NIEUW GUINEA JeMl Setvil fetto Uit Zeeicuids dttecLen. Nieuwtjes van alle eilanden Statenleden critiseren handelwijze van E. T. L-besfuur en -directeur Chr* Lyceum voor Zeeland avoniuren J* Maljaars te Aagtekerke werd kampioen in klasse B plakt NED. DETACHEMENT VERENIGDE NATIES DE «3ÖADIO brengt u Seolta verraste Togo (3-1) Middelburg. Goes. LIKDOORNS WONDEROLIE KERK EN ONDERWIJS Maandag 21 Juli 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Gcd. Staten willen weer f 10,000.— subsidie verlenen. De drie afdelingen van de Prov. Staten hebben de mededelingen van Ged. Staten behandeld met betrekking tot de gang van zaken bjj het E.T.I. In één der afdelingen werd geen enkele opmerking gemaakt. De beide andere afdelin gen hielden zich intensief met de zaak bezig en verschillende Statenleden uitten Oritiek op de houding van het bestuur en de directeur van het E.T.I., omdat geen van beiden bereid bleek inlichtingen te verschaffen aan de commissie van onderzoek uit de Staten. Opgemerkt werd, dat aan het be stuursbeleid en aan dat der directie heel wat heeft gemankeerd. Er is op financieel gebied niet tijdig door de di recteur ingegrepen, tengevolge waar- yan twee man ontslagen moesten wor den. Eén der Statenleden noemde het Ontactisch, dat de meerderheid van het bestuur de commissie van Statenleden niet wilde ontvangen. Dit lid betreurde het, dat de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch Vlaanderen geen subsidie meer verstrekt en hij sprak de hoop Uit, dat op dit besluit zal worden terug gekomen. Door één der leden werd de houding van het E.T.I. bestuur ongepast ge noemd. Kleinzielig vond dit lid, dat de meerderheid van het E.T.I. bestuur de directeur geen toestemming verleende tot het verstrekken van inlichtingen. Hij vond, dat de ontslagenen rechtsher stel dienden te krijgen. Het resultaat van het onderzoek door de commissie werd over het algemeen zeer onbevre digend geacht. Men was erover ont stemd, dat de Prov. Staten in deze zaak eigenlijk zijn genegeerd. Daarin is ogen schijnlijk geen verandering gekomen. WEER SUBSIDIE. Van de zijde van G.S. werd meege deeld, dat Inderdaad door het bestuur aan de commissie is geweigerd de di recteur te horen. Bij het onderzoek heeft de commissie zich hoofdzakelijk beperkt tot de supervisie van ir M. de Vink en het ontslag van twee perso neelsleden. Door de houding van de minister van Economische Zaken werd de supervisie teniet gedaan. Beide ont slagenen zijn gehoord. Eerherstel is hun hiet gegeven door middel van publicatie, doch beiden hebben een werkkring ge vonden. Een beslissing over het wacht geld Is nog hangende. Bij het ontslag is ae bekwaamheid van beiden niet in het geding gebracht. Tenslotte werd meegedeeld, dat G.S. Hu accoord gaan met de gang van za ken. Dat het bestuur geen inlichtingen wilde geven aan de commissie, was een Hypotheek op nieuwe school gebouw ten behoeve van het Rijk. Onder leiding van de voorzitter, de heer J. Laport, kwam de Ver. voor Chr. Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs in Zeeland Zaterdag j.l. in buitengewone ledenvergadering bijeen. Vooraf vergaderde het alge een bestuur, in welke samenkomst iet zo plotseling overleden bestuurs lid, de heer A. M. Wessels, werd her- lacht. Het bestuur benoemde in vaste dienst de leraren drs J. Kwekkeboom en P. Wiersma. Met algemene stem men werd besloten het daarheen te Ïeiden, dat per 1 September 1953 de )hr. H.B.S. te Middelburg kan starten. In de ledenvergadering werd be sloten, op voorstel van het bestuur, een hypotheek te sluiten op het nieu we schoolgebouw ten behoeve van het Rijk, daar deze rente en aflossing van de geldlening garandeert. Voorts ont ving het bestuur machtiging een geld lening aan te gaan van maximaal f 100.000.Tot bestuursleden werden gekozen de heren ds van Roon te Zierikzee, C. de Putter te Axel, A. A, Los te Souburg, de heer Busch te Borssele en de heer Schot te Mid delburg. Da voorzitter wees er op, dat in dit Lyceum alle kerkelijke gezindten har telijk samenwerken. Dit mag zowel voor Zeeland als voor Nederland een unicum heten. Daarbij is van veel belang de grondslag der vereniging. Geruime tijd werd van gedachten ge wisseld over een juistere formulering van de grondslag. Het bestuur hoopt t.z.t. een voorstel met betrekking tot deze materie aan de ledenvergadering voor te leggen. gevolg van het feit, dat het bestuur slechts Ged. Staten wilde zien als ver tegenwoordigende de Provincie en een commissie nit de Staten niet. G.S. komen tenslotte met een voor stel om evenals in 1951 een subsidie te verlenen van f 10.900. Lustrumronde te Oud-Vossemeer. Zaterdagmiddag werd voor de vijf de maal te Oud-Vossemeer een wieler wedstrijd voor amateurs verreden. Er vertrokken 42 renners op het startschot van de burgemeester. Ze ventien deelnemers reden de wed strijd uit. Rien Verhulst uit Axel reed een pracht wedstrijd. Vrijwel steeds was hij in de aanval, maar hij moest in de eindsprint in Ruilwaard uit Velsen zijn meerdere erkennen. Het was een aantrekkelijke wed strijd, waarvoor zeer veel belangstel ling bestond. De opbrengst kwam ten goede aan het Groene Kruis. De einduitslag luidde: 1. H. S. Ruil waard, Velsen 2 u. 34 min. 12 sec.; 2. Rien Verhulst, Axel; 3. P. de Bruijn, Roosendaal; 4. H. Glerum, St. Willi- brord; 5. P. Schollen, Tilburg; 6. C. Verstraten, Breda; 7. J. Konings, Bre da; 8. op 1 ronde; Cantenau, Breda; 9. Jac. Maas, Heerlen; 10. W. Heeren, St. Willibrord. HOPELOZE ACHTERVOLGING Inderdaad had Knibbel onraad bespeurd. Toen hij in zijn huisje zo'n vrolijk gehinnik hoorde, was hij woedend uit zijn wagentje gesprongen en kwam brul lend en schreeuwend aan rennen. „Wat moeten we doen?" vroeg Maartje ang stig. „Kom, sneldat paard moet los! schiet op! gilde Gertjan terwijl hij wild aan de touwen trok. Maar het prachtige paard zelf zorgde voor de oplossing. Het vond blijkbaar dat het lang genoeg haver had gegeten van Knibbel, want met een paar flinke rukken vlogen de touwen los en liep het de deur uit. Snel hielp Gertjan zijn zusje op de rug van het paard en klauterde er haastig zelf ook bij. Juist op dat moment bereikte Knibbel zijn schuur. .Hier, lelijke dieven brulde hij, op het paard toerennend. „Ga van dat paard af, indringerswacht ik zal jullie!" Dit was juist genoeg. Toen het paard Knibbel's stem hoorde hinnik te het nijdig, sloeg de beide achterpoten in de lucht, stormde Knibbel onderste boven en verdween met de kinderen op zijn rug tussen de bomen. Rood van woede klauterde Knibbel overeind en zette de achtervolging in, terwijl hij tierde en schold. Maartegen het snelle paard kon Knibbel niet op. Russische televisie in Westkapeile ontvangen. Toen een Goese radiohandelaar Vrijdagavond in Westkapeile