f). avonturen MA Vlissingen gaat feest vieren van 15-23 Augustus. SPORT e«, SPEL. MATROZENSHAG Een tentoonstelling» een „kindersfad" en een „miniatuurstad" die „Oud-Vlissingen" zal heten» zullen duizenden trekken. Uit Zeelcuidt Steden. Goes 7 holen DE BEURS NOTEERDE GISTEREN .i^CCEtt!# Ylitmu-tftö (A<m ollt £itcwid&n SCHEEPSTIJDINGEN Wat brengt de radio? Donderdag 10 Juli 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Als de V.V.V. 60 jaar bestaat. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Vereniging voor Vreem delingenverkeer te Vlissingen, wordt van 15 tot 23 Augustus een grootse feest- week georganiseerd. Vlissingen, met het Zuiderstrand, zal dan meer dan een volle week juist midden in het badseizoen in het centrum der belangsteUing staan. Voor dit festin zal een intensieve propaganda worden gevoerd: geluids wagens zullen door Walcheren trekken een groot aantal kleurige affiches zul len worden verspreid in geheel Nederland, alsmede een groot aantal folders. Alles zal in het werk worden gesteld om duizenden bezoekers naar Vlissingen ta trekken. „Ook de Zeeuwen kunnen feest vieren Een zeer uitgebreid en aantrekke lijk programma is samengesteld. Het gemeente-bestuur zal voor een feest verlichting zorg dragen, terwijl de middenstand, de winkelstraten een feestelijk karakter zal geven. Er zal een étalagewedstrijd worden gehouden en bovendien zal een versierde feest- markt op touw worden gezet. Op het feestterrein zal een tentoon- stelUng worden ingericht met het doel de bezoekers ln vogelvlucht een over zicht te geven van het leven en werken ln Zeeland in het algemeen, maar van Vlissingen in het bijzonder. Eveneens Wordt op het feestterrein een oude stad opgetrokken met hoge torens en oud- Hollandse gevels. In dit „oud-VUssin- gen'' zal elke avond een zeer gevarieerd programma worden geboden. Tevens wordt gedurende vijf dagen in „Oud- Vlissingen'' een „Kinderstad" gehouden, georganiseerd door de bond van buurt verenigingen en waaraan alle kinderen uit Vlissingen kunnen deelnemen. Vlak bij „Oud Vlissingen" en de tentoonstelling „Zeelands Leven" wordt een lunapark geplaatst. De ten toonstelling „Oud-Vlissingen", „Kin derstad" en het lunapark zullen ge durende de feestweek elke dag ge opend zijn, behalve des Zondags. Verdere attracties zijn onder meer ringrijden om het kampioenschap van Walcheren, een gecostumeerde wielerwedstrijd en een voetbalwed strijd tussen Vlissingen en Scarborough (de feestweek valt samen met de sportuitwisseling met Scarborough). HET VOORLOPIG PROGRAMMA. Het voorlopig programma is als volgt vastgesteld: Vrijdag 15 Augus tus officiële opening door de Commis saris der Koningin om 20 uur. Om half negen worden de tentoonstellin gen „Oud-Vlissingen en het Lunapark opengesteld. Verder is er deze avond muziek en zijn er sportdemonstraties. Zaterdagmiddag om half drie vindt de opening plaats van „Kinderstad". Die dag is tevens het feest van de ringrijders. Om 20 uur volgt dan een groot volksfeest bij „Oud-Vlissingen". Maandagavond geven de plaatselijke sportverenigingen demonstraties. Dins dagmiddag is er een grote optocht met versierde wagens en des avonds een zelfde optocht met fakkels en lampions, waarna de prijsuitreiking volgt. Woensdagavond wordt in „Oud-Vlis singen" een Zeeuwse avond georgani seerd, waaraan o.a. het Westkapels dameskoor medewerking verleent. Donderdag is het een Brabantse dag: koningschietén, vendelzwaaien, boe rendansen en oude folklore in „Oud- Vlissingen" staat dan op het program ma. „Wij feesten mee met de V.V.V." is de leuze voor de kindertocht met versierde fietsen, die