U houdt toch ook van tomatensoep! MAGGI' enige Brandwachten Scherpe aanval van Mac Arthur op Trumans politiek* 30} ZEELAND DOOR WATER EN VUUR m TOMATENSOEP Adjunct-Inspecteur Grote belangstelling voor de vierdaagse. Digestif Rennies - om Zuurbrand te blussen; Tunesië vraagt Nederlandse werkkrachten, 5000 gewapende communis fen in Malakka. Bevorder 1 verkwikkende uv* en 2 doden door gasverstikking in Den Haag. HIER Arjos-leden trokken de grens over. NATIONALE Tuinparasols Gebrs de Jongh Moderne eengezinswoning De N.V. Koninklijke Mij „De Schelde" V/oensdag 9 Juli 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 neder- „2. -3. Said; Gram.; „Tragische blunders." Democratische partij een oorlogspartij genoemd. Op de republikeinse conventie heeft Generaal Mac Arthur een scherpe aanval gedaan op de binnen- en buitenlandse politiek van de regering van President Tru man. De generaal drong er bij de republikeinse partij sterk op aan, de Verenigde staten te redden van wat hjj noemde „tragische blunders van de huidige regering: de roekeloze mannen, die, zwichtend voor de internationale intriges, de opkomst Ifan de Sowjet-Unie als wereldmacht en, in evenredigheid hiermee, onze achter uitgang hebben voorbereid". Hij voorspelde een overwinning van de van collectieve veiligheid in Korea, waar Llilmmnn in wtnt V»ii nnnm.'ja rln .„i t nAnln l_t _1ij .epublikeinen in wat hij noemde „de "omende kruistocht om de natie opnieuw j de richting van de vrede, veiligheid en Welvaart te sturen". Hij noemde in dit Verband de Democratische partij de „oor logspartij". In scherpe bewoordingen he kelde de generaal de politiek der huidige regering ten aanzien van het defensiepro gram en de buitenlandse betrekkingen. Hi; achtte de regering-Truman verant woordelijk voor de toestand in Oost-Eu ropa en de positie van Berlijn en sprak Van „de tragische besluiten van eigen zinnige en argeloze mannen, die ons te yeheran, Yalta, Potsdam en elders ver tegenwoordigden". Voorts oefende de generaal sterke cri- tlek op wat hij noemde de tegenzin van yele bondgenoten om een eerlijk en recht vaardig deel van de militaire last bij de Verdediging van West-Europa op zich te nemen. „Wij moeten trouw blijven aan de ver plichtingen, welke wjj ten opzichte van {inderen hebben, zolang zij trouw blijven aan hun beginsel jegens ons", aldus Mac Arthur, „maar het falen van het beginsel Ingezonden Mededeling (adv.) wij, zoals gebleken is, een verantwoorde lijkheid dragen zonder dat we een hier mee in overeenstemming zijnd gezag heb ben, houdt een waarschuwing in, dat niet al te veel moet worden verwacht van col lectieve veiligheid elders". Spreker drong er op aan het legeren van Amerikaanse militairen in het bui tenland zo veel mogelijk te beperken, doch wapens te zenden aan landen, die zulks vragen. „Het moet ons onwrikbaar doel zijn, te zijnertqd al onze garnizoenen uit het buitenland terug te trekken", al dus de generaal. Ten aanzien van Korea zeide Mac Ar thur: „Wij versloegen de Noord-Kore- aanse legers, doch, toen de Communis tische legers uit China aan de strijd gin gen deelnemen, misten onze leiders de moed om een militaire beslissing te be vechten, hoewel de overwinning toen binnen ons bereik lag". Ruim 10.000 deelnemers. Er bestaat voor de Vierdaagse wan. delmarsen weer grote belangstelling. Aan de dagelijkse afstand van 55 km nemen deel 1850 personen; aan