Fruitkwekers van Rilland en Krabbendijke zijn zwaar gedupeerd» auonlurcn Sportevenementen ten bate van de patiënten van „Zonneveld"* Sproeten? SPRUTOL Gemeenteraden» Dienst Terneuzen-Hoedekenskerke gestremd» AANBESTEDING Uit Zeetcmdó ifteden. Middelburg. Vlissingen Zaterdag vindt te Domburg een voetbalwedstrijd plaats. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN SPORTNIEUWS SCHEEPSTIJDINGEN Wat brengt de radio? Woensdag 9 Juli 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Enorme schade door hagel. De treinreiziger, die Maandagmorgen op het traject van Rilland-Bath naar Krabbendijke zjjn ogen de kost gegeven heeft, moet een flauwe indruk gekre gen hebben van de verslagenheid, die er In beide dorpen heerst: hj) heeft kun nen constateren, dat er bijna meer appels onder de bomen lagen dan er nog èan de takken tussen het groen verscholen hingen. Ja, deze streek heeft een zware tol moeten betalen aan de wisselvalligheid van de natuur. Zware ha gelbuien hebben de fruitoogst en de akkerbouw geteisterd en hoewel de schade Uiteraard moeilijk te schatten is, kan men die toch wel op enige duizenden ■tellen. Wat niet alleen voor de fruitkwekers een enorme schadepost bete kent, maar ook voor de andere bewoners, want een mislukte fruitoogst be tekent werkloosheid in deze streek! De natuur is wel uitermate grillig ge feest: was het Donderdag de Noorden- Wind, die met hagelbuien 't gewas teis terde, Zondag was het de Zuidenwind, fodat de vruchtbomen aan beide zijden tt)n getroffen! Dat betekent dat de oogst voor 95 pet. mislukt is wat Ril land betreft, terwijl dat cijfer ln Krab bendijke op 70 pet. gesteld kan wor den. Vooral de zomerappels hebben het ■waar te verduren gehad: de Yellow Transparant, de Early Victoria, de Zi geunerin en de Manks Codlin. Dit rijn standaardproducten die vooral voor de export van grote betekenis zijn ze ■ijn nu verloren gegaan. In plaats van omstreeks 35 ets per kg. zullen ze nu als kroet verwerkt moeten worden met ongeveer een dubbeltje per kg. als op brengst. Andere fruitsoorten als peren, prul- men en zwarte bessen kwamen er beter af, hoewel ook niet zonder schade. Wat dit alles betekent: vraag het aan de burgemeester van Rilland en vraag het aan de veilingdirecteur van Krabben dijke om de fruitkweker zelf nog maar bulten beschouwing te laten. Zjj voor spellen U een moeilijke tijd met werk loosheid, want ln dit seizoen is deze teelt nu eenmaal het voornaamste mid del van bestaan, die aan vele handen Ingezonden Mededeling (adv.). Bij weerbarstige: Sprutol-Sterk WOLFAARTSDIJK. Gemeentebegroting gewijzigd. Da raad van de gemeente Wol- phaartsdijk kwam in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester van Oeveren. Voorgelezen werd een Kon. Besluit tot herbenoeming van burgemeester van Oeveren. De heer Hannewijk feli citeerde, namens de raad, de burge meester met deze herbenoeming. Besloten werd gelden beschikbaar te stellen voor de verbouw van de bij zondere lagere school met de Bijbel en de aanschaffing van een vast bord- stel voor die school. Het besluit tot aankoop van bouw terrein voor een onderwijzers woning te Oud-Sabbinge werd gewijzigd. Tenslotte werd vastgesteld een wij ziging van de gemeentebegroting '52. Bij de rondvraag wees de heer Koert op de vele ratten op de vuilnisbelt, en de heer Hannewijk vroeg de aandacht voor het slecht onderhouden van som mige begraafplaatsen. MELISKERKE. Nieuwe huisnummering in het vooruitzicht. Maandag vergaderde de raad in voltallige zitting. De voorzitter deelde mee, dat de woning A 17 niet in het herbouwplan kan worden opgenomen, wat een scha depost betekent van f 3000 voor de ;emeente; dat de twee woningen, die lit jaar zullen worden gebouwd met rijkspremie, verkocht zijn aan de heer t. Jfatthijsse en