Grote Prijs van Frankrijk englebert banden SPORT e* SPEL. Uit Zeeictndó iPjteden. 169,935 KM per uur Classicale Lekenspelgroep* Walcheren heeft grote plannen» aucnluren 1e BEHRA OP GORDINI Nieuwe C. J. M.V.-secretaris voor Zeeland benoemd. De band die bel wint! W. A. Duvekot Jeugdkampioen van Zeeland DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Middelburg. Vlissingen. Goes 7 holen. YlLeuvu-tj&ö imn cMe, Eilanden Zievikzee. cr - brengt u Dinsdag 1 Juli 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Na een goede start: Uitvoering van „Elckerlyck" te verwezenlijken? Op 29 Mei j.l. is in de Oostkerk te Middelburg voor het eerst naar buiten getreden de Lekenspelgroep in de Classis Walcheren van de Ned. Herv. Kerk. Hoewel betreurd wordt, dat in Vlissingen geen uitvoering kon plaats hebben, mag gezegd worden, dat met de uitvoering te Middelburg van het Pinksterspel van M. Nqhoff een goed debuut is gemaakt. Er is nu een programma opgemaakt, dat zich uitstrekt over de eerstvolgende jaren. Ais uiteindelijk ideaal wordt gezien de uitvoering van „Elckerlijck". Het ligt in de bedoeling om eenmaal per jaar een spel van Nijhoff te brengen, zo vertelde de regisseur van de groep, de heer F. Koster. Om te beginnen zal met Kerstmis het lekenspel „De Ster van Bethlehem" worden uitgevoerd. Voor 1954 staat het Paasspel van Nijhoff op het pro gramma. Op de vraag, waarom zoveel waarde wordt gehecht aan de spelen van Nijhoff, vertelde de heer Koster, dat deze spelen tot de beste behoren, die thans voorhanden zijn. Bovendien heeft de heer Nijhoff zich zodanig aan het Bijbelse ge geven gehouden, dat de spelen in een kerkgebouw kunnen worden uitgevoerd. Wat de andere spelen bereft zou een ev. uitvoering van „Elckerlijck" (in de open lucht) kunnen samenvallen met het 850 Jarig bestaan van Middelburg in 1953. Ook het spel „Lanseloot van Denemar ken" wil men in de toekomst brengen. EEN VASTE KERN. Er heeft zich het afgelopen seizoen een vaste kern gevormd, waartoe ook beho ren zij, die het Pinksterspel van Nijhoff brachten. Natuurlijk bestaat de mogelijk heid zich op te geven voor de instudering van de nieuwe stukken. Er zal een nieu we groep worden gevormd voor de ko mende opvoeringen. Het verheugende, zo zei de heer Koster, is, dat mensen van verschillende kerken, die economisch denken, zich hebben ver enigd voor dit werk. Men zal er steeds OP aansturen, dat er uitvoeringen plaats Vinden van verantwoorde stukken. Men realiseert zich terdege, dat het geven van bekendheid aan het lekenspel pioniers werk is en dat men sneller iets op dit ge bied kan afbreken dan opbouwen. MOEILIJKHEDEN. De moeilijkheden zijn natuurlijk nog niet uit de weg geruimd. Er zijn hier en daar nog weerstanden te overwinnen. Een ander moeilijk punt is de kwestie der financiën. Aan een lekenspel worden nu eenmaal grote eisen gesteld en de kosten zijn zeer hoog, mede door de costuums. Men wil in het komende seizoen ook met jonge mensen op de Walcherse dorpen gaan praten over het lekenspel. Men heeft daarbij op het oog de jeugd het on derscheid te leren zien tussen goede en slechte stukken. Bij allerlei gelegenheden zo meent men, worden prullerige toneel stukken ogevoerd. Men wil de jeugd nu tot de overuiging brengen, dat er ook nog betere dingen bestaan en dat ook eenvoudige mensen kunnen meewerken in een lekenspel. Eerste oesterpannen tewater gebracht Gistermorgen werden de eerste pan nen van de oestercultuur te water ge bracht. De temperatuur van het wa ter is, dank zij het mooie weer van de laatste dagen, gestegen tot 19 graden en daardoor het gunstigst