Uit Zee£atvdó ïPJbeden. COUPONS fan en SEIZOEN-OPRUIMING in alle afdelingen TERHORST - Bergen op Zoom Koninklijke onderscheiding voor de heer C* P* F* van Oost* I Tïïl 11 DE KLERKeZN De avonlurcit Onder zijn leiding kwam de beplanting te Oranjezon tot stand. EN SPAAN MEEL GEL0 IN ONZeS&ZOCN- Ziet onze Etalages! BELLAMY PARK VLISSINGEN Prinses Beatrix bezocht Veere ZIE ETALAGES SPOTKOOPJES ZIE ETALAGES Middelburg. Goes. 7 holen. Wat dc straat opleverde. Wat brengt de radio? SCHEEPSTIJDINGEN Vrijdag 11 Juli 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Veertig jaar in dienst der gemeente Middelburg. Ter gelegenheid van het feit, dat de heer C. P. F. van Oost, opzichter bij de Middelburgse Reiniging»- en Ontsmettlngsdienst, gisteren veertig jaar in dienst Van de gemeente was, werd hij op het middaguur in de tuin achter de Stads- schuur gehuldigd. De waardering voor zf|n trouwe dienst kwam niet alleen tot nlting In de toespraken, die werden gehouden, maar vooral in de koninklijke on derscheiding, die de jubilaris ten deel viel, n.l. de ere-medaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De jubilaris had met een aantal fami lieleden op een verhoging plaats geno men, terwijl rondom vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, hoofden van dienst, collega's en personeelsleden van de heer van Oost zaten of stonden. De burgemeester, mr dr N. Bolke- stein, zei in zijn toespraak o.m. dat een 40-jarig jubileum in overheidsdienst te genwoordig niet vaak meer voorkomt, omdat de 65-jarige leeftijd onherroepe lijk de periode van actieve dienst afsluit. Hij was van mening, dat de gemeente zich wel buitengewoon kan feliciteren met dit jubileum waarbij de nadruk niet •lleen op de veertig moet worden ge legd, maar niet minder op dienst. Hij dankte de heer van Oost voor de liefde, de zorg en het inzicht, waarmede hij eteeds zijn werk heeft gedaan. Veel bracht hij tot stand en op zijn arbeid lag steeds een persoonlijk stempel. De heer van Oost was de man, die voordat hij in 1930 bij de Reinigingsdienst kwam, de leiding van de beplantingen op het waterleidingterrein aan de Oranjezon heeft gehad en dit betekende één van de mooiste dingen in zijn loopbaan. De burgemeester zei, dat de Reini gingsdienst, misschien voor velen wat' proza'sch, in een land, dat zo prijs stelt op schoonheid, een noodzakelijke en be langrijke dienst is. Veel heeft de jubila ris gedaan, vooral de laatste jaren, aan de reorganisatie van deze dienst. Met de heer van Oost hoopte de burgemees ter, dat hij in jaren, die hem nog resten, in een nieuwe reinigingsgarage zijn werk zal kunnen verrichten. Daarna deed mr Bolkestein mededeling van de konink lijke onderscheiding, waarna hij de ju bilaris deze op de borst speldde. EEN VOORBEELD. De directeur van Gemeentewerken, de heer A. J. W. Mathijssen, schetste in «Jjn toespraak eerst de overgang van de antieke dienst naar de moderne dienst. Hij dankte de heer van Oost voor het Vele goede werk, dat deze voor de plantsoenen en de beplantingen heeft Verricht en hij noemde hem het type van de ouderwetse ambtenaar, die dag en nacht voor de gemeenschap gereed staat en daarom aan anderen ten voor beeld kan worden gesteld. Ook namens de brandweer dankte de heer Mathijs sen de jubilaris voor diens werk bij de reorganisatie van de