aan de Chr. School vereniging. Het ligt in de bedoeling na oplevering opnieuw twee woningen te laten bouwen. Benoemd werden de voorgedragen personen als leden van de Comm. van Beheer Schoolartsendienst. Voor aanschaffing leermiddelen kreeg de school Beukelman f 1700 toegewezen en de Boaz-school f 2529 zulks op voorstel van B. en W. Besloten werd ook behoudens goedkeuring van hogere instanties aan te kopen van de N.V. Stoomtram Walcheren de barak, die dienst heeft gedaan als kantoorgebouw, dit ten be hoeve van het V.G.L.O. B. en W. kregen opdracht om uit te zien naar bouwgrond voor dit pand. Met de P.Z.E.M. zal een nieuw con tract worden aangegaan voor de straatverlichting. Op voorstel van de heer Matthijsse zal in de toekomst de huisnummering veranderd worden. De werkloosheid op het Eiland Tholen. Het aantal ingeschreven werklozen bij het Gewestelijk arbeidsbureau te Tholen bedroeg op 30 Juni j.l. 220. Hiervan waren bij de D.U.W. tewerk gesteld 90 personen. Gespecificeerd per gemeente: Tholen: 21; Poortvliet: 13; Scherpenisse: 8; Sint Maartensdijk: 60; Stavenisse: 19; Sint Annaland: 28; Oud-Vossemeer: 24; Sint Philipsland: 47; Het aantal werklozen op 31 Mei j.l. bedroeg 142, terwijl het aantal werk lozen op 30 Juni van het vorig jaar 78 bedroeg. brood verschaft en een goed stuk brood ais alles goed gaat! AKKERBOUW. Maar niet alleen de fruitkwekers heb ben schade geleden, ook de landbouwers zijn er niet zonder kleerscheuren afge komen. In de gemeente Rilland zijn de aardappelen voor 70 pet. met de grond gelijk gemaakt. Zo heel erg is dit niet, want dit gewas kan nog nieuwe sten gels vormen, zodat een redelijke oogst toch nog verwacht kan worden. En on geveer hetzelfde geldt voor granen, oUi- kerbieten en uien. Deze gewassen leden schade, maar het is niet onherstelbaar. Wanneer de natuur zich minder grim mig betoont kan het voor de landbou wers en voor de gemengde bedrijven toch nog een behoorlijk jaar worden. In verband met te verrichten bag- gerwerkzaamheden in de haven van Hoedekenskerke wordt de dienst Ter- neuzenHoedekenskerke stil gelegd op Donderdag 10 Juli a.s. En voor zover nodig ook de volgende dag. Aanleg riolering te Aagtekerke. Gisteren is te Aagtekerke aanbe steed het aanleggen van een riolering met bijkomende werken in die ge meente. De uitslag luidt als volgt: Firma Bos van Doornick, Heinkens- zand f 24.270; Gebr. Geldof, Seroos- kerke f 24.452; Aannemersbedrijf Zee land, Middelburg f 24.990; M. Wandel, Zoutelande f 26.135; J. Moerland, Sint Annaland f 27.500; M. Jongepier, Se- rooskerke f 27.700; Firma Prori, Sou burg f 28.350; Firma Bunschoten, IJzendijke f 31.117,87. DAAR IS 'T KARRETJE WEER Het duurde niet lang of de kinderen hoorden een bekend geluid. „Daar komt wat aan", fluisterde Gertjan, „duik zo ver mo gelijk weg Maartje, wie weet wat er gebeurt". In gespannen tuurde 't twee tal de weg af. Er was nog niets te zien, maar het ge luid van een galopperend paard voorspelde reeds wat de kinderen straks uit het donker zouden zien opdoemen. Een opgewonden schorre mannenstem schreeuwde luid boven alles uit. „Vooruit dan toch, beest!" schalde het door het bos. „Harder, harder, anders zal je het voelen! Schiet op!" De zweep knalde keer op keer en ineens zagen Gertjan en Maartje het karretje. Pijlsnel schoot het voorbij en kwam op enkele tientallen meters verder tot stil stand. „Zie je dat is Knibbel!" sprak Maartje zacht terwijl ze haar broertje aan stootte. „Ik geloof dat ik het een beetje begin te begrijpen" antwoordde Gertjan, „die Knibbel heeft dat paard natuurlijkmaar verder kwam Gertjan niet, want Knibbel was uit het karretje gesprongen, en terwijl hij zijn paard een hand vol suikerklontjes gaf, lachte hij gemeen. „Ha-ha-ha, ja, best paardje, je bent wel zo jong niet