f LUCHTMACHT DER VERBONDENEN ZAL AANVALLEN VOORTZETTEN Amerikaanse staalstaking duurt voort Kabinetsformatie nog in fpeil~ stadium' Mark Clark bevoegd tot actie tegen Mandsjoerije 1 SNIPPER NIEUWS Nederlandse driekleur wappert in het Olympisch dorp Oostvlaamsc tentoonstelling trok reeds 2000 bezoekers PROTESTANTS CHRISTELUK BLAD VOOR ZEELAND Verklaring van stafchef Lawton Collins Olietankers brandden in haven van Frisco. tllnited States' vestigt nieuw record Gouds meisje liep van huis in mannenkleren J) Vandaag Prof. Romme naar „Het Plein" Beperking verzocht voor varende receptie Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Lammens'traat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2222 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per mjn. Rubriek Kabouters 10 et. per woord DINSDAG 15 JULI 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Woensdag: Zon op 4.37 u., onder 20.55 u. Maan op u., onder 16.46 u. Hoogwater op Woensdag 16 Julll Vlissingen: 9.13 u., 1.55 m., 21.39 u. 1.43 m. Terneuzen: 9.39 u. 1.75 m., 22.05 u. 1.64 m. Wemeldinge: 10.37 u. 1.50 m., 23.02 u. 1.31 m. Zierikzee: 10.19 u. 1.30 m., 22.43 u. 1.11 m. 75 j.. j. en J. en S. P. z. v. M. ongeh. te Kort- 'weduwn. j. echta. us, 79 f, ichtin- MIE- Kloe- Vrou- dank lopjes: indjes, oeken, oe uw kijken koop- Mo- kwa- 46, 48 ■ctoirs n He- jmden waar enwa- Generaal Lawton Collins, de stafchef van het Amerikaanse leger, heeft gisteren op het hoofdkwartier van het Amerikaanse achtste leger in Korea verklaard, dat de luchtmacht der Verbondenen de harde aan vallen tegen de communisten zal voortzetten, totdat zij met een wapen stilstand accoord gaan. Op een persconferentie zei hij, dat besprekingen met bevelhebbers der verbonden strijdkrachten hem de over tuiging hadden gegeven, dat de Noor delijken, indien zij een nieuw offen sief zouden beginnen, kunnen worden tegengehouden en op de vlucht ge dreven. Collins verklaarde voorts, dat generaal Mark Clark plaatselijke bevoegdheid heeft om een actie te gen Mandsjoerije te ondernemen, in dien dit noodzakelijk zou zijn, maar dat de Ver. Naties, aangezien een dergelijke actie buiten het raam der operaties in Korea valt, eerst zouden worden geraadpleegd. Naar aanleiding van berichten, dat de V. S. meer vliegtuigen naar Korea hebben gestuurd, zei Collins: „Onze sterkte in de lucht neemt toe en het is thans ook mogelijk onze luchtmacht in Korea te doen toenemen." Collins zeide uit te zien naar de tijd, dat de Zuid-Koreaanse strijd krachten zelf de verdediging van hun land ter hand zouden kunnen nemen. De troepen der Verenigde Naties zou den echter niet eerder terugtrekken dan enige tijd, nadat de communisti sche strijdkrachten zich uit Noord- Korea teruggetrokken zouden hebben. NIEUWE AANVALLEN. Inmiddels wordt gemeld, dat jacht bommenwerpers van luchtmacht en marine noordelijke posities bij Jonts- jon, Pjongjang, Koemsong en aan de Zaterdagmiddag werd tijdens een zit ting van de Eerste Kamer het zit tingsjaar van de Staten Generaal namens H. M. de Koningin door de minister van Binnenlandse Zaken, dr L. J. M. Beel, gesloten. Begeleid door een escorte bereden Rijkspolitie arri veert minister Beel per koets op het Binnenhof. Vlammen sloegen tot een hoogte van honderd meter en grote rookwol ken dreven over de baai van San Francisco toen Zaterdag twee olie tankers in brand raakten en een serie ontploffingen volgde. De kapitein van een schip overleed tengevolge van een hartaanval toen de ontploffing zich voordeed. Dertig per sonen zouden gewond zijn. De brand ontstond, doordat een pier waar olie werd gelost door een vonk vlam vatte. De gehele schade bedraagt naar schatting vijf millioen dollar. De kade is niet ver van de stad Port Chi cago waar in de tweede wereldoorlog 300 mensen om het leven kwamen, toen twee munitieschepen explodeer den. Albanië verzoekt toelating tot de V.N. De Albanese regering heeft een te legram aan het secretariaat der