Uit Z&elcuvdi Mooie prestatie van Zeelandia tegen Tjoba Geslaagd festival van n Veere's Genoegen Middelburg. Maandag 7 JuH 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 DE KORFBALCOMPETITIE In de eerste klasse heelt Tjoba on dervonden dat Zeelandia een geduchte tegenstander Is, met niet minder dan 78 moest Tjoba de eer aan Zeelandia laten, en dat nog wel op eigen veld. Togo deed het evenals de vorige keer tegen S.S.S. goed en kon, hoewel de rust met 10 inging, met een verdiende 6—0 overwinning de beide punten thuis hou den. In de tweede klasse herstelde Olym- pia zich tegen Togo IX en won dan ook verdiend met 51. Vitesse kon het te gen Swift III niet verder brengen dan »en gelijk spel. Eendracht heeft tegen Swift II verstek laten gaan, zodat Swift II en Olympia I nu samen met een ge lijk aantal punten aan het hoofd van de 2e klasse staan. De leider in afd. 3b, Madjoe, wist weer te winnen en ditmaal moest Ani mo met 73 de meerderheid van Mad joe ondervinden. De uitslagen luiden i Ie klasse: TjobaZeelandia 37. Togo—S.S.S. 6—0. Xe klasse: Swift mVitesse 11. OlympiaTogo n 51. 3e klasse A: B.K.C.—Swift IV afgel. ZuidwestersTop 3—4. 3e klasse B: A.K.C.—Swift V 6—1. Fortuna—Swift VI 8—0. Waterpolo TournooL. In Terneuzen werd Zaterdagmiddag een waterpolotournooi gehouden, waar aan werd deelgenomen door acht heren- teventallen en vier damesteams. De uit- ilagen waren: Heren afdeling I: ZeehondLuctor 2 0; ScheldeBruinvis 0-4 i finale Zee hondBruinvis 32. Heren afdeling II: Schelde IIBruin vis II 21; Luctor II—"Bruinvis H 21; finale: Schelde IILuctor II 21. Dames: S.Z.V.Luctor II 50; Luc tor—Schelde 0—3; finale: S.Z.V.— Schelde 12. DOUANE-SPORTDAG TE BREDA De Ambtenaren Sportvereniging te Breda organiseerde een sportdag voor de douane-ambtenaren uit de directie Breda, waarin zijn verenigd de inspecties Ter- neuzen, Vlissingen, Roosendaal, Breda, Til burg en Eindhoven. Tal van autoriteiten gaven van hun belangstelling blijk. Het programma bestond uit athletiek- en vol leybalwedstrijden. De voornaamste uitsla gen waren: Atbletiek: 100 meter: 1. P. Ley ten, Roo sendaal 12 sec.; 2. Saman, Breda, 12.1 sec. Verspringen: 1. P. Leyten, 5.72 m.; 2. v. d. Horst, Roosendaal, 5.70 m.; Hoogsprin gen: 1. P. Leyten, 1.65 m., 2. Roelse, Eind hoven, 1.60 m.; Kogelstoten: 1. P. Leyten, 10.60 m.; 2. de Teuriing, Terneuzen, 6.98 m.; 800 meter: 1. Hittema, 2.19 min.; 2. Ras, 2.19.4 min. Volleybal: TerneuzenRoosendaal 11; RoosendaalVlissingen 20; BredaTil burg 11; VlissingenTerneuzen 11; EindhovenRoosendaal 02; Eindhoven Tilburg 11; RoosendaalBreda 02; VlissingenTilburg 11; Eindhoven- Breda 02; EindhovenTernauzen 02; TilburgRoosendaal 0—2; Vlissingen Breda 11; BredaTerneuzen 20; Vlis singenEindhoven 0—2. Da einduitslag was; 1. Roosendaal, 17127 p.; 2. Breda 17122 p.; 3. Eindhoven 14206 p.; 4. Terneuzen 13961 p.; 5. Vlissingen 13150 p.; 6. Tilburg 10852 p. Politie Athletiek Tournooi Het district Zeeland van de Rijkspolitie hield haar jaarlijkse athletiektournooi te Middelburg. De uitslagen waren: 100 m. 1. J. Neufeglise, Middelburg, 12.6; 2. J. Bruynooge, Rilland Bath, 12.7. 200 m.: 1. J. Bruynooge, Rilland Bath, 26.9; 2. J. Verpoorten. IJzendijke, 28.4. 400 m.; 1. J. Verpoorten, IJzendijke, 63.2; 2. P. J. v .Engeldorp Gastelaars, St. Anna- land, 65.5. 800 m.: 1. R. van Egdom, Axel, 2.45.4; 2. W. H. Ooms, Wissenkerke, 2.45.8. IjüO m.; 1. W. H. Ooms, Wissenkerke, 5.4d.Z; 2. A. v. d. Broerke, Koewacht, 5.50. 3000 m.: 1. A. W. Koppehhol, Ovezande, 12.40.6; 2. A. v. d. Broerke, Koewacht, 13.7. Hoogspringen; 1. A. N. v. d. Wal, Sas van Gent, 1.55; 2. G. J. Versluys, Burgh, 1.55. Verspringen; X. R. van Egdom, Axel, 5.04; 2. W. vauErwich, Wolf aartsdijk, 4.75. Hink-stap-sprong; 1. R. van Egdom, Axel, 10.59; 2. W. van Erwich, Woliaarts- dijk, 9.71. Kogelstoten: 1. Th. Lourens, Clinge, 10.12; 2. T. van Raayen, Kruiningen, 9.75. Discuswerpen: 1. Ph. J. Scheelts, Arne- muiden, 27.98; 2. T. van Raayen, Krui- ningen. 