SPORT rn SPEL. Uit Z&eJtamU iPJteden. ïlieuw-tfeó mcut aêle Eilanden Ook in Zeeland heeft de kleine middenstand het nog moeilijk* avotilurcn Besluit Uw maaltijd met één of twee Bennies. Steeds meer zomerwoningen in Dishoek. Gemeenteraden. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN "SK =Vandaag feest in Veere.=^ Van steiger gevallen en overleden. Opbouwende M middenstand Middelburg. Goes. Woensdag 23 Juli 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Stichting Borgstellingsfonds constateert: Tering naar de nering zetten. De liquiditeitspositie van de kleine middenstand is nog zeer moeilijk, zo con stateert de Stichting Borgstellingsfonds voor de Zeeuwse eilanden in haar jaar verslag over 1951, dat ons heden werd toegezonden. Hoewel het aantal aanvra- ?en in het vorige jaar beneden dat van 950 bleef, is dat aantal voor het fonds toch weer vrij groot geweest, terwijl het atu.cai aanvragen, dat voor andere in- svanties moest worden onderzocht, aan merkelijk steeg. Er werden in het afge lopen jaar 82 aanvragen behandeld, waar van er 59 gewone borgstelilngscredieten betroffen en 23 voor andere instanties. Van de 59 aanvragen werden er 35 afge wezen of ingetrokken en 24 verleend, waarvan 6 als bijzonder crediet. Uit het groot aantal afgewezen en ingetrokken gevallen blijkt bovendien, dat het ge halte van degenen, die zich tot het Fonds wenden, niet best is of dat zij reeds zover zijn weggegleden, dat hulp niet meer baten kan. In één geval werd een verlies geleden en wel doordat de betrokkene wien een crediet was verleend een vrachtauto te- zat met een aanmerkelijk hogere waarde dan het bedrag van het crediet. Hij ver kocht de wagen vóór zijn faillissement en bezorgde zo het Fonds een strop. Als oorzaken van de slechte liquidi teitspositie worden genoemd: grote kapi taalbehoefte voor het op peil houden van de voorraden, noodzakelijke vernieuwing Van inventaris en materiaal, achterstand van belastingen en te hoge privé-opna- men. De administratie in de bedrijven bleek veel te wensen over te laten. Het vrij grote aantal afwijzingen werd ver oorzaakt doordat sommige onderzochte bedrijven geen levensvatbaarheid hadden en beter konden verdwijnen, de aanvra gers ongunstig bekend staan, de nodige vergunningen ontbraken en de aanvra gers kennelijk de kracht misten om de tering naar de nering te zetten. Het gehele aspect biedt tenslotte weinig verandering, aldus het Fonds. Het valt vele middenstanders kennelijk nog moei lijk t» begrijpen, dat de jaren, waarin „iedereen" verdienen kon, vakkundig of niet, arbeidszaam of niet, zuinig of niet, voorbij zijn en dat het weer meer dan In"- - "den Mededeling (adv.). Om dat snerpend zuurbranden op de maag te blussen. Meer en meer wordt het gewoonte van lijders aan brandend maagzuur, altijd Kennies bij de hand te hebben. Ze zijn één voor één hygiënisch verpakt en onopgemerkt in te nemen waar U maar wilt zonder water of wat ook. En Rennies zijn nog smakelijk ook. Vraag Kennies bij Uw apotheker of drogist. Zeeuws Tijdschrift gewijd aan Oost-Vlaanderen. Het valt niet te verwonderen, dat het Julinummer van het „Zeeuws Tijdschrift" gewijd is aan de Oost- Viaamse tentoonstelling en daardoor bijzonder interessant. We vonden er tenminste naast een artikel van Prof. dr P. de Keyser, professor in de Fa culteit der Wijsbegeerte en Letteren van de Rijksuniversiteit te Gent, waar in hij schrijft over het volkskarakter en taal in Oost-Vlaanderen, een kos telijk artikel van Mevr. dr H. C. M. Ghijsen, over de Zeeuwen en hun taal. Mevr. Ghijsen, die secretaresse is van de Zeeuwse vereniging voor dialecten- onderzoek geeft in dit artikel de type ring van het kalme levenstempo en de rustige geaardheid van de Zeeuw. Ir R. Meischke b.i. behandelt de Vlaamse Invloed op de bouwkunst van Zeeland. Dr