meer, maar lopen doe je nog best voor je leeftijd! Ja, ja, nu ben jij de vlugste, daar heeft Knibbeltje wel voor gezorgd. Ja Knibbel, je bent handig en overmorgen heb je vast en zeker honderd gulden in je zak! ha-ha!" Vereniging Oude Gebouwen te Middelburg Tijdens de in het huis „De baron Chassé" gehouden jaarvergadering van de Vereniging tot instandhouding van oude gebouwen te Middelburg werden de door de secretaris gelezen jaarver slag en de door de penningmeester overgelegde verantwoording over 1951 goedgekeurd. De aftredende bestuurs leden de heren J. H. Klarenbeek, mr. J. Moolenburgh en dr. W. S. Unger, werden herkozen. Besloten werd aandacht te schenken aan de nog overgebleven stoephekken en te trachten verloren gegane te ver vangen. Wedvlucht. „De Telegraaf" te Middelburg hield een wedvlucht uit Orleans. De uitslag: 1, 3. C. Pouwer, Veere; 2. Castel, Veere; 4. W. M. Walraven, Middelburg; 5. 5. Kodde, Veere; 6, 8. J. Sturm, Vee re; 7. J. C. Koelman, Veere. Meisje liep van huis weg. Een zestienjarig meisje is tijdens een ruzie thuis weggelopen doch door de politie in Dordrecht weer opgevangen. De sterken voor de zwakken. Het komt nog al eens voor, dat er op sportverenigingen een beroep gedaan wordt om aan een of ander liefdadig doel mede te werken. Meestal wordt aan dergelijke verzoeken gevolg gegeven. In Zeeland worden de laatste tijd de sportverenigingen nog al eens aangezocht om wedstrijden te spelen ten bate van het jeugdwerk. Zo zijn er voor verschillende speeltuinen al heel wat wedstrijden gespeeld. Soms door erkende clubs, soms ook door voor de gelegenheid gevormde elftallen van ambtenaren, onderwijzers, doktoren, predikanten en anderen. Een bekend Middelburgs sportman, die zijn naam liever niet gepubliceerd ziet, vond het treffend, dat dit werk werd gedaan voor de sterke, gezonde jeugd, terwijl de zieke jeugd vergeten werd. In „Zonneveld" te Oostkapelle zijn tal van zwakke kindren, die heel wat meer moeten ontberen dan de gezonde jeugd, al wil daarmede niet gezegd zijn, dat het jeugdwerk over bodig is. Maar indien men liefdadig heidswedstrijden voor de jeugd orga niseert, dient deze zwakke jeugd toch zeker niet vergeten te worden. Dok toren en verplegend personeel doen al het mogelijke voor de patiëntjes van „Zonneveld", maar hun mogelijkheden en middelen zijn beperkt. Vooral op ANNA JACOBAPOLDER School met de Bijbel. Zaterdagavond kwam het bestuur en de leden van de School met de Bijbel in vergadering bij een in de consistorie der Geref. Kerk, onder leiding van de heer C. J. van Strien. In zijn jaarverslag deelde de se cretaris mede dat het aantal leerlingen per 1 April 1951 77 bedroeg. Door ver huizing e.d. liep het aantal leerlingen echter terug op 57. Bij het begin van het nieuwe cursusjaar werden 13 nieuwe leerlingen ingeschreven. Met de verbouw van de school aan de Noordweg is dezer dagen een begin gemaakt. Uit het jaar verslag van de penningmeester bleek dat de vereniging nog steeds met schuld te kampen heeft De aftredende bestuursleden waren de heren A. v. d. Meer en C. J. van Strien. Gekozen werden de heren C. v. d. Reest Jzn. en Chr. Wisse. ARNEMU1DEN Benoeming. Ingaande 1 Sept. is in de vac. Everse aan de Chr. school benoemd als onderwijzer de heer P. v. Essen, thans werkzaam als tijd. onderwijzer aan de Chr. school te Boven-Hardinxveld. Schade door blikseminslag. Tijdens het hevig onweer van Zondagavond werd schade aangericht door blikseminslag aan topgevel en dak van de landbouwschuur van de heer J. Cornelisse op het Schor- retje. B1GGEKERKE Ringrijderij. Te Biggekerke is ring ge reden. De uitslag daarvan is als volgt: 1. A. Brasser 19 r.; 2. Abr. Lampert Pzn. 17 r.; 3. P. Simpelaar 16 r.; 4. P. Lampert Pzn 16 r.; 5. W. Roelse 15 r.; 6. A. Melis 14 r.; 7. A. Brasser