voor de aan slag. De drukte in het oesterbedrijf is enorm. Naar wq vernemen is in de Bondsbe- stuursvergadering van het C.J.M.V., die Zaterdag te Hulshorst is gehouden, be noemd tot distriets-secretaris voor de drie zuidelqke provincies de heer M. J. Bijleveld te Heemstede. Als standplaats voor de nieuwe secretaris is Goes ge kozen. De heer Bqleveld, die 30 jaar oud is, is vaandrig geweest bij de Ned. Padvin dersbeweging en is tevens als jeugd werkleider werkzaam geweest te Baarn, waar hq o.m. kennismaakte met het jongenswerk van het C.J.M.V. Bo vendien is de heer Bijleveld werkzaam geweest als verslaggever van het dag blad „Trouw". Zeeuwse chauffeurs kregen hun E.V.O.-diploma. In hotel-restaurant Wöhler te Middel burg zijn de diploma's uitgereikt aan dc geslaagden voor het E.V.O.-chauffeurs- éxamen Zeeland voor diploma B. De districtsvoorzitter de heer J. Duve- kot uit Goes zei in zijn openingswoord dat dit de vijfde keer is dat het diploma kan worden uitgereikt. Hij wees er op, dat de Nederlandse chauffers zeer gunstig bij hun buitenlandse collega's afstaken. De districtssecretaris de heer A. Drost kon met voldoening constateren dat in de vijf jaar dat de cursussen werden ge houden 121 chauffeurs hun diploma heb ben gehaald. Hij wekte de geslaagden op om hun collega's welke nog niet aan deze cursussen zijn begonnen het nut hiervan te doen inzien. De heer C. J. Buurman, directeur van de ambachtsschool te Goes, reikte hier na de diploma's uit. De geslaagden zijn: M. M. Dagevos, Goes; B. F. Jansen. Vlis singen; G. van Kleven, Middelburg; A. Polderman, Vlissingen; P. Simpelaar, Mid delburg; C. Suijkerbuijk, Bergen o. Zoom; A. J. Tramper, Wolfaartsdijk; H. van 't Veen, Goes; W. A. de Vin, Vlissingen; A. Weststrate, Wilhelminadorp; J. G. Kiel, Terneuzen. Namens de examencommissie felici teerde de heer B. E. Alink de geslaagden met het behaalde succes. Hij wees er op dat in het bedrijfsleven bij het sollici teren wordt gelet of de sollicitant in het bezit is van een E.V.O.-diploma en dat deze dan de beste kansen heeft. Ook de politieautoriteiten zullen het toejuichen wanneer het aantal gediplomeerde chauf feurs toe neemt Hij deelde verder mede, dat hij zich door drukke werkzaamheden moest terugtrekken als voorzitter van de examencommissie. Hij wenste de E.V.O. alle goeds toe in haar verdere werk. Nadat nog twee portefeuilles waren verloot onder de aanwezige chauffeurs dankte de voorzitter de sprekers en sloot hij deze bijeenkomst. Examens „Vrederust" de van Op 26 en 27 Juni werden alhier examens gehouden ter verkrijging het Rijksdiploma Ziekenverpleging B, Aan het examen namen deel 9 broeders en 18 zusters. Geslaagd zijn de broeders: J. C. v. Dijk, J. Glasbergen, J. de Jonge, J. Roos, C. Versluis en J. Vos en de zusters J. Besse- ling, L. A. Besseiing, M. den Engelsen, j. P. van Eyk, P. J. Gaakeer, J. M. Heij- boer, W. Hoogteyling, M. C. Koets, A. E. Solinger, P. G. Tempelman en N. J. West hoeve. Chr. kweekschool te Middelburg Voor het onderwijzersexamen zijn ge slaagd de heren M. de Visser te Axel en M. de Wild te Colijnsplaat, beiden leer lingen van de Chr. Kweekschool te Mid delburg. De examens zijn thans geëin digd. C.J.M.V.