IVOROL Middelburgse secretarie in de nieuwe stadhuisvleugel* <D« avonlurcti «iaat §crl)an en ^^«snefge* de beste tandpasta die mee U raden kan Krijgt Middelburg nieuwe tennisbaan Opbouwende iddenstand GEMEENTERADEN Goes. 7 holen. AANBESTEDINGEN SCHEEPSTIJDINGEN brengt u Officiële Publicaticn Woensdag 2 Juli 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pfigina 7 Verhuizing is ten einde. Ambtenaren in hemdsmouwen, onderaardse gangen en veranderingen, „Met het gemeentehuisHoevele malen zullen de heren Muller en Sigter- mans, de beminnelijke stadhuisbodes, deze woorden gesproken hebben in het tij delijke gemeentehuis aan de Wagenaarstraat? Zü weten het niet en wij durven geen schatting te maken. Ook zü zün verhuisd van de Wagenaarstraat naar de Lange Noordstraat en hebben hun kamertje gekregen tegenover de ingang in de nieuwe stadhuisvleugel. Hun stemmen zullen niet meer zoveel door de telefoon klinken, want de gemeente heeft nu een aparte kamer voor de bediening van de 1 lijnen der gemeentelijke telefoon en een aparte telefoniste, die het publiek voort aan te woord zal staan en doorverbinden. De heren Muller en Sigtermans lopen ook nog een beetje onwennig in het nieuwe gebouw rond. Ze zullen de ko mende weken best weten, wat ze moeten doen, want probeert U maar uit te vin den waar U wezen moet. Overigens heeft men het U in eerste instantie gemakke lijk gemaakt. Vlak achter de ingang, voor de draaideur, bevindt zich een eikenhou ten bord, waarop staat aangegeven in welke kamers U zijn moet en welke af delingen er zich gevestigd hebben. Komt men door de draaideur in de ruime hal dan kan men altijd bij de bodekamer, niet meer binnenstappen, zoals in de Wage naarstraat, maar door het loket vragen, waar kamer „zoveel" te vinden is. Ove rigens zijn de eikenhouten deuren van keurige nummers voorzien, al ontdekten we, dat de gemeentesecretaris, die zich genesteld heeft op de eerste verdieping een kamer heeft met ettelijke deuren en bovendien twee uitgangen, die ieder een apart nummer hebben. GELIJKVLOERS. Maar laten we gelijkvloers beginnen, In de volgorde zoals de gemeentesecreta ris, de heer J. Ph. Koene, ons met trots de nieuwe secretarie liet zien, de kamers, de zalen de catacomben en de archief zolder. Vanuit de hal heeft men toegang tot de trouwzaal, doch de ingang voor de paartjes blijft aan de Marktzijde. In de hal is ook de ontvangkamer van de wet houders met daarnaast de wachtkamer voor de bezoekers, die de wethouders willen spreken. Overigens vindt U voorlopig in deze laatste kamer het huisvestingsbureau, dat mee is overgekomen en er voorlopig ge vestigd blfjft, totdat Middelburg geen woningnood meer kent. Wanneer dat een feit zal zqn kunnen ze V voorlopig in deze kamer ook nog niet vertellen De afdeling Bevolking, die zich altijd in een druk bezoek mag verheugen, be vindt zich gelükvloers. Een kluis com pleteert er de kantoorruimte en de lift Is een gemak voor het vereenvoudige ver- Voer van stukken. Deze lift heeft al vele diensten bewezen, vooral bü het verhui zen en het overbrengen van het archief. EERSTE VERDIEPING Da eerste verdieping heeft terzijde van de trap een leeskamer voor de raadsleden. In de grote hal bevindt zich het wapen van Middelburg, de verlichting is overal keurig verzorgd. Voorts is op deze ver dieping de kamer van de burgemeester gelegen, die prachtig ingericht is. De sec fetaris heeft een kamer van wat minder grote afmetingen. De eerste en tweede 5fdeling resp. financiën en onderwas en registratuur bevinden zich op deze ver dieping. TWEEDE VERDIEPING, Op de tweede verdieping is de dien keuken, die tegen de burgerzaal gelegen is. In de hal van deze verdieping is een prachtige houten wandversiering aange bracht, afkomstig van een afgebroken loods, die bü de Langevielebinnenbrug