brandweer na de grote brand in 1929. Hij bood hem ten slotte namens het personeel van de Rei- niginsdlenst Gemeentewerken en van Ge meentebedrijven een armbandhorloge aan. De laatste spreker was de directeur van Gemeentebedrijven, ir B. C. Roe- ters van Lennep. Deze sprak speciaal woorden van dank tot de heer van Oost voor diens belangrijke werk bij de be plantingen aan de Oranjezon. DANKWOORD. In zijn dankwoord verklaarde de heer van Oost, dat hij zich in zijn leven steeds gehouden heeft aan hetgeen zijn moeder hem leerde, n.l.: doe je plicht, wees eer lijk en beleefd. Hij sprak de hoop uit nog vele jaren te kunnen geven aan het werk, dat hem lief is en aan de stad, waarvan hij zoveel houdt. Directie en personeel dankte hij voor de ongedwon gen en prettige omgang en goede ver houdingen. „Ik heb in de stad maar twee vijanden", zo vertelde de heer van Oost, „en dat zijn de patates-frites en het verpakte ijs. Want je kunt de straten tip-top in orde hebben, maar achter je rug gooien ze weer allerlei rommel als papier en carton op de grond!" „KNIBBEL, JE BENT HANDIG ,Zo", bromde Knibbel, zich vergenoegd in de handen wrijvend, „zo, dat ziet er voor overmorgen weer goed uit. Stel je voor, Knibbel wint hon derd guldent in alle kran ten komt zijn foto, ieder een wenst hem geluk ha-ha-ha, ze moesten eens weten hoe handig ik was, en het mooiste is dat iedereen denkt dat die twee kleuters van kinderen Kriek onschadelijk hebben ge maakt. Ha-ha, ja Knibbel, je bent handig. Wacht, ik zal dat paardbeest nog maar wat zoetigheid geven. Hier trouwe makker, je bent braaf hoor, als je me over morgen maar niet in de steek laat, want anders zal je mijn zweep voelen, dat verzeker ik je!" Met open monden hadden Gertjan en Maartje het hele verhaal aangehoord. „Die snertvent noemde ons kleuters, hoorde je dat Gertjan? Als ik niet zo klein was, dan zou ik hem! mijn handen jeuken!" sprak Maartje opge- Druktc aan de grens te Retranchement. Het ziet er naar uit, dat het aan de grenspost te Retranchement dit jaar drukker zal worden dan vorige jaren. Dit laat zich gemakkelijk verklaren, daar de Belgische badplaats Knokke thans ongeveer vol zit en dus weer hon derdduizend personen herbergt. Ook Cadzand heeft reeds meerdere goede da gen gehad. Het is opmerkelijk, dat het busver- keer meer en meer zijn weg langs Re tranchement kiest. Jammer, dat de weg op Belgisch gebied nog niet beantwoordt aan de eisen van het moderne verkeer. Ook de weg naar Cadzand-haven moet nodig verbeterd worden. Dit heeft reeds dezer dagen de aandacht getrokken van de K.N.A.C. Om de drukte aan de grens op té van gen, was het nodig het aantal grenskom- miezen voor de zomermaanden belang rijk uit te breiden. Dezer dagen werden naar hier gedetacheerd de assistenten L. J. Manni en B. W. Brugman, resp. uit Sas van Gent en Zuiddorpe. Mede zijn hier aangekomen de grenskommie- zen Th. J. Venhorst en G. W. Navis, beiden van Stampersgat. Rode Kruiscollecten op Tholen. De opbrengst van de Rode Kruls-col- lecte op 't eiland Tholen, campagne 1952, bedroeg als volgt: Stavenisse f 323.81, St. Maartensdijk f 1001.25, Scherpenlsse f349.56,"Poortvliet f308.50 Tholen f 748.60, Oud-Vossemeer f 901.25, St. Annaland f 405.80, nagekomen giften f 42.50, totaal f 4081.27. Ingezonden Mededeling (adv.) KOM Een OPRUIMING