26.65. De eindstand van de wedstrijd tussen de afdelingen was; 1. Hulst, 70 p.; 2. Goes, 54 p.; 3. Zierikzee, 49 p.; 4. Middelburg, 47 p.; 5. Oostburg, 25 p. AtlasK.V.L. II 9—0. AnimoMadjoe 37. 8e klasse O; EltoScampolo III niet opgekomen. Scampolo IIVopo 75. VolhardingO.D.S. 20. ZeelandiaDios 3—3. 3e klasse D: Elto IIV.Z.O.D. niet opgekomen. S.S.S. IIW.K.V. 0—5. Adspiranten A: ScampoloVopo 05. TjobaZeelandia 53. Adspiranten B: AtlasAnimo A 02. Swift snelZuidwesters 41. Bondswandelmars een groot succes. De dit jaar door de Gymnastiekver. „Achilles" georganiseerde Bondswan- delmarsen van het K.N.G.V. zijn een groot succes geworden. Zaterdagmiddag verschenen niet minder dan 458 deel nemers aan de start. Men noteerde slechts één uitvaller op de 30 km. Be houdens de groepen, die zich al hadden opgegeven verschenen Zaterdag ook nog aan de start de Nat. Reserve met 53 man en de C.O.A.K. met 19 man. De laatste groep liep 40 km. als training voor de Vierdaagse. Ook wandelden mee de Wandelsportver. Goes en de Perso neelsvereniging van de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen. Verder liepen 50 Ambonezen mee, waarvan enkelen op blote voeten. Op de Seisweg, waar de signaalafd. van „Achilles" de deelne mers van de 30 km. opving, werden aan de dames, die bij de Ambonezengroep meeliepen door het Ontspanningscomité voor de Ambonezen, bloemen aangebo den. In de Schouwburg werden aan mevr. de Vries, de echtgenote van Achilles' voorzitter, bloemen aangebo den uit waardering voor het feit, dat zij als enige in Zeeland thans in het bezit is van het kaderdiploma voor de E.H. B.O. Voorzitter K. de Vries sprak een dankwoord tot alle medewerkers. Di verse vertegenwoordigers van vereni gingen dankten voor de goede organi satie. Coöp. boerenleenbank te Kapeile vierde 40-jarig bestaan. Vrijdagavond is in hotel „De Zwaan" te Kapeile het veertig jarig bestaan ge vierd van de Coöp. Boerenleenbank. De heer F. van Hoorn, voorzitter van d« bank, hield de jubileumrede, en sprak met grote dankbaarheid voor wat tot op heden is bereikt. Groot waren de moei lijkheden die overwonnen moesten wor den. Maar de oprichters hebben doorge zet. li het begin moest met verlies ge werkt worden. Thans zijn er meer dan twe# miliioen gulden spaargelden. Twee opricnters waren op de feestver- gadering aanwezig, ni. de heren P. Nijsse en H. P. uanseman. Zij werden in het bijzonder welkom geheten. Verder sprak de voorzitter een bijzonder welkoms- woord tot B. en W. van Kapeile en Be stuur en Directie van de Veiling Kapeile. De heer M. Glas Jzn., voorzitter van de Raad van Toezicht, gaf een overzicht van het ontstaan en de eerste jaren van de bank. Een eresaluut bracht hij aan de kassiers-familie Schrrer, die zulk een gro te rol heeft gespeeld en nog speelt by de ontwikkeling en groei van de bank. Ook de kassier, de heer A. L. Schrier, kwam aan het woord. Hij gaf een alge meen overzicht over de afgelopen 40 jaar. Verder werd nog ahet woord gevoerd door burgemeester van Suylekom, na mens de gemeente Kapeile. De heer P. J. J. Dekker te Wemeidinge namens de veiling Kapeue en de heer C. v. d. Vliet namens de leden. Overduidelijk xwam hierbij naar voren de belangrijke rol die de Boerenleenbank heeft vervuld bij de opkomst van Kapeile als fruitteeltcentrum. Hierna werden enkele films vertoond nl. „Het geld van de boer", handelend over het credietwezen, en „Der zee ont rukt", over de drooglegging van de N.O. polder. Nog geruime tijd bleef men in feest stemming bijeen, 's Middags hield het be stuur een receptie, waarbij velen hun ge lukwensen aanboden. ATHLETIEK NIEUW ZEEUWS