Bondskanselier Adenauer verdedigt Europese verdragen in de Bondsdag EISENHOWER'S KANSEN STIJGEN MET HET UUR SNIPPER i\ri- t Vi NIEUWS''' Vier Kamerfracties vergaderden Maquette van de Ooster-Schelde door lid van Ged. Staten in gebruik gesteld PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Beslissing pas in September of October Frankrijk laat Duitse oorlogsmisdadigers vrij, Engeland gaat vonnissen herzien Deviezenreserve thans boven de 1.5 milliard. Een millioen mensen in dwang arbeiderskampen. Malik maakt van het vetorecht gebruik Yerseke kan de toeristen ontvangen Hoofden van beplantingen in Nederland naar Zeeland Athletiekwedstrijden te Souburg Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Lammens traat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2218 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DONDERDAG 10 JULI 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Vrijdag: Zon op 4.31 u., onder 21.00 u. Maan op 22.51 u., onder 9.51 u. Hoogwater Vrijdag 12 Juli: Vlissingen: 4.38 u. 2.40 m., 16.55 u. 2.25 m. Terneuzen: 5.09 u. 2.57 m., 17.29 u. 2.42 m. Wemeldinge: 6.30 u. 2.04 m„ 18.51 u. 1.81 m. ZZierikzee: 6.17 u. 1.78 m., 18.33 u. 1.56 m. Zeven uren tam debat over de Europese verdragen hebben in het West- duitse parlement niet veel meer gebracht dan een bevestiging der reeds lang bekende standpunten der regeringspartijen. Het debat zal tot hedenavond duren en er schijnt generlei twijfel over te bestaan, dat de meerderheid zal besluiten de verdragen voor onderzoek naar de commissies te zenden. De definitieve beslissing van het parlement zal pas eind September of begin October vallen. In een rede heeft Bondskanselier Adenauer gezegd, dat afwijzing van de verdragen een fiasco der Westelijke politiek en een diplomatiek succes voor de Sowjet-Unie zou zijn. Bovendien zou afwijzing het einde van de inte gratie van Europa betekenen. De Bondskanselier meende, dat de Euro pese verdedigingsgemeenschap Duits land de grootst denkbare veiligheid zal bieden en het land zal veroorloven weer een actieve rol in de internatio nale politiek te gaan spelen. De socialisten hebben zich opnieuw tegen goedkeuring van de Conventie van Bonn verzet. De woordvoerder der socialisten eiste de Saar voor Duits land op en noemde de verdragen een bondgenootschap tegen Duitsland. Weekstaat van Nederlandsche Bank. Uit de verkorte balans van de Ne derlandsche Bank per 7 Juli springt in de eerste plaats de grote stijging in het oog, die onze deviezenreserve de ze week heeft ondergaan. De aanwas bedroeg niet minder dan f 103 mil- lioen, waarmede deze reserve op het recordbedrag van f 1.509 millioen is gekomen. Goud en deviezen tezamen belopen thans f 2.812 milloen tegen f 2.709 millioen vorige week. Voorts trekt de verbetering van de schatkist de aandacht. Deze steeg met f 84 millioen tot f 705 millioen. BEVANS AANHANG WORDT STERKER. De Britse vakbond van spoorweg arbeiders, welke 400.000 leden telt, heeft zich Dinsdag in een resolutie uitgesproken voor vermindering van de uitgaven voor de herbewapening. De herbewapening, aldus de resolutie, is de oorzaak van de hogere kosten voor levensonderhoud. Slechts twee van de tachtig gedelegeerden op de conferen tie van de vakbond stemden tegen de resolutie. De linkse labourleider Aneurin Bevan heeft thans de steun van ten minste 1.600.000 vakbondsleden, in zijn strijd voor vermindering van de uitgaven voor