bij DE KLERK is elke keer opnieuw een evenement. Opruiming bij DE KLERK betekent honderden werkelijke koopjes in MEUBELEN, BEDDEN, TAPIJTEN, KARPETTEN, LOPERS, GORDIJNEN, VLOERBEDEKKING enz. En niet te vergeten, een onnoemelijk aantal gordijnstoffen, lopers, Balatum, tapijt enz. voor minder dan de helft der waarde. Onze opruiming begint Zaterdagmorgen 9 uurl wonden. „Och, laat hem maar, hij zal zijn trekken wel thuis krijgenOh, kijk eens Maartje, dat heb ik nog niet gezien". Zenuwachtig wees Gertjan naar bin nen. Knibbel was naar het einde van de schuur gelopen en daar stond in een hoekhet paard van Kriek! Dreigend hief Knibbel zijn vuist op. „En jou" sprak hij knarsetandend tot het paard, „en jou zal ik zoveel te eten geven dat je te lui bent om te lopen Prinses Beatrix heeft Woensdag een kort en on-offlcieel bezoek aan Veere gebracht. Zij was daarbij vergezeld van enkele vriendinnetjes en van burge meester Jhr R. J. H. Q. Roëll van Haamstede, in welke gemeente de Prin ses kampeert. Het kleine gezelschap arriveerde in een motorboot vande Rijkspolitie. De burgemeester van Veere, Jhr I. P. den Beer Poortugael, leidde het rond door zfln gemeente. Bezoeken werden ge bracht aan de Oudheidkamer, aan de raadszaal en aan de Schotse Huizen. Daarna werd in de Campveerse Toren thee gedronken. Met de Rrjkspolitieboot werd de terugtocht naar Schouwen ge- maakt. Inter-Scaldes naar Doorn. Zaterdag organiseert de M.C. 't Sticht voor de tweede maal een sterrit naar Huize Doorn. De M.A.C. Inter-Scaldes zal met een twaalftal rijders aan deze sterrit deelnemen. Ingezonden Mededeling (adv.) Eindexamen R.H.B.S. te Bergen op Zoom. Voor 't eindexamen 5-jarige cursus afdeling A slaagden aan de Rijks Ho gere Burger School te Bergen op Zoom, de dames C. C. Engelvaart uit Tholen en C. W. de Smidt uit Bergen op Zoom en de heren G. van Saarloos uit Dln- teloord; A. v. d. Stee uit Tholen en. J. M. Verbeekmoer, Bergen op Zoom. Af gewezen 1 candldaat. M.U.L.O.-examens Voor het Mulo-examen afd. B slaag de op 9 Juli te Bergen op Zoom: A. Koster en C. P. Huissen uit Krabben- dijke en C. Zandijk uit Waarde. Voor de afdeling A slaagden: M. D. Poley uit Rilland-Bath; L. A. Breas uit St. Annaland; C. M. Knuist uit St. Philipsland; C. Jekel uit Oud-Vosse meer en A. P. de Graaf uit Tholen. Af gewezen 9 candldaten. ARNEMU1DEN RingKringvergadering. Woensdag werd een gecombineerde vergadering ge houden van de ring Middelburg van de J.V. en de kring Walcheren-Z. v. d. Geref. M.V. De vergadering, die plaats vond in de Geref. Kerk. stond onder leiding van mej. Sjaan de Kam te Middelburg. De inleiding werd verzorgd door de heer v. d. Putte te Souburg en droeg aks titel: „Genieten van het goede van het leven". De vrije bijdrage voor deze avond le verden de heren Koster en Tevel uit Mid delburg. De presidente deelde tenslotte mee, dat de ringvergadering van de J.V.'s Zater dag 12 Juli a.s. te Veere gehouden zal worden en de eerstvolgende kringver gadering van de M.V.'s op 16 Sept. a.s., eveneens te Veere. AXEL Fröbelschool. De Vereniging tot in standhouding der fröbelschool in de Nieuwstraat kwam in buitengewone alg. ledenvergadering bijeen onder presidium van dr. A. H. v. d. Lee, ter bespreking van de zorgelijke financiële toestand dei- vereniging. Er is nl. een deficit van ruim