een tele visietoestel, dat hij juist had ver kocht, aan het proberen was, kwam glashelder een televisieuitzending van het station Leningrad door. Een om- roepster kondigde het programma aan en gedurende een half uur kon men een toneelstuk duidelijk volgen en beluisteren. Het beeld was scherper dan dat van Lopik, dat even daarna op het beeldvlak kwam. Ingezonden Mededeling (adv.) Voor grootverlofgangers bestaat de mogelijkheid om voor de Koninklijke Landmacht (leger) in militair verband uitgezonden te worden maaT Nieuw- Guinea. Inlichtingen en aanmelding mondeling of schriftelijk bij het Aanmeldingsbureau Nieuw-Guinea, Nieuwe Frederiklcazerne, van Alkemadelaan, geb. E 4, kamer 17, 's-Gravenhage, tel. 185070. In verband met de aflossing van Korea-vrijwilligers, die een jaar in Korea hebben gediend, bestaat bij het opnieuw gelegenheid tot dienstneming. Aanmelding dient mondeling of schriftelijk te ge schieden bij het Aanmeldingsbureau Korea, Nieuwe Frederikkazerne, van Alkemadelaan, geb. E 4, kamer 19a, 's-Gravenhage, tel 185070. Ook zij, die nimmer in militaire dienst zijn geweest, komen voor uitzending in aanmerking. Leeftijdsgrenzen van 19 tot 30 jaar (voor onder officieren tot 35 jaar). DINSDAG 22 JULI. HILVERSUM I (402 m.). AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram. VPRO; 7.50 Dag- Opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Pianorecital; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen; 12.33 Voor het platteland; 12.40 Piano en orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Me dedelingen of gram.; 13.20 Promenade prkest; 1400 Gev. programma; 14-55 Gram.; 15.45 Orkestconceri; 16.15 „Dit is mijn lievelingsmelodie", muzikale enqu ête; 16.45 Kinderkoor; 17.15 „Dit is Uw land, Uw volk", klankbeeld; 17.30 Volks liederen; 18.00 Olympische spelen; 18.30 Nieuws; 18.45 R.V.U.: H. J. A. Schintz: „Canada: Brandwacht in de Rocky Moun tains"; 19.15 Pianospel; 19.30 „Paris vous parle"; 1935 Lichte muziek; 2000 Nieuws; 20.05 Latijns-Amerikaanse muziek 20.45 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 21.00 Jisco-causerie; 21.45 Zweeds orkest; 22.15 Mympische spelen; 22.30 Gram.; 22.45 luiteniands overzicht; 23.00 Nieuws; 23.15 lew York Calling: 23.2024.00 Dansmu ziek. HILVERSUM II (298 nu). KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 9.40 „Lichtbaken", causerie; 10.00 Voor de kinderen; 10.15 Gram.; 11.00 Voor •de vrouw; 11.30 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; <12.3012.33 Land en tuinbouwmededelingen)12255 Zonne wijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Amusements muziek; 14.00 Gram.; 14.25 Kamerorkest en solist; 15.15 Gram.; 15.30 „Ben je zes tig?"; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Zieken- lof; 17.00 Voor de kinderen; 17.15 Feli citaties voor de jeugd; 17.45 Regerings- uitzending: L. Hanekroot: „Indonesië, een natie in de maak"; 18.00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten; 18.20 Gram.; 19.00 „Hier vrij Europa"; 19.30 Gram.; 19.40 „Dit is leven", causerie; 19.50 Lichte muziek; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.08 Voordracht; 20.18 Radio Fhilh. Orkest; en solist; In de pauze: Actualiteiten; 21.45 Gram.; 21.50 Orgelconcert; 22.15 Olym pische spelen; 22.30 Carillonspel; 22.45 Avondgebed en liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. RINGRIJDERSFESTIJN