten resulteren in het afstaan van de minister-president. DE MENING VAN DE HEER TILANUS. Op de Zomerconferentie der C.H.U. te Lunteren heeft de heer Tilanus gis teren gesproken over de Kabinetsfor matie. „Hoewel de eis van de Anti-Revolu- tionnairen de portefeuille van Sociale Zaken te bezetten op zichzelf niet on redelijk was, heb ik mij toch afge vraagd", aldus de heer Tilanus, „of dit nu van zoveel betekenis was, dat daar op de Kabinetsformatie moest afsprin gen. Die vraag is door mij nog niet be antwoord". „Bij de Kabinetsformatie van vorig jaar stelden de A.R. als eis de porte- feuüles van Binnenlandse Zaken en Onderwijs. Ik vraag me af, of toen de financiële en economische vraagstuk ken niet even belangrijk waren als thans". Bovendien achtte hij het principieel onjuist, dat in fractievergaderingen wordt gesproken over zetelverdeling en over de personen van toekomstige ministers, zoals dat bij de Anti-Revolu- tionnairen gebeurt. Daarmee haalt men de zaak in de gevoelssfeer. Australië zal het aantal immigranten, dat het volgende jaar het land zal mo gen binnenkomen, halveren. Dit wordt gedaan om het aantal sedert de oorlog toegelaten immigranten gemakkelijker te doen assimileren, aldus heeft de Australische minister voor immigratie, Holt, medegedeeld. In 1953 zullen nu 80.000 immigranten worden toegelaten. Ook de immigratie gedurende de rest van dit jaar zal enigszins worden te perkt. De beperking zal van kracht blijven totdat duidelijker zal zijn, hoe de Australische economie zich zal ont wikkelen na het huidige moeüijke sta dium. Open plekken aan Rotterdamse Kaai en Punt verdwijnen. Het Algemeen Mijnwerkersfonds heeft besloten over te gaan tot de bouw van 20 woningen aan de Rotterdamse Kaai en van 18 woningen aan de Punt. Dit fonds deed ook de étagewoningen aan de Dwarskaai bouwen. Ook nu weer is aan N.V. Aannemersbedrijf R. 3. Jansen en Broek te Groningen de bouw opgedragen. Naar wij vernemen is het de bedoe ling, dat aan de Rotterdamse kaai en de Punt étagewoningen verrijzen. Door de bouw van deze 38 huizen zullen weer twee grote open gaten in de stad worden gedicht. De étagewoningen op de Kaai komen tussen de winkel van de heer S. J. Kleinepier en garage Suk kel, dus op de plaats van het vroegere entrepot. Onder één der woningen komt een poort, die toegang zal geven tot de later achter de woningen tussen Rotterdamse Kaai en Breestraat te bouwen garages voor reinigingsdienst en brandweer. Binnen niet al te lange tijd, wanneer ook het pand van de fa. de Vlieger, dat op de hoek Rotterdam se KaaiNederstraat wordt gebouwd, gereed is, zal de Kaai weer een gaaf geheel zijn. De zes maal drie woningen aan de Punt komen op de plaats van het vroe gere werfje van Mak. Een deel van de Puntpoortstraat tussen de Dwarsstraat en de Kleine Werfstraat zal aan het verkeer worden onttrokken. B. en W. van Middelburg hebben de raad voorgesteld ten behoeve van de bouw aan de Punt 1477 vierk. m. grond te verkopen aan het Algemeen Mijn werkersfonds voor f21.416.50 en voor de bouw aan de Rotterdamse Kaai 1335 vierk. m. voor f 14.381,25. Dodelijk ongeval bij oefening Marineluchtvaartdienst. Gistermiddag is de 24-jarige gehuw de parachutepakker W. A. Bruns uit Rotterdam tijdens oefeningen met twee „Sea-otters" van de Marineluchtvaart dienst bij de Moerdijk verongelukt. Met de beide vliegtuigen werd ge oefend in het oppikken van drenkelin gen van een rubberboot, toen Bruns in de propeller van één der toestellen te rechtkwam. Hij werd op slag gedood. Het stoffelijk overschot, dat op het zwemvest bleef drijven, is door vissers opgepikt. Veilinggebouw met kapperszaak en sigarenkiosk. Aan de Boezembocht te Rotterdam is de eerste steen gelegd van het hoofdge bouw van de coöperatieve tuinbouwvei ling Rotterdam en omstreken G.A., die zich met haar f 17 millioen omzet in 1951 als de grootste tuinbouwveiling ln Nederland beschouwt. Dit hoofdgebouw, dat men in Decem ber a.s. gereed hoopt te hebben, zal een afmjjnzaal bevatten, kantoren, een ar chief met kluis, een cantine, een kap perszaak en een sigarenkiosk. Volgens de Brusselse correspondent van de „Financial Times" overweegt België maatregelen tot vermindering van de of ficiële belemmeringen voor de uitvoer naar landen van de Europese Betalings Unie. Een duinbrand heeft op Texel 2 H A. duin verwoest. Personeel van de Rijks waterstaat en mariniers van het oefen kamp „De Mok" doofden het vuur. geboden door de Gouverneur van Oost Vlaanderen, de heer van den Boogaer- de, die ook de tocht meemaakte. Ten slotte vond in de