RECORD VERSPRINGEN Woensdagavond organiseerde EM.M. op de Nadorst te Middelburg regionale at letiekwedstrijden. Willy Cysouw van Ma rathon zag kans om het Zeeuwse record verspringen meisjes te verbeteren en met 5.19 op haar naam te brengen. De voor naamste uitslagen waren: 60 meter meisjes B: 1. W. Cysouw, Mar. 8.6 sec.; 2. J. v. d. Weyde, Mar. 6.2 sec.; 100 meter meisjes A; 1. A. Plompen, E.MM., 14.1 sec.; 2. F. Vaarzon Morel, E.M7M„ 14.5 sec. Verspringen jongens: 1. J. van Damme, E.M.M., 5.72 m.; 2. J. Jongste, Achilles, 5.68 m. Kogelstoten dames: .1. G. Haasdonk, Hellas, 9.27 m.; 2. F. Vaarzon Morel, E. M.M., 8.73 m. Hink-stap-sprong: 1. C. Heystek, E.M. M., 11.44; 2. M. D. Kooyman, C.O.A.K., 10.08 m. 800 meter: 1. G. Dobbelaere, Mar. 2.3.8 min.; 2. Booy, Mar., 2.4.8 min. 300 meter jongens: 1. J. Gillisse, De Z., 41.2 sec.; 2. C. Potter, Mar., 42.5 sec. 100 meter dames: 1. L. Minderhoud, De Z„ 13.6 sec.; 2. A. Plompen, E.M.M., 13.8 s. 60 meter meisjes E; 1. W. Wever, Mar., 9.7 sec.; 2. J. Jansen, Mar. 9.7 sec. Verspringen meisjes: 1. W. Cysouw, Mar., 5.19 m.; 2. P. Vaarzon Morel, E.M. M., 4.51 m. 3000 meter: 1. P van Akker, Mar 9.43.4 min., 2. W. v. Splunder, De Z., 9.45.7 min. 100 meter heren: 1. B. Bosch, E.M.M., 12.3 sec.; 2. B. Zwaan, E.M.M., 12.4 sec. Discuswerpen jongens: 1. P. Johannis- se, Hellas, 33.35 m.; 2. L. J. Huisman, E. M.M., 26 m. Zweedse estafette; 1. De Zeeuwse Juni oren 2.19.3 min.; 2. EM.M. 2.26.2 min. Speerwerpen heren: 1. G. de Pagter, De Z., 42.60 m.; 2. J. Wolthers, E.M.M., 39.34 m. 200 meter heren: 1. G. de Pagter, De Z„ 25 sec.; 2. J. Becks, E.M.M., 25 sec. Hoogspringen heren: 1. J. Parent, Ach., 1.65 m.; 2. C. Houtepen, 1.60 m. Hoogspringen dames: 1. D. Wisse, K.N. A.N., 1.40 m.; 2. W. Cysouw, Mar. 1.40 m. Polsstokhoogspringen: 1. J. Parent, Ach. 2.94 m.; 2. J. de Looff, E.M.M., 2.44 m. Motorsport-tourisme. In de week van 7 tot 12 Juli zal de jaarlijkse Internationale Ralley van de Federation Internationale Motorcycliste worden verreden naar Madrid. Er zijn 15 Nederlanders ingeschreven waaronder één Zeeuw, de heer C. de Leeuw uit Middelburg. Vanuit Madrid zal de heer de Leeuw weer starten voor de Ralley naar Castel- lazzo-Bormida in Italië, welke verreden wordt van 14 tot 18 Juli. De gezamenlijke afstand zal ongeveer 5500 km. bedragen en wordt door de heer de Leeuw gereden met motor met zijspan. 9* av..i»r«» WAT IS DAT De kinderen voelden rich erg teleurgesteld. De tranen rolden Maartje over de wangen. „Wat ge meen!" pruilde ze, „die Knibbel heeft ons van al les de schuld gegeven!" Gertjan nam zijn zusje bij de hand en samen liepen ze de lange bosweg af. „We zullen zelf alles moe ten recht zetten, Maartje. Kriek en zijn moeder zullen niet eerder geloven dat wij er niets mee te maken hebben voordat die Knibbel schuld bekent"! Ondertussen waren ze thuis aange komen. Snel maakten ze hun werk af en kropen vroeg onder de wol. „Maartje", zei Gertjan, „eerst moeten we weten waarom die Knibbel dat touw over de weg spande en dan zullen we zo snel mogelijk naar dat prachtige paard van Kriek gaan zoeken. Ga je mee er morgen vroeg op uit?" - „Nou, en of!" antwoordde Maartje met een zucht, „ik hoop dat we morgen meer weten! Oh, jongen, ik vind alles zo vervelend. Kom, laten we gaan slapen, dan is het gauw weer ochtend." En zo sliepen de kinderen in. Ze wisten niet dat hun rust maar kort zou zijn, want midden in de nacht schoot Maartje rechtop in bed. Ingespannen luisterde zé naar een vreemd geluid buitensnel schudde ze Gertjan wakker. „Luister", riep ze, „luisterwat is dat li Zaterdagmiddag heeft het muziek corps „Veere's Genoegen" een goed ge slaagd festival gehouden, waaraan 10 corpsen hebben deelgenomen. Aangezien B. en W. de plechtigheden te Vlissingen moesten bijwonen, werden de besturen