Sr. 13 r.; 8. D. Brasser 13 r.; 9. A. Simonse 13 r.; 10. J. Marijs 13 r.; 11. P. Lampert Jz. 13 r.; 12. Arn. Wijkhuijs 13 r.; 13. Z. Brasser 12 r.; 14. L. Kodde 11 r.; 15. L. Provoost 10 r.; 16. J. Vlieger 10 r.; 17. J. Kluijfhout 10 r.; 18. Abr. Janse 9 r.; 19. J. v. Maldegem 9 r.; 20. Joh. Caljé 9 r.; 21. J. J Jacobsen 9 r.; 22. L. Lampert Jz. 7 r.; 23. C. Vos 6 r.; 24. L. Vos 5 r.; 25. A. Francke 3 r. De wisselbekers werden gewonnen door A. Brasser Jr., W. Roelse en A. Brasser Sr. Extra prijzen werden gewonnen door Abr. Lampert, J. Kluijfhout, J. J. Jacob sen, A. Simonse. De pollepel werd gewon nen door A. Brasser Jr. De meeste volg- ringen door Abr. Lampert. BRÜIN1SSE Zeesterrenplaag. De zeesterrenplaag in de Waddenzee blijft onverminderd voortduren. Speciaal de mosselpercelen in het z.g. Zuid-Oostrak hebben er on der te lijden. Vanwege de Visserijinspec tie aldaar kwam een bericht voor de vissers, naar de Waddenzee te ko men om de percelen te komen bezich- SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld doos de AMSTERDAMSCHE BANK N V - INCASSO-BANK N.V- GOES. Ned. 1947 89# 89# Dollarlening 1947 94# 94# Invest. Certif. 91 91 Ned .1962-64 cum. 91# 91# Grootboek 1946 89# 89# 3# K. Olie '50 111# 111# C. H. Ind. Bk. 44# 44# Nat. Handelsbank 92# 93# Ned. Handel Mij. 152# 149# A. K. U. 139# 144# Bergh's Jurg. 244 244 Calvé Delft 113# 113# Berkel's Patent 93# 93# Centrale Suiker Fokker 105 Gelder Zonen 138# 139# Kon. Hoogovens 140 140 Lev. Bros Unil. 167# 166# Ned. Ford 185 Ned. Kabelfabr. 194# Philips' Gloeil. 150 150# Do 6 cum. pref. wd. 124# 124# Wilton-Fijenoord Biliton Ie rubr. 158 160 Biliton Ie rubr. 188# 188# Dordtsche Petr. 298# 296 Dito pref. 301 300# Kon. Olie 324# 325# Dito onderaand. 322# 323# Moeara Enim 480 480 A'dam Rubber 79# 79# Bandar Rubber 78 77 Deli Bat. Rubber 84 84# Kendeng Lemboe 77# 78 Oost Java Rubber 29# 29#B De Oc/stkust 79# 79 Serbadjadi 33 33 Holl. Am. Lijn 157 157# Java China Jap.lijn 121 120# Kon. Boot 121# 123# Kon. Paketvaart Kon. Rott. Lloyd 118 119# Ned. Sch. Unie 120# 119# 7 180 u# Ommeren's Sch.v. 179# Stoomv. Mij. Ned. 136 H. V. A. Java Cult. N. I. S. U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Amsterd. Bk, Müller Co. Escompto Bk. 97# 18# 93# 76# 59# 151# 153# 169# 47# 47# 136 97# 39# 69 18# 91# 74# 58 Roterd. Bk. Twentsche Bk. Overzeese Gas Borneo Sumatra Interaatio Am. Radiator Am. Smelting 151# 153# 156 156#B 77 75 - 117# 142# 142# 17 17exd. 45# 45# Anaconda Copper 45#exd. 46 Bethl. Steel Chrysler Gen. Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U. S. Steel Cities Service Nort hAm. Cont. Oil Cont. il Midcont. Oil Phillips Oil Shell Union Tide Water Baltimore New York Centr. Miss. K. Texas 51# 79B 58# 14# 47# 80 42# 25 39# 51# 79 58B 14# 47# 80 42# 25 391/, 106# 105# iüó# 22# 67# 67# 70 61# 81 24# 22# 66# 70# 62 24# 20# 20# B tigen en zo nodig te komen schoonvis- sen. Geslaagd. Voor het Middenstandsdi ploma (schriftelijk gedeelte) slaagden de heren M. de Koning, M. de Ronde, D. van Duivendijke en mej. Lena Muller Dd., allen opgeleid door de heer J. van der Knaap te Bruinisse. Afgewezen 3 candidaten. 50-jarige echtvereniging. Het echt paar M. van Popering en W. van Pope- ring-Kik te Bruinisse herdacht zijn 50- jarige echtvereniging. BORSSELE Geslaagd. De vroegere dorpsgenote Betty Bax slaagde op 1'/-jarige leeftijd te Zutphen voor het eindexamen gymna sium. Paard getroffen. Tijdens het hevige on- weder van Zondagavond boven deze ge meente werd een paard van de landbou wer W. v. Westerveld dodelijk door het nemeivuur getroffen. ELLE WOUTSDi JK Paard getroiien. Maandagmorgen, vond men in net z.g. weeg je een paard van de landoouwer P. wieuwennuijze uit üudexanae dood in de wei. Vermoedelijk is het dier tijdens het zware