Vrijdag wordt gehouden. Deze avond is er voorts een volkszangavond in „Oud-Vlissingen". Zaterdag is het de grote dag der wiel- BERGENAAR WAS OP ROOF UIT. De politie te Rotterdam heeft de 28-jarige tandtechnicus J. R. uit Ber gen op Zoom aangehouden, die Dins dagmiddag op de Hoogstraat te Rotter dam de boekhouder J. B. uit Voorburg met een loden pijp op het hoofd heeft geslagen. De boekhouder had een be drag van f 40.000 bij zich van een coöp. vereniging voor welke vereni ging hij op de veemarkt uitbetalingen had gedaan. Het gelukte de tandtech nicus niet het geld te roven. Hij is in hte hoofdbureau opgesloten. Mulo-examens te Bergen op Zoom. Voor het op 7 en 8 Juli gehouden Mulo-examen slaagden te Bergen op Zoom C. F. v. d. Peijl uit Kruiningen; A. M. Westdorp uit Hansweert; J. G. de Munck uit Yerseke; J. C. Oele uit Hansweert; C. van Immerseel uit Hans- weert; J. P. G. Mieras uit Yerseke; A. J. Stevense uit Hansweert; J. A. Koppe uit Yerseke; C. M. de Rooij uit Yerseke; A. J. Reingoudt uit St. Philipsland; H. Westhoeve uit Hontenisse; J. T. Bos- sers uit St. Philipsland; H. M. Menk- horst uit Krabbendijke; J. C. Francoijs Uit Rilland-Bath; A. Wagenaar uit Krabbendijke; C. H. v. d. Werf uit Scherpenisse; L. J. de Weerdt uit Krab bendijke en L. J. Anemaat uit Scher penisse. Allen voor Mulo-A. Voor Mulo-B slaagden: M. A. Duijn- houwer uit Scherpenisse; J. v. Dijk uit St. Philipsland; W. H. Appel uit Krui ningen; P. J. Nieuwenhuyze; W. Reijen- ga en E. J. Bogaarts uit Yerseke. renners van profs en van de voet ballers: voetbalwedstrijd Vlissingen Scarborough. Het slot vormt de avond der Zeeuwse onbekenden, ook in „Oud- Vlissingen". Al met al: Vlissingen gaat demonstre ren, dat ook de Zeeuwen feest kunnen vieren. En V.V.V. zal tonen dat niet alleen het eiland Walcheren beziens waardig is, maar dat ook Vlissingen in het bijzonder met zjjn mooie strand, waar de oceaanstomers voorby varen, een oord is voor prettige vacanties en een centrum van handel en toerisme. Dc nieuwe appeloogst begint. Enkele dagen geleden werden op de Zeeuwse veilingen nog appels geveild van de oude oogst en thans meldt de nieuwe oogst zich weer aan. De Provinciale af- zetcommissie voor fruit heeft met ingang van Donderdag 10 Juli het veilen toege staan van Yellow Transparant (Madelei- nes) boven 60 mm. Dit is wel opmerkelijk vroeg want het vorig jaar werd dit eerst op 23 Juli toegestaan. Het is het droge, zonnige weer, dat er voor gezorgd heeft dat de Yellow's hoewel nog klein, toch reeds plukrijp beginnen te worden. Aan gezien de grootste appels het eerst goed zijn heeft men de eerste dagen de maat gesteld op 60 mm. Met ingang van Dins dag 15 Juli wordt deze maat verlaagd tot 50 mm. Over de eerste datum van Yellow Transparant beneden 50 mm. is thans nog geen definitieve beslissing genomen. Gecompliceerde aanrijding te Bergen op Zoom. Op de Antwerpsestraatweg ter hoog te van de Vianenstraat is Dinsdag avond een ernstige aanrijding gebeurd, Van de richting Bergen op Zoom reed een vrachtauto uit Zeeland, die de richting Hoogerheide insloeg. Kort bij de boerderij Schaliehoef wil de een luxe auto, bestuurd door de heer P. uit Venlo, deze wagen voor bijrijden. Ter hoogte van de Vianen straat reden zij naast elkander, maar toen kwam er uit de Vianenstraat een grote militaire vrachtauto de Ant werpsestraatweg op gereden, die de luxe auto in de flank aanreed en deze botste weer tegen de vrachtauto en geraakte bekneld. De bestuurder zat bekneld, doch geraakte er met wat schaafwonden en kneuzingen goed van af. Alle auto's werden beschadigd. De Kon. Marechaussee uit Hoogerheide en de Rijkspolitie stelden een onder zoek in naar de schuldvraag, waarna tegen de militair en de heer P. uit Venlo proces verbaal werd opgemaakt. Geslaagd. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam is geslaagd voor het prop. examen Theologie de heer P. Joosse alhier. Spoedeisende raadsvergadering. Dinsdagavond is er een spoedeisen de raadsvergadering gehouden. De voorz., weth. B. C. v. Westen, deelde mede, dat door B. en W. op de voor dracht zijn geplaatst voor de vacature hoofd U.L.O.-school alhier: J. Swager- man te Gieten (Dr.), J. J. Bierens, leraar aan de U.L.O. alhier en P. C. v. Ooyen te Weesp. Bij stemming bleek, dat de heer Swagerman met 6 st. tegen 4 op de heer Bierens be noemd was. De voorz. deelde verder mede, dat de benoemde 1 Sept. a.s. in functie wil treden en dat de heer Beaudoux het tegenwoordig hoofd, op 29 Aug. a.s. 65 jaar wordt en met pensioen zal gaan. Ernstige polsfractuur. Door het schrikken van een paard is de 17-jarige J. Bazen Jac.z. van een geladen wagen gevallen, waarbij hij zo ongelukkig terecht kwam, dat hij met een ernstige polsfractuur in het ziekenhuis moest worden ver bonden. Officiële Publicatiën TAPVERBOD KERMIS. B. en W. van Middelburg maken be kend, dat het op grond van artikel I van de „Verordening op de verkoop van ster ke drank gedurende de kermisweek" ver boden is in één of meer voor het publiek toegankelijke localiteiten, waarvoor een vergunning voor de verkoop van sterke drank is verleend, sterke drank te koop aan te bieden, te verkopen, te verruilen of te leveren, ter beschikking te stellen, ten geschenke te geven en te gebruiken van 4 tot en met 9 Augustus 1952. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door d« AMSTERDAMSCHE BANK N.V - INCASSO-BANK N.V.. GOES. IN 'T SCHUURTJE Het paard van Knibbel smulde lekker van de sui ker en toen het merkte dat zijn baas weer in het karretje stapte en hij dus niets meer kreeg, sjokte het langzaam met de kop omlaag verder. Voorzich tig volgden Gert jan en Maart je het wagentje op enige afstand. Knibbel gaapte verveeld, en reken de af en toe eens uit wat hij wel allemaal voor honderd gulden zou kunnen kopen. Langs een geheimzinnig kronkelweggetje stopte hij eindelijk voor een klein hou ten schuurtje. Zonder een woord te spreken keken de kinderen van achter het struikgewas gespannen toe. Knibbel maakte het karretje los, haalde een grote sleutel uit zijn zak en nadat het slot krakend was opengedraaid verdween hij met het paard naar binnen. „Kom mee Maartje", fluisterde Gertjan terwijl hij haar aan de hand meetrok. „Kom mee, ik wil zien hoe het er daarbinnen uitziet!" Op hun tenen renden de kinderen naar het raam toe en zagen nog juist dat Knibbel een grote petroleumlamp aanstak, waardoor de ruimte helder werd verlicht. Ingezonden Mededeling (adv.). VAN ROSSEM'S Ned. 1947 90# 89# Dollarlening 1947 94# 94# Invest. Certif. 91 91 Ned. 1962-64 cum. 91# 91# Grootboek 1946 89# 90 3_# K. Olie '50 C. H. Ind. Bk. 111# 44# 113# 44# Nat. Handelsbank 93# 93# Ned. Handel Mij. 149# 152# A. K. U. 144# 143 Bergh'g Jurg. Berkel's Patent 244 93# Calvé Delft 113# 113 Centrale Suiker Fokker 105 104 Gelder Zonen 139# 139# Kon. Hoogoveni 140 Ned Ford 184# Philips' GloeiL 140# 150# Ned. Kabelfabr. 194 Do 6 cum. pref wd. 124# 124# Unilever 166# 167# Wilton-Fij enoord 160 Biliton Ie rubr. 275 Biliton Ie rubr. 188# 189 Dordtsche Petr. 296 299# t)it opeet. 