de 60 km 1350 personen; aan de 40 km 7.000 personen; aan de 30 km 200 per sonen. Van de Kon. Marine nemen deel 600 militairen, terwijl de Kon. Land macht vertegenwoordigd is met 4.450 militairen. Uit België worden verwacht een de tachement van het Commando Batal jon, een detachement van de Belgi sche strijdkrachten in Duitsland en een detachement parachutisten. Uit Engeland verwachten de organi satoren een detachement van de Royal Artillery, van de Grenadier Guards en van de Royal Marines, voorts een herengroep van de Metropolitan Police, fen damesgroep van de Metropolitan 'olice-trainingschool en een groep van de Road Walking Association, alsmede enkele individueel deelnemende offi- ceren. Frankrijk, Noorwegen, Oostenrijk en Zweden zijn voorts met enige burgers vertegenwoordigd. „De Tijd" heeft nieuwe hoofdredactie. Tot hoofdredacteuren van „De Tijd" zijn benoemd de heren Mr. A. W. van der Kallen, thans directeur-secretaris van het ANP te Den Haag en H. Baron van Lamsweerde, thans hoofdredacteur van" „De Nieuwe Dag". Nederland is Engeland's grootste leverancier. Met een export naar Groot Brittannië ter totale waarde van 42.489.503 over de eerste vier maanden van 1952 is Nederland thans Engeland's grootste Europese leverancier geworden. Leve ranties tot en met April van dit jaar waren 2% millioen pond meer dan in de eerste vier maanden van 1951. Ander zijds liep de waarde van de Britse ex port naar Nederland over dezelfde vier maanden van £22.014.708 in 1951 tot 24.181.778 in 1952 terug. Ingezonden Mededeling (adv.) Oók om zuurbrand te voorkomen U hoeft niet meer tegen Uw maaltijden op te zien uit vrees voor zuurbranden op de maag. Met één of twee Rennies bij de hand blijft U iedere brand de baas en blust U de pijn bij voorbaat. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist. (Van onze correspondent Alfred van Sprang.) Tunis, Juli 1952. In verband met het grote tekort aan gespecialiseerde arbeiders zouden de Franse autoriteiten het toejuichen als zich meer Nederlandse werkkrachten in Tunesië kwamen vestigen. In het bijzonder op de grote, gemechaniseerde landbouwbedrijven bestaat sterke behoefte aan mensen, die met modern materieel weten om te gaan. Franse arbeiders hebben weinig belangstelling voor Tunesië. En andere nationaliteiten beschikken niet over de kwaliteiten welke de Nederlanders zo geschikt maken. Plaats voor technisch' geschoolde arbeiders» „Er is om te beginnen zeker plaats voor vier- A vijfduizend man...." zei een van de leidende figuren in het Franse landbouwwezen en de verte genwoordiger van een grote groep o lij venplan tersmij, toen ik met hem over de mogelijkheden sprak „en la ter waarschijnlijk nog meer". Het gaat in de eerste plaats om ge specialiseerde arbeiders als bestuur ders van tractoren en bulldozers, erva ren monteurs en metselaars. In veel bescheidener mate uiteraard kan men ook administrateurs gebruiken, die de leiding over een geheel landbouwbe drijf op zich kunnen nemen. De plaatsen zijn beschikbaar op Franse boerderijen, waar vooral graan en olijven, maar ook andere producten verbouwd worden. Men geeft de voor keur aan gehuwden. Woongelegenheid is op de bedrijven aanwezig. Een per manente verblijfsvergunning wordt na overleg van een arbeidscontract, on middellijk verstrekt. Kennis van de Franse taal verdient aanbeveling, maar Is geen vereiste. GOEDE LONEN. De lonen