de herbewapening. Achter het ijzeren gordijn. De Organisatie der Verenigde Naties onderzoekt documenten waaruit blijkt dat in vijf communistische satelliet- landen in Oost-Europa een millioen mensen in dwangarbeidskampen ver blijven en dat een millioen anderen werden gedeporteerd naar kampen in Sowjet-Rusland. In Sowjet-Rusland bevinden zich meer dan tien millioen mensen in dwangarbeidskampen waaronder 1.257.000 gedeporteerden uit Roemenië en 76.000 uit Hongarije. In Polen zijn er 20 tot 30 kampen waarin in elk 1.200 tot 3.000 gevange nen. Roemenië, 45 kampen en 250.000 gevangenen. Tsjechoslowakije, 179 kampen en 350.000 gevangenen. Hongarije, 95 kampen en 120.000 ge vangenen. Bulgarije, 30 kampen en 100.000 ge vangenen. Dit betekent dat in Bulga rije zich op elke 70 inwoners er één in een dwangarbeidskamp bevindt. DE OORLOGSMISDADIGERS. Adenauer heeft meegedeeld, dat de Franse regering heeft besloten op 14 Juli een aantal Duitse oorlogsmisdadi gers vrij te laten. De Engelse regering is bezig met de herziening van de von nissen en Adenauer hoopte, dat de Ver. Staten dit voorbeeld zouden vol gen. Van Zeeland als economisch deskundige naar Egypte 1 De vroegere Belgische minister president, Paul van Zeeland, zal door de Egyptische regering worden uitge nodigd zijn mening te geven over de economische en financiële toestand van Egypte. Van Zeeland is reeds verschei dene malen als financieel deskundige naar het Midden-Oosten gereisd. De Egyptische regering stelt zich voor ook andere internationale deskundigen uit te nodigen, o.a. dr. Schacht, de vroe gere minister van Financiën van het derde rijk. Het Amerikaanse achtste leger heeft meegedeeld, dat de laatste 2.500 Chine se krijgsgevangenen van Koje naar het eiland Tsjedjoe zijn overgebracht. Er zijn thans alleen nog Noord-Koreanen op Koje. HET PROCES TEGEN WILLIAM MARSHALL Woensdag is te Londen het proces tegen William Marshall begonnen, de radio-telegrafist van het Britse minis terie van Buitenlandse Zaken, die er van beschuldigd is, inlichtingen aan de Russen te hebben verstrekt. Marshall heeft verklaard onschuldig te zijn aan de vijf punten, die hem ten laste worden gelegd. Volgens drie be schuldigingen heeft Marshall gegevens over de diplomatieke draadloze dienst verstrekt aan de tweede secretaris der Sowj et-ambassade. De andere twee beschuldigingen houden in, dat Marshall inlichtingen over deze dienst verkreeg en opteken de, die direct of indirect bruikbaar voor een vijand zouden zijn. De verdediger verklaarde, dat er in het geheel geen bewijs is, dat Marshall de inhoud van het document, dat in zijn koffer werd gevonden, aan iemand heeft meegedeeld. VERLIES VAN DE PERZISCHE OLIE OVERWONNEN De Amerikaanse petroleumadminis- tratie voor de Defensie heeft verklaard, dat het verlies van de Perzische olie productie door de Westelijke wereld is overwonnen. De aanpassingen, waar toe de olie-industrie is overgegaan, zijn dermate geslaagd, dat het thans moge lijk is de plannen voor het compen seren van het verlies te beëindigen. Bepaalde nadelige gevolgen van het verlies der Perzische olieproductie doen zich echter nog steeds gevoelen in de vorm van mogelijke tekorten aan vliegtuigbenzine e.d. DE REPUBLIKEINSE CONVENTIE Paul Hoffman wil andere candidaat als men het niet eens kan worden Volgens de laatste tellingen in de conventie van de republikeinse partij heeft Taft 527 gedelegeerden op zijn