V.N. gezonden, waarin zij verzoekt om toe lating tot de V.N. Zoals bekend, besloot de Veilig heidsraad vorige week, de behandeling van de verzoeken om toelating van twintig landen, waaronder Albanië, tot 2 September uit te stellen. De geallieerde onderhandelaars te Pan- moendjon hebben Maandag een verzoek van de Noordelijken om een onderbre king der onderhandelingen van twee da gen ingewilligd. De volgende bijeenkomst wordt Woensdag gehouden. Plaatselijke vertegenwoordigers van landbouworganisaties uit de Stichting van de Landbouw hebben te Linschoten hun ernstige afkeuring uitgesproken over de «oor de regering aangekondigde maatre gel het door mond- en klauwzeer aange taste vee te doen afmaken. Oostkust hebben bestookt. Ook bevoorradingscentra achter het Noordelijke front werden aangevallen. Het opperbevel der V.N. in Korea heeft Maandag ontkend, dat zijn vliegtuigen op 11 Juli een kamp met Zuid-Koreaanse krijgsgevangenen heb ben gebombardeerd, zoals de Noorde lijken hadden verklaard. In een ver klaring der verbondenen wordt gezegd, dat luchtfoto's „afdoende" hebben uit gemaakt, dat het bedoelde kamp niet getroffen is bij de recente aanvallen op het gebied van Pjongjang. Sneller dan torpedobootjager Toen de „United States" 'gisteren de overtocht Oost-West had volbracht wierp gezagvoerder Manning vol vreugde zijn armen om de hals van een pasagier, die naast hem op de brug stond. Zijn schip, onlangs tot „Koningin van de Oceaan" verklaard, had weer een nieuw record gebroken. De afstand van 2902 mijl werd af gelegd in drie dagen, 12 uur en 12 minuten, hetgeen negen uur en 36 mi nuten minder bleek te zijn dan de Queen Mary veertien jaar geleden er voor nodig had. Het schip, dat voor Staten-eiland 't anker uitwierp wacht vandaag een triomphale intocht. Ook de passagiers juichten; sommi gen smeten met serpentines, andere plengden vreugdetranen. Vliegmachi nes en hefschroefvliegtuigen cirkelden boven het vaartuig rond. Een torpedo bootjager, die het schip tien mijl te gemoet was gevaren, kon de reus niet bijhouden, hoewel het schip reeds vaart begon te minderen. DUITSLAND WEIGERT KOOL EN BONEN. Met ingang van vandaag is de in voer in West-Duitsland van bloemkool en andere koolsoorten, alsmede van alle soorten bonen krachtens een pu blicatie in de Duitse staatscourant tot nader orderniet meer toegestaan. West- Duitsland heeft deze beperking n.l. verbonden aan het beschikbaar stellen Zaterdag j.l. van een nieuw bedrag van twee millioen dollar voor invoer van groenten uit Nederland. Deze een zijdig door Duitsland opgelegde beper king is volgens bevoegde kringen in strijd met het Nederlands-Duitse han- delsaccoord. De Nederlandse regering heeft tegen deze gang van zaken pro test aangetekend. MILITAIRE PARADE TE PARIJS. Prins Bernhard te gast bij president Auriol. Ter gelegenheid van de jaarlijkse herdenking van de inneming der Bas tille is gisteren op de Champs Elysées in Parijs een grote militaire parade gehouden, de grootste na de oorlog. Daaraan werd deelgenomen door Fran se straalvliegtuigen, ruim tienduizend man troepen, zeshonderd voertuigen en driehonderd gevechtswagens. Onder de militaire voertuigen trok ken de nieuwste typen gevechtswa gens, met een gewicht van dertien ton en bewapend met snelvurend 75 milimeter geschut, de aandacht, even als pantserwagens, die een zeer hoge snelheid kunnen ontwikkelen. Het was de eerste maal, dat het publiek de nieuwe tanks te zien kreeg. Prins Bernhard heeft als gast van president Auriol deze grote parade gadegeslagen. De prins vertrok des ochtends om vijf uur per vliegtuig naar de Franse hoofdstad en keerde laat in de middag op Soestdijk terug. Tengevolge van buitengewoon zware regenval staan vele wijken van Melbour ne blank. Straten werden kanalen, brug gen stortten in en velen moesten hun huizen verlaten. Hoop te Pittsburg de bodem ingeslagen. „VREDESAANBOD" VERWORPEN. De leiders bij de Amerikaanse staal staking hebben medegedeeld, dat