BOERDERIJEN IN VUUR EN VLAM TIJDENS NOODWEER Westduitse neo-nazi's staan eindelijk terecht SNIPPER NIEUWS NIET TE VROEG JUICHEN Zeelands proeftuin te Wilhelmina- dorp wordt landelijk instituut* Walcherse koudbloedfokkerij staat op zeer hoog peil PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Onweersbuien boven verscheidene delen van ons land Wolkbreuken boven Bergen op Zoom en Utrecht; geen persoonlijke ongevallen gemeld Ze stuurden de honden erop af T ouristenluchtbr ug Berlijn-Hannover Remer's „S.R.P." een gevaar voor de Bonds republiek West-Berlijn neemt tegenmaatregelen Er zijn nog steeds problemen Truman toch candidaat? Uitgave Stichting „Éeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. on Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen: Lammen:.1 traat 17, Telef 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2213 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nnmmers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord VRIJDAG 4 JULI 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTIIEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuióema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zaterdag: Zon op 4.25 u., onder 21.4 u. Maan op 19.52, u. onder 1.29 u. Hoogwater op Zaterdag 8 Jullr Vlissingen: 11.57 u. 1.87 m., u. m. Terneuzen: 11.27 u. 2.06 m., u. m. Wemel- dinge: 1.00 u. 1.50 m., 13.37 u. 1.67 m. Zierikzec: 0.45 u. 1.27 m., 13.21 u. 1.42 m. Minstens tien boerderijen zijn gisteravond en vannacht afgebrand tijdens het noodweer, dat boven een groot deel van ons land heeft gewoed en dat ontstond, doordat ons land zich gisteren in het overgangsgebied bevond van de wegtrekkende warmere lucht en de van de Oceaan komende koelere luchtstromingen. Verscheidene onweersbuien kwamen uit het Zuid-Westen opzetten en gingen veelal gepaard met zware regenval en krachtige windstoten. Vrij wel alle stations van het K.N.M.I. in ons land hebben onweer gemeld. Het ergst was bet in bet Westen en het Zuiden. De krachtigste windstoot werd ge- n.eten in Gilze-Rijen, namelijk een van niet minder dan 57 knopen. In West-Brabant was het noodweer dan ook bijzonder zwaar. Van omstreeks vijf uur af stroomde hier de regen neer, gepaard gaande met hagelbuien, waardoor de tuinbouw en fruitteelt geer aanzienlijke schade opliepen. In de Westhoek trof de bliksem vele boerderijen. De hofstede van de landbouwer Van Loon, die aan de spoorlijn staat, werd een prooi der vlammen, evenals die van de land bouwer De Wit in „De Kladde" bij Bergen op Zoom. Van de inboedel kon zowat niets gered worden. In Steenbergen sloeg het vuur op drie plaatsen in. Bij de landbouwers Mouwe en Van der Aart was de scha de gering, doch bij de landbouwer Koole sloeg het vuur over op enkele stroklampen, die afbrandden. In Heyningen brandde een grote landbouwschuur tot de grond toe af. Ook op Tholen Is op enkele plaat sen de bliksem ingeslagen, doch werd gelukkig geen schade van betekenis aangericht. WOLKBREUK BOVEN BERGEN OP ZOOM Boven Bergen op Zoom ontlastte zich een wolkbreuk, die de laagste punten in de stad onder deed lopen. In de Wouwsestraat liepen de kelders en winkels vol want er stond een meter water evenals op de grote ver keersweg naar Zeeland, waar vele auto's door de watermassa tot stil stand werden gedwongen. EN BOVEN UTRECHT. Boven Utrecht ontlastte zich een noodweer, dat twee uur aanhield. Ook hier moesten op verschillende plaat sen in de stad de kelders door de brandweer leeggepompt worden. In de gemeente Bergambacht werd een woning