-Zomerfeest te Vrouwen polder Zaterdag heeft de Middelburgse C.J. -M.V. en haar afdelingen een uitstekend geslaagd zomerfeest gehouden op het kampeerterrein te Vrouwenpolder. Za terdagmiddag werd het kamp door de heer W. Oreel geopend. De vele deelne mers hebben zich daarna vermaakl met allerlei spelen, waarbij ook een gecos- tumeerde voetbalwedstrijd werd ge speeld, die zeer in de smaak viel. Voor al in de avonduren hebben talrijke ouders en belangstellenden de jongens aan 't werk gezien. Dé C.J.M.V. „Jonge Kracht" voerde als openluchtspel „Christophorus" op, waarna de dag met een kampvuur werd besloten. KRIEK GEHOLPEN DOOR... KNIBBEL De kinderen bogen zich over de boerenjongen heen. „Heb je je pijn ge daan, Kriek?" vroeg Maartje. De jongen gaf echter geen antwoord. „Je hebt toch hoop lk niets gebroken, Kriek?" sprak nu Gertjan. Kriek keek hem kwaad aan. „Hebben jullie nu je zin?" riep hij plotseling door zqn tranen heen. „Bah, wat gemeen om me zó buiten gevecht te stellen! Maar ik zal het jullie betaald zetten, wacht maar!" Ontsteld greep Maartje Kriek bij zijn arm. „Maarje denkt toch niet„Ik denk wat ik wil!" schreeuwde de jongen, „blijf van me af! Laat me met rust! Jullie "hebben me al genoeg pijn gedaan!" Óp dat ogenblik ging het struikgewas opzij en kwam Knibbel op het groepje toe stappen. Zqn gezicht stond erg vleierig en met een heel vriendelijk stemmetje mengde hij zich in het gesprek. „Kom jij maar met mij mee, jongen!" sprak hij tot Kriek. „Ja kereltje, de wereld is vol van afgunst. Ze konden het zeker niet hebben, dat jij zo'n mooi wagentje hebt! Kom, steun maar op mij, ik zal je wel naar huis brengen." Knibbel hielp Kriek voorzichtig overeind en langzaam liepen ze de bosweg af, Gertjan en Maartje in stomme verbazing achterlatend. Ingezonden Mededeling (adv.). Reims 29 Juni 1952 met een gemiddelde snelheid van op SCHAKEN Zaterdag werd te Terneuzen in hotel „Pays Bas" de tweede en laatste be slissingspartij gespeeld om het jeugd- schaakkampioenschap van Zeeland tus sen J. W. Marsilje (Terneuzen) en W, A. Duvekot (Goes). De eerste beslis singswedstrijd tussen beide rivalen, was in remise geëindigd. Ofschoon Marsilje de partij van meet af aan op remise aanstuurde, liet hij zich verleiden tot het winnen van een zwakke pion, daarbij overziende, dat zulks door een tactische wending van zwart hem de kwaliteit moest kosten. Daarmee waren de kansen op eens gekeerd. Hoewel Duvekot on middellijk daarop een voortzetting verzuimde, welke hem op een voudige wijze stukwinst had opge leverd, wist hij in enkele zetten de beslissing te forceren. Met een toren achter en in het vooruitzicht van nieuw stukverlies en onontkoombaar mat, capituleerde Marsilje op de 45ste zet op sportieve wijze en feliciteerde zijn tegenstander met het behaalde kampioenschap. Namens het bestuur van de Z.S.B. bood de wedstrijdleider, de heer Flissebaalje de nieuwe kam pioen een medaille met inscriptie aan en wenste hem succes in het a.s, tournooi om het jeugdkampioenschap van Nederland. De nieuwe jeugdkampioen W. A. Duvekot is 17 jaar, speeltongeveer anderhalf jaar schaak, is sinds Sep tember j.l. lid van de Goese Schaak vereniging. MOTORSPORT Hotel- W alcherenrit Voor de eerste keer is de „Hotel Wal cheren-rit" verreden door Scheldegou wen en de Zeeuwen. Eerstgenoemde reed met 15 voertuigen en de Zeeuwen met 20. De uitslag van de rit luidt als volgt: Lichte klasse: 1. A. Wijkhuis 94 str. p. (Zeeuwen); 2. J. Wondergem 133 (Scheldeg.); 3. G. Melse 150; 4. Ringel- berg 179; 5. Maljaars 183; 6. J. Dek ker 209 allen van de Zeeuwen. Auto klasse: 1. G. Eland 36 str. p (Scheldeg.) 2. van Oosten; 66; 3. v. d. Woestijne 84; 4. Uil 105; 5. Tilroe 112; 6. De Pree 155; 7. de Kam 156 allen van Scheldegouwen. Zware klasse; 1. A. Gooyen 42 str. p (Scheldeg.); 2. A. Eland 57 (Schel deg.; 3. A. Kodde 58 (Zeeuwen); 4. W. Janse 58 (Zeeuwen); 5. Redelijk heid 67 (Scheldeg.); 6. I. Melse 83 (Zeeuwen); 7. W. Dekker 85 (Zeeu SLOTKOERSEN AMSTERD AMSCH E EFFECTENBEURS medegedeeld dooi de AMSTERD AMSCHE BANK N V INCASSO-BAN1' N.V.. GOES Nederland 1947 8889# Dollarlening 1947 93 93 Invest. Ccrtif. 