het „vredesaanbod" van de werkgevers als onbevredigend verworpen is. De staking duurt thans reeds 43 da gen en heeft het land naar schatting 2.000.000.000 dollar gekost. Meer dan 795.000 arbeiders in andere industrieën kunnen niet werken. Zondag werd gemeld, dat de werk gevers een voorstel hadden gedaan, dat, naar zij hoopten, een einde aan de staking zou maken. Eerder had de leider van het depar tement voor defensiemobilisatie, Steel- man, verklaard, dat heden in Pitts burgh besprekingen zullen worden ge voerd door vertegenwoordigers van de staaindustrie en van de vakbond. In het belang van de nationale welvaart is een zo spoedig mogelijke regeling van het geschil absoluut noodzakelijk, aldus Steelman. Een hoge regeringsfunctionaris heeft verklaard, dat het bureau voor i\rj Gistermiddag is in Purmerend een driejarig jongetje in het Noord-Hol lands kanaal gevallen en verdronken. Op de algemene ledenvergadering der Ned. Bioscoopbond is medegedeeld, dat honderdvierenzestig Nederlandse gemeenten de vermakelijkheidsbelas ting op bioscoopvoorstellingen zullen gaan verlagen. De bond zal ook op de overige gemeentebesturen een beroep doen de heffingen op het oude peil te rug te brengen. In Fairbanks (Alas ka) is een houten hotel van drie ver diepingen door brand verwoest. Ruim 200 personen stonden als gast te boek. Over het aantal slachtoffers is nog niets bekend. Volgens onbevestigde berichten spreekt men over vijftig do den. In Lima (Z.-Amerika) is dezer dagen een zekere Lorenzo Vargas overleden. Volgens de burgerlijke stand zou hij 150 jaar geworden zijn. De toestand van mevrouw Eva Pe- ron, de 32-jarige echtgenote van de Argentijnse president, die in Novem ber van het vorige jaar een zware operatie onderging, schijnt snel ach teruit te gaan. In Buenos Aires bereidt men zich op het ergste voor. Vol gens het Oost-Duitse persbureau A. D. N. wordt Oost-Duitsland bedreigd door een nieuwe mond- en klauwzeer epi demie, die in het Westen zou zijn uit gebroken. 's Werelds grootste oor logsschip wordt thans gebouwd op een Amerikaanse marine-werf in Newport News in de staat Virginia. Het wordt een vliegdekschip van 60.000 ton en de bouwkosten komen op 218 millioen dollar. Het zal eind 1954 gereed zijn. defensiemobilisatie bereid is de staal industrie een prijsverhoging van ge middeld 5.65 dollar per ton toe te staan als tegemoetkoming voor verho ging der lonen van de arbeiders. Naar verluidt is dit aanbod gedaan ondanks bezwaren van het bureau voor stabi lisatie der prijzen. Onthulling van „Look". BACTERIËN IN DE MAAK. Het Amerikaanse tijdschrift „Look" heeft verklaard, dat de Ver. Staten in het geheim „synthetische bacteriën en vira" maken, teneinde op een aanval met bacteriologische wapens voorbe reid te zijn en deze, indien noodzake lijk, te vergelden. Volgens het blad bestaat het plan uit drie fasen: 1. Het maken van nieuwe bacteriën, die veel krachtdadiger zijn dan die, welke in de natuur worden gevonden. 2. Het zoeken van middelen om de werking van de bacteriën, welke de tegenstander gebruikt, te neutralise ren. 3. Het vinden van middelen ter ver spreiding van de nieuwe bacteriën. „Look" voegt hieraan toe, dat in Rusland en China, waar het peil van de volksgezondheid laag is en de voed selvoorziening nauwelijks toereikend, een nieuw, zeer virulent virus mil- lioenen mensen kan uitroeien. Mr Jonkman weer voorzitter der Eerste Kamer. Bij K.B. van 10 Juli 1952 is benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal voor de zitting, welke zal aanvangen op 15 Juli 1952: Mr J. A. Jonkman, lid dier Kamer. Weduwe van Max Blokzijl krijgt geen Rijkspensioen. De centrale raad van beroep te Utrecht heeft uitspraak gedaan in de zaak van de weduwe van Max Blok zijl, mevrouw Blokzijl-Behle, tegen de beslissing van de Pensioenraad, die haar verzoek om voor weduwenpen- sioei in aanmerking te komen onlangs heeft afgewezen. De uitspraak van de raad houdt in, dat de beslissing wordt