onweer van Zondagavond door de bliksem getroffen. HAAMSTEDE fc huiles. Vorige week werd in een der ioxaien van de Chr. Landbouwhuishoud- scnooi te Haamstede de eindies genou- aen van de ixjne kookcursus. Deze cursus stond onder xexoing van mej. E. Scneele, die deze avond een enigszins feestelijk Karakter had gegeven, door aan het be stuur der schooi, Burgemeester en Wet- nouders van Haamstede, de deelneemsters en het personeel der school een eenvoudig diner aan te bieden. De voorzitter dei- school, Ds J. v. Vliet, sprak zijn dank en waardering uit voor net mooie werk m deze door mej. Scheele verricht. Aan 17 dames werd na afloop een ge tuigschrift uitgereikt. Een der dames bood de leidster van de cursus een boekwerk aan. s-H. ARENÜSKERKE Dat was dik in orde. ,,'tWas dik in or de" vertelde ons glunderend de heer W. Blankenburg uit Hieuw dorp. Met nog 169 andere ouden van dagen maakte hij een gezellige trip naar Brugge. Niet minder dan twee bussen en 22 luxe auto's waren er voor nodig. En de laatste verrassing was een tractatie in Knokke: heerlijke goudbruine wafelen met dik boter en sui ker! B. en W. van Arendskerke en het comité, ge hebt het hart van de oudjes gewonnen HEINKENSZAND Schietwedstrijden „Juliana". Te Kwa- dendamme vonden schietwedstrijden plaats op de doelen door de schutters- sociëteit Juliana". De uitslagen luidden: Meeste punten (104) C. Geus, Juliana, Kwadendamme; opvolgende punten (101) H. Steenbakker, als voren; meester rozen (4), M. Steenbakker, alsvoren; opvolgen de rozen (4) L. Geus, als voren; meeste vieren (9) P. Rijk, Soranus, Heinkens- zand; opvolgende vieren (9) C. Pekaar, St. Sebastiaan, Yerseke; meeste drieen (8) Jac. Scheele, alsvoren; opvolgende drieen (6) M. Glerum, alsvoren; meeste tweeën (5) B. Moreau, Juliana, Kwadendamme; opvolgende rozen (5) A. Rijk Dz., Sore- anus, Heinkenszand; meeste enen (8) W. Gijs, alsvoren; opvolgende enen (7) M. Verbeek, Juliana, Kwadendamme. Concours „St. Sebastiaan". Zaterdag hield de Handboogschutterij „Sint Sebastiaan" te Heinkenszand een con cours. Er werd door 12 verenigingen aan deelgenomen. Da uitslag was: Hoofdvogel: C. Lous, „Edele hand boog", Oudelande; le Zijvogel: J. v. d. Poel „Edele handboog", Oudelande; 2e Zijvogel: C. v. d. Velde „Juliana", Oudelande; le Bovenkal: M. Rijk, Spes Nostra", Ovezande; 2e Boven kal: J. Rijk „A.D.L.M.", Ovezande; le Onderkal: P. Rijk „Sint Sebastiaan", Heinkenszand; 2e Onderkal: C. Bek „Soranus", Heinkenszand; le Klep: C. Roos „Willem Teil", Ovezande; 2e Klep: A. de Jonge „Soranus", Hein kenszand; 3e Klep: C. Lous „Edele handboog", Ovezande. Na de schieting werd nog Koning geschoten, waarbij de heer J. Vermeulen te Heinkenszand de titel behaalde. MELISKERKE Ringrijderij. In Meliskerke werd het ringrijdersfestijn opgeluisterd door mu ziek. Niet minder dan drie wisselbekers werden verreden, de eerste van Wed. de Jong, die gewonnen werd door J. Koene, de tweede van Balkenende was voor C. Davidse en de derde van de Conick voor J. Wisse en de medaille, geschonken door firma van Eenennaam kwam in handen van P. Gesehiere. De meeste volgringen behaalde J. Koene met zes ringen. De pollepel werd eveneens gewonnen door J. Koene. De verdere uitslag was ah volgt: 1. J. Koene, 22 ringen; 2. J. Wisse, 17 ringen; 3. Jac. Gesehiere, 11 ringen; 4. J. Geertse, 11 ringen; 5. P. Gesehiere, 10 ringen; 6. C. Davidse, 10 ringen; 7. J. Mal- jaars, 10 ringen; 8. J. Boogaard, 7 ringen; 9. A. Poppe, 7 ringen; 10. A. Francke, 6 ringen; 11. A. Matthijsse, 5 ringen; 12. P. Dekker, 4 ringen; 13. C. Koene, 4 ringen. Extra prijzen werden gewonnen door J. Maljaars, J. Koene en J. Wisse. ST. ANNALAND Onderscheiden. Door de Minister van Oorlog werd het ereteken van Orde en Vrede toegekend aan de heer W. C. Klip- pel, ambtenaar