ƒ5150, (schuld van een obligatielening, groot ƒ4200) benevens een vordering van ambachtslieden ten bedrage van ruim 2650, waartegenover staat een vordering op het grootboek van de Wederopbouw ad. 1700. De rekening over 1951 gal een tekort van bijna 970, terwijl voor het lopende jaar eveneens een tekort is ge raamd van ruim 600. De volgende maat regelen werden vastgesteld en goedge keurd: le het lidmaatschap voor de ouders van schoolgaande kinderen ver plicht te stellen; 2e de contributie te be palen op 1 per half jaar; 3e het school geld vast te stellen op ƒ3 per maand en per eerste kind en op 1 per maand voor de volgende kinderen. CO LI JNSPLAA T Kringvergadering Geref. Meisjes. De kring Noord-Beveland van Geref. Meis jesverenigingen kwam in vergadering bij een in de consistorie der Geref. Kerk on der leiding van de presidente mej. N. Contant. Gre Kastelein te Geersdijk hield een inleiding over Art. 13 N.G.B. De ver eniging van Colijnsplaat zorgde voor enkele aardige stukjes. Na de pauze le verde de vereniging van Wissekerke een inleiding over het onderwerp „Waarde loze levens". De opkomst was bevredi gend. KAMPERLAND Uitstapje Ouden van Dagen. Woensdag maakten de Ouden van Dagen een uit stapje door Zuid-Beveland en Walcheren. Half acht startte men met 18 auto's en 9 uur waren allen weer thuis. Het mu ziekgezelschap „Ons Genoegen" luisterde de thuiskomst op met enkele pittige mar sen. Een van de oudjes bracht dank aan allen die hebben gewerkt voor het slagen van deze dag. Bevolkingsonderzoek. In Kamperland zijn thans de huisbezoeksters en huisbe zoekers druk bezig de bevolking te wij zen op het grote nut van het bevolkings onderzoek op t.b.c., dat 31 Juli en 1 Aug. gehouden zal worden. KAPELLE Wedvlucht. De P.V. O.W.T.B. nam deel aan een wedvlucht vanuit Corbeil. De uitslag luidt: 1. J. C. Nijssen; 2. P. Butler; 3. J. v. d. Weijde en 4. J. Mol. KOUDEKERKE Raad vergadert. De gemeenteraad van Koudekerke is tegen Maandagmiddag a.s. bijeengeroepen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot aankoop van gronden aan de Middelburgsestraat; vaststelling van een verordening op grond van de Winkelsluitingswet 1951 en enige wijzi gingen in de gemeentebegroting van 1951 en 1952. OOST KAPELLE Collecten. De opbrengst van de gehou den collecte voor de Stichting Oorlogs graven bedroeg ƒ26.78 en van het Roode Kruis ƒ37.52. OUDELANDE Bevolkingsonderzoek. Aan het bevol kingsonderzoek op t.b.c. werd van de 545 daarvoor in aanmerking komende per sonen deelgenomen door 482 personen, dat is een percentage van bijna 89. Te vens werden 57 kinderen beneden de leeftijd van 15 jaar onderzocht. OUD-VOSSEMEER Busjesactie. De eerste rondgang busjes actie ten bate van de Ver. Kinderzorg te Middelburg, heeft opgebracht ƒ38.30. ST. ANNALAND Geslaagd. Aan de technische Hoge school te Delft slaagde voor scheikundig ingenieur, de heer J. F. Stoutjesdijk te Sint Annaland. Benoeming. Met ingang van 26 Juni werd als tijdelijk onderwijzeres aan de O.L.