bevestigd, zodat de weduwe geen pen sioen krijgt als nagelaten betrekking van haar echtgenoot in zijn kwaliteit van Rijksambtenaar in de bezettings tijd. POOL VERKOOS DE VRIJHEID. Een jonge Pool, die onlangs uit Po len is ontsnapt en na vele avontuur lijke omzwervingen in Nederland te recht is gekomen, heeft thans in Vlis singen onderdak gevonden bij een daar werkend landgenoot. (Wij beper ken ons tot dit korte bericht, omdat zijn zaak nog wordt behandeld door de vreemdelingenpolitie. Red.) Een week voor de officiële opening van de Olympische Spelen heeft men in de Finse hoofdstad alleen nog maar belangstelling voor dit grote gebeuren, dat twaalf jaar geleden tengevolge van de oorlog niet kon doorgaan. Nu een deel van de buitenlandse ploegen reeds is aangekomen, bestaat grote belangstelling voor het Olympisch dorp Kapyla. Volksliederen van negen landen weerklonken In een korte en eenvoudige, doch indrukwekkende plechtigheid is gister middag de Nederlandse driekleur tezamen met de vlaggen van enkele lan den, die sedert kort hun intrek in de flats hebben genomen, in het Olym pisch dorp gehesen. Het was koud en de regen stroomde bij vlagen neer, maar de kleurige Olympische kledij van de aangetreden groepen maakte het geheel toch tot een fleurig schouwspel. Achter de soldaten, die de bordjes met de namen van de landen droegen, stonden de rijen deelnemers en offi cials geschaard. Nederland met aan 't hoofd de chef de mission, K. J. J. Lotsy, Jhr L. J. Quarles van Ufford, drs W. van ZijII, directeur van het N. O. C. en Ir A. Paulen. Aan de linkerhand van onze land genoten, die met de keurige blauwe jasjes, de grijze broeken en rokken en BETERE WERKMETHODE VOOR MAATKLEERMAKERS. Kleermakers uit elf landen zullen de eerstvolgende dagen gaan uitma ken hoe of we ons het beste zullen kun. en kleden. Het is het vijfde con gres van meester-kleermakers, leden van de internationale federatie, die te vens doeltreffender werkmethoden en de propaganda voor de maatkleding onder de loupe zullen nemen. Het congres werd geopend door de Minister zonder portefeuile, Prof. dr A. M. M. Albregts, die hoopte, dat de tailleurs hier de bewijzen zullen kun nen leveren, dat het oude ambacht nog springlevend is. De Franse president van de federatie, de heer Fernand Bar- det, wees er zijn collega's op, dat zij in hun beroep vooraan staan in de be strijding van de uniformiteit der mas sa. De adjunct-secretaris, onze land genoot M. N. O. Hart, mschreef de taak van de kleermaker als het naar voren halen van de persoonlijkheid van de cliënt. Er heerste overigens in het begin van het congres nog een kleine spraakverwarring. De gedele geerden konden hier n.l. voor het eerst gebruik maken van een simultaan-ver- taalsysteem met koptelefoons, doch sommigen hunner zetten hun apparaat zo hard aan, dat zij, aan het woord zijnde, somtijds overschreeuwd wer den door de vertalers. 's Avonds bezochten de congressis ten in De Witte Sociëteit de bekende historische costuumshow van Cruys Voorbergh. de witte petten een uitstekende in druk maakten, stonden de Italianen opgesteld en daarnaast Egypte, Zuid- Afrika, Groot-Brittannië, Birma, Tur kije en Zwitserland. Majoor Generaal Yrjoe Valkama, het lid van het Finse organisatiecomi té, sprak een welkomstwoord, waarin hy de deelnemers veel succes in de komende wedstrijden toewenste. Daar na speelde een militaire band het Wil helmus en langzaam ging het rood- wit-blauwe dundoek aan de eerste nog onbezette mast omhoog om zich dade lijk fris en fier te ontplooien in de herfstachtige wind. Vervolgens werden de vlaggen van de andere aangetreden landen onder het spelen van de volksliederen ge hesen. Tot slot van de plechtigheid bracht de Engelsman Lord Burghley namens alle chefs de mission Finland en het organisatiecomité dank voor de harte lijke ontvangst aan de deelnemers be reid. Hij sprak de hoop uit, dat de Olympische spelen een stap zullen be tekenen in de richting van