Haantjes vervolgt zijn artikel „Het land, dat God beschermt" en Louis Lockefeer houdt, wijzend naar Oost- Vlaanderen waar het wel kan, een pleidooi voor steun aan de volkskunst. Het Julinummer wordt geopend met een gedicht van de jonge Vlaamse dichter Anton van Wilderode: „Her innering aan Zeeland". Huisvesting van zwakzinnige kinderen in Zeeland. Bij de behandeling van het voorstel van G. S. inzake subsidiëring kosten van huisvesting voor zwakzinnige kin deren is bij de behandeling in de al- delingen van de Prov. Staten gevraagd naar de kosten van verpleging. Men vond in dit opzicht een subsidie van 25 pet. aan de lage kant. G.S. delen in antwoord daarop mede, dat met het thans aan de orde zijnde voorstel niet de verpleging in gestichten wordt be streken. Deze materie zal door G. S. nader worden bezien, doch hiervoor ls een diepgaand onderzoek nodig, dat veel tijd zal kosten. Na voltooiing van dit onderzoek zal zowel de subsidië ring van de verpleging in gestichten als de subsidiëring in de huisvesting van schoolgaande kinderen voor het B.L.O. in zijn geheel worden bezien en dan kan worden beoordeeld of er voor verhoging van het percentage of ver hoging van de maximumbijdrage aan leiding bestaat. Met het voorstel een t- emoetkoming te verlenen van 25 pet. wordt beoogd thans reeds aan de ouders of verzorgers de helpende hand te bieden. Daarom achtten G.S. het in dit stadium niet gewenst tot verho ging der bijdrage over te gaan. ooit nodig is de tering naar de nering te zetten. Op ultimo December 1951 liepen nog 74 credieten met een totaal bedrag van 56.151,63. De aflossingen in 1951 bedra gen 25.334,34. Het verslag besluit met de mededeling, dat de middenstand zich niet al te zeer moet verlaten op de hulp van overheidswege, hoe groot de ver scheidenheid in de credietmogelijkheden ook is. Met de ontwikkeling van Dishoek als recreatie-oord neemt ook de bouw van zomerwoningen in het z.g. Vebena-bos, dat in beheer en exploitatie is bjj de actieve stlehting van dezelfde naam, gestadig toe. Zo werden deze zomer weer drie nieuwe permanente zomer woningen gebouwd, waaronder één ten behoeve van de personeelsvereniging van de N.V. P.Z.E.M. Thans vernemen wij, dat binnenkort weer drie zomerwoningen in het fraaie Vebena-bos zullen verrijzen. De bouw van twee daarvan zal worden ver zorgd door de heer P. Flipse, aanne mer te Koudekerke, die ter plaatse reeds een aantal riante zomerwoningen voor particulieren stichtte. Hiermede is het aantal nieuwe woningen geste gen tot 12. Nu voor werken beneden f 100.000 geen rijksgoedkeuring meer is vereist, mag worden verwacht, dat de bouw van zomerwoningen ongehinderd zal kunnen voortgaan. Deze groei moet in alle opzichten worden toegejuicht. Voor onze steeds toenemende Nederlandse bevolking dreigt het gevaar van gebrek aan passende recreatie-mogelijkheden acuut te worden. Het is noodzakelijk, dat aan dit vraagstuk, dat uiteraard meer fa cetten heeft dan de bouw van zomer woningen, voldoende aandacht wordt besteed. Wat dit aangaat kan men slechts bewondering hebben voor de stich ting Vebena-bos, die zich ten doel stelt de bouw van ruim 60 zomerwoningen mogelijk te maken. De daarvoor no dige grond is reeds beschikbaar, ter wijl door het aanbrengen van een goedverzorgde beplanting aan de duinstreek reliëf werd gegeven. Dat men bij de ontwikkeling van deze plannen de eisen van aesthetics en welstand niet uit het oog heeft verlo ren zal er ongetwijfeld in niet-geringe mate toe bijdragen, dat Dishoek zijn goede naam als vooruitstrevende bad plaats zal weten te behouden. BORSSELE. Vernieuwing haveningang dit jaar niet meer aan bod. De gemeenteraad vergaderde Vrij dagavond onder voorzitterschap van burgemeester Dominicus. In behan deling kwam de vernieuwing van de haveningang met bijkomende wer ken. De