der corpsen op het stadhuis ontvangen door het oudste raadslid, de heer A. C. van Nieuwenhuyzen. De pres taties van de corpsen werden beoordeeld door een jury bestaande uit de heren J. de Graaf, J. But en M. C. Douw. In de avonduren werden nog concerten ge geven door de corpsen uit Aardenburg, Serooskei'ke en Veere. Er bestond voor al 's avonds voor dit festival grote be langstelling. De burgemeester, Jhr I. F. den Beer Poortugael, reikte na afloop de prijzen uit, waarbij hij dank bracht aan de voorzitter van „Veere's Genoe gen", de heer M. J. Roeting, voor de organisatie. De eerste prijs was voor „Apollo", Domburg, de 2e pr. voor Aardenburg. Beide corpsen ontvingen een zilveren medaille van het gemeentebestuur. De medaille van V.V.V. was voor „Onda" uit Ritthem, terwijl „E.M.M." uit Se rooskerke een eervolle vermelding kreeg. De medaille van de burgemeester voor het corps, dat tijdens de marsen de beste indruk maakte, was voor het Tamboers- en Pijpercorps „Excelsior" te Goes. De prijs voor het muziekcorps, dat de beste indruk maakte was voor „Vlijt en Volharding" te Souburg. Alle deelnemende corpsen ontvingen als her innering een lauwertak met inscriptie. OPENBARE LES MIDDELBURGSE ZANG SCHOOL. Onder leiding van de heer en me vrouw Kuiler-Puype was er Donder dagavond in de Concert- en Gehoor zaal te Middelburg een openbare les van de Middelburgse ZangschooL Deze school, die sterke reminicensies vertoont aan de bekende Amsterdam se Muziekschool, werkt geheel met de Gehrelsmethode. Deze methode is in Zeeland niet onbekend. Vele leer krachten maken er gebruik van. Het sympathieke van deze methode is, dat zij niet beoogt de kinderen, vers jes te leren, maar dat zy een com plete muzikale opvoeding bedoelt, en dat op psychologisch volkomen ver antwoorde wijze. Met verschillende middelen, zoals handzingen, rhythmi- sche oefeningen, improvisatie, wordt de kinderen een zo breed mogelijke muzikale ontwikkeling gegeven. In deze geest kon men dan ook Donder dagavond luisteren naar de prestaties van de kinderen, die soms verbluf fende vondsten hadden en een voor volwassenen vaak benijdenswaardige muziekkennis. Heel aardig was ook het blokfluit-ensemble van de 3e klas. De blokfluit, die steeds meer een be langrijke plaats inneemt, blijkt als hulpmiddel hiervoor uitstekend te voldoen. Vele ouders gaven door hun aanwezigheid blijk zich te interesse ren voor het nuttige werk van de Middelburgse Zangschool. Geslaagd. De heer W. A. M. Kalkman is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht ge slaagd voor het eerste gedeelte van het veterinair candidaats-examen. INTREDE Ds E. SNELLER TE MIDDELBURG. Ter vervulling van de vac. ds A. de Vries heeft ds E. Sneller, tot voor kort vlootpredikant te Vlissingen, gisteren zijn intree gedaan bij de Ned. Herv. ge meente te Middelburg. Ds Sneller werd in de morgendienst bevestigd door ds W. B. A. Smits, die preekte over Hebr. 11 vers 39 en 40. In de avonddienst deed ds Sneller zijn intrede en verbond zich aan de gemeen te met een predikatie over 1 Kon. 18 vers 3b: „En Obadja was de Here zeer vrezende". Aan het eind van de dienst dankte ds Sneller zijn bevestiger en zei het te betreuren, dat ds Smits binnen kort naar Rotterdam vertrekt. Voorts herinnerde hij aan de 4H jaar, die hij als vlootpredikant heeft gewerkt. Ds Sneller zei intens dankbaar te zijn voor deze tijd, vooral wegens de vriendschap. Ook de collega's in Middelburg, de ring en classis werden toegesproken. De predikant was eveneens dankbaar voor het feit, dat hij nu weer als gewoon predikant een wijk- en centrale kerke- raad mag hebben. Hij sprak allen, die in kerkelijke dienst staan toe. Met wee moed gedacht de predikant zijn ouders, die vele jaren in Middelburg hebben ge woond. In de morgendienst was een de