300# 303 325# 314#ex 323# 313ex 480 475# 79# 79# 77 79# 84# 83 78 79 Kon. Olie Dito onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber 29#B 29# De Oostkust 79 Serbadjadi 33 31L Holl .Am. Lijn 157# 156 Java China Jap.lijn 120# 120 Kon. Boot 123# 122# Kon. Paketvaart 102# Kon. Rott. Lloyd 119# 119 "W 119# 180 Ned. Sch. Unie Ommeren's Sch.v. Stoomv. Mij. Ncd. 136 H. V. A. Java Cult. N. I. S. U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Müller Co. Amsterd. Bk. Escompto Bic. 120 180# 136 97# 94# 39# 39# 69 68 18# 17# 91# 93 74# 74 58 58# - 169# 153# 155 47# 47# Roterd. Bk. 153# 154# Twentsche Bk. 156# B 157# Overzeese Gas 75 76 Borneo Sumatra 117# 117 Internatio 142# 142# Am. Radiator 17ex 17 Am. Smelting 45# 45 Anaconda Copper 46 45# Bethl. Steel 51# 51# Chrysler 79 78# Ford Canada 58B 58B Gen. Motors 58# 58# Hudson Motor 14# 14# Intern. Nickel 47# 46# Kennecott 80 80# Rep. Steel 42# 42# Stand. Brands 25 25 U. S. Steel 39# 39# North Am. 22# 22# Cities Service 105# 106 Cont. Oil 66# Midcont. il 70# 71# Phillips Oil 62 62# Shell Union 80 80# 24# Tide Water 24# Baltimore 22 Miss K. Texas 8# New York Centr. 20#B 20H SELECTIE VOOR DE SCHELDEBEKER-ZWEM- WEDSTRIJD, Voor de Scheldebeker-zwemwedstrijd, de zwaarste van ons land, die volgende week Zaterdag zal worden verzwommen, schreven 39 dames en heren in. Daar het aantal echter beperkt is tot 20, heeft een selectie plaats gevonden. Verheugend is, dat de belangstelling uit het buitenland is toegenomen. Zo zullen er ditmaal twee Belgen en twee Engelsen starten. Het zijn André Bus- schaert van de Royal Ostend Swim- mingclub, P. van Ive van Hage van de Blankenbergse Zwemvereniging, F. Old- man en A. Patton van de Eastham Swimmingclub te Londen. De bekerhouder, Rinus van Daatse- laar, zal, zoais wij reeds eerder bericht ten,. niet deelnemen. Maar Willy Wil lenden van H.D.Z., die vorig jaar de schaal voor de dames won, zal deze komen verdedigen en zij zal een zware strijd moeten leveren tegen Annie Veld- huyzen van De Robben uit Hilversum, die in 1950 als eerste dame eindigde, maar verleden jaar haar trophee niet kon veroveren. Jan Stender van De Robben uit Hil versum viert zijn jubileum, want dit wordt precies zijn tiende Scheldebeker. Hij brengt verder nog zijn clubgenoten Arend Kayser en Hans Kelder mee. De andere dames zijn dan nog Rie Brouwer van H.D.Z., Bep Schrauwen van Surae uit Breda en Thea de Vos van Wuesthag uit Hengelo. D.J.K. uit Amsterdam komt met vier zwemmers. Zeeland Is vertegenwoordigd door twee dames en twee heren. Het zijn mevr. Castel-de Jong en Alle de Bie, beiden van De Zeehond uit Vlissingen, Kees de Rijk van Luctor uit Middelburg en Chris Verbeek van De Zeehond, die vorig jaar als eerste Zeeuw aankwam. De Zeeuwse Waterpolo-competitie. In de Zeeuwse Waterpolo-compe titie kwam het heren-zevental van De Zeehond uit Vlissingen alleen aan de kop. Zij wonnen met 25 van Luc tor IX en bleven daardoor zonder ver- liespunten. Luctor won met 80 van zijn eigen reserves, maar kreeg van Bruinvis II de eerste nederlaag te slik ken (21). S.Z.V. haalde in Terneu- zen bij De Schelde de beide punten weg (04). De stand is nu: Zeehond 3 3 0 0 6 172 Luctor I 4 3 0 1 6 21—5 S.V.Z. 4 3 0 1 6 13—11 Bruinvis II 4 1 1 2 3 7—18 Scheldestroom 1 1 0 0 2 30 Luctor II 5 0 14 1 6—22 Luctor III 1 0 0 1 0 0—3 Schelde 2 0 0 2 0 2—8 Bij de dames verspeelde S.V.Z. de eerste punten door een 12 neder laag tegen De Zeehond, maar bleef aan de kop dank zij een 04 zege op Schelde. Luctor I had geen moeite met het eigen reserve-team (20), zodat de stand is: S.V.Z. I Luctor I Zeehond Schelde Luctor II S.Z.V. II 5 5 3 4 4 3 4 0 3 0 2 0 2 0 1 0 0 0 8 20—4 6 8—9 4 6—5 4 7—7 2 1—9 0 1—9 Reddend zwemmen. Enkele weken geleden slaagden te Vlissingen een dozijn jongeren voor het tweede diploma van de