raming had 45.000 bedra gen. Er waren inschrijvingen van: L. v. Boven, Ellewoutsdijk, 52.300; L. Dekker, Vlissingen, 51.800; L. J. Zoetemijn, Breda, 48.900; M. J. v. d. Velde, Bruinisse, ƒ49.200; J. A. v. Housfelt, Bergen op Zoom, 57.500; L. v. d. Klippe, Vlissingen 53.600. Na besprekingen hierover werd besloten het werk dit jaar niet meer te doen uitvoeren maar te wachten tot voorjaar 1953. Wat de woning bouw betreft zijn er nog geen vaste plannen. Zo mogelijk zal getracht worden zes woningen te bouwen. NISSE. Stelsedijk wordt verbeterd. De raad der gemeente Nisse heeft Maandag besloten de woning no. 82b te verhuren aan de heer A. M. van der Heijde alhier, tegen een huurprijs van f 4,65 per week of gedeelte daarvan. De heer P. Harthoorn werd benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand. Het voorstel om op de begroting 1952 een bedrag van f935 te voteren voor de premieregeling wo ningverbetering ging eveneens vlot onder de hamer door evenals het voor stel tot vaststelling van een interim regeling ziektekosten voor het jaar 1952 voor het gemeentepersoneel. Ten slotte ging de raad accoord met een voorstel tot aankoop van grond voor verbetering aan de Stelsedijk. NIEUWS IN T KORT Door de Sint Radboudstichting te Utrecht is tot buitengewoon hoogleraar in de Nederlandse en algemene letter kunde aan de r.k. universiteit te Nij megen benoemd prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs (Anton van Duinkerken). Een ministerieel besluit kondigt een nieuw leerplan aan voor de Indonesische middelbare scholen. In dit plan komt de Nederlandse taal niet voor. In alle af delingen is wel het Engels als leervak opgenomen. De Duitse taal wordt facul tatief gesteld. Het Frans komt wel op het rooster voor. De Haagse gemeenteraad heeft beslo ten 18.500 bij te dragen in de kosten, welke verbonden zijn aan de oprichting van een gedenkteken voor Pieter Jelles Troelstra in het Westbroekpark. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de \MSTERl)AM.SLHt BAinK -\j V INCASSO-BAN N GOES. Ned. 194/ Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ned. 1962-64 cum. Grootboek 1946 3% Olie '50 C. H. Ind. Bk. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. A. K. U. Bergh's Jurg. Berkel's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Unilever W ilton- Fij enoord Biliton Ie rubr. Biliton He rubr. Dordtsche Petr. Dit opref. 88% 89 Kon. UI ie 95% 94% Dito onderaand. 92% 92% Moeara Enim 92% 92% A'dam Rubber 90% 90 Bafidar Rubber 113% 115% Deli Bat. Rubber 44% 44% Kendeng Lemboe 101% 100% Oost Java Rubber 135 De Oostkust 143% 145 Serbadjadi 239 Holl. Am. Lyn 95 95% Java China Jap.lijn 115% 116 Kon. Boot Kon. Paketvaart 102 101 Kon. Rott. Llcyrd 140% 139% Ned. Sch. Unie 141% 142 Ommeren's Sch.v. 184 187 Stoomv. Mij, Ned. 195 196 H. V. A. 150% 154% Java Cult, f. wd. N. I. S. U. 125 125% Vorstenlanden 169% 172% Deli Bat. Mij. 160 160% Deli Mij. Senembah 187 Müller Co. 283 289% Amsterd. Bk. 285 296 Escompto Bk, 314% 321% 312 320 478 485 77 78% 85 93 92% 84% 81% 31B 31B 86% 87% 34 34 157 158 118 124% 125 103 103% 118% 119 121 122% 178 177% 134 135 m 96 39 7054 70% m 19% 99J4 100 74K 76 60 174 174 153% Rotterd. Bk. Twentsche Bk. Overzeese Gas Burneo Sumatra Internatio Amé Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada Gen. Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U. S. Steel North Am. Cities Service Cont. Oil Midcont. Oil Philip sOil Shell Union Tide Water Baltimore Mig«. K. Texa» New York Centr, 155% 154% 159% 159% 76% 77 113% 119% 143% 16% 43% 43% 45% 45% 51% 51% 76%B 57%Bex 57 58 57% 14 46% 14% 47 79% 41% 79% 41% 25 39% 22% 2254 103 10254 6554 69% 68 58% 59 79% 79 m 2lR m 19K Pagina 2 S ^arm IN KRUIMELDORP De volgende morgen re den de kinderen vroeg in hun karretje naar Krui meldorp. Het plaatsje lag maar enkele kilometers verwijderd van hun huis je en onder het gezellig gestap van het paard spra ken ze honderd uit over de dingen die komen gin gen. „Wat denk je Gert- jan, zal Knibbel nog mee doen aan de wedstrijd of heeft hij de moed opgegeven!" Nou, van dat laatste geloofde Gertjan niets. „Wat zal dat mannetje een ogen opzetten als hij ons ziet. Geloof maar dat het een spannende wedstrijd zal worden!" In Kruimeldorp was het ter gelegenheid van de wedstrijd groot feest. Uit alle ramen hingen vlaggen en in alle straten stonden gezellige tentjes, waar allerlei lekkers te koop was. Iedereen had een vrije dag en zocht een goed plaatsje langs de weg waar de wedstrijd gehouden zou worden. Toen men het karretje met Gertjan en Maartje zag, stootte men elkaar aan: „Kijk eens wat een leuke kin deren! Zouden ze ook meedoen? Het lijkt well" Vandaag zal de Veerse dag worden gehouden, die begint met sjeesjes rijden op de Kade door personen in Zeeuws costuum. Door de inzittende dame wordt de ring gestoken. Om 9 uur van avond zal de Middelburgse Gymnastiekvereni ging „Medioburgum" folkloristi sche dansen uitvoeren voor het stadhuis. Zij zullen begeleid wor den door beiaardmuziek. De verlichting zal van half 10 tot half 12 branden. Voorts zullen vandaag de Vlaamse journalisten in Middel burg en Veere door de Zeeuwse pers worden ontvangen. De 49-jarige F. Muller uit Antwerpen, met zijn motorjacht „Orion" gearriveerd te Hansweert, ging aan de wal om zich te melden bij douane en marechaussee. Op onverklaarbare wijze is hij van de steiger gevallen en viel zes meter diep op de stenen. De ijlings te hulp geroegen geneesheer liet direct een geestelijke waarschuwen en een ziekenauto. Nog eer deze aanwezig waren, was het slachtoffer overleden. Het stoffelijk overschot werd voor onderzoek naar het Sint Joanna ziekenhuis te Goes vervoerd. Byou zoekt het hoger op. Lederhuis Byou, tot voor kort in de Korte Delft gevestigd, is Zaterdag overgeplaatst naar het pand op de hoek Lange DelftSegeerstraat. Dit pand biedt de heer A. Schuitema vele voordelen. De ruime, lichte winkel met de grotere en betere étalages is een prettiger omgeving om het pu bliek te bedienen. Het ontbrak Zater dag bij de opening niet aan belang stelling. Auto reed tegen brugleuning. Maandagmiddag is een vrachtauto tegen de leuning van de Spijkerbrug gereden. Het voertuig en de brug liepen schade op. De auto bleek een defect aan de stuurinrichting te heb ben. Bevordering Chr. U.L.O. Aan de Chr. U.L.O.-school, Singel straat gingen over van de le naar de 2e klasse 29 leerlingen, niet over 16. Van de 2e naar de 3e kl. 25; niet over 6. Van de 3e naar de 4e kl. 21; niet over 1. Voor de 4-jarige B-cursus slaagden 5 candidaten; afgewezen geen. Voor de 4-jarlge A-cursus slaagden 17 candidaten; afgewezen 2. Tot de nieuwe cursus werden toege laten 42 leerlingen. Extra concert op de Markt. De vereniging „Marktbelangen" biedt morgenavond om half negen een concert aan. De Kon. Harmonie „Ons Genoegen" uit Vlissingen o.l.v. de heer P. de Rooy zal vanaf half negen een concert geven. Vooraf zal een wande ling door de stad worden gemaakt. Bouw medisch centrum aanbesteed. Door de directeur van Gemeente werken, de heer J. Oranje, is gisteren namens de Stichting Medisch Cen trum aanbesteed de bouw van een me disch centrum met vier bovenwonin gen aan het Prinses Beatrixplein. De uitslag luidt als volgt: Bouw inclusief loodgieterswerk: I. P. de Kok, Vlissingen, f120.500; G. M. Brëas, Goes, f 104.000; J. v. d. Linde, Kloetinge, f 95.825. Bouw exclusief loodgieterswerk: I. P. de Kok, Vlissingen, f 110.400; J. de Kok, Goes, f99.460; Fa. W. J. de Weert, Goes, f 99.200; J. H. Nonnekes, Goes, f97.500; De Bruyne Van Riet, Goes, f94.900; P. F. Voet, Kloosterzande, f 94.100; J. F. Hopmans, Goes, f 