SPORT rn SPEL. 5IM0N DE WIT THEE Fruittelers H. Zegers-Qoakkelaar C. C. SLUIJTER Kabouters „DE MAGNEET" Java Thee Assistent Voor de Groententuin Voor de Bloementuin! Voor de Kamer! Bestrijdingsmiddelen GEMEENTERADEN Diploma-uitreiking aan de Landbouw- huishoudschool te Zierikzee* DE VIERDE MACHT. Artis' M icrowereld geopend Heren bakkers gesloten van 21 tot 26 Juli GROSSIERDERIJ Reclame theevan 52 voor 49 c Adlnda thee. var» 62 voor 59 cl Preanger thee van 72 voor 69 c China thee 74 c China Tarry thee80 c Ceylon thee 80 c Petit beurre250 gram 35 c Zandschuitjes croquanl gebak 6 stuks 25 cl Mandarijnstaafjes gevuld 10D gram 20 ci Stuthout met nik jongste Kantoor bediende Goot Uw geld niet weg aan advertenties ln alle mogelijke blaadjes en programma's idverteer uitsluitend ln UW DAGBLAD Oost-Vlaanderen vlagt te Middelburg vocaal concert Middelburg DE GENTSE ORATORIUMVERENIGING Receptie Commissaris der Koningin Goed en Goedkoop heden afwezig Huishoudster de Appels, Peren en Pruimen, Beleefd aanbevelend, Kwekerij M. H. DEKKER Heem „Zeeuwscti Dagblad" KERSVERS VAN OE PERS! Dinsdag 19 Juli 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 BAARLAND. Premielening voor woningverbetering. In de raadsvergadering, gehouden onder voorzitterschap van burgemees ter v. Liere is medegedeeld, dat grond van het bouwterrein onder de ver schillende burgers is toegewezen. In behandelig kwam een verzoek va de heer Joost de Vriend tot aan koop van de halve sloot langs zijn perceel. B. en W. stelden voor geen grond te verkopen aan de heer de Vriend, daar bij riolering van gemeen tewege in de toekomst moeilijkheden zouden kunnen ontstaan bij het leggen der buizen. De heer de Vriend pleitte sterk voor riolering daar het (fok uit hygiënisch standpunt zeer zeker bevorderlijk is. De heer v. Damme was ook voor rio lering. Daarna kwam de premierege ling voor woningverbetering aan de orde. B. en W. stelden voor, teneinde niet voor elke verbetering te vergade ren, tot het nemen van een algemeen besluit tot toekenning van de gemeen telijke bijdrage. Na stemming werd het voorstel van B. en W. aangenomen met de heer de Vriend tegen. Bij de wijziging begroting stelde de heer v. Rooijen voor f 8000 af te schrij ven op het verenigingsgebouw. De burgemeester voelde er echter niets voor. B. en W. willen eerst hierover nader spreken. De heer de Bruyn zag faarne, dat de woning van de heer inke verbeterd werd en kon niet be grijpen dat deze hiervoor niet in aan merking komt. WESTKAPELLE. Verenigingsgebouw verrijst naast muziektent. Vorige week kwam de raad in vol tallige zitting bijeen. Ingekomen was een verzoek van de C.J.M.V. voor subsidie van vijf cent per boek per jaar. Na lange discussie besloot de raad dit verzoek aan te houden. Aan de heer W. Weststrate zal een tweetal noodwoningen worden ver kocht. Meerdere leegstaande nood woningen zullen binnenkort publiek worden verkocht. De ver. „Westkapelle Herrijst", die onlangs door een hulpactie f 40.000 heeft ontvangen voor de bouw van een verenigingsgebouw, wil thans tot het bouwen