fan M ïliexuu-tfeó man alle Eilanden E*T* L-kwestie zal in de openbare zitting worden behandeld* avonlurcn Geslaagde Bondsdag van Her vormde vrouwen op Walcheren* Pagina 2 BURGERLIJKE STAND vVoensdag 25 Juni 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Openingszitting der Prov. Staten. Onderzoek in waterwingebied te Biggekerke aan de gang. Met het voorstel van Ged. Staten om de nota over het tijdig onderzoek naar de gang van zaken b(J het E.T.I. voor kennisgeving aan te nemen, zjjn de Sta tenleden gistermorgen niet aceoord gegaan. Op het verzoek van de heer A. H. S. Stemerding (C.H.) besloot men deze nota naar de afdelingen te verwijzen, opdat de Statenleden zich nader over deze zaak kunnen beraden. Na de opening der vergadering wer den de Ingekomen stukken behandeld. Alle Ingekomen verzoeken om subsidie e.d. werden in handen gesteld van Ged. Staten om prae-advles. Het voorstel om het schrijven van enige afdelingen van C.B.T.B. en Z.L.M. op Walcheren, be treffende het Zeeuws Stierenreglement 1951 voor kennisgeving aan te nemen, werd door de heer D. Kodde (S.G.P.) onderschept. Hij verzocht deze zaak naar de afdelingen te verwijzen, waar mee accoord werd gegaan. Tot buiten gewoon lid van het college van G.S. werd benoemd de heer A. H. S. Ste merding (C.H.). De mededelingen van G.S. over de kosten van het drie-eilandenplan, dam plan en brugplan werden op verzoek van mr Bouwman, voor nadere bespre king naar de afdelingen verwezen. WATERWINGEBIED. Zoals bekend, is bij de behandeling van het Streekplan. Walcheren de vraag gerezen of aan de bezwaren van Kou- dekerke met betrekking tot de uitbrei ding van het waterwingebied in de dui nen tegemoet kon worden gekomen door het denkbeeld van het infiltreren van het gebied met leidingwater, nader uit te werken en de uitvoering ervan te on derzoeken. Hierover zouden, is op 19 Maart 1952 gezegd, in de volgende Sta tenvergadering nadere mededelingen volgen. De heer C. Hamelink, lid van G.S. kweet zich thans van deze taak. Hij zei, dat het vraagstuk in twee de len gesplitst is, n.l. financiële en tech- (Inbnden Mededeling advert.) Om Zuurbranden op de maag te blussen: Eén of twee Rennies nemen. En zo kunt U dan weer zonder zorgen alles eten wat U graag lust; zonder vrees voor die brandende pijn. Kijk eens om U heen hoe tientallen mannen en vrouwen het gebruik van Rennies tot een vaste gewoonte maken. En met fucces. Zij weten niet meer wat bran dend maagzuur is! SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. ANNENKERK: 24 te Aden; VEENDAM: 34 te Hoek van Holland; WATERMAN: 24 van Rotterdam naar Halifax; ABBE- KERK: 25 te Adelaide; MOLENKERK: 24 te Teneriff; TABINTA: 19 van San Francisco naar Los Angelos; GROOTE BEER: 23 370 mijl O. ten N. Cape .Race naar Halifax; JOHAN VAN OLDENBAR- NEVELD: pass. 23 Thursday Eil. naar Soerabaja; KOTA INTEN: 24 te Belawan; RIJNDAM: 24 te New York. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 236: TIBA van Rotterdam; KENITRA van Antwer pen. Vertrokken 236: TIBA naar Buenos Aires. 246: KENITRA naar Drogeda; Sleep boot EBRO naar Avonmouth. Gepasseerd naar Antwerpen 236: MARTHA van New Port naar Gent; HENRICA van Zee naar Teraeuzen; VAANDRIG van Parijs; MAAS van Pu- ertoplata. 246: ALIE S. van Huil naar Terneuzen; HAKTEL van Hamburg; DEPA van Car- dis naar Gent. Gepasseerd van Antwerpen 236: AM- STELKERK naar Bordeau; STENTOR n. Rotterdam. 246: HAARLEM naar Rotterdam; RENOVATI naar Sauda; IJSEL naar Middlesbourgh. Wat brengt de radio? DONDERDAG 26 JUNI 1952. HILVERSUM I <402 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender; 8.00'Nieuws en weerberichten; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de Suis vrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram. 