hand. Eisenhower heeft er 452 achter zich. Over het algemeen wordt verwacht, dat een groot aantal afgevaardigden, waarvan niet bekend is, voor wie zij zich zullen uitspreken, bij de stemming voor Eisenhower zullen blijken te zijn. De Engelse vakbeweging en de herbewapening Op het congres van het verbond van Britse mijnwerkers is een motie van aanhangers van Bevan, die verlaging eist van de begroting voor de herbewa pening met 409.000 tegen 259.000 stem men verworpen. Deze getallen duiden evenwel op een aanmerkelijke groei van de invloed van Bevan in het verbond, dat tot dus- .er gematigd van karakter is geweest. ONDERSCHEIDINGEN VOOR VERZETSSTRIJDERS Bij K.B. zijn aan een groot aantal verzetsstrijders, die in Noord- en Zuid- Drente evenals in de Achterhoek werk zaam zijn geweest, dapperheidsonder scheidingen toegekend. Onder hen, die een dergelijke onder scheiding kregen, bevindt zich de eer vol ontslagen gen. res. maj., M. W. Rombout te Goes. Hij kreeg het kruis van verdiensten. De commissie voor de geloofsbrieven heeft gisteren 13 zetels van Louisana toegewezen aan Eisenhower. Twee ze tels kwamen voor Taft, die oorspron kelijk meende, dat alle zetels voor hem waren. Van de zetels van Texas zijn er 22 aan Taft en 16 aan Eisenhower toegewezen. Men verwacht, dat de aanhangers van Eisenhower beroep zullen aante kenen tegen twee besluiten van de commissie met betrekking tot de toe wijzing van zetels. NIEUW VOORSTEL. Paul Hoffman, de voormalige admi nistrateur van de E.C.A., en één van Geen Olympische Spelen op het televisiescherm. Het bestuur van de Nederlandse Televisie Stichting heeft na verkre gen toestemming van het departement van O. K. en W. besloten tussen 19 Juli en 7 Augustus geen televisie-uitzendin gen le geven. Deze maatregel is nood zakelijk in verband met onderhouds werkzaamheden aan de technische ap paratuur. Het bestuur van het N.T.S. heeft getracht deze periode te beper ken door gedurende de Olympische Spelen filmmateriaal over deze spe len uit te zenden. De voorwaarden waaronder dit materiaal ter beschik king zou kunnen komen zijn voor het N.T.S. niet aanvaardbaar. De Finse filmmaatschappij, die alle film en te levisierechten heeft verkregen, is slechts bereid hoogstens tien minuten filmmateriaal per week ter beschikking der Nederlandse televisie te stellen en eist voor die tien minuten telkens het bedrag van 8.000 gulden, te be talen in Amerikaanse dollars. Prof. Bavinck in de Unie van Zuid-Afrika Pr°f-.dr- J. H. Bavinck is in de Unie van Zuid-Afrika aangekomen, waar hij ongeveer twee maanden zal verblijven. Prof. Bavinck zal in die tijd een onder zoek instellen naar het Zuidafrikaans zendingswerk. Hij zal een aantal zen- cjingsstations bezoeken en onder meer de federale zendingsbijeenkomst te Durban bijwonen. SENAAT ZETTE MOSSADEQ DE VOET DWARS In de Woensdag gehouden vergade ring van de Perzische senaat hebben van de 36 aanwezige senatoren 14 voor dr. Mossadeq als kabinetsformateur ge stemd. De overige stemmen waren voor het merendeel blanco. Dr. Mossadeq heeft reeds eerder verklaard niet ge negen te zijn een nieuwe regering te vormen als de senaat zich niet met grote meerderheid voor hem uitspreekt. Frans plan voor een internationale luchtvaartpool De Franse ministerraad heeft er in toegestemd de plaatsvervangers van het ministerscomité van de raad van Europa te verzoeken plannen op te stellen voor de vorming van een Eu ropese