-school benoemd mej. J. Santman uit Dordrecht. Zulks wegens ziekte van mej. A. N. Evertse. I]ZEND1]KE Veulenkeuring. Uitgaande van de Ver. van Paardenfokkers in West Z. Vlaande ren „Rust Roest" werd een veulenkeuring gehouden op de Markt te IJzendijke. De uitslag is als volgt: Hengstveulens geb. na 20 April: Cas per van 't Balhof, W. A. v. d. Slikke. IJzendijke; Wed. i'. C. Dieleman, Wa terlandkerkje; Xeres 'd Amice, A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat; Carlo v. Klaas, J. W. v. d. Slikke, Biervliet; Jac. de Hamer, IJzendijke. Hengstveulens geb. voor 20 April: Car los van Sasput, G. E. de Badts, Schoon- dijke; Klaas van Molenwijk, Catsman en Salome, Groede; Tomas van David, Em. Thomas^ Hoofdplaat; Peter van Moustic, A. en J. Haverbeke, IJzendijke; Iz. J. Nortier, Oostburg; J. B. Becu, Groede; Nervies v. d. Jozinahoeve, Cam. v. d. Hauwe, IJzendijke; Baron, Cl. v. d. Hau- we, IJzendijke. Merrieveulens geb. na 20 April: Her mine v. d. Helena, P. L. Mangnus, Bier vliet; Grietje v. d. Jozinahoeve, Cam. v. d. Hauwe, IJzendijke; E. J. de Milliano, Ph. Haverbeke; Frida van Roskam, Eug. van Damme, allen te IJzendijke; Beatrix, A. J. Catseman, Biervliet; Vita, P. L. de Meijer, Biervliet; Famij v. d. Nolle, A. Salome, IJzendijke; Mirza v. Angeline- polder, A. P. de Dobbelaere, Biervliet; Janita van David, Gebrs. Thomas, Hoofd plaat; Avina van de Roskam, Eug. van Damme, IJzendijke; Hermine van Rode- hoek, J. Scheele, IJzendijke; Helma van 't Kerkje, J. L. de Putter, Waterland kerkje. Merrieveulens geb. voor 20 April: Sa- bina, Stallen de Dobbelaere, IJzendijke; Florida v. d. Houttuinen, Gebr. Koster, IJzendijke; Clara van David, A. C. C. Thomas, Hoofdplaat; Beatrix van Klaas, Joch. Dieleman, Biervliet; Jeanine, P. J. Moenhout, IJzendijke; Jennij v. Elza, A. J. Catseman, Biervliet; Lisette v. 't Goed leven, M. Gruson, Biervliet; Nerva van Brillant, Jac. de Hamer, IJzendijke; Ivon- ne, R. Grillet, Biervliet; Mia, Cl. v. d. Hauwe, IJzendijke; Ph. Haverbeke, IJzendijke; Annie, Hil. Maas, Biervliet; Aria v. d. Jozinahoeve, Cam. v. d. Hau we, IJzendijke; E. J. de Milliano, Bier vliet; A. J. Catseman, Biervliet. ZOUTELANDE „Vrederust" De afd. Zoutelande van „Vrederust" hield haar alg. vergadering in de consistorie der Ned. Herv. Kerk. De ontvangsten waren 124.25, uitga ven 125.91. Nadelig slot 1.66. Ds. Wagener werd als bestuurslid her kozen. De agenda van de alg. vergadering te „Vrederust" werd besproken. Afge vaardigd werden: A. Janse, A. Geschiere, J. v. Keulen en P. Brasser. Burgemeester Kodde deed als hoofd bestuurslid nog enkele mededelingen over de gang van zaken op de stichting. De reis van ds P. van Til naar Canada. Zoals wij reeds meldden zal ds P. van Til, Geref. predikant, eind Juli voor enige tijd naar Canada vertrekken. Hij hoopt zich op 30 Juli in Rotterdam op het emigrantenschip „Zuiderkruis" in te schepen, welk schip op 7 Augustus te Hallfax arriveert. Ds van Til zal op 15 September a.s. de terugreis van uit New York met de „Groote Beer" beginnen en hij hoopt op 24 Septem ber weer in Rotterdam te zijn. Aan boord van de „Zuiderkruis" zal hij de geestelijke verzorging der emi granten voor zijn rekening nemen. In Canada zal hij zich op de hoogte stel len van het kerkelijk leven der emigran ten aldaar. Ds van Til is voornemens, voordat' hij terugkeert, zijn vroegere collega, dr A. H. Oussoren, nu In Ho boken, een bezoek te brengen. In verband met de afwezigheid van ds van Til en ook van ds H. Veldkamp, die de zittingen van de generale synode moet bijwonen, heeft de kerkeraad be sloten gedurende deze tijd een emerl- tusprdikant of een predikant