putatie van de Marine uit Vlissingen aanwezig. De avonddienst werd o.m. bijgewoond door de Commissaris der Koningin, de Commandant Maritieme Middelen te Vlissingen, de burgemees ter van Middelburg en vele predikanten. De gemeente zong de predikant aan het eind van'de intreedienst Psalm 134 vers 3 toe. Sterrit van verenwagens gaat niet door Vrijdagavond vergaderde onder lei ding van de heer L. A. Schenk het al gemeen bestuur van „Uit het Volk- Voor het Volk". Er werd afgesproken over het programma, dat op 25 en 26 Juli a.s. door de vereniging zal worden verzorgd en dat de goedkeu ring der vergadering verwierf. Mede gedeeld moest worden, dat het beroep, dat gedaan is op de eigenaars van verenwagens e.d. om deel te nemen aan de sterrit naar Middelburg, on beantwoord is gebleven; er kwamen geen opgaven binnen, zodat dit onder deel van het programma voor de Za- terdagmiddg moest worden geschrapt. Wat de ballonwedstrijd betreft werd medegedeeld, dat het de bedoeling is, dat de ballonnen worden beschikbaar gesteld door het Winkelcentrum. Tot Vrijdagavond was alleen nog maar van Lange en Korte Delft bekend, dat men 1000 ballonnen beschikbaar had ge steld. Nieuwe Burg en Lange Viele- Pottenmarkt hadden nog geen bericht gegeven. Wil de wedstrijd doorgaan, dan zullen er minstens 2.000 ballonnen moeten zijn. De entree voor vuurwerk zal 15 ct per persoon bedragen. Men wil trachten geen kaartje, doch een speldje te verkopen, dat op de jas kan worden gedragen, hetgeen de controle sneller doet verlopen. Bovendien zal op grote schaal getracht worden de speldjes door voorverkoop van de hand te doen, waardoor de duizenden, die ongetwijfeld zullen komen, gemak kelijker verwerkt kunnen worden. Voor het vuurwerk zal de Blauwedijk vanaf de stationsbrug tot het Jaagpad wor den afgezet. Via drie toegangen zal de Blauwedijk voor het publiek bereik baar zijn. Vermakelijk en spannend. Slechts weinig sporten kunnen er op bogen, dat ze niet alleen uit wedstrijd oogpunt een sportief genoegen zijn, maar bovendien op de lachspieren van het publiek werken. Motorpolo behoort tot de sporten, waarbij de spanning hoog kan worden opgevoerd en waar het ele ment vermakelijkheid een grote rol speelt. Op Modderoord werd Zaterdag avond onder auspiciën van de M.C. „Scheldegouwen" een motorpolowed- strijd gespeeld tussen „De hete bougie" uit Maasland en de „Meteoors" uit Vlaardingen. Met grote behendigheid hebben de spelers een wedstrijd ge speeld, die 't aankijken ten volle waard was. Aan spanning ontbrak het aller minst. De uitslag was 43 voor „De hete bougie". Er werd drie maal 20 min. gespeeld. De bal werd in snel tempo door de spelers meegevoerd, waarbij het er op aankwam het bruine mon ster tijdig over te geven of een schot op doel te lossen. Er werden buitelin gen gemaakt, er werden zelfs kopbal len op doel afgevuurd, waarbij een bal van een gehelmd hoofd doel trof. De be hendigheid waarmee de 5 spelers van iedere partij over het veld raasden, el kaar de bal afnamen en op het doel van de tegenstander afstoven, verdien de aller bewondering. De baten van de wedstrijd komen ten goede aan de sport- uitwisseling MiddelburgFolkestone en „Uit het VolkVoor het Volk". De brandweer knapte het op. Zaterdagavond ontdekte een politie man een loshangende tak op het Molen water juist boven de patates-frites- kraam bij de Schouwburg. Enkele brandweerlieden met de ladderwagen moest er aan te pas komen om het kar weitje op te knappen. Ds P. van Til zes weken naar Canada. Ds P. van Til, Geref. predikant, zal eind Juli als geestelijk verzorger een reis op een emigrantenschip naar Ca nada maken en daarna in Canada, op uitnodiging van deputaten voor de emi gratie, gemeenten bezoeken. Ds van Til is door zijn kerkeraad voor zes weken buitengewoon verlof verleend. Blikseminslag