I ZEN Uit Z&eJtandA Staten. ÏUemutf&i wan a£te Eilanden SIO Kruiningen gaat 40 industrie- woningen bouwen* Terug uit Vreemdelingenlegioen en weer de cel in* avonturen van §cr!jaii en ^aarljct MATR0ZENSHAG Burgh I leed de eerste nederlaag* P*C*J*beï Middelburg. Vlissingen Goes. 7 erneuzen. 7 holen. DE BEURS NOTEERDE CISTEREN Brand oms Donderdag 24 Juli 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Donderdag 24 Juli Voor personeel van scheepswerf. Op de Dinsdagavond gehouden raads vergadering te Kruiningen heeft Burge meester Vogelaar medegedeeld, dat het vrijwel zeker is, dat het bouwvolume voor 40 industriewoningen zal worden toegestaan in verband met de vestiging van personeel van de scheepswerf te Hansweert. De financiering er van met het bouwrijp maken van de grond kost heel wat hoofdbrekens. Het gaat om een bedrag van f 575.000. Het is de bedoeling, dat van deze 40 woningen er 8 komen aan de Maarten- broersweg, 8 ln de boomgaard van de heer Hoogstrate en 8 aan de Weel- straat, terwijl er 16 aan de Oostzijde van het kanaal dienen te worden ge plaatst. De raadsleden bekeken de plannen van de architecten Clercq en Wonder- gem. Ieder van hen zal de helft der wo ningen toegewezen krijgen. Er mag op gerekend worden, dat de woningen bin nen het jaar gereed komen. Voordien werd de gemeenterekening over 1950 voorlopig vastgesteld met een batig slot van f 6775.02 voor de gewone dienst en een nadelig slot vein f 395.869.42 voor de kapltaaldienst, na dat de commissie voor het nazien dezer rekening bij monde van de heer Suy rapport had uitgebracht. De begroting van de vleeskeurings dienst van de kring Kruiningen voor 1953 werd vastgesteld. De hulpkeurmeester Verburg zal per 1 October 1952 de dienst met pensioen verlaten. Na een langdurige voorbereiding, al dus de voorzitter, konden B. en W. thans komen met een voorstel tot rio- leren en dempen van de stinksloot langs de Boomdrjk te Hansweert. Slechts één der belanghebbenden wenste ln de kos ten niet bij te dragen. De heer Witte kon aan dit voorstel zijn stem slechts geven als de toezeg ging kon worden gedaan, dat de Molen- meet te Kruiningen eveneens spoedig zal worden verbeterd. De kosten van verbetering te Hans weert bedragen f 750, waarmee de raad accoord ging. De bijz. school te Kruiningen krijgt 10 nieuwe schoolbanken en 3 lessenaars, kosten f 950, benevens nieuwe leermidde len voor aardrijkskunde tot een bedrag van f 639; de bijz. school te Oostdijk 15 nieuwe schoolbanken en 1 lessenaar, kosten f 1215. De raad voteerde voor de openbare school te Kruiningen f 2000, de openbare Ingezonden Mededeling (adv.) MUGOLIN (reukloos) voorkomt dat muggen U steken. Per flacon 93 sn 52 ct school te Hansweert f 1000, de kleuter school te Kruiningen f 600 en die te Hansweert f 300. B(j de rondvraag bracht de heer Witte de gezinsverzorging ter sprake. Waar om zoekt de Ned. Herv. Kerk, die toch subsidie van de gemeente ontvangt, niet meer samenwerking met de andere ker ken? Dit valt temeer op, nu per circu laire een beroep op de burgerij wordt gedaan. De heer Pouwer, lid van de commis sie voor de gezinsverzorging antwoord de, dat samenwerking voorheen onmo gelijk is gebleken, doch legde er de na druk op, dat gezinnen van alle kerke lijke richtingen zonder onderscheid ge holpen worden. Belgische kinderen op „De Ruygenhoek". De Stichting „Het Vierde Prinsen kind" is begonnen met de uitzending van meer dan vierduizend oorlogswees jes en enige honderden lichamelijk door de oorlog getroffen kinderen. Overheidsinstanties, opbouworga- nen, diensten vrouwelijke hulpverle ning, afdelingen van de bond van plat