fetond. Een keurige betimmering van het poor tje valt hier direct op. Het is de toegang tot de eerste verdieping van het gothische deel van het stadhuis. Het vreemde is, dat de vleugel dus twee verdiepingen heeft, het oude deel èlechta één. Vanaf de tweede verdieping Van de vleugel komt men ook op de eerste verdieping van het oude gedeelte. Op de tweede verdieping vindt men de typistes. Daarachter bevindt zich de ka mer van de verificateur. De binderij be vindt zich ook op deze verdieping. VAN HOOG NAAR LAAG. Wanneer we een blik geworpen hebben pp de archiefzolder, dalen we weer via het fraaie trappenhuis af naar de kelder, een sensatie apart, doch niet voor het publiek. In de kelder-ruimte is niet be paald veel te zien, doch de eigenaardige loop van de gangen, waarin de buizen voor de centrale verwarming zijn aan gebracht, heeft de kelder herschapen in een waar labyrinth, waar men met moeite weer uit kan komen. In oorlogsomstan digheden vindt men er een grootse schuil kelder, waar honderden mensen een on derkomen kunnen vinden. De kelder, waar de drie grote ketels van de cen trale verwarming staan opgesteld, geeft de indruk van de machinekamer van een schip. VERHUIZING VOORBIJ. De verhuizing was Maandag zo goed als voltooid. Er liepen nog ambtenaren In hemdsmouwen, die druk bezig waren alles keurig op te poetsen. De bureaux hebben hun plaats gekregen, want het was de laatste dag van de grote verhui zing. Nog niet direct op hun gemak, maar toch voldaan over het feit, dat men na meer dan 12 jaar in noodruimten te heb ben moeten werken, eindelük weer „in eigen huis" is teruggekeerd. Gisteren was de secretarie weer voor het publiek ge opend en is de normale toestand weer teruggekeerd. Ingezonden Mededeling (adv.) Eind deze week val van oesterbroed Het fraaie weer doet de watertem peratuur snel oplopen. Daardoor ver beteren de omstandigheden voor de pesterlarven - belangrijk. Het is dan Ook te verwachten, dat de reeds aan wezige larven zich nu snel zullen ont wikkelen, zodat tegen het eind van deze week het oesterbroed zal begin nen te vallen. In de eerste helft van deze week is nog geen broed te verwachten. Delftenaar kaapte fiets en meisje Door de Rijkspolitie van Hooger heide is aldaar aangehouden een ze kere J. K. te Delft, die met een min derjarig meisje trachtte naar België Uit te wijken. In Hoogerheide had de jman nog kans gezien een rijwiel van evr. B. te stelen. K. werd na ver oor overgebracht naar Breda, waar ij werd ingesloten. Het meisje werd onder geleide naar haar ouders terug gebracht en mevr. B. kon weer in het bezit worden gesteld van haar rijwiel. Ernstig ongeluk op verkeersweg van Wouw naar Bergen op Zoom Maandagmorgen is op re grote ver keersweg van Wouw naar Bergen op Zoom éen zeer ernstig ongeluk ge beurd, waarvan de heer L. Rampart eigenaar van het hotel de Kroon uit Wouw het slachtoffer is geworden. De heer Rampart was op weg naar Bergen op Zoom naar de tandarts, doch moest onderweg nog een bood schap doen bij een kennis. Even bui ten Wouw stak hij de straatweg over zonder op het verkeer te letten. Van de richting Bergen op Zoom kwam op dat moment e.n auto gereden, be stuurd door de heer B. uit Woens- drecht. Hoewel deze krachtig remde, kon hij een aanrijding niet voorko men. De heer Rampart werd tegen de grond geslingerd, waarbij hij zeer ernstig werd verwond. Hij kreeg een schedelbasis-fractuur, inwendige kneu zingen en brak een arm. In zorgwek kende toestand werd hij per zieken auto naar het Charitas ziekenhuis te Roosendaal vervoerd, waar hij ter ver pleging werd opgenomen. De Rijkspolitie stelde een onder zoek in. In de Zeeuwse hoofdstad zijn veel te weinig tennisbanen. Dit doet zich des te sterker gevoelen, omdat de belangstelling voor deze sport de laatste jaren sterk groeiende