en een schuur in de as gelegd. In Rosmalen ging een hof stede totaal verloren en kon het gezin van de familie Engelbert, met zeven kinderen, zich maar op het nippertje redden. De inboedel ging hier verlo ren. In Lopik sloeg de bliksem in de boerderij van de landbouwer J. Schep. Een partij van 28 voer hooi vatte vlam en in minder dan een ogenblik was het grote pand een loeiende fakkel. Onder Lexmond sloeg het vuur in twee kapitale boerderijen. De geallar- meerde brandweer wist van de ene hofstede het woondeel te behouden, doch de andere boerderij brandde af. In Schalkwijk vatte een grote hooi berg vlam, doch kon de hofstede be houden worden, omdat de brandweer spoedig ter plaatse was. Te Apeldoorn werd de boerderij van de heer R. Veldhuis in de as ge legd. Van de inboedel werd niets ge red. In Ernst onder Epe brandde een schuur van de landbouwer Gasselman tot de grond toe af. Gisteravond zijn in Kopenhagen politiehonden losgelaten op een me nigte van ongeveer 700 personen, die zich voor het hotel vanGeneraal Ridgway had verzameld, terwijl de generaal dineerde met Deense mili taire leiders. Een aantal betogers liep kleerscheuren op en enkele moesten in een ziekenhuis opgenomen worden. Binnen een half uur waren de be togers uit elkaar gedreven. PINAY STELT VERTROUWENSKWESTIE. De Franse premier, Antoine Pinay, heeft Donderdagavond de kwestie van vertrouwen gesteld met betrek king tot het wetsontwerp der rege ring betreffende de glijdende loon schaal, waarover Dinsdag door de Na tionale Vergadering in tweede lezing gestemd zal worden. Negenjarig jongetje liet trein ontsporen. Uit het onderzoek door de politie naar de oorzaak van de ontsporing van de Rheinpfeil-Express te Venlo, is gebleken, dat het ongeval is te wijten aan het feit, dat er een steen op de rails lag, die daar door een 9- jarig jongetje was neergelegd. Prinses Wilhelmina 'is voornemens medio Juli voor vacantie enkele we ken naar het buitenland te gaan. ER WAREN WEER GELAARSDE KNOKPLOEGEN. Om de West-Berljjners hun toene mende isolering minder sterk te laten voelen heeft de Bondsregering het plan opgevat een soort toeristenluchtbrug tussen Berljjn en Hannover in te rich ten. Zjj heeft de regering der Ver. Sta ten verzocht een klein aantal militaire transporttoestellen ter beschikking te stellen. De Berlynera moeten volgens de re gering zonder poespas van boekingen en voor derde klas spoortarief naar het Westen kunnen vliegen. Zij moeten hun stedenelland eens goedkoop kunnen af wisselen voor een weekeinde in de Harz of ergens anders in het Westen en niet permanent onder de drukkende gedachte leven, dat voor hen de wereld to Wannsee of in het Grünewald ein digt. Daarenboven heeft de Duitse re gering nog een zeer zakelijk argument voor zulk een passagiersluchtbrug aan gehaald. De naar en van Berlfjn spo rende Duitsers betalen voor hun trein reis namelijk tezamen per jaar dertig ttillloen Duitse mark aan de Oostduit- se spoorwegen. Dit geld wordt volgens de regering te Bonn mede besteed om de communistische propaganda in het westen te financieren. Reden te meer, ro meent zij, om een paar vliegtuigen te schakelen in de koude oorlog om West-Berlfln. Amerikaanse plattelandsjongeren naar ons land. JW Amerikaanse jongeren, twee jongens en drie meisjes, komen van- ;nfag naar Nederland, dank zij het mternationale uitwisselingsprogram- lJ! yoor Plattelandsjongeren. Zij zul- toeven' November in ons land ver- Jtoj' Nederlandse boerenzoons en ochters zijn onderweg naar de nieu- te kome waar Juli hopen