Komt de Tweede Kamer in September reeds met 150 leden bijeen 2 Olympische voetbalploeg met 2-0 verslagen Arj' k SNIPPER J NIEUWSk Taft spreekt zijn aanhangers persoonlijk moed in Zware onweersbuien boven Zuid-Limburg Met vacantie in eigen land ZEEUWEN OP BEZOEK BIJ „SONSBEEK 1952" Ieren ie op iveland PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND De Eerste Kamer voor het laatst bijeen Dinsdag wordt het wetsontwerp opnieuw ingediend, waarna behandeling in Augustus verwacht kan worden de weölelljke antwoordnota aan de sowjet-unie Malik dreigt weer met zijn veto bestuursreorganisatie in tunis Pinay kreeg motie van vertrouwen 'agina 4 Zeeuwss nosselea /erkoop- het wen- erkoop- AVORPEN. Waddenzee |len en deze Jwse st.c.c., alle st.c.c. ld, is Zater- adering van |erijbelangen Ige voorstel geamen- er vergade- pO pet. van bedrijven) Jmaar werd en. over deze en zijn. in 1946 en Ir C. W. van larshall-hulp ^ar de Ver. besloten na Iderling con fer jaar een ■dezer reünie Vrijdagmiddag de gasten lan de L.J.G. lemonden te loefboerderij- nan, was de Lette en gaf lan het doel luwen-Duive- jle voorzitter Tonder meer historische In-Duiveland. lm hield een proeven, als- „Schelde- een enkel i-ijf de lunch lang over het Ikte men een V Polder Vier bezoek aan barbij ook de Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad", Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Lammens' traat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2217 WOENSDAG 9 JULI 1953 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Donderdag: Zon op 4.30 u. onder 21.01 u. Maan op 22.39 u., onder 8.21 u. Hoogwater Donderdag 10 Juli: Vlissingen: 3.48 u. 2.42 m., 16.05 u. 2.33 m. Terneuzen: 4.20 u. 2.59 m., 16.39 u. 2.50 m. Wemeldinge: 5.41 u. 2.05 m., 18.04 u. 1.89 m, Zierikzee: 5.30 u. 1.78 m., 17.46 u. 1.62 m. (Van onze parlementaire redacteur). Gistermiddag kwam de Eerste Kamer nog even bijeen om te stemmen over twee wetsontwerpen en om een afscheidsspeechje van voorzitter Jonkman aan te horen. Zoals men zich wellicht zal herinneren was het niet mogelijk om in de voorlaatste vergadering op 24 Juni de stemmingen te doen plaats hebben. De wet op het oorlogstrafrecht werd aangenomen met 374 stemmen. Drie communisten en mej. Tjeenk Willink waren tegen. De com munisten stonden alleen toen de wetsontwerpen inzake de burgerlijke be scherming aangenomen moesten worden. Niet zonder enige trots kon de voor zitter erop wijzen, dat de Eerste Ka mer alle ontwerpen heeft afgehandeld, die zy kon afhandelen. Dat er op deze laatste dag nog gestemd moest worden was voor hem een aanleiding om de leden tot een grotere paraatheid aan te sporen. Wat de behandeling van de begroting betreft, merkte mr Jonkman op dat hij het liefst zou zien dat de Eerste Kamer zich voornamelijk zou bezig houden met het ministeriële be leid. De zakelijke vaststelling van de begroting kan wel door de Tweede Kamer geschieden. AFSCHEID. Er moest afscheid genomen worden van 10 leden die niet meer terugkeren. Er gaan parlementariërs heen met grote ervarenheid en wijsheid, aldus de president, die uiterst collegiaal kon den samenwerken. De Eerste Kamer is echter na de oorlog wel wat gewend, want zij werd het meest vernieuwd. In de jaren 1946, 1948 en 1952 werden er 50 leden gekozen, terwijl 1951 de helft moest aftreden. Minister Teulings sprak als vice-premier enige