ter secretarie alhier. Water en vuur. Zondagavond ontwik kelden zich boven deze gemeente twee hevige onweersbuien, gepaard gaande met een hevige regenval. Speciaal de la ger gelegen gedeelten moesten het ont gelden, daar het overtollige water niet door de riolen kon worden verzwolgen. Zo stonden de beide Achterwegen ge deeltelijk blank en hadden enkele bewo ners, alsook in Java veel last van het binnendringende water. Bij de tweede bui sloeg de bliksem in de schoorsteen van de woning bij het postkantoor, zodat er enige materiële schade ontstond. STAVENISSE Zangavond. Uitgaande van de kring van zangverenigingen op het eiland Tholen werd Zaterdag op het speel terrein van de O.L.-School een zang avond gehouden, waarvoor veel be langstelling bestond. Na ontvangst van de besturen sprak de voorzitter van „Nieuw Leven" te Stavenisse, de heer L. J. Leeuwe een kort openingswoord. Door de zangkoren „V.Z.O.S." te Sint Maartensdijk „V.Z.O.S." te Sint Anna land „Zanglust" te Vrederust, „Smal- stads Mannenkoor" te Sint Maartens dijk en „Nieuw Leven" te Stavenisse werd een rijk gevarieerd programma ten gehore gebracht. Burgemeester Verburg sprak een slotwoord. VEERE Opbrengst collecte. De Zaterdag jl. ge houden collecte voor het ere-fonds voor oud-verpleegsters bracht ƒ110.34 op. Teiltoonstelling van werken. Een kleine groep genodigden was Maan dagmiddag getuigp van de opening van de tentoonstelling van werken van Lucie van Dam van Isselt, dat ge schiedde door de burgemeester van Veere. jhr S. F. den Beer Poortugaal. Een kleine commissie, bestaande uit de burgemeester, mevr. C. E. Smit- Dyserink en de heer Rust bracht deze schilderijen, tekeningen en aquarellen in de bovenzaal van het Schotse Huis bijeen. Deze op zeer goede wijze in gerichte tentoonstelling, welke is op gezet in het kader van de grote Oost- Vlaamse tentoonstelling te Middelburg, is van 8 Juli tot 16 Augustus op iede re werkdag 's morgens en 's avonds te bezichtigen. Veere eert hiermede het gebied van de ontspanning zou nog heel wat meer gedaan kunnen worden, indien het Ontspanningsfonds maar groter was. Een feestavondje voor de patiëntjes kost geld. Ook spe len, boeken en andere ontspannings middelen krijgt men niet voor niets. De Middelburgse sportman is nu on der het motto „De Sterken voor de Zwakken" een actie begonnen om gel den bijeen te brengen voor het ont spanningswerk op „Zonneveld". Hij heeft daarbij heel wat moeilijkheden ondervonden, maar thans is het toch zover, dat Zaterdag 12 Juli te Dom burg de eerste wedstrijd ten bate van dit fonds zal worden gespeeld. Het is een voetbalwedstrijd tussen Vlissin gen en Goes, waarvoor de burgemees ter van Domburg de aftrap zal ver richten. Door de voorzitter van de Stichting Zonneveld is een beker voor de winnaar beschikbaar gesteld, ter wijl de verliezer een medaille als herinnering zal krijgen aangeboden door de secretaris van de Stichting. Verder is het bijna zeker, dat bin nenkort te Westkapelle een wedstrijd zal worden gespeeld ten bate van het Ontspanningsfonds tussen De Noor mannen en Domburg. De M.A.C. Scheldegouwen en de M.C. De Zeeu wen hebben zich in principe bereid verklaard om het volgend seizoen een rit ten bate van dit doel te organise ren, terwijl er verder nog plannen bestaan voor het houden van een dui- venwedvlucht. Tot -ïu toe li eft de initiatiefnemer alleen aan zijn sympathieke doel ge werkt. Hij is echter voornemens om binenkort van verschillende sport verenigingen vertegenwoordigers bij een te roepen, teneinde te trachten een comité te vormen, dat jaarlijks iets voor het Ontspanningsfonds van de patiëntjes var „Zonneveld" te doen. de overleden kunstenares, die jaren lang in Veere woonde en werkte. VROUWENPOLDER Ringrijderij. Begunstigd door mooi weer