'CRV: 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 11.50 „Als de ziele luistert", causerie; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; (12.3012.33 Land- en tuinbouwmededelingen)12.55 Zonnewijzer; 13X0 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Pianoduo; 13.55 Zangrecital. NCRV: 14.00 Promenade orkest en solis ten; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.30 Sopraan, bas, cembalo en cello; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Harpensemble; 17.00 Voor de jeugd; 17.25 Viool en piano; 18.00 Nieuws; 18.15 Zangvereniging; 18.40 „Op ie stelling"; 18.50 Gram.; 19.05 „Levens vragen '=n allerlei aard en een pastoraal antwooi- 19.20 Bariton en orgel; 19.40 Radiokram, i 00 Nieuws en weerberich ten; 20.10 A^uaementsmuziek; 20.50 Re portage; 21.10 Un. iplm. 21.35 „Het Wespennest"); 21.t>a 1 inlands over zicht; 22.15 Twee pia._ 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieu. -n S.O.S.-be- richten; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.i. avaü 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwij ding. 9.15 Gram. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gram. 10.35 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gevarieerde muziek. 11.55 Pianotrio. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en tuinb- mededelingen. 12.33 Hawaiianmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 „Bij het eeuwfeest van de Nederlandse postzegel". 13.25 Lichte muziek. 14.05 „Majoor Frans" hoorspel. 14.55 Gram. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Amateursprogramma. 16.50 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Mil. causerie. 17.40 Marinekapel. 17.45 Rege ringsuitzending. Mr. H. van Andel „Holiandia, Nieuw-Guinea's hoofdstad". 18.00 Nieuws. 18.15 De ronde van Frank rijk en tenniskampioenschappen. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Ronde Tafel Parlement. 19.25 Lichte muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philh. orkest en solist. 21.15 „De man die Harry Truman was", hoorspel. 22.05 Surinaamse volksmuziek. 22.20 Gev. programma. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.2024.00 Lichte muziek. BRUSSEL (Vlaams 324 m.). 11.45 Klas sieke muziek. 12.30 Weerberichten. 12.34 Voor de landbouwers. 12.42 Gram. 12.50 Koersen. 12.55 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 13.30 Pianorecital. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Ver zoekprogramma. Tussen 16.00 en 17.30 Ronde van Frankrijk. 16.00 Gram. 16.15 Orkestconcert. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor ae kinderen. 18.15 Gram. 18.30 Voor de Soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Koorzang. 20.00 Orkestconcert. 22.00 Nieuws. 22.15 Verzoekprogramma. 22.15 Verzoekprogr. 22.55—23.00 Nieuws. nlsche aspecten ten opzichte van de Waterleiding Mij. Zuid Beveland en de zelfde aspecten ten opzichte van de infiltratte. Belde aspecten verkeren echter nog in een stadium van onder zoek, zodat verdere mededelingen nog niet gedaan konden worden. In de commissie van zeven personen, die de Provincie in de algemene verga dering van aandeelhouders van de N.V. P.Z.E.M. zullen vertegenwoordigen, werden gekozen de heren L. P. van Oorschot, Vermeulen, Joh. de Kruyter, P. Meliefste, C. Boender, J. L. Verha gen en A. Vermalre. AFDELINGEN. De afdelingen werden vervolgens als volgt samengesteld: le afd.: C. Boen der, R. J. A. den Boer, L. A. Govaert, C. van Donk, J. M. A. C. van Dongen, Joh. de Kruyter, Boudeling, Vermeulen, Dikötter, Bil, mr H. B. Bouman, A. Vermai- re en namens G.S. de heren C. Philipse en A. L. S. Lockefeer. In de tweede afdeling kwam: D. Immig, P. Meliefste, Dekker, J. Hommes, P. V. M. Vercaute- ren, J. L. J. Bruynzeel, A. H. S. Ste merding, J. L. Verhagen, A. A. van