is. De MLTC heeft op het ogen blik reeds 85 senior- en 30 junior-leden. Het gevolg is niet alleen, dat deze leden maar weinig speelgelegenheid krijgen, maar ook, dat anderen nimmer in de ge legenheid komen om eens een partijtje te tennissen, omdat de banen permanent bij de MLTC in gebruik zijn. Bovendien is het niet mogelijk om b.v. seriewed strijden of kampioenschappen te organi seren. Tenslotte is de hoge huur een ernstige belemmering om tennis meer populair te maken. De MLTC betaalt thans per lid een bedrag van ƒ30.per jaar, waar voor dat lid dan ongeveer 15 uur kan spelen. Dat is dus een vrij kostbare ge schiedenis. Enige tijd geleden heeft de MLTC een commissie benoemd, welke tot taak kreeg om naar andere mogelijkheden te zoeken. Het resultaat is, dat thans ernstige po gingen worden aangewend om voor eigen rekening een drietal tennisbanen te doen aanleggen. Deze zouden komen achter het Zanddorp, waarbij het zelfs nog mo gelijk zal zijn om in de toekomst uit te breiden tot vijf banen. De commissie heeft het benodigde be drag voor het grootste deel^bijeen en in dien de grond op korte termijn van de gemeente zou kunnen worden aange kocht, zouden de nieuwe banen reeds in April van het volgend jaar, dus bij de aanvang van de nieuwe competitie, in ge bruik kunnen worden genomen. Kleinere plaatsen als Hulst, Aarden- burg en Terneuzen hebben een veel be tere accomodatie. Ongetwijfeld betekent dit particulier initiatief een verlichting voor het gemeentebestuur, zodat het de nodige medewerking aan de MLTC zeker niet zal onthouden. WAAR IS 'T PAARD? „Gertjan, wat verschrik- keiyk, die Kriek denkt dat wij hem zo gemeen behandeld hebben. Wat moeten we doen!" Naden kend staarde Gertjan naar het kapotte wagentje. „Ja zusje," zei hij ein delijk, „het is een ver velende geschiedenis. Ik zou best willen weten wat hier allemaal achter steekt. Waarom zou die gemene kerel dat gedaan hebben? Dat arme paard heeft misschien ook nog een been gebroken, enMaar Gertjan werd in zijn over peinzingen gestoord door een uitroep van Maartje: „Het paard? Waar is 't paard? Ik zie het nergens meer, waar zou het zijn gebleven?" „Verdraaid!" stamelde Gertjan, om zich heen kijkend, „je hebt gelük daar weet die griezelige Knibbel natuurlijk meer van, kom, we gaan dat tweetal achter volgen!" Voorzichtig, van boom tot boom sluipend, haalden de kinderen Knibbel en Kriek in. „Ze mogen ons niet zien hoor, Maartje", waarschuwde Gertjan, „anders gaan ze nog meer kwaad over ons vertellen". Ingezonden Mededeling (adv.) Door de heer C. Bolijn werd te Brui- nisse éen zaak geopend in zuivelproduc ten, op de hoek Nieuwstraat Kerkstraat, Korte Ring, Wie deze zaak binnentreedt wordt di rect getroffen, door de uiterst moderne, aan alle eisen der hygiëne beantwoorden de inrichting. Een betegelde vloer en ge heel betegelde wanden, een moderne snijmachine en een vol automatische koelkast, zij vormen tezamen een interi eur, zoals nog slechts enkele zaken in deze branche op ons eiland bezitten. De moderne zaken, die in Bruinisse, na de oorlog en de verwoesting als evenzo vele vogels Phoenix uit hun as herrezen, trok ken reeds de aandacht van menige vreem deling. Jaarvergadering „Het Groene Kruis" op 25 Juli te Goes Op Vrijdag 25 Juli a.s. zal in het Schuttershof te Goes de algemene vergadering worden gehouden van de Prov. Zeeuwse Ver. „Het Groene Kruis". O.m. komen de jaarverslagen van de secretaris en de penningmees ter aan de orde. Verder is er een voor stel van het hoofdbestuur om het quo tum van de afdelingen m.i.v. 1 Janu ari 1952 te brengen van 10 op 25 cent per lid en per jaar, aangezien dit door de uitbreiding van het Kruiswerk en de financiering daarvan noodzakelijk wordt geacht. De heren P. L. Abrahamse te Vlis- singen, dr. F. G. Vaandrager te Dom burg en