datgene, waar de mensheid naar verlangt: de algehele wereldvrede en dat de Olym pische fakkel het symbool zal zijn van vrede, geluk en welvaart. De Vlisingse politie heeft een 19-jarig meisje uit Gouda naar haar ouders teruggebracht, dat reeds voor de vierde maal van huis was weggelopen. Ze liep in de val, toen ze verbleef in een pension aan De Singel, gekleed inmannenkleren. De pen sionhouder belde namelijk de po litie op met de mededeling, dat er van zijn gasten geld was ge stolen. Toen de politie de „jonge man", die men als „vreemde eend in de bijt" verdacht, wilde fouil leren, bekende „hij" een meisje te zijnDoor zich 'n jongenskop te laten knippen en zich in man nenkleding te steken, had zij zich aan de nasporingen van de poli tie willen onttrekken. 4= tt (Van onze pari. redacteur.) FORMATEUR DREES is begonnen aan de samenstelling van zijn ploeg; een karwei waaraan verschillende ha ken en ogen zitten. Hedenochtend is het de beurt van Prof. Romme om op Plein 1813 te verschijnen. Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat de drie andere fractieleiders zullen vol gen. Het polsen van ministers bevindt zich echter nog in een zeer voorlopig stadium. Zo deelde de woordvoerder van de formateur mede, dat dr Drees zelfs nog geen inzicht heeft in de hou ding welke de zittende ministers zul len aannemen, die eventueel nog voor een verlenging van hun periode in aanmerking komen. Na het onderhoud met Minister Staf, dat Zaterdag heeft plaats gevonden, heeft dr Drees nog geen ambtsgenoten ontvangen. Het aanzoeken geschiedt op dit moment uitsluitend telefonisch of per brief. De candidaat-ministers worden dan voor een bespreking uitgenodigd. Zelfs in dit stadium heeft de formateur reeds bot gevangenen. Eén candidaat-minis- ter heeft reeds en negatief antwoord gegeven. Het is duidelijk dat bij de be sprekingen met de fractievoorzitters de zetelverdeling en het aantrekken van personen in het middelpunt der be langstelling staan. Hedenmiddag zou dr Drees in Den Haag door H. M. de Koningin worden ontvangen om ver slag uit te brengen van zijn bevindin gen. DIEF VERGAT ZIJN COLBERTJASJE. De Vlissingse politie is thans op zoek naar een inbreker, die in een café in de binnenstad, terwijl hij mid den in de nacht de kassa aan het for ceren was, door een wakker geworden logé betrapt, via het W.C. raampje vluchtte, waarbij hij echter zijn col bertjasje moest achterlaten teneinde door het nauwe venstertje te kunnen kruipen. In het jasje vond men een tabaksdoos met naam en adres, doch de eigenaar van deze doos bleek een keurig alibi te bezitten en kon aanto nen, dat hij de doos kort geleden had verloren. Er zijn echter belangrijke aanwijzingen, zodat de dader wel spoe dig gegrepen zal worden. Middelburger gepakt wegens oplichting. De Middelburgse gemeentepolitie ia overgegaan tot arrestatie van de Mid delburger P. J. D. Een Nederlandse stoomvaartmaatschappij deed aangifte van verduistering van enkele duizen den guldens. Bij het onderzoek, dat nog in volle gang is, bleek, dat D. et telijke duizenden guldens heeft ge leend. In enkele gevallen bleken het normale leningen te betreffen, doch een aantal bedragen is afkomstig van oplichting. Om hoeveel het gaat is nog'niet duidelijk, daar het onder zoek nog niet afgelopen is. De man zal binnenkort eveneens failliet wor den verklaard. Hij is ingesloten in het Huis van Bewaring. Aan de Herv. school aan 't Zand (Middelburg) is met ingang van 1 Sep tember a.s. benoemd tot onderwijzeres mej. M. J. Leenhouts te Nijmegen, oud-leerlinge van de Kweekschool „Da Klokkenberg". Invasie kan nog groter worden De invasie der Belgen en Zeeuwen in de Zeeuwse hoofdstad is begonnen. Tot gisteravond had de tentoonstelling „Oost Vlaanderen Vlagt" reeds 2000 bezoekers getrokken. Men is enthou siast over hetgeen men te zien krijgt en deze mondelinge reclame zal er ze ker tot bijdragen, dat duizenden naar Middelburg zullen trekken. Trouwens de Belgische spoorwegen