990# Ned. 1962/64 cum 91 Grootboek 19-16 90 89# 1# K. Olie 1950 107# 108# Cult. H. Ind. B. 40# 41# Nat. Handelsbank 89# 90# Ned. Handel Mij. 145# 146# A.IC.U. 135 135 Bergh's Jurg. 242# 242# Berkei's Patent 90 90 Calvé Delft 111# 113 Centrale Suiker 157 156 Fokker HOL 104# Gelder Zonen 137# 136# Kon. Hoogovens 140 140 Lev. Br. Unil. 165# 169# Ned. Ford 180 Ned. Kabelfabr. 188 Philips' Gloeü. 146# 146# Do 6 cum. pref. wd. W il ton- Fijenoord Biliton I rubr. Biliton H rubr. Dordtsche Petr. Dito, pref. 127 148# 124# 149# 174 179# 283# 291# - 297# Kon. Olie Dito, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lijn Jav. Ch. Jap.lijn Kon. Boot Kon. Paketvrt Kon. Rott. Lloyd Ned. Sch. Unie Ommeren's Sch.vrt Str. Mij Nederl. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Müller Co. Anisterd. Bk Escompto Bk 308# 317# 305# 313# 470 74# 77 79 78# 28# 74# 27# 152# 129# 126# 127# 113# 112 115 115# 130# 129# 181 185 135#L136 84 91# 36# 38# 71# 73# 78 77 28 73 25# 151 129 16# 90# 70# 53# 167 152 46 69# 17 91 71# 53# 167# 152# 47 Rotte rd. Bk Twentsche Bk Overzeese Gas Borneo Sumatra Internat io Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Stand. Brands Rep. Steel U.S. Steel Cities Service North Ara. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Tide Water Shell Union Baltimore Miss. K. Texas New York Cetitr. Pennsylvania 152# 15254 157 15654 72y, 113# 114 140 142 16# 16 42 w 4554 4954 50 77H 77H 57 5754 m 1454 45 54 4554 7W 78 25 2454ex m 4154 38 H m 10554 10554 2254 2254 65H 6654 68 7054 m 21% 24J4 8034 81J4 g 23 m 2054 20H 2054 wen); 8. R. Joosse 88 (Zeeuwen); 9. F, de Visser 93 (Zeeuwen)10 A. Bou- wens 99 (Scheldeg.); 11. Huissoon 99 (Scheldeg.) 12. W. Flipse 105 (Zeeu wen); 13. P. Kodde 105 (Zeeuwen); 14. van Damme 119 (Zeeuwen); 15. A. de Klerk 128 (Scheldeg.); 16. Diele- man 144 (Scheldeg.); 17. J. Moens 151 (Zeeuwen). De tulband was voor de rqder met de meeste strafpunten. De gelukkige was de heer J. Dekker (de Zeeuwen) met 209. ATHLETIEK. Avond-athletiekwedstrijden De Middelburgse sportver. E.M.M. or ganiseert a.s. Woensdagavond, 2 Juli, re gionale avond-athletiekwedstrijden op de gemeentelijke sporttereinen aan de Na dorst te Middelburg. He programma luidt: Dames; 100 m„ 200 m„ verspringen, hoogspringen en discuswerpen, 4 x 100 m. Heren: 100 m„ 200 m., 1500 m„ 3000 m., 4 x 10 m., verspringen, .hoogspringen polsstok hoogspringen, hink-stap-sprong, speerwerpen en discuswerpen. Jongenssportmiddag. Zaterdag werd op het terrein achter het P. J. Plein (dat door de gemeente ik afgestaan aan de Goese Jeugdvereni gingen) door de Jongensclubs der C.J.M. V. alhier, de jaarlijkse sportmiddag ge houden. Vol enthousiasme werd door de jongens deelgenomen aan alle onderdelen van het programma. Tot winnaar van dit jaar werd ver klaard de Jongensclub „Fallentin" die het gemiddelde puntenaantal behaalde van 2237, alsmede de estaffette won. Na afwerking van dit programma werd nog een handbalwedstrijd gespeeld tussen de leiders der verschillende clubs en de jongens, waarbij de laatsten met de over winning gingen strijken. In de pauze werden de jongens op limonade en kersen getracteerd. „Nieuw Middelburg" organiseert feestmiddag voor de kinderen De Buurtvereniging „Nieuw Middel burg" zal Zaterdag de kinderen der leden een feestmiddag aanbieden in de Schouwburg. Voor hen zal de film „Pinoceio" worden gedraaid. Om kwart over twee verzamelen de kinderen zich in het Van Epenpark en vandaar