Eethen, Poppe, L. P. van Oorschot, A. S. Wisse en namens G.S. de heren C. Hamelink en mr dr A. J. J. M. Mes. In de 3de afd. kwamen: Cambier, C. de Putter, J. S. Visscher, L, F. du Bols, H. Flikweert, C. A. Kaan, X. van Himst, D. W. Llndebergh, jhr mr T. A. J. W. Schorer, mevr. v. d. Broecke-de Man, mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, D. Kod de; namens G.S. mr A. J. v. d. Weel en A. Schout. Sectarische neigingen? DE HEER C. DE PUTTER CONTRA GEDEPUTEERDE C. HAMELINK. Naar aanleiding van de in de win- terzitting van de Prov. Staten door de heer C. de Putter (A.R.) ca ge stelde vragen betreffende de uitbrei ding van het aantal agrariërs in de commissies van de Prov. Planologi sche Dienst is het gistermorgen bij de openingszitting van de Staten tot een treffen gekomen tussen de heer de Putter en de Gedeputeerde, de heer C. Hamelink. Laatstgenoemde deelde mede, dat G.S. geen aanleiding zagen tot wijziging van de commissies. Wel is ir M. A. Geuze opgenomen in de Vaste Commissie van de P.P.D., waar door Tholen ook in deze commissie vertegenwoordigd is. In de agrarische commissie is in het geheel geen wijzi ging gekomen, terwijl ir Ubbink is opgenomen in de commissie voor de gemeentelijke herindeling. De heer dé Putter betreurde deze gang van zaken. Hij wilde uitbrei ding van de commissies met drie leden. Bovendien zou over de benoe ming overleg moeten worden gepleegd met de Stichting v. d. Landbouw, het geen niet is gebeurd. Nu heeft men zelf bepaalde personen gepolst. Wan neer ik geweten had, zo zei de heer de Putter, dat G.S. deze zaak zouden tracteren, dan had ik mijn motie in de vorige vergadering doorgezet en een uitspraak van de Staten ver langd. (Tijdens de vorige vergadering diende de heer de Putter een mjtie in, waarin G.S. werden verzocht de commissies met drie agrariërs uit te breiden. De motie werd later door de heer de Putter teruggenomen, toen hem door G.S. werd verzekerd, dat met zijn wens rekening zou worden gehouden.) Hij kondigde aan, dat hij 'T GEHEIM VAN KRIEK De verbazing van de kinderen werd echter gro ter, toen ze, nu van de an dere kant, het wagentje wéér zagen aankomen. De hoeven van het paard klet terden op de grond en grote stofwolken stoven op. „Nu wil ik er toch meer van weten", sprak jertjan. „Ik geloof trou wens, dat ik die koetsier al eens eerder gezien heb. Is dat niet die jongen, die met zijn moeder in dat kleine houthakkershuisje woont?" „Ik geloof het wel", antwoordde Maartje, „laten we het eens gaan vragen, want het wordt hoog tijd dat dat paardje even rust krijgt". De kinderen snelden naar de weg toe en roepend en met hun armen zwaaiend wisten ze de jongen te bewegen te stoppen. „Stop, mijn paardje!" riep bij terwijl hij de leidsels aantrok, „stop!" Het paard zette zich schrap en spoedig kwam het wagen tje tot stilstand. „Wij zijn Gertjan en Maartje, wij proberen het kleed schoon te kloppen, maar jij maakt zoveel stof dat wij wel aan de gang kunnen blijven". lachte Maartje. Maar de boerenjongen begreep wel dat de kinderen een grapje maakten. Zo erg zal het wel niet zijn. Ik ben Kriek, gewoon Kriek, en als jullie me beloven het niet verder te zeggen, zal ik jullie een geheimpje vertellen". „Wij zullen zwijgen", zei Gertjan, „maar je maakt ons erg nieuwsgierig". Toen boog Kriek zich voorover en sprak: „Ik ga héél rijk en beroemd worden, want ik heb het snelste paard van het hele land. Daaaag, tot ziens1" De jongen gaf een ruk aan de leidsels en het karretje stoof weer weg. na het gebeurde alsnog en wel ter stond een uitspraak van de Staten wilde, waartoe hij zijn teruggenomen motie opnieuw zou indienen. De heer Hamelink antwoordde, dat de Staten alleen kunnen verzoeken, daar Ged. Staten het benoemings recht in handen hebben. Hij vond, dat de