aan renenT van deze Amerikaanse j onge ile,', Ulse Wintermute uit Blockton fervvr ondermeer logeren bij de en Sch,eele te Kapelle-Biezelinge kerke R- J- Scheele te Wisse- Westduitslands nieuwe nazi-partij, de „Socialistische Rijkspartij", staat thans als beklaagde voor de constitutionele rechtbank der Bondsrepubliek in Karlsruhe. Zij wordt volgens de regering beschouwd als een zuivere navolgster van de vroegere N.S.D.A.P., die een eind wenst te maken aan de democratie in de jonge staat. Als de rechtbank eveneens tot dit besluit komt, zal de regering vrij spel krijgen bij haar campagne tegen deze nieuwe nazi's, die zich onder leiding van Hitiers Majoor, Otto Remer, hebben aaneengesloten en zal zij de bevoegdheid verkrijgen deze partij te ont binden. De strijd tegen de S.R.P., en ook tegen de Communistische partij, is een half jaar geleden begonnen met in vallen in de partijbureaux en de wo ningen der voormannen en het mate riaal, dat werd gevonden, bleek vol doende om de klachten te staven, dat beide partijen een gevaar betekenen voor het voortbestaan van de bonds republiek. De S.R.P., die thans als eerste partij voor het gerecht in Karlsruhe de ge rechtelijke proef zal moeten doorstaan, verdedigt zich met het argument, dat zij geen omverwerping der democratie beoogt doch alleen maar een andere vorm van democratie. Welke vorm van democratie deze partij beoogt is niet moeilijk te be grijpen als men weet, dat Remer dié verstokte bruinhemden rond zich heeft verzameld, die hun wrok tegen de Westelijke gealliëerden nooit hebben kunnen overwinnen. Vooral in het Noorden wist Remer een aanzienlijk aantal aanhangers te verwerven. Bij geen der verkiezingen, die hier het afgelopen jaar zijn ge houden, bleef de S.R.P. beneden 10 der stemmen. In sommige steden aan de Noordzeekust en in haar baker mat, de Lüneburger heide, verzamel- A iW MOSSADEQ TREEDT 5 JULI AF. ziin6! ^,abinet-Mossadeq zal morgen eel k ag, Jndienen, aldus is offici os» j? ePd gemaakt. Gistermorgen Twpoj "leuwe samenstelling van de tweede Kamer gereed. tot''nriH,ranse, kabinet heeft besloten dat tounisti^vf0 Jnzake een beweerd corn 's veiif^u p°mPiot tegen de binnenland- Voortge7|t n va" de staat zal worden dat ni l V? minister van justitie zei, Wek 7i;ynlg^S en d'e met het onder teren a st ..overvloedige bewijzen" op dat'°®u communistische partij hebben De militaire oefening „Polsstok", die aan de Gelderse IJssel is gehou den, is vannacht geëindigd. Officieren manschappen en de bewoners uit die buurt, waren best tevreden, want al les was vlot verlopen en zonder schade. Twee Rij swij kers, de 25- jarige J. Horneman en de 34-jarige Th. Wubbeling gaan samen op één motor naar Zuid-Afrika emigreren. Het is 'n reisje van 18.000 km. en zal ongeveer duren van September tot April. In Pretoria zal de heer Horne man bij familie werk krijgen. De afdeling Midwoud van de Bond van Plattelandsvrouwen, die gisteren een reisje naar de Hoge Veluwe zouden maken, is met autobus-en-al in een sloot bij Nieuwersluis gedoken. Mod derkleren natuurlijk en een dame brak haar pols. De tocht ging niet door. Amerika heeft gedreigd de militaire en economische hulp aan Denemarken te staken als dit land de levering van een tankschip aan de SowjetUnie doorzet. Een baby van 14 maandbn in Tel Aviv vond een adder, stak de kop van het dier in haar mondje en beet er eens in. De adder spoog vergif in het mondje van het kind. De toegesnelde ouders doodden het beest; de baby onder vond geen schadelijke gevolgen van het avontuur. Tienduizend