J. C. Everaars te Groede zijn aftredend als leden van het hoofdbe stuur. Alleen de heer Everaars is niet herkiesbaar. Het hoofdbestuur stelt voor in deze vacature voorlopig niet te voorzien in verband met de wijzi ging der statuten, waardoor ook in deze vergadering moet worden be slist. In de middagsamenkomst zal dr. J. M. Beyerman te Werkendam, voorzit ter van de Prov. Noordbrabantse Ver. „Het Groene Kruis", spreken over het onderwerp „Het practische Groene Krulsleven". KLOETINGE Bouw kleedlokaal sportterrein In de raadsvergadering van Maan dagavond herdacht de raad allereerst de heer W. N. van Liere, die kort ge leden overleed en jarenlang raadslid van deze gemeente is geweest. Wet houder Straub feliciteerde daarna burgemeester H. N. Schimmelpenninck v. d. Oye met zijn herbenoeming en sprak daarbij de wens uit dat Kloe- tinge zich als zelfstandige gemeente zal weten te handhaven. Daarna kwam het winkelpand van de heer Luijk in de Nieuwstraat ter sprake. Het ministerie van Wederop bouw had geadviseerd de woning van dit pand onbewoonbaar te verklaren. De heer Leijs (Arb.) kón zich hier mee verenigen en de heer Schipper (Arb.) maakte er een voorstel van. B. en W. kwamen echter met een te genvoorstel om een en ander op be raad te houden wat werd aangeno men. De heer Buitenhuis drong aan op een spoedige verbetering in de toestand. Het Gemeentepersoneel krijgt een vacantie-uitkering met inbegrip van secretaris en ontvanger. De uitkering zal 2 pet. maximum voor ongehuw- den f 50 bedragen, voor gehuwden en kostwinners f75. Alle inwoners van Kloetinge die de Rijkskweekschool of een bijzondere school in Middelburg bezoeken krij gen voortaan een subsidie van de ge meente ten bedrage van f 75. Besloten werd om over te gaan tot de bouw van een kleedlokaal op het Gem. sportterrein. De kosten hiervoor zullen f 5000 bedragen waarop c.a. f600 inmindering komt wegens leve ring arbeid door leden van de voet balvereniging ter plaatse. ftLtuwtyeA ium Eitandesi De Graanbeurs te Goes Gisteren was het juist een jaar ge leden, dat de exploitatie van de Graanbeurs in handen kwam van de directie van hotel „De Korenbeurs". Hierin vond de directie aanleiding om aan alle beursbezoekers van gisteren gratis koffie aan te bieden. Deze at tentie werd door de bezoekers op hoge prijs gesteld. Bijna 1000 koppen wer den geserveerd. Van vele zijden werd aangedrongen om in 't vervolg steeds, uiteraard tegen betaling, consumpties te willen serveren. De vele bezoekers, die er uren vertoeven om him zaken te doen, stellen wel buitengewoon veel prijs op een verversing. Naar men ons verzekerde zal de directie van ge noemd hotel alle moeite doen om aan deze wensen tegemoet te komen. Ouderavond Chr. Fröbelscholen Maandagavond was de speelzaal van „Kindervreugd" gevuld met vaders en moeders, die kwamen kijken naar het spel van de kleuters. Want vóór dat de eigenlijke ouderavond begon, was er eerst het optreden van de kleuters. En hun spel werd zeer gewaardeerd. Zowel de kabouterspelen, als de volks dansjes werden onder leiding van het hoofd der school, mej. van Stel, keu rig uitgevoerd. En de canon, die door alle leerlingen tot slot werd gezongen, dwong ieders bewondering af. Na de pauze werden de huishoude lijke zaken van de schoolvereniging afgedaan. Hieruit bleek, dat op beide scholen ruim 300 leerlingen de lessen volgen. De nieuwe school „Jong Goes" is na één jaar reeds overbezet. Op voorstel van het bestuur werd be sloten de bestuurskring uit te breiden met twee damesleden. Hiertoe werden gekozen mevr. Bruynzeel en mevr. Knibbe. De heren E. van der Zee en W. van Dullemen werden als bestuurs leden herkozen. Aan het eind van de ze avond sprak mej. Wisse, hoofd van de Chr. Fröbelschool te Souburg, over de gang van het onderwijs aan kleu