vallen in de volgende klas sen: bestuurders van tractoren Fr. 20.000 (f220) tot Fr. 25.000 (f275) en monteurs Fr. 30.000 (f 330) tot Fr. 35.000 (f 385) per maand met vrij wo nen en verstrekking van op de boer derij aanwezige levensmiddelen voor eigen gebruik. De levensstandaard is lager dan in Nederland, het prijspeil echter hoger. Het klimaat is uitste kend met uitzondering van drie war me zomermaanden. Nederlanders zijn in het kader van de Franse politiek om het Europese element in Tunesië te versterken zeer welkom. Er heb ben zich echter tot nu toe nog maar heel weinig Nederlanders gevestigd. Volgens een door het Britse minis terie van koloniën afgegeven witboek, zijn in Malakka 300C a 5000 communis ten onder de wapenen, van wie het me rendeel Chinezen. Aan Britse zijde nemen aan de strijd deel 40.000 man geregelde troepen, 'an wie 25.000 Britten, 60.000 politieman nen en ongeveer 200.000 leden van de burgerwacht, aldus het witboek, waarin gewezen wordt op de moeilijkheid van de operaties in het oerwoud. Volgens de publicatie van het minis terie kan men op goede gronden aanne men, dat het besluit van de opstande lingen om tot actie over te gaan geno men is op het tweede congres van de Indische communistische partij, dat „onder de dekmantel van een jeugdfes- tival" in Maart 1948 te Calcutta werd gehouden en dat werd bijgewoond door een „belangrijke Russische delegatie". In het witboek wordt tenslotte de con clusie getrokken, dat de communisten er niet in zijn geslaagd, hun doel In Malakka te bereiken. In het marine-arsenal te Blo de Janeiro zal met Amerikaanse technische hulp een grote „proton-synchro-cyclotron" worden geconstrueerd, met een energie van vijf honderd millioen electron-volt. (Ingezonden Mededeling advert.) C* MARNIX D'HQNTENISSE in. Dat woord van zijn jongste kind sloeg hem neer. Bij het laatste Nieuwjaar was hij afgetreden als ouder ling en hij begreep maar al te goed wat zij bedoelde. Hij keek haar tersluiks aan en sloeg zijn ogen voor zijn kind neer. Maar hij had bij haar tranen zien blinken. Hij beet zich op de lippen en zweeg. Moeder vermaande: Kind toch, hoe durf je. Het woord van Gerda hield hem echter die nacht lang wakker. Het was een rechtstreekse heenwijzing geweest naar de zieke plek in zijn zieleleven. Het was tussen hem en God niet goed meer, maar waar lag de oorzaak? Hij meende rechtvaardig te staan tegen over God. Hij had Hem gediend met geheel zijn gezin, met al zijn krachten en gaven en nu, hij kon Gods weg niet billijken. Hij kon geen reden vinden, waarom God hem aijn jongen had afgenomen. Hij had steeds met God ge wandeld maar God had hem nu aan zijn lot overgelaten. Deze nacht van zelfonderzoek bracht hem geen uitkomst. Hij woelde om en om in zijn bed en verlangde naar de morgen. Wim kon hij niet loslaten. De smart om dat verlies kon hij met te boven komen en God gaf hij de schuld. Deze was immers de diepste oorzaak van zijn levenslot? De weken gingen voorbij en De Wilde verteerde in ver driet en opstand Op een morgen stond de meesterknecht met een ver schrikt gezicht voor De Wilde. Baas, nu zal ook Theo nog naar Duitsland moeten, zei hij. Theo was bij gebrek aan plaats in het kleine woninkje onderdak gebracht bij de meesterknecht. De Wilde kreeg een schok bij dit bericht. Hoe weet je dat? vroeg hij. Er kwam een briefje thuis, waarin hij werd opgeroe pen om voor de