telandsvrouwen enz. werken voortref felijk samen teneinde de vacantie van deze zo zwaar door de oorlog getroffen kinderen tot een evenement te maken. Ter versterking van de Benelux- gedachte is er tevens een uitwisseling tussen Belgische en Nederlandse oor logsweesjes. De Belgische kinderen genieten gastvrijheid in het kamp „De Ruygenhoek" te Westkapelle. Op 8 Augustus vertrekt het eerste contin gent Nederlandse kinderen naar kas teel „Prins Boudewijn" te Meldert bij Tienen. Ring, in Kruiningen verloren, werd in Zeeuwsch-Vlaanderen terug gevonden. De trouwring van de heer Mosselman te Kruiningen heeft een merkwaardige reis gemaakt. Vorig jaar verloor deze landbouwer hem op het land tussen de pootuien. Deze werden verkocht via een commissionnair en toen in Zeeuwsch Vlaanderen uitgezet. De ring ging mee. Bij het rooien van de uien vond men de ring terug en na vele nasporingen wist men de eigenaar te vinden. Landbouwersknecht onder wagen. Toen werklieden Maandag op het land van de heer G. de Jo: _,e te Wissenkerke kistjes aardappelen aan het laden waren sloeg de wagen, waarmee men bezig was, om. De bestuurder, de landbouwers knecht L. Snoodijk, kwam hierbij onder de wielen terecht en moest met een ge broken been naar het ziekenhuis worden vervoerd. De paarden, die op hol waren geslagen, konden spoedig worden gegre pen. Heel wat kleingoed voor de politierechter. Na 15 jaar in het Vreemdelingen legioen te hebben gediend, belandde de statenloze zeeman J. H. weer in Ne derland, zwierf er wat rond en kwam Zo in Kruiningen terecht. Daar stal hij een fiets, reed er mee naar Breda, trachtte het karretje in een woonwa genkamp van de hand te doen en ver stopte, toen de transactie niet lukte, het rijwiel onder een bosje. De fiets werd gevonden, de politie ging aan het speuren en zo kwam de man in het Huis van Bewaring te Middelburg te recht. Hij werd nu door de politierech ter veroordeeld tot 6 weken gevange nisstraf met aftrek. J. L. V., los werkman te Wemel- dinge werd wegens diefstal van aard appelen en sla veroordeeld tot f 25 of 10 dagen. P. K., landbouwersknecht te Nieuw' land, trachtte een wachtmeester van de Rijkspolitie om te kopen toen deze hem een bekeuring wilde geven om dat hij niet voldeed aan het teken om te stoppen. De man bleek bovendien geen rijbewijs te bezitten. Hij werd veroordeeld tot f15. J. C. J. C., oesterkweker te Yerseke. miste al geruimen tijd een lederen jasje. Toen hij op zekere dag over de zeedijk reed, kwam hij zijn leren jasje tegen met een zekere P. erin. Hij sprak P. erover aan, doch die zeide het jasje op de vuilnisbelt te hebben gevonden. Hij kon dit bewijzen ook, want inder daad had iemand het jasje opgevist uit de Oosterschelde en omdat er nie mand kwam opdagen en hij er niets aan had, was het op de vuilnisbelt te recht gekomen. C. geloofde er niets van, maakte zich kwaad op P., kneep zijn keel dicht en smeet hem op de grond. Deze handeling komt hem op f 25 boete te staan. De Middelburgse meubelmaker H. S. zou een vrouw beledigd hebben toen hij haar een kwitantie aanbood. Hij belde dagelijks aan, terwijl de vrouw beweert helemaal niets schuldig te zijn. f25 boete of 10 dagen hechtenis luidde het vonnis, doch S. is daar niet mee tevreden. Hij zal het wel hogerop zoeken. A. van L., sluisknecht te Hansweert, wiens achterlicht niet brandde, reed, toen de politie hem maande te stop pen, hard door, maar de politie greep van L. bij zijn kraag. Hij werd ver oordeeld tot f 15 boete of 10 dagen hechtenis. J. C. D., loodgieter te Kapelle, was naar Goes geweest en zat, toen hij te rugkwam dronken op zijn solex. Hij kwam niet verder dan Kloetinge. Daar rolde hij met de solex en al onderste boven. Een schaafwond, een lichte hersenschudding en een bekeuring was het resultaat van het drinkgelag. Het wordt afgesloten met f 60 boete of 30 dagen hechtenis. Ten nadele van de gemeente Vlis- singen hadden de woonwagenbewoners Th. van W. en J. J. D. een aantal ijze ren buizen weggenomen. Zij waren er met een ijzerzaag op uitgetogen om de buizen die aan betonnen palen waren bevestigd, af te zagen. 