overgegaan, doch zal hier voor nog f 10.000 moeten lenen. Het verzocht de raad de rente en oflossing van dit bedrag te willen garanderen. Het eventueel tekort zal niet groot zijn en vermoedelijk door de winst van het Oorlogsmuseum worden gedekt. In dien de raad de garantie verleent zal „Westkapelle Herrijst" tot een stich ting overgaan, zo niet dan wordt het gebouw aan de gemeente overgedra gen. Na langdurig beraad werd besloten de gevraagde garantie te verlenen. De stichting zal dus het verenigingsge bouw exploiteren. De wenselijkheid werd naar voren gebracht de muziektent, dezelfde stichting in beheer te geven. De oorspronkelijke plaats voor het toekomstige verenigingsgebouw, op het Koudorpplein werd door „West kapelle Herrijst" en de raadsleden niet erg gelukking geacht. Besloten werd om bouwgrond toe te wijzen naast de muziektent op het plein in de Zuidstraat. Tijdens de rondvraag vroeg de heer H. van Rooijen het plein in de Zuid straat voortaan Markt te noemen, daar de gemeente vroeger ook een Markt had. Dit voorstel werd aange nomen. ST PHILIPSLAND. Bouwvolume voor twee woningen. Vorige week vergaderde de raad. Burgemeester L. J. de Jonge deelde o.m. mede, dat met de verbouw van de voormalige o.l. school II aan de Noordweg is begonnen. De heer W. C. van Nieuwenhuijzen aanvaardde zijn herbenoeming als lid van het Burgerlijk Armbestuur en de heer P. Ligtendag als lid van de woon ruimtecommissie (voorlopig voor dit jaar). Van H.M. de Koningin werd een dankbetuiging ontvangen voor de ge zonden felicitatie op haar verjaardag. Het verzoek van C. Jansen uit Ber gen op Zoom voor het plaatsen van een gebakkraam werd afgewezen. De heren H. Rijstenbil en A. Boone vroe gen demping van de sloot voor hun woning. B. en W. achtten dit niet uit voerbaar. Dit gedeelte komt tevens op het uitbreidingsplan voor. Opnieuw zullen sollicitanten worden opgeroepen voor onderwijzeres aan de o.l. school I. Het Prov. Bestuur heeft thans het aangevraagde bouwvolume voor twee woningen toegewezen. In verband met de toestanden aan de veerboot ZijpeAnna Jacobapolder stelden B. en W. voor de politieverordening zó te wijzigen, dat de boot niet verlaten mag worden voordat de brug is neer gelaten. Reizigers, die weer op de boot moeten, dienen te wachten, tot de auto's, motorfietsen, fietsen en voet gangers vertrokken zijn. Het is te vens verboden zich zonder noodzaak op de aanlegsteiger te bevinden. Voor een aannemelijk bod kan de gemeente ca. 11.500 m2. grond aankopen aan de Wilhelminastraat. Eigenaar is de heer A. Verwijs. Dit perceel valt in het uit breidingsplan. Een verzoek van de heer Wagemaker tot net pachten van een gedeelte dijk vanaf de weegbrug werd Ingewilligd. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Stormezand nadere toelichting over de twee woningen waarvoor bouw volume werd ontvangen. De éne is voor de gemeente-ontvanger. Over de andere is nog niets bekend. Aanmer kingen maakte de heer Stormezand op het feit, dat er veel glas op de hoek van de badplaats ligt. Over het alge meen waren de leden het er over eens, dat een flink sportterrein hard nodig is. Enkelen voelden er voor dit dan tussen St. Philipsland en Anna Ja cobapolder aan te leggen. De heer Mol was van mening, dat hier een taak ligt voor het particulier initiatief. Na de eindles in de Landbouw Huishoudschool had Dinsdagmiddag de diploma-uitreiking plaats in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. De voorzitter van de kring Schouwen der Z.L.M., de heer A. M. Geluk, sprak een woord van welkom. Hij ontwik kelde verder enkele gedachten betref fende de tijd der voorvaderen en heden. Hierna reikte mevr. Schuur- beque Boeije de diploma's aan de leerlingen uit. Namens het college van B. en W. sprak hierna de burgemees ter woorden van waardering. Mej. Sikkens feliciteerde allen, die bij de school waren betrokken. De heer Scheele sprak iri de plaats van de heer M. A. Geuze, die ver hinderd was, een woord van bewon dering en bemoediging voor het werk der school. De Directrice, mej. van Liere, dank te hierop het hoofdbestuur der Z.L.M. en alle sprekers. Aan de erevoorzitter bood ze een geschenk aan door de leerlingen vervaardigd. Mevr. v. d. Zande ontving een taart, eveneens door de leerlingen bereid. De heer v. d. Zande sprak hierop woorden van dank. Na afloop van het officiële gedeel te werd door de leerlingen een pro gramma van voordracht, muziek en zang uitgevoerd. De gediplomeerden zijn: Tweejarige cursus der primaire op leiding: W. Moeker, KI. de Jonge te Serooskerke (S.); C. Pannekoek, D. Ganzeman, H. Dijkgraaf te Noord- gouwe; Rina v. d. Linde, Rie de Key- zer, Maatje v. d. Linde, Rie de Haan, Loutje Klippel, Dreischor; Kr. de Graaf, A. Speelman te Burgh; Truida de Vrieze, Mynie de Vrieze te Renes- se; M. Goossens, Jo den Boer te Elle- meet; H. Walkier te Haamstede; W. Kristelijn, M. v. d. Have, J. Schipper, C. v. d. Have, J. Dorst te Oosterland; M. Zondervan, N. de Koning, J. Both, M. de Ronde, A. Schraver, K. Padmos te Bruinisse; C. de Vrieze, P. Hen- drikse te Ouwerkerk; G. Folmer te Nieuwerkerk; L. de Ruyter, Jac. v. Leeuwen, K. v. 'tVeer, M. v. Oeve- ren; G. Potappel, J. Kouyzer, J. Meyering te Zierikzee; Kr. Boot, J. v. 'tHoff, A. Huigens te Kerkwerve; J. Matthijsse, J. v. d. Wielen te Brou wershaven; M. Dalebout te Nieuwer kerk; S. Mattitaputty, S. Pattipeilohy te Noordwelle. Geen diploma 4. Diploma coupeuse: L. Haak, M. Kik te Bruinisse; W. Hanse te Zonnemaire. Diploma costumière: M. den Boer te Haamstede. Diploma huisnaaister: J. Hendrikse te Ouwerkerk; Jac. Lems te Noord welle; W. Flikweert te Schuddebeurs. Diploma van de dagnaaicursus: L. Heyboer, P. Klink te Sir Jansland; A. Dalebout, J. de Reus, J. Flikweert, MOTORSPORT. Inter-Scaldes won tweede prijs. Zaterdag werd voor de tweede maal de Sterrit Huize Doorn georganiseerd. De Zeeuwse motor- en autoclub Inter- Scaldes nam met 14 leden aan deze sterrit deel en veroverde daarmede de tweede prijs, een fraaie beker. Verder was Zeeland in deze sterrit nog vertegenwoordigd door twee le den van M.A.C. Scheldegouwen. De eerste prijs was voor de M.A.C. West- land, die