terscholen. Wedvlucht. Zaterdag j.l. hield de P. V. „De Trouwe Duif' te Tholen een wed vlucht van Pt. St. Maxence, In concours waren 131 duiven, die een afstand van 272 km. moesten vliegen. De duiven wer den te 10.30 uur gelost. De eerste duif was binnen te 13.52,40 uur en de laatste te 14.16.59 uur. De wind was West. De uitslagen luiden: A. Wagemaker 1, 17, 18 en 23. L. Jansen 2 en 11. Joh. Baaij 3, 13, 22. V. Laban 4. A. de Jonge 6. R. de Groot 7. J. Praat 8. Korfbal. De voor de ZK.B. gespeelde wedstrijd tussen Eendracht (Tholen) en De Poel uit 's-H. Abtskerke eindigde in 34. ARNEMUIDEN 90 jaar. Eén der oudste inwoners van deze gemeente, de heer B. Mar- tijn, rustend vishandelaar, vierde Zon dag jX zijn 90ste verjaardag. COLIJNSPLAAT Voetbalwedstrüd. Op het sportterrein alhier werd Zaterdag een vriendschappe lijke voetbalwedstrüd gespeeld door CoL Boys IWissekerke I. Stond het ene doel als het ware wagenwijd open, het andere leek hermetisch gesloten. De einduitslag was dan ook maar even 130 in het voor deel van de thuisclub. DOMBURG Ringrijden. De jaarlijkse ringrjjderij werd gehouden. In totaal werd 45 maal gereden. De uitslag is als volgt: le pr. L. Roelse 35 r.; 2e pr. P. Brouwer 34 r.; 3e pr. W. Provoost 31 r.; 4e pr. W. de Voogd 30 r.; 5e pr. C. v. d. Heu len 27 r.; 6e pr. J. Wisse 27 r.; 7e pr. Adr. Provoost 26 r.; 8e pr. A. Wisse 21 r.;9e pr. G. J. Passenier 20 r.; 10e pr. W. Maljaars 20 r.; lie pr. C. de Visser 19 r.; 12e pr. K. Huibrechtse 16 r.; 13.e pr. Jan Provoost 13 r.; 14e pr. J. Jongepier 11 r.; 15e pr. A. Corré 10 r. Extra prijzen werden gewonnen door: J. Wisse, P. Brouwer, C. v. d. Meulen, W. de Voogd, G. J. Passe nier, L. Roelse, W. Maljaars en A. Provoost. De wisselbeker werd gewon nen door P. Bouwer. De prijs voor de 250ste ring door G. J. Passenier. De pollepel door C. v. d. Meulen, die voor het hoogst aantal volgringen door L. Roelse met 10 ringen. De prijs be schikbaar gesteld voor de gehuwde ringrijders werd gewonnen door L. de Voogd. GRIJPSKERKE Weekend op „Hedenesse". De C.J. M.V. en Meisjesvereniging van Grijps- kerke hielden onder leiding van Ds J. van Winterswijk een zeer geslaagd week-end op het Jeugdcentrum „He denesse" te Cadzand. Naast zang en spel vormde het kampvuur op Zater dagavond wel één van de hoogtepun ten van het programma. HEINKENSZAND Binnenbrand. Ten huize van de heer A. S. aan de Kerklaan te Heinkens- zand ontstond een begin van brand, doordat de vlam in het reservoir van een petroleumstel sloeg. Door een ernstig misverstand kon niet over brandblusmiddelen worden beschikt, waardoor de brand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Een der buren, de heer J. J. Walhout, wist door kor daat optreden de brand te smoren. De keuken liep enige schade op. Ongeval. Eén der dochters van de heer Rijk uit de Broeder en Zuster- polder te Wolphaartsdijk kwam, toen zij zich per rijwiel over de Boeren- dijk te Heinkenszand huiswaarts spoedde, zo ongelukkig ten val dat zij zich ernstig aan haar knie verwond de. £>e heer J. P. van Liere verleende haar eerste hulp, waarna zij zich huis waarts kon begeven. KAPELLE Liefdadigheidsvoetbal. De voetbal wedstrijd gespeeld tussen een elftal van de Middenstandsvereniging „Han delsbelangen" en de Jonge Kerk, die door de middenstanders met 32 werd gewonnen, heeft f 67,17 opgebracht voor het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en vacantiekolo- nies. Sanatoria-collecte. Voor de sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren werd een collecte gehouden welke opbracht 185,34. OVEZANDE Schuttersconcours. De uitslagen van het schuttersconcours Willem Teil zijn als volgt: hoofdvogel C. Bliek; le zij vogel A. Geense, Zorgvliet; 2e zijvogel M. de Jonge, Willem Teil; le boven- kal C. Rijk, Zeelandia; 2e bovenkal J. Rijk, Willem Tell; le onderkal E. Rent meester, Willem Teil; 2e onderkal P. Paree, Willem Teil; le klep C. Nagel- kerke; 2e klep M. de Jonge; 3e klep C. Raas. Meeste kleine vogels C. A. de Jonge; opvolgend aantal kleine vo gels C. Lous. O.' EN W.