commissies een weerspiegeling dienden te zijn, van hetgeen in Zeeland leeft. Hij beschul digde de heer de Putter ervan, dat er van de commissies een politieke zaak gemaakt moet worden en dat men sectarisch te werk wilde gaan. De heer de Putter wees de sectari sche inslag scherp van de hand en noemde het betoog van de heer Ha melink uiterst zwak. Nadat de heer Stemerding het voor stel daartoe had gedaan werd beslo ten deze aangelegenheid in de vol gende vergadering te bespreken, op dat de Statenleden gelegenheid zou den hebben het door de heer de Put ter gevraagde en het standpunt van Ged. Staten nader te bezien. BENOEMINGEN BIJ WATER SCHAPPEN. Bij K.B. zijn benoemd: in de provincie Zeeland: a) tot voorzitter van het be stuur der Waterkering van de Cal. Pol ders Hoofdplaat en Thomaes, A. P. Calon, te Hoofdplaat; b) m. L v. 19 December 1952, tot voorzitter van het bestuur der Waterkering van de Cal. Suzanna Polder, M. Moerland, te St. Annaland; c) m.l.v. 1 Augustus 1952 tot gezworene van de polder Dreischor, J. H. Goemans, te Dreischor; d) mi.v. 1 Augustus 1952 tot gezworene van het Waterschap „De Bree- de Watering bewesten Yerseke", L Lu- teijn, te Nisse; e) tot lid van het bestuur der Waterkering van het Cal. Waterschap Tienhonderd en Zwarte, J. Risseeuw—de Bruijn, te Cadzand; f) m.i.v. 1 Nov. 1952 tot lid van het bestuur der Waterkering van de Cal. Polders Oost-Beveland en Wilhelmina, G. Lindenbergh, te Katten- dijke. Eerste grote broedval van oesters dreigt te mislukken. In het tweede bulletin voor de oester- kwekers, wijst dr. Korringa van het In stituut voor Visserijonderzoek, opnieuw op het groot aantal oesterlarven, dat zich momenteel reeds in het water van de Ooster-Schelde bevindt en dat dus aan duidt dat de productiviteit der moeder oesters bijzonder goed is. Jammer dat deze larven geen lang le ven beschoren is. De temperatuur van het water is nog slechts 17 graden en dus nog ruim twee graden te laag. Een temperatuur van ruim 19 graden is nodig voor de ontwikkeling der oesterlarven. Komt er niet spoedig warmer weer, dan dreigt de eerste grote broedval van om streeks 2 Juli te zullen mislukken. „Oude paden en nieuwe wegen." Bezielend referaat van de bondspresidente, mevr. A. Hoek-Berkhof. „Het is goed en nodig voor ons om eens bijeen te komen en samen de lof te zingen van onze Heer." Onder meer met deze woorden opende mevr. A. H. V. d. Graaf-Lemmerink als presidente van het district de jaarlijkse bondsdag van de Hervormde Vrouwengroepen der Christelijke Jonge Vrou wen Federatie in Zeeland, die gisteren in de Oostkerk te Middelburg werd gehouden. „Niet alleen op deze dag", zo voegde zij er aan toe, „maar al de dagen van ons leven moeten wij wijden aan de lof des Heeren en daarom is het zo nuttig dat we hier bijeen zijn, om elkaar in het geloof te ver sterken". In hartelijke bewoordingen heette zij de bondspresidente, mevr. A. Hoek-Berkhof, welkom, die naar Middelburg was gekomen om daar de dames uit alle streken van Zeeland in deze opgewekte vergadering te ontmoeten. Nadat mevr. A- H. v. d. Graaf- Lemmerink voor was gegaan in een openings-liturgie hield mevr. A. Hoek- Berkhof haar inleiding over „Oude paden en nieuwe wegen" of zo zij het ook noemde „Traditie en refor matie". Ons getuigenis van geslacht tot ge slacht moet een getuigenis zijn van Gods kracht en Gods sterkte en geen verhaaltje van een scheurkalender- blaadje, dat altijd goed afloopt. Wij moeten de Goddelijke Boodschap on geschonden doorgeven, zoals we ze ontvangen hebben. Dit doorgeven be tekent niet, dat wij in onze levens opvattingen moeten verstarren. In de Bijbel staat nooit iets pas-klaar voor elke omstandigheid. Maar wie veel leest in de Bijbel, wie er veel in stu deert, zal ontdekken, dat God voor elke situatie en