TE WESTKAPELLE, Commissaris der Koningin gaf van zijn belangstelling blijk. Honderden belangstellenden hebben Zaterdag te Westkapeile de spannende strijd gadegeslagen tussen de ringryders van Walcheren, die in de klasse B streden om het kampioenschap van het eiland. Als everwinnaar kwam J. Maljaars te Aagtekerke uit de bus. Reserve-kampioen 1952 werd de Middel burgse ringryder J. van Wallenburg. Jhr mr A. F, C. de Casembroot, een groot vriend van de ringryderij, was ook nu weer naar Westkapeile gekomen om een deel van de wedstyd mee te maken en de door hem beschikbaar gestelde prys nit te reiken. DE KORFBAL VAN ZATERDAG De vacautiespreiding speelt sommi ge clubs danig parten. Diverse wed strijden konden zelfs geen doorgang vinden. In de eerste klasse verloor 'n verzwakt Togo van Seoito en in de tweede klasse ondervond Swift H, dat invallers de twaalftallen niet ster ker maken. Togo was overigens het meest in de aanval, maar totaal on machtig te scoren. De stand ondergaat in de eerste klasse weinig verande ring, doordat Togo en Tjoba heiden verloren. Olympia, dat zelf Swift III met 81 klopte, kwam door de onverwachte nederlaag van Swift II tegen Vitesse (41) alleen aan de kop. Het zou wel eens kunnen gebeuren, dat deze uit slagen beslissend zijn geweest voor het kampioenschap. Van de afd. 3A kwam slechts één uitslag binnen. Stormvogels bleef met 62 de baas over Zuidwesters. In 3B werd de wedstrijd V.K.V. II Madjoe uitgesteld. De andere uit slagen waren: Swift VFortuna 2—3; K.V.L. IIAnimo 15. Vopo zorgde in 3C voor een ver rassing door de koploper Elto een ge lijkspel af te dwingen (55). Zee- landia If had een productieve bui. Met 92 overtroefden ze Scampolo III. In 3D kwamen grote uitslagen uit de bus. V.Z.O.D. en Tjoba H deelden de punten met 5—5. W.K.V. en Olym pia met 66 eveneens. Elto II ver sloeg S.S.S. II (4—1). De overige uitslagen waren: Ad- spiranten B: V.K.V.Swift Vlug 5—1; Swift SnelAnimo A 1—4; Atlas Swift Kwiek 50; Animo BZuid westers 01. Reeds in de morgenuren was de be langstelling bij de beide banen, die in de Zuidstraat tussen de Ned. Herv. kerk en hotel „De Valk" waren uitgezet, groot. Aan de strijd om het kampioen schap in klasse B, georganiseerd door de Zeeuwse Ringrijdersvereniging, na men 60 rijders uit 19 Waleherse ge meenten deel. De beste groep was het Middelburg se drietal met 57 ringen. No. 2 was St. Laurens, 51 r. No. 3 Koudekerke, 47 r. die allen een wisselbeker en een herin neringsmédaille kregen. 4. Aagtekerke, 47 r. 5. Gapinge, 43 r. 6. Domburg, 38 r. 7. Vrouwenpolder, 36 r. 8. Biggekerke, 35 r. 9. Serooskerke, 34 r. 10, Veere, 33 r. PRACHT PRESTATIES. De rijders leverden ook nu weer prachtige prestaties. J. Maljaars stak in de 30 beurten, die ieder moest rijden, 23 ringen. Hij verwierf daardoor de wisselbeker van de Commissaris en een herinneringsmédaille. J. van Wallen burg stak 21 ringen. De prijs voor de meeste volgringen was voor C. Abra- hamse te St. Laurens, die 12 maal ach tereen de ring aan de lans wist te rij gen. De pollepel ging naar zijn dorpsge noot Iz. Wisse. De verdere uitslag luidde: 3. J. Ce- vaal (20), 4. C. Abrahamse (20), 5. A. Kluijfhout (19), 6. P. Roose (19), 7. J. Wisse (18), 8. A. J. de Nood (17), 9. J. Paauwe (17), 10. A. Dingemanse (17), 11. P. Lampert (17), 12. A. v. d. Heyde (16), 13. W. J. Vos (16), 