waarde rende woorden namens de regering. DE SLUITING. De leden der beide Kamers zijn op geroepen voor een verenigde vergade ring op Zaterdag a.s. In deze vergade ring, die wordt gehouden in het ge bouw der Eerste Kamer, zai de minis ter van Binnenlandse Zaken, daartoe gemachtigd door H.M. de Koningin, de tegenwoordige zitting der Staten-Gene- raal sluiten. Zoals men weet worden de huidige Kamers met ingang van Maandag a.s. ontbonden. De nieuwe Kamers zullen Dinsdag d.a.v. voor de eerste maal in verenigde vergadering samenkomen. Na de opening van de zittingsperiode der nieuwgekozen kamers zal de Tweede Kamer des middags nog enige formele aangelegenheden afdoen, zoals de toelating en beëdiging der leden, het opmaken van een nominatie voor het voorzitterschap enz. Op 17 Juli a.s. De geallieerde hoge commissarissen hebben Dinsdagavond bondskanselier Adenauer de definitieve tekst van de antwoordnota der Westelijke mogend heden aan de Sowjet-Unie overhan digd. Tegelijkertijd ontving Adenauer drie brieven, waarin de regeringen van de V.S., Engeland en Frankrijk haar me ning over de door Adenauer voorge stelde wijzigingen in de ontwerp-nota tot uiting brengen. Naar uit geallieerde bron wordt ver nomen werden Adenauer's voorstellen gedeeltelijk als nuttig beschouwd en in de slottekst verwerkt. Griekenland, Nederland, China, Bra zilië en Frankrijk hebben het Ameri kaanse voorstel, een onderzoek in te stellen naar de besehuldiging inzake een bacteriënoorlog, gesteund. De Amerikaanse vertegenwoordiger in de Veiligheidsraad heelt de Sowjet- Unie er van beschuldigd een haatcam pagne te voeren tegen de Verenigde Naties. Naar de mening van de afgevaardig de ging de Sowjet-Unie te ver, gezien haar weigering een onderzoek in te stellen naar de beschuldiging van bac teriologische oorlogvoering. De afge vaardigde verzocht de raad een reso lutie goed te keuren, waarin het op stellen en verspreiden van valse be schuldigingen wordt veroordeeld. Jacob Malik heeft gedreigd tegen deze resolutie het vetorecht te zuilen gebruiken. komt de Kamer opnieuw bijeen voor de installatie van de nieuwbenoemde voorzitter, de benoeming van vele commissies, de bepaling van het vra genuurtje enz. DE UITBREIDING. Verwacht wordt, dat de regering Dinsdag bij de nieuwe Tweede Kamer de twee wetsontwerpen tot wijziging der grondwet, die de Eerste Kamer zijn gepasseerd, opnieuw zal indienen. Dit zijn de wetsontwerpen tot uitbrei ding van het aantal Tweede Kamer leden tot 150 en tot nieuwe regeling van de buitenlandse betrekkingen. De ze beide wetsontwerpen zullen ver moedelijk op 23 Juli in de afdelingen der Tweede Kamer worden onderzocht. In parlementaire kringen wordt ern stig rekening gehouden met de moge lijkheid, dat deze grondwetswijzigingen waarvoor dan 2/3 meerderheid nodig is, nog in Augustus zullen worden af gedaan. De Eerste Kamer zal dan wel op de voet volgen. Mocht in dit college voor het betreffende wetsontwerp 2/3 meer derheid worden gevonden, dan zou de opening der beide Kamers reeds kun nen geschieden met 150 Tweede Ka merleden. Het lijkt het meesf waarschijnlijk, dat de Tweede Kamer, die nog een omvangrijke agenda heeft, deze zal af werken onmiddellijk na de plechtige opening van de zitting der Staten- Generaal op de derde Dinsdag in Sep tember. DE PERZISCHE KABINETSVORMING De Perzische senaat zal heden in be sloten vergadering