uit de om geving aan te trekken voor het verrich ten van bepaalde werkzaamheden. Gocsc oudjes maakten een plezierige tocht. En voor de U.V.V. èn voor de Goese ouden van dagen is het jaarlijkse uit stapje een evenement. De oudjes den ken er zo over omdat het een streepje zonlicht brengt in hun meestal niet gemakkelijk bestaan en de dames van de U.V.V. (plus de vrijwilligers- autobezitters en de buschauffeurs van de fa. Krijger) vinden het een hele gebeurtenis omdat het vreugde geeft de oudjes mee uit te nemen.... en vreugde ook als ze allen weer behou den thuis zijn. Ditmaal ging de tocht over Breda, waar men even de benen kon strek ken, naar de diergaarde „Blijdorp" in Rotterdam. Op de terugtocht werd aangelegd fo Etten voor koffie en toen al kwam de goede stemming er in, die past bij de „blijde incomste" terug in Goes. Bij hotel „Nieuw-Goes" stond Euphonia hen al op te wachten en zo kwam men met de muziek voorop op de Markt, waar met een rondedansje en vele hartelijke handdrukken het feest werd besloten. O.K.K. verraste de zieken. Gezonden kunnen slechts gissen wat zieken, die misschien jaren aan het bed gekluisterd zijn, moeten missen. En. zij kunnen al het mogelijke doen om 't lijden wat lichter te maken. Dat heb ben ongetwijfeld de gymnasten en gym- nastes van O.K.K. Woensdagavond be reikt, toen zij, met muziek van 't Pijper- corps, 'n kleine demonstratie gaven voor de patiënten van het ziekenhuis aan de Oostwal. Menig dankbaar applaus is er opgeklonken voor de vrije-, brug- en springkastoefeningen terwijl de baloefeningen, die de meisjes ten beste gaven, zelfs zo gewaardeerd wer den, dat ze herhaald moesten worden. Leider Goedee en zijn jongens en meisjes hebben een goed werk ver richt! Geslaagd voor G.A. De heer C. van der Sande te Tholen thans werkzaam op de gemeente secretarie te Wageningen, slaagde de zer dagen voor het examen Gemeente- Administratie. 7erneuzen. Opening Gulfservicestation „Het Zwaantje". Het op initiatief van de heer P. Schip pers tot stand gebrachte nieuwe Gulf- service-station, gelegen aan „Het Zwaantje", werd in gebruik gesteld. Hiermede is een uiterst modern bedrijf geopend. In vier weken tijds heeft het aanne mersbedrijf De Bruijn het werk vol bracht. De service is tot in de puntjes verzorgd. Overdag is het een fleurig ge heel, terwijl 's avonds de verlichting de omgeving helder beschijnt. Vele bloe men werden ontvangen. VLISSINGEN. De commissaris van politie te Vlis- singen maakt bekend dat in het tijd vak van 2 tot en met 8 Juli 1952, de navolgende voorwerpen aan zijn bu reau als gevonden zijn gedeponeerd: sleutels, zonnebrillen, visfuik, wollen vestjes, diverse sokjes, kinderschoen tje, 2 flesjes met rode vloeistof, capu chon, dames- en herenrijwiel, en dat aan zijn bureau inlichting#!» zijn te bekomen van de adressen waar de navolgende voorwerpen zijn te bevra gen: kousje, sokje, passer met trek pen, ballpoints, badpak, map met fo to's diverse handschoenen, portemon- naies, prismakijker met tas, diverse ballen, speeltuinpenning, vulpen, jas jes, leesbril, levend hondje, directoir, bustenhouder, armbandje, damesshawls kettinkje, knipmes, staafbatterij, mo torketting, zonnebrillen, damesblouse, strandhoedje, kindervestje, spaarvar ken, driewielig kinderfietsje, zand- schop. ZATERDAG 12 JULI 