Nederland se Zwembond. Thans heeft weer een drietal jongeren met goed gevolg examen gedaan vor het jeugdbrevet van de Ned. Bnd tot het redden van drenkelingen. Het waren Tiny Rijn- ders, Marijke v. d. Veg en André Da- gelinckx. Het examen werd afgenomen door de heer P. J. Gillissen. De instructeurs waren de heren I. van Bel en S. Schouten de Jel. Binnenkort zullen nog meer jongeren geëxamineerd wor den. Reserve 2e klasse B. Unitas III leed op eigen terrein een 5—4 nederlaag tegen D.S.S. II. Beide par tijen speelden met 10 man. Unitas II deed het beter. Die Gouwe II moest met 82 het onderspit delven. N.O.A.D. I wist in Brouwershaven een magere 10 over winning te behalen. Het programma voor Zaterdag. Ie klasse. Die Gouwe IBurgh I. Strandvogels IVelocitas I. Zeemeeuwen ID.S.S. I. 2e klasse. Brouwershaven I—Burgh II. D.O.S.K.O. IZwaluwen I. Stormvogels ID.E.S. I. VOETBAL. Scheidsrechters klopten de Brandweer. Zaterdag werd op Modderoord te Middelburg een voetbalwedstrijd ge speeld tussen een elftal van de Mid delburgse Brandweer en het elftal van de Walcherse scheidsrechters. De spuit gasten liepen hard van stapel en had den al spoedig een 30 voorsprong. Maar toen begonnen de spuitgasten wat steviger aan te pakken en nog voor de rust waren partijen weer op gelijke voet (33). In de tweede helft bleken de scheids rechters over meer uithoudingsvermo gen te beschikken. Toch wisten zij nog slechts éénmaal het net te vinden, zo dat zij tenslotte met 43 wonnen. Engelse Marine op het sportveld. Maandagmiddag werden op het sport veld te Souburg enkele voetbalwedstrij den gespeeld, ter gelegenheid van het be zoek van de Engelse mijnenlegger H.M Apollo aan Vlissngen. Het elftal van de Kon. Marine kloptp de Royal Navy met 51. D,e C.O.A.K. uit Middelburg verloor met 31 van een Douane-Marechaussee combinatie, well: elftal ook de ploeg van de „Heemskerck" een 10 nederlaag bezorgde In Vlissingen werd een tenniswedstrijd gespeeld tussen de officieren van de „Apollo" en de „Heemskerck". Er werden drie partijen enkelspel en een partij dub belspel gespeeld. De Engelsen wisten slechts één partij enkelspel te winnen. De Engelse Marine kreeg een fraaie herinneringsbeker. De Douane kwam in het bezit van een door de commandant van de C.O.A.K. beschikbaar gestelde me daille. ATHLETIEK. School-sportochtend. Souburg toont zich ook op sport gebied vooruitstrevend. Een bewijs temeer daarvan was de gezamenlijke sportochtend van de hoogste klassen van alle lagere scholen. Deze sport ochtend gold als proef om te komen tot een jaarlijkse schoolsportdag. Deze zal er wel komen, want de sport ochtend slaagde uitstekend. Verschil lende scholieren zullen een diploma krijgen voor de door hen verichte pres taties. SchoUerenathletiek. Zaterdagmiddag organiseerde E.M.M. op de Nadorst te Middelburg de jaar lijkse Schoolathletiekwedstrijden, wel ke door vele ouders en onderwijzend personeel werden bijgewoond. De wed strijden werden onder tamelijk goede weersomstandigheden, zij het dan ook dat er een stevige wind stond, vlot af gewerkt. Er waren 40 deelnemende scholieren, aan 23 waarvan na afloop het diploma kon worden uitgereikt. Het waren de H.B.S.ers mej. Vaarzon Morel, mej. A. Plompen, de Dreu, Kunst, J. Sandberg, Stufkens, B. Zwaan, P. Bueninck, W. Koers, W. Deijnen en B. Michielsen; o.l.s. 't Zand: Steenhuijsen, IJtsma, B. Bue ninck, A. Wanjon en G. Stevense; school J: C. Bostelaar en J. Bostelaar; u.l.o. Nederstraat: H. Goossen en J. L. Vader; Ger. u.l.o.: K. Tilroe; Huis houdschool: B. Sorel; Gymnasium: B. Minderhoud. Schoolsportdag in Kruiningen. Te Kruiningen werd de jaarlijkse sport dag van scholen op Oost-Zuid Beveland gehouden, waarvoor grote belangstelling bestond. De uitslagen waren: 60 m. t.m. 10 j.: 1. Herv. school Yerseke; 2. School m. d. Bijbel, Kapelle; 3. School m. d. Bijbel, Kruiningen. 