bespreken, of hij zijn goedkeuring zal geven aan een op dracht tot vorming van een kabinet door Mossadeq. De Sjah heeft er bij de senaat op aangedrongen dr. Mossa deq volledig te steunen. Vrijheidsstrijd op Zuid Molukken zal niet eindigen Dr. Nikijjuluw, vertegenwoordiger van de Republiek Zuid Molukken, deelt naar aanleiding van de Indone sische verklaring over het beëindigen van de strijd tegen de republiek, mede, dat de vrijheidsstrijd der republiek Zuid Molukken nimmer zal eindigen. Men zal blijven vechten voor het be staansrecht van de republiek. De Franse resident-generaal in Tunis de Hauteclocque, heeft de Bey de Franse voorstellen voor bestuursreor- ganisaties overhandigd. De Bey zou ingestemd hebben met het verzoek van de Hauteclocque, om de regering- Bakoesj aan te houden totdat de voor gestelde hervormingen ingevoerd zou den zijn. De resident-generaal zou de Bey te vens medegedeeld hebben, dat het plan bestaat ter gelegenheid van Bastilledag (14 Juli) 933 politieke gevangenen vrij laten. DE AMERIKAANSE HULP AAN DENEMARKEN Een commissie, waarin twaalf Ame rikaanse ministeries en instanties ver tegenwoordigd zijn, is te Washington Bijeengekomen om te overleggen, of de Amerikaanse hulp aan Denemarken stopgezet moet worden, nu de Deense tankboot „Aspheron" aan de Sowjet- Unie is geleverd. Sigarettenfabriek te 's-Gravenhage benadeeld Een sigarettenfabriek te Den Haag is door drie expeditieknechts en een chauffeur óp slimme wijze benadeeld. Wanneer in de expeditieafdeling be stellingen binnenkwamen, namen de drie knechts van de bestelauto een aan tal sigaretten en pakten deze bij een andere bestelling. Onderweg nam de chauffeur van de bestelauto de siga retten weer van de bestelling af, en ging hiermede naar sigarenwinkeliers waar hij de sigaretten als retourzen dingen aanbood. In totaal hebben de expeditieknechts en de chauffeur ongeveer 30.000 a 40.000 sigaretten voor eigen rekening te gelde gemaakt. De winkeliers die te weinig sigaretten ontvingen, - recla meerden bij de fabriek. De zaak kwam uit toen een winkelier, die retourzen dingen had gekocht hierover' met een vertegenwoordiger van de fabriek sprak. j'J Twee arbeiders uit de Zaanstreek zijn van een twaalf meter hoge stella ge gevallen. Beiden werden met zware inwendige kneuzingen naar 'n zieken huis overgebracht. Op 12 Juli a.s. hoopt de oudste inwoonster van ons land, mej. E. Schulz, die te Nijmegen woont, haar 104e verjaardag te vieren. De gemeenteraden van Hilversum en Ede zullen op 19 Juli een voetbal wedstrijd spelen. De baten komen ten goede aan het Rode Kruis. Te Geer- truidenberg is gisteren een nieuwe electrische centrale geopend. Het ver mogen bedraagt 120.000 kWh, doch dit zal kunnen worden opgevoerd tot 350.000 kWh. In Leiden is overleden de Haarlemse stadsbeiaardier R. Hee- ring. Hij genoot vooral grote bekend heid door de vele volksliederen, die hij voor carillon heeft bewerkt. Te Rot terdam is in een tankschip 10 kg opium met een waarde van 8 tot ƒ9000, in beslag genomen. Medio Augustus zal een groep militairen uit Korea, te Rotterdam aankomen. De mannen ver trokken op 21 Juli 1951 naar Korea. Plotseling kwamen vier in het wit ge klede meisjes het podium op met witte parasols gewapend, waarop stond „I like Ike". „I LIKE IKE" Nederlaag der republikeinen kan einde van het twee-partijenstelsel in Amerika betekenen Eén der senatoren