werd Zaterdag door 22 personen de ring gereden. De prijzen werden als volgt behaald: 1. P. Louwerse Hz. 21 r.; 2. L. v. Dis 19 r.; 3. Jac. Duvekot 17 r. 4. W. Duvekot 17 r.; 5. M. Kodde 16 r.; 6. C. Geldof 16 r.; 7. P. Duvekot 15 r.; 8. A. Duvekot 13 r.; 9. Adr. de Visser Pz. 12 r.; 10. C. de Bruijn 12 r.; 11. B. Meyer 12 r.; 12. C. Schoe 11 r.; 13. J. v. Dis 11 r.; 14. Joh. Dekker 11 r.; 15. C. v. Dis 10 r.; 16. J. P. Louwerse 10 r.; 17. J. Ggerse 9 r.; 18. Jan Duvekot 9 r.; 19. W .de Bruyn 8 r.; 20. Pauw Louwerse Jacz. 8 r.; 21. Adr. de Visser Az. 7 r.; 22. C. Vermeulen 5 r. De beker van Burgemeester v. Liere werd gewonnen door P. Louwerse Hz.; de beker van De Jonge door L. v. Dis; de beker van Balkenende door B. Meyers; lauwertak van J. A. Pieters door W. Duvekot; kruis van v. Eenenaam door W. Duvekot; pollepel door A. de Visser Pz.; meeste volgringen P. Louwerse Hz. Extra prijzen: C. v. Dis, C. Geldof en C. de Bruyn. WEMELD1NGE Jaarlijkse Geitenkeuring. Op het terrein van de heer K. P. L. Dominicus vond de jaarlijkse geitenkeuring plaats door de keurmeesters C. den Engelsen en J. Nieuwenhuize uit Middelburg. Voorge bracht werden in totaal 24 geiten en lam meren. De eerste groep, bestaande uit 4 volbloedlammeren werden als volgt ge plaatst onder nummer 1. J. Hamelink, 2-3 Jan van Oosten. Afgekeurd werd 1 lam. Niet ingeschreven de z.g. wilde lam meren, werden geplaatst, 1. P. Gijssel Hz., 2. G. Schouwenaar Az., 3. Jac. Moelker, 4. W. A. Zuijddijk. Eenjarige melkgeiten: 1. W. Gijssel, 2. Jac. Moelker, 3. M. Moelker, 4. W. Gijssel. Een eenjarige geit (volbloed) werd als beste aangetekend. Tweejarige melkgeiten: 1. N. v. Klink, 2. J. v. Oosten 3. D. Luteijn, 4. W. Gijs sel, 5. W. A. Zuijddijk. Tweejarige voibloedgeit, eig. J. van Oosten, werd ingeschreven. Driejarige en oudere geiten: 1. D. Lu teijn, 2. Jac. Moelker, 3. G. Schouwe naar Az., 4. M. Moelker. Drie volbloed geiten werden ingeschre ven in het R. J. register en een tweejarige volbloed, eig. J. v. Oosten, in het stam boek. ZOUTELANDE Ringrjjderjj. De uitslag van de ring rijderij is als volgt: 1. W. Vos 20 r.; 2. J. Vos 18 r.; 3. P. de Visser Cz. 15 r.; 4. A. Provoost 14 r.; 5. M. Janse 11 r.; 6. A. Dingemanse 11 r.; 7. C. de Groot 11 r.; 8. W. de Kam 10 r.; 9. C. Janse 10 r.; 10. A. de Kam 9 r.; 11. J. Koppejan 9 r.; 12. W. v. Sluijs 7 r.; 13. C. Koster 6 r.; 14. W. Brasser 6 r.; 15. E. Janse 6 r.; 16. P. de Visser Pz. 4 r.; 17. P. de Kam 4 r. Medaille: A. Dingemanse; beker J. Vos; beker W. Vos; pollepel A. Dingemanse. VOETBAL. Nederlaagwedstrijden. Zaterdag zijn de volgende neder laagwedstrijden gespeeld: Krabbendijke IYerseke I 42. Arnemuiden ILuctor I 30. Arnemuiden IILuctor IX 73. Nieuwdorp IGoes III 51. Nieuwdorp IIGoes IV 3—4. ZOMERAVONDVOETBAL. Uitslagen van vorige week. Rayon Middelburg: Heidemij.-Focus 16; Boele en van Eesteren—V.C.N.M. 7—1; P.G.Z.—V.S. V. 0—4; P.Z.C.—S.V.Z. 5—4; E.M.V. V.V.Olympia (afgekeurd); Pinge laarsZ.F.C. 62. Rayon Vlissingen: S.B.L.V.—S.M.Z. 2—3; V.S.T. II—Goal '52 12; Bakkers IIS.G.V. (uitge steld). Rayon O. Z.-Vlaanderen: Van de SandeP.T.T. 47; Scheeps werfCentra (afgekeurd). Zaterdagvoetbal. In de nederlaag-wedstrijd kreeg Za terdag. 5 Juli W.H.S. twee elftallen uit Oud-Vossemeer op bezoek. Het tweede van de thuisclub had hoegenaamd geen tegenstand en won met 9—0. Het eerste elftal won met 50. GROTE VAART. AMSTELKERK: 7 te Freetown naar W. Afrika; AMSTELVAART: pas. 7 Scil- iys naar Nederland; EDAM: 8 van New fork te Rotterdam; HEEMSKERK: 8 te Marseille naar Sydney; NOORDAM: 7 510 mijl O Kaap Race naar Rotterdam; ORANJE: pas. 7 Malta naar Port Said; VEENDAM: 7 Kaap Sable naar New York; WATERMAN: 7 200 mijl Z.O. Sable Ell naar Rotterdam; ZUIDERKRUIS: 7 560 mijl O.N.O. Kaap Race naar