voor elk mens zijn persoonlijk woord spreekt. De Goddelijke boodschap, zo bracht mevr. Hoek-Berkhof naar voren, is niet gelijk te stellen aan de beperkt menselijke uitwerking er van in de Belijdenissen. Juist daarom is het zo goed om mee te doen aan de oecume nische beweging. Door al die ver schillende Belijdenissen komt de rijk dom van Gods Boodschap steeds meer tot zijn recht. Niet de gewoonten en gebruiken van het voorgeslacht op zichzelf heb ben waarde voor ons. Het voornaam ste is de gehoorzaamheid aan Gods gebod. Wij moeten geen oude paden zonder meer bewandelen, maar steeds de nieuwe weg van de Goddelijke Boodschap inslaan. „U moet allen op nieuw", zo richtte mevr. Hoek-Berk hof zich tot slot tot haar talrijk ge hoor, „door de Heer Uw God door de Pinkstergeest gedreven worden, ook al heeft U nog zo een goede opvoe ding gehad". Na het aanhoren van deze bezie lende woorden en het staande zingen van het bondslied, hield men in het „Schuttershof" een gezamenlijke kof fiemaaltijd. Toen volgde de prachtige rondrit over Walcheren. Een lange rij bussen reed via Veere naar Domburg en terug over Westkapelle, Zoutelande en Koudekerke. Na de koffiemaaltijd, die weer in het „Schuttershof" te Goes werd ge nuttigd, voerde de Meisjesclub „Ta- bitha" te Kloetinge het lekenspel „Het Loflied" op. Mevr. A. Hoek-Berkhof sloot deze geslaagde bondsdag. GEMEENTERAAD. ELLEWOUTSDIJK. Aanbesteding van riolerings» en stratenplan aanstaande. Deze dagen kwam de raad in voltallige zitting bijeen. De leden voor de Commis sie van Beheer voor de Schoolartsen- dienst op Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland werden gekozen. Hierna volgde een uitvoerige bespreking omtrent de uitvoering van het riolerings- en straten plan. Door de districts-opzichter, de heer Dubbelman, werd een uiteenzetting ge geven over de uitvoering van deze werk zaamheden. De aanbesteding zal zo spoe dig mogelijk plaats hebben. De begroting, dienst 1951 werd gewij zigd, waarna een verzoek om een bijdrage in de kosten van woningsplitsing werd ingewilligd. Bij de rondvraag werd geïn formeerd naar de vaststelling van het wederopbouwplan. Voorts werd een klacht ingediend over de autobusdienst naar Goes en er werd gevraagd een bord te plaatsen bij de kleuterschool. NIEUWVLIET. Toegangsweg tot de begraafplaats wordt verbeterd. De gemeenteraad van Nieuwvliet kwam in openbare vergadering bijeen. Adhaesie werd betuigd' aan het gemeentebestuur van St. Maartensdijk om alle kosten be treffende de krankzinnigenverpleging te verdelen in verhouding van het zielental der gemeenten. Naar aanleiding van een scnrijven van de P.v.d.A. in de gemeen ten Terneuzen en Hulst, tot het invoeren van verhoogde veergelden over de Wes- ter-Schelde, werd een voorSKrl ingediend dienovereenkomstig te besluiten. Het zou eenter naar de gevoelens van het ge meentebestuur van Nieuwvliet beter zijn dat de inwoners van Zeeuwsch-Vlaantie- ren van deze tarieven vrijgesteld werden. De toegangsweg tot de algemene begiaaf- piaats zal met behulp van financiële me dewerking van het Ned. Herv. kerkbe stuur verbeterd kunnen worden. In be ginsel werd besloten tot verlening van iinaneiële medewerking tot een bedrag van 466 voor verbetering der wonir-g Sint Jansdijk 2. Midaeiourg Geslaagd. aan de Economische Hogeschool te Rotterdam is geslaagd voor het Candi- daats-exarr» - de heer M. van Wallen burg. V lismriy Voorstellen gemeenteraad. ue gemeenteraad, die Vrijdag zal ver gaderen, zal o.m. een voorstel hebben te Behandelen tot het benoemen van enige leraressen aan de gemeentelijke huis houdschool per 1 Augustus 1952. In de naaldvakken luiden de voor- drachten in de vacature mej. P. Peterse: 1. mej. Y. de Leeuw, Hoogeveen; 2. mej. W. M. Hauber, Zeist. Vacature nieuwe functie: 