1952. HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.18 Gram.; 8,55 Voor de huis vrouw; 9.00 Gram.; VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie; 10.05 Morgen wijding; VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedr.; 11.40 Strijktrio; 12.00 Metropole orkest; 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen; 12.33 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Dansmuziek; 13.50 Gram.; 14.25 „Onze vacantie hun brood", klankbeeld; 14.35 Streekuitzen- ding; 15.00 Amateursprogramma; 15.30 Boekbespreking; 15.45 Gram.; 16.15 „Van de wieg tot het graf", causerie; 16.30 Ka merorkest; 17.15 Sportpraatje; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-Va- ria; 18.20 Accordeonmuziek; 18.45 Gram.; 19.00 Artistieke staalkaart; VPRO: 19.38 „Passepartout" .causerie; 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie; 19.55 „Deze week", causerie; VARA: 20.80 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Geva rieerd programma; 21.00 Soc. commen taar; 21.15 Strijksextet en soliste; 21.45 Voordracht; 22.05 Gram.; 22.40 Lichte mu ziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Orgelspel; 23.30 24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Land en tuinbouwmededelingen; 12.33 Piano duo; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Amusementsmu ziek; 13.45 Franse chansons; 14.00 Boek bespreking; 14.10 Klein orkest en soliste; 14.30 Dameskoor; 14.55 Kroniek van Let teren en Kunsten; 15.53 Omroeporkest en solisten; 16.20 „De schoonheid van bet Gregoriaans"; 16.50 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Journalistiek weekover zicht; 18.25 Lichte muziek; 18.40 Rege ringsuitzending: „Zoeklicht op de Wester se Defensie"; 19.00 Gram.; 19.15 Ronde V. Frankrijk; 19.25 Amusementsmuziek; 19.52 Actualiteiten; 20.00 Nieuws en weerbe richten; 20.08 „Heiligen gaan naar de Hel"; 20.18 „Lichtbaken", causerie; 20.38 Gram.; 21.00 Cabaret; 21.40 Operettemu ziek; 22.30 „Wij luiden de Zondag in"; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.2224.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Knapenkoor; 14.30 Balalaika en piano; 15.00 Gram; 16.00 Kamermuziek; 16.25 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Voordracht; 19.50 Gram.; 20.00 Amu sementsmuziek; 21.30 Accordeon; 21.40 Gram.; 21.50 Accordeonduo; 22.00 Nieuws; GROTE VAART. AAGTKKERK: 13 te Aden verw. naar Rotterdam; MOLENKERK: 10 te Kaap stad; NOORDAM: 11 te Hoek van Hol land; VEENDAM: 9 te New York; tN- DRAPOERA: 10 te Soerabaja naar Rot terdam; JAGERSFONTEIN: 9 in Teni- criffe naar Kaapstad; ORANJE: 9 te Port Said naar Indonesië; SLOTERDIJK; 9 in Singapore naar Tandjong Priok; TERNA- TE: pas. 9 Kp. Guardofui naar Rotterdam; WILLEM RUIJS: pas. 9 Kp. Guardofui naar Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 9 Juli: NELLY van Ant werpen. 10 Juli: CONTINENTAL van Huil Vertrokken 9 Juli: HAST III naar Ko- penhage; ALDO naar Parijs. Gepasseerd naar Antwerpen 9 Juk: PRINS FREDERIK WILLEM van Bre men; KIELDRECHT van Le Havre; NOORDZEE van Storeham. 10 Juli: AME LAND van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen 9 Jun- AMSTELKERK naar Rotterdam; LEK" KERKERK naar Rotterdam; ROCUiA naar idem; ALDABI naar idem; AGïna naar Zee; TILLY naar Skutskar.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2