heeft op de republikeinse conventie een veelzeggende verklaring afgelegd. Hij zei o.m. dat de party zich in gesloten gelederen achter de aan te wijzen candidaat dient te stellen. De party kan niet slagen, als er bitterheid overblijft. Wanneer de eenheid niet bewaard biyft, zo waarschuwde hij, zai de partij in November vrijwel zeker worden verslagen. Een dergeiyke nederlaag zou het einde van het twee-partyenstelsel in Amerika betekenen. Overigens heeft de conventie zich gisteren weer bezig gehouden met de zaak van de betwiste zetels, waarover hooglopend meningsverschil heerst tussen de aanhangers van Eisenhower en Taft. De commissie voor de geloofs brieven heeft inmiddels Taft een ge noegen gedaan, want de delegatie uit Florida, die voor de senator zai stem men, is als wettig erkent. De delegatie uit Georgia, ook met aanhangers van Taft, werd eveneens als wettig erkend. BANG Taft heeft in één der zalen van het gebouw waar de conventie wordt ge houden, een aantal geïmproviseerde spreekhokjes door gordijnen laten af schieten, waar de delegaties zitting ne men. Taft gaat de hokjes langs en spreekt in elk ongeveer een kwartier met de afgevaardigden. Hy tracht hen er van te overtuigen, dat Eisenhower zyn overwinning nog niet in zijn zak heeft. Tijdens een redevoering in de con ventie deed zich een incident voor. „Turboprop" heeft de toekomst. De Vereniging van Britse Vliegtuigconstruc teurs is ervan overtuigd dat de turbine motor voor propelloraandrijving zich als een van de meest efficiënte typen moto ren heeft gevestigd nu twee Britse vlieg tuigen voor de burgerluchtvaart, nl. de „Viscount" en de aan honderd personen plaats biedende „Britannia", met dit soort motoren zijn uitgerust. De „Viscount" zai weldra op het luchtnet worden ingescha keld, terwijl de „Britannia" weldra haar eerste vlucht zal maken. NIEUW ZEELAND VRAAGT MEER VROUWELIJKE EMIGRANTEN Nieuw Zeeland wenst meer vrouwe lijke emigranten; minstens 60 procent van het totale aantal emigranten, dat nu naar dit land vertrekt. Men heeft n.l. een groot tekort aan verpleegsters en meisjes voor hulp in de huishou ding. Aldus verklaarde gisterochtend de heer H. L. Boeket, hoofd van het mi nisterie voor immigratie en arbeid in Nieuw Zeeland. Verpleegsters werken er 40 uur per week en overwerkuren worden be taald. Ouders, die hun dochters laten gaan behoeven overigens niet bevreesd te zijn dat de meisjes aan hun lot wor den overgelaten, want in alle grote steden zijn speciale opvangcentra voor meisjes ingericht. De heer Boeket vertelde voorts, dat er ook emplooy is voor architecten en ingenieurs. Advocaten en dokters zul len er echter moeilijk aan de slag ko men. Voor het probleem der pre-fabricated huizen zai men een oplossing proberen te vinden. Voorlopig wordt het mee nemen van „prefabs" nog sterk afge raden. De heer Boeket verwachtte dat in 1954 evenals in 1953 weer 6000 Ne derlanders zullen worden toegelaten. Het aantal aanvragen is reeds groter, n.l. reeds 10.000. Australië heeft ons land mede gedeeld, dat het aantal ongeschoolde arbeiders uit ons land, dat in Australië zal worden toegelaten, tijdeiyk zal worden verminderd. De Franse premier Pinay heeft in de nationale vergadering met 267 tegen 216 stemmen de motie van vertrouwen gewonnen over het regeringswetsont werp voor een giydende loonschaal. Dit betekent, dat voortaan de schom melingen