80 m. jongens tot 12 j.: 1. o.l.s. Yerseke; 2. Sch. m. d. B., Kapelle; 3. Herv sch., Krabbendijke. 80 m. jongens 13 en 14 j.: 1. R.K. sch., Hans weert; 2. Sch. m. d. B., Kapelle; 3. o.l.s., Wemeldinge; 60 m. meisjes t.m. 10 j.: 1. o.l.s. Kruiningen; 2. o.l.s. Wemeldinge; 3 0.1.s. Kruiningen 80 m. meisjes 11 en 12 j.: 1. Herv. sch. Yerseke; 2. o.l.s. Yerseke: 3. Sch. m. d. B. Kruiningen. 80 m. meisjes 13 en 14 j.: 1. o.l.s Kruiningen; 2 o.l.s. Yer seke; 3. Herv. sch. Yerseke. 4 x 80 m. jongens: 1. o.l.s. Yerseke; 2. Herv. sch. Krabbendijke; 3. o.l.s. Wemeldinge. 4 x 80 m. meisjes: 1. o.l.s. Yerseke; 2. o.l.s. Kruiningen; 3. o.l.s. Wemeldinge. Touw trekken jongens: 1. Sch. m. d. B. Kapelle; 2. Herv. sch. Yerseke; 3. o.l.s. Wemel dinge. Touwtr. meisjes: 1. o.l.s. Hans weert; 2. o.l.s. Waarde; 3. Herv. sch. Krab bendijke. Slagbal jongens: 1. Sch. m. d. B. Kruiningen; 2. Herv. sch. Krabbendijke; 3. o.l.s. Wemeldinge. Slagbal meisjes: 1. 0.1.s. Kruiningen; 2. Herv. sch. Yerseke; 3. Sch. m. d. B. Kruiningen. Korfbal: 1. o.Ls. Wemeldinge; 2. Herv. sch. Yerse ke; 3. o.l.s. Kruiningen. De eindstand was: 1. Herv. sch. Yerse ke; 2. o.l.s. Yerseke; 3. o.l.s. Wemeldinge; 4. o.l.s .Kruiningen; 5 Herv. sch. Krab bendijke; 6. Sch. m. d. Bijbel Kruiningen; 7. Sch. m. d. Bijbel Kapelle; 8. o.l.s. Hans weert; 9. o.l.s. Waarde; 10. R.K. school Hansweert. De door de burgemeester van Krui ningen beschikbaar gestelde wisselbeker gaat ditmaal naar de Hervormde school te Yerseke. MOTORSPORT. Oriënteringsrit „De Zeeuwen". De Motorclub „De Zeeuwen" orga niseert Zaterdag 12 Juli a.s. een oriën teringsrit door Walcheren over een afstand van 85 kilometer. Er wordt om 7 uur van de Markt te Middelburg gestart en de finish is on geveer om 9.30 uur, eveneens op de Markt. KORFBAL Competitie S.D.K.B. Burgh, in de eerste klasse van de Schouwse korfbalcompetitie, moest in Nieuwerkerk tegen D.S.S. met heel wat bescheidener cijfers (42) genoegen ne men, dan indertijd in de thuiswedstrijd. Hoewel Strandvogels een kwartier voor tijd met 43 de leiding had, wist Unitas baas in eigen huis te blijven, door ln het laatste kwartier nog 3 doelpunten te sco ren, daarmee de stand op 6—4 brengende. Zeemeeuwen namen revanche op O.W.K., dat met een 42 nederlaag naar huis te rug kon. 2e klasse. Wat scheelt Zwaluwen? Met 41 werd op eigen terrein van D.O.S.K.O. verloren. Het groot aantal invallers (5) zal hier wel niet vreemd aan geweest zijn. De Burgh-reserves beleefden geen plezier van hun verre reis naar D.E.S., dat met 40 baas ln eigen huis bleef. Reserve 2e klasse A. D.O.S.K.O. II behaalde in eigen huis een 40 zege op Velocitas II, dat met slechts 5 heren verscheen. De Strandvo gels-reserves stuurden Burgh IV met een 10—1 nederlaag naar huis terug. BORSSELE Wedvlucht. Zaterdag hield de P.V. „De Scheldevliegers" te Borssele een wed vlucht uit Pont St. Maxence, De uitslag luidde: 1. S. Kooy; 2. 