veroorzaakte brand. Gisteravond is tijdens het noodweer omstreeks 10 uur de bliksem ingesla gen in de nok van het dak van een wo ning aan de Oude Veerseweg, bewoond door de heer M. Wattel. Tengevolge van de inslag begon het dak onmiddellijk te branden. De gewaarschuwde brandweer was binnen enkele minuten ter plaatse. Na enige ogenblikken werd het vuur bestreden met een straal op de water leiding, daarna ook vanuit open blus water. Hierdoor had men de brand spoe dig onder de knie. Behalve flinke scha de door de brand (er ontstond een groot gat in het dak), is er ook veel water schade. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De brandweer heeft het huis gedurende een groot deel van de nacht onder controle gehouden. Politierechter Middelburg UITSPRAKEN. J. M. veehandelaar te Zaamslag werd vrijgesproken van hetgeen hem was ten- laste gelegd, nl., dat hij dronken zijnde met een auto had gereden. P. H., handelsvertegenwoordiger te Clinge werd veroordeeld tot 8 maanden gev. straf, waarvan 5 maanden voorwaar delijk, 3 jaar proeftijd en onder toezicht- stelling van de R.K. reclassering, met af trek van de tijd door H. in voorarrest doorgebracht. Hij had getracht zijn wo ning in brand te steken om op die manier een nieuw dak op zijn woning te krijgen met geld van de verzekering. M. D., krantenbezorger te Zierikzee werd wegens het plegen van een zeden misdrijf veroordeeld tot 1 jaar gev. straf, waarvan 8 maanden voorwaardelijk, met 3 jaar proeftijd, aftrek van het voorarrest, en onder toezichtstelling van het Ned. Genootschap tot Reclassering. SMOKKELAAR GEGREPEN. Na samenwerking tussen de Neder landse en Belgische douane is in België aangehouden, na door een versperring te zijn heengereden de 30-jarige C. B. uit Axel wegens het smokkelen van kal veren in een personenwagen. B. is geen onbekende voor Vrouwe Justitia. Officiële Publicatiën BEZICHTIGING STADHUIS. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis dat in verband met de „Vlaamse tentoonstelling" de gewone be zichtiging van het Gothische deel van het stadhuis vanaf heden tot en met 31 Juli a.s. niet kan plaats hebben. Wat brengt de radio? ARNbivi UIDEN 55-jarig huwelijksfeest. Vandaag her denkt het echtpaar C. de Klerk-Meijers dat het vóór 55 jaar ln het huwelijk trad. De heer C. de Klerk was vroeger werkzaam bij de Ned. Spoorwegen en vervulde de functie van brugwachter aan de Arne-spoorbrug. BRU1N1SSE „Geoefend BOldaat". In het bijzyn van overste de Feyter en kapitein Klooster man werd in hotel Storm te Bruinisse aan een aantal reservisten het diploma „geoefend soldaat" uitgereikt. Bij deze plechtigheid waren mede aanwezig de heren burgemeester Mi- chaells en gemeentesecretaris van de Linde. Drie personen uit Bruinisse bleken bereid te Zierikzee een kaderopleiding te gaan volgen. Men bleef nog enige tyd gezellig bij een, waarbij toekomstplannen werden besproken. Wedvlucht. De P.V. „De Bruse Trek ker" te Bruinisse hield een wedvlucht van Orleans. Uitslag: C. Capello, Brui nisse 1, 2, 5 en 6; J. van den Berge, Bruinisse 3; C. Bal, Sirjansland 4 en 7; C. J. Maas 8. Vergadering reisvereniging. De rels- vereniging „Ons Genoegen" te Bruinis se hield Donderdag haar jaarvergade ring in het Centrum. Ondanks het min der gunstige weer was de opkomst bul- tegewoon goed. De secretaris da heer A. M. Bal, werd met algemene stemmen herkozen, de voorzitter, de heer L. E. van Popering, bracht hulde aan de pen ningmeester, de heer Chr. Knop, voor zijn gehouden beheer, waarvoor hem volledige decharche werd verleend. Uit alles bleek, dat de Reisvereniging zich een blyvende plaats heeft veroverd in het Bruinisser verenigingsleven, daar verwacht wordt, dat de 70 leden van thans spoedig tot 100 zullen groeien. GROEDE Onderscheidingen. Namens de minis ter