pool voor de luchtvaart. De Franse minister van vervoer, Morice, verklaarde, dat een internatio naal orgaan voor het luchtvervoer no dig is, omdat de nationale luchtlijnen niet welvarend zijn door gebrek aan coördinatie. De minister voor de Spoorwegen van India heeft in de volksvertegenwoor diging medegedeeld, dat op grond van het programma voor 1951/52 in Neder land 1000 wagons besteld zijn met een spoorbreedte van één meter. Er zijn reeds ruim 200 wagons aangekomen. De minister wees de veronderstelling van de hand, dat de wagons in andere landen goedkoper te verkrijgen zouden' zijn geweest. In Nijmegen is een trollybusdienst geopend. Onder de ogen van de moeder is een vierjarig meisje in een zwembad bij Deventer verdronken. De moeder, die aan het zwemmen was, liet het kind bij zich in het water komen. Een negenjarig jongetje is in Den Haag tegen een tram opgelopen, toen hij plotseling overstak. Het ventje was op slag dood. In Utrecht is een ran geerder onder een goederentrein te recht gekomen. De man verkeert in zorgwekkende toestand. Evenals in ons land is in België de eerste klasse bij de spoorwegen afgeschaft. In de internationale treinen zal de eerste klasse blijven bestaan. de voornaamste ijveraars voor de ean- didatuur van Eisenhower, heeft een compromis voorstel gedaan. Hij wil Warren, de gouverneur van Californië, als candidaat, wanneer de conventie het niet eens zou kunnen worden over Eisenhower of Taft. Algehele sluiting der grens tussen O.- en W.-Berlijn De Oostduitse regering is voornemens 1 Augustus de grens tussen Oost- en West-Berlijn geheel te sluiten. Deze inlichting was uitgelekt van de voorlichtingsdienst der Oostduitse re gering. Ook zou de Oostduitse regering een beperkte zone van vijftig kilometer om Berlijn willen instellen, die Oostduit sers van andere delen der Sowjetzöne slechts met speciale vergunning zouden mogen betreden. Voor de vijftigste keer De Sowjet-afgevaardigde in de Vei ligheidsraad, Jacob Malik, heeft van het vetorecht gebruik gemaakt tegen de Amerikaanse resolutie, waarin het uiten van valse beschuldigingen van het voeren van bacteriologische strijd wordt veroordeeld als een factor, die de internationale spanning kan ver groten. Het was de vijftigste keer dat de Sowjet-Unie het vetorecht gebruik te. De raad besloot verder met acht te gen één (Sowjet-Unie) en bij twee onthoudingen, de behandeling van de kwestie der toelating van nieuwe leden tot 2 September uit te stellen. Negen afgevaardigden stemden voor het voorstel. Het betreft hier de toe lating van de volgende 20 landen Albanië, Mongolië, Bulgarije, Roeme nië, Hongarije, Finland, Italië, Portu gal, Ierland, Jordanië, Oostenrijk, Ceylon, Nepal, Libye, Zuid-Korea, Noord-Korea, Vietnam, Vietminh, Cambodja en Japan. De Sowjet-vertegenwoordiger drong aan op onmiddellijke toelating van de 14 eerstgenoemde landen en bloc. Het voorstel om de behandeling van de kwestie uit te stellen was afkom stig van de Griekse afgevaardigde. ROND DE KABINETSFORMATIE De deelnemers aan de besprekingen is geheimhouding verzocht (Van onze parlementaire redacteur). De vier fracties hebben zich gister middag beraden over de gewijzigde richtlijnen, die dr. Drees heeft voor gelegd. De A.R. vergaderde van 11 tot 3 uur in het Kuyperhuis. Ook nu weer waren de Eerste Kamerleden Anema en Rip aanwezig. De C.H.U. was het korst van stof. Zij vergaderde drie en een half uur. De andere