personen zijn dakloos door een wervelwind op de Philippijnen. Acht en twintig Oostduitse politiemannen, onder wie een inspecteur, die in Moskou was opgeleid, zijn in de afgelopen dagen naar het Westen gevlucht. Tussen Ribbeauville en Ostheim in Frankrijk heeft een hagelbui, waarbij stenen vielen van drie centimeter doorsnee, de wijnoogst grotendeels vernield. de zij een kwart der kiezers of meer achter haar vaandels. In kleinere plaatsen oefenden haar inmiddels op last der regering ontbonden gelaarsde knokploegen weer een ze kere terreur uit. De S.R.P. is tot de politieke spreekbuis geworden van de hardnekkigste nazi's, die Führer en leidersbeginsel van de oude N.S.D.A.P. zijn trouw gebleven. Voor de ontwikkeling der politieke verhoudingen kan de uitspraak van Karlsruhe van belang worden, daar bij een verbod der S.R.P. een grote kiezersmassa „dakloos" zal worden. Zij zal waarschijnlijk bij de Duitse partij haar toevlucht zoeken en daar mee de invloed dezer partij in Bonn zeer versterken. Het Westberlijnse parlement heeft besloten maatregelen te nemen tegen „chicanes van de regering der Sowjet- zöne tegenover West-Berlijners". Het parlement zal de namen en daden bekend maken van die leden der volkspolitie en autoriteiten van het Sowjet-Russische bezettingsgebied, die bij het optreden tegen inwoners van West-Berlijn bijzonder in het oog vallen. Gedwongen verkoop of ont eigening van grond in de Sowjet- seetor of in de Sowjet-zóne zonder toestemming van de rechtmatige eige naar zal als ongeldig worden be schouwd. De namen van handelaren, die ille gaal goederen uit de Sowj et-sector in West-Berlijn invoeren, zullen gepu bliceerd worden. In de woonwijken zullen de namen van West-Berlijners bekend gemaakt worden, die inkopen doen in het Sowjet-gebied zonder dat zij daar om financiële redenen toe genoodzaakt zijn. DE KABINETSFORMATIE (Van onze parlementaire redacteur.) Het langverbeide gesprek tussen de kabinetsformateur en de vier fractie voorzitters, Donker, Romme, Schou ten en Tilanus, heeft geduurd van 2 uur tot tien voor half zeven. Er is afgesproken, dat dit onderhoud zal worden voortgezet op Maandag ochtend. De bedoeling is duidelijk: de frac tievoorzitters hebben er behoefte aan om weer eerst hun eigen mensen te raadplegen. Hedenmiddag om half twee verga dert de A.R.-fractie, waarvoor ook zijn uitgenodigd, de voorzitter en de secretaris van de Eerste Kamerclub, prof. Anema en mr Rip. Om drie uur komen de C.H.- en K.V.P.-fracties bij een, terwijl de socialisten wachten tot Zaterdagmiddag. Uit deze gang van zaken kan men concluderen, dat geen der fractievoorzitters zich tijdens het onderhoud met dr Drees heeft gebonden. Het gesprek heeft lang ge duurd. Enerzijds betekent dit, dat er verschillende aanrakingspunten wa ren, anderzijds kan het erop duiden, dat er nog problemen liggen. Men zal er dan ook goed aan doen om niet al te vroeg te juichen. Hebben wij het wel, dan moet men de bespre king van gisteren als zeer voorlopig beschouwen en niet veronderstellen, dat dr Drees bijna is geslaagd. Daar voor zijn de problemen te moeilijk. Wij menen niet te boud te zijn door te beweren, dat er tijdens het onder houd met de formateur de nodige reserves aan de dag zijn gelegd. Het is duidelijk, dat nu langzamerhand beslissende dagen voor dr Drees op komst zijn. Finse zeelieden aan de zwier. Door de Vlissingse politie zijn twee Finse zeelieden aangehouden van een in de haven liggend schip. Zij waren samen op stap geweest en konden zich er niet mee verenigen