Statenzaal te Mid delburg een diner plaats. DE TENTOONSTELLING. Middelburg heeft gisteren de druk ste dag van het zomerseizoen beleefd. Slechts zelden zag men zovele duizen den toeristen in de binnenstad. Op de drukke punten konden de agenten slechts met de grootste moeite het verkeer in goede banen leiden. Er waren duizenden Belgen, maar ook vele Fransen en Engelsen. Deze drukte is goed geweest voor „Oost Vlaanderen vlagt". De expositie trok ruim 1500 bezoekers, waardoor het totale aantal tot bijna 14.000 steeg. De tentoonstelling zal Zaterdagmiddag om 6 uur de poorten sluiten. Onder grote belangstelling concer teerde op de Markt gisteravond de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" uit Vlissingen onder leiding van de heer P. de Rooy. Dit concert werd aangebo den door de vereniging „Marktbelan gen". Vooraf maakte het corps een wandeling door de stad. Hoe omvangrijk de drukte was bleek wel uit het feit, dat de Prov. Stoom bootdiensten op de lijn Vlissingen Breskens, ondanks het feit, dat drie boten in de vaart werden gebracht, er niet in slaagden opstoppingen te ver mijden. Gisteravond om 8 uur stonden de auto's nog in een lange file van het station te Vlissingen tot ver op de Singel VERKEERSREGELING VOOR MORGENAVOND. Van de zijde der politie wordt erop gewezen, dat het morgenavond abso luut verboden is met fietsen op de Markt en op de Blauwedijk te komen. Zij, die zich toch met de fiets in de afgesloten straten wagen, zullen onher roepelijk door de politie worden ver wijderd. Voor het verkeer met motor- en an dere voertuigen zal de Blauwedijk na negen uur voor alle verkeer gesloten, zijn. De Markt is de gehele avond voor alle verkeer gesloten, behalve voor hen, die bij de Beneluxronde betrokken zijn. De deelnemers komen tot half 10 via Stationsstraat, Koningsbrug, Segeer- straat en Lange Delft naar de Markt. Zij nemen op de Markt de route langs de Middenstandsbank naar het Ned. Koffiehuis, waar de finish is. Na half 10 zullen de deelnemers via de Houtkaai. Turfkaai, Nieuwe Haven, Hoogstraat en Gravenstraat het Ned. Koffiehuis kunnen bereiken. JEUGDIGE LUCHTVAARDERS NAAR AMERIKA. Ook een Aardenburgse jongen gaat mee. Vijf in de luchtvaart geïnteresseerde Nederlandse jongelui zullen Zaterdag middag met een Amerikaans militair vliegtuig van Schiphol vertrekken om drie weken in de Ver. Staten door te brengen en te kijken wat dat land op het gebied van de luchtvaart te bieden heeft. Het zijn P. Dirks uit Aarden burg, H. R. Folmer uit Sliedrecht, J. H. Nieulant Pelkman uit Den Haag, J. J. Jansen uit Groningen en T. J. Stuive uit Schoonhoven. Zij zullen Dinsdag a.s. in het Witte Huis door president Truman worden ontvangen. Daarna zullen zij naar da staat Mississippi gaan. De terugreis maken zij via New York. St. Adelbertsvereniging bezocht Middelburg. Woensdag bracht de St. Adelbertsver eniging, de standsorganisatie van ka tholieke intellectuelen en leidinggeven de personen, een bezoek aan Middel burg, waar de ruim tachtig deelnemers bijeenkwamen in de Statenzaal. Onder hen bevonden zich Mrs O. Neill, gezan te van de Ierse Republiek en de minis ter van Uniezaken en Overzeese Rijks delen, ir L. Peters. De Commissaris der Koningin ver welkomde de gasten en vertelde iets over de historie van de Statenzaal en over de herbouw van Middelburg. De landelijke voorzitter van de St. Adel bertsvereniging, mr F. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, dankte voor de ont vangst. Hierna begaf men zich naar Vlissingen, waar in het Wooldhuis werd geluncht. Hier heette de voorzit ter van de afd. Zeeland-Noord (de or ganiserende afdeling), mr dr A. J. J. M. Mes, de gasten welkom. Na de lunch werd een rondrit gemaakt over Wal cheren en werd een bezoek gebracht aan de tentoonstelling. Na de koffie maaltijd in Veere was deze geslaagde dag ten einde. Vertegenwoordigers van India en Kasjmir, dat vier jaar geleden tot de Indische Unie toetrad, zijn overeenge komen de dynastie van de Maharadja van Kasjmir af te schaffen en te ver vangen door een staatshoofd, dat op voordracht van de wetgevende verga dering van Kasjmir door de president van India zal worden erkend. Te Oss wordt vermist de 20-jarige Johanna AuwenS. Ze verliet Woensdag nacht om ongeveer één uur de ouderlijks woning in een zwaarmoedige stemming. DE BILT ZEGT: Vrij veel zon. Weersverwachting geldig tot vanavond Droog weer met flinke perioden van zonneschijn. Zwakke tot matige over wegend noordelijke wind. Iets hogere middagtemperaturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1