27 buizen had den zij reeds afgezaagd toen de politie hen betrapte. Ieder werd veroordeeld tot f 50 boete of 20 dagen hechtenis plus 2 weken gevangenisstraf voor waardelijk met 2 jaar proeftijd. Gezamenlijk waren de Vlissingers P. K., opkoper, A. W. van den E., chauffeur-monteur, en S. J. de R., ma chinist, bezig ijzeren deuren uit bun kers los te branden. De politie be trapte hen. Zij werden veroordeeld als volgt: K. 1 week gev.straf; van den E. en de R. 2 weken gev.straf voor waardelijk met 2 jaar proeftijd en f 10 of 5 dagen hechtenis. De Middelburgse opkoper H. O. werd veroordeeld tot 4 dagen gevan genisstraf omdat hij van een terrein op de hoek KoudekerksewegPres. Roseveltlaan te Vlissingen een ijzeren rijplaat had weggenomen. C. N., winkelier te IJzendijke, be stuurslid van de postduivenhouders- vereniging „Steeds Sneller", had me ningsverschil gekregen over een dui- venklok met een andere duivenlief- hebber. De duif is het symbool van de vrede, maar N. werd driftig en deelde rake klappen uit. Het kost hem f 25 of 10 dagen. De landbouwersknecht J. W. T. te IJzendijke had eveneens gevochten. Hij gaf een zekere Z. een aantal klappen en moet nu f25 betalen. Madame M. Th. v. d. C. uit Heist aan Zee bezocht op zekere dag in Terneu- zen een lunchroom. Zij moest naar het toilet en zag, dat een vorige bezoekster haar schoudertas had vergeten. Ze nam deze tas mee. Een gedeelte van het zich daarin bevindende geld had ze reeds opgemaakt toen de politie haar aanhield, f50 boete of 20 dagen hechtenis luidde het vonnis. 'T GAAT BEGINNEN Op het marktplein was het een ongelooflijke druk te en lawaai. Er stonden zeker al tien wagentjes en de mensen liepen er be wonderend en nieuwsgie rig omheen. Ook Gertjan en Maartje stapten uit en waren spoedig in druk ge sprek gewikkeld met een paar boerenjongens, toen plotseling de burgemees ter van Kruimeldorp op de trappen van het stadhuis verscheen. Hij praatte eerst nog wat met een van de wethouders, schraapte toen zijn keel en toen iedereen stil was hield hij een deftige toespraak. „Geachte aanwezigen", begon hij. „Mede namens de heren wethouders mag ik als burgemeester van Kruimeldorp dank zeggen voor uw grote opeh....komst. Ik hoop dat U allemaal de eerste prijs zult winnen en verzoek thans de heren wedstrijdleiders voor een keurige start zorg te dragen. Ik heb gezegd!" De burgemeester haalde na deze vermoeiende redevoering een schone zakdoek over zijn voorhoofd en dronk een glas water. Toen stelden alle karretjes zich op een rij. Aandachtig keken Gertjan en Maar tje in het rond. „Net wat ik gedacht had", riep Gertjan plots, „kijk eens Maartje, wie daar in dat wagentje zit Ingezonden Mededeling (adv VAN ROSSEM S P.Z.C. aan de Grote Markt. Met een tikkeltje jaloezie ln het hart hebben we Dinsdagmiddag door het nieuwe kantoorgebouw gewandeld, dat de fa G. W. den Boer aan de Grote Markt heeft doen verrijzen en waar ook de Middelburgse redactie van de Prov. Zeeuwse Courant ls ondergebracht. Al enige tijd was daar de drukkerij van de fa den Boer gehuisvest en nu is ook de voorgevel met de kantoorruimte klaar gekomen. Een fraai gebouw, dat de be wondering van