dat na het sluitingsuur der café's nergens sterke drank meer was te verkrijgen. Eén hunner sloeg daarom een grote ruit van een café op de Boulevard in, waarbij hij zo ernstig aan zijn hand verwond werd, dat de politie hem moest verbinden. De andere liet zijn kameraad in de steek en ging al leen verder. In de Pioenlaan zocht hij onderdak door met een tuinbank als wijlen Koppelstock de deur van een woning te rammeien. Toen de hele buurt, door het lawaai wakker geschrokken, ging kijken, lag hij in een der kamers in een makkelijke stoel rustig te slapen. Ook hij werd door de politie ingerekend. Zij heb ben de door hen aangebrachte schade geheel vergoed, maar zullen voor de rechtbank nog wel nadere uitleg van hun daden moeten doen. Grote veranderingen. Speciaal voor de vollegrondsfruitteelt» Op de jaarvergadering van Zeelands proeftuin te Wilhelminadorp, deed de waarn. voorzitter, de heer J. Lens hoek, belangrijke mededelingen over de voornemens welke er bij het de partement bestaan ten opzichte van de proeftuin. Het ligt n.l. in de be doeling om deze tot nu toe Zeeuwse vereniging om te zetten in een natio naal proefstation voor de vollegronds- fruitteelt in Nederland, de enige stich ting van deze aard welke er in ons land zal komen. Natuurlijk hangt dit af van de be reidwilligheid der leden, maar de voorzitter hoopte dat die er toe konden besluiten omdat het een hele eer is voor de proeftuin en de overige fruit teelt-proeftuinen er tuk op zijn in Zeelands plaats te treden. Natuurlijk gaat het zuiver provinciaal karakter er mee verloren maar er staan zoveel voordelen tegenover dat het bestuur adviseerde in principe tot de omzet ting te besluiten. Dit laatste geschied de eenstemmig. Van de bestuurstafel werd meegedeeld dat het bestuur, in dien alles zijn beslag 'krijgt, bestaan zal uit elf leden, waarvan 5 Zeeuwen en 6 uit andere provincies. Er bestaat echter reden om te veronderstellen dat het dagelijks bestuur uit Zeeuwen zal worden gevormd. In dit verband ried de directeur, ir. van Soest, aan om het aantal leden of begunstigers zoveel mogelijk uit te breiden. DE UITBREIDING. De secretaris, de heer Kakebeeke, deelde nog mee dat het er met de geldlening, waartoe in een vorige ver gadering besloten was, goed voor staat. Zodra alles geregeld is kan met de nieuwbouw worden begonnen en zal de tuin uitgebreid worden; aan een en ander is hard behoefte. Financieel staat de proeftuin er goed voor. De ontvangsten van de tuin zelf hebben ruim 30.000 bedragen en de uitgaven ruim f27000. Bij het laboratorium bedragen de ontvangsten, dank zij de ruime subsi dies van veilingen en Rijk, 55.000 en de uitgaven 52.000. De rekening 1951 werd goedgekeurd; een lid der financiële commissie ont ried de tuin al te veel in te richten als een particulier bedrijf, omdat dit het experimenteel karakter ervan in gevaar brengt. Hierop werd niet ge reageerd. Na afwerking van de agenda heeft de heer Lenshoek hartelijke en waar derende woorden gesproken tot dr. Mulder, die een benoeming te Wage- ningen aannam; een herinneringsge schenk moet nog aangekocht worden en zal hem later worden overhandigd. AMBONEZEN SLAAGS MET MIDDELBURGERS. De Middelburgse zakenman C. is Woensdagavond slaags geraakt met enkele Ambonezen. Eén van hen had C. onlangs verzocht zijn vulpen te re pareren. Toen de heer C. Woensdag avond de Ambonees zag, zei hij hem, dat hij de vulpen kon brengen. De Ambonees, die verstond, dat hij een vulpen had gestolen, toog naar het kamp, trommelde enkele vrienden op en maakte