in het prijsniveau regelmatig worden verwerkt in de loonschaal. Ook de uit de party van generaal de Gaulle getreden parlemensleden stemden voor de regering. Deze groep heeft aangekondigd een eigen fractie te zullen vormen. De vertegenwoordi ging van de R.P.F. in de nationale ver gadering wordt daardoor teruggebracht van 115 op 85. Amerikaanse studenten naar Nederland Hedenochtend zullen te Rotterdam weer 800 Amerikaanse studenten met dè „Grote Beer" arriveren. Zq maken een trip door Europa en bezoeken ook ons land, waar zy te gast zyn bij het Ned. Bureau voor Buitenlandse Stu dentenbetrekkingen (N.B.B.S.). Op 14 Juli a.s. komen er nog 800. Ze zullen hier niet, zoals voorheen wel geschiedde, te werk worden ge steld. Een 130-tal Nederlandse studen ten zal deze zomer naar Amerika gaan. Zy zullen echter te werk worden ge steld en zo hun reis verdienen. Het vissersvaartuig Veere 24 heeft gisteren een zeepaardje binnenge bracht. BEKEN TRADEN BUITEN HUN OEVERS Treinenloop Maastricht-Sittard onderbroken Nadat Zondag het Westen van ons land van het noodweer te tijden heeft gehad, heeft gisteravond van zes uur tot half acht eeu zwaar noodweer boven Limburg gewoed. De spoorverbinding tussen Maastricht en Sittard werd stop gezet omdat de spooriyn door stik en leem versperd was geraakt. Volgens het K.M.N.I. viel er in Maastricht omstreeks half acht 63 mm regen, terwyi op het vliegveld Beek 40 mm werd afgetapt. Aangezien koele lucht ons land binnendringt, tilt deze de warme lucht in de hogere lagen omhoog, waardoor in het glijproces zware buien ontstaan. De zeer overvloedige regenval heeft in vrijwel geheel Zuid-Limburg water schade en grondverschuivingen veroor zaakt. In Maastricht stonden vele stra ten onder water, daar de riblering de watermassa's niet kon verwerken. Voorts werd door blikseminslag de telefoonverbinding verstoord. OVERSTROMING. In Geleen geraakte een beek ver stopt, waardoor honderden kelders vol liepen en door de brandweer moesten worden leeggepompt. Voorts liep een tunnel onder de spoorbaan vol, waar- Geslaagde zwemsportavond te Souburg Honderden belangstellenden hebben gisteravond te Souburg genoten van de zwemsport. In het kader van de sport week waren zwemwedstrijden georga niseerd, die uitstekend geslaagd zyn. Na een kort openingswoord van de voorzitter van het sportweekcomité, de heer de Vos, werden waterpolo wed strijden gespeeld tussen zeventallen van „Luctor" uit Middelburg en de Souburgse zwemvereniging. By de da mes won S.Z.V. met 40 van Luctor en bij de heren zegevierde het S.Z.V.- zevental met 43. Vervolgens werd een demonstratie in figuurzwemmen gegëven o.l.v. bad meester Tienpond. Ongeveer 25 dames en heren namen deel aan de zwem wedstrijd over 500 meter. Bij de heren werd Verstelle uit Middelburg eerste in 6 min. 40 sec. Bij de dames tikte mej. C. Kaat uit Souburg als eerste aan in 9 min. 25 sec. Leden van de turn vereniging „Astrow" en S.Z.V. gaven hierna demonstraties in schoonsprin- gen. Onder grote hilariteit van het pu bliek werd tenslotte hinderniszwem- men beoefend. Vanavond staan athle- tiekwedstrijden op het programma en zal de muziekvereniging „Vlijt en Vol harding" een wandeling maken. door het verkeer van en naar de mijn „Maurits" ernstig gestagneerd werd. Toen men meende, dat de bliksem in de cokesfabriek van de mijn geslagen was, werd brandalarm gegeven. Het