twee fracties hadden ongeveer vier uur nodig. Evenals op de vorige bijeenkomsten waren de fractieleden aan geheimhou ding gebonden. Het was practisch on- Ontslagen bij Hollandse Kunstzijdefabriek te Breda De directie van de Hollandse Kunst zijdeindustrie te Breda heeft opnieuw het besluit moeten nemen een twee honderdtal man personeel ontslag aan te zeggen. De omstandigheden in de rayonindustrie in binnen- en buiten land nopen ook de Hollandse Kunst zijdefabriek de productie aan te pas sen aan de huidige behoefte, waardoor ontslagen niet konden uitblijven. De ontslagen vallen ten dele op lange, ten dele op korte termijn, waar bij de directie gestreefd heeft naar een behoorlijke regeling voor degenen, die ontslagen zijn. HELICOPTERES OVER DE ATLANTISCHE OCEAAN De Amerikaanse luchtmacht heeft medegedeeld, dat twee Sikorsky heli- copteres van de militaire luchtver- voersdienst de volgende week van de luchtmachtbasis Westover in Massa chusetts naar Europa zullen vertrek ken. Dit zal de eerste transatlantische vlucht zijn, die ooit in een vliegtuig van dit type is gemaakt. In de Lincoln-bibliotheek van de Amerikaanse ambassade te Buenos Aires is Dinsdagavond een bom ont ploft. Twee voorbijgangers liepen ver wondingen op. De ruiten van de biblio theek, die gevestigd is in het gebouw van de Amerikaanse voorlichtingsdienst werden vernield, evenals de ruiten van nabij gelegen winkels. mogelijk om goede waarnemingen te doen. Ook officieel werden in Den Haag niets bekend gemaakt. Uit C.H.- kringen vertelde men ons, dat men daar de situatie niet al te somber in zag. Hedenochtend heeft dr. Drees de antwoorden van de fracties ontvangen. Dit is de maquette van de Oosterschelde. Ze meet niet minder dan 3 bij 6 meter en is gebouwd op schaal 112.500. De dijken zijn geheel van plaatkoper vervaardigd en de scheepjes zijn natuurgetrouwe modellen van die in de Yersekse haven liggen. Links op de maquette ziet men een stuk van Noord- Beveland en aan de overzijde Tholen. Rechts Zuid-Beveland met het kanaal. KNAP STUK WÉRK, DAT ZEKER AANDACHT VERDIENT De maquette van de Oosterschelde, die de vereniging „Handelsbelangen" te Yerseke heeft laten vervaardigen om toeristen en vreemdelingen op de hoogte te stellen van de bezienswaardigheden, die deze gemeente biedt, is gisteren door de heer A. L. S. Lockefeer, lid van G.S. en voorzitter van de vereniging „Zevibel" in gebruik gesteld. Bij deze gebeurtenis, die zeker voor de nijvere gemeente van groot belang mag worden genoemd, waren tal van genodigden aanwezig en hen is een middag geboden, die klonk als 'n klok. Het begon met een ontvangst in de raadszaal, waar burgemeester A. C. Willemsen, in tegenwoordigheid van de wethouders en voorzitter van „Han delsbelangen", de heer C. Koole, een welkomstwoord sprak, o.m. tot de heer Goossens, plv. president van de Tou- ringclub de Belgique, de heer M. Ba- lot, president van de commissie voor Tourisme van de Royal Automobiel club, (de Belgische A.N.W.B.) en de heer J. A. Blommendaal, directeur van de A.N.V.V. voor België en Luxem burg. DE AMERIKAANSE HULP AAN DENEMARKEN Naar wordt verwacht, zal Averell Harriman, directeur van het bureau voor wederzijdse beveiliging aan pre sident Truman adviseren, de V.S. de militaire en economische steunverle ning aan Denemarken voort te zetten wegens het strategische belang van Denemarken voor de Europese defen sie. De beide Kamers der Staten-Gene- raal