met 17 deelnemers aan de finish verscheen. KORFBAL. Veteranenwedstrijd te Middelburg. Donderdag 17 Juli a.s. wordt op het Nadorstterrein te Middelburg de jaar lijkse veteranen korfbalwedstrijd ge speeld. Dit keer spelen de oud-Swift spe lers tegen een twaalftal dames en heren, die niet in Swift hebben ge speeld, doch in Middelburg woonach tig zijn. Velen van de meespelenden hebben in 10 of meer jaren niet meer actief gekorfbald. DAMMEN. Rijkse wint eerste partij. De eerste van de drie beslissings wedstrijden om het kampioenschap van Zeeland (hoofdklasse) tussen Rijk- se uit Yerseke en Strooband Jr uit Middelburg, werd Zaterdag te Middel burg gespeeld, en door Rijkse gewon nen na 61 zetten. In het vergevorderde H. Dalebout, Nieuwerkerk; A. Kriste lijn, I. v. d. Wekken te Brouwers haven; J. Bastiaanse, G. v. d. Wekken te Kerkwerve; M. van 'tNoordende te Oosterland; mevx. W. Schilleman-de Jonge, Capelle; J. Doeleman te Drei schor; M. Geelhoed, J. Hanse te Elle- meet; A. van der Sluis te Bruinisse; M. Verboom te Serooskerke (Sch.); L. Legemate, Fr. Anker, C. Legemate, A. Kloet, W. v. d. Hoek te Zierikzee; L. den Boer, Duivendijke; J. Stoel W. Gaanderse te Elkerzee; S. Abra- hamse te Bruinisse; J. Hart te Noord welle; D. van 'tVeer te Schuddebeurs; M. de Oude te Ouwerkerk. Diploma van de avondknipcursus: Jo de Jonge, G. Stouten, S. v. Dijke, M. Meerman te Oosterland; Fr. Anker, C. Berrevoets, L. Lucas, Gré Roskam, W. van 't Veer te Zierikzee; J. Kooy- man, J. de Reus, J. van Driel, N. v. d. Wielen te Nieuwerkerk; H. Hart, J. Hanse te Noordwelle; D. Stouten te Bruinisse; J. Matthijsse, P. Bolken bas te Brouwershaven; Z. Hanse te Kerkwerve. Diploma van de knip- en naaicursus: B. v. d. Houten, L. Jonker, N. Moer- mond, B. den Haan, B. Feyen, A. Gillesse, mevr. Loeb-Klein, W. van 't Veer, I. Antheunisse, J. Bil, C. Lege mate, Fr. Glerum te Zierikzee; A. Heyboer, M. Kik, A. Kardol, M. Syriër, C. v. Dommelen te Nieuwerkerk; L. Pollie te Dreischor; M. Verboom te Noordwelle; N. Kappers te Renesse. middenspel leek het dat Strooband, dank zij een omsingelende beweging voordeel zou behalen, doch een tegen actie van Rijkse op het verzwakte vij andelijke centrum gaf de doorslag. Eerste klasse: De eerste van de drie beslissings partijen in de eerste klasse om de zes de plaats in het tournooi om het le klasse kampioenschap tussen op 't Hof (Kapelle) en v. d. Voorde (Vlissingen), werd door laatstgenoemde gewonnen. Jeugdkampioenschap van Nederland. In het tournooi om het jeugdkam pioenschap van Nederland bezet de Zeeuwse jeugdkampioen C. v. Rijswijk uit Souburg de 7e plaats, met 6 punten uit 9 partijen. Hij won 2 partijen en speelde er 2 remise. F. H. Boog (Zuid- Holland behaalde de titel. ZWEMMEN. De Zeeuwse Zwemcompetitie. Zaterdag werd te Breskens de Zeeuwse Zwemcompetitie voortgezet. De uitslagen waren: 25 m. rugslag meisjes 12 en 13 jaar: 1. B. de Nood, Luctor, 23; 2. L. Holt- huizen, Luctor, 23; 3 L. Boers, Schel de, 23.8. 25' m. vrije slag jongens 12 en 13 jaar: J. J. Dachse, Middelburg, 17.8; 2. W. de Vries, Bruinvis, 18.1; 3 M. Stouthamer, Bruinvis, 18.1. 