bleek loos alarm te zijn. De sirene raakte defect en bleef minutenlang loeien. De Geleenbeek steeg in enkele uren tijds zo hoog, dat ze te Sittard op ver schillende plaatsen buiten de oevers trad. De A.N.W.B. heeft in deze vacantietyd het nodig geoordeeld om de Neder landse bevolking zeker niet ten overvloede te wyzen op de schoonheid van het eigen land. Bovenstaande foto's geven een beeld van enkele fraaie plekjes. De bovenste foto is genomen in één van de mooie streken te Leersum, waar vele vacantiegangers jaartijks het kampeercentrum Ginkelduin be zoeken. De tweede foto is genomen In het Gooi. Een gezocht vacantieoord is daar het Franse kamp op de heide in de gemeente Bussum. DE LAATSTE WEDSTRIJD VOOR HELSINKI Voorhoede onproductief in oefenwedstrijd tegen Weense profclub In de laatste oefenwedstrijd van de Nederlandse Olympische voetbalploeg is weer de hatelijke nul op het scoringbord gebleven. Met 02 werd in het Olympisch Stadion te Amsterdam voor 30.000 toeschouwers verloren van de sterke Weense profclub Rapid, nadat de rust met 00 was ingegaan. De Nederlanders hebben deze nul echter niet verdiend en de ploeg zou vlak voor de rust zelfs een 10 voorsprong hebben genomen als niet de door Clavan ingeschoten bal via de scherpe kant van de paal weer in het veld was gesprongen. Maar toch is de voorhoede als geheel tegengevallen, zo zelfs, dat af en toe van de tribunes de roep „Abe Abe" opsteeg, als door slecht schieten een kans om zeep werd geholpen. Van der Kuil en Clavan deden uit stekend werk, terwql van Melis de gehele wedstrijd de linksback Happel als een schaduw by zich had, waaraan hij zich slechts zelden kon onttrekken. Bennaars was overal tegelijk en hy heeft zich daardoor enige goede kansen weten te scheppen. Een nadeel was echter, dat de taak van van der Kuil op de rechtervleugel hierdoor zeer ver zwaard werd, want Wiertz ondersteun de hem te weinig. Mommers als links binnen kon Abe Lentra niet doen ver geten, al deed hij enkele nuttige din gen. HET SPELVERLOOP. Het begin van de wedstrijd was hoopvol. De Nederlandse linkervleu gel sneed door de Weense verdediging en via een scherpe pass belandde de bal bij de naar links gezwenkte Ben- naars, wiens harde schot net naast ging. De gasten waren tot nog toe erg te gengevallen en het eerste prof staaltje kwam pas na ruim een kwartier, toen Bennaars even buiten het Nederlandse strafschopgebied hands veroorzaakte. Uit de toegestande vrije schop plaatste linksback Happel de bal met een boog over het muurtje van Nederlandse spe lers, buiten het bereik van Kraak, VOOROORDEEL WERD WEGGENOMEN Dag van het Nederlandse volk op de tentoonstelling te Arnhem „Wy zyn hier gekomen met een zeker vooroordeel", zo zei een Zeeuwse boer na afloop van de dag van het Nederlandse volk op de tentoonstelling „Sonsbeek 1952". „Wat zullen wy nuchtere Zeeuwen doen met die beelden? Maar na vandaag zyn we bekeerd. Het was prettig nu eens niet te vertoeven tussen de suikerbieten, het vlas en de tarwe, maar ook eens in hogere sferen te zijn". Naast hem zat een rondige, stevige Zeeuwse in de prachtige dracht van haar provincie en zij stemde volkomen in met dit woord van lof. mensen uit geheel Nederland bijeen Dank werd voorts gebracht door een Zeeuw uit Zierikzee, die zich zo goed kon voorstellen hoe moeilijk het is voor de rondleidende kunstenaars de be zoekers bij hun gedachtenwereld