jacht op de zakenman. Men geraakte slaags, waarbij een Middel burger, die tussenbeide kwam, even eens klappen opliep. De Ambonees is door de politie aan het verstand gebracht, dat er van diefstal helemaal geen sprake is geweest en heeft pro ces-verbaal tegen hem opgemaakt. Twee personen werden gedood en twintig werden gewond toen een tweemotorige Brigand jager bommenwerper van de R.A.F. neerstortte op een complex wo ningen te Salisbury (Wiltshire) in Engeland. Gedood werden de bestuurder van het vliegtuig en een vertegenwoordiger van het Ministerie van Voorzieningen, die als passagier meevloog. On der de gewonden waren moeders en haar kinderen. Achttien hui zen gingen in vlammen op. Een foto van de brandende hui zen met op de voorgrond gered de bezittingen van de getroffen bewoners. DRIE ONGELUKKEN TE MIDDELBURG. Gisteravond omstreeks half zes, kort na de zware bui, die zich boven Middelburg ontlastte, wilde een ar beider uit Veere, die op de Kanaal- weg had geschuild, met een regenjas over het hoofd de weg oversteken. Hij liep tegen een vrachtauto aan, waardoor hij een gat in het hoofd en een hersenschudding opliep. De man moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Ongeveer te zelfdertijd reed op de hoek Houtkaai-Herenstraat de landbouwer S. de V. uit Gapinge met zijn bromfiets tegen een uit de Herenstraat komende bestelauto. De heer De V. werd gewond, de brom fiets en de bestelauto beschadigd. Tijdens de paardenkeuring gistermor gen heeft de landbouwer K. M. uit Serooskerke, die achter zijn paard stond, een trap van het dier gehad. De landbouwer moest in een auto naar huis worden vervoerd. FOKDAG VAN „HIPPOS" TE MIDDELBURG De Walcherse koudbloedfokkers hebben gisteren in Middelburg laten zien, wat er op dit gebied in de na-oorlogse jaren is gepresteerd. De prestaties waren uitstekend en Jan Maljaars, de bekende paardenfokker uit Oost- kapelle, reed gisteravond tevreden met een groot aantal bekers naar huis. Hij had vele lauweren geoogst. „Hippos", de vereniging van Walcherse Paardenfokkers, had in samen werking met de Gew. Bond voor Zeeland van de Koninklijke Nederl. Fede ratie van Landelijke Rijverenigingen een fokdag, alsmede een concours- hippique georganiseerd op het Industrieterrein te Middelburg. Ondanks het minder fraaie weer waren er honderden belangstellenden. In de morgenuren vonden de keu ringen in de diverse rubrieken plaats, alsmede de dressuurproeven voor de landelijke ruiters. OPENING. De opening van het concours ge schiedde door de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casem- broot, die vergezeld was van de grif fier der Staten, mr J. M. Pilaar, en het lid van G.S., de heer C. Philipse. Ook de burgemeester van Middelburg, mr dr N. Bolkestein, was aanwezig. De Commissaris sprak er zijn vreug de over uit, dat velen waren geko men om de prestaties der Walcherse fokkers te bewonderen. Hij vond de paardensport een der mooiste spor ten, die hij kende. Met vreugde begroette de Commis saris de prachtige prestaties van de Walcherse fokkers, die hij met het behaalde resultaat gelukwenste en hulde bracht voor hun doorzettings vermogen. Ga zo door, zo riep hij hen toe, tot heil van het econo misch leven van Zeeland. Nadat het Wilhelmus was gespeeld, Strijd tussen Taft en Eisen hower nadert hoogtepunt. De strijd om het candidaatschap van de republikeinse partij tussen Eisenho wer en Taft nadert zijn hoogtepunt. Volgens Amerikaanse dagblad- en ra diocommentators plukt senator Taft nu de vruchten van het „bewerken" van