14. M. v. d. Heyde (16), 15. J. Brasser (16), 16. P. Coppoolse (16), 17. G. Nijpjes (16), 18. S. Reynierse (16), 19. J. Wisse (15), 20. G. Provoost (15), 21. P. Duvekot (15), 22. A. Peper (14), 23. L. Provoost (13), 24. P. Hoebeke (13), 25. G. Poppe (13), 26. H. Verhulst (13), 27. A. Dourleyn (13). De overigen hadden 12 en minder ringen. Voordat de burgemeester, mr M. Ty- deman, de prijzen uitreikte, sprak de voorzitter van de Z.R.V., de heer P. Brasser, een woord van welkom tot de Commissaris. Hij dankte hem voor zijn belangstelling. De heer Brasser herinnerde aan de historie van de ringiqjderjj te Westka peile. Op 1 Juli 18S7 werd de ringrydery geopend door de Koning en ook in 1841 en 1862 mocht de ringrijdery zich in koninklijke belangstelling verheugen. Hij sprak de hoop nit, dat de Waleherse ringrijders spoedig nog eens naar West kapeile zullen terugkeren. De Commissaris der Koningin zei in zijn toespraak, dat zijn liefde nog altijd uitgaat naar Westkapeile. Ook de ring- rijderij heeft de liefde van zijn hart en hij sprak de hoop uit, dat deze folklori- sche sport nog vele jaren op Walcheren zal blijven bestaan. De heer Maljaars en burgemeester Tydeman dankte alle medewerkers. „Wanneer de Z.R.V. weer besluit naar Westkapeile te komen, zal men de ringrijders gaarne ontvangen", zei hij. BRËSKENS Geslaagd. Aan de Grafische Opleidings school te Roosendaal slaagde voor het diploma jonggezel-zetter de heer J. van de Velde, alhier, werkzaam op de druk kerij Smoor de Hulster. Gezamenlijke sportdag. Het ligt in de bedoeling in de maand Augustus een sportmiddag te organiseren, ter gelegen heid van de opening van het nieuw aan gelegde Oranjeplein. Daartoe kwamen Donderdagavond de besturen van diverse plaatselijke verenigingen bijeen voor de eerste bespreking hieroyer. Vertegen woordigd waren de Oranjevereniging, de Turnvereniging, de Korfbalvereniging, de Muziekvereniging en de Accordeonver eniging Mirian. Alle verenigingen zegden hun medewerking toe. Besloten werd be doelde sportmiddag te houden op Zater dag 30 Augustus a.s., waarmee tevens de verjaardag van H.M. de Koningin-Moeder gevierd zal worden. Uit de bestuursleden van de boven genoemde verenigingen werd een commissie gekozen om een en ander te organiseren. De Turnvereniging zal een demonstratie geven, terwijl in de middag een korfbalwedstrijd zal worden gespeeld. Voorts zal een défilé door het dorp plaats vinden door de leden van de Korfbal- en Turnvereniging. De Ac cordeonclub Mirian zal 's avonds het slot- concert verzorgen. KA T TEND IJK E Bevolkingsonderzoek. Aan het be volkingsonderzoek op T.B.C. hebben in deze gemeente 418 personen deel genomen. 43 personen hebben niet aan het onderzoek deelgenomen. In percentages uitgedrukt betekent dit resp. 98.4 en 1.6. ST. PHILIPSLAND Geslaagd. De heer J. v. d. Bos. alhier, slaagde voor onderwijzer bij het gehou den examen te Breda. Zilveruienoogst begonnen. In deze ge meente is men begonnen met het oogsten der zilveruien. Dit produet verschaft tal rijke arbeiders zowel van St. Phüipsland voor van Riik een zilve- als de omliggende gemeenten werk. Hier- '^n een beker voor vani Rok e<m zilve De Scheldebekerzwemwedstrijd. (Vervolg van pag. 1) sterke indruk, dat zeer uiteenlopende tijden zouden worden gemaakt. Maar het merkwaardige was, dat het tijds verschil tussen de eerst en de laatst aankomende