25 m. rugslag jongens 14 en 15 jaar: 1 W. Verstelle, Luctor. 19.4; 2 A. Bos dijk, Luctor, 19.1; 3 J. v. d. Heuvel, Scheldestroom, 20.6. 100 m. schoolslag voor meisjes t.m. 17 jaar: 1 A. Jansen, Schelde, 1.38.2; 2 A. Cornells, Luctor, 1.43.2; 3 F. Meu leman, Bruinvis, 1.46. 100 m. rugslag heren: 1 C. de Rijk, Luctor, 1.25.6; 2 O. Ribbens, Schelde, 1.25.8; 3 J. Smit, Schelde, 1.27.8. 100 m. rugslag dames: 1 R. Ver- gauwen, Bruinvis, 1.35; 2 E. Kolff, Zeehond, 1.42.2; 3 A. de Bie, Zeehond, 1.45.6. 3 x 50 m. jongens t.m. 17 jaar: 1 Luctor, 1.59.5; 2 Schelde, 2.0.8; 3 Bruinvis, 2.10.1. 5 X 100 m. wisselslag heren: 1. Zeehond, 4,12; 2 Luctor, 4.14.5; 3 S.Z.V. 4.22. Zweedse estafette heren: 1 Luctor, 7.17.5; 2 S.Z.V., 7.34.4; 3 Schelde, 7.56. Havenwedstrijd. Heren: 1 Verbeek, Zeehond, 24.37; 2 J. Jongman, Zeehond, 27.06; 3 V. v. d. Heuvel, Scheldestroom, 28.13. Dames: 1 J. van Eenennaam, S.Z.V., 28.49; 2 A. Jansen, Schelde, 30.25; 3 A. de Bie, Zeehond, 30.27. TENNIS. Zeeuwse kampioenschappen. In Terneuzen werd Zaterdagmiddag de finale gespeeld van het Zeeuwse tenniskampioenschap heren dubbelspel, De titel ging naar de heren C. Jurry jr. en H. Berlage, beiden uit Terneu zen, die de heren E. Bleyenbergh en W. van Remortel, beiden uit Hulst, klop ten met 75 en 63. Bescherming Bevolking kreeg eigen maandblad. De organisatie Bescherming Bevol king heeft een eigen maandblad ge kregen. Het is een uitgave van N. Samson N.V. te Alphen aan de Rijn en heeft als naam gekregen „De Vierde Macht". Deze benaming wil tot uit drukking brengen, dat in de moderne totale oorlog de bescherming van de bevolking tegen de gevolgen van luchtaanvallen gelijkwaardig is aan de taak van de landmacht, de zeemacht en de luchtmacht terzake van de beveiliging van staat en grote re levensverbanden. Redactie en uitgever wensen met dit tijdschrift, aldus een voorwoord, een publiek forum te scheppen, waar vooral zij voorlichting kunnen vinden, van wie in teamverband de opbouw van een waardevol apparaat voor de ze bescherming wordt verwacht. Het eerste nummer van „De Vierde Macht" bevat o.m. de volgende bij dragen: „Het Plan", door M. H. P. J. Paulis- sen; De geneeskundige dienst, door B. Blokhuis, arts; Onderlinge samenwer king in breed verband, de grondge dachte van de B-kring-organisatie, door C. Hes; De huidige stand van zaken met betrekking tot bescherming bevolking, door Mr G. W. F. Hartung; Wenken voor het houden van oefe ningen, door A. L. Nouwens; „Schoon hoven", oefening in groter verband, door C. Hess; De taak van de vrouw in de organisatie bescherming bevol king, door mevrouw J. B. Ch. Sjolle- ma-s'Jacob; Overzicht van literatuur inzake bescherming bevolking, door Mr R. M. Gallas. Het tweede -nummer zal vermoede lijk als volgt zijn samengesteld: Zelfbescherming, door N. B. M. Vier hout; Beschrijving van een brandweer dienst, door T. J. Tupker; Het vraag stuk van de blus- en drinkwatervoor ziening in het kader van bescherming bevolking, door A. W. Brandt; De hui dige