91.579; Fa. v. d. Poel, Lamswaarde, f 90.900; Jacs. de Jonge, Kloetinge, f 89.250; G. A. van Wieringen, Serooskerke, f88.900; C. Priem, Lewedorp, f88.880; J. van Koeveringe, Schore, f88.500; D. v. d. Poel, Oudelande, f87.974; J. v. d. Linde, Kloetinge, f85.487. Voor het loodgieterswerk werd als volgt ingeschreven: H. M. v. d. Plas, Den Bosch, f 16.490; Fa. A. Huis in 'tVeld, Goes, f 10.125; J. v. d. Klooster, Goes, f 10.124; Fa. Wed. A. Tamse, Goes, f9.998; F. R. Bosman, Oss, f 9.938. De gunning is aangehouden. Jhr dc Casembroot opent Hajuto De Commissaris der Koningin, jhr mr A. F.C. de Casembroot heeft zich bereid verklaard om op Vrijdag 12 September de jubileumtentoonstelling van Handelsbelangen te openen. AANBESTEDINGEN Boerderijbouw te Vrouwenpolder, Door de Stichting Bouwbureau voor de landbouw werd aanbesteed het bou wen van een boerderij voor de heer L. Harpe, Tintelweg B 15 te Vrouwenpolder. De uitslag luidt1. J. Walraven, Sint Laurens 43.300; 2. A. Blankenburgh, Nieuwdorp ƒ43.600; 3. Fa. A. J. Stoppels Zn., Middelburg 43.950; 4. N. Th. van Doorn, Sint Laurens 44.490; 5. J. Adriaanse, Sint Laurens 44.700; 6. Fa. J. van Wieringen, Alphen aan de Rijn 44.975; 7. Fa. van Schaik en Gilde, Middelburg 45.095; 8. Fa. C. Joziasse Zn., Middelburg 45.587; 9. J. Ver- hage, Middelburg 45.950; J. v. d. Linde, Kloetinge ƒ47.540; 11. J. M. Goedemondt, Vlissingen 48.400; 12. D, van der Poel, Oudelande 49.400. Verbetering haven te Borssele. Door het gemeentebestuur van Bors sele werd aanbesteed het verbeteren van de haven aldaar. Ingeschreven werd als volgt: J. van Gorsel, Gouda ƒ57.500; L. van der Klippe, Vlissingen ƒ53.600; L. v. Boven, Ellewoutsdijk ƒ52.300; C. Dekker, Vlissingen 51.800; M. van de Velde, Bruinisse ƒ49.200; L. J. Zoetemeijer, Brielle ƒ48.900. Gegund aan de laagste inschrijver. COLij 'SPLAAT Geslaagd. Dezer dagen slaagde te Am sterdam voor het diploma timmermans gezel de heer W. Leendertse alhier. „Kunst en Eer" concerteerde. Onder enorme belangstelling gaf het Harmonie- gezelschap „Kunst en Eer" uit Zierikzee Zaterdagavond een concert in de muziek tent alhier. Hoezeer de gespeelde num mers bij het publiek in de smaak vielen, bewees het daverende applaus hetwelk volgde. KAMPERLAND Er komt een chr. kleuterschool. Alhier is op een daartoe belegde vergadering besloten tot de oprichting van een Ver eniging voor Chr. Kleuteronderwijs. Ter vergadering gaven alle aanwezigen en er waren er heel wat - zich als lid op. Tot bestuursleden werden gekozen ds A. J. Radder, ds A. Postma, mevr. Klap, H. de Bruin, G. P. Leendertse, N. de Visser en M. J. Bustraan. Op korte termijn zullen stappen worden genomen om zo spoedig mogeiijk tot het exploiteren van een kleuterschool te geraken. De mogelijk heid hiertoe is geopend nu binnenkort de Hervormde schooi door het betrekken van een nieuw gebouw wordt ontruimd. KOUDnKERKE De haan van de toren. Maandag is men begonnen de toren opnieuw in de verf te zetten. De haan werd van zijn hoge standplaats gehaald om opnieuw met goud bekleed te worden. Thans ziet men. de heer Wagenaar, die het werk uitvoert, hoog in de lucht bezig om de zaak eerst grondig te reinigen en daarna een nieuwe laag verf aan te brengen. LEWEDORP Ringmiddag Zondagscholen. Dezer da gen kwamen de Zondagscholen van Nieuwdorp, Lewedorp, 's Heerenhoek, Heinkenszand en 's Heer Arendskerke voor een ringmiddag te Lewedorp bijeen. De middag werd geopend door ds Hoger - brugge met gebed en een inleidingswoord, afgewisseld door zang. Na de vertellingen werden spelletjes gedaan, waarbij prijsjes werden uitgereikt. Voorts werden de kin deren getracteerd. Deze gezellige middag werd gesloten met dankgebed door de districtsvoorzit ter de heer de Jonge te Yerseke. Geslaagd. Te Etten slaagden voor cou peuse mej. C. Priem en voor costumière