wandelen zij naar de Schouwburg. Werkweek van de Middelburgse Middelbare Meisjesschool. De afdeling Middelbare Meisjesschool van de Middelburgse R.H.B.S. heeft vo rige week een werkweek gehouden, die uitstekend geslaagd kan worden genoemd. Als verblijfplaats daarvoor was uitgeko zen het schoolbuitenverblijf „Zegenwerp- Zonnewende" bij Boxtel. Oost-Noord- Brabant werd grondig bestudeerd, het geen aan het aardrijkskundig onderwijs ten goede kwam. Onder leiding van de betrokken docent zijn er heel wat plan ten verzameld, die voorkomen op de zandgrond en hoogveen. Twee dagen zijn besteed aan excursies naar fabrieken, t.w. een linnen- en damastweverij, een klom- penfabriek, stalenmeubelenfabriek en een kaarsenfabriek. Ook over de volksge bruiken hebben de leerlingen van alles gehoord. Een Brabantse boerderij, ge bouwd volgens het „lang-geveltype" werd bezocht en van binnen en buiten bekeken. Met een bezoek aan Den Bosch en de basiliek van St. Jan werd de werkweek besloten. In een prachtige omgeving is er gelegenheid geweest tot rustig werken. Iedere leerling zal van deze week een opstel maken, waardoor het geheel steeds in herinnering zal blijven. Geslaagd. Te Leiden slaagde voor het candi- daats-examen geneeskunde, de heer W J. Louwerse.. Mooi succes voor „Arti et Amicitiae" Op het Internationale Zangconcours te Bree in België behaalde het ge mengd koor „Arti et Amicitiae", diri gent Jac. H. Tamminga, een le prijs. Door dit resultaat kwam het koor als no. 3 op de ranglijst te staan en aan gewezen om 's avonds aan de ere- wedstrijd deel te nemen. Wegens het late aanvangsuur moest hiervan worden afgezien. Verkoping van woonhuizen Ten overstaan van notaris E. D. v. d. Velde werd Vrijdagavond in de zaal van de heer van Boven publiek ge veild een woonhuis in de Bakstraat 3, groot 1 A. 12 c.a., eig. mej. B. C. Schip- BRUIN1SSE „Verwisseling" weggesleept. Het motor schip „Verwisseling", dat vorige week in het Nieuwe Vaarwater zonk en Donder dag werd gelicht en op de slikken te Bruinisse werd gezet, Is voorzien van een noodbekisting. Het schip vertrok Zater dagmiddag, geassisteerd door het ber- gingsvaartuig „Arie", van de bergings maatschappij van den Akker te Rotter dam naar Millingen, waar het op de scheepswerven van de Firma Bodewess zal worden gerepareerd. GAPINGE Ringrqderq. Zaterdag werd een ring- rijderij gehouden. De uitslagen waren als volgt: 1. B. Arendse 23 r.; 2. C. Lange- beeke 20 r.; 3. W. J. Vos 19 r.; 4. Abr. de Nooyer 18 r.; 5. Jac. Paauwe 16 r.; 7. H. Joosse 12 r.; 8. Abr. Goedbloed 12 r.; 9. Jac. Langebeeke 11 r.; 10. A. Wielemaker 9 r.; 11. A. Langebeeke 8 r.; 12. W. Melis 8 r.; 13. Jac. Louwerse 5 r.; 14. G. Koole 3 r.; 15. H. Wondergem 3 r. Extra prijzen: 1. Jac. Goedbloed (be ker) van Jac. Arendse, Souburg; 2. W. J. Vos (beker) van de heer W. Mol, Goes; C. Langebeeke (medaille) van v. Eenennaam en Zn. te Middelburg; 4. B. Arendse (lauwerkrans van J. van Slooten (U.S.A.); 5. Jac. Paauwe, prijs van maga zijn Sierkunst, Middelburg; 6. H. Joosse, prijs van Jst. de Nooijer; 7. A. de Nooijer, prijs van N. S. P. de Jong, Middelburg; 8. Jac. Louwerse, prijs van Willeboordse te Serooskerke; 9 A. Langebeeke, prijs van Temme, Middelburg. Extra prijs 100e ring A. Wielemaker. Meeste volgringen Jac. Paauwe 9 ringen; Beker van oud burgemeester W. N. van Liere werd ge wonnen door Jac. Goedbloed. Beker van Van der Have, Kapelle, werd definitief gewonnen door C. Langebeeke. Beker van firma Wed. de Jong door Jac. Paauwe. De pollepel was voor B. Arendse. HEINKENSZAND Prepareerinriehting. De Coöp. Prepa reerinrichting „Samenwerking" te Hein- kenszand hield Zaterdagmiddag haar jaarvergadering onder leiding van de heer J. I. Wisse. Het jaarverslag meldde een goed jaar. Het financieel verslag liet zien: de ont vangsten f 11487.28, de uitgaven 11480.03, winst f 7.25. Het bestuur werd gemachtigd tot het wijzigen van een aan tal artikelen in de statuten. Bij de be stuursverkiezing werd gekozen in de plaats van de heer J. I. Wisse de heer M. B. v. Iwaarden. Verder werd geko zen de heer J. Nijsse Jz. en in de raad van toezicht de heren A. Mol en J. Jan man. KAMPERLAND Ziekenhuisverpleging. Vrijdagavond hield de afdeling Kamperland van de Ver. voor Ziekenhuisverpleging op Z,- en N.-Beve- land de jaarvergadering in het gemeen tegebouw, onder voorzitterschap van dokter V. 't Hart, die het afgelopen jaar als een gelukkig en gunstig jaar voor de afdeling noemde. Uit het verslag van de secretaris-penningmeester bleek dat de kas een batig saldo had van f 193.17 en dat het ledental 700 bedroeg. De bestuurs leden de heren A. Mullié en J. C. Noord- hoek werden herkozen en tot contrölelid gekozen de heer A. Klap. POORTVLIET Demonstratie van „Excelsior". „Excel sior" hield een uitvoering op het terrein van de heer J. Mosselman. Na een rond wandeling door de gemeente met mede werking van de muziekvereniging „Kunst naar Kracht" werd om ongeveer 6 urn: met het programma begonnen. Een aan trekkelijk programma werd daarna ge boden. Na de oefeningen dankte mevr. Kugel de aanwezigen voor de belangstel ling. 50-jarige echtvereniging. Het echtpaar van Tiggele-Kopenhol, wonende te Strij- enham, vierde hun 50-jarige echtvereni ging. Beide personen genieten een uitste kende gezondheid. Aan belangstelling heeft het hun niet ontbroken. WEMELDINGE Ringrqderq en wielrqden. Zaterdagmid dag had de jaarlijkse ringrijderij plaats. Aan deze wedstrijd namen deel 17 rijders. De prijzen werden als volgt behaald: le pr. P. Houtekamerf (elf ringen, winnaar voor de derde maal van de wisselbeker); 2e pr. A. op 't Hof (9); 3e pr. W. Bras (9); 4e pr. R. de Leeuw (9); 5e pr. J. van Óósten (7); 6e pr. W. van Stel (6); 7e pr. Adr. Moelkerk (6) 8e pr. C. van Oosten (5); 9e pr. Ant. Schouwenaar (5); 10e pr. Joh. Hoogesteger (4); lie pr. C. de Vlie- ?er (3); 12e pr. D. de Jonge (3); 13e pr. L Ruissen (3); 14e pr. J. de Vlieger (3); 15e pr. P. Feijtel (2); 16e pr. A. van Stel Jacz. (2); 17e pr. Arn. de Schipper Jz. (1). Aan A. van Stel Jacz. werd een prijs toegekend als winnaar voor stoeltjes rij den. Door Gem. bestuur en Middenstands vereniging waren medailles beschikbaar gesteld. Ter opluistering verleende het muziekgezelschap „O.KÏL" zijn mede werking. Daarna werd begonnen met het verrijden van de ronde van Wemeldinge Afgelegd moest worden c.a. 20 km. in 8 ronden. Van de 40 deelnemers kwam als eerste door de finish A. Janse, Kruinin- gen, 2e pr. J. Krombeen, Kruiningen, 3e pr. J. Wouterse, Kwadendamme. 2e groep van 18 tot 25 jaar, daaraan namen deel 28 rijders: le pr. J. Naaije, Heinkenszand; 2e pr. J. de Jonge, Ka pelle, 3e pr. Merison, Goes 3e groep 25 jaar en ouder, aantal deel nemers 11: le pr. A. C. Kloosterman, Bieze- linge; 2e pr. J. M. van Belsen, Wemel dinge; 3e pr C. Lavën, Wemeldinge. Aan 't slot van deze dag gaf de mond- accordeonvereniging „Concordia" 'n con cert op de tent. Een damesploeg van de gymnastiekvereniging „W.I.K." gaf een demonstratie. .