keuring te komen. Wanneer? Donderdag. zal met hem meegaan. Theo kunnen ze in geen DeWiM°°r k0* ^briekswerk in Duitsland gebruiken, zei Ze kunnen daar anders veel gebruiken. Niet hem. De Wilde beschuldigde zichzelf, dat hij de laatste tijd weinig zich met de jongen had ingelaten. Het was met Theo niet voorpit gegaan. De jongen was Patient. Hij geoofde niet meer in het overlijden van zijn ouders. Hij sprak telkens van een terugkomen in Rot terdam. Hij sprak wartaal en was vaak onrustig, Ik ben tekort geschoten en Wim had het me nadruk kelijk op het hart gebonden voor hem te zorgen, bedacht hij Samen met Theo was hij bij de Duitse militaire arts, die de keuring verrichtte. Hij onderzocht hem vluchtig. De jongen is goedgekeurd, zei deze. De Wilde verzocht hem alleen te spreken en vertelde hem hoe het met Theo stond. Hij is nog best in staat wat werk te doen. Afleiding zal hem goed doen, was het korte antwoord. Maar ik vrees, dat hij deze nieuwe schok niet door staan zal, zei De Wilde. De arts haalde onverschillig de schouders op. Wanneer het niet goed gaat, weten we in Duitsland wel weg met dergelijke patiënten, was het koude antwoord De Wilde merkte spoedig, dat geen argumenten van welke aard ook in staat waren deze onmens te vermurwen. Op een Zondagmiddag moest hij vertrekken naar Leipzig voor de munitiefabrieken. Theo wist nauwelijks, wat hem boven het hoofd hing, Hij was verstard onder de verpletterende slag. Wanneer er een brief van mijn ouders komt, stuur hem dan direct door, vroeg hij in het portier van de trein. Zijn gezicht was één zenuwtrekking en zijn holle ogen keken onrustig naar alle kanten uit. Het sneed De Wilde door het hart. Er waren meer jon gens uit de omgeving, die mee moesten en zij beloofden, dat ze voor Theo zorgen zouden. Met strakke gezichten liepen de mensen over het perron, een paar vrouwen weenden. Ieder had genoeg aan eigen leed. We hadden hem moeten laten onderduiken, meende Gerda, toen De Wilde thuis kwam. Ik heb er over gedacht, als hij normaal was geweest, had het misschien gekund, maar met hem wist ik niet, hoe ik het moest aanleggen en wie weet, misschien heeft die kerel tenslotte nog gelijk en zal de afleiding en de harde arbeid hem nog goed doenzei De Wilde. Maar zijn vrouw schudde het hoofd. En nog geen drie weken later kregen zij een officieel bericht uit Duitsland, waarin de koud-zakelijke mededeling stond, dat Theo was overleden. Dezelfde post bezorgde een brief van een der jongens, die beloofd hadden over Theo te zullen waken en hierin werd bericht, dat hij in de fabriek plotseling krankzinnig geworden was en een Duitse fabrieksbaas met een ijzeren stang op het hoofd geslagen had. Hij was daarop weggevoerd en ze hadden niets meer over hem gehoord In Den Haag zijn in een perceel aan de Woudenbergsti-aat de stoffelijke overschotten gevonden van de 40-jarige wed. mevr. W. de V.-T. en haar 17- jarige zoon. Beiden waren door gasver stikking om het leven gekomen. Een portierbewoner rook de gas- lucht en verschafte zich, nadat hij had aangebeld, door het inslaan van een ruit toegang tot het perceel, dat op de tweede etage ligt. Hij vond toen de beide mensen levenloos op bed lig gen. Het bleek, dat vergeten was, de muurkraan van het gas in de keuken af te sluiten. Een slangetje dat het gascomfoor met deze kraan verbond was gebarsten en zo was het gas de woning binnengestroomd. Men