mej. J. C. Fraanje. Bouw Geref. kerk gaat beginnen. Voor de bouw van de Geref. kerk alhier is vergunning ontvangen. Dezer dagen zal met de uitvoering van het werk begon nen worden door de firma K. Fraanje Zn. te Lewedorp. OVEZANDE Nieuwe lerares Iandbouwhnishoud- school. Mej. C. Baljé te Goes werd be noemd tot lerares koken aan de Land- bouwhuishoudschool alhier met ingang van het nieuwe cursusjaar per 1 Septem ber a.s. RILLAND-BATH Collecte. De collecte ten bate van AVO heeft alhier opgebracht ƒ84.74. VEERE Ouden van dagen zagen de verlichting. Op uitnodiging van burgemeester Jhr. L F. den Beer Poortugael maakten de oud jes uit het Godshuis een rondrit in een Jan Plezier door het verlichte stadje. De beiaardier speelde een toepasselijk liedje op het carillon. Het valt te be grijpen, dat dit ritje de oudjes bést be viel! VROU WEN POLDER Gynmastiekdemonstratie. Zaterdag avond gaf de gymnastiekver. „Oostkapel- le" op uitnodiging van V.V.V. alhier een uitstekende demonstratie op het Vroon met rek en brug, paardspringen en vrije oefeningen. De voorzitter van V.V.V., de heer J. Geerse, sprak woorden van dank tot de leider, de heer Keyzer. WAARDE Duivensport. De P.V. „De Schelde- vliegers" hield een wedvlucht uit Cor- beiL Afstand 332 km. Uitslag: 1. P. Son- ke; 2. W. Krijnsen; 3, 4 en 5 Gebr. Kop- mels. Tentoonstelling. Zaterdagmiddag werd in de kleuterschool een tentoonstelling gehouden van het werk dat door de kleu ters was vervaardigd. De belangstelling was groot en het werk zag er zeer goed uit. WOLPHAARTSDIJK Gymnastiekuitvoering. Zaterdag heeft de gymnastiekvereniging U.D.I. een goed geslaagde uitvoering op het sportveld ge geven met medewerking van de muziek vereniging „Advendo". Collecte. De collecte voor de A.V.O. heeft opgebracht ƒ54,11. YERSEKE Geslaagd. Voor het Staatsexamen van onderwijzer zijn geslaagd mej. S. van Damme en de heer C. Jonkheer alhier. Wedvlucht. De P.V. „De Noordster" nam deel aan het concours vanuit Cha- teauroux. Er waren 96 duiven in het con cours. Uitslag: 1 C. de Koeyer; 2 Joh. V. Es; 3 M. Minnaard; 4 en 6 J. J. van Oe- veren; 5, 7, 9 en 10 E. Vermaat. Wedvlucht. De P.V. „De Noordster" nam deel aan een wedvlucht vanuit St. Kat. Waver. In concours waren 283 dui ven. De uitslag luidt: Joh. van Es 1 en 9; P. Minnaard 2; M de Koeyer 3; H. Joh. van Stee 4; H. J. van Es 5; J. Linden- bergh Jz. 6; J. A. Vette 7; A. C. Boone 8; M. Pekaar 10. Snelheid le duif 848,71. Oude duiven: H. J. van Es 1 en 8; M. W. van Haver 2; Joh. van Es 3, 5, 6, 7; M. Mol 4; P. Minnaard 9; E. Vermast 10. Willy Cijsouw naar Holland. Als afsluiting van het seizoen 1952 zal het Marathonlid Willy Cijsouw Za terdag a.s. en Zaterdag 2 Augustus uitkomen op de wedstrijden van R.A.C. te Rotterdam en die te Den Haag. Na haar bijzondere prestaties op hoog- en verspringen en enkele loopnummers zal zij voornamelijk haar krachten me ten op de springnummers met grotere tegenstand en betere accomodatie. WANDELTOCHT ROND KRUININGEN Zaterdagmidag startten te Kruiningen ruim 165 personen voor een wandeltocht die georganiseerd was door de Kring Zee land van de N.W.B. Er was voor deze tocht, die gesplitst was in een parcours van 25 km. en in een van 15 km. grote belangstelling. De grote route ging over Yerseke, Ka- pelie, Biezelinge en Hansweert en de kleine over Schore, Biezelinge en Hans weert. Om 3 uur vertrok men vanuit de Open bare school, uitgeleide gedaan door de signaal afd. van E.M.M. Tegen 7 uur kwa men de eerste deelnemers binnen en om 8 uur waren allen terug. Voor het parcours en de organisatie, die grotendeels in handen was van de heer J. van de Parel, had men niets dan lot De uitslag van de 25 km. tocht was: 1. „Tramast", Middelburg, beker van Medio- burgum uit Middelburg; 2. „Kaspargo", Goes, medaille van da heer M. Vogelaar, burgemeester van Kruiningen; 3. „Op Stap", Scherpenisse, medaille. Voor de Nat. reserve werd een extra prijs beschik baar gesteld. De eerste prijs van de 15 km. tocht werd gewonnen door de „Jonge Bata vieren", Goes, beker van de heer de Bruijn;' 2e prijs door „Op Stap", van Scherpenisse, lauwertak van de Prov. Zeeuwse Courant. Bovendien kreeg iedere deelnemer een herinneringsmedaille. Bondsconcours Chr. Harmonie- en Fanfareverenigingen. Op 9 Augustus te Bergen op Zoom. Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de Christelijke Muziekvereni ging „Euphonia" van de inrichting „Vre derust" te Bergen op Zoom, zal op Za terdag 9 Augustus a.s. het bondsconcours van Christelijke Harmonie- en Fanfare gezelschappen op de terreinen van de stichting „Vrederust" worden gehouden. Het concours, waarvoor een veertiental verenigingen heeft ingeschreven, zal be staan uit een concertwedstrijd en een marswedstrijd. Tot de deelnemers behoort o.m. Hon- sels Harmonie. Om 11 uur vindt de offi ciële opening plaats en om half een volgt de concertwedstrijd. „Vijftig jaar vreemdelingenverkeer", de gedenkuitgave bij de viering van het gouden jubileum der vereniging tot be vordering van het vreemdelingenverkeer „Amsterdam" aangekondigd, is thans ver schenen. Het heeft een omvang van ze ventig pagina's. Officiële Publicatiën B. en W. van Middelburg, daartoe ge machtigd bij besluit van de Raad dier ge meente van 13 Aug. 1951; overwegende, dat het in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer noodzake lijk is, dat het verkeer door de Sint Jan straat en door de Segeerstraat, zijnde we gen binnen de bebouwde kom der ge meente, in één richting met alle motor voertuigen en alle bespannen en onbe- spannen wagens gesloten wordt verklaard gelet op art. 4, lid 1, punt c van het We genverkeersreglement: besluiten: 1. het bovenomschreven verkeer voor wat de Sint Janstraat betreft te ver bieden in de richting van de Turfkaai; 2. het bovenomschreven verkeer voor wat de Segeerstraat betreft te verbie den in de richting van de Lange Delft. B. en w. van Middelburg, daartoe ge machtigd bij besluit van de Raad dier gemeente van 13 Aug. 1951; overwegende, dat het in verband met de vrijheid en de veiligheid van het voetgangersverkeer ter plaatse noodzakelijk is, dat het plaat sen van rijwielen op het trottoir op de Markt (Oostzijde) en tegen de muren van het Stadhuis verboden wordt; gelet op art. 4, lid 1, punt i, van het Wegenver keersreglement; besluiten: het plaatsen van rijwielen op het trottoir op de Markt (Oostzijde) en tegen de mu ren van het Stadhuis te verbieden. SCHEEPSTIJDINGEN HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 211S1LVRETTA van Avonmouth. Gepasseerd naar nntweipen 217: ARIADNE van Hamburg; HELENA van Londen; LARK van Denemarken; VAN BRAKEL naar idem; JULIA MARIE van Rotterdam; HERENGRACHT van idem. 22—7EBAN van Zaandam; CERAM van Hamburg; IMPORT van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen 217 AKTJO naar Maassluis van Terneuzen. GROTE VAART. A^ELDiJK 20 nm v. Penaiig/Coiombo; DALERDIJK 21 te Sanlrancisco; DUI- VENDIjK 24 18 uur nm bij Vlissingen verw./Antwerpen; FAIRSEA A'dam/ Sydney 21 330 m. w. ten z. Kangoeroe eilVMeibourne; GROOTE BEER 21 430 m. O.N.O. Cp. Race/Haliiax naar New Vork; JOHaN VAN ULDENBARNE- VELT 21 60 m. n. Derna naar A'dam; KO'TA INTEN 22 te Napels n. R'dam; LaRENBERG 21 v. Siax/R'dam; LEK- KERKERK p. 21 nm Gibraltar/Marseille n. Perz. Golf; LEUVEKERK 21 te Bas rah; LISSEKERK 21 te Dubai; MAK1E- KERK 22 te Beira verw.; MARKEN 22 te Madras; MEERKERK 21 te Ras Tanu- ra; MERWEDE 21 nm te Le Havre naar R'dam; NELLY p. 21 Dakar/Kaapstad n. Australië; PRINS WILLEM 4 22 te Ham burg n. R'dam; RIDDERKERK 22 van Aden/Suez n. A'dam; RIJNDAM 21 te New York; RIJNKERK 22 v. Genua; SU MATRA p. 21 Finisterre n. Makassar; TAMO 22 Santos verw.; TJIPANAS 22 te Min; TJITJALENGKA 22 te Yokohama; TROMPENBERG 21 nm v. Bremen naar R'dam; WELTEVREDEN 22 te Calcutta; ZUIDERKRUIS 24 ca 13 uur v. New York aan Hoek van Holland verw. Wat brengt de radio? DONDERDAG 24 JULI 1952. HILVERSUM I (402 m.) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; VPRO: 7.50 Dagope ning; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.ja Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.35 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet"; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kamerorkest; 11.45 „Libanon, het land op de grens van drie werelddelen'causerie; 12.00 Strijkorkest; 12.25 In 't spionnetje; 12.30 Land- en tuinbouwmeaedelingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Medede lingen en gramoioonmuziek; 13.30 Metro- poie orkest; 14.00 „De vrouw die de waar- neid schreef", hoorspel; 15.00 Vooi de zie ken; 16.00 Amateursprogramma; 16.55 Or kestconcert; 17.30 Militaire causerie; 17.40 Gram. 17.45 Regeringsuitzendmg: C. W. Matroos: „Het district Nickerie in Suri name". 18.00 Olympische spelen. 18.30 Nieuws. 18.45 Licnle muziek. 19.15 Ge sproken briel' uit Londen; 19.20 Orkest- conpert. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroepork. 21.05 Koor, sopraan en piano. 21.35 Lichte muziek. 22.15 Olympische spelen. 22.30 Dansmuziek. 23.0U nieuws. 23.1a Sport- actuaiiteiten. 23.3024.00 Gram. Hilversum h uya m.). kuu. i.oo Nieuws. 7.15 Ocntendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken, 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", cau serie. 12.0U Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.3012.33 Land- en tuinbouwmeaede lingen)12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gram. 13.35 Zangrecital. NCRV: 14.00 Promenade or kest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.40 Vocaal ensemble. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Gram. 17.00 Voor de jeugd 17.30 Banjo-orkest. 18.00 Nieuws. 18.15 Koorzang. 18.40 „Op de stelling". 18.50 Gram. 19.05 „Levensvragen van allerlei aard en een Pastoraal antwoord". 19.20 Bariton en orgel. 19.40 Hadiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Mariniers- kapel. 20.50 Reportage. 21.10 Gram. (K 21.35 „Het wespennest"). 21.55 Buiten lands overzicht. 22.15 Twee piano's. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.,. n.aa Gram. 12.30 Weerberichten. 12.34 Voor de land bouwers. 12.42 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Klassieke muziek. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Symphome- orkest en solist. 15.15 en 15.45 Gram. 16.15 Militair orkest. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Gram. 18.30 Voor da soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Causerie. 19.50 Gram. 20.00 Alleen voor mannen. 20.20 Verzoekprogramma. 21.00 Sport. 21.15 Voor de vrouw. 22.00 Nieuws. 22.15 Altviool en piano. 22.5523.00 Nieuws. Zo tiet In de van reikt hier dagen den. lezend schrijf Ruslai ogen land vraagt voor Hier nuchte ver vergift door brengt door over eerste studiet het tuatie zijn Rush de kern dit door schrijft heeft men ten te arbeid is de Een die van ren erger ten werd Sn millic noem dat lievei ver. heeft de 80 na 191 eerde geleid zendei wel: plaats schrijf)* een of godsi Wij De land inzicht maar phrist hij heeft den, buurn gen same mag den, korte In centi le haar betreJi de kei jeugd anti- groet oerei Ov land dat kerk cepter niet «wijf geen net En kerk Vindt len dat willet dan mogen land niet G. Sjc Nu haar "t zei de niet vaar Sjo Zulk voor En ding kleur ven, red, woor< gewe: te Ze dorpe valt treft Fries al S spo of De len. State ook antvs bezo niet min< gij onbe Mi gem: met hem deze trad Jum zien.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2