velen opwekte, die naar de receptie gekomen waren: stedelijke autoriteiten (des morgen waren B. en W. al komen feliciteren), mensen uit de drukkers- en krantenwereld, relaties en nieuwsgierigen. Directie en hoofdredac tie van de P.Z.C. schudden met blij ge zicht talloze handen en lieten hun gas ten gul meegenieten met dit blij gebeu ren. Met een tikkeltje jaloezie hebben we rondgewandeldvergeef het ons! Want onze gelukwens is misschien juist daarom dubbel gemeend geweest! En zo behoort het toch te zijn onder collega's. Raadsvoorstellen. B. en W. stellen de raad voor, het ver zoek van de Ver. voor Bijzonder Lager Onderwijs op Geref. grondslag om gelden 4025,—) voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de nieuwe school aan de President Roose- veltlaan in te willigen. Ter voorziening van een vacature aan de openbare Bonedijkeschool stellen zij ter benoeming voor de heer H. Heijt te Vlissingen. Plan voor nieuwe woningen aan de De Graaffstraat. B. en W. van Goes hebben de raad, die Maandag 28 Juli des avonds 8 uur vergadert, voorgesteld te besluiten tot de bouw van 24 woningen aan de C. de Graaffstraat waarvan 8 beneden en 16 bovenwoningen en daarvoor een crediet beschikbaar te stellen van f277.333. Er is nog een bouwvolume voor 25 woningen aanwezig. Het bouwplan is van de Middelburgse architect, de heer J. B. van Wyckhuyse. De financiering van de bouw zal plaats vinden, gedeeltelijk met behulp van gelden uit de Nationale Woning bouwlening en gedeeltelijk uit de op brengst van de lening van f 935.000 waartoe de raad reeds eerder besloot. De bouwkosten zijn geraamd op f 248.293 en de grondkosten op f 26.040. Inrichten van douceruimten komt op f3000, derhalve totaal f277.333. De huur van de woningen komt op f 8,50 per week. Bergweg wordt doorgetrokken. In verband met het aanleggen van riolering in een gedeelte van de Vo- gelzangsweg, het doortrekken van de De Graaffstraat naar de Heernisseweg en het aanleggen van een gedeelte Bergweg in de richting Patijnweg en het uitbreiden van het bouwterrein aan de Van Dusseldorpstraat is het noodzakelijk enkele perceeltjes grond aan te kopen welke eigendom zijn van de Capellarije van Kloetinge. B. en W. stellen voor deze stukjes grond aan te kopen. Vergoedingen voor het onderwijs. De raad krijgt tevens een aantal voorstellen te verwerken over het onderwijs. Over 1948 moeten de exploi tatievergoedingen der bijzondere scholen nog vastgesteld worden en tevens de be dragen der voor vergoeding in aanmer king komende uitgaven dezer scholen. Voorgesteld wordt nu de Herv. School resp. 7770.67 en 10.334.71 te vergoe den; de Chr. School g.l.o. 4946.77 en 5431.65; de R.K. Jongensschool ƒ2288.21 en 2941.27; de R.K. meisjesschool ƒ5611.20 en ƒ6197.53; de School op G.G. ƒ1481.92 en ƒ1757,15; de Chr. Uloschool ƒ5018.74 en ƒ5932.54 en de R.K. ULO 4718.99 en ƒ4859.10. De raad zal tevens moeten beslissen over de vergoeding over 1948. aan de bijz. scholen voor de beloning van vakonder wijzers en wel voor de Chr. school voor Ulo 1952.86 en voor de R.K. Ulo ƒ937.85. B. en W. hebben tevens voorgesteld aan de R.K. meisjesschool ƒ1700 te verstre ken voor de aanschaf van 20 nieuwe schoolbanken en aan de Herv. School Nieuwstraat ƒ2500 voor verbetering van de gangvloer en 295 voor definitieve aansluiting op het lichtnet. Op de agenda staat voorts een voorstel tot aankoop van een perceeltje grond van de Fa. van Riessen, groot 397 m2; een voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van het pand Paardeweg 10, alsmede voorstellen tot het verlenen van subsidie van een halve cent per inwoner aan de Ver. tot