van Oorlog reikte de burgemeester een oorkonde uit aan Mevr. v. Putte, welke zij ontving ter nagedachtenis aan haar broer, de heer M. Bruijnooge, die gevallen is ln de oorlog 19401945 ln de stryd om de Peel. Verder werd aan de vader van de heer J. Verduijn het Ereteken voor Orde en Vrede met de drie gespen uitgereikt voor de drie dienstjaren, die hjj als on derofficier ln Indië heeft doorgebracht. Kristal Expositie. Op 26 Juli zal de Intendant van H. M. de Koningin de Kristal Expositie Leerdam openen. De ze tentoonstelling wordt gehouden in het gemeentehuis te Groede van 26 Juli tot 14 Augustus 1952. KLOETINGE Feestelijke intocht. De leerlingen der hoogste klassen der chr. school, die een reisje hebben gemaakt, zijn Vrijdag avond feestelijk ingehaald door „Excel sior". In optocht ging het door het dorp, waarna op het schoolplein enkele bekende liedjes werden gespeeld, die door de kinderen dapper werden mee gezongen. De heer B. M. v. Nieuwen- huijze sprak 'n dankwoord tot „Excel sior". KRUININGEN Reis Ouden van Dagen. Donderdag maakten de Ouden van Dagen hun uit stapje naar West Brabant. In Oosterhout werd in de speeltuin „De Waranda" veel genoten. Bij het speleva ren werd het zo bont gemaakt, dat een van hen over boord viel en kopje onder ging, gelukkig in ondiep water. Proes tend kwam hij weer boven, waarna hy eerst naar zijn binnenzak greep om te controleren of zijn sigaren nog droog wa ren Op de terugreis werd men overvallen door het hevig onweer, zodat de colonne meer dan een kwartier oponthoud had. Van een feestelijke ontvangst door de muziekvereniging kon ditmaal ook niets komen. KOUDEKERKE 60-jarig bestaan school op G.G. In de Geref. Kerk werd Woensdag een her denkingsavond gehouden in verband met het feit, dat dit jaar op Koudeker- ke het 60 jaar geleden is, dat de ver eniging voor lager onderwijs op G.G. haar eerste school opende. De voorzitter der Ver., de heer K. v. Sparrentak, gaf in een uitvoerig ope ningswoord een gedeelte van de histo rie weer. Een woord van bijzondere dank sprak de voorzitter tot de twee aanwezige ge- pensionneerde onderwijzers, de heer J. C. Ruitenbeek en de heer M. A. Ale- wijnse. De herdenkingsrede werd uitgespro ken door Prof. Dr K. Dijk van Amster dam. Deze begon met te zeggen, dat wij bij dit jubileum in de eerste plaats Gods daden moeten gedenken. Hij her innerde hierbij aan Jozua 4 en stelde zijn hoorders de vraag „of wij in deze dagen wel een gedenkteken voor het Chr. Onderwijs mogen oprichten?" Het Chr. Onderwijs beschouwende, wees hij er op, dat de paedagogische taak van het onderwijs op het eerste plan staat en dat juist daarom de ouders een Christelijke school moeten eisen. De be zwaren die vandaag tegen de Chr. School worden aangevoerd, noemde spreker dan ook zwak, omdat deze de eigenlijke kern niet raken en veelal GEMAAKT zijn. Vele oud-leerlingen waren gekomen om deze herdenkingsavond bij 9e wo- DINSDAG 8 JULI 1952. HILVERSUM I (402 m.) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram. VPRO: 7 f0 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 G. am.; 9.00 huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gra- mofoonmuziek; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 R.V.U.; Mej. M. Kehrer: „De taak van de vrouw bij de politie m Nederland"; 11.30 Voor de zieken; 12.00 Pianotrio; 12.30 Land- en tuinbouwmededelmgen; 12.33 Voor het platteland; 12.40 Pianouuo; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen oi gra- mofoónmuziek; 13.20 Metropoie orkest; 14.00 „De droogmaking van de Haarlem mermeer", causerie; 14.15 Gram.; 14.30 Cabaret; 15.00 Gram.; 15.30 Orgelconcert; 16.00 „Dit is mijn lievelingsmelodie", en quête; 16.30 „East is east, and west is west.en toch", causerie; 16.50 Kinder koor; 17.15 Pianotrio; 17.45 