zullen Dinsdag 15 Juli a.s. te kwart voor één in verenigde vergadering bij eenkomen in het gebouw van de Twee de Kamer. De burgemeester prees het initiatief van „Handelsbelangen" en gaf een be knopt historisch overzicht van de groei der oester-, mosselen- en kreeftencul tuur. Dat Yerseke van deze cultures het centrum is geworden, is te danken aan de ondernemingsgeest van de vissers bevolking, zo besloot hij. FILM. De toeristen, die de maquette gaan bewonderen, krijgen voorts een film aangeboden, een film, die de leek vol komen op de hoogte brengt waarom eigenlijk de oester zo duur is. Deze film „Imperialen 00000" draaide ook nu voor de gasten, die van deze knappe rolprent genoten. De heer Lockefeer, die vervolgens in de daartoe ingerichte loods aan de ha ven de maquette onthulde, stak zijn bewondering voor dit knappe stuk werk, dat geheel door vrijwilligers is vervaardigd, niet onder stoelen of banken. Hij achtte het een gelukkig feit, dat er in Zeeland nog gemeenten als Yerseke bestaan, want hier spreekt de geest van durven. „De geest van het echte goeie oude Zeeuwse ras", zei de heer Lockefeer. „Burgemeester, zo be sloot hij zijn toespraak: „ik hoop, dat U in deze maquette nog een wijziging zult moeten aanbrengen, en dat is een nieuwe haven". De heer C. Koole vertelde hierna iets over de indeling van de maquette en over de bouw en hij dankte allen hartelijk, die hieraan hun medewer king hebben willen verlenen. Met gepavoiseerde vissersvaartuigen werd hierna een tocht over de Schelde gemaakt, waarbij de gasten konden genieten van het zeebanket, zoals het uit het water kwam. In hotel Nolet volgde nadien een lunch, hoofdzakelijk bestaande uit, hoe kan het anders, zee gerechten. Hier sprak de heer Koole nogmaals een dankwoord tot zijn me dewerkers en bood hij hen een kleine surprise aan. Ongeval te Middelburg Op de kanaalbrug heeft een aanrij ding plaats gevonden tussen een wiel- rijdster uit Arnemuiden, mej. van B., en een vrachtauto, die naar rechts moest uitwijken, omdat van de andere zijde een personenauto kwam. De wiel- rijdster kreeg een harde klap van de rechterachterlaadbak van de vracht wagen tegen de linkerarm. Zij kwam te vallen met haar achterhoofd op de trottoirband. Gelukkig bleek het on geluk nogal goed af te lopen. De wiel- rijdster kon tenminste even later haar weg vervolgen. Brandweeroefening te Zierikzee Een groot aantal belangstellenden was gisteravond in Zierikzee getuige van een oefening van de brandweer. Er werd geoefend met een springzeil. Verondersteld werd, dat bij brand in het huis van notaris Heering enkele personen ingesloten waren geraakt en door een sprong van vijf meter hoogte in een springzeil gered konden worden. Er kwamen 18 brandweerlieden aan te pas om het zeil vast te houden. De oefening slaagde uitstekend. Naar wij vernemen zal de Vereni ging van Hoofden van Beplantingen in Nederland Woensdag en Donderdag a.s. haar jaarlijks bezoek ditmaal aan Zeeland brengen. Des Woensdags zullen de deelnemers samenkomen in Goes, waarna zij een excursie door Zuid-Beveland zullen maken. Nog dezelfde dag gaan zij naar Middelburg, waar een officiële ont vangst is gearrangeerd, die gevolgd zal worden door een diner in het Schut tershof. Daarna gaat men naar Vlissingen, waar des avonds een korte jaarverga dering zal worden gehouden. Het ge zelschap zal in Middelburg overnach ten. De Donderdag zal worden besteed aan een