personen, die, naar bekend was, de lei ding van de republikeinse nationale conventie zouden hebben. Naar raming heeft Taft in alle be langrijke conventiecommissies een meer derheid van twee tegen één op Elsenho wer. Het belangrijkste gevolg hiervan zal kunnen zijn, dat ondanks voorkeur van de kiezers in Texas, Georgië en ver scheidene andere Zuidelijke staten voor generaal Eisenhower in totaal meer dan honderd concurrerende afgevaardigden voor Taft uit deze staten het recht zullen krijgen de concentle bij te wo nen en dit aantal kan beslissend z(jn. Er zijn echter ook pro-Eisenhower- krachten aan het werk. Een hiervan ls de wijdvertakte mening in de republi keinse party, dat de republikeinse can didaat in staat moet zijn onafhankelijke kiezers aan te trekken, teneinde de nu meriek sterkere democratische partij te kunnen verslaan. Volgens het New Yorkse blad „Jour nal American" heeft president Truman in het geheim de gehele vijfde verdie ping van hotel „Blackstone" in Chicago afgehuurd, ingaande een week voor de opening van de democratische nationale conventie in Chicago. Luidens dit be richt zou dit kunnen beduiden, dat „Truman van mening is veranderd en besloten heeft te trachten het candi daatschap te verwerven of dat hij ten minste een krachtige invloed wil heb ben op de verkiezing van de democra tische candidaat". P.Z.E.M.-monteur door stroom getroffen. Gistermiddag is in een transforma torhuisje te Groede door tot nu toe onbekende oorzaak een ongeval ge beurd, waarbij de heer Kesteloo uit Schoondijke ernstige brandwonden aan borst en rug opliep. - inspecteerde de Commissaris de lan delijke ruiters, die opgesteld stonden. KAMPIOENEN. Bij de landelijke ruiters werd kam pioen van Zeeland voor 1952 de Land. Rijver. „De Schouwsche Ruiters" te Dreischor. Res. kampioen werd de Land. Rijver. „Oranje Ruiters" te Willemstad-Fijnaart. De „Juliana Rui ters" te Zaamslag werden als no. 3 geclasseerd. Bij de koudbloed paarden werd kampioen van Walcheren de 4-jarige merrie Zora E.R.D., eig. J. Maljaars, Oostkapelle. Res. kampioen werd Cora D'Atea, een driejarige merrie van C. Mesu, Nieuwland. Henny van Zee- duin, een vierjarige merrie (gr. maat) werd aangemerkt als de beste gefok te merrie van Walcheren. In de afdeling „Loten van 4 mer ries van één eigenaar" werd het vier span Udine van Kruiningen, Rezie van Lovemick, Lien van de Eendracht en Fairine, eig. C. Mesu, Nieuwland, kampioen. Op de tweede plaats kwa men Florine van Vijfhuizen, Henny van Zeeduin, Corrie van Zeeduin en Zora E.D.R., eig. J. Maljaars, Oost kapelle. Op de derde plaats kwamen Tannie van Clinge, Lena van de Boe- rendijk, Corrie van Fratershoeve, Neta van Pauwenhof, eig. W. de Buck, Meliskerke. De beste merrie van af stamming bleek te zijn Fiorina van Vijfhuizen, eig. J. Maljaars, Oost kapelle. Bij de hengsten met min stens 6 afstammelingen was de uit slag: 1. Nico van de Heibloem, eig. W. de Buck Zn, Meliskerke en C. Mesu, Nieuwland. 2. Nico van de Fuus, eig. W. de Buck Zn. 3. Bru tus van 't Hof Nieuwland, eig. E. Koppejan, Zoutelande. De uitslagen der keuringen die des ochtends plaats vonden, publiceren we morgen evenals de uitslagen der dressuurproeven, het springconcours, enz. DE BILT ZEGT; Plaatselijke buien. Weersverwachting, geldig tot van avond: Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijke buien en een kans op onweer. Matige tot krachtige Noord- Oostelijke wind. Over het algemeen weinig verandering in temperatuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1