1. mej. E. C. Schnaar, 's-Graven- hage; 2. mej. W. M. Hauber, Zeist; tot tijdelijk lerares in het stofversieren: mej. B. Berger te 's-Hertogenbosch; tot tijde lijk lerares in de huishoudelijke vakken: mej. J. v. d. Does, Rotterdam. Verder stellen B. en W. voor over te gaan tot een definitieve geldlening groot 153.425,met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor de financiering van de bouw van een nieuwe school met zes lokalen, -ten behoeve van het bijzonder gewoon lager onderwijs. Ook wordt aan de raad voorgesteld het aanleggen van een vierde sportveld m de noordoostelijke hoek. De kosten voor de aanleg worden geraamd op ƒ20.576,74 voor arbeidslonen en op ƒ12.875,voor bijkomende kosten. Daar vrijwel vaststaat, dat op volledige subsidiëring mag worden gerekend, zul len de ten laste der gemeente blijvende kosten dus komen op 12.875,B. en W. stellen de raad voor hun een crediet tot dit bedrag te verlenen. BRUINISSE Herbouw. Moest vorig jaar geconsta teerd worden, dat er ln Bruinlsse wel- nig gebouwd was, de verwachting dat 1952 op dat gebied meer activiteit te zien zou geven, schijnt in vervulling te gaan. Begonnen werd aan de bouw van een grote landbouwsehuur voor de heer W. Kik; voor de heer Jonker-van de Zande Is men bezig met de herbouw van een door de Duitsers Indertijd afgebroken hofstede (woonhuis en bedrijfsgebou wen), terwij! voor de heer J. I. Hago dezer dagen een dergelijke herbouw zal worden aanbesteed. In de particuliere sector wordt op het ogenblik gebouwd aan vier woonhuizen, terwijl binnenkort aan een vijfde zal worden begonnen. Ook hier zijn nog en kele aanbestedingen in het vooruitzicht. 's-H. ABTSKERKE Raadsvergadering. De gemeenteraad van 's-Heer Abtskerke zal Maandag avond a.s. te 7.30 uur in het gemeente huls ter vergadering bijeenkomen. Op de agenda staat o.m. een voorstel van B. en W. om over te gaan tot be noeming van 8 leden van de Commissie van beheer van de Schoolartsendienst op Walcheren, Noord-Beveland en Zuld- Beveland (West). Verder een voorstel tot subsidiëring aan de Chr. Lagere Landbouwschool te 's-Heer Arendsker- ke en een voorstel om van gemeentewe ge de korfbalvereniging „De Poel" te steunen ln de bouw van een kleedlokaal. s-H. ARENDSKERKE Wedvlucht. De P.V. „De Sportvogel" hield een wedvlucht uit Pt St. Macence. De uitslag was als volgt: D. de Voogd 1 en 2; W. Meubroek 3 en 5; I. Pauwe 4 en 6. De troostprijs werd gewonnen door M. Beenhakker. HOEDEKENSKERKE Bevolkingsonderzoek op tuberculose. Het bevolkingsonderzoek op tbc, dat vorige week stagneerde door het uit vallen van het röntgenapparaat, zal thans a.s. Vrijdag weer worden voort gezet en wel te Kwadendamme, van 2 5 en 69 uur. Zij, die ln deze ge meente niet meer aan de beurt zijn ge komen, kunnen in Kwadendamme te recht. HEINKENSZAND Aandeelhoudersvergadering. De aan deelhouders der weegbrugvereniging „Samenwerking" te Helnkenszand hiel den hun jaarlijkse algemene vergade ring ln café A. Vermeulen. De voorzitter, de heer M. B. van Iwaarden, herinnerde er aan, dat de weegbrugvereniging op 18 Mei 1927 werd opgericht, zodat zij dit jaar 25 jaar bestaat. Tevens memoreerde hij het feit, dat de heren B. van den Dries, C. Nijsse Gz. en Jan de Jonge Mz. van af de oprichting lid zijn; hfj huldigde genoemde heren. De heer B. van den Dries werd een geschenk aangeboden. Ook werd hij tot erelid benoemd. De voorzitter deelde verder mede, dat men dit jaar tevreden over de be haalde resultaten kan zijn. Hij wees er op, dat het aanstaande bletenselzoen wederom een rijdende los kraan aanwezig zal zijn. De door de secretaris-penningmeester de heer M. J. van den Dries overgelegde rekening 1951 liet aan ontvangsten een bedrag van f 16.074,46 zien, terwijl de uitgaven f 11.938,97 bedroegen, zodat een batig slot