toch niet veel meer dan 50 minuten bedroeg, op een monstertocht als deze Scheldezwemwedstrijd zeker niet groot. De voornaamste oorzaak van dit betrekkelijk geringe tijdsverschil moet wel gezocht worden in het feit, dat op het juiste moment is gestart. Om precies twintig over twaalf gingen de deelnemers het water in en dat bete kende, dat zij nauwelijks een kwartier tegen de stroom moesten zwemmen. Daarna kregen zij een flink zetje in de rug (en de benen!) van de ebstroom, die begon te lopen, Zo kwam reeds voor half drie het einde van deze zwemwedstrijd, die niet zo spannend verliep als voorheen wel eens het geval was geweest, omdat de zwemmers zeer verspreid de finish be reikten. Voor de doktoren en de Rode- Kruismensen was het een rustige mid dag. Zy behoefden geen dienst te doen en evenmin was dat het geval met de leden der Reddingsbrigades. Hartelijk toegejuicht door de duizen den op 't strand en de boulevard arri veerden de zwemmers één voor één tus sen de duiktoren en de ton, die in de richting van de Nolle was gelegd. Even als het vorige jaar vond ook nu weer een zeer uitvoerige nakeuring plaats. DE UITSLAG. De uitslag van de wedstrijd was als volgt; 1. H. Willemsen („De Vecht streek, Utrecht) 1 uur 10 min. 8,6 sec. 2. A. Kayser („De Robben", Hilversum) 1.11.8,6. 3. J. van Rijk (D.J.K., Amster dam) 1.15.51,6. 4. Mej. A. Veldhuyzen („De Robben", Hilversum) 1.16.7,6. 5. H. Kelder („De Robben") 1.24.7,6. 6. H. Bouwmeester (D.J.K.) 1.25.37,6. 7. Mej. W. Willemsen (H.D.Z., Amster dam) 1.26.49,6. 8. C. Verbeek, eerste Zeeuw („De Zeehond", Vlissingen) 1.27. 14,6. 9. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1.28.7,6. 10. Kees de Rijk („Luctor et Emergo", Middelburg) 1.28.17,6.11. Mej. R. Brou wer (H.D.Z.) 1.31.29. 12. Mej. Th. de Vos (Weusthag", Hengelo) 1.31.59. 13. J. Stender („De Robben") 1.34.27. 14. P. Bindt (D.J.K.) 1.36.21.15. Mej. A. de Bie, eerste Zeeuwse dame („De Zee hond") 1.36.25. 16. M. Caljouw (S.Z.V., Souburg) 1.38.30.17. Mej. B. Schranwen („Surea", Breda) 1.40.18. J. Bo- gaert (G.Z.V., Gent) 1.4023. 19. F. Old- man („East Ham S.C.", Londen) 1.52. 48. 20. Mevr. T. Castél („Ete Zeehond") 2.2.46. DE PRIJSUITREIKING. In de Sociëteit van het Ned. Loods wezen vond daarna de uitreiking der prijzen plaats door de heer J. W. Hup- kes. Hij dankte alle medewerkenden en sprak de hoop uit, dat volgend jaar meer buitenlandse zwemmers zullen in schrijven. De wisselbeker van wijlen de heer C. A. van Woelderen was voor Willemsen, dae ook 'n verkleind model van de beker in eigendom ontving. Mej. Veldhuyzen ontving de wisselschaal van dr A. Staverman. Reeds twee keer won zij deze. Als zij nog een keer wint mag zij de schaal behouden. Voor Kayser was er een lauwerkrans, voor mej. Willem- Ingezonden Mededeling (Adv.) -sÓTÏ^L dankte jhr de Casembroot voor de prijs de. mede is het werkloosheidsprobleem voor lopig weer opgelost. VROUWENPOLDER Reis ouden van dagen. Donderdag heb ben de ouden van dagen hun jaarlijkse rijtoer gemaakt. Dit keer ging de reis rond Walcheren en door de zak van Zd.