- WISSEKERKE Inwijding van nieuwe muziektent. Bur gemeester J. J. v. d. Maas heeft Zater dag de nieuwe muziektent officiëel inge wijd. In een rede gaf de burgemeester een uiteenzetting van het totstandkomen van de tent. Tevoren bracht het plaatse lijke korps „Apollo" een uitvoering van de Triomphmars uit Aïda. Daarna sprak de vice-voorzitter van „Apollo", de heer A. P. Verburg. Hij schetste in het kort de geschiedenis van de vereniging. De voor zitter van de Oranjevereniging, de heer C. Ketelaar, bracht daarna zijn felicitaties over. „Apollo" bracht daarna weer enkele nummers ten gehore. Het gezelschap uit Kats opende de con certen met een gevarieerd programma, waarna „Apollo" en de plaatselijke zang vereniging optraden. Vervolgens concer teerden „Wilhelmina" uit Colijnsplaat, „E.M.M." uit Kortgene en „Ons Genoe gen" uit Kamperland. Met een pittige mars besloot „Apollo" de concerten. Het dorp was feestelijk versierd. ZOUTELANDE Inbraak in strandtenten. Zondagmorgen vroeg werd op het Noorderstrand inbraak gepleegd in een zestal aldaar staande strandtenten. Gelukkig kon men nader hand constateren dat er niets werd ver mist. De Rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Duinbrand. Zondagmiddag bleek, dat een gedeelte van de duinen in de kom der gemeente in brand stond. De brand weer rukte uit en had, met één slang op de waterleiding, het door de droogte snel verspreide vuur spoedig geblust. per. Hoogste bieder notaris v. d. Vel de f 1500, bij afslag gegund voor de som van f 2850 aan de heer A. de Korte Sz. Idem een woon- en winkelhuis aan de Kerkstraat 2 voor mej. wed. J. C. Ver- couteren-Kegge. Koper J. Vos voor f 4000, bij afslag dezelfde voor f 5.000. Afscheid van presidente N.C.V.B. De afdeling Zierikzee van de Ned. Chr. Vrouwenbond heeft afscheid ge nomen van haar presidente, mevr. Baas-Kemp. Zij sprak hierbij een uit voerige afscheidsrede. Tot haar op volgster werd gekozen mevr. Kramer- Averink. In zeer hartelijke bewoor dingen sprak de secretaresse namens bestuur en leden mevr. Baas toe. Zij ontving een ets. Burgemeester Baas kreeg een kist sigaren. Vervolgens sprak de gewestelijke presidente, mevr. de Jong-Bikker. Ter afwisseling zong mej. de Wit enkele liederen. Ds F. H. van der Wind uit Serooskerke (W.) sprak over het onderwerp: „Kerk en jeugd". Tenslotte namen velen met een handdruk afscheid van burge meester en mevr. Baas. Waar zijn Sa onze schepen' ^SSSEEF GROTE VAART. ALMKERK: 30 van Singapore naar Ja pan; BLOEMFONTEIN: 28 te Hamburg; WESTERDAM: 29 te Rotterdam; FAIR- SAE: 29 van Suez naar Sydney; INDRA- POERA: 30 te Makassar; VEENDAM: 29 van Southampton naar New York; NW. AMSTERDAM: 28 140 mijl Z.O. Kaap Race naar Rotterdam; RIJNDAM: 29 300 mijl Z.O. Kaap Race naar Rotterdam; NOORDAM: 29 160 mijl Z.O. Sable Eil. naar New York; SIBAJAK: 29 140 mijl W. Curagao naar Rotterd.; WATERMAN: 29 730 mijl O.N.O. Kaap Race naar Hali- fpy. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 29 Juni: HOLLAND Van IJstadt. Vertrokken 29 Juni: VREDE naar Es- bjerg. TWIN naar Aves. GARNES naar Hull. GIOVANNI naar Cemte. MARE- CHIARO naar 'Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen 30 Juni: AKKREDIJK van Hamburg. ALTAIR v. Hamburg. HARTEL van Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen 29 Juni: WIBOLT BEUMER naar Stockholm. AS TRA naar Lytz van Gent. OE -in GEMEENTERAAD. AXEL. Bouwgrond terug aan eigenaars. In de zitting van de gemeenteraad van Axel werden B. en W. gemachtigd te bevorderen, dat diverse in de be zettingstijd onteigende percelen bouw grond in de Ds Jan Scharpstraat en omgeving weer aan de respectievelijke eigenaars worden teruggegeven. Het voormalige rangeerterrein en los- en laadplaats van het station Drieschouwen der Z.V.T.M. zal door de gemeente in erfpacht worden ge nomen voor de tijd van 