hebben reeds extra treinen ingezet, die hun eindpunt in Maldegl.em hebben, waar weer tientallen bussen gereed staan om de Belgen naar Middelburg te vervoeren. Ook komen twee extra boten met 1000 man totaal, terwijl met de „Flandria" contact is opgenomen om alle passagiers de expositie te to nen. Er is geklaagd, dat het voor bui tenlanders niet direct gemakkelijk is om de tentoonstelling te vinden. Span doeken bij de Prov. Boot te Breskens en aan de grens van Middelburg zul len hen nu wegwijs maken. Ook de aanwijzingen in de tentoonstellings ruimten worden verbeterd. DE RECEPTIE. Jhr mr A. F. C. de Gasembroot, de Commissaris der Koningin, heeft een moeilijk besluit moeten nemen. Don derdag wordt de jaarlijks terugkeren de varende receptie gehouden. Ditmaal zal een groot aantal Vlaamse gasten de tocht meemaken en hoe gaarne Jhr de Casembroot ook zijn Zeeuwse gas ten in grote getale ontvangt, ditmaal zal er beperking moeten worden opge legd. De receptie van drie tot vijf uur is vrij, doch de vaartocht zal slechts door een beperkt aantal genodigden kunnen worden meegemaakt. Onder hen bevinden zich 150 Oost-Vlaamse burgemeesters. We twijfelen er echter niet aan, of ieder zal de wens van Jhr de Casembroot eerbiedigen. Z-3uwse journalisten zullen op Zierikzeese middenstanders voor Maandagsluiting. In verband met de inwerkingtreding van de winkelsluitingswet op I Octo ber a.s. vergaderden in het Huis van ber a.s.- vergaderde in het Huis van Nassau te Zierikzee drie Midden standsverenigingen, teneinde zich uit te spreken over het indienen van een verzoek aan de gemeentebesturen een vaste dag aan te wijzen. Van de aan wezigen spraken 38 leden zich uit voor Maandagmorgen en 13 voor Dinsdag middag. De groep slagers had zich ook voor Dinsdagmiddag uitgesproken. Het bestuur zal de verdere nodige stappen verrichten. Woensdag 23 Juli (de Veerse dag) hun Oost-Vlaamse collega's ontvangen. Zij komen om 11 uur in Middelburg aan om na de koffie gezamenlijk de ten toonstelling te gaan bekijken. Om 1 uur is er een koffietafel, waarbij de burgemeester mr dr N. Bolkestein zal aanzitten. Om half drie vertrekt men naar Veere, waar dan de feestelijkhe den in volle gang zijn. Om 4 uur drinkt men thee in de Campveerse Toren en daar zal ook de Commissa ris der Koningin, Jhr mr A. F. C. de Casembroot, zich bij het gezelschap voegen en iets vertellen over Zeeland. Om 6 uur vertrekt het gezelschap VLISSINGEN IS WEER EEN KLEUTERSCHOOL RIJKER. Maandagmiddag werd door burge meester mr B. Kolff het nieuwe schooltje van de Vereniging voor Chr. Kleuteronderwijs te Vlissingen ge opend. Voordien sprak ds F. S. Kloos terman zijn blijdschap uit over de tot standkoming van het gebouw, dat na het vertrek van de Mij. Zeeland in vervallen staat was komen te verke ren. Hij dankte namens het bestuur de gemeente voor de hulp en speciaal de gemeente-architect, de heer Stoutebe- ker, die deze school heeft ontworpen. Hij hoopte dat de verschillende kerken de vruchten mogen plukken van het werk in deze kleuterschool. De oorspronkelijke bestemming van dit gebouw is een distributiekantoor geweest zei burgemeester Kolff. Hij hoopte dat het gebouw een distribu erende functie zal verrichten, iets van de levensblijheid zal dan via de kin deren aan de ouders komen, wat ten goede komt aan het dagelijks leven. Verschillende sprekers voerden nog het woord, waaronder de wethouders van onderwijs en openbare werken, de heren W. Poppe en M. A. v. Popering en de heer Muller als oud-bestuurslid. Mej. Koning, hoofd van dè kleuter school, dankte ieder die aan het tot stand komen van deze school heeft meegewerkt. Aan de Chr. Nationale school te Zie rikzee is m.i.v. 1 September benoemd mej. J. L. H. Roose te De Bilt. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond: Vrij veel bewolking. Vrij veel bewolking met enkele buitjes. Matige tot vrij krachtige Wes telijke wind. Koud.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1