- Beveland. Toen ze des avonds arriveerden werden ze opgewacht door het muziek gezelschap, dat enige nummertjes speel- ren médaille en voor Verbeek een wis selbeker. Jan Stender kreeg, omdat hij voor de tiende maal meedeed, een boek over Walcheren. Alle deelnemers ont vingen een herinneringsmêdaille. Tenslotte werd het woord gevoerd door burgemeester mr B. Kolff en de heer M. J. P. Straatman namens de Kon. Ned. Zwembond. Daarna werd van alle deelnemers een foto genomen voor het standbeeld van De Ruyter. Eenrichtingsverkeer gewijzigd. B. en W. hebben besloten het één richtingsverkeer in de Segeerstraat en de St. Janstraat te wijzigen. Het zal voortaan zo zijn, dat de St. Janstraat vanaf de Lange Delft naar de Turfkaai afgesloten is en de Segeerstraat van de kaai naar de Lange Delft. Het verbod geldt in bei de straten voor motor- en bespannen voertuigen. Dit betekent dus precies het omgekeerde van de huidige situatie. Bovendien is het verboden fietsen langs de gevels van de Markt (Oostzijde) en tegen het stadhuis te plaatsen. Bevorderingen bij de Belasting inspectie. Met terugwerkende kracht tot 1 Janu ari 19 51 zijn benoemd tot controleur A de heren J. A. van Liere en P. G. Kamer mans, controleurs. Met ingang van 1 Ja nuari 1952 is eveneens bevorderd tot oonlroleur A de heer A. J. C. Constandse. eveneens controleur. Allen zijn werk zaam ter Inspectie van de Belastingen Afscheid ds M. Enker. In een overvol kerkgebouw van 't Zand heeft ds M. Enker, Ned. Herv. predikant te Koudekerke, gisteravond afscheid genomen van zijn gemeente wegens zijn aanstaand vertrek naar Israël. De dienst werd bijgewoond door de predikanten uit de ring en afgevaardigden van diverse kerke lijke colleges, alsmede door de bur gemeester van Middelburg. Ds Enker preekte over 1 Cor. 1 23 en 24. Na de predikatie zong het kerkkoor Gez. 133. Na het gebed sprak ds L. D. van D(jl enige woorden ten afscheid. Hij wees op het -bijzondere karakter door het vertrek naar een ander land. „Wij blijven verbonden door de banden met de Heer, al schei den grote afstanden ons", zo zei de predikant, die ds. Enker tenslotte dankte voor alles wat hij voor de gemeente deed. Op verzoek van ds van Dijl werd ds Enker toegezongen Gez. 105 4. Ds Enker sprak een kort dankwoord. Na de dienst zong het kerkkoor: „Wat de toekomst brengen moge", waarna alle kerkgangers met een handdruk van ds en mevr. Enker afscheid namen. Brandweer won 8e prijs. Tijdens de Ztterdag te Nijmegen gehouden landelijke brandweerwed strijden heeft de 'Goese brandweer de 8e prps gewonnen in klasse II, waar in uitkwamen de kampioenen der vooraf gehouden provinciale en regio nale wedstrijden. Oneerlijke bromfietshuurders. Door de politie alhier zijn aangehou den de Goesenaars H. en S. In de loop van de vorige week huurden zij van de garagehouder C. twee brom fietsen, die, volgens afspraak, dezelfde dag terugbezorgd zouden worden. De beide heren gingen echter op avon tuur in België, oorspronkelijk om werk in de mijnen te zoeken. De brom fietsen schenen echter blijkbaar meer voor de koers-West te voelen en dus belandden beide heren aan de kust streek, waar zij al spoedig door hun centen heen waren. Zij verkochten toen de beide bromfietsen en keer den, nadat de opbrengst hiervan even eens voor een groot deel verteerd was, huiswaarts. De verhuurder dien de een aanklacht in, de politie wist de bromfietsen in Nieuw Namen op te sporen en Vrouwe Justitia zal uit maken, of de oneerlijke huurders brommen moeten. Emigratievoorlichter bleek oplichter te zijn. Zekere D. uit Apeldoorn had zich tot beroep gekozen in diverse ge meenten van het land personen, ver enigingen en scholen voorlichting te verstrekken over emigratie naar Australië en Nieuw Zeeland. Doordat hij echter „emigrerend"! van de ene gemeente naar de andere zijn hoteliers met de onbetaalde reke ningen liet zitten, werd al spoedig zijn opsporing verzocht. De Goese politie vatte hem in de kraag en stuurde hem naar Terneuzen waar hij, evenals in Zeist, Texel en Leeuwarden, verhoord zal moeten worden. Ingezonden Mededeling (adv.) Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in €0 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.35 be spaart U veel ellende. MULO-EXAMENS. Voor het Mulo-diploma A slaagden Vrijdag te Goes: A. P. van Bijlevelt, J. Sorel, A. C. Kramer, J. Hendrikse, C. W. van Kruiningen en C. C. Koole, allen te Middelburg; E. T. de Smit, J. A. Balmakers en P. J. Dieleman, allen te Souburg; M. van Steijn, Brouwershaven; H. van Waveren, Haamstede; M. C. Ar- noldus, Hammen (B.); M. J. van Hee en N. C. de Pagter, beiden te Koudekerke; C. de Witte, Hoek; E. T. Platteeuw, Ter neuzen; L. A. Hendrikse, Wissenkerke; D. Korteknie, Kats; M. J. Strijd, Kort- gene; A. P. de Leeuw, A. Breel, P. J. Hintzen, K. van Urk en C. Osté, allen te Vlissingen en T. C. Meeuwse, Arne- muiden. Afgewezen twee candidaten. De uitslag der Mulo-examens van 19 Juli j.l. luidt: Dipl. A: J. Marcusse, Kamperland; G. H. de Jong, C. W. Schot, L. Berre- voets en W. M. H. v. d. Bout, alien te Zierikzee; A. Bastiaanse, Brou wershaven; L. J. Joosse, W. Damen, P. Adriaanse, P. A. v. Gilst, J. Reyn- hout, J. M. Olyslager, Jhr C. J. Sand- berg en J. A. Tilroe, allen te Middel burg; H. Cortie, Biggekerke; C. J. Hagestein, Kerkwerve; H. H. J. v. d. Heuvel, Breskens; E. A. de Smidt, Cadzand; P. T. den Engelsman en D. C. P. Schieman, beiden te Axel; E. de Lege en M. de Baar, beiden te Vlissingen; W. J. Balkenende, Kapelle; C. M. Braamse, Nieuwdorp; A. Dek ker, Wolphaartsdijk. Voor het op 17 en 18 Juli te Ber gen op Zoom gehouden Mulo-examen slaagden K. Brand, Hulst; G. Emme- rink en A. van Gijsel, Terneuzen; A. Witkam, Ovezande; L. van Water schoot en F. Ongenae, Hulst; P. de Maat, St. Jansteen; C. van Massevelde en M. Verwilghen, Terneuzen; G. Vioen, Axel; W. Ztvartelè, Sas van Gent; J. Bun, Ossenisse; M. Corne- lissens. Terhole; F. Maas en J. van der Meulen, St. Jansteen; Vereecken, Lamswaarde; Verrassel, Stoppeldijk. Op 19 Juli slaagden: P. v. cL Dries, Lewedorp; C. Huizen en L. de Jonge, Heinkenszand; M. Maes, Vlissingen; J. Martens, 's-Heerenhoek; E. Vermue, 's-Gravenpolder; C. Veraart, Oud- Vossemeer. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nijkerk, B. Eysenga te Berneveld; te Utrecht, H. v. Schot horst te Deventer. Aangenomen naar Dedemsvaart, J. Blonet te Goënga. Bedankt voor Huizen, H. G. Abma te Rotterdam-Delfshaven. Geref. Kerken (art. 31). Beroepen te Middelstum, C. de Haan, cand. te Utrecht; te Voorburg, J. H. van der Hoeven te Houlerwijk. Chr. Geref. Kerken. Aangenomen naar Werkendam, H. C. van der Ent, cand. te Barendrecht, die bedankte voor Doornspijk, 's-Gra- venzande, Leerdam, Nieuwpoort, Oos terbeek, Vianen en voor Zaamslag. Geref. Gemeenten. Beroepen te Paterson (V.S.), M. Blok te Rotterdam. Geslaagd voor het overgangsexamen van het le naar het 2e leerjaar M.T.S. •werktuigbouwkunde te Vlissingen is de heer Matth. Berrevoets te Zierikzee.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2