ver moedt, dat het ongeval in de nacht van Zondag op Maandag is geschied. Weer een ontvoering in West-Berlijn. De West-Berlijnse politie heeft mee gedeeld, dat Walter Linse, een lid van de West-Berlijnse anti-communistische Vereniging van vrije juristen", gister morgen uit West-Berlijn naar de Sow- jet-zone is ontvoerd. Ooggetuigen hebben de politie mee gedeeld, dat een man Walter Linse na bij diens woning in West-Berlijn om vuur vroeg en hem daarop tegen de grond sloeg. Drie andere mannen hiel pen Linse in een taxi trekken, waarna de taxi in de richting van de zonegrens reed, aldus deze mededelingen. De inzittenden van de taxi openden het vuur op achtervolgende auto's en wisten bi) Teltow de zonegrens te pas seren, aldus de politie. Oost-Duitse en Russische wachtposten sloten na het passeren van de taxi de grensovergang. en over de grenzen F 15.000 is gestolen te Schiedam hij de granenhandel van de firma Jacobs. Van de dader (s) die zich toegang had- (den) verschaft tot de kantoorruimte door een raampje in te slaan, ontbreekt ieder spoor. Overboord geraakt en verdronken is Maandagavond het vijf-jarig zoontje van de familie Nederlof, wonende in een woonark in de Nieuwe Haven te De venter. Daar een brandblusapparaat weiger de en ook de brandweer aanvankelijk geen bluswater kon krijgen is Maan dagavond een schuur met de gehele hooioogst van de landbouwer Sinia te Wouterswoude (Fr.) na blikseminslag afgebrand. Het woongedeelte bleef be houden. De verzekering dekt de schade. De Nederlandse Bond van Protestants Christelijke Beroepsgoederen-vervoerders kon dezer dagen zijn duizendste lid no teren. Voor deze jonge bond een mooi succes. Een Comet-passagiersvliegtuig met straalaandrijving van de BOAC heeft een proefvlucht van Londen naar Tokio vol bracht. De vliegduur bedroeg 27 uur en 22 minuten. Er is gevlogen over Rome, Beiroet, Cairo, Bahrein, Karatsji New Dehli, Calcutta, Bangkok en Manilla. In het begin van het volgend jaar wordt een dienst met dit type vliegtuig op To kio geopend. Studie-conferentie in Siegen. Arjos-leden uit geheel Nederland heb ben het afgelopen weekeinde een stu diereis gemaakt naar Siegen in Duits land waar zij, tezamen met enige C.H. en K.V.P.-jongeren te gast waren bij de Junge Union van de C.D.U., de jongeren organisatie van Adenauer's partij. Zij werden begeleid door Prof. J. P. Ver dam, hoogleraar aan de V.U., dr A. A. L. Rutgers, lid R. v. State en Mr K. Groen, directeur van de Dr Kuyper- stichting. In het raadhuis van Siegen volgde een officiële ontvangst door Oberburger- meister Ernst Bach, die in een rede met nadruk zei, dat zonder Christen dom geen verbroedering tussen de vol keren mogelijk is. De Hollandse gasten hebben wel zeer kunnen genieten van het schoons dat deze landstreek biedt. Ze luisterden naar een lezing over de Nassau's en Siegenland, en bezichtigden de burcht van Siegen waar nog portretten van de Nassau's aan de wand hangen. Zaterdags werd in het raadhuis een conferentie gehouden, waar dr W. Berg huis, burgemeester van Kampen, sprak over Christelijke politiek en Europa en waar dr Louisse Rehling, lid van de Duitse Bondsdag en de Raad van Euro pa, de politiek belichtte, die in de Raad van Europa wordt besproken. Later in de middag sprak de heer T. Siebel, eveneens een Bondsdaglid over de sa menwerking van Protestanten en Ka tholieken in de C.D.U. 