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.15 Orgelspel; 18.30 R.V.U.: H. J. A. Schintz; „Canada: The lost Indian"; 19.00 Pianospel; 19.15 „Paris vous parle"; 19.20 Fanfare-orkest; 19.45 „Ik weet, ik weet wat U niet weet"; 21.20 Disco-cause rie; 22.05 Militair orkest; 22.35 Gram.; 22.45 Buitenlands overzicht; 23.00 Nieuws; 23.15 „New York Calling"; 23.2024.00 Gram. HiLVLKöLuu II tz98 m.) KRO; 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 9.40 „Lichtbaken", causerie; 10.09 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; (12.3012.33 Land- en tuin- bouwmededelingen) 12.50 Toespraak door Zyne Eminentie Eugène Kardmaal Tisse- rant; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Voorbeschouwing van de Vierdaag se te water; 13.25 Lunchconcert; 14.U0 Kamersymphonie-orkest, vrouwenkoor en solisten; 14.45 Gram.; 15.30 „Ben je zes tig?"; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Zieken- loi; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Felicitaties voor de jeugd; 17.35 Ronde van Frankrijk; 17.45 Regeringsuitzending: Mr. H. J. Wyn- maalen: „De ontwikkeling van de vak beweging in Indonesië"; 18.00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten; 18.20 Ronde van Frankrijk; 18.30 Gram.; 19.00 „Hier vrij Europa"; 19.30 Gram.; 19.40 „Dit is leven", causerie; 19.50 Amusementsmuziek; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.08 „Heiligen gaan naar de "Hei"; 20.18 Holland Festi val: „Oedipus Rex", opera-oratorium; 21.15 Reportage; 21.25 Gram.; 21.50 Mili taire causerie; 22.00 Strijkorkest en so liste; 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram.; 12.15 Amusementsmuziek; 12.30 Weerbe richten; 12.34 Amusementsmuziek; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Tuinbouwkroniek; 13.20 Symphonie-or- kest; 14.00 en 15.00 Gram.; 15.30 Ham mondorgelspel; 16.00 Gram.; 16.30 Ham mondorgelspel; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kleuters; 17.30 Gram.; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Jeugd en muziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Syndicale kroniek; 20.00 Klankbeeld; 21.00 Strijkkwartet; 21.50 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Amusements muziek; 22.45 Gram.; 22.5523.00 Nieuws. NCRV TELEVISIE-UITZENDING. 19.0020.30 1. Reportage „Artis"; 2. Dag sluiting. nen. Bovendien was een aantal schrif telijke felicitaties ontvangen. Verder werd ln deze vergadering nog het woord gevoerd door burgemeester J. L. Dreg- mans namens het gemeentebestuur en Ds L. D. van Dijl namens de Herv. School. ST. ANN ALAND Bescherming bevolking'. In de proga- ganda-commissie Bescherming Bevol king te St. Annaland hebben zitting ge nomen burgemeester Fr. M. Boogaard, voorzitter; de overige leden zijn: Dr H. R. M. J. van Es, arts, de heer Abr. J. Soeters Jacs.zn, zuster Krijger en mej. J. Hendrikse, onderwijzers aan de school met de Bijbel. Geslaagd. Aan het stedelijk gymnasi um te Breda slaagde voor het eindexa men, diploma A, de heer P. van Dijk te St. Annaland. O.' EN W.-SOUBURG E.H.B.O. examens. Donderdagavond werd door dr J. S. Blaas te Souburf en dr van Gelderen uit Middelburg examen afgenomen voor het E.H.B.O.-diploma. Het diploma behaalden Mevr. Abra- hamse-Dingemanse, N. en St. Joosland; E. Dieleman, N. v. d. Bosse, Cath. Die- leman, J. Siemons en de heren Anth. de Bree, P. Wouters en M. Nieuwenhuize, allen uit Souburg en de heer P. Roelse, Ritthem. Nagekomen Advertentiën Heden overleed zacht en kalm onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, Mej. MAATJE DE JAGER, Wed. van dhr. Pieter Reijnhout, in de ouderdom van ruim 86 jaar. Fam. REIJNHOUT. Goes, 5 Juli 1952. Voorstad 87. De teraardebestelling zal plaats vinden Dinsdag a.s. des namiddags 1 uur.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2