stand van zaken met betrekking tot bescherming bevolking, (vervolg), door Mr G. W. F. Hartung; Verslagen van gehouden en aankondigingen van te houden oefeningen; De dienst in de commandoposten van de bescherming bevolking, door J. H. de Vries; Onder brenging van daklozen, door mejuf frouw M. J. Ch. Pijls; Overzicht van literatuur inzake bescherming bevol king, door Mr R. M. Gallas; De mo derne luchtoorlog, door G. A. Geel. ATHLETIEK. Oorkonde per estafette. Bij aankomst van het sportgezel- schap uit Folkestone zal vanaf Lom merrijk ,een boodschap van de burge meester van Folkestone door estafette lopers worden overgebracht naar do Statenzaal, waar de Commissaris van de Koningin de oorkonde in ontvangst zal nemen. Aan deze estafette zullen vier Mid delburgse lopers deelnemen. De eer ste loopt van Lommerrijk tot Poelen- daele, de tweede tot de Zandstraat, de derde tot de Pottenmarkt en de vierde tot de Statenzaal. Onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Groot vader is van ons heen gegaan Dr JAN TAZELAAR, Arts, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, geboren 16 September 1880 te Kats. St.-Maartensdij k E. J. J. TAZELAAR- v. d. BEL. Middelburg: J. C. P. TAZELAAR. Breda: C. P. TEN CATE- TAZELAAR. Dr H. J. P. TEN CATE EVELIEN. PIET HEIN. JAN. Wppw J. E. MEIJBOOM- TAZELAAR. R. B. MEIJBOOM. - JAN PIETER. St.-Maartensdl] k, 10 Juli 1952. De teraardebestelling zal plaats vinden Dins dag 15 Juli te 14 uur, op de Begraafplaats te St.-Maartensdij k. Enige en Algemene Kennisgeving. Heden is rustig van ons heengegaan mijn lieve Man en onze beste Vader en Grootvader HENDRIK MARIUS MANIKU9, Gep. Kapitein ter Zee, Officier in de Orde van Oranje-Nassau, Drager van het Expe- ditiekruis met eervolle vermelding, Officier v. h. Legioen van Eer, in de ouderdom van 74 jaren. Bilthoven: A. C. MANIKUS- VAN NES. Koudekerke (Z.) E. C. A. VAN DOORN- MANIKUS. Hans, Wieneke en Pim. Bilthoven, 11 Juli 1952 Rubenslaan 21. De crematie zal plaats hebben te Velsen, Woensdag 16 Juli a.s., na aankomst van trein 13.01 uur halte Drie- huis-Westerveld. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Schoonzoon en Zwager ARIE JAN MONSTER, in de ouderdom van 54 jaar. Uit aller naam: S. MINDERHOUD. Oud-Beijerland, Middelburg, 13 Juli 1952. In Amsterdam: Wij zijn wegens vacantie Fa VAN SLUIJS. Middelburg Iets heel nieuws! In Artis' Microwereld ziet U het leven in een druppel slootwater: 30 tot 140 maal vergroot, op 12 schermen geprojecteerd l Grillige wezenslevend, be wegend, in hun typische kleuren. Ooit het trompet diertje gezien? Of het pan toffeldiertje, met z'n 2500 trilharen? Bent U niet nieuwsgierig naar de vang armen van hydra's? Naar de kreeftachtige diertjes, gekweekt uit eitjes, die 5 jaar lang bewaard zijn? Zo z(jn er vele. Diertjes, klei ner dan een speldeknop, nü vuistgroot zichtbaar! afslag 7a ti w Artis' Microwereld is voor alle tuinbezoekers dagelijks toegankelijk van 10.30-12.80 en van 14.30-16.30. Kinderen 3 t/m 14 jaar: alleen Tuinf. 0.60 alleen Aquarium f. 0.25 Tuin en Aquarium f. 0.75 Volwassenen alleen Tuint. 