te brengen. „Wij mensen van het platte land zijn zo verankerd in de klei", zo zuchtte hij. Eenzelfde dankwoord lie ten Noord-Holland, Groningen en an dere vertegenwoordigers van de Ne derlandse provincies horen. Het was een opgewekt gezelschap van 75 Nederlanders, dat gisteren be groet werd op de tentoonstelling van internationale beeldhouwkunst in Am- hem. Burgemeester Matser deed dit na- Met molotof-cocktails hebben com- mens het Arnhemse gemeentebestuur munistische betogers in Nagoya in nud- en hij zeide, dat het een eer was hen den-Japan de politie aangevallen. Onder hier welkom te heten, ofschoon het niet de 117 arrestanten bevonden zich vele in hun bedoeling lag om Arnhem en Koreanen. De bft°Sers, die probeerden Sonsbeek te bezoeken. Dit was n.l. de Amerikaanse auto s in brand te steken reden waarom men deze groep van verwondden 60 politiemannen, heeft gebracht om de doorsnee van het Nederlandse volk de tentoonstelling te laten zien en hun oordeel daarover in te winnen. Na de ontvangst in het Sonsbeekpa- viljoen begaf men zich des middags naar de tentoonstelling waar Arnhem se kunstenaars het gezelschap rond leidden. In het algemeen was het con tact van de bezoekers met de rond- leidendekunstenaars zeer goed. maar het leer stuitte tegen de paal en het gevaar was bezworen. Na de hervatting kwamen de Oos tenrijkers meer in de aanval. Met prachtige combinaties schoven zij de bal over het veld, maar vooralsnog ontbrak het schot. Na 23 minuten ech ter kwam de naar binnen gelopen linksbuiten Goldbic vrij voor Kraak te staan en met een hard schot prikte hij de bal in de verste hoek, waarby Kraak het nakijken had (01). Tien minuten voor het einde liet de Weense midvoor Dienst zich vervangen door de jeugdspeler Mesarosch, maar dit belette de Weners niet het show voetbal, dat zij na het scoren van hun eerste doelpunt waren gaan vertonen, voort te zetten. Drie minuten voor het einde benutte linkshalf Mueller een vrije schietkans waarbij de bal tussen de benen van Kraak door in het doel verdween (0—2). Zes en vier jaar geëist wegens doodslag op baby De Officier van Justitie by de recht bank te Amsterdam heeft tegen de 32- jarige kleermaker J. H. uit Amsterdam zes jaar gevangenisstraf met aftrek en tegen zijn 28-jarige buurvrouw H. W. B.D. vier jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. Beiden wegens mede daderschap aan doodslag op een enkele uren oude baby, een jongetje, gepleegd op 5 Mei 1950. Dit afschuwelyke dra ma, zoals de officier het noemde, waar by de baby op beestachtige wyze om het leven is gebracht, is lange tijd ge heim gebleven, totdat de vrouwelijke verdachte het niet langer voor zich heeft kunnen houden. N.C.R.V. zendt klankbeeld over de garnalenvisserij uit Gisteren hebben reporters en tech nici van de N.C.R.V. te Veére een klankbeeld opgenomen, dat op 30 Juli a.s. om 9 uur 's avonds zal worden uit gezonden. Het klankbeeld behandelt de garna lenvisserij. Opnamen werden gemaakt aan boord van de Arm. 14. Tot hen, die door de reporter werden geïnter viewd, behoorden o.m. de burgemeester van Arnemuiden, de heer J. v. d. Bos en zijn Veerse ambtgenoot Jhr. I. F. den Beer Poortugael. DE BILT ZEGT Minder warm. Wisselend bewolkt en overwegend droog weer. Zwakke tot matige Noord- Westelijke tot Noordelijke wind. Min der warm.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1