Rheumatiekbestrijding en tot het verlenen van 135.65 subsidie aan de Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Prijzencommissie weer aan het werk. Door omstandigheden hebben de werkzaamheden van de Prijzencom missie te Goes tijdelijk stil gelegen. Thans heeft zij haar werkzaamheden wederom hervat. Ook nu nog dienen de Prijsopdrijvingswet en Hamster- wet, het Prijsvormingsbesluit en de verschillende van kracht zijnde spe ciale prijzenbeschikkingen volledig te worden nageleefd. Het zelfde geldt voor de prijsaanduidingsvoorschrif ten. De taak van de plaatselijke Prijzen commissie bestaat uit het bemidde lend optreden ingeval van gerezen geschillen over prijzen, zowel tussen koper en verkoper van goederen en diensten, als tussen (onder) huurder en verhuuurder. Slechts klachten tegen malafide on dernemers, die niet tot bemiddeling bereid blijken, worden door de plaat selijke prijzencommissie doorgegeven aan de Economische Controle Dienst. De plaatselijke prijzencommissie te Goes is als volgt samengesteld: A. Buijs, voorzitter, Voorstad 53; H. W. A. Koch, secretaris, Gemeentesecre tarie, 3e afdeling; J. M. Berks, Kam perfoeliestraat 43; K. Goudzwaard, Piccardtstraat 13; A. G. Heijboer, Ka- rel Doormanstraat 21; A. J. Klooté, M. D. de Grootstraat 35; C. L. B. de Rechter, Piccardtstraat 8. Klachten kunnen uitsluitend schrif telijk worden ingediend bij het secre tariaat, Gemeentesecretarie, 3e afd. Lange Kerkstraat 3. Autobus in vuur en vlam. Metershoog loeiden gisterochtend om kwart voor zeven de vlammen, toen in de Wijngaardstraat op de hoek St. Adri- aanstraat een autobus van de heer J. C. Krijger in brand vloog. Door onverklaar bare oorzaak raakte, toen de bus op weg was van het station naar de Bees tenmarkt, de benzinetank los. Door het schuren over het plaveisel ontstonden vonken, die de wegstromende benzine vlam deden vatten. De chauffeur, die hevig geschrokken de wagen verliet, kreeg al spoedig assistentie van de po litie, die met een mlnimax het vuur wist te bedwingen, daarbij geholpen door de brandweer, die voor de nablussing zorg de. De felle vuurgloed blakerde o.m. ook de slagerij van de heer Blokpoel. In de bus zaten geen passagiers. Jaarvergadering Voetbalvereniging. De voetbalvereniging Terneuzen hield haai- jaarlijkse algemene vergadering. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren P. van Dixhoorn, K. C. Herrebout, J. v. d. Linde en W. A. Riemens, werden herkozen. De heer F. Harms had zich niet herkiesbaar gesteld. In zijn plaats werd gekozen de heer W. H. Blok. De elftalcommissie werd als volgt sa mengesteld: J. Slot, J. Kaan, H. W. Blok, M. Dooms en F. de Vos. Wedvlucht van Orleans, De P.V. „De Trouwe Duif" te Tho- len hield met 103 duiven een wed vlucht van Orleans. De uitslagen lui den: A. Wagemaker 1 en 9; L. Laban 2 en 6; J. Baaij 3 en 4; R. de Groot 5; J. Deurloo 7; H. Tazelaar 8. Geslaagd. Geslaagd voor Hoofdonderwijzer te Rotterdam de heer J. Quist te Tholen. Wat brengt de radio? VRIJDAG 25 JULI. HILVERSUM I (402 m.). VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.05 Gram. (9.359.40 Waterstan den). VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.40 Alt en piano. 11.00 Voor dracht. 11.20 Gram. AVRO: 12.00 Dans muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gramoloonmuziek. 13.30 Orkestcon cert. 14.00 Kookpraatje. 14.20 „I Pagli- acci", opera (gr.pi.). 15.30 Boekbespre king. 15.a0 Sport. VARA: 16.00 Orgel en zang. 16.30 Voor de jeugd, 17.00 Gram. 17.20 „Wij en de muziek", muzikale cau serie. 18.00 Olympische spelen. 18.30 Nieuws. 18.40 Felicitaties. 19.15 „Denk om de bocht". VPRO: 19.30 „Vroomheid, die moest buiten staan causerie. 