1.25 alleen Aquarium f. 0.50 Tuin en Aquarium f. 1.65 Ar Betreffende goedkope dagen en gereduceerde prijzen voor ge zelschappen bel op K 2900-61736. per 100 grams pakje Deze afdm geroemde, verlrissende Ceylon-melange is ook verkrijgbaar In theezakjes 4 ct per siuk (vol doende voor 3 i 4 koppen). uligewogen per 100 gram in alle lengtes verkrijgbaar. Geeft U spoedig op. Beleefd aanbevelend: Dijkwelsestraat A 23, KAPELLE, Tel. K 1102-248. Coöp. Landbouwvereniging „Eiland Walcheren", Middelburg vraagt in bezit van Mulo-diploma of daarmee gelijkstaand, of daarvoor examen doende. Eigenhandig geschreven sol licitaties met volledige in lichtingen, persoonlijk be zorgen ten kantore Eigen- haardstraat 36 of 's avonds Zach. Jansenstraat 39, vóór 25 Juli a.s. Donderdag 17 Juli a.s., 8.30 uur nam. 1/ I i in de Concert- en Gehoorzaal te o.l.v. MARCEL DE PAUW voert werken uit o.a. van Purcell, Bach, Mozart en Haydn; na de pauze Vlaamse en Nederlandse volksliederen. Medewerking verlenen MAX DAMASSE (guitaar) en GEORGES MINNE (orgel). Kaarten a ƒ3.10 en ƒ2.10 (pl. bespr. inbegr.) verkrijgbaar op het Z.V.U.-Secre- tariaat, Singelstraat 13, Middelburg, Tel. 2715. Leden van Zeeuwse koren hebben reducties; inlichtingen bü de Besturen. Na afloop concert vertrek extra boot Vlissingen—Breskens plm. 11.30 u. n.m. Bij collect, bezoek van Scbouwen vaart een extra boot Katse VeerZienkzee; op- gaven bij de heer J. L. LEGEMATE, 't Vrije A 240, Zierikzee. Verder kan men zich voor kaartverkoop en event, extra bussen wenden tot de Z.V.U.-adressen te Vlissingen, Goes, Terneuzen, Axel, Kortgene, Veere en V.V.V. Domburg. De COMMISSARIS DER KONINGIN IN ZEELAND en Mevrouw DE CASEMBROOT—Baronesse v. d. FELTZ zullen gaarne bezoek ontvangen aan boord van het s.s. „Mecklenburg" van de Maatschappij „Zeeland" op 17 Juli a.s., van 14.3019.30 uur. Het schip ligt gemeerd in de Buitenhaven van Vlissin gen aan de Zuidelijke Havenloods van de N.V. Haven van Vlissingen. Van 1719.30 uur zal een vaartocht worden gemaakt. De COMMISSARIS DER KONINGIN in de Provincie Zeeland ziet zich, in verband met het te verwachten grote bezoek op zijn jaarlijkse receptie, waaronder dit jaar zeer -vele Belgische gasten zullen zijn en welke dit jaar op 17 Juli a.s. op de „Mecklenburg" zal worden gehouden, van 2.30—5 uur, genoodzaakt de diverse be sturen dringend te verzoeken voor de vaartocht zich te doen vertegenwoordigen door een beperkte afvaardiging. Prima MEISJESFIETS ƒ45, kinderstoel 15 m. ber., was hok m. wringer ƒ27.50, prima handnaaimachine m. kast 55. Brieven onder no. 2696 bur. van dit blad te Middelburg. Wegens emigratie enige 1- en 2-pers. LEDIKANTEN met spiraal, uittrektafel, waskast, 2-pers. verenbed m. peluw en kussens, 1-pers. opklapbed, kinderledikant, enige keuken en kamerstoelen. Koopje. Br. onder no. 2698 bureau van dit blad te Middelburg. iWAAH T WEMELT VAN WONDER|N Arts, Vlissingen Accountantskantoor „Baaij" vraagt voor haar kantoor te Tholen een Sollicitaties met verlangd salaris in te zenden vóór 19 Juli aan