's Maandags zijn de deelnemers weer huiswaarts ge keerd. Sinds het begin van de hittegolf in West-Duitsland zijn 175 personen om het leven gekomen, hetzij door verdrinking hetzij tengevolge van een zonnesteek. Rijnland-Westfalen telt de meeste slacht offers, nl. 117 doden. KERK EN ONDERWIJS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Voorschoten, E. Saraber, te Zandvoort. Bedankt voor Sneek, F. Keja te Stompetoren. Geref. Kerken. Tweetal te Rotterdam-Charlois, M. Boukema te Den Haag en J. Kremer te Utrecht. Beroepen te Haaksbergen, J. de Korte, lerend ouderling aldaar, die dit beroep heeft aangenomen. Geref. Kerken (art. 31). Bedankt voor Nieuwer-Amstel en voor Bruchterveld, J. Verkade te Zuid- wolde. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Arnhem, I. de Bruyne te Hilversum en J. van Doorn te Ermelo. VEILINGBERICHTEN GOES. Prijs voor verzamelaars: Kip- eieren 11%; kleine 11; eendeneieren 9; ganseieren 20; kalkoeneieren 15. THOLEN, 8 Juli: Eerstelingen, bonken 9.90; gewone 1010.36; poters 9.519.63; kriel 5.60; doré gew. 11.2711.73; witte eigenheimers gew. 8.5012.50; stambonen zonder draad 4547 ct. p. kg. Aanvoer 55 ton. ST. ANNALAND, 8 Juli: Eerstelingen gew. 10.51; Doré gew. 11.01; drielingen 9.60; gele eigenheimers gew. 1313.55; gewone (afwijkende) 9.4512.99; drie lingen 8.64; Voeraardappelen 4.69. Alles per 100 kg. Aanvoer 37 ton. SCHERPENISSE, 8 Juli: Eerstelingen gew. 10.72; Doré gew. 12.69; gele eigen heimers gew. 10.0212.37; drielingen gew. 8.25. Alles per 100 kg. Aanvoer 30 ton. ROTTERDAM, 8 Juli: Aanvoer in to taal 2693. Vette koeien en ossen 550; Ge- bruiksvee 555; Vette kalveren 90; Gras kalveren 181; Nuchtere kalveren 670; Var kens 78; Biggen 171; Paarden 106; Veulens 46; Schapen en lammeren 217; Bokken of geiten 29. Vette koeien 2.57—2.90 2.25—2.75, 2.30— 2.50; Vette kalveren 2.70—2.80, 2.40—2.60, 2.302.40; Graskalveren 3.20, 2.80, 1.80; Nuchtere kalveren 50, 54, 50; Biggen 54, 50, 46; Slachtpaarden 2.30, 2.20, 2.10; Scha pen 1.20, 1.00, 80; Lammeren 80, 55, 50; Kalfkoeien en melkkoeien 11, 9.75, 8.50; Vare koeien 8, 7, 6.50; Vaarzen 8.25, 7.25, o.dO; Pinken 5.70, 5, 3.75. EIER VEILIN G. Goes, 8 Juli. Prijs voor verse kippen eieren 2.28 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald. GOES, 8 Juli. Aardbeien 4573; Frambozen 5091; Rode bessen 26 68; Witte bessen 1825; Kruisbessen 1224; Oranjepruimen 17—288; Ruth Gerstetter 1941; Frankenthaler 190 200; Jonathan 4269; Yellow Transp. kroet 818; Klerken 5168; Zoete morellen 3944; Markiezen 4353; Meikersen 38; Eierkrieken 3738; Brusselse bruine 51; Vleeskersen 45 51; Inspec. Löhnes 4450; Messe de Mouiand 4166; Bet. Meikersen 63. per 100 kg. Groenten: Komkommers 11—21; Kropsla 26; per 100 stuks; Dubb. Princessebonen 4652; Saxabo- nen 3739; Snijbonen 3458; Groene kool 69; Rode kool 6; Doperwten 23 39; Tomaten 2060; Andijvie 1823; Rabarber 1119; Postelem 18; Aard appelen 1013; Drielingen 910; Kniel 56, per 100 kg. Uien 58; Kroten 78; Bospeen 1325, per 100 bos. KRABBENDIJKE, 8 Juli. Prolific 25—47; Kruisbessen 411; Frambozen 63; Yellow val 217; Bonen 5059. KAPELLE, 8 Juli. Grote veiling. Frambozen 74.80, per 100 kg. Kleine veiling. Kersen: Morellen 3246; Kler ken 3967; Markiezen 5268; Krieken 2932; Rode Blanche 29; Mierlose zwarte 5155; Vankse zwarte 4352; Zure morellen 3752; Inspecteur Lhö- nis 69; Meikersen 3537; Vleeskersen 39; Abesse de Mouiand 4650. Diver sen; Frambozen 501.05; Kruisbessen 5—25; Aardbeien 7273; Oranjeprui men 1137; Ruth Gerstetter 1645; Rode bessen 2859; Witte idem 20 28; Val Yellow Transparant 521; Wa genaarsbonen 2532; Saxasbonen 33 57; Dubb. Princessebonen 4054, alles per kg. VEERE. Vismijn van 8 Juli 1952. 