19.45 „Op bezoek bij anderen", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Berichten en boeken. 20.15 Viool en piano. 20.30 „Benelux". 20.40 „Van vreemde bodem", causerie. VARA: 21.00 Cabaret. 21.30 Gevarieerde muziek. 21.55 „Het leven betrapt". 22.15 Olympi sche spelen. 22.25 Buitenlands weekover zicht. VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Kamerorkest. HILVERSUM U (298 in.). NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianorecital. 11.30 Gram. 12.00 Surinaamse volksmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Amusementsmuziek. 13.45 Gram. 14.00 Causerie over vaste planten. 14.15 lVIetropole orkest. 15.00 Pianoduo. 15.20 Biokfluitensembie. 15.40 Voordracht. 16.00 Instrumentaal trio en viool. 16.30 Voordracht. 16.50 Gram. 17.00 Verzoek programma v. d. jeugd. 17.30 Militair* causerie. 17.40 Gram. iy.45 Friese uitzen ding. 18.00 Nieuws. 18.15 Instrumentaal septet. 18.35 Gram. 18.40 Strijkkwartet. 19.15 Regeringsuitzending: Verklaring en toelichting. 19.35 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 „Vijf minuten". 20.15 Dubbeikwartet. 20.30 „Wiek win-t", hoorspel. 21.15 Con certgebouworkest. 21.35 Meisjeskoor. 22.00 Lichte muziek. 22.30 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. BORSSELE Geslaagd. Aan de autotechnische school te Apeldoorn slaagde de heer M. de Muynck alhier. Wedvlucht. De P.V. „De Scheldevlie- gers" alhier nam met 27 duiven deel ..an een wedvlucht vanuit Chateauroux, af stand 535 km. De uitslag luidde: 1, 4, 5, 6 J. Duynkerke; 2 P. Deurloo; 3 S. Kooy; 7 J. den Engelsman. Met 88 duiven nam de vereniging deel aan een wedvlucht vanuit St. Kath. Waver. Deze uitslag luidde: 1 S. Kooy; 2, 6 W. L. Walhout; 3 Jac. Duynkerke; 4 P. Deurloo, 5, 7, 8, 9 NieuwenhuyzeDuynkerke; 10 Gebr. Zweemer. KRUININGEN Geslaagd. Bij de te Breda gehouden examens voor onderwijzer slaagde de heer J. Koolstra, alhier. Collecte. De collecte voor de A.V.O. (Ned. Ver. sociaal zorg voor minder- validen) heeft te Kruiningen opgebracht ƒ37.46 en te Hansweert ƒ25.25. LEWEDORP Benoeming. Benoemd tot tijdelijk on derwijzer aan de Chr. school alhier, de heer C. M. Bierens te 's Heer Hendriks kinderen. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. Kon. Olie Dito onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap.lijn Kon. Boot Kon. Paketvaart Kon. Rott. Lloyd Ned. Sch. Unie Ommeren's Sch.v. Stooinv. Mij. Ned. 135 H. V. A. Java Cult. N. L S. U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Müller Co. Amsterd. Bk. Escompto Bk. Ned. 1947 89 89 Dollarlening 1947 94# 94* Invest. Certif. 92A 92* Ned. 1962-64 cum. 92* 92* Grootböek 1946 90 90* 3* K. Olie '50 115* 44* 117* C H. Ind. Bk. 45 Nat. Handelsbank 100* 101* Ned. Handel Mij. 135 137 A ,K. U. 145 138*ex Bergh's Jurg. Berkel's Patent 238* 95* 96* Calvé Delft 116 115 Centrale Suiker Fokker 101 100 Gelder Zonen 139* 140 Kon. Hoogovens 142 143 Ned. Ford 187 Ned. Kabèlfabr. 196 Philips' Gloeil. 154* 155* Do. 6 cum. pref. wd. 125* 125* Unilever 172* 172* Wiïton-Fijenoord 160* 160 [Jiliton I rubr. Diliton II rubr. 191 Dordtsche Petr. 189* 294 Dito pref. 296 299* 321* 324* Rotterd. Bk. 154* 159* 154 320 322* Twentsche Bk. 159)4 485 490 Overzeese Gag 77 77)4 78* 80* Borneo Sumatra 119* 119 85 82* Interna tio 145 92* 93 Am. Radiator 16* 17 81* 81*B Am. Smelting 43* 44 31B 31* 86B Anaconda Copper 45* 45)4 87* Bethl. Steel 51* 51)4 34 34L Chrysler 76*B 158 157 Ford Canada 57 116* Gen. Motors 57* 58 125 125 Hudson Motor 14* 14)4 103* 103* Intern. Nickel 47 46)4 119 119* Kennecott 79'A 41)4 79)4 122* 121* Rep. Steel 40)4 177* 178 Stand. Brands 24)4 25 135 135 U. S. Steel 40)4 39)4 96 96 North Am. 22)4 22>4 39 40 Cities Service 102yS 104 70* 70 Cont. Oil 65 )4 19* 19* Midcont. Oil 68 68)4 100 97* Philips Oil 59 60)4 76 76* Shell Union 79 79 60 59 Tide Water 23)4 2354 174 173* Baltimore 21)4 153* 154 Miss. K. Texas 7 754 52* New York Centr. 