resulteerde groot f 4135,49 Voorts werden op de drie der ln eigen dommen aan de vereniging toebehoren de weegbruggen ln totaal 11.859.243 kg landbouwproducten gewogen. In de vacature B. van den Dries werd tot bestuurslid gekozen de heer B. van den Dries Bz. De vergadering besloot het weegloon voor niet-aandeelhouders 15 cent per 1000 kg hoger te stellen dan voor aan deelhouders. Handboogsociëteit „Soranus H". Op het terrein van de Wed. J. Hoonderd organiseerde de Handboogsociëteit So ranus II schietwedstrijden op de Doelen en op de Vrije Baan. Als prijswinnaars kwamen te voor schijn Op de Doelen: Meeste punten (101) C. Geus, Juliana, Kwadendamme; opvolgende punten (88) J. Vermeulen, Soranus n, Heln kenszand; meeste rozen (4) J. Scheele, Sint Sebastlaan, Yerseke; opvolgende rozen (3) P. Rijk, Soranus n, Heln kenszand; meeste vieren (9) J. Ridder- hof, St. Sebastlaan, Yerseke; opvolgen de vieren (8) L. Geus, Juliana, Kwa dendamme; meeste drieën (8) H. Steenbakker en B. Moreauw, beiden Ju liana, Kwadendamme; meeste tweeën (10) A. Rijk Jz., Soranus H, Helnkens zand; opvolgende tweeën (9) L. Remjjn, Juliana, Kwadendamme; meeste eenen (5) M. van Vliet, St. Sebastiaan, Yer seke; opvolgende eenen (4) C. de Jong, Soranus H, Helnkenszand. Vrije baan. 1. C. Geus, 16 punten, Juliana, Kwa dendamme; 2. H. Steenbakker, 16 p., alsvoren; 3. L. Geus, 18 p., alsvoren; 4. M. Steenbakker, 17 p., alvoren. KAPELLE Wedvlucht. De P.V. „O.W.T.B." nam met 23 duiven deel aan een wed vlucht vanuit Chartauroux, 545 km. Uitslag: 1. P. v. d. Vliet; 2. W. C. Hundersmarck; 3. F. K. Kramer; 4. J. Mol; 5. B. Ridderhof. Voor het zwakke kind. Zaterdag avond om half acht zal zer op het gemeentelijk sportterrein een voetbal wedstrijd worden gespeeld tussen 'n elftal van de plaatselijke Jonge Kerk en de Middenstandsver. „Handels belangen". De opbrengst komt ten goede aan het plaatselijk comité voor kinderherstellings- en vacantiekolo- nies. KLEVERSKERKE Ringrijclerjj. Te Kleverskerke werd ring gereden. De uitslag was als volgt: 1. P. Brasser, 32 ringen; 2. A. Brasser, 31; 3. B. de Nooijer, 25; 4. L. P. Brasser, 23; 5. C. Crucq, 21; 6. A. van Dalen, 21; 7. J. Nijsse, 20; 8. H. P. Janse, 17; 9. P. Francke, 17; 10. L. Louws, 15; 11. K. Brasser, 15; 12. W. Duvekot, 13; 14. Iz. Boone, 12; 15. A. Reinhoud, 10; 16. J. Maljers, 9; 17. Joh. Corre, 4; 18. R. Coppoolse. De Beker van Kunstmest handel v.h. Coomans en Co. Dirksland werd gewonnen door P. Brasser met 7 ringen; 2e beker van de burgerij van Kleverskerke won A. van Dalen Dz. met 6 ringen; 3e beker van Wed. P. de Jongh ging naar A. Brasser met 5 ringen; 4. Ereprijs van firma S. van Eenennaam werd gewonnen door L. Brasser met 5 ringen; Ereprijs medaille van J. J. Huiss'en werd gewonnen door P. Louws met 5 ringen; Ereprijs van P. Brasser door C. Crucq met 4 ringen; De pollepel door A. Brasser. Prijs jong ste rijder K. Brasser. NISSE Ouden van dagen op stap. Georgani seerd door het Comité „Reis Ouden van Dagen" werd Zaterdag het jaar lijkse reisje met de ouden van dagen van Nisse gehouden. Via Putten werd naar Antwerpen gereden. Vandaar ging het naar Brussel, waar het Chinees Huis te Laken, het Paleis van Justitie en de overige bezienswaardigheden werden bekeken. Via Dendermonde St Niklaas ging het naar Hulst, waar een warme maaltijd werd aangeboden. Via Perkpolder werd huiswaarts gereden, waar de muziekvereniging „Ons Ge noegen" de autobus verwelkomde. Bur gemeester Jansen dankte de organisa toren, waarna de heer P. Meijers na mens de ouden van dagen dank bracht. OVEZANDE Winkelweek. Naar verluidt zal in deze gemeente weer een winkelweek worden georganiseerd en wel in de week te beginnen met 19 Juli a.s. WAARDE Raad komt bijeen. De raad dezer ge meente is bijeengeroepen voor een open bare vergadering tegen Donderdag 26 Juni te 8 uur. Concert. Door de muziekvereniging „Vooruit" werd Zaterdagavond een goed geslaagd concert gegeven. Duivensport. De P.V. „De Schelde- vliegers" hield een wedvlucht uit Dourdan met als uitslag. 