excursie over Walcheren, waarbij speciale bezoeken zullen wor den gebracht aan de plantsoenen van Vlissingen en Middelburg en ook de beplantingen op de verschillende dor pen in ogenschouw zullen worden ge nomen. GEBOUW VAN RADIO- BERLIJN ONTRUIMD In totaal hebben gisteren 42 Duitse beambten het gebouw van het onder Russische controle staande radiostation Berlijn verlaten. Zoals bekend stond het gebouw, dat in de Britse sector van de stad gelegen is, sinds 12 Juni onder Britse bewaking. Men mocht in en uit lopen, doch had daarvoor een speciale pas nodig. De uitzendingen van radio- Berlijn zijn sinds enige tijd door Oost- berlijnse zenders overgenomen. Pracht prestatie van Mej. Cijsouw In het kader van de sportweek te Souburg zijn gisteravond door de Voet* bal- en Atletiekvereniging „De Zeeuwen" uit Vlissingen onder auspi* ciën van de K.N.A.U. district Zeeland athletiekwedstrijden gehouden. Bij het nummer hoogspringen heeft mej. W. Cijsouw met een sprong van 1 m 45 een pracht prestatie geleverd, want dit betekende een nieuw Zeeuwi record. Tie óverige uitslagen luidden: 80 m. hardlopen 1. J. de Jongste, Achilles 10 sec.; 2. J. van Damme, E.M.M. 10,3 sec.; 3. H. Hoogesteger, Marathon, 10,3 sec. 80 m. dames: 1. A. Plompen, E.M.M. 11,1 sec.; 2. E. Wijgman, De Zeeuwen, 11,5 sec.; 3. A. Vaarzon Morel 11,6 sea 1500 m. heren: 1. A. Bilius, 4 min. 23 sec.; 2. W. van Splunder, 4 min. 30 sec.f 3. P. Walker, 4 min. 34,8 sec. Allen van De Zeeuwen. 100 m. heren: 1. G. de Pagter, De Zeeuwen 11,6 sec.; 2. A. de Bare, De Zeeuwen, 11,3 sec.; 3. A. Overweel, Achilles, 11,6 sec. Voorts vond nog kogelstoten plaats en een Olympische estafette. Met toe lichting van de heer Nieuwpoort werd tenslotte een boksdemonstratie gege ven. Voor vanavond staan o.m. een volleybal- en handbalwedstrijd op het programma. De signaalafdeling van „Achilles" uit Middelburg zal vooraf een mars maken. Voorzitter van de Neo Destoer in Frankrijk uitgewezen De Franse minister van Binnenland se Zaken heeft de voorzitter van de Tunesische nationalistische beweging „Neo Destoer" in Frankrijk, Masmoedi, gelast Frankrijk te verlaten wegens zijn politieke bedrijvigheid. Het staat hem vrij buiten Frankrijk een nieuwe woonplaats te kiezen. Terugbetaling aardbeienheffing. Door lagere kilo-opbrengst en veel vraag is de afzet van aardbeien dit sei zoen tegen de verwachting in, goed ver lopen. Er werd gerekend op een grote doordraai en hiervan is gelukkig geen sprake geweest. Voor het minimumprij- zenfonds van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen is dit seizoen 4 cent heffing per kg. aardbeien ingehouden om de doordraai te kunnen vergoeden. In dit bedrag was 2 cent per kg. risico-heffing begrepen. Nu de doordraai is meegeval len zal deze 2 cent risico-heffing aan d« kwekers worden terugbetaald. Een dub bele meevaller dus. De West-Berl(jnse senaat heeft in verband met de ontvoering van advo caat Walter Linse besloten alle straten en wegen, die van West-Berlijn naar de Sowjet-zone leiden, aan de West-Ber- lijnse kant van de grens zodanig af te sluiten, dat men er niet ongehinderd door kan. Bovendien zal het autover keer van West-Berlijn naar de Sowjet- sector strenger door de politie gecon troleerd worden. DE BILT ZEGT s Droog weer met flinke perioden van zonneschijn. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Warmer dan gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1