19)4 19)4 MELISKERKE Rijtoer ouden van dagen. De rijtoer met de ouden van dagen zal Woensdag a.s. worden gehouden. Men gaat naar Schouwen en Duiveland. 40 jaar getrouwd. Vrijdag a.s. herdenkt het echtpaar P. JacobsenOlijslager de dag, dat het 40 jaar geleden in het hu welijk trad. RILLAND-BATH Geslaagd. Te Bergen op Zoom behaalde op de huishoudschool mej. D. Saman het diploma van 2-jarige primaire opleiding. ST. ANN ALAND Onderscheidingen. Door burgemeester Boogaard werd aan de volgende perso nen het Ereteken van Orde en Vrede uit gereikt: W. Guiljam, J. M. van 't Hof, M. v. d. Klooster en W. Moerland. Voor de ex-militairen C. A. Kramer en Joh. Snoep werden deze onderscheidingen doorgezonden naar hun huidige woon plaatsen, resp. Rolde en Zoetermeer. WOLPH AARTSDIJK Voor de kleuterschool. Zaterdag a.s. 's avonds 7 uur zal op het sportterrein alhier een voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen Wolphaartsdijk I en Wol- phaartsdijk De Veteranen. De baten van deze wedstrijd zijn bestemd voor de kleu terschool. Recital te Groéde. Ter gelegenheid van de opening van de Kristaltentoonstelling Zater dag a.s. „Feest van Glas" te Groede, wordt in het kader van de Touristen- dagen aldaar een recital gegeven in hotel „Het Vlaemsche Duijn". Aan dit recital werken mede de pianist Louis Pas, Laurette Cleyman, viool en André de Moerloose, cello. SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. AALSDIJK 22 te New York; ALTHE- NA 22 v. Bahia/Las Palmas; ARKELDIJK 23 te R'dam; BANTAM 23 te Singapore verw.; BLOEMFONTEIN p. 22 evenaar/ Kaapstad; FAIRSEA A'dam/Sydney 23 te Melbourne; JAGERSFONTEIN 23 te East Londen; JOHAN VAN OLDENBARNE- VELT p. 23 Kaap Bon; KOTA BAROE 22 Semarang/Tj. Priok; KOTA INTEN 22 v. Napels; gIEv/E VROUWEKERK Cal- cutta/R'dam p. 23 Kaap Bon/Antw.; LIS- SEKERK 23 v. Dubai te Bahrein verw.; MAASKERK. 22 v. Euanda/Eagos; ORAN JE 23 te Tj. Priok; ORANJEFONTEIN p. 22 Monrova/Las Palmas; ROSSUM 22 v. Vlissingen te Huelva; S1BAJAK 22 te Wellington verm. 24 v. Wellington naar Tj. Priok; SINGKEP 22 v. Genua/Port- said; ZUIDERKRUIS New York/R'dam 22 390 m. w. ten z. Landsend—Southamp ton. HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen VAN BRAKEL, 22 van Antw.; KAPITEIN G. EACOEEY. 22 van IJmuiden; VALGARDENA 22, v. Londen. Vertrokken AMAZONE 22, n. Antw.; BEREND N. 22 n. Boston. Gepass. naar Antw. 22 HOOGEZAND 22 v. Londen; NIMROT, v. Karlstad; FRIESLAND, v. R'dam;1 SOMMELSDIJK, v. R'dam; 23 ERNA, v. Yarmouth; HAL DER, v. Hamburg. Gepasseerd v. Antw. 22 ARKELDIJK, n. R'dam; SUMATRA, n. Londen; 23 IM PORT, n. A'dam; EBAN, n. Geffie; ARI ADNE, n. A'dam; ALDABI, n. idem; GERD, n. Lietz. De koc[balcompetitie op Schouwen-Duiveland. OVERZICHT. Ie klasse. De korfbalcompetitie op Schouwen leverde vele verrassingen op. Burgh I leed de eerste nederlaag in dit seizoen. Hoewei Unitas een 72 overwinning behaalde, kan dit o.i. de kampioenskansen van Burgh niet veel deren, vooral niet, nu Zee meeuwen met 4—3 van Strandvogels verloor. Nog 2 punten uit 3 wedstrijden en het kampioenschap is binnen. O.WK. en Die Gouwe speelden een doelpuntenrijke wedstrijd. Het bezoeken de Die Gouwe ging met 76 met de eer en de punten strijken. De hekkensluiters D.S.S. behaalden hun tweede overwin ning. Met 43 ging Velocitas