1, 2 W. Krijn- sen; 3. P. Sonke; 4. Gebrs Kopmels. WEMELDINGE Geslaagd en benoeming. Mej. Annie van Moort te Wemeldinge slaagde te Middelburg voor de akte onder wijzeres en ontving tegelijkertijd een benoeming voor onderwijzeres aan de Chr. school (Singelstraat) te Middel burg. Serenade. Maandagavond bracht het Muziekgezelschap „O.K.K." te We meldinge een serenade ten huize van het medelid, de heer J. Dagevos- Weststrate, ter gelegenheid van diens 25-jarig huwelijksfeest. WISSEKERKE Inwijding muziektent. De in aan bouw zijnde muziektent te Wissekerke nadert haar voltooiing. Zaterdag avond a.s. zal de tent worden inge wijd. Burgemeester v. d. Maas zal daarbij een rede houden. De muziekgezelschappen uit Kort- gene, Colijnsplaat, Kats en Kamper land zullen deze avond ook op de nieuwe tent concerteren. „Apollo" van Wissekerke zal het eerst de nieuwe tent betreden. Het zal met medewerking van de plaat selijke zangverenigingen o.a. uitvoe ren „Het Slavenkoor" en „In de Kloostertuin", onder leiding van de dirigent, de-heer P. A. van Damme. Ongeluk. Bij het verrichten van werkzaamheden aan de bovengrondse leiding van de plaatselijke Radio-cen trale te Wissekerke zijn Maandag middag op de dijk tussen Wissekerke en Kamperland, twee vaklieden om laag gestort doordat een paal afbrak. Dokter Bruljnzeel was spoedig ter plaatse. Na beiden verbonden te heb ben adviseerde de dokter één van hen, die over pijn in de rug klaagde, naar het ziekenhuis te brengen. Col lega's van de Technische dienst der P.T.T. droegen hen daarna in een in middels ontboden taxi. WO LPH AARTSDIJK Afdeling Vrederust bijeen. Maandag vergaderde in de consistorie van de kerk der Geref. Gemeente alhier, de afdeling Vrederust, onder leiding van ds v. Hei ningen. In October zal een Gereformeerd predikant optreden in de kerk van de Geref. Gemeente. Tot bestuursleden wer den herkozen de heren G. Heijnsdijk, D. Vleugel en A. Eggebeen. Ds v. Heijmngen trad af als voorzitter en werd vervangen door ds Ponsteen; vice-vóorzitter werd ds Heijerman. Ds Ponsteen dankte de scheidende voorzitter voor het werk dat hij vele jaren voor de vereniging heeft gedaan. ZO UT ELAN Dn Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor het aanvullend medisch analystexamen, eer ste deel, diploma C., mej. A. S. Jobse. Ned. Herv. kerk voor toerisme geopend- Op een gecombineerde vergadering van kerkeraad en kerkvoogdij heeft de Kerk voogdij besloten gedurende de zomer maanden de oude dorpskerk, waarvoor bij de vele toeristen en gasten veel be- langsteUing bestaat, op werkdagen ter bezichtiging voor het publiek open te steUen. Tevens wordt in deze kerk van avond van 89 de tweede zomeravond stilte gehouden. De plaatselijke predi kant, ds J. F. Wagener zal spreken over: „Zetelwinst of zetelverlies". Muzikale medewerking wordt verleend door de stadsbeiaardier van Veere, de heer Kwist, orgel en de heer C. van Driest, fluit. ST. ANNALAND. Geboren: Hubrecht W., z. v. J. van Eenennaam en A. E. van Vossen; Lena J., d. v. J. van de Boogaard en A. van Hemert; Maria T., d. v. P. Zuy- dendorp en L. Duyzer. Gehuwd: W. Scherpenisse, 26 j. en r- J. van der Meer, 19 j.; W. Vlak, 27 j. en J. C. van Dijke, 25 j.; G. Potappel, 25 J- en M. A. van de Boogaard, 24 j.; L- Stols, 27 j. en P. Goedegebuure, 20 J.j J. Soeters, 29 j. en C. A. Scherpenisse. 24 j. Overleden: A. Kaashoek, 59 j., echt?- v. J. P. Dake; L. J. N. Goedegebuure, W echtg. van M. P. Duijzer; A Breure, Sa h echtg. van H. Kloet.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2