Accountantskantoor Baaij", Molenpolderweg 30, Yerseke. Diploma M.B.A. of S.P.D. strekt tot aanbeveling. In gezin van 4 volwassen personen, nabij grote plaats in Zeeland, wordt een solide gevraagd. P.G., liefst uit de boerenstand. Brieven onder nr A 3579, Bureau van dit blad te Goes. TE KOOP BIJ INSCHRIJVING contant: van de heer A. M. STEKE- TEE te Baarland, wassende in de boomgaard bij het woonhuis en aan de Delise- weg. Reserve 375 kg eerste soort, naar verkiezing. Inschrijvingsbiljetten voor ieder perceel afzonderlijk of in massa, worden ingewacht ten kantore van de Notaris M. OELE Jz. te 's-Graven- polder, uiterlijk 22 Juli 1952, des middags 12 uur. Bewijs van erkenning over leggen. Alle soorten Koolplanten, Preiplanten en Andijvieplan- ten ƒ0.60 per 100, ƒ5.— per 1000. Voorts Selderijplan- ten en Groentenzaden. Asterplanten, Leeuwenbekjes, Nemesia's ƒ0.25 per 25, Chrysanten ƒ0.75 per 10. Begonia Semperflorens ƒ1. per 10. Knolbegonia's ƒ2.per 10. .Geraniums ƒ3.per 10, zonder pot. 'Guzania Splendens ƒ2.50 per 10, zonder pot. Alle soorten Kamerplanten: als Gloxina, Begonia, Pri mula, Crassula, Vlijtig Lies, Colens, alle soorten Varens, enz. tegen scherp concurrerende prijzen. Dagelijks verse Snijbloemen. tegen slakken, luizen, rupsen, mieren, oorwormen, kakkerlakken, emelten, onkruiden, enz. Elke Dinsdag op de Markt te Goes, elke Woensdag op de Markt te Oostburg, elke Donderdag en Zaterdag op de Markt te Middelburg of iedere dag op de Kwekerij, Langevielesingel 38, MIDDELBURG, Tel. 2661 TE KOOP: BLOEMKOOLPLANTEN, (Flora, Blanca, Westlandia, Alfa, Boerekool (jonge plan ten). A. BOMMEJé. St. Lau rens. PATH., kl. defect 10.—, als nieuw, dubb. swits path., uur werk ƒ27.50, klein baby eiken kleerkist 45, beste dames fiets met torp. en lamp 57.50, Gazelle jongensfiets met torp. als nieuw 75, idem meisjesf. met bandrem ƒ65 (voor leeft. 8—12 j.). „WATERTOREN", Zuidsingel 12, Middelburg. STAMBOEKKOE, 6e kalf. DE DANKBARE. Oostkapelle. Als nieuwe Höhner 12 bas PIANOKLAVIER ƒ100. Grote spiegelruit 7 m.m. dik ƒ25, id. dubb. glas ƒ10, antieke thee emmer ƒ45. „WATERTOREN" Zuidsingel 12, Middelburg. PICKUP voor inbouw aut., In- en uitschakeling 120220 volt 55, als nieuw Fongers h. rijw. 23 inch. met torp. ƒ95, net ressort v. Eng. Ledik. en twijfelaar 12.50. „WATER TOREN", Zuidsingel 12, Mid delburg. SCHAREN Ganzepoortstraat 3 Goes TE KOOP GEVRAAGD: Twee-persoons LEDIKANT. Noordstraat 21, Zoutelande. - I.g.s.z. KINDERWAGEN. Agent Z. Dagblad, Westkapel le. DIVERSEN: TE HUUR: Zomerwoning te Vrouwenpolder van 19 tot 26 Juli en voor September. A OVERBEEKE, Voorstad 33, Goes, Tel. 2047. a. Van onderstaande rassen kunnen wij nog jonge hennen leveren: Wit legh., Patr. legh. Wit legh. x Austr. en Patr. X Reds. Centr. Opfokbedrijf J. VERLARE, Yerseke. ai Gevraagd door Heer NET KOSTHUIS te Goes. Brieven onder no. A 3580 bureau v. a. blad te Goes. DEN HAAG. Volledig pen sion aangeb. bij particulier ƒ4.50 p.d.p.p. Nog enkele we ken vrij. Zuilingstraat 107. Tel. 395753.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 4