-SOUBURG Schoolreis per fiets. Vorige week heeft de V.G.L.O.-afdeling van de Ju- lianaschool onder leiding van mej. J. de Nood en de heer J. Dingemanse, een schoolreis per fiets gemaakt. Over nacht werd in jeugdherbergen te Bergen op Zoom, Vught. Arkel en Rotterdam. Bezocht werd o. m. het vliegveld Woensdrecht, de markt te den Bosch, het gebied van de grote rivieren, de 18 molens van Elshout en diverse bezienswaardigheden te Rot terdam. Dat de stemming onder de deelnemers uitstekend was, laat zich verstaan. In totaal werd een afstand van 441 km afgelegd. OOSTKAPELLE Geslaagd. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het arts-examen de heer G. Aimot te OostkapeHe. ST. ANNALAND W.H.S. Halsteren. Zaterdag JX maakte W.H.S. in haar nederlaagtour- nooi een goede beurt Het tweede elftal wist na een 13 achterstand met 43 te winnen, terwül daarna de eerste elftallen van W.ELS. en Halsteren een pittige wedstrijd speelden. In de eerste helft wist Quist uit een corner van Ver- hoole een 10 voorsprong te nemen. Ver in de tweede helft wist Heijboer na een paar vergeefse doorbraken de kee per te passeren: 20. Door een goede combinatie werd echter de WLLS.-ver- dediging even later ook gefopt en deze aanval werd met een strak schot van de midvoor besloten: 2L Er kwam in deze stand geen verandering meer. Voor, tijdens de pauze en na de wed strijd speelde de muziekvereniging en kele pittige marsen. Er was grote be langstelling. ST. MAARTENSDIJK Ongeval. Toen de heer J. Hage Jr. uit St. Maartensdijk het pluimvee naar de hokken wilde drijven kwam hü op het erf zo ongelukkig te vallen dat hü een sleutelbeek brak Een onderwijzerswoning en een par ticuliere woning op het Kerkplein wer den volgens voorstel van B. en W. verhuurd. Bij de behandeling wijziging ge meentebegroting 1951 ging de heer Schipper in oppositie tegen verschil lende punten. Hij was van mening dat deze wijzigingen niet zonder voorken nis van de Raad mogen geschieden en hamerde fel op herhaling van derge lijke feiten. VEERE Subsidie van ƒ15, voor plaatselijke V.V.V. Onder voorzitterschap van burge meester Jhr J. F. den Beer Poortugael vergaderde Maandagavond de voltal Iige raad der gemeente. In nog geen half uur werden de 13 agendapunten afgewerkt. Een subsidie van f 15 werd. voor dit laar toegekend aan de plaatselijke V. V. V. Fen voorstel om dit subsidie te continueren werd met 5 tegen 2 st. (de heren Kasse en Bakker) aange nomen. Besloten werd om op 5 Juli 1952 te Vlissingen een krans namens de ge meente Veere te leggen bij de ont hulling van het standbeeld van Frans Naerebout. Aangezien de heer M. Brouwer niet tot vrijwillige verkoop wenst over te gaan van een perceel bouwgrond, ge legen aan de Wijngaardstraat, besloot de raad tot onteigening van een ge deelte van dit perceel op voet van de Woderopbouwwet.. Teneinde de verbouwing van de openbare lagere school te kunnen fi nancieren werd besloten een geldle ning ten bedrage van f24.000 aan te gaan met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten. De begrotingswijzigingen van het Burgerlijk Armbestuur en het Ge meentelijk Visserijbedrijf voor het dienstjaar 1951 en die van de ge meente Veere voor 1951 en 1952 wer den goedgekeurd. WISSEKERKE Bomen in Molenweg te Kamper land verdwijnen Maandag kwam de raad van Wisse kerke onder voorzitterschap van bur gemeester J. J. van der Maas bijeen. De heer J. van Halst was met kennis geving afwezig. Een subsidie van f10 's jaars zal aan Simavi worden ver leend. Op het verzoek van de Geers- dijkpolder om een bijdrage in het on derhoud van haar wegen volgde een uitgebreide discussie. Het voorstel van de heren Noordhoek en Zuydweg, om een onderhoud met het polderbestuur te vragen om zo mogelijk de dijk tus sen Geersdijk en Kamperland te teren en dan pas te overleggen en een bij drage voor de aanleg, werd met één onthouding aangenomen. Aan het verzoek van de bewoners der Molenweg te Kamperland om de aldaar geplante bomen op te ruimen, zal worden voldaan. 