29 jaar tegen f 300 per ha per jaar, teneinde dit te benutten als parkeerterrein. Aan de heer P. J. Olyslager werd op zijn verzoek ontslag verleend als administrateur van het gemeentelijk woningbedrijf. Besloten werd de ad ministratie van deze dienst voorlopig onder te brengen op de afd. Financiën der gemeente-secretarie en deze func tie te doen waarnemen door de com mies-chef van deze afdeling. Besloten werd een geldlening van f 1.500.00 aan te gaan. Bij de rondvraag gaf de heer C. van Bendegem (arb.) in overweging stap pen te doen om de trottoirs van ver schillende straten in Plan-West te ver leggen. WOENSDAG 2 JULI 1952. HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.18 Orgelspel; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram.; (9.359.40 Water standen). VPRO: 10.00 Scnoolradio. VA RA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Accordeonmuziek; 12.30 Land- en tuinbouwmededeiingen; 12.33 Voor liet platteland; 12.38 ncnte muziek; 12.55 Ka lender; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Gesproken portret; 14.15 Gram.; 15.00 Kin derkoor; 15.20 Pianorecital; 15.30 Voor de zieken; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Lichte muziek; 17.40 Ronde van riaiikrqk; 17.50 Kegerings-uitzenaing: Jeugd-uilzending: vnj slaan op de tong-tong', correspou- dentieciuo o.Lv. Regina Zwart; iö.OO Nieuws; 18.15 vARA-varia; 16.20 „De op bouw van onze iucntmacht", causerie; 18.30 R.V.U.: Dr J. Sciioulen: „Enige men selijke instincten": ,Het bezitsinstinct"; 19.00 Dansmuziek. VPRO; 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws; 20.0a poli tiek commentaar; 20.15 Promenade orkest, kiem koor en solisten; 20.55 „Jeannie", Hoorspel; 22.15 Concertgebouwkwartet; 22.45 ,De geschiedenis van ae Noorazee' causerie; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. HiLVERoUM II (298 m.) NCRV; 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; (.30 Gram.; 7.45 Een woord voor ae dag; 8.00 Nieuws eil weerberichten; 8.18 Gewijde muziek 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 „Erik zoekt een thuis", hoorspel; 12.20 Gram.; 12.30 Land en tumbouwmededelingen; 12.33 Lichte muziek; 12.D9 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Protestants interkerkelijk Thuis front; 13.20 iviarinierskapei; 14.00 Gram.; 14.20 Reportage; 15.15 Gram.; 15.40 Clave- cimbelrecitai; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Orgelspel; 17.50 Militaire causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Tenniskampioenscnappen Wimbledon; 18.30 Metropoie orkest en so list; 19.00 Spectrum van het Chr. Organi satie- en Verenigingsleven; 19.15 Boek bespreking; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.10 Vqf minuten; 20.15 Omroeporkest en soliste; 21.00 „Schouwen-Duiveland", reportage klankbeeld; 21.30 Licnte muziek; 21.45 Ka merkoor; 22.00 Orgelconcert; 22.30 Inter nationaal Evangelisch Commentaar; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 23.1524.00 Gram, BRUSSEL (Vlaams 324 in.) il.45 Ka mermuziek; 12.15 Lichte muziek; 12-30 Weerberichten; 12.34 Lichte muziek; 12.50 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Causerie; 13.35 Gram.; 14.00 Kamermu ziek; 15.00, 15.30 16.00 en 16.15 Gram.; 17.00 Nieuws; (Tussen 16.00 en 17.30 Sport); 17.10 Gram.; 17.30 Voordracht; 17.45 Gram.; 17.50 Boekbespreking 18.00 Altviool eil piano; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Vlaamse liederen; 19-50 Radiofeuilleton; 20.00 „Schaak aan de Koning", operette; 22.00 Nieuws; 22.15 Sopraan en piano; 22.5523.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2