Halifax. HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 7 Juli: NORMA van Ant werpen; VTTTORIA D. van Bordeaux; MECKLENBURG van Foikestone; PER- RfGNY van Gedinia; HANON van Ant werpen; NJORD van idem; 8 Juli; VAL- iEkuika van Lonaen. Vertrokken 7 Juli: NORMA naar SvendsDorg; VITTOkia D. naar Kopen- iiagen; HaNON naar soderham; 8 Juli: kkRRiGNY naar Bayonne. Gepasseerd naar Antwerpen 7 JuIb VALBEijLA van Nakskov; ALIE S. van Huil naar Terneuzen; LEUVEHAVEN van ZeeDrugge; UEZINA van Zee; WEST POLDER van Oporto; 8 Juli: AGXNA van Rotterdam; MErWEDEHAVEN van Sassi. Gepasseerd van Antwerpen 7 Juli: KAAP VALGA naar Zee; EDAM naar Rotterdam; AGiNA naar Garston; IJSEL naar Dublin. 8 juli: JO naar Zee; BESTE- VAER naar Sunsval; BLOEMFONTEIN naar Amsterdam. DONDERDAG 10 JULI 1952. HILVERSUM 1 (402 m.) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; VPRO: 7.50 Dagope ning; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.UU Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.35 „ik weet, ik weet wat U niet weet"; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Ope ning der Nationale Oranjeviering te Bre da; 12.00 Orgel en accordeon; 12.25 „ln 't spionnetje"; 12.30 Land- en tuinbouwme- uedelingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen en gramofoonmuziek; 13.30 Lichte muziek; 14.00 „De jonge ja ren van Thorn Brown", hoorspel; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Dameskoor en so listen; 16.35 Orkestconcert; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Militair vraaggesprek; 17.40 Gram.; 17.45 Regeringsuitzending: Mevr. A. van Beest-Cocurai: „De verenigingen van huisvrouwen in Indonesië"; 18.00 Nieuws; 18.15 De ronde van Frankrijk; 18.20 Lichte muziek; 18.55 Surmaamse volksmuziek; 19.10 Gesproken brief uit Londen; 19.15 Lichte muziek; 19.45 Gram.; 20:00 Nieuws; 20.05 Radio-Philh. orkest en soliste; 21.10 „Alles draait om Eva", hoorspel; 22.25 Dansmuziek; 23.00 Nieuws; 23.15 bportactualiteiten; 23.3024.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed en Liturgische Kalen- Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.40 der; 8.00 Niéuws en weerberichten; 8.15 Gram.; NCRV: 10.00 Gram.; 10.30 Morgen dienst; KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 11.50 „Als de ziele luistert", cau serie; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; (12.3012.33 Land- en tuinbouwmedede- lingen); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Metropole or kest en solist; NCRV: 14.00 Promenade orkest en solist; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 „De Wolfsbruid", hoorspel; 16.00 Bij bellezing; 16.30 Strijkkwartet; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Pianoduo; 17.50 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.15 Mannenkoor; 18.40 „Op de stelling"; 18.50 Gram.; 19.05 „Le vensvragen van alUerlei aard en een pas toraal antwoord"; 19.20 Bariton en orgel; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws en weer berichten; 20.10 Amusementsmuziek (In de pauze om 20.30: Reportage); 21.10 Gram. (In de pauze om 21.30: ,,'t Wespen nest"); 21.55 Buitenlands overzicht; 22.15 Twee piano's; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 23.15 24.00 Radio Phillh. orkest. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.34 Voor de land bouwers; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Engelse les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 15.00 Voor de vrouw; 15.45 Verzoekprogramma; 16.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor 19.50 Vlaamse liederen; 20.00 Hoorspel; de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Causerie; 21.36 Koorzang; 22.00 Nieuws; 22.15 Ka mermuziek; 22.35 Pianorecital; 22.55—23.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2