onder, dat nu altijd nog door D.S.S. kan worden ingehaald. De stand is: Burgh 11 9 1 1 Unitas 11 7 4 Zeemeeuwen 11 6 1 4 Die Gouwe 10 4 3 3 Strandvogels 12 4 2 6 O.W.K. 10 3 2 5 Velocitas 10 2 3 5 D.S.S. 11 2 9 2e klasse. Neemt Brouwershaven, nu het kampi oen is, er zijn gemak van? De eerste nederlaag werd met 31 geleden op ei gen terrein tegen D.O.S.K.O. Ook tegen de Burgh-reserves kon Zwaluwen net niet bolwerken. Met 63 nam Burgh II revanche voor de indert nederlaag. De stand is: 52—24 19 60—39 14 48—37 13 27—32 11 42—48 10 34—34 6 22—37 7 27—61 4 Brouwersh. D.E.S. D.O.S.C.O. Burgh II Stormvogels Zwaluwen d geleden 8—0 1 37—23 16 3 35—17 11 4 21—29 7 4 25—35 7 4 23—29 5 6 19—27 4 Reserve 2e klasse A. D.O.S.K.O. II leed op eigen terrein een 51 nederlaag tegen Burgh III. De Zee meeuwen-reserves gingen op het pad der overwinning voort en klopten Velocitas II met 72. Zwaluwen ziet zich genood zaakt zijn tweede twaalftal uit de com petitie terug te trekken wegens gebrek aan leden. Reserve tweede klasse B. D.S.S. II bleef met 70 meester over Die Gouwe II. N.O.A.D. I toonde zich met 50 de meerdere over de reserves van eigen vereniging, terwijl Unitas II zijn clubgenoten Unitas III met 116 klopte. PROGRAMMA. Ie klasse. 26 Juli: 7 uur. Burgh XVelocitas I; D.S.S. IDie Gouwe h 2e klasse. 26 Juli: 7 uur. Zwaluwen IStorm vogels I. Reserve 2e klasse A. 25 Juli: 7.15 uur. Velocitas IIBurgh IV. Reserve 2e klasse B. 24 Juli: 7.15 uur. D.S.S. IIN.O.A.D. 1. 25 Juli: 7.15 uur. Unitas IIIN.O.A.D. ÏL Franse bej (Van De Arabische nieu jj, Tunis dermate on de Nederlandse reget; Het gaat om de ds overal elders in Nool malen hebben Arabii gen, die over het al! hi de aether is. De Fransen zijn enthousiast. De luista resident-generaal .co! zendingen regelmatid van onthult volgens l een zeer tendentieuzl „Men kan niet zeg J zijn, maar ze geve» Slechts de Arabische L »n altijd in een vool stig licht", zei één f luisteren belaste ami Een collectie van tieke bewijzen van aan de Quai d'Orsay heeft een tijdlang? gramma's uitgezond gering heeft daar tl geprotesteerd. Sindsi van sterk verbeterd! „Er zijn periode! nieuws van P.C.J. aggressiever was dA meerde anti-Wester! 5n Karachiv<f 'ranse woordvoerd maanden is er waar te nemen, •n dan nog uitgl menten. De Franse om Hilversum eé.. Fransen uiterst oj MaandagnacT ken in een eenz onder het Peel. Het had dat een zeker was, die hull niet in de buu langs bij eer_ ook al hulpvaar buiten had ges! Op het v^ipnoe! ting werd|" houden, mi vig, dat macht er glaagde hef Bij onder? te zijn van el boerderij toet godat het ver brandstichting rel Ofschoon dem| man hardnek?" wordt onderzocht Horst aan bc heeft gemaakt. t do lhi.1 Links: L)e llali van de gouden tiieuto wereld, re iec. Aan zijn lin rechter Rechts: De wiij kaan Charles H. In 50,8 sec. Linki J. H. F. I 1 5. En in de gro kookt en gebakt stond Janke, de: pend bij het vui braadspit draaiej had de tuinman grote menigte ge schillende kruidi uien en knoflook handen. De viski vist en het ki; relfs de duivenn: ten ontgelden. I ren grote vaten b voor Holdinge S immers was een waarop de brou ontvangen water die aan heer Ga bruiken. Maar bt wai ook voorhani ders lagen vaten Sjouk hielp flii bezig een grote Rondom op de gr van zilver en van Zo, meiske, d schalde een opgei „Heit!" Een b Sjouk vergat haa haar vader toe. „Ga je mee, S Stiens, 't Is prach wel voor die rom „Graag". Sijbri; ken binnen. Sijb wel deze bokalen ven, hè. „Ik heb het a moet nog zoveel Sjouk keek sip. „Och, ga maar maar een beetje „Je bent een li< Sjouk gaf de oi

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2