'De moedwillige vernieling der bomen vond de voor zitter beschamend. Ook het verzoek van de bewoners der Provinciale weg te Wissekerke om ontheffing der straatbelasting, lokte een uitgebreide bespreking uit. Goed gekeurd werd een voorstel de veror dening in die vorm te doen wijzigen dat de straatbelasting geldt voor de kom Wissekerke en Geersdijk. Een parkeerverbod op Woensdag tussen 9 en 13 uur zal in de Kerkstraat te Wissekerke worden vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat het sportveld thans geëgaliseerd is en op inzaaiing wacht. Dit werd echter door een deskundige ontraden, adviserend het sportveld eerst met koolzaad te zaaien. De mening der raad is, in zaaien met gras, dan bestaat de kans dat het veld in 1953 bespeelbaar Is. Een mededeling, betreffende de gun ning aan de heer C. Anemaet te Co- lijnsplaat voor f34030 voor de bouw van 4 woningwetwoningen bracht vele tongen in beweging. Op een vraag van de heren H. FiÜus en C. de Smit aan B. en W. of er met de heer Slotema te Wissekerke is afgehandeld, werd hen geantwoord, dat dit inderdaad het ge val is. Ook hij heeft de gelegenheid gehad de inschrijvingssom te her zien. De heer Anemaet zal de wonin gen met enkele wijzigingen volgens tekening bouwen. Na de rondvraag deelde de voorzit ter mede dat de Commissaris der Ko ningin in Zeeland 4 Juli een bezoek aan de gemeente zal brengen. Geslaagd voor machineconstructeur Bij het te Arnhem gehouden exa men van P.B.N.A. is geslaagd voor Machineconstructeur de heer J. Velt huis, woonachtig te Vlissingen. Zakenpand fa. Boasson te Middelburg Door de architecten Irs. Rothuizen en 't Hooft werd onderhands aanbesteed de herbouw van het textielbedrijf der firma H. L. Boasson Zn. aan de Lange Noord straat tegenover het stadhuis. Ingeschreven werd in massa als volgt: B. Stegink, Vlissingen, 244.000,J. Hendrikse, Middelburg, ƒ251.400.E. G. Lindenbergh, Vlissingen, 254.354. Aann. bedr. Proper, Middelb., ƒ256.000. J. Verhage, Middelburg, 259.800.Boele en van Eesteren, den Haag, ƒ261.000; Th. Pasma, Amsterdam, ƒ263.830.—; Bataafse Aann. Mij-, den Haag, ƒ265.000; N.V. Al- bouw, Breda, ƒ266.540.Bredase Aann. Mij., Breda, ƒ268.000.Aann. Mij. van Waning Co., Rotterdam, ƒ268.000. Aann. bedr. Geerdink, Bergen op Zoom, 269.700.J. Geschiere, Middelburg, ƒ273.499.S. A Ve„°iuys, Middelburg, 274.500.—. Wegen in JFolder Groe. Bettewaerde Door het bestuur van de polder Groot Bettewaerde werd heden aanbesteed het aanbrengen van Spreit en slijtlagen op bestaande wegen. Ingeschreven werd als volgt: N.V. Koninkl. Wegenbouw Utrecht ƒ31.700,Gebrs. Schelvis Heemstede 29560,—; A. W. Wandel Nieuwerkerk ƒ29.250,J. M. Dekker Brouwershaven 29.000,L. van Popering Bruinisse 27.885,M. P. Hol Kloosterzande 27.725,M. van de Belde Bruinisse ƒ26.500,A. J. Verhaal Dreischor ƒ26.400,W. van den Berg en P. van Dongen Bruinisse-Haamtede ƒ26.350, D. Rentier Noordgouwe 24.244, GROTE VAART. JAGERSFONTEIN: 4 van Amsterdai* naar Antwerpen; WATERMAN: 1 te Hall- fax; GROOTE BEER: 30 van New York naar Rotterdam; FAIRSEA: pass. 30 Bro thers naar Aden; KOTA INTEN: 30 van Belawan naar Aden; SIBAJAK: 30 ta Cristobal naar Wellington VEENDAM: 30 pass. Scillys naar New York; WILLEM RUIJS: 30 van Tandjok Priok naar Rot terdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Gepasseerd naar Antwerpen 30 Juni: ALBERT D. van 'Alicante; HESTIA van Hamburg; RINI van Esbjerg. X Juli: AGI- NA van Rochester. Gepasseerd van Antwerpen 30 Juni: SCHIEDIJK naar Rotterdam; JAGERS- FONTIJN naar Amsterdam; AARNOUTS- POLDER naar idem. 1 Jali; ALBERT D. naar Amsterdam. uc TC' (Ingezonden Mededeling adv-) [Bij zonnebrand» doorzit ten, schrijnen, srfiecten De Prüzencorrtmissie Middelburg maakt bekend, dat in de maanden Juli en Aug. geen zitting wordt gehouden. Spoedzaken kunnen schriftelijk worden ingediend aan het secretariaat: Poelen- weg 55. DONDERDAG 3 JULI 1952. HILVERSUM I (402 m.) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram. VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8. 00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.0Q Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.3U Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden, 9.40 Gram.; 10315 ,lk weet, ik weet wat U niet weet"; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Or- kestconcert; 11.30 „Ridders der woestijn", causerie; 11.50 Gram.; 12.00 Orgelspel; 12.25 „In 't spionnetje"; 12.30 Land- en tuinbouwmededeïmgen; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen en gramo- foonmuziek; 13.30 Lichte muziek; 14.10 „Majoor Frans", hoorspel; 15.00 Voor de zieken; 16.00 „Van vier tot vijf"; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.45 fiege- rmgs-uitzenaing: Drs Jac. Zwier; „Van Batavia tot Uroot-Djakarta"; 18.00 Nieuws; 18.15 Sportprobiemen; 18.25 Tenniskam- pioenscnappen Wimbledon; 18.35 Lichte muziek; 18.55 Militaire causerie; 19.05 Lichte muziek 19.25 Gesproken brief uit Lonaen 19.30 Gram. 19.40 Rubriek van kunst en cultuur; 20.00 Nieuws; 20.05 Ra dio Philh. orkest en solisten; 21.20 Radio- prijsvraag Ned. Rode Kruis; 21.40 Dans muziek; 22.10 Gram.; 22.30 Lichte muziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Sportactualiteiten; 23.3024.00 Zang, viool en orgel. Hilversum 11 (29a m.j kro: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Canllonspei; 7.45 Morgengebed, en Litur- giscne Kalender; 8.00 Nieuws en weerbe richten; B.15 Gram.; 9.00 Voor de huis vrouw; 9.40 Gram.; NCRV: 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 11.50 „Ais de ziele luistert", eausene; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert. (12.3012.33 Land- en tuinbouwmededeiingen); 12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nieuws en Katnoliek nieuws; 13.20 Gram.; 13.35 Pianorecital; NCRV; 14.00 Promenade orkest en sofisten; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.30 Vocale kamermuziek; 16.00 Bübeilezmg; 16.30 „Strijdlied tussen Leven en Dood", dra matische cantate. 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Voordracht; lo.UÜ Nieuws; 18.15 Vrouwenkoor; 18.40 „Op de Stelling 13.50 Gram.; 19.05 .Levens vragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord"; 19.20 Geestelijke liederen; 19.40 Radiokrant; 20(00 Nieuws en weer berichten; 20.10 MarimersKapel; 20.50 Re portage; 21.10 Gram.; (Om 21.30 „Het Wespennest"); 21.55 Buitenlands over zicht; 22.15 Twee piano's; 22.4o Avond- overdenking; 28.00 Nieuws en S.O.S.-be- richten; 23.1524.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram.; 121)0 Weerberichten; 12.34 Voor de land bouwers; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; i„.i5 Gram.; 14.00 Engelse les; 14)^5 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 en Ij.jO Gram.; 10.15 Muziekkapel; IY.U0 Nieuws (Tussen 16.00 en 17.30 Sport); 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.10 Or*.t:.s.concert; 18.30 Voor de soldaten; lt'.uu Nieuws; 19.40 Causerie; 19.50 ZdmniUNek; 20.00 Roer-rper-rornme-üe-pot; 20.au v erzoek- programma; 21.00 Voor de vrouw; 21.45 Verzoekprogramma; 22.00 Nieuws; 22.15 Viool en piano; 22.5523.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2