3. en 4. P. Deurloo; 5 en 6 W. L. Walhout. ELLE WOUTSDI]K Sleuteldiploma. Voor het examen sleu teldiploma „Algemene Ontwikkeling" in de vakken Nederlandse taal, rekenen en kennis van ons land, slaagde te Rotter dam de heer A. J. A. Huijzen. KAPELLE Voetbalwedstrijd. Maandagavond werd op het sportterrein een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de plaatse lijke voetbalvereniging en het Chr. Ly ceum te Goes. Met een gelijk spel (33* eindigde deze spannende en sportieve wdstrijd. KERKWERVE Met Ouden van Dagen naar Antwerpen. Het comité voor ontspanning Ouden van Dagen heeft een reis georganiseerd naar Antwerpen, die een dezer dagen is gehou den. Hier werd een bezoek gebracht aan de diergaarde. Vervolgens werd een tocht gemaakt met de Flandria door de haven. Het was een prachtige dag en veei werd genoten. De wnd. voorzitter, de heer van Langeraad, dankte burgemeester Baas voor al zijn bemoeiingen in de loop der jaren verricht en voor zijn initiatief in dertijd genomen om elk jaar een dag te organiseren. Namens het gezelschap dank te de heer C. J. Boot het comité en de burgemeester en bracht eveneens dank aan de scheidende voorzitter, wat onder streept werd met een driewerf hoera. Burgemeester Baas dankte voor de vrien delijke woorden, waarna de burgemeester hen allen de hand drukte ten afscheid. KRUININGEN Eretekenen uitgereikt. Door de burge meester van Kruiningen zijn dezer dagen de eretekenen voor Orde en Vrede uit gereikt aan: C. Dijl, P. H. Jansen en A H. van Noorden te Kruiningen, en G He- melaar en H. P. F. M. Meijer te Hans weert. Aan de vader van E. P. van der Vliet en de moeder van J. M. Smet, beiden te Hansweert, werd een door de minister van Oorlog afgegeven oorkonde uitge- gereikt ter nagedachtenis aan hun in In donesië gesneuvelde zoons. NISSE Nieuwe directeur. Door de leden van de zangvereniging te Nisse werd in haar vergadering benoemd tot directeur, de heer Iz. Ruissen uit Kapelle. SEROOSKERKE (W.) Uitstapje Ouden van Dagen. De Ouden van Dagen uit deze gemeente hebben Dinsdag een reis gemaakt naar Bergen op Zoom. Ook werd de omgeving bezichtigd. Via de Sloepolder ging het huiswaarts. Omstreeks kwart voor negen werd de ge meente bereikt, waar het plaatselijke mu ziekcorps voor een muzikaal onthaal zorgde. WAARDE Duivensport. De P.V. „De Scheldevlie gers" hield een wedvlucht uit Sint Vin cent. De uitslag is als volgt: 1. 2. en 4. C. Schrier; 3. W. Krijnsen; 5. C. de Leeuw. YERSEKE Kreeftenvangst. De laatste week van de kreeftenvangst is voor de vissers aangebroken, daar reeds 15 Juli a.s. de korven uit het water moeten zijn ge haald. De vangst is dit jaar veel mee gevallen, hetgeen ook uit de officiële cijfers blijkt: April 5314 kg. met een opbrengst van f38.949, tegen verleden jaar 3582 kg. met f 26.382. Geslaagd. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het prop. examen Theologie, de heer Th. Booy, al hier. GROTE VAART. ALMKERK: 9 te Manilla naar Japan; AMSTELKERK: 8 in Freetown naar Monrovia; HEEMSKERK: 9 te Genua nr. Sydney; GROTE BEER: 9 te Rotterdam; ARENDSKERK: 9 te Genua; BLOEM FONTEIN: 8 te Amsterdam; INDRAPOE- RA: 8 in Makassar nr Soerabaja; ORAN JE: 8 Westpunt Kreta naar Port Said; VEENDAM: pas. 8 Ambrose naar New York; WILLEM RUYS: 8 400 mijl Z.O. Socotra naar Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 9 Juli: HAST 3 van Parijs; MARIA S. van Antwerpén; P ATRIA van idem; PAR van Gent. Vertrokken 8 Juli: VALTELLINA naar Antwerpen. 9 Juli; MARIA S. naar Oslo; Gepasseerd naar Antwerpen 8 Juli: LI BERTY van Londen; DUIVENDRECHT van idem; LIMBURG van Rotterdam; EEMDIJK van idem; HARTEL van Ham burg. 9 Juli: TILLY van Zaandam; AM STELKERK van Baltinor; ATLANTIC van Zee naar Gent. Gepasseerd van Antwerpen 8 Juli: SCH1E naar Amsterdam; ALIE S. naar Hull van Terneuzen; AALSUM naar Rot terdam; WILHELMINE naar Delfzijl; EREBUS naar Stettis; VALBELLA naar Rotterdam; HERON naar Zee; UNION naar Londen; SUMATRA naar idem; LEUVEHAVEN naar Rotterdam; UNITAS naar idem; WESTPOLDER naar idem; 9 Juli: MERAK naar Dublin; MERWEDE- HAVEN naar Rotterdam. Ingezonden Mededeling (adv.) Zeimwrnst. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. VRIJDAG 11 JULI 1952. HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.05 Gram.; (9.359.40 Waterstan den); VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen", causerie; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Gram.; 10.40 Bas-bariton en piano; 11.00 Radiofeuiileton; 11.20 Gram.; AVRO; 12.00 Orgel en zang; 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen; 12.33 Sport en prog nose; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Me dedelingen of gramofoonmuziek; 13.20 Dansmuziek; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Gram.; (14.5015.10 Voordracht!; VARA: 16.00 Vrouwenkoor; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Orgelspel; 17.20 Muzikale causerie met illustraties; 17.50 Ronde van Frank rijk; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 „Denk om de bocht"; 19.00 Pianospel; 19.10 „Wat doet Uw man?", klankbeeld; VPRO: 19.30 „Vroomheid, die moest bui ten staan", causerie; 19.45 „Op bezoek bij anderen"; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespre king; 20.15 Voordracht; 20.30 „Benelux"; 20.40 „Van vreemde bodem", causerie; VARA: 21.00 Cabaret; 21.35 „Het leven betrapt: Oude mensen hebben het woord"; 21.55 Buitenlands weekoverzicht; 22.10 Lichte muziek; VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie; 22.45 Avondwijding; VARA: 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II U98 m.) NCRV: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gewijde muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Sopraan en piano; 11.30 Gram.; 12.15 Zigeunerkwintet; 12.30 Land en tuinbouwmededelingen; 12.33 Lichte muziek; 12.59 Klokgelui; 13.01) Nieuws; 13.15 Vocaal ensemble en vierhandig pi anospel; 13.45 Gram.; 14.00 „Het verzor gen van kamerplanten tijdens de vacan- tie", causerie; 14.15 Gram.; 15.20 Blok fluitensemble; 15.40 Voordracht; 16.00 Ka mermuziek; 16.30 Voordracht; 16.50 Gram.; 17.00 Verzoekprogramma voor de jeugd; 17.30 Militaire causerie; 17.40 Gram.; 17.45 Fries programma; 18.00 Nieuws; 18.15 Ge varieerde muziek; 18.45 Gram.; 18.50 Amusementsmuziek; 19.15 Regenngsuit- zending: „Verklaring en Toelichting"; 19.35 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.10 Gevarieerde muziek; 20.30 „Pioniers", hoorspel; 21.20 Radio Philh. orkest, groot koor en solisten; 22.00 Re portage; 22.15 Gevarieerd programma; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 23.15 „Het Evangelie in Esperanto"; 23.30 24.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Ka mermuziek; 12.15 Gram.; 1220 Weerbe richten; 12.34 Vlaamse muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgelconcert; 14.00 Volks muziek; 14.50 Zang en piano; 15.10 Gi taarrecital; 15.30 Zang en piano; 15.50 „De Schelde", oratorium; 17.00 Sport; 17.05 Gram.; 17.15 Zang; 17.35 Instrumentaal kwintet; 17.50 Zang; 18.10 Causerie; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 22.30 Vlaamse muziek; 23.00 Nieuws; 23.0524.00 Casinoconcert. KRO TELEVISIE-UITZENDING. 20.15—21.45 1. KRO-gastenboek; 2. Film- actualiteiten; 3. Weeroverzicht; 4. Tele- news; Pauze; 5. Gevarieerd programma. Rectificatie. In ons verslag van de E.H.B.O.- wedstrijden te Oostkapelle („Zeeuwsch Dagblad" van 7 Juli) is een onjuist heid geslopen. In strijd met hetgeen gemeld stond was de afdeling 's-Gra- venhagepolder niet aanwezig, terwijl er wel drie afdelingen uit Walcheren aan de oefening deelnamen, n.l. die uit Vlissingen, Oostkapelle en St.- Laurens.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2