926 kg exportgarnalen 1.011.20; 360 kg handelsgarnalen 6983; 112 kg schar 23—37; 252 kg bot 24—33; 167 kg tong 701.38; 259 kg rog 16-41; 4 kg kreeft 4.956.83. In verband met een korte reparatie van het stoomschip „Grevelingen" zal de veerdienst ZijpeAnna Jacobapol- der ingaande heden tijdelijk worden uitgevoerd door het stoomschip „Go- rinchem I". Met dit vaartuig kunnen slechts auto's van maximaal 9 meter lengte worden overgezet. <Ïm\ W -•M-* Wat zult U er dan plezier in hebben '■A wanneer V Uw gezin ziet smullen van de nieuwste aanwinst MAGGI' TOMATENSOEP VS** volgens ten geheel nieuw recept) zuivere, eacht-rinzige smaak £5) prachtig gebonden crème soep \vtHj 0) kooktijd van slechts 5 minuten. zeer eenvoudige bereidingswijze ,J||| £5 een soep voor elk moment a van de dag V Gemaakt tan zon-doorstoofda tomaten v: ....v- v.v.{ L i Probeer zo eens Ter uitbreiding van onze organisatie in Zeeland vragen wij een voor Walcheren Vereisten: Middelbare schoolopleiding, acquisitie- en organisatievermogen Kennis van het assurantievak strekt tot aanbeveling Leeftijd plm. 25 jaar. Sollicitatiebrieven met foto en opgave van referenties worden ingewacht bij de Directie van de LEVENSVERZEKERING-BANK N V. SCHlÉKADE 130 ROTTERDAM KABOUTERS TE KOOP: mm Nieuwe DRINKBAKKEN 800 1. inhoud. Constructiebe drijf DE NOOD, Bellinkplein 15, Middelburg, Telefoon 2476. DIVERSEN Wij vragen uw speciale aan dacht voor een zending echte CINDERELLA-LAKENS, wel ke wij voor de helft van de prijs verkopen, morgen op de Markt te Middelburg, 't IN- TERLOCKHUIS. Wij vragen uw aandacht voor een zending echte CIN- DERELLA-SLOPEN, welke wij voor de helft van de prijs verkopen morgen op de Markt te Middelburg. 't INTER- LOCKHUIS. A l'ocasion de la Fete Nationale du 14 Juillet, l'Ambassadeur de France, M. Jean-Paul GARNIER, recevra de 5 heures a 7 heu- res (28, Prinsessegracht, La Haye). Tous les Frangais et les Frangaises des Pays-Bas, ainsi que les membres des comités directeurs des Asso ciations franco-néerlandai- ses, sont invités cette ré- ception. voor tuin en strand IJzersterk linnen, kleurecht met en zon der knik, verschillende maten en prijzen Grote Kade 36 Goes TE KOOP: met voor- en achtertuin, Seisweg, Middelburg. Kamer en suite, keuken en bijkeuken. Boven: 3 slaap kamers met zolder. Binnenkort te aanvaarden. Vestigingsvergunning toege staan. Brieven onder No. 2690, Bureau van dit blad te Middelburg. Wij brengen U een extra zending baddoeken in wit met gekleurde rand, grote maat, een meter lang slechts 1.75 morgen op de Markt te Mid delburg. 't INTERLOCKHUIS Het echte Dames Ribcon- fort ondergoed, in mooie witte hemden en directoirs, alle ma ten, slechts ƒ1.95. Geplatteer- de onderjurken, alle maten, ƒ2.98. 't INTERLOCKHUIS mm Het is werkelijk de moeite waard ons kraam te bezoeken deze week op de Markt te Middelburg. Komt zien en overtuigt U. 't